WMO-adviesraad 3^^' KNRM ^nrlf en: EIIAI1D0l-niEUW5 Een koffer vol herinneringen oomkojeugdhoekie@filternet.nl CH -vncndlnnen ^^HH/trl i Vandaag (18 januari) is Charlotte Groenendijk (Dirksland) jarig. Van harte gefelici teerd en een goed nieuw levensjaar toegewenst van ons allemaal. '^nn<^^ctlkt: Q {per ■f'f jnHK/in zoo^) In de brieven schreef ik liet al: Als we gezond mogen blijven, gaan tante Nel en ik proberen weer veel puzzels voor jullie te maken. Natuurlijk mogen jullie zelf ook puzzels maken. Heel graag zelfs! Denken jullie er aan dat de oplossingen van december 2007 op tijd ingeleverd moeten worden? Als je het nog niet gedaan hebt, wordt i het hoog tijd!!!!! Vervolg van voorpagina Staatssecretaris Omslag in denken Speerpunten full copy-service Open informatie ochtend Daltonschool Acties Prinses Margriet sleept 'Bokkegat' vlot PAGINA 9 VRIJDAG 18 JANUARI 2008 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Eiianden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, 2. Per maand zijn er 100 k 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Een nieuwjaar. Het jaar 2008. Inmiddels zijn er al meer dan 3 weken voor- bij. Er is al van alles gebeurd: leuke dingen, maar ook hele verdrietige dingen. Mi.sschien heb je zelf al iets verdrietigs mee gemaakt: in het gezin of in de familie. In het leven wisselen ze elkaar steeds af; fijne dingen en verdrietige dingen. Je weet nooit wat er morgen zal gebeuren. Het kan altijd anders zijn dan je denkt. Eén ding is wel zeker; eens komt voor ons de sterfdag. Hoe zal het dan met ons zijn? Dat moetje eigenlijk nu, vandaag al weten. Geef er voor je zelf eens een antwoord op. Vertel het vanavond nog aan de Heere; Hij weet alle dingen. Als je nog niet kunt sterven, ga dan van avond nog op je knieën en bidt de Heere om Zijn genade en Zijn vergeving. Hij is en blijft altijd Dezelfde. Hij heeft het beloofd; "Bidt, en u zal gegeven worden; zoekt, en gij zult vinden; klopt, en u zal opengedaan worden." Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. Hoe keetje? Corné Stroober. 2. In welke plaats woon je? Nieuwe-Tonge. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens Jantine Mans (Ooitgensplaat) zorgt voor de eerste puzzel in het nieuwe jaar. Zet de zinnen in de goede volgorde. Het gaat over de verhalen, die je kunt lezen in Handelingen 9-28. De letters achter de zinnen vormen dan 2 woorden (met er ach ter twee uitroeptekens), die met Paulus te maken hebben. Paiilus gaat van Antiochië naar Cyprus. (ZE) Hij ontmoet Aquila en Priscilla. (GS) Paulus gaat via Ikonium en Lystre naar Derbe. (ND) Saulus wordt Paulus. (DE) Paulus ontmoet Lydia. (IN) Paulus komt op Malta. (EN) In Rome woont Paulus in een huis waar hij bewaakt wordt. tutychus wordt opgewekt. (RE) Festus houdt Paulus gevangen. (IZ) een logeerpartij, tijdens eer} dagje uit of op de vakantie ergens anders)? Ik ben naar Legoland geweest en naar Leeds Castle in Engeland geweest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar (zie rebus). Dit plaatsje ligt in Kent in Engeland. 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan We zijn met de boot oxer- ge varen. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, wat je echt niet kon missen? Mijn fiets. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? De school. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Niks. 9. Wat vond je erg veivelend in de vakantie? Ik kreeg een bal in mijn gezicht. 10. Wat vond je het leukst/hel mooist in de vakantie? De krijtrotsen van Dover. De zus van Jantine, Willianne Mans (Ooitgensplaat) zorgde voor een puzzel over ons eiland. Geef antwoord op de volgende vragen. 