Na sluiting drogisterij De Waag is Dubbele Ring een slapend straatje If op zn Flakkees geschreve: OVCr ilOCJCIl De spanning in het pastorale gesprek Beroepings- perfect Nella Driece: 'Ik heb het graag gedaan en mis het enorm' WERK Plan 'Landroof' EiiAHDEn.niEUW5 Waterstofperoxide Laatjes en kastjes Wijkwinkeltje Eau de cologne Het klimaat is al veranderd FAmCuMATsm i«X> full eopy-servlee MEDISCHE DIENSTEN Ingezonden: PAGINA 4 VRIJDAG 25 JANUARI 2008 SOMMELSDIJK - Toen ze op oudejaarsdag de winkel deur voor het laatst sloot, kreeg Nella Driece applaus van de mensen uit de straat. Ook hadden ze een prach tig boeket voor haar. Een mooi afscheid van de zaak, dacht Nella. Maar er kwam nog meer. Zaterdagmiddag 19 januari - ze stond net een roUade te braden in de keuken - 'ontvoerde' de buurt de voormalige winkelier ster naar De Doele, waar haar een feestje wachtte. En een antieke koperen waag. Het passende cadeau ver wijst uiteraard naar de winkel die ze dertig jaar dreef in het oude centrum van Sommelsdijk: drogisterij De Waag. Nu is de Dubbele Ring, ooit een drukke winkel straat, geheel zonder middenstand. Door Kees van Rixoort Toen Nella Driece op 1 janu- aii 1978 van start ging, had de drogisterij al een hele geschie denis achter zich. De Groning se neven Dijkema en Doornbos waren rond 1890 de eersten die de zaak aan de Dubbele Ring exploiteerden. Dijkema overleed kort voor de eeuw wisseling, op 27-jarige leeftijd, in de winkel. De oorzaak was brand. Doornbos zette de zaak alleen voort, maar vertrok op een gegeven moment. Daarna, vertelt mevrouw Driece, kwam de drogisterij in verschillende andere handen. Nooit ging de winkel over van vader op zoon. Ze noemt de uitbaters Vijfwin- kel, die later zijn heil zocht in het opzetten van een drogiste rij in Rotterdam, Villerius en mevrouw De Groote. De laatste dreef de Som- melsdijkse winkel vijfentwin tig jaar toen Nella Driece en haar man de zaak overnamen. "We hebben de zaak en het pand, een monumentenpand, gekocht van de erven Villerius. Mevrouw De (Jroote had altijd gehuurd. Ik heb de drogisterij dertig jaar alleen gedaan; mijn man behield zijn baan." Dat het op de kop af dertig jaar was, besefte Nella Driece pas toen ze stopte. Toen kwam ze ook meer over de rijke geschie denis van De Waag te weten. "Het heeft wel wat", zegt ze enkele dagen na het verras- singsfeest in De Doele, "maar je komt er pas achter als je gaat afsluiten." Toen ze in 1978 begon, had ze geen enkele drogisterijerva ring. "Ik kwam uit de radio- en tv-business", blikt ze terug. "Bij Huijbregtse verkocht ik wasmachines en droogtrom- mels. Ook verzorgde ik de administratie. De drogisterij was iets geheel nieuws. Ach, we zochten een huis en hoorden dat de winkel van mevrouw De Groote te koop stond. Mis schien-is het wel iets, dachten we. Eerst wist ik niet precies wat ik ervan moest denken, maar na een halfjaar in de zaak was ik verkocht. Vroeger wilde ik graag verpleegster worden. Verzorgen, helpen. Misschien verklaart dat waarom ik het werk in de drogisterij zo graag deed." Nella Driece vertelt dat ze wel een middenstandsdiploma had, maar geen drogisterij diploma. "Zo kreeg ik er nog een baantje bij, want ik moest weer naar school. Je kreeg scheikunde, Latijn en vrij veel plantkunde. Heel interessant, maar in de praktijk mocht je er niet zoveel mee. Water stofperoxide van 30 procent naar 3 procent terugbrengen, dat mocht ik zelf en wat losse vloeistoffen uitschenken. Maar dat was het dan. Mevrouw De Groote maakte zelf nog pillen en poeders. Dat was in mijn tijd al voorbij en in de loop der jaren zijn de regels alleen maar strakker geworden." De drogisterij was eind jaren zeventig een behoorlijke zaak. "Dit was een echte winkel straat", verklaart Nella Driece. "Er was volop bedrijvigheid en levendigheid. Alles zat hier: een bakker, een kruidenier, een kapper, een wolzaak, drie slagers... De loop zat er goed in. In het begin hebben we de winkel direct een opknapbeurt gegeven. Er stond - vanuit de tijd van mevrouw De Groote - midden in de zaak een kolen- kacheltje. Daar wilde ik van af, ook omdat ik het levensgevaar lijk vond. Het was allemaal heel oud, met van die laatjes en kas tjes. Maar ja, het was een huur pand, dus ik kan me voorstel len dat mevrouw De Groote er niet veel aan gedaan had. Wij hebben de kachel eruit gehaaM en een deel van het interieur vernieuwd. Door de voorka mer erbij te trekken werd de winkel groter. Later kwam ook nog het tussenkamertje erbij. In 1983 hebben we de laatjes eruit gehaald, want die ston den op instorten. In 1995 is de voorgevel gerestaureerd en hebben we de etalageruit laten verwijderen. We wisten dat er geen opvolging zou zijn en wilden hier dolgraag blijven wonen. Dan is zo'n grote etala geruit niet zo geschikt, dus heb ben we drie ramen in de gevel laten maken. Met toestemming Nella Driece (m.) van de onlangs gesloten drogisten] De Waag kreeg tijdens een afscheidsreceptie ah toepasselijk afscheidscadeau een prachtige waag overhandigd van de bewoners van de Dubbele Ring. Foto: Pmlnm Flaltker van monumentenzorg." Nu de sluiting een'feit is zal de win kelruimte worden verbouwd tot woonkamer. "Heel lang hebben we een opgaande lijn gehad", vertelt Nella Driece als ze de vraag krijgt hoe drogisterij De Waag zich in dertig jaar tijd heeft ont wikkeld. "Het ging goed; in het begin wisten we de omzet flink te verbeteren. Maar op een gegeven moment is de neer gaande lijn gekomen. Steeds meer winkels stopten hier. Het Lijnbaariproject trok verschil lende winkeliers naar Middel- harnis. Ook enkele grote zaken gingen weg en het beleid van de gemeente was dat er geen winkels meer voor terug moch ten komen. Van lieverlee werd het steeds minder. Een jaar of drie geleden stopte Rien van Ki*"» Hl fm, w Een historische foto van de drogisterij, toen nog van Dijkema en Doornbos, en daterend van 1908. De meisjes, nog in klederdracht, zijn Anje Amolina en Lydia Cornelia Doornbos. der Veer, de slager. Toen was ik de laatste nog." Die laatste jaren liep de klandi zie nog meer terug. 'Je komt er achter dat winkels met draad jes aan elkaar vastzitten. De moeders die hun kinderen 's morgens naar school hadden gebracht gingen eerst naar bakker Koese, dan naar Rien van der Veer en dan nog even langs Nella. Ik ging altijd om half negen open, maar toen Rien dicht was gegaan, moest ik om kwart over negen wel eens controleren of de deur wel echt open was. Er was een schakeltje weg. Vaste klanten heb ik tot het laatst gehad, hoor, maar ook dat kringetje werd kleiner. Het vergrijsde, de jeugd wilde andere produc ten en keek anders tegen dro gisterijen aan. Ik was maar een wijkwinkeltje. Tegen giganten als Kruidvat kun je gewoon niet op." Stiller en stiller werd het in de drogisterij aan de Dubbele Ring. Toch wilde Nella-Driece aanvankelijk nog tweeëneen half jaar doorgaan. "Ik dacht: dan wordt mijn man 65 en dan stop ik. De druppel (die de emmer deed overlopen, red,) was echter de nieuwe genees middelenwet die vorig jaar van kracht werd. Geneesmid delen zijn in de vrije verkoop gekomen bij de supermarkt. Daar kwam nog bij dat ik een nieuwe certificering nodig had. Toen heb ik besloten om te stoppen. Certificering kost geld -je moet weer een cursus doen - terwijl ik aan de andere kant te maken had met omzet daling. Dat trek je niet meer." Ze zet vraagtekens bij de nieu we geneesmiddelenwet omdat het geven van advies aan de klant daarin een ondergeschik te rol speelt. "De manier van winkelen is natuurlijk erg ver anderd. Tweeverdieners willen vlug boodschappen doen. Ze hebben een doosje paraceta mol nodig en pakken het mee in de supermarkt. Alles in één winkel, zo verdwijnt de kleine winkel. Een drogist weet datje niet meer dan zes paracetamol- len per dag moet nemen en vertelt dat er zo nodig bij, maar in een supermarkt is daar geen sprake van", tekent de laatste winkelierster van de Dubbele Ring aan. Het onverwachte feest in De Doele vond ze fantastisch. "Ik vond het vreselijk dat ik dicht ging, maar het helpt dat de hele straat zich betrokken voel de. Dit soort winkeltjes heb ben gewoon een sociale func tie. Zeker in een drogisterij, waar mensen ook wel eens met hun probleempjes naar voren komen. Ja, eigenlijk was ik een soort praatpaal. De armoede van deze tijd is dat het sociale aspect minder wordt. In win kels is het: opschieten, betalen en wegwezen." Nella Driece kijkt terug op dertig mooie jaren. "Ik heb het graag gedaan en ik mis het enorm, vooral de contac ten met mensen. Heel erg. Ik ben de structuur in mijn leven kwijt. Maar dat komt wel weer goed. Er is in die dertig jaar enorm veel veranderd, alleen al in het assortiment. Vroeger had je veel losse producten. Talkpoeder bijvoorbeeld woog ik uit vanuit bussen. Je had losse alcohol en drop. Drop heb ik tot het laatst toe los ver kocht. Net als eau de cologne van Boldoot. Dat bestaat niet meer, maar ik had voorraad. Laatst heb ik nog twee flesjes bij iemand gebracht, die er dolgelukkig mee was." Straks is de specifieke drogis- terijlucht definitief weg en is de winkel een woonkamer. De antieke waag, het cadeau van de buurt, zal vanaf de straat zichtbaar blijven. Als een her innering aan het laatste win keltje aan de Dubbele Ring. "Het is een prachtig straatje", vindt Nella Driece, "maar het is wel slapend." PROTESTANTSE KERK IN NEDERUND Beroepen te Giessendam/ Keder-Hardinxveld (wijkge- meente 3 Zuid), ds. C. Boele te Moerkapelle; te Nieuw- Stadskanaal (herv. Oosterka- dekerk), ds. W.C.E Bevelander te .Mblasserdam. Aangenomen naar Ameide- lienhoven (herv.), ds. J. Alma te Eethen en Drongelen; naar Meteren en Est, ds. W. Altena te Daarle; naar Waddinxveen (wijkgem. De Rank), ds. M.J. Zandbergen te Zevenhoven/ Woerdense Verlaat; naar West broek (herv.). kandidaat M. van der Zwan te Wierden. Beroepbaar; ds. L.J. Lamens, Tulpenlaan 2, 4214 EK Vuren. Tel. 0183-634967. E-mail: lamens@bluewin.ch. Ds. Lamens keert per I februari terug naar Nederland na zes jaar in Zwitserland gewerkt te hebben. HERSTELD HERV KERK Beroepen te Loon op Zand, kandidaat A.T. van Andel te Urk. GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Kampen-Noord, ds. Zomer te Zwolle-West. Aangenomen naar Baren- drecht, ds. H.D. Bondt te .N'un- speet en Heerde, die bedankte voor Drogeham. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Nijverdal, kandi daat H.H. Scheffer te Deven- GHR. GEREE KERKEN Beroepen te Utrecht-West, ds. P.D.J. Buijs te Harderwijk. Aangenomen naat Eindhoven, ds. A. van der Maarl te Mussel (miss. IFES). GEREE GEMEENTEN Beroepen te Bodegraven, ds. W. Visscher te .Amersfoort; te Doetinchem en te Ridderkerk- Slikkerveer, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid; te Zoetermeer, ds. G.J. van .Aalst te Klaaswaal. Bedankt voor Berkenwoude, ds. B. van der Heiden te Alblas- serdam; voor Naaldwijk, ds. C. van Krimpen te Oud-Beijer- land; voor Ooltgensplaat, ds. P. Melis te Veen. steun de mensen die nu worden getroffen door de gevolgen van klimaatverandering. Kijk op www.fairclimate.nl Bel, bel, noe hao'k ut toch lange of laete wete! Ik had gean inspiraosie, in as je dur dan eanmal 'uut' bint, móje, je eige dur weer toe zette om te gae schrieve. Mar noe kwam ik vlee weke opeans un heale ouwe foto tegen, 'k Hao uut- gerekend dat 'n ongeveer vuufenzeventug jaer oud mó weze. Op 'tie foto stae mun vaoder mit nog un haop oare mannen. Ze hekene aolemaele wel vuuftugjaerofouwer. Mar ik hao uutgerekeird dat mun vaoder niet ouwer kon weze as un jaer of vuufentwintug! Ze wazze mi'mekaore uut geweest naer de Zuujerzeewaarken. Mar weet je, waer'k ut noe eigeluk over wil hao is dadde aol die mannen netjes un hoed op tur hoad hao. Niet te geloa- ven, mar gean ean uutgezoen- derd. Keurug un grieze gleuf- hoed! Dat was toenturtied geweun. Azze de maansen uut gienge, dan zette je un hoed of un pette op. De 'deftugge maansen' un hoed, in de geweune maansen un pette. Dus mien vaoder behoarende vast tot de deftigheid, nou 't was mar un geweune man oor, inar hie droeg inderdaed toch aoltoos un hoed, oak as 'n naer zun waark gieng, in soendag's naer de kaarke netuurlu'k oak. Ik diengke dat 'n in de zeumer gean hoed droeg oor, mes- schien allean soendag's. In de biekeuken lag aoltied un heale ouwe hoed, die droeg pa as 'n in dun tuun waarekende of as 'n kolen mos scheppe in de winter. Ik zieje nog ut gebaer voor mun, waer- mee'jun zun hoed opzettende. Pa dee dat heal elegant. Je heit zo van die dingen die je nie mear vergeet. Azze mun vroeger naer de kaarke liepe, kwam je netuurluk un hoap mannen tegen mit un hoed op. Nou, azze ze dan dichte bie kwamme, dan wier de hoed 'gelicht' voor un vrouwe. Sommuge mannen namme mit im groate zwaoj dur hoed of, in aore lichtende dur hoed zomar un klein stikje op. In 'onfesoenlukke maansen' tik kende allean mar tegen dur hoed. 't Is noe haest nie mear voor te stellen, hoe fesoenluk de maansen toen wazze. Mó'je noe komme, oenderles- ten kwam dur iemand bie oens in huus, in die hieuw geweun zun pette op. Toen mos ik weer an vroeger diengke. Mar daer hao ze noe gean eans aarg meer in, want da binne ze nie mear geleard tegenwoordug. Die mannen op die ouwe foto hao oak korte rieglaersjes an. Dat was toen zeker mode. In aolemaele un driedealug pak mit un horloziekettieng op d'r buuk. Dat hoarende geweun bie de outfit van toen. Mar niet allean mannen, aok vrouwen droege un hoedje, oak deur de weke oor. Ik weet nog goed dat mun moeder, as ze naer dun diek gieng, oak 't ur hoedje op zettende, ze dee aok 't ur hanschoentjes an. Noe'k ut opschrieve ziej 'k 't as 't waere weer voor m'n. Moeder stoeng dan voor de spiegel, in keek of't ur hoedje goed stoeng, ze stak soms nog un plokje haer weg, hanschoe- nen an, tasje bie d'r in dear gieng ze, keurig verzurgd! Mar nóe...! lederean doe mar un aandje. Je weet soms niet watje ziet. Gean maans die d'r mear op let. Dat was oak in dun tied dat mun vaoder nog un hoagen hoed droeg, as 'n naer 'n begraefenis gieng. As kind keek je vol ontzag naer de zwarte hoejedoaze, mit un leere riempje as hiengsel. As je die doaze in de gange geread zag staen wis je 't al: pa mos naar un begraefenis. Mun moeder keek dan nog of die hoed d'r nog netjes uut zag, ze streek dan mit un zocht bor- steltje keurug 'de vleug' glad. Pa z'n pak wier oak tot in met ofgeborsteld. Pa droeg aoltied un fantezie broek. Geloaf mar dat de vouwe dur perfect in geperst was oor. Jae dat was toen, in da's noe aok oale- maele verleje tied. Je ziet gean maans mear mit un hoagen hoed op un begraefenis, zaalfs d'n domenee niet. Allean as 't vriest, net as de ofgeloape weke, dan haele de maansen musten in hanschoenen voor dun dag. Noe 'k dit stikje schrieve is ut buuten koud, vandaege was ui buuten un sprookje. Aedem- benemend mooi. Vanochend binne mun even buuten 't duip weze kieke naer dat netuurwoender. Zeit tur noe nog iemand dat dat zomar gekomme is? Nee toch ee! In psalm 147 staet ut: 'Hij strooit rijm als as'.Daer modde mun mar veul an diengke. Toen mun zo deur die stille witte weareld liepe, doch 'k nog an un paer regels uut 'n gedicht van Jaqueline van de Waals. Daer wil ik noe oak mar mee eindege. In de groeten weer van Hanna De grond is wit, de nevel wit Het ftjngetakt geboomte zit Met witten rijp beijzeld De wind houd zich behoedzaam stil Dat met het minste takgetril 't Kristallen kunstwerk breke De klank zelfs van mijn schreden wil Zich in de sneeuw versteken De grond wit, de nevel wit Wal zitijgend ioverland is dit f Wat hemel loop ik onder? Ik vouw de handen en aanbid Dit grootse stille wonder. In het pastoraat ligt het accent vaak op bemoediging. In de evangeliën lezen we dat Jezus met ontferming bewogen was. Maar Hij deed ook de oproep tot navolging van Hem in gehoorzaamheid aan (lod. Jezus zei: 'Kom tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt'. Maar ook: 'Neem uw kruis op u en leer van Mij!' De Herberg (IZB) in Ooster beek is een huis waar liefde en omzien naar elkaar cen traal staan. Maar in de pas torale gesprekken komt daar ook God ter sprake als Degene die gehoorzaamheid van ons vraagt. Het samengaan van die twee aspecten is nog niet zo eenvoudig, en velen die in de gemeente pastorale gesprek ken voeren, ervaren dit aan den lijve. Hoe breng je zonder te dogmatiseren en te moralise ren God ter sprake? Dit dilem ma komt aan de orde op de dag voor Herberg-aanspreek- punten, ambtsdragers, pasto raal werkers, bezoekbroeders/ zusters en andere geïnteres seerden, die gehouden wordt op zaterdag 1 maart 2008. Ds. W, Dekker, studiesecretaris van de IZB houdt dan een lezing, getiteld 'dod is meer dan een schouderklopje'. Er is ruim gelegenheid om met de spre ker en elkaar van gedachten te wis.selen. De dag begint om 10.00 uur (inloop vanaf 9.30 uur), eindigt om 13.00 uur met een lunch, en wordt gehouden in het Koetshuis van De Pie- tersberg, Pietersbergseweg 19 te Gosterbeek. Deelname is gratis. Opgave vt)or 26 febru ari bij De Herberg, e-mail: jnfrorMJeherbei-g-mdcnl, tel. 026-3342225. U vi/ilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? www.drukkerijdewaal.nl Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187) A7 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com van vrijdag 25 januari 2008 t/m zondag 27 januari 2008 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis In Dirksland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur. Op 26 en 27 januari Tandarts Zelenberg te Oud- dorp, tel. 682919. Voor spoedgeval len bulten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur tel. spreekuur TeL (0187) 60 07 92 APOTHEKEN MEDIO APOTHEEK HARINGVLIET AntoonCoolenstraat112 3245 MC SOMMELSDIJK Tel. (0187)48 72 77 Geopend ma-vr. 8.00-17.30 uur Zat 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland. Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12,00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op zaterdag van 12.00-13.00 uur Buiten openingstijden van de apotheken kunt u voor dringende spoedrecepten belten met het centrale dienstnummer van de apotheken Goeree-Overflakkee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheek met wie u een tijdstip kunt afspreken om uw medicijnen te veritrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn ais volgt: MEDIO APOTHEEK HARINGVLIET Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22.00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mld- delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. Naar aanleiding van enkele artikelen in de verschillende eilandelijke kranten van 27 en 28 december en een artikel in AD Voorne en Putten dichtbij, willen wij als inwoners van de gemeente Goedereede onze mening kenbaar maken hoe wij denken over de plannen met betrekking tot de ontpoldering van de Zuiderdieppolders. Hoewel wij de natuurorgani saties een warm hart toedra gen, vinden wij het onbegrij pelijk dat deze organisaties voorstander zijn van plannen waardoor uitstekende land bouwgrond opgeofferd wordt aan de natuur. Als deze plan nen doorgaan en de polder natuurgebied wordt, verdwijnt er weer een deel van de voed selvoorziening voor de mens heid. Het kan toch nooit de bedoeling zijn dat planten en dieren belangrijker zijn dan de mensen. Wij vragen ons af waarom de Zuiderdieppol ders in de huidige staat geen natuurlandschap zouden zijn. Wij vinden de bloeiende tul penvelden, aardappelvelden en het goudgele koren een lust voor het oog, als je er maar oog voor hebt. Verder constateren we dat de verschillende dier soorten, sommige zelfs in grote getale, aanwezig zijn. Beleidsmedewerker Quirin Smeele, namens de natuuror ganisaties, begreep niet goed waarom voorstanders van het plan zich niet lieten horen. Waarschijnlijk iser van de bevol king geen steun te verwachten voor het plan 'Landroof'. Er worden steeds stukken land bouwgrond omgevormd tot natuur (Tiengemeten), zoals ook rond Ouddorp is gebeurd, waar ook al een groot gedeelte natuurgebied is aangelegd op landbouwgrond. Door deze gebeurtenissen worden de burgers in een soort natuur reservaat geplaatst en uit hun geboortestreek geweerd door dat alles met prikkeldraad en hekken is afgezet. Door de natuurorganisaties als lid te steunen voelen wij ons medeverantwoordelijk voor hun beleid. Aangezien wij dit beleid niet steunen, rest ons geen andere keus dan ons lid maatschap op te zeggen. Wij vragen de bevolking van Goe ree-Overflakkee ook eens na te denken of men de natuuror ganisaties wel financieel moet blijven steunen als met dat geld ons eiland van weer een stuk landbouwgrond wordt beroofd. Earn. L. Mierop Spreeuwenstein 23 3253 VM Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4