Nieuwe kinderboeken KIEVIT Verhuisbericht Uitvaartverzorging (0187) 60 11 66 Lezing ds. J. Koppelaar Aherdina Hendrika Lijntje Het kruis van Christus: het hart van het christelijk geloof EIUVnD^-niEUW5 SARA PIJL TANTE SAAR NIEK VAN ZIELST m Mevr. M. Breen-v.d. Ochtend Schansweg 25 3253 VL Ouddorp Tel. (0187) 68 76 87 uitvaartverzorging Alles goed geregeld??? TELEFOON 0187-491396 WWW, kievit-uitvaart, nl A. J. M. F. Janssen E. B. Hagens Word ook hoofdsponsor van de Hoofdcollecte van Nederland PAGINA 3 VRIJDAG 11 JANUARI 2008 f'A M I LI E B ER IC// IE N Dank U, Heer' Dat L het wonder van nieuw leven Voor de tweede keer Aan ons hebt willen geven. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons dochtertje en zusje Amber is het zusje van judith 7 januari 2008 Hairn-Jan Agnes van Dijke-Pipping l'iataanstraat -JH 4675 AVV Sint Pliilipsland 'Dl' lieer is mijn l/erder. l'salm 2'^ Bedroefd, maar dankbaar dat wij haar zo lange tijd bij ons mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van mijn gehelde vrouw, onze zorgzame moedei; schoonmoe der, grootmoeder en overgrootnuieder echtgenote van Pieter Kolle in de leeftijd van 84 jaar. Sjaan en jan Hoek-Kolle Marjan en Diet de iVfan-Hoek Joyce, Kristel, /{.(lilh Sonja en Denny van Driel-Moek Noa y, Mila, Diim Ko en Elly Kolle-Verweij Pieter Kolle en Krystlc Verpoorten Diane en Huub Hatjimuezin-Kolle 10 januari 2008 Akelei 3.5, Dirksland Coriespondentie-adres; Hlocmendaal 48 3247 XC; Dirksland De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op D.V. maan dag 14 januari om 13.30 uur in de aula van 'GeldershofPoldersweegje 2 te Dirksland. Aansluitend zal de begrafenis plaalsvinden om 14.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Na de begrafenis is er gelegenlieid tot condo leren in cïe aula van 'Geldershof'. Zij die geen rouwbriel'hebben ontvangen, kun- I nen deze advertentie als zodanig beschouwen. 10-01-2008 Mei grote verslagenheid hef)ben wij kennis genomen van het overlijden van onze lieve Goris en Maartje Pijl Hans en jannie Pijl Jaap t en Mina Pijl Nella en Mans Schinkel-Pijl Met ontroering hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze neef Wij gedenken hoe hij na het overlijden \an onze vader, samen met zijn vrouw, jarenlang onze moeder terzijde stond. De Hcere ondersteune de kinderen, de klein kinderen en de verdere familie in dit verlies. i\cven en nichten Kam. Van .Mphen Nieuwe Tonge, 7 januari 2008 Met dioelheiti geven wij u kennis dal door de f-Iere uit t)nze familiekring is weggenomen onze geliefde .schoonzus en tante ANNA MALIEPAARD weduwe van Jan Trommel in de leeftijd van 93 jaar. G. Meiaard - G. Maliepaard J. Spee - A. Maliepaard J. Maliepaaid - M. J. Weijgand Maliepaard - M. van Danmie Sommelsdijk, 7 januari 2008 9 is verhuisd van: kamer 117, 'De Vliedberg' naar: VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL GOEREE OVERFLAKKEE Uitvaart codicil "Handreiking voor mijn nabestaanden"op aanvraag gratis te verkrijgen en eventueel te bespreken. ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP UITVAARTLEIDERS: A. BOSLAND K. BREEN M. G. VAN DE KREEKE L.M. VAN DER WERF Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant TeL(0187)60 11 66 Burg. Lettew/eg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181) 48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Hartelijk dank voor de wensen en groeten ter gelegenheid van het Kerstfeest en de jaarwisseling. Wij hopen voor u allen op een gezond, voorspoedig en vredig 2008. Fami/ie Boot-Kooiman Culemborg, januari 2008 V Hartelijk dank voor al uw goede wensen. Wij wensen u een gezond en gelukkig 2008. Den Bommel, januari 2008 Deze kinderen hebben geen vader Een \erhaal dat al een aardi ge historie heeft maar "U pas voor het cersl m boekMjrni versthijnt, is een boek van 1.. Erkelens (tevens aiiiei'r van 'De Eerkroon'). Het verhaal \ersclieen net na de oorlog als feuilleton. Er zijn le'telijk twee hoofdpersonen. De eer ste is Ehne Refting, de tweede Rick Thornberg. Misschien dat lezers bij het aen van de/e namen al enkele herin neringen voelen opkomen. Eline is een jonge vi-ouw, pas Kcdawe. met haar tivee dodi- tertjes. Ze woont in een bos rijke omgeving en moet na het o\erlijden van haar man haar gezinnetje in het kleine buurtschap draaiende zien te houden. Dit wil ze probe ren door haar huis open te stellen als pension \oor lan ger verblijf Rick Thornberg is een jonge domineeszoon. Na hei overlijden van zijn beide ouders zegt Riek de stad vaarwel en zoekt elders in het land nieuw werk en een nieuw tehuis. Rick rea geert op een advertentie \an Eline, en op deze manier leren deze mensen elkaai- kennen. Eline is nog erg ontdaan door het oxerlijden van haar man W'im. Ze doet echter haar best om het haai- pensiongast naar de zin te maken. Ze beleeft veel gezel ligheid en steun van Rick. üe twee doclitertjes van Eline kunnen het ook goed \in- den met 'die mijnheer' maar Eline krijgt er steeds meer moeite mee dat haar meisjes hiui vader schijnen te \'er- geten. Ze probeert Rick op afstand te houden, wat haar uiteindelijk ook lukt. Intus sen blijkt ze zwanger te zijn van haar overleden man, en bevalt van een derde doch tertje. Ze voert hevige strijd met zichzelf en voelt zich tegenover de behulpzame en zorgzamejongeinan eigenlijk onuitstaanbaar. Dan komt het moment dat Rick ander werk krijgt en vertrekt naar een stad, even uit de buurt. In plaats van Rick kiijgt Eli ne twee oudere dames te gast die rust zoeken. Dit loopt uit op ene enorme teleurstel ling, de dames beheersen het leven van Eline en haargezin- nctje volledig met hun hoge eisen en vele klachten. Ai en toe hebben Eline en Rick nog schriftelijk contact maar uit eindelijk verwatert ook dat. lieiden vragen zich af wat hier de oorzaak van is, en zo slepen ze zich beiden voort, beiden onwelend van het feit dat het hun allebei spijt hoe het allemaal is gelopen. Na veel innerlijke strijd belandt Rick toch weer bij JÉline en zo \'inden ze elkaar terug. Een mooi nostalgisch verhaal, levensecht geschilderd, dat zeker zijn ingang verdient bij lezend Nederland. E-fet boek telt 2.ÖÜ pagina's, is gebon den en heeft een omslagil lustratie van Rino X'isser. die de naoorlogse huiselijke sfeer haarlijn weet uit te beelden. Uitgave Frits Hardeman. Ede. EAN9789076430461, prijs 16,95. De vreemde buurman V'an Liesbeth van Binsbergen verschenen in de serie over Roos en Ruben weer twee deeltjes. Hoewel de deeltjes goed afzonderlijk van elkaar gelezen kunnen worden, hebben ze wel met elkaar te maken. 'De \Teetnde buur man' is deel 4 van de nog niet zo oude serie. Hanneke Kools verzorgt de illustraties van de boekjes, die bij Columbus worden uitgegeven. Nieuwe buren in je straat, dat is altijd een spannend nieuwtje. Zo ook bij Roos en Ruben. Voor de deur bij nunniier achttien stopt een verhuiswagen. Mis schien komen er wel nieuwe kinderen in de straat? Jam mer, in het leegstaande huis komt een man alleen wonen. En volgens Frank is hij een beetje maf Roos en Ruben willen er hel hunne van weten. Is het waar dat hij niet alleen maf, maar ook gevaar lijk is? Zit er een mes in zijn tas, of een bom? Ze gaan op onderzoek uit en raken er helemaal zenuwachtig van. Is de nieuwe buurman echt zo eng? Waaroiri noemen de jongelui hem opeens Opa Dolf eir komt hij ook nog in de klant? Je leest het allemaal in 'De vreemde buurman'. Het boekje is gebonden, 63 pagina's dik en geschre ven op AVI niveau 5. EAN 9789085430391, NUR 282, prijs 7,75. Bang voor bumper 'Bang voor Bumper' is het vijfde boekje in de serie Roos en Ruben. De nieuwe buur man, uit deel vier, blijkt ook een hond te hebben. Hij heet Bumper. Een stoere naam, daar hoort een stoere hond bij. Maar Roos en Ruben hebben Bumper nog nooit gezien, want Bumper heeft een poosje ergens anders gelogeerd omdat de nieuwe buurman een zeer been had. Nu moet hij zelf voor Bum per gaan zorgen, maar... kan hij wel mei die grote hond naar buiten? Ruben wil de buurman graag helpen, en Roos ook wel maar durft ze wel? Hel boek heeft een grappige ontknoping. Bang voor Bumper is geschreven op AVI niveau 5, 64 pagina's, gebonden. Hanneke Kools verzorgde ook hier de illu straties. Uitgave Columbus. EAN 9789085340582, NUR 282, prijs €7,75. De nieuwe linksbuiten Een lekker verhaal van BOEKEN EN MCZIEK ^j\ VAN DER BOOM Vo«ninwi41-3245BG Sunimelsdii), Tel (0187,JSZfil4-Fixail«7i484s:,i Corien Oranje is te lezen in het boek 'De nieuwe links buiten'. Het gaat over Mat- teo Salvatore -ja, zijn vader komt uit Italië - en .Matteo wil maar één ding: lid wor den van de voetbalclub waar aanvoerder van s.c. Heeren veen ook af en toe een par tijtje ineespeell. Matteo kan best goed voetballen, maar zijn ouders proberen alles om hem van zijn droomwens af te brengen. Matteo daar entegen probeert de gekste dingen om zijn plan door te zetten. Zelfs zijn verlanglijst je wordt ervoor aangepast: het wordt een lidmaatschap of een hond. Nu moeten ze wel voor hel eerste kiezen, want van honden houden ze niet. Als ook dit plan niet lukt, gaat Matteo nog een andere manier uitpro beren, dan maar stiekem. Een boek vol humor, zoals we van C^orien gewend zijn, over vriendschap, eerlijk zijn en... voetbal. Flel boek telt 96 pagina's, is gebonden en werd van illusiraties voor zien door Wendelien van den Erve. Het boek is geschreven voor kinderen van 10-12 jaai; die lezen op AVI niveau 7. Uitgave Columbus. EAN 9789085430629, NUR 283, prijs 6,95. Tjib in de wolken Bij Columbus kwam ook weer een boekje uit van Lijda Hammenga. Hel is geschreven op AVI niveau 3-4, dus weer een fijn lees boek voor de kleintjes. Woorden die uit drie letter grepen bestaan, zijn door streepjes onderverdeeld. Heb je al eens een luchtbal lon gezien, één waarmee je door de lucht kunt zweven? Nou Ijib, die nog maar zes jaar is, nog nocjit. En hij schrikt van het geluid en hel vuur. Maar als hij na de landing ziet dat alles goed is gegaan en dal de vlieger ongedeerd op de grond is beland, lijkt hel Tjib ook wel wat. Maar dan wil hij niet alleen... Hij wil graag dat zijn oma ook mee gaat, zijn oma die soms van die bijzondere dingen zegt. Want als ze in de lucht is, komt ze heel dicht bij de hemel. Daar wil ze zo graag wonen... Wonderlijk dal Tjib zijn oma uil hel verzor gingshuis krijgt zonder hulp van ouderen, maar zo'n stukje fantasie is misschien wel leuk. De illustraties zijn van Magda van Tilburg, die de tekeningen veelal besloot in allemaal puzzel stukjes. Dat stimuleert het kijken naar de albeelding. Heel grappig gedaan. Het boekje over Tjib is gebon den en lelt 62 pagina's, EAN 7889085460568, NUR 282, prijs 7,50. Een muis in huis Kinderen en dieren, daar valt altijd wel iets over te schrij ven. Ook \'rouwke Klap wijk liet zich door dit thema inspireren met als resultaat het boekje: Een muis in huis. Wie een muis als huisdier heeft, zal er ongetwijfeld niet bang \oor zijn. Maar als je die muis meeneemt naar de buurvrouw, kan dat wel eens heel verkeerd uitpakken. .\1 helemaal wanneer die buur vrouw een kat heeft. Pien en Daan beleefden al eeider avonturen in de boekjes van V'rouwke Klapwijk. Nu dus alweer een Columbus boekje, ditmaal voor de echte aller kleinste beginnertjes. Hel boekje is geschreven op .AVT 1 het telt 31 pagina's en is geïllustreerd Aoov Peter \an Harmeien. EAN 9789085 430360, NUR297/283, prijs €6,50. Tim en Taco op Terschelling Lieke van Duin schreef een b<jek getiteld 'Tim en Taco op Terschelling", dat werd uitgegeven bij Mozaïek Junior. Hel tweetal beleeft daar een heerