Kunstgalerie met schilderijen in De Staver Exposities in Dienstencentrum Kranenburg loodgietersbedrijf voor klein en groot particulier werk Snoeicursus hoogstamfruitbomen Otto de Bruijne spreekt op eilandelijke Mannendag over 'Kiezen voor het leven' Mannendag wordt 'mannenochtend' met afsluitende lunch Gebedsdienst voor de eenheid van christenen Nieuwe cursus hartreanimatie en AED- training EIIAtlDEII-IIIEUWS Afsluiting Doetinchemse- straat Open ochtend voor vrouwen Weer winst voor Sparta Hoofdcollecte zoekt collectanten Bingo in de Victoriahal Kerkdiensten Ger. Gem. Bijeenkomst Christenvrouw afd. Dirksland Bijzondere dienst in Ontmoetings- kerk Ophalen oud papier Nieuwe-Tonge EHJVI1DEli.riEIJW5 Verandering Spreker Aanmelden Persoonlijk Hoogstamvruchtbomen: parels in het landschap Help de natuur een handje, snoei een vruchtboom Meer informatie PAGINA 2 DINSDAG 15 JANUARI 2008 SOMMELSDIJK - In Recre atiecentrum De Staver houdt kunstgalerie Kleinkunst Hol land op zaterdag 19 janua ri van 11.00 tot 17.00 uur een schilderijententoonstellingmet de mogelijkheid tot aankoop. De doeken zijn afkomstig van zowel binnen- als buitenlandse kunstenaars en zijn allen opge spannen en voorzien van lijst. Waar galerie Kleinkunst zich mee onderscheidt van anderen is het feit dat lijsten ter plekke naar keuze kunnen worden omgezet en ook dat het moge lijk is om verschillende doe ken mee naar huis te nemen om te kijken of de maat, kleur of afbeelding wel in het inte rieur past. Er staan gemid deld vijfhonderd schilderijen uitgestald met onderwerpen variërend van landschap tot stilleven en van hedendaags modern tot krachtig gekleur de abstracten. Ook veel klas sieke werken uit de 17e eeuw die alleen in museums han gen en dus niet te koop zijn worden op deze dag perfect nageschilderd aangeboden, al dan niet in gouden ornament- lijsten. Omdat Kleinkunst bij de kunstenaars mooie kortin gen bedingt en groot inkoopt kunnen de doeken op de ten toonstelling zeer laaggeprijsd worden aangeboden. Op zaterdag 2 februari wordt alweer de tiende Mannendag op Goeree- Overflakkee georgani seerd. Evenals de vorige twee keren wordt de Man nendag weer gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden te Ouddorp. Door Adri van der Laan In het Mannencomité Goeree- Overflakkee is een aantal man nen actief die afkomstig zijn vanuit verschillende kerkelijke achtergronden op het eiland. De belangrijkste doelstelling van het comité is het jaarlijks organiseren van een mannen dag waarbij de mannen wor den opgebouwd in hun geloof en waarbij men ook gelegen heid krijgt om als 'mannen onder elkaar bij te praten' over 'het geloven, in de praktijk van alledag'. Jarenlang werd de eilandelijke Mannendag gehouden in de aula van de Technische School. Dit was een ideale ruimte om de vele honderden mannen te ontvangen. Door de jaren heen liep het bezoekersaantal echter gestaag terug - een landelijke tendens - en twee jaar geleden is men dan ook uitgeweken naar het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp. Nadat men enkele jaren gele den koos voor een andere locatie, heeft het Mannenco mité er deze keer voor geko zen om de jaarlijkse dag een enigszins andere vorm te geven. Men heeft gebroken met de 'traditie' dat er op de mannendag twee sprekers hun medewerking verlenen. Dit jaar is er één spreker en de dag duurt eigenlijk maar een ochtend. Want de dag wordt rond 12.00 uur afgesloten met een gezamenlijke uitgebreide lunch, zodat de bezoekers de middag nog vrij hebben. Het