1. Het westelijkste dorp op ons eiland heet 2. 's Nachts wijst dede weg voor de schepen. 3. .'\an de noordkant van Ouddorp, Goedereede en Stellendam heet het water het 4. De sluizen bij Stellendam heten det^V^ yM, 5. Bij Oude-Tonge heb je hetmeer. AI^'^V^ 6. De brug van Ooitgensplaat naar Numansdorp heet debrug Jft,.,. ^m 7. üp Flakkee zijndorpen. f 8. De 4 burgemeesters heten:-4^ _«ft^ 9. Inheb je een Faunapark. ^^iP 10. Het streekmuseum staat in Tijdens de vakantie van oom Ko en tante Nel hebben jullie hard gepuzzeld. Ik kreeg heel veel oplossingen nog over de maand november (rond kerst en oud en nieuw) en over de maand december. Dat betekent dat veel puzzelaars een boekenbon verdiend hebben. Hier komen de namen; Jantine en Willianne Mans (Ooitgensplaat), Corlina en Marinda Stroober en Hendriëtte en Jolize v.d. Valk (Nieuwe-Tonge), Amanda Schaaf (Dirksland), Diana en Ellen van Rossum (Den Bommel), Erika en Arco Luime en Joan, Martijn en Robert Melissant (Ouddorp), Reinier en Martijn van Schalk (Stellendam), Ricardo en Naomi Clement (Oude-Tonge), Mariska Nieuwland en Willianne Boer (Sommelsdijk) en Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Marijn Villerius (Dirksland) jammer datje inet het jeugdhoekje gaat stop pen, Marijn. Maar ja, overal is een tijd van. Je schrijft datje het altijd erg leuk vond, maar dat je er toch wat te oud voor wordt. Ik hoop datje de boeken die je gekocht hebt voor de boekenbon- nen nog veel leest. Ik wens je, ook namens tante Nel, Gods zegen toe in je verder leven. Jantine en Willianne Mans (Ooitgensplaat) Tijdens de keistdagen was er tijd genoeg om te puzzelen. Vonden jullie die 'kronkelpuzzel' moeilijk? Wat leuk dat de juf op school deze puzzel gekopieerd had, zodat jullie in de klas al voor de vakantie lekker aan het puzzelen waren. Het was niet erg dat jullie de laat ste puzzels half januari pas opstuurden. Het was nog ruim op tijd. Welke boeken hebben jullie gekocht? Corina en Willemien van Gurp (Ouddorp) Dat is een leuk idee om met z'n allen te gaan bowlen en gourmetten tijdens het feest van opa en oma. Wat lang hè, 50 jaar getrouwd! Gin gen jullie met de hele school schaatsen, Corina? Hoe was de logeerpartij van je vrien din, Willemien? Hebben jul lie toen ook nog geschaatst? Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) je schrijft datje 2 boeken gekocht hebt: Een hart van goud en Een brief uit de gevangenis. Ik ken deze boeken niet. Wie hebben de boeken geschreven? Ricardo Clement (Oude-Tonge) Je gaat ook stoppen met het puzzelen. Ik begrijp het wel: je gaat nu naar de MTS.in Rotterdam-Zuid en je volgt daar de richting elektro. Je schrijft dat de puzzels soms een 'makkie' waren, soms waren ze erg pittig. Ik pro beer ook een beetje te \arië- ren. Het ga je goed, Ricardo. Bovenal wens ik je Gods zegen toe. Jacoline Tanis (Goedereede) Het boek dat jij gekocht hebt, ken ik niet. Je schrijlt: 'Het boek heet 'De beste'. Het is een soort prenten boek. Het gaat over de Nerf- landers. Het verhaal heeft een bijbelse betekenis.' Kun je iets tneer over de inhoud schrijven? In de voorjaarsva kantie ga je naar Barcelona in Spanje. Ik begrijp dat Je er veel zin in hebt. Je hebt heel wat geschaatst in Breda in de kerstvakantie: 45 rouci- jes van 450 meter, dat is 20 kilometer en 250 meter. Jammer voor jou, maar de vakantie is nu echt voorbij. Marleen Tanis (Ouddorp) Ik neem een stukje over uit jouw brief: 'Het was een liele fijne en leuke puzzelmaand. Vooral de kerstpuzzels waren mooie en leuke puzzels. Ik wil u ook bedanken voor het leuke puzzeljaar 20071 Ik vond het weer een leuk en fijn puzzeljaar en ik hoop dat het in 2008 ook zo mag zijn.' Als