Subsidierelatie Stichting Companen en gemeente komt in betere sfeer Met scootmobiel de sloot in i^H ^^3 Verhuisbericht Interieurverzorgster Koffie-ochtend Platform Gehandicaptenbeleid G-O Bouwrijp maken grond Handelskade van start FEESTJE? Vrouw in bezit van auto Orgel- en samenzang- concert met Martin Mans Bustocht Paleis Soestdijk Rommelmarkt Diekhuus Activiteiten SWO Met VW naar Huishoudbeurs Concert Big Band EMM Halve-prijzen- festival Wereldwinkel Reizende dichters op Goeree- Overflakkee Naailes in Diekhuus EIIAI1DQi.niElJWS CREATIEF? ENTHOUSIAST? FANATIEK? KOM BIJ DE ORANJEVERENIGING MELISSANTI Bestuursleden gezocht! Margré Klepper Antoon Coolenstraat 196 3245 MC Sommelsdijk s.m.s. (06) 42 51 79 77 gezocht voor een autobedrijf in Ouddorp i Bestemmingsplan t. Natuurontwikkeling i Inspreker Onveiligheid feugdbingo feugdmiddag Vrijwilligers jeugdwerk gezocht I 9^ pjl - Inventarisatie buitengebieden Contact Het plan Werkzaamheden Verkeersveiligheid Voorlopige voorziening PAGINA 4 DINSDAG 22 JANUARI 2008 Het bestuur van Oranjevereniging Melissant is dringend op zoel< naar uitbreiding. Binnen het huidige bestuur zullen namelijk een aantal va catures ontstaan. Het bestuur van Oranjevereniging Melissant bestaat straks uit 6 personen, de meeste met een volledige baan. Zonder hulp van anderen is het niet mogelijk om voor komend jaar weer een spec taculair programma te organiseren. Niet alleen voor het financiële ge deelte, maar ook voor de werkelijke ondersteuning bij de activiteiten zoeken wij nieuwe krachten. Zonder nieuwe krachten is hel voor het huidige bestuur onmogelijk om op Koninginnedag 2008 activiteiten te organiseren. Kortom: Als er in deze situatie geen verbetering optreedt, dan is het over en uit met Koninginnedag op Melissant en dat willen we voorko men. Heb jij zin en tijd om ons te helpen?? De werkzaamheden vinden hoofdzakelijk plaats in de periode tussen oktober en mei. Voor vrijblij vende informatie kun je contact opnemen met onderstaande personen. Nadere informatie te verkrijgen via: 0187-603458 oranieverenioinamelissante)hotmail,com Ook als je geen bestuursfunctie wilt bekleden, maar wel één van onze activiteiten wilt begeleiden, is je inzet van harte welkom!!!(o.a, lampjes ophangen, kinderspelen, benaderen van sponsoren, organiseren van braderie, schminken, kinderontbijt, ophalen contributie, lotenverkoop enz enz,) WIJ REKENEN OP JULLIE I! Het bestuur van ORANJEVERENIGING MELISSANT is verhuisd van: Capelle a/d IJssel naar: Kom langs en kies uii een ruim assortimenf kaarten in vele soorfen en maten. Vï; Drukkerij Gebr. de Waal bv Tel: (0187) 47 1020 algemeen@gebr-dewaal,com www.drukkerijdewaal.nl met kennis van de Engelse taal om samen 1 a 2x per week boodschappen te doen ('s middags na 14.00 uur) Reacties tussen 13.00 en 15.00 uur: Tel. (0187)68 74 84 Uren en tijden in overleg. Voor nadere informatie na 19.30 uur: (0187)68 20 32 SOMMELSDIJK- Op zaterdag 12 april zal de bekende orga nist Martin Mans een orgel concert geven in de Reho- bothkerk te Sommelsdijk. Dit concert stond eerst gepland met Klaas Jan Mulder, maar vanwege diens ziekte kan hij voorlopig geen concerten geven en zal in Sommels dijk Martin Mans dit concert geven. Het programma zal bestaan uit improvisaties over Psalmen, gezangen en geeste lijke liederen. Voor dit concert kunnen ook verzoeknummers worden ingediend. Op som mige improvisaties zal aan sluitend ook samenzang zijn. Wie een verzoek wil indienen voor dit concert, kan dat vanaf heden doen bij Mission Music concerten, tel. 0187-603510, e-mail missionmusic@solcon. nl. Voor meer info zie website www.missionmusicconcerten. nl. In tegenstelling tot wat eerder werd vermeld, zal Klaas Jan Mulder ook niet spelen op 5 mei in de Singelkerk te Rid derkerk. Dit concert zal nu worden gehouden op 30 april, terwijl Pieter Heykoop dan de plaats van Klaas Jan Mulder in zal nemen. MIDDELHARNIS - Qp dinsdag 4 maart organi seert de VW Zuid Hol- landse Eilanden een bus tocht naar Paleis Soestdijk. Een rondwandeling door Paleis Soestdijk roept nos talgische gevoelens op naar de tijd van het grote défilé langs het bordes t.g.v. de verjaardag van Koningin Juliana. U komt o.a. langs de cadeau kamer, waar de koningin alle cadeaus verzamelde, die ze kreeg op Koninginnedag en van de vele binnen- en buiten landse gasten die zij en prins Bernhard ontvingen. Omdat het paleis alleen o.l.v. een gids bezichtigd mag worden is het aantal deelnemers beperkt en gezien de enorme belangstel ling voor de vorige bustocht is het aan te raden snel te reserve ren, want vol vol. Het paleis is rolstoelvriendelijk, maar per rondleiding mogen vanwege veiligheidsvoorschrif ten slechts 2 rolstoelen of rolla- tors mee. Voor meer informatie over deze bustocht en/of het boeken kunt u o.a. terecht bij VW Middelharnis, tel. 0181- 401600, na 14 uur 0187-484870. Zie ook website www.zuid-hol- landse-eilanden.nl. MIDDELHARNIS - Het aangevulde dossier subsidie relatie Stichting Companen-gemeente Middelharnis, de conclusies en aanbevelingen vanuit het rapport van de Rekenkamercommissie Goeree-Overflakkee en uitein delijke de voorstellen hoe nu verder, waren hoofdthema in de raadsvergadering van de gemeente Middelharnis, afgelopen donderdagavond. De fracties waren tevreden met de aangereikte extra achtergrondgegevens zodat zij beter hun besluit konden nemen. In het licht van de ont wikkelingen dient er een budget subsidierelatie te wor den aangegaan met een stichting die op afstand van de gemeente staat. Dit houdt mogelijk in dat het huidige productpakket enige beperking ondergaat. Gemeente en stichting onderschrijven de kritische opmerkingen van de Rekenkamercommissie. Van een onzer verslaggevers Helder is dat de stichting zelf verantwoordelijk is voor het in evenwicht brengen van inkom sten en uitgaven op basis van een financiële administratie die transparant en controleer baar is. De gemeente zal zich niet bemoeien met de interne gang van zaken bij de stichting en dus zelf ook op afstand blij ven. Er moet een streep wor den gezet onder oud zeer en de financiële afspraken moe ten nu goed in kaart worden gebracht en aan de raad wor den voorgelegd. Bij dat alles wordt een bestimrlijke fusie tussen Stichting Companen en SWO-Oostflakkee positief beoordeeld omdat van daar uit een instroom naar een eilandelijke Bomo (Brede Organisatie Maatschappelijke Ondersteiming) kan worden bereikt. In de dossierstukken werd nog een historisch som ber beeld ge.schetst. Jarenlang was er een verlammende situ atie.De productbegroüng had moeten worden ontwikkeld, de financiële problemen leken onoplosbaar en aanvul lende subsidies waren voor de gemeente geen opde. Een saneringsoperatie waarbij de stichting in omvang zou moe ten afnemen en een betere commimicatie over \Taag en aanbod, producten ten opzichte van transparante kos ten lagen in gesprekken met de gemeente scherp op tafel. Vanuit een diep dal komend is de laatste maanden de sfeer in het overleg verbeterd. Met in achtneming van de ont- wakkehngen rond een fusie van Companen met SWO, de verkoop van het Diekhuus en onder andere de komst van een brede organisatie maat schappelijke ondersteuning in 2009, was de raad gematigd in haar mening en oordeel. Dat dit jaar nog niet alles op de rails komt werd daarbij aanvaard en ook dat er nog frictiekosten op tafel komen. Wel moet er van nu af aan pro fessioneel worden gewerkt. Anders prijst Companen zich uit de markt. Het vaststellen van het bestemmingsplan Integraal Zo.etwaterkanaal, met alle onderdelen die daarin waren opgenomen, leverde een langdurig debat, met af en toe veel spraakverwarring over definitie van begrippen. Onverwacht ontstond een extra accent.De vraag speelde namelijk of ABB-fractievoor- zitter Haffert, die zelf op het park woont, mee kon praten, laat staan stemmen, over het item legaliseren van de woon bestemming recreatiewonin gen. Voor Van Dam (SGP) leek dat niet zo verstandig. Want er zou wellicht sprake kun nen zijn van persoonlijk en of financieel belang. Haffert week echter geen millimeter. Ook niet toen Van Dam met zijn opmerking bijval kreeg van de overige politici. "Ik voel me totaal niet aangesproken" liet de ABB-voorman weten. Burgemeester De Vries advi seerde hem terughoudend heid te betrachten en gaf aan dat het wellicht zinvol zou zijn dat zijn fractiegenote dit punt behandelde. Maar het raads lid stelde dat hij zelf bepaalde hoe een en ander werd aan gepakt en hij was ook totaal niet onder de indruk van de opmerking van de voorzitter dat onder bepaalde omstan digheden meestemmen even tueel voor vernietiging zou kunnen worden voorgedra gen bij de Kroon. "Dat zien we dan wel", was zijn samen vattende slotreactie. Een ieder was overigens gelukkig dat de legalisering van het permanent bewonen op het park nu definitief gere geld kon worden. Moest nu het woord recreatiewoning in de tekst blijven staan of toch woning? Wat was correct? Was hier nu sprake van een cosme tisch onderscheid of juist niet? Zonder schorsingen kwam men er niet uit. Gepraat werd over de vrijstellingsmogelijk- heid van een bestemmings plan die de Wet op de Ruimte lijke Ordening biedt voor uit breiding van woningen buiten de bebouwde kom, iets wat niet geldt voor een recreatie woning. In het voorstel staat bevriezing van de woningin- houd. Uiteindelijk werden de tekstamendementen voor aan passing niet gesteund. Wel was er groen licht voor vastlegging van het feit dat de gemeente geen verplichtingen krijgt bij onderhoud van boven- en ondergrondse infrastructuur op het park, noch voor groen voorzieningen, straten en rio lering. Het bestemmingsplan regelt overigens ook de centralisatie van sportvoorzieningen en de aanleg van het zoetwaterka naal en natuurontwikkeling. Vooral dat laatste onderdeel, wat inhoudt dat landbouw grond wordt ingeruild voor natuur, bleek het struikelblok voor de SGP. De heer Vrees wijk noemde dit plan kapitaal vernietiging. Daarbij gaat het ook nog eens over eigendom men van mensen die daar hun bedrijf hebben gevestigd en er hun bestaan hebben opge bouwd. Toezegging over volle dige vergoeding van materiele schade was al een heikel punt voor de SGP-woordvoerder, maar te veel onduidelijkhe den en te weinig antwoorden op vragen, deed zijn fractie besluiten tegen de vaststelling van het bestemmingsplan te stemmen. "We hebben geen antwoord waar de onderne- mers compensatiegrond kun nen krijgen. Er is emotionele en vervolgschade. Wat en vraar f zijn alternatieven?" Vrees# wijk betvdjfelde of de over heid over voldoende gelden beschikte om alles naar beho ren te kunnen afwikkelen. Ook de ChristenUnie stemde tegen. Vooral omdat er alleen provinciale toezeggingen zijn voor volledige schadeloosstel ling van de landbouwers. Niet^ meer dan dat. Raadsbreed was er instem ming met een motie van VDB 78. Het college is gevraagd een VTijstellingsprocedure te beginnen om het mogelijk te maken windmolens te plaat sen langs het Haringvliet, maar pas na het inwegen van een breed onderzoek naar eventuele beletsels. Namens de vereniging van eigenaren van park Nieuw Zeeland voerde voorzitter Adams het woord. Hij had er behoefte aan om het tot stand komen van het die avond te nemen besluit nog eens toe te lichten. Nadat de minister ruim vier jaar geleden regels had opgesteld om de bestem ming recreatiewoningen om te zetten in woningen heeft onze vereniging gelobbyd en dat leidde tot de uitspraak van bereidheid in de raad in 2005 om permanente bewoning te legaliseren. Met een gedoog- beschikking op zak kon elke bewoner wachten tot het moment van het vaststellen van het nieuwe bestemmings plan. Dat is nu aan de orde. Adams zei dat het enige ver schil tussen recreatiewoning en woning de bestemming is, en wees op de bevriezing van de woninginhoud. De provmcie heeft recent, zonder argumenten van de gemeente Middelharnis te overwegen en zonder over leg met politie, bushaltes geplaatst op de N215 nabij de Molendijk te Nieuwe Tonge. Dit leidt tot een zeer gevaarlijke situatie. Voor ongelukken wordt gevreesd. Het college is niet blij met deze gang van zaken en wil de bushaltes op een andere plek. Daarom omarmde zij graag een - in tekst wat aan gepaste - motie van VDB 78. Raadsbreed wordt gevraagd er bij de provincie op aan te dringen een eind te maken aan de huidige situatie en een verkeersveilige oplossing te realiseren. Ook onderzoek van het Bureau Verkeerstech- niek van politie Rotterdam- Rijnmond wordt op dit punt aangevraagd. MIDDELHARNIS - Op zater dag 26 januari is in Het Diek huus weer de maandelijkse rommelmarkt. Heeft u nog een zolder vol spullen of een garage vol dingen waar u niets meer mee doet? Dan kunt u dit probleem oplossen door voor 7,50 een verkooptafel te huren om daar uw spullen op kv«jt te raken, en u hebt ook nog eens een gezellige dag. U kunt reserveren door te bellen naar (0187) 482400 of te mailen naar receptie® hetdiekhuus.nl. Tevens is in de foyer van het Diekhuus een ruime voorraad tweedehands boeken aanwezig van de boek winkel van Lionsclub Goeree- Overflakkee. De rommelmarkt in het Diekhuus wordt elke laatste zaterdag van de maand (behalve december) gehou den van 10.00-16.00 uur. "DEN BOMIVIEL - Het SWO jeugdwerk van Den Bommel organiseert woensdag 6 febru ari van 13.30-15.30 uur een bingo voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar in gebouw 't Wester- licht. Oranjestraat 35a in Den Bommel. Aanmelden kan tot 1 februari via de briefjes op school of bij Kitty Zuidijk, tel. 612106. Deelname kost 2. OOLTGENSPfi\AT - Op woensdag 13 februari a.s. organiseert het jeugdwerk van de SWO een creamiddag voor de jeugd van Ooltgensplaat in gebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgens plaat. Er zal deze middag wor den geknutseld. -Het thema is 'Valentijn'. De middag is voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 en duurt van 13,30 tot 15.00 uur. Deelname kost 2. Aanmelden kan tot vTijdag 8 februari a.s. via de briefjes op school of bij Ada Floor, tel. 632470. Het bestuur van het SWO jeugdwerk in Ooltgensplaat is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die bereid zijn te assisteren bij de activiteiten voor de jeugd van 4 tot 12 jaar. Leeftijd is niet belang rijk, wel dat u een paar uurtjes per maand kunt helpen bij de activiteiten. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Ada Floor, tel. 632470, of met Tineke Smit-Roeters, tel. 641344. MIDDELHARNIS - De VW Zuid Hollandse Eilanden orga niseert in samenwerking met Mijnders Touringcarbedrijf op donderdag 14 februari een bustocht naar de Huishoud beurs in de Rai te Amster dam. De Huishoudbeurs is hét domein voor de vrouw en alles wat vrouwen beweegt op gebied van mode, vrije tijd, verzorging, culinair en wonen. De dag wordt afgesloten met een diner op de terugweg. Telefonische info kan worden ingewonnen bij VW kantoor Rockanje, tel. 0181-401600, en b.g.g. of na 14.00 uur bij VW kantoor Middelharnis, tel. 0187^84870. Boeken kan onder andere bij het VW kan toor in Middelharnis. Zie ook website wtvw.zuid-hoUandse- eilanden.nl. DEN BOMMEL - Op zaterdag 2 februari houdt de Bommel- se Big Band EMM o.l.v. Guus Geuzenbroek een wintercon- cert met als thema 'Music was my first love'. Het wordt een non-stop muziekprogramma \vaarin alle muzikale talenten van de Big Band te horen zijn. Ook de jeugd Big Band Flash o.l.v. Gert Zweerus zal van zich laten horen. Als inter mezzo tussen de vele bekende nummers die Big Band EMM speelt, wordt een percussieso lo gegeven door 3 slagwerkers. Het concert wordt gegeven in de Bommelstee in Den Bom mel en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 3,50, aan de zaal te voldoen. ■fe^^ - 'L-^-T^'^ .'-**=' ^..M- '^J ^^^^^^^K ''^■'^-: ^1 'n^ MELISSANT - Aan de Ooster weg, in de polder tussen Melis sant en Stellendam, is zater dagmorgen rond kwart over elf een bestuurster van een scoot mobiel door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt en in de sloot beland. Pogingen door omstanders om de vrouw uit de sloot te krijgen lukten niet, waarom de hulp van de brandweer werd ingeroepen. Met vereende krachten lukte het om zowel het slachtoffer als haar voertuig op de kant te krijgen. De \touw kwam met de schrik vrij. Foto: Persburo Fiakkee MIDDELHARNIS - Het Hal- ve-Prijzen-Festival duurt nog steeds voort in de Wereldwin kel in Middelharnis, en om het nóg interessanter te maken om de winkel te bezoeken, zijn deze week in de aanbie ding: Zonnebloemolie met zongedroogde tomaat en salie, van 3,39 voor 1,89, en de gezouten cashewnoten van €2,49 voor 1,99. Op op. De Wereldwinkel op het Spuiplein is open op woens dag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 Donderdag 31 januari is de Nederlandse en Vlaamse Gedichtendag. Op Goeree- Overflakkee reizen eilandelij ke woordkunstenaars langs de veertien dorpskernen op het eiland. Zij brengen gedichten op schoolpleinen en markten, in winkels, binnen en buiten, in bibliotheken en gemeen tehuizen of zomaar op een onverwachte plek. Initiatief nemers Niels Snoek en Yvon- nen Broeren worden gehol pen door Stichting Podium bij de realisatie van een Goeree- Overflakkeese Gedichtendag. Voorafgegaan door orgeltje De Kleine Victoria brengen de medewerkende dichters een optreden van een kwar tier, daarna in het inpakken en wegwezen naar de volgen de plaats. Het initiatief past in de culturele kralenketting, die voor deze gelegenheid Poëti sche Kralenketting genoemd mag worden. Inmiddels zijn al acht locaties ingeboekt en de lijst wordt snel langer. Het reis schema van de Dichters wordt gepubliceerd op website www. ctiltuurpleingo.nl. Voor meer informatie kunt u bellen naar het Diekhuus, tel. 482400, of kijken op website ^vww.gedicb- tendag.nl. Het Platform Gehandicapten beleid Goeree-Overflakkee organiseert op donderdag 31 januari a.s. van 10.00-12.00 uur een koffie-inloop och tend in de Bommelstee te Den Bommel. WMO gebruikers en overige belangstellenden zijn dan van harte welkom, om te komen praten over wat u zoal tegenkomt op het gebied van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, de Regiotaxi, de toegankelijkheid en overige zaken die u wilt bespreken. U hoeft zich niet aan te melden, maar kunt zo binnenlopen. Deelname aan de ochtend is gratis, evenals de consumpties. Kunt u geen gebruik maken van de Regiotaxi en mocht u problemen hebben met ver voer naar Den Bommel, geef dit dan zo spoedig mogelijk door; er zal dan geprobeerd worden een oplossing te vin den. Voor contactgegevens zie hieronder. Het Platform is in samenwer king met het ISGO nog steeds bezig om met uw hulp een inventarisatie te maken van de buitengebieden voor wat betreft de toegankelijkheid ervan met rolstoelen, scoot- mobielen, rollators en kinder wagens. Dus u gaat een rondje doen en komt u een obstakel tegen zoals een hek, een te nauwe doorgang, zand, gras of grind, e.d. op een doorgaand pad, lastig te openen klaphek jes en hekjes op de verkeerde plaats, dan wordt u gevraagd dit te melden. Daarbij wordt allereerst gedacht aan paden en wegen die aansluiten op het eilandelijke fietspaden netwerk, maar ook aan buiten dijken en stranden, e.d. Voor het doorgeven van knel punten in de toegankelijkheid van de buitengebieden of als u vervoer nodig heeft naar de Koffieochtend in Den Bom mel kunt u bellen naar A. Prinsen, tel. (0187) 641303 (na 12.00 uur) of schrijven naar PGGO, Marinierweg 34, 3255VG Oude-Tonge, e-mail pggo@upcmail.nl. MIDDELHARNIS - Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de naailessen in Het Diekhuus. De lessen vinden plaats op dinsdag en woensdagavond van 19.30-21.30 uur en op donderdagmiddag van 13.15- 15.15 uur. Voor meer informa tie of aanmelding belt u naar (0187) 482800. Na de deelgebieden Cris- pijn en Suijssenpolder is begin 2008 begonnen met de ontwikkeling van De Han delskade te Oude-Tonge. Vorige week is gestart met het bouwrijp maken van de grond. De werkzaamheden zullen naar verwachting tot eind maart duren. De Handelskade is het laatste deelgebied van het project Waterryck Suijssenwaerde en is gelegen aan de haven van Oude-Tonge. Tussen de Kaai en de Verbindingsdijk worden in totaal 87 luxe appartemen ten aan de kade gerealiseerd. De Handelskade gaat bestaan uit acht blokken met twee of drie woonlagen. Het gevel beeld van de verschillende gebouwen langs de kade oogt authentiek, met fraaie details, aansluitend op de historische omgeving. Momenteel wordt circa 20.000 m3 grond ontgraven en afge voerd. Vervolgens wordt het laatste gedeelte van de rio lering van Waterryck Suijs senwaerde aangelegd. Dit gebeurt ter hoogte van Cris- pijn en camping Oude-Tonge tot en met het parkeerterrein naast de camping. Na de aan leg van de riolering wordt op het aangebrachte riooltracé de definitieve rijbaan van de Handelskade bestraal. De bouwrijpactiviteiten zul len tot circa eind maart 2068 duren. De exacte startdatum van de bouwactiviteiten is afhankelijk van de verkoop van de appartementen en de afloop van nog lopende pro cedures. Het gehele terrein vanaf de Verbindingsdijk tot en met de Kaai zal worden ingericht als bouwterrein. Vanaf de Kaai blijft een smalle loopstrook langs de kade beschikbaar om de boten te kunnen bereiken. Tijdens het totale bouv\pro- ces, waaronder het bouwTijp maken, is door de gemeente Oostflakkee als voorwaarde gesteld dat alle (woon)ver- keer veilig gebruik kan blijven maken van de Handelskade en dat alle bouwverkeer gebruik maakt van de geasfalteerde bouwweg aan de buitendijk langs de Krammer. Op dinsdag 15 januari 2008 is door de Raad van State een voorlopige voorziening toe gewezen in het kader van de bestemmingsplanprocedure. Dit heeft als consequentie dat de bouwvergunning voor de Handelskade nog niet kan worden verleend. Meer informatie Voor meer informatie over het woonproject De Handelskade kunt u terecht op de website www.oostflakkee.nl onder het kopje 'Bouwprojecten' of bekijk de website www.han- delskade-oudetonge.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4