Mannencomité heeft voor deze verandering gekozen omdat uit reacties van bezoe kers blijkt dat in de tegen woordige drukke tijd het voor mannen wel een's lastig is om er een hele zaterdag tussenuit te zijn. Verder geeft men aan dat de uitgebreide lunch een uitstekende gelegenheid is voor de mannen om elkaar op een ongedwongen manier te ontmoeten. Spreker op de Mannendag is Otto de Bruijne. Hij zal het thema 'Kiezen voor het Leven' uitwerken, naar aanleiding van Jesaja 38, waar koning Hizkia van God nog 15 jaar krijgt om te leven. Ongetwijfeld zal De Bruijne hierbij inhaken op zijn ernstige ziekte waarvan hij momenteel herstellende is. Otto de Bruijne spreekt en schildert om het Evangelie uit te dragen. Hij was godsdienst leraar aan een Christelijk lyceum en daarna verbonden aan de evanglische hulp- en ontwikkelingsorganisatie Tear Fund. Hij gaf vele jaren leiding aan een instituut voor Christe lijke ethiek, samenlevings- en ontwikkelingsvragen in Afrika van AEM (Association of Evan gelicals of Africa and Madagas car). Verder is hij bekend als presentator van televisiepro gramma's bij de Evangelische Omroep; Zaterdag 2 februari begint de eilandelijke Mannendag om 9.30 uur. De zaal van de Doops gezinde Kerk in Ouddorp is open om 9.00 uur. Inschrijven kan via website www.mcgo. nl die deze week operationeel wordt. Verder kan worden ingeschreven via e-mail: aan- melden@mcgo.nl of aanmel- den@hetnet.nl. Graag naam, adres en telefoonnummer vermelden. De toegangsprijs, inclusief lunch, bedraagt 10. Dit bedrag kan in de zaal wor den voldaan. Telefonisch kan ook worden aangemeld via de nummers 0187-684261, 0187- 493515 of 0187-491945. MIDDELHARNIS-In 2008 zal er opnieuw een gebedsdienst worden gehouden in het kader van de week van gebed voor de eenheid van christenen. Deze gebedsdienst wordt gehouden op zondag 20 januari om 19.00 uur in de Emmaüskerk aan de Kon. JuHanaweg te Middelhar- nis. Het thema voor 2008 luidt 'Bid onophoudelijk' (1 Tessa- lonicenzen 5 17). Het bijbel gedeelte dat centraal staat is 1 Tessalonicenzen 5 12b en 13b- 18. Ook zal in deze week, te beginnen op maandag 21 janu ari, in de Evangelie gemeente Berea te Oude-Tonge elke avond een gebed.sbijeenkomst worden gehouden. De laatste dag wordt georganiseerd door de tieners en jeugdleden van deze gemeente. Elk jaar wordt er in de week van gebed januari (18-25 janu ari) voor de eenheid van de christenen, een oecumenische dienst georganiseerd. Een week lang in januari bidden alle-christenen voor de verwe zenlijking van watjezus bad bij het Laatste Avondmaal: Vader, mogen allen één zijn zoals wij één zijn (Joh. 17 11). Bij de gebedsdienst zal ook de oecu menische werkgroep Goeree- Overflakkee taizé voor Goeree- Overflakkee aanwezig zijn. Het is een viering voor jong en oud. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. OUDDORP - Als u morgen getuige bent van een hartstil stand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn, of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje worden geleerd. U kunt zich opgeven voor een praktische cursus van twee avonden. Toelatingseisen zijn er niet. De cursus is vooral belangrijk voor familieleden van hartpatiënten, maar ook voor mensen in het onderwijs, openbaar vervoer, taxichauf feurs, sporttrainers en win kelpersoneel. Omdat er sinds vorig jaar nieuWe richdijnen zijn voor deze opleiding, heeft de werkgroep Ouddorp, in samenwerking met de Neder landse hartstichting, beschik king over een AED-trainer, zodat men in de gelegenheid is om de opleidingen volgens de vereiste richtlijnen te ver zorgen. Het gebruik van een AED (Automatische Externe Defi- brilator) neemt toe. Ook in onze omgeving is deze appara tuur steeds vaker beschikbaar. Evenals voor de basisvaardig heden van reanimatie, geldt hier: des te meer burgers zich deze kennis eigen maken, des te meer mensen geholpen kun nen worden. De cursus vindt bij voldoende deelname plaats in Ouddorp op 4 en 11 februari 2008. De cursus begint om 20.00 uur. Deelname kost 30. Opgeven kan tot en met 31 januari. Wie meer wil weten of zich wil opge ven kan contact opnemen met mevrouw H. van der Wende- Klijji van de Stichting reanima tie en AED-opleidingen Oud dorp, tel. 0I87-68I8 II. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-iiuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.vera/eijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - In de periode van 21 januari tot en met 8 februari 2008, tijdsduur mede bepaald door de weersomstandig heden, zal in Middelharnis het gedeelte van de Doe- tinchemsestraat tussen de Rottenburgseweg en de Zuidelijke Randweg wor den afgesloten voor door gaand verkeer. De afslui ting vindt plaats om een' veilige ontsluiting voor het nieuwe bedrijventerrein te realiseren. Bij de werk zaamheden hoort eveneens de aanleg van een voet- en fietspad., Ook het kruis punt Rottenburgseweg/ Doetinchemsestraat wordt aangepast. De omleidings routes worden aangegeveii door middel van tekst- en volgborden. OOLTGENSPLAAT - Woens dag 23 januari wordt in Oolt- gensplaat weer een Open Ochtend voor vrouwen gehou den. Het onderwerp van deze bijeenkomst handelt over de VBOK. De VBOK wil een maximale bijdrage leveren aan het respect voor en de bescherming van het ongebo ren kind vanaf de conceptie. De VBOK biedt daarom hulp bij ongewenste zwangerschap en na zwangerschapsverlies. Verder geeft de organisatie ook voorlichting op scholen en verenigingen. Spreekster is mevrouw M. Vroeginde- weij. De open ochtend van woensdag 23 januari wordt gehouden in verenigingsge bouw Elthato te Ooltgensplaat en duurt van 9.30-11.30 uur; vanaf 9.15 uur is er koffie of thee. De daaropvolgende Open ochtend wordt gehou den op 26 maart in de kerk van Langstraat. Spreker zal dan drs. LA. Kole zijn. j)lRKSLAND - De Sparta dames twee hébben woensdag de thuiswedstrijd in Dirksland teaen Spirit uit Barendrecht niet 3-1 gewonnen. Ook de uit- vvedstrijd tegen dit team werd met 3-1 gewonnen. Spirit arri veerde laat in Dirksland, dit vanwege een misverstand over de locatie, hoewel dit in het wedstrijdprogramma duidelijk vvas vermeld. Pe overhaaste start was te mer- ]<en aan het geïrriteerde spel van Spirit, dit liet hen gedu rende de hele wedstrijd niet meer los. Het anders zo soepel spelende team stond nu sta tisch in het veld en vergat te volleyballen. Sparta daarentegen speelde fier en vrij en men stimuleerde elkaar. De eerste set werd dik gewonnen met 25-14. Na ver lies van de tweede set, 19-25, was het weer raak in de derde set met 25-15. De vierde set zorgde voor de meeste span ning, uiteindelijk won Sparta deze met 31-29. Op de beslis sende momenten maakten de Sparta dames wat onnodige fouten. Niettemin een verdien de 3-1 overwinning. Tegelijkertijd speelden de heren een goede wedstrijd tegen Ibis uit Hellevoetsluis. Uitslag 2-2. De 2-0 voorsprong werd verspeeld. OUDDORP - Ieder jaar word er gecollecteerd voor mensen met een hersen- ziekte of een psychische aan doening zoEils een beroerte, schizofrenie, depressie, hersenletsel, enz. In Oud dorp vind de Hoofdcollecte plaats van 28 januari t/m 2 februari. Hiervoor zijn nog collectanten nodig. Wilt u meehelpen, geeft u zich dan op bij de collectecoördina tor Jeannette van der Linde, tel. 0187 682882. Zie voor meer info ook website www. hoofdcollecte.nl. Alex Kranenburg bij zijn bus waarmee hij graag de lilanten van dienst wit zijn. MIDDELHARNIS - Alex Kranenburg uit Middelhar nis heeft al veel ervaring opgedaan als loodgieter in zijn vorige werkkring. Vorige maand heeft hij een stap gezet om deze ervaring 'voor zichzelf' in te zet ten door een eigen bedrijf te beginnen: Kranenburg loodgietersbedrijf. Door Adri van der Laan Met zijn nieuwe bedrijf gaat Alex Kranenburg zich vooral richten op het klein en groot particulier werk. Bij dit werk, dat soms bij grote bedrijven in het gedrang komt, ligt ook zijn hart. Alex verduidelijkt dat hij een goed contact met de klan ten heel belangrijk vindt en dat daar ook juist zijn voorkeur naar uitgaat. "Bij grote nieuw bouwprojecten heb je dat min der, daarbij is het werk wat onpersoonlijker en wat meer van hetzelfcie én je hebt geen directe communicatie met de opdrachtgever, en dat vind ik juist heel belangrijk". Het bedrijf gaat zich vooral rich ten op het loodgieterwerk, dat verbonden is aan gas, water, zink en verwarming. Voorna melijk zal het dan gaan om het onderhoud, renoveren en ver nieuwen van installaties. De persoonlijke aandacht die hij aan een klant kan besteden vindt Alex heel belangrijk. Hij verzekert dat hij er alles aan doet om de 'lijnen kort te hou den', zodat hij aan de wensen van zijn klanten tegemoet kan komen. "Hierin ligt dan ook mijn kracht". Hij verwacht dat er veel behoefte is aan de diensten van zijn bedrijf omdat hij zowel Folo: Adri van der Ltmn aanspreekpunt als uitvoerende is, en dat is belangrijk voor een goede uitvoering van het werk. Alex Kranenburg hoopt zijn jarenlange ervaring op loqd- gietergebied dan ook ten dien ste te stellen van alle particulie ren die op zoek zijn naar een degelijk stuk vakmanschap bij het aanleggen of vernieuwen van hun goten of installaties. Maar hij verzorgt ook de totale installatie van bijvoorbeeld een nieuwe woning. Daarnaast kan men ook voor het realiseren van een complete badkamer bij hem terecht, hij realiseert dit door nauwe samenwerking met klus- en timmerbedrijven. Wie contact met Alex wil kan bellen naar 06-53746048 of mailen naaralexkranenburg(5/ hetnet.nl. Later zal ook zijn website actief worden: www, kranenburgloodgietersbedrijf nl. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht hoiidt donderdag 17 januari een bin goavond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. OOLTGENSPLAAT - Don derdag 17 januari, 19.30 uur, ds. J. Schipper. Op woensdag 16 januari hoopt vereniging De Christenvrouw afd. Dirksland weer bijeen te komen in verenigingsgebouw Onder de Wiek te Dirksland. Om 17.30 uur wordt begon nen met een broodmaaltijd. Daarna zullen Karel en Wil Pater uit Dirksland een power- pointpresentatie geven van hun reis door Israel. Ook gas ten zijn weer hartelijk welkom. De aanvang van het avond programma is om 19.45 uur. MELISSANT - In de Gere formeerde Ontmoetingskerk te Melissant wordt zondag 20 januari weer een speciale dienst gehouden. Voorganger is de heer K. Baas uit Oolt gensplaat en het thema is 'Dat eindeloze gepreek'. Muzikale medewerking wordt verleend door Gerwin en Berdine Krijgsman uit Sommelsdijk. De dienst is onderdeel van de serie 'Muziek in de kerk', onder welk motto een jaar lang iedere derde zondag van de maand een dienst wordt gehouden. Iedereen is har telijk welkom. Deze diensten zijn ook te beluisteren via radio Flakkee op I05.3FM of via de kabel op 107.1. Landschapsbeheer Zuid- Holland organiseert vanaf 14februari2008debasiscur- sus onderhoud en aanplant van hoogstamvruchtbomen in Oudenhoorn. De cursus sen is bedoeld voor mensen die zelf fruitbomen (willen) hebben en voor mensen die willen meehelpen de prachtige hoogstamvrucht bomen in Zuid-Holland te behouden. De basiscursus achterstallig onderhoud bestaat uit twee theorieavonden op donder dag 14 en 21 februari en twee praktijkdagen op zaterdag 16 en 23 februari. De basiscursus achterstallig onderhoud wordt gehouden in Oudenhoorn, nabij Hellevoetsluis, en richt zich op inwoners van Zuid-Hol land. Op de theorieavonden worden de verschillende snoei- regels voor achterstallig onder houd en vormsnoei behandeld en leert u hoe u een plan van aanpak kunt maken. Op de praktijkdagen kunnen de deel nemers, onder begeleiding van een deskundig instructeur, zelf aan de slag. Deelname aan de cursus kost€ 55. Hoogstamvruchtbomen zijn tegenwoordig economisch nauwelijks meer rendabel voor de professionele fruitteelt. Veel boomgaarden zijn daarom verdwenen. Wat gedeeltelijk nog wel overgebleven is, zijn de kleine huisboomgaardjes voor eigen gebruik. Veel eige naren willen deze wel onder houden, maar weten niet pre cies hoe. Het goed onderhou- In Nieuwe-Tonge zal morgen, woensdag 16 januari, het oud papier weer worden opgehaald voor de Hervormde gemeente. Gelieve het papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de kant van de weg te zetten. den van deze bomen is echter noodzakelijk: niet alleen gaan de bomen dan langer mee, ze leveren ook aanzienlijk meer vruchten met meer smaak. Ook vormen de boomgaarden voor vele vogels, planten en insecten een goede verblijf plaats. In Zuid-Holland zijn verschil lende vrijwilligersgroepen bezig met het snoeien van hoogstamvruchtbomen. Niet alleen eigenaren van hoog- stamboomgaarden zijn wel kom op de cursussen, maar ook enthousiaste mensen die mogelijk willen helpen deze bijzonder bomen in Zuid-Hol land te behouden en zich willen aansluiten bij een snoeigroep. Op internet, www.landschaps- beheerzuidholland.nl vindt u informatie over de cursussen en kunt u zich inschrijven. Dat kan ook via telefoonnummer 0182-683 666. MIDDELHARNIS - In het wijkcentrum aan de Doetin chemsestraat in Middelharnis zijn sinds kort schilderijen te zien. Ongeveer om de drie a vier maanden zal een eilande- lijk bekend fotograaf of beel dend kunstenaar zijn of haar werken tentoonstellen. Niet alleen in de grote ruimte van het gebouw, ook elders kunt u kunstwerken tegenkomen. De eerste kunstenaar die in het Dienstencentrum expo seert is Jan Roedoe. De kunst schilder, die woont en werkt in Stad aan 't Haringvliet, staat bekend om zijn grote doeken die meestal de natuur als onderwerp hebben. Op dit moment wordt een aantal schilderijen over de verande ringen op Tiengemeten ten toongesteld. Een controversi eel maar tegelijk boeiend the ma. De toegankelijkheid van het gebouw zorgt ervoor dat de schilderijen voor iedereen te zien zijn. Soms is er een acti viteit in de grote zaal, maar u kunt vijf dagen per week van 's morgens negen uur tot 's middags vijf uur terecht om deze bijzondere schilderijen te zien. De tentoonstelling is vanaf 17 januari te zien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2