Explosie verwoest woning in Stellendam Tevredenheid bij Arriva na overgang busvervoer Onderwijs Beroepen Bijna 7.000 handtekeningen tegen ontpoldering Flakkee Weekvoordeel 1 1 1 'I v/i^5'?>^73 Moties Goedereede en Dirksland: Heroverwegen van de plannen noodzakelijk m Prijswinnaars Kerstpuzzel 80e jaargang Nr. 7676 Dinsdag 15 januari 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag bijlage 2008 Vanaf pagina 13 Vl« Mensenwerk Complimenten De Waal Hoveniers Tel. 0187-65 24 84 UPLUS W^.:^Mi S'FF.LLENDAM - Zondag avond rond half cll werden in Stellendam de bewoners van de Molenkade en omgeving opgestlirikt door een ontplof fing, waardoor een woning totaal vernield werd. Toen de explosie plaatsvond, waren in het huis aan de Stel- lendamse Molendkade alleen de 87-Jarige hewoner en zijn hond aanwezig. Direct na de ontplofling kon een buurman lief slaciito/ïcr via de nchtev- kant uil zijn woning halen. Ambulancepersoneel behan delde de man in de tuin waar na hij wei'd overgebracht naar het brandwondencentrum van het Zuiderziekenhuis i'n Rot terdam. Door de explosie werden de voor- en zijgevel van het huis 'weggeblazen' en kwamen stukken puin voor een deel op straal terecht, waardoor f)ok enkele geparkeerde auto's werden beschadigd. Het kostte wat ïïioeilc om ook de danig geschrokken hond te kunnen opvangen. Uiteinde lijk slaagden de brandweer, de dierenarts en mensen \'an de Dierenambulance erin de hond te vangen, zodat deze kon wor den aigevoerd voor verdere behandeling en opvang. Het onderzoek naar de toe dracht van de ontploffing is nog in volle gang, maar er wordt vermoed dat heteen ontploffing als gevolg van een gaslekkage is geweest. Tekst en foto: Adrt v/m di'r Laan. MIDDELHARNIS - Het zal de regelmatige busreizi- ger niet ongemerkt voorbij zijn gegaan: sinds 1 janu ari rijden op Goeree-Over- flakkee en in de Hoeksche Waard de streekbussen van Arriva. Meest opvallende wijzigingen: de dienstrege ling is aangepast, de bus sen rijden vaker en er zijn enige nieuwe verbindingen in het leven geroepen. In het Diekhuus in Middel- harnis werd vrijdagmiddag 11 januari op feestelijke wijze teruggeblikt op de eerste twee weken dat deze vervoersonderneming op Goeree-Overflakkee en in de Hoeksche Waard actief is. Aanwezig bij deze bij eenkomst waren vertegen woordigers van de provin cie Zuid-Holland, van de diverse gemeentes en van het reizigersoverleg Hoek sche Waard/Goeree Over- flakkee. De conclusie van deze bijeenkomst: dank zij alle inspanningen is er een goede basis gelegd, het vervoer loopt goed, maar natuurlijk blijven er nog punten van verbete ring over. En daar gaat aan gewerkt worden. Door Dorien Kickert Nadat vele jaren Connexxion het openbaar vervoer op de eilanden heeft verzorgd, is het busvervoer sinds begin dit jaar dus overgenomen door een nog relatief onbekende onderneming in deze regio; Arriva. De vervoersonderne- niing Arriva is in 1998 opge richt. De Nederlandse onder neming maakt, samen met een groot aantal andere Arriva- vestigingen in Europa, onder deel uit van het Engelse Arriva concern. Het hoofdkantoor is gevestigd in Heerenveen. In een aantal gebieden in Neder land verzorgt Arriva inmiddels het openbaar vervoer, zoals in delen van Noord-Nederland, Gelderland en Noord-Brabant. En sinds de provincie Zuid- Holland de concessie voor de Zuid-Hollandse eilanden aan Arriva gunde, rijden deze streekbussen nu ook hier. Volgens Liesbeth de Vries, hoofd communicatie van Arri va, is er alles aan gedaan om de overgang van Connexxion naar Arriva voor de reiziger zo ongemerkt mogelijk te laten verlopen. '"Wat wel veranderd is, is de dienstregeling. Die is nu een kwartier verscho ven. Dat heeft alles te tnaken met het feit dat in Zeeland de dienstregeling van de NS veranderde en de bustijden daarop moesten worden aan- gepast. Daarnaast zijn er meer bu.ssen gekomen en bijzondere bussen zoals de scholierenbus sen en de nachtbussen. In de zomer komt er op Goeree ook een nieuwe recreatielijn die de campings aandoet." Liesbeth de Vries heeft alle lof voor het lokale regioteam, dat met veel enthousiasme de handen uit de mouwen heeft gestoken. "De inzet van de chauffeurs is met name in deze beginperi ode uitermate belangrijk. Een llexibele houding kan veel problemen oplossen. En die is er gelukkig. Zo hoorde ik laatst dat een chautïeur in zijn eigen auto enige passagiers naar de plaats van bestemming heeft gebracht omdat zij de aanslui ting misten. Dat vind ik ont zettend positief. Klachten zijn naltiurlijk nooit helemaal uit te slutten. Het blijft mensenwerk. Maar van klachten leer je en daardoor kun je verbeteringen aanbrengen." Ook de Provinciaal Gedepu teerde G. Veldhuizen (Verkeer en Vervoer) complimenteerde de directie van Arriva voor de manier waarop er te werk is gegaan. "De overgang is soepel verlopen en er zijn weinig klach ten ontvangen. Er is meer aan bod, zoals de nachtbussen, en ook een verbeterde aansluiting. Zo zijn de tijden van de scho lierenbussen nu afgestemd op de lestijden." Daarnaast consta teerde Veldhuizen met voldoe ning dat er ook aan het milieu was gedacht, want \'rijvvel alle Arriva bussen voldoen aan de huidige, hoge, milieunormen. Zij stoten nauwelijks schadelij ke stoffen uit. Voor de provin cie Zuid-Holland speelde het milieu een dermate grote rol dat dit als eis was opgenomen in het aanbestedingsbestek. Arri\a directeur Operations Rob van Doorii was uiteraard blij met deze complimenten van de provincie. "Onze men sen hebben met elkaar een fantastische prestatie geleverd om ervoor te zorgen clat onze reizigers op een ontspannen manier met het openbaar ver- \'oer kininen reizen. Onze bus sen zijn gloednieuw, nog geen vier maanden oud. en aange past aan de laatste milieti-eisen. Verder hebben wij geprobeerd zo goed mogelijk aan de wen- ,sen van de reizigers tegemoet te komen. Ik ben met name heel gelukkig met het nachtnet. Er rijden nu iedere zaterdagnacht tussen 3 en 5 inn' 's nachts bus sen op Cioeree-0\erflakkee en in de tloekse uaai'd met ver bindingen op Rotterdam. De jetigd kan nti op een veilige manier reizen. Nattuirlijk zijn er nog punten die \eibetering behoeven, en daar gaan we ook aan werken." Wie vragen heeft over de dienstverlening van Arriva of tips of suggesties kan contact opnemen met Arriva Klanten service. Met eventuele klach ten kunt u daar ook terecht. De klantenservice is 24 uin- per dag te bereiken via het gratis telefoonntnrimer 0900- 0232545. In slechts enkele maanden tijd verzamelde Werkgroep Zoet Flakkee 6883 handtekeningen vóór het behoud van landbouw in de Zuiderdieppoldeifs te Dirksland/Stellen- dam. Er bestaan plannen om de vruchtbare en nog jonge Zuiderdieppolders om te vormen tot een brak getijdenge- bied. Op Flakkee is hiervoor echter geen draagvlak, getui ge onder meer de handtekeningenactie. Donderdagavond 10 januari jl. werden de handtekeningen aangeboden aan de gemeenteraad van Dirksland. Mannenkoor 'Ons Koor' verleende hieraan haar medewerking door naast het Flak- keese volkslied het 'Zuiderdieppolderlied' te zingen... De Werkgroep was zelf \'er- baasd over de steun die ze kreeg. "Negen van de tien mensen die wij op straat aan spraken, zette direct zijn hand tekening. Veel mensen belden ons of ze ook lijsten mochten laten rondgaan. Een man van 86 jaar oud verzainelde zo bijna 200 handtekeningen", aldus Simone van Adrichem namens de Werkgroep. Zij bedankte deze achterban dan ook nadrukkelijk. Onderte kenaars gaven verschillende motieven, uiteenlopend van 'er is genoeg natuur', 'land bouw is noodzakelijk', tot 'de ramp is nog maar kort gele den, geen zout water terug in deze jonge polder.' Uit analyse van de handtekenin gen is gebleken dat bijna 80 procent ervan afkomstig is van bewoners van Goeree- Overttakkee. Bmgemeester Sloop bedankte namens de gemeenteraad voor de inspanningen die Werk groep Zoet Flakkee heeft ver richt: "Mede dankzij deze actie is het inhoudelijke debat in de gemeenteraad weer ge\'oerd". Hij wees er verder nog op dat op 20 december zowel in gemeente Dirksland als in gemeente Goedereede een motie is aangenomen. Hierin vragen de gemeentes aan de piovincie Zuid-Holland en minister Verburg de plannen De bijna 7.000 handtekeningen worden invrliandigd. Folfi: Pfr.^hum Flakiiee voor de Zuiderdieppolder te heroverwegen. De eis van 3.000 hectare nieuwe natuur komt van het Rijk, de precieze invulling van deze hectares - en de aanwijzing ervan - is echter een taak van de pio vincie Zuid-Holland. Lang zamerhand moet het signaal doordringen dat de huidige invulling slechts op weerstand vanuit de regio stuit, zo vindt de werkgroep Zoet Flakkee. Uit het overweldigend aantal inzendingen van de Kerstpuzzel in onze krant zijn de volgende winnaars getrokken: M. Luijendijk, DeWurftl2, Sommelsdijk ;-^^S Henny Dingemanse, Philipshoo^esweg 78, Dirksland D. Barendrecht-Bax, Rottenburgseweg 112, I Middelharnis Jani Meijer, Koolweg 10a, Ouddorp t Jan de Gans, t Oud Nieuwlandseweg 20'' f Ouddorp Deze prijswinnaars worden hartelijk gefeliciteerd. Zij kunnen vanaf woensdag 16 januari hun cadeaubon op komen halen bij Eilan- den-Nieuws, Langeweg 13 te Sommelsdijk. Oplossing: Tijdeyts Kerst en Nieuwjaar zijn we graag bij elkaar.' «NVC^r, www.brilcentruml(euveloaLnl Zondpod 56 Middelharnis Telefoon (0187) 48 34 37 Nieuwe-Tonge www.dewaalhoveniers.nl Geldig van maandag 14 januari tot en met zaterdag 19 januari 2008 www.plus.nl Wat een verschil. AuiaMu^S. AdmOuMt en yn. www.autobedrijf-admiraal.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1