we gezond mogen blijven, gaan tante Nel en ik voor jullie proberen weer veel puzzels te maken, maar je mag ook altijd zelf ideeën aandragen. Sjari Anne Maliepaard (Middelharnis) Je zit in Stad a/h Haringvliet op school omdat het dichter bij is en je bent er geboren, .schrijf je in je brief Ca je op de fiets naar school? Wil je in je volgende brief ook even schrijven hoe oudje bent? Ik weet nu wel je geboorteda tum, maar nog niet het jaar. Jan Leen Both (Stellendam) Knap hoor datje bijna alle puzzels zelfgemaakt hebt. Ik begrijp datje de grote 'kerstpuzzel' samen met je moeder gemaakt hebt. Dat is geen probleem hoor; samen puzzelen is juist gezellig en je leert van elkaar. Maayke Bos (Ooitgensplaat) Hoe lang het jeugdhoekje bestaat, kan ik je nog niet vertellen. In elk geval meer dan 40 jaar. Misschien gaan ze het op het kantoor van de krant nog een keer opzoeken voor me. Bedankt voor je mooie kerstkaart. Ik schrijf even over watje erop schreef; Ga zo door met uw werk, I ga door op het pad dat naar i I de Heere leidt. I Dan hoor je misschien wel: I Uw Woord is een lamp voor 1 mijn voet. [Psalm 119:105 (onberijmd)j Joan Melissant (Ouddorp) Ben je al een beetje gewend Jordi Schaaf (Dirksland) Fijn, datje weer mee gaat doen, Jordi. Je bent onge veer anderhalfjaar geleden gestopt met het puzzelen, maar nu wil je weer graag meedoen. Dat mag natuur lijk altijd: hoe meer kinde ren, hoe fijner het is. aan je bril? Vervelend hè, als je steeds hoofdpijn hebt en niet alles goed kunt zien. Ik hoop dat het nu wat beter gaat. Martijn Melissant (Ouddorp) Dat lijkt me echt een mooi cadeau: een kasteel van Play- mobil, met een stormram en ridders. Heb je er veel mee gespeeld in de vakantie? Robert Melissant (Ouddorp) Leuke dagen vliegen altijd om, vind je niet? Wat leuk joh, dat jullie zoveel din gen gedaan hebben met de jeugdbrandweer in Capelle a/d IJssel; een bezoek aan het politiebureau, een bezoek aan en een rondlei ding in de Kuip in Rotter dam en nog een rondleiding in de alarmcentrale Rotter dam-Rijnmond. Dat moet wel interessant zijn. Fijn, dat je een goed rapport had. Ricardo Schaaf (Dirksland) Jij gaat voor het eerst mee doen, Ricardo! Fijn hoor! Als je nog een foto hebt liggen, mag je die opsturen als je wilt. Anders wacht je nog maar even. Lieven Jan Westerbeke (Middelharnis) Je hebt al een paar puzzels opgestuurd. Aan het eind van de maand mag je de oplossingen die je gevonden hebt, opsturen. Dat mag gewoon via de mail of als je dat makkelijker vindt via de post. In welke groep van de Groen van Prinstererschool zitje? Zijn er nog meer kinderen in jouw groep die graag puzzelen? Jacobine de Jong (Dirksland) Inmiddels heb je al heel wat puzzels opgelost de laatste maand van 2007. Je schrijft datje al lang de puzzels maakte, maar dat Pieter van Schaik je verteld heeft datje ze ook op kunt sturen? Had je het kopje boven het jeugdhoekje nog nooit gelezen? In elke geval heb je nu de eerste punten al binnen. Annelotte Mans (Ooitgensplaat) ^Velkom, Annelotte. Als je de puzzels nog een beetje moei lijk vindt, kunnen je zussen Jantine en Willianne je in elk geval goed helpen. Veel puz zelplezier! De foto van jezelf mag je best met de post naar me toesturen. Als je dat wilt, mag je ook de vragen van 'Een koffer vol herinnerin gen' maken. Anja H. - 48; Alinda - 438; Amanda - 77; Anja van S. - 2; Arianne - 380; Albert - 18; Arco - 120; Adriaan - 459; Annelotte - 167; Charlotte - 412; Carolien - 57; Corina - 188; Corlina-47; Corné - 174; Diana-283; Ellen- 123; Erika-130; Else-Marie - 159; Hendriëtte - 99; Jaco bine - 158; Julian - 230; Jan -290; Jantine-111; Jarinda - 54; Jorieke - 420; Jorina - 392; Joan - 30; Jolize - 99; Jacoline - 284; Jessica - 352; Jan-Leen - 366; Jordi - 168; Koen - 404; Leendert - 18; Liesbeth - 448; Liene - 219; Lieven Jan - 19; Marleen T. - 236; Maayke - 225; Mar leen M. - 100; Mieke-394; Martijn v. S.- 131; Martijn M. - 35; Marinda - 27; Margreet -210; Mariska-84; Naomi - 164; Nathalie-332; Peter - 354; Petra - 98; Reinier - 94; Robert - 45; Rianne - 452; Ronne - 229; Ricardo S.-168; Sander-468; Sjari Anne- 108; Sharon - 323; Ton - 175; Willemien - 188; Willianne B. - 35; Willianne M.-93 In een videoboodschap van gedeputeerde Tonny van de Vüudervoort sprak deze haar complimenten uit \oor het opvallende feit dat er één WMO-adviesraad wordt inge steld voor vier gemeentes. Zij prees de speerpmiteu voor 2008 die de WMOraad had benoemd: communicatie en jeugdbeleid. Een goede com municatie vond zij uiteraard uiterst belangrijk. Mei name liet jeugdbeleid sprak haar echter bijzonder aan, aange zien dit pimt ook aansluit bij het provinciale beleid. "Laat de jeugd meehelpen en mee denken. W'anneer er \oldoen- de voorzieningen voor de jeugd zijn, is er ook minder zware jeugdzorg nodig," was haar boodschap. Zij wenste de nieuwe WMO-ad\iesraad vee] succes en hoopte in de toe komst de resultaten te nnigeil vernemen. De kersvers geïnstalleerde voorzitter van de adviesraad, \V. Drooger. noemde hel feit dat er één raad voor het gehe le eiland is ingesteld eveneens uniek. Uiteraard was hij erken telijk voor de goede wensen en felicitaties van de vorige spre kers. Toch wilde hij een enkel puntje aan de orde slellen, in de vorm van een terugblik, een blik op het heden en een blik op de toekomst. \Vat het verleden betrof com plimenteerde Drooger de uit voerders van de WlVIO-wet. In anderhalf jaar is deze wet tot stand gekomen. "De invoering is vrijwel geruisloos verlopen, en net als met meer dingen die goed gaan, heeft dit succes vele vaders. Zo beroemt het minis terie van VWS zich op een goede coördinatie van het pro ces, slaan gemeenten zich op de borst, stellen belangenor ganisaties dat het zo is gegaan dankzij htm inbreng, etc. Wat Ix-trefl de huidige stand van zaken zijn we volgens mij veel minder ver dan veel mensen denken of wensen. Er wordt bij gemeentes hard gewerkt om zaken in orde te krijgen. Dat geldt ook voor onze gemeen ten maar regelmatig blijkt dat wordt vergelen dat oncïerwti-- pen onder de WMO vallen, o/' weet men niet hoe een en ander moet worden vormgegeven." Het was Drooger tijdens een VNG-congres met name opge vallen dat veel ambtenaren niet goed welen hoe zij de burger moeten bereiken. "Deze amb tenaren dachlen geheel vanuil hun organisatie, bedachlen zeil alle oplossingen en verwacht ten als sluitstuk dat burgers staan te trappelen om enlhou- siast een stempel te zetten op door ambtenaren bedachte oplossingen." Hij meende dat op C'ioeree-Overilakkee wel is gebleken dat het ook hier een grote omslag in denken en werken betekent om burgers (zoals een WMO adviesraad) te betrekken bij het beleid. Toch, zo stelde hij. is er in de afgelo pen tijd een belangrijke stap in die richting gezet. \()or cfe toekomst was hij van mening dat gemeentes vraag- gestiuud moeten gaan werken. Dus: wat heeft de burger nodig? De gemeentes moeten dan ook dicht bij de binger slaan en als er hulp nodig is adequaat en niet bineaucratisch handelen. "Wij moeten naar gemeentes die gebruik maken van enthou siaste burgers en die deze niet frustreren door al vooraf alle enthousiasme de kop in te drukken door zelf te bepalen dat 6 vergaderingen vergoed mogen worden en als er meer nodig zijn, dit maar 'liefde- dienst oud papier moet zijn," zo zette Drooger nog even een pimtje van kritiek neer. Daar naast noemde )iij veibetering van de commimicatie als één \an de speerpimten van de adviesraad. "De WMO advies raad wil zich hard maken voor goede commimicatie met de burger. Maak verordeningen leesbaar, vermijd vaktaal, wees open en duidelijk over de mogelijkheden en onmogelijk heden. Een ander speerpunt voor de WMO adviesraad in 2008 is jeugdbeleid. .Ms WMO raad hebben we het belang van een goed jeugdbeleid lot één van tie belangrijkste aan- dachtspunlen benoemd. Ook voor jeugdbeleid adviseren wij om vraaggestuurd te gaan wer ken. Voelen alle jongeren op dit eiland zich aangetrokken tol wat nu wordt gedaan? Hoe kan de jeugd worden betrok ken bij de samenleving? Wat zijn hun eigen voorstellen? Dal zijn naar onze mening de l^elangrijke aandachtspunten." Drooger besloot zijn toespraak met op te merken dat er al veel is gedaan, maar dat er ook nog veel moet gebeinen, "Laten we met elkaar, burgers, gemeen tes en WMO-adviesraad de handschoen opnemen en de verplichtingen van de WMO omdraaien en de mogelijkhe den aangrijpen om vot)r elke inwoner van C>oeree-Over- fJakkee 'meedoen' mogelijk te maken." .\ls aardigheidje overhandigde hij de vier wethouders een kalender Na alloop \'an de bijeenkomst was er i uim gelegenheid tot het feliciteren van de leden van de WMO-adviesraad. Met enige trots vermeldde de secretaris van de adviesraad, P. Bestebroer, dat niet alleen de Provinciaal gedepiueerde haar felicitaties aan de niemv inge stelde raad had overgebracht. Ook van staatssecretaris Jet Bussemaker was een leuke reactie ontvangen. Gebr. de Waal BV Drukkerij -1240 AA Middelharnis Tel; (0187)47 1020 Fax:(0187)48 57 36 gemeen gebr-dewaal .com Langeweg 1.3 .3345KE.Sommel.sdijl( Poslbus 27 vwvw.drukkerijdewaal.nl MIDDELHARNIS Omdat op de Dalton- school de vorige infor matieochtend gezellig en informatief is verlopen, is besloten om voor de der de keer dit schooljaar een open informatieochtend te organiseren en wel op vrijdagochtend 25 januari van 9.00 tot 10.30 uur. De ochtend is bedoeld voor iedereen die meer van de Dal tonschool wil weten: nieuwe ouders, schoolkeuze oriënte rende ouders, verhuisgezin nen, pabo studenten, huidige ouders, kortom alle belangstel lenden. Onder het genot van een kopje koffie of thee zal de directie uitgebreide informatie geven over de school. Belang stellenden krijgen ruimschoots de gelegenheid om \'ragen te stellen en informatie in te win nen en tevens zal er een rond leiding door de schoolgebou wen \\()rden gegeven. Vooraf aanmelden kan bij diiecteur Eileen Willers-van Immerseel, tel. 0187 482980, e-mail: info@ daltonschool-middelharnis.nl. Maar ook wie zich niet heeft aangemeld, is welkom om bin nen te lopen. Dinsdag 15 januari om 11.30 uur werd de bemanning van de 'Prinses Margriet' van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een boot van Rijks waterstaat, de 'Bokkegat' met 2 personen aan boord, die bij het peilen was vastgelopen op een zandbank op de Noordzee, net buiten de haven. Zij had den de hulp ingeroepen van een collega maar deze kon niet bij het schip komen. De Prin ses Margriet voer uit bij een wind van Zuid 7 en ter plaatse gekomen werd een sleepver- binding gemaakt. Na een paar pogingen werd gestopt met trekken omdat het water al te ver ivas gezakt en de boot hoog en droog stond. Besloten werd eind van de middag, als er meer water zou zijn, weer een poging te ondernemen. Eind van de middag werd er weer een sleepverbinding gemaakt waarna de Bokkegat, na een paar keer trekken, los kwam. Deze kon zijn weg op eigen kracht vervolgen naar de haven van Stellendam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9