'Senior Anders': voor persoonlijke steun en begeleiding, uit en thuis Country Floor breidt assortiment uit met keukens van Nederlands fabrikaat il Muziekschoolconcert met zang, dwarsfluit, orgel en piano Coop-Compact Goeree stap verder op weg richting ^beste buurtsuper' van het land w Wilgen Knotten in Ouddorp 'Je moet scherp blijven want je krijgt het niet cadeau' EIIAtlDEtl-niEUWS Concert 'Zeeland zingt voor Israel' EIIAt1I]Qj.niEUW5 Nederlands fabrikaat Vloeren en kachels Controles Wisselwerking PAGINA 2 DINSDAG 22 JANUARI 2008 Ilse (r.) en Corine vormen samen graag een helpende hand. OUDE-TONGE - Sinds enige tijd vormen Corine Troost en Ilse Monteiro, beide woonachtig te Oude- Tonge en resp. 35 en 38 jaar oud, samen het bureau 'Senior Anders' te Oude- Tonge, een particuliere onderneming die hulp en steun wil bieden aan seni oren, minder validen en ieder die hulpbehoevend is. Corine en Ilse bieden hulp op Goeree-Overflak- kee, maar zo nodig ook daarbuiten. Door Hans Villerius Him hulpverlening spreidt zich uit van het opruimen van kasten of zolders tot het ver richten van licht administra tief werk en van het doen van boodschappen tot licht tuin- werk en het bieden van gezel ligheid toe. Daartussen kan alles vallen waarvoor u feitelijk een beroep op een ander zou moeten doen, maar dat toch eigenlijk liever niet doet. Dus ook tijdelijke vervanging van mantelzorg, ziekenhuis-/dok- tersbezoek, het regelen van uw verjaardagsfeest, of gewoon even wat persoonlijke aan dacht. Ilse vertelt hoe zij en Corine tot dit initiatief gekomen zijn. "Na een periode van thuis voor de kinderen zor gen en veel vrijwilligerswerk vonden we beiden de tijd rijp voor iets anders, maar wel iets waarbij onze 'zorgende' kwa liteiten en ambities tot hun recht zouden komen. We vinden het beiden heerlijk om met mensen te werken en toen we een artikel in het AD zagen over een bedrijf in Hellevoetsluis waar dit con cept toegepast werd, was de keuze snel gemaakt. Na een gesprek met de twee dames van dit bedrijf wisten we het zeker; dit was iets voor ons! Het is heerlijk om te werken, maar helemaal wanneer je hart erbij ligt." Vierentwintig uur per dag staan Corine en Ilse klaar en op ieder gewenst tijdstip zijn ze voor hulpverlening en klusjes waaraan u niet (meer) toekomt bereikbaar. Wie gebruik wil maken van hulp verlening door Senior Anders heeft daarvoor geen indicaüe nodig. En de geleverde dien sten kunnen worden vergoed via het PersoonsGebonden Budget. De gehanteerde tarie ven bedragen 25 per uur en 82,50 per dagdeel. Op zon en feestdagen gelden andere tarieven. Senior Anders is gevestigd aan het adres Melk weg 78 te Oude-Tonge en is telefonisch te bereiken via nummer 06 50737464. Zie ook website www.senioranders.nl. OUDDORP - Bijna zes jaar geleden vestigde Flip Otte zich in Ouddorp met zijn parketzaak Country Floor. In de afgelopen jaren is de winkel verhuisd en breid de het assortiment zich langzamerhand uit. Zo kan men vanaf deze week ook bij Country Floor terecht voor nieuwe keukens. Door Adri van der Laan Flip Otte legt uit dat hij een "echte houtman" is. Voordat hij begon met Country Flooi was hij al op diverse plaatsen actief, zoals bij een timmer- bedrijf en bij een keukenleve rancier. Bij dit laatste bedrijf heeft hij ook zijn "liefde voor keukens" gekregen. En deze liefde is blijven hangen en daarom heeft hij ervoor geko zen om ook keukens in zijn assortiment op te nemen. Wel benadrukt Otte dat het leveren en leggen van houten vloeren het hoofdbestand deel van zijn bedrijf blijft uitmaken. Naast dat hij 'iets' heeft met keukens is er ook een andere reden dat het bedrijf zich in de keukenver koop begeeft. Flip Otte legt uit dat er in de omgeving van Ouddorp niet zo'n groot keu kenaanbod is. Otte heeft gekozen voor het keukenmerk Selexxion. Deze keukens zijn van Nederlands fabrikaat en worden in Ber gen op Zoom vervaardigd. De ondernemer noemt dit een groot voordeel. "Als er manco's zijn bij een keuken levering dan wordt dit gega randeerd binnen drie weken verholpen. En dit duurt bij keukens die in het buiten land zijn gemaakt veel langer. Door de korte lijnen met de fabrikant kan er ook een goe de en vlotte service worden verleend", aldus Flip Otte. Hij legt uit dat de Selexxion- keukens niet behoren tot het" duurste segment in keuken- land. "Het zijn dan ook niet Flip Otte bij een keuken in de showroom van Country Floor aan de Weststraat in Otiddorp. de duurste keukens, maar ook niet de goedkoopste. Wat prijs betreft liggen ze iets boven het IKEA-segment". Doordat er in de omgeving van Ouddorp weinig aanbod van keukens is mikt Flip, als het over zijn toekomstige klanten gaat, mede ook op de eigenaren van zomerhui zen die een nieuwe keuken geplaatst willen hebben. Daarnaast is natuurlijk ieder een welkom in zijn bedrijf aan de Weststraat in Ouddorp. De keukens kunnen desgewenst geleverd worden met appa ratuur van alle merken, "van Pelgrim tot Neff'. Country Floor krijgt ook het dealer schap van het merk Smeg wat bekend staat om zijn bijzon der vormgegeven en robuus te apparatuur. De keukens die Country Floor levert worden door het bedrijf ook geplaatst; het aanleggen van de benodigde elektrische en loodgieters voorzieningen worden verzorgd door respec tievelijk Electro van Splunder en installatiebedrijf Meule- man te Ouddorp. Naast de nieuwe 'keukentak' blijft het leveren van houten vloeren 'de hoofdmoot' van het bedrijf. Country Floor heeft hiermee al een naam verworven tot ver buiten de gemeentegrenzen van Oud dorp. Zo hggen er al vloeren van hem in veel plaatsen in Nederland, maar ook in het buitenland. Flip noemt dan Duitsland, Zwitserland en Engeland. "Dit komt doordat de eigenaren van vakantie woningen heel tevreden zijn over de service en de kwaliteit die wij bieden; Als de mensen zien dat wij in hun vakantie huis een goed product leve ren, vragen ze dan al vlug of we dit ook bij hen thuis kun nen doen". In de winkel in Foto: Adri van der Ixiun Ouddorp kan men kiezen uit een ruim assortiment vloeren die gelegd kunnen worden in vrijwel elke omgeving. Naast de keukens en vloe ren verkoopt het bedrijf ook allerlei soorten kachels die qua kwaliteit zijn aangepast aan de laatste mode. Graag adviseert Flip Otte dan ook de bezoekers van zijn winkel welke verwarmingsbron of sierhaard het best bij de klant past. Wie meer wil weten over het aanbod van Country Floor kan terecht aan Weststraat 39 te Ouddorp, tel. 0187 687400. ..U^K.lUJ'^wSA>b<«i£kA;krt^'A In u SOMMELSDIJK - Muziek school Goeree-Overflakkee organiseert op zaterdag 26 januari een 'muziek schoolconcert' in de Exo- duskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk, aanvang 20.00 uur. Voor u treden op diverse zang-, fluit-, orgel- en pianoleerlingen. Het programma is uiterst divers en ook door de akoestiek van het gebouw zal de muziek er fraai gaan klinken. De toegang is gra tis. Het grootste deel van deze muzikale avond komt voor rekening van de zangleer- lingen van docente Marijke Nieuwenweg. Zowel voor solo zang, als duetten, terzetten en vocaal ensemble zijn er aller lei composities ingestudeerd. Zomaar een greep: u kunt luis teren naar liederen van Grieg en Quilter, naar aria's van Bach, Handel en Mozart, naar een duet van Greene en naar een terzet van Son Samen met de dwarsfluit klinkt een prach tig werk (met solosopraan) van Arne. Tenslotte klinkt voor vocaal ensemble, flui ten en orgel de cantate Salve Jesu van Buxtehude. Dit alles betekent weer veel werk aan de winkel voor alle zangers en instrumentalisten om het alle maal te realiseren, maar het is duidelijk dat iedereen 'ervoor gaat'. Voor de instrumentale bij dragen aan deze uitvoering tekent een drietal docenten: Cecilia Mc.Coll verzorgt het dwarsfluitaandeel, Piet West hoeve laat de pianoleerlin gen hun uiterste best doen en het orgel wordt bespeeld door een leerling van Rinus Verhage. De fluiten verras sen u bijvoorbeeld met het Trio Canzone van Haydn of met een Sonatedeel van Mozart (begeleid door Fieke Steenhuis op de gitaar). Op het orgel van de kerk wor den 'galante' composities van Krebs en Kellner gespeeld en gevorderde pianoleerlin gen spelen eveneens uit de 'klassieke' tijd met werken van Burgmüller, Chopin en Dussek. Aardig is om te ver melden dat Alette van Heest een compositie van Debussy speelt; een stuk dat ze ook heeft laten horen tijdens de pianodriedaagse in de Doe len te Rotterdam. Alle 'concertgevers', maar ook hun docenten, vinden het fijn vinden om voor een talrijk publiek te musiceren. U bent dus hartelijk welkom. Zaterdag 26 januari a.s. wordt door vrijwilligers en onder lei ding van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflak kee weer in de natuur gewerkt. Aan de Blomweg te Ouddorp zullen de wilgen, tachtig in totaal, worden geknot. Deze activiteit wordt georganiseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging. Op deze actiedag kan men weer veel hulp gebruiken. Een ieder die eens lekker in de natuur wil werken wordt hier voor uitgenodigd. Om 8.30 uur is het die zaterdagmorgen verzamelen bij het viaduct onder de Provinciale weg, waarna de werkzaamheden tot ca. 12.30 uur zullen duren. Handgereedschap en motor- zaag zijn aanwezig, maar wie zelf ook in bezit is van dit en van ander goed gereedschap moet dit zeker meenemen. Eventueel openhaardhout zal weer onder de helpers worden verkocht. Wie meer wil weten, kan bellen naar (0187) 681105 of 485566. Christelijk streekbiad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versciiijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overiijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Adverfenf/e-acquisif/e: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE fioofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden bericfiten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). ZIERIKZEE - In de Nieuwe Kerk te Zierikzee wordt vrij dagavond 1 februari a.s. een grote herdenkingsavond geor ganiseerd waarin de waters noodramp van 1953 zal wor den herdacht. De koren die aan deze avond hun mede werking verlenen zijn: Het Christelijk Gemend Eilan denkoor uit Zierikzee enhet Jongerenkoor Matthanja uit Goes, beide o.l.v. Peter wilde man, en Mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder o.l.v. Jan van Zweden. Verder het Duo Friends (Gerlinda van den Berg, panfluit, en Corrie Wie link, viool), en organist Joost van Belzen. De opening wordt verricht door ds. A J. Gunst uit Nieuwerkerk. De avond wordt georgani seerd door de commissie 'Zeeland zingt voor Israël', een samenwerkingsverband van bovengenoemde koren. Ze organiseren dit jaar enkele ^^^r^ angi m Gesta Depressief, angstig of gespannen? Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Haringvliet Tel. (0187)611680 E-mail; info@gestaltnet.nl Website: www.gestaltnet.nl zangavonden met verschillen de thema's t.b.v. het Deputaat- schap Israël van de Gerefor meerde Gemeenten. Het concert in Zierikzee is de tweede in een serie van vier. De volgende zangavonden wor den gehouden op 30 april a.s. te Goes (Oranjezangavond) en 21 juni a.s. te Middelburg (zomerzangavond) De avond in Zierikzee begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 5 voor volwassenen en 1 voor kinderen t/m 12 jaar. Tijdens de avond wordt ook een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. GOEDEREEDE - Sinds in oktober van vorig jaar bekend werd dat in het kader van een onderzoek van een onafhankelijke organisatie bleek dat buurtsuper Coop- Compact Goeree, de enige supermarkt van Goeder- eede, bij de vijftien besten van het land hoorde, is de spanning wel gestegen bij eigenaar Klaas van Heest en zijn winkelpersoneel. Inmiddels heeft de winkel een finaleplaats bereikt en vorige week werd hier door de organisatie aandacht aan geschonken door het over handigen van een beker en een oorkonde, die trots en dankbaar door Van Heest in ontvangst werd genomen. Door Adri van der Laan Toen vorig jaar oktober bekend werd dat de Coop- Compact Goeree bij de vijftien beste buurtsupermarkten van het land behoorde, was er al sprake van enige trots bij Klaas van Heest, het supermarktper soneel én een deel van de klan ten. Want het is toch een hele prestatie om een dergelijke hoge klassering te krijgen. Aan het behalen van dat resultaat lag een constante zorg voor klanten, producten en presen tatie ten grondslag. Maar bij de buurtsuper ging men niet op hun lauweren rusten want het onderzoek ging verder; uit de vijftien besten zouden uitein delijk in het begin van dit jaar de vijf besten worden gekozen. De blijdschap was dan ook groot toen men onlangs de oorkonde en de beker kreeg uitgereikt waaruit bleek dat de winkel wéér een stap verder was gekomen in de richting van de 'Beste buurtsuper van 2008'. Met vier collega supermarkten mag COOP-Compact Goeree zich nu tot de finalisten van het onderzoek rekenen. De supermarkt is dus volop in de race om op de eerste plaats te komen en de titel te veroveren. Daarom wordt in Goedereede 1 rf. De beker, de oorkonde en de bloemen die bekoren bij de finaleplaats ut de verkiezing xioor Bi ,,.,u,uper2i)UH. Foto: Adri van der iMan met enige spanning uitgezien naar 1 april, als de officiële winnaar bekend zal worden gemaakt. Honderd en tien supermark ten uit Nederland hebben zich ingeschreven voor het behalen van deze titel. De ver kiezing wordt georganiseerd door onafhankelijke instan ties: de vakbladen Distrifood en Foodmagazine en het Cen traal Bureau voor de Levens middelen. De initiatiefnemers hebben ervoor gezorgd dat grondig wordt onderzocht of de buurtsupermarkten aan de criteria hebben voldaan. Ook in Goedereede is men meermalen bezocht door een mystery-guest, die de winkel op een groot aantal punten controleerde. Verder waren er interviews met klanten en kreeg men bezoek van ver schillende personen, waaron der deskundigen uit de levens middelenbranche. In de komende tijd komt er nog een gezelschap van exter ne deskundigen over de vloer. Deze 'topjury', die bestaat uit directeuren van toeleverings bedrijven voor de supermarkt branche, zal de winkel én de organisatie nauwgezet onder de loep nemen; 1 april zal dan de dag zijn dat de enige 'Beste Buurtsuper 2008' zal zijn ver kozen. De Goereese supermarkteige naar vindt het een opsteker voor het bedrijf dat het de finaleplaats heeft gekregen. En volgens hem bewijst dit dat ook een buurtsupermarkt een heel goede kwaliteit kan leve ren en daardoor ook bestaans recht heeft, want juist voor buurtsupermarkten is het niet altijd gemakkelijk om zich in een dorp te handhaven. Daarom moet menige plat- telandsplaats een supermarkt ontberen. Toch lijkt hier er een kentering in de situatie te komen. "Het lijkt of de samen leving het de laatste tijd een beetje gaat snappen dat een supermarkt in het dorp een belangrijke bijdrage levert aan de leefbaarheid van het platteland". Als er een goede supermarkt in een dorp is, noemt Van Heest dit een 'win- win situatie' voor zowel de bewoners als de ondernemer. "Als wij het goed doen,'dan is dat niet alleen in het voor deel van onszelf, maar ook in het voordeel van de bewoners van het dorp. Dit wordt steeds meer onderkend". Maar om succes te hebben met een supermarkt in een klein dorp moeten volgens Klaas wel de handen uit de mouwen: 'Je moet scherp blijven, want je krijgt het niet cadeau". Klaas van Heest en zijn team van COOP-Compact Goeree hebben vrijdag en zaterdag nog een leuke ver- rassmg voor alle klanten, en zien dan met enige spanning uit naar de datum van 1 april, wanneer duidelijk zal zijn op welke plaats het bedrijf geëin digd zal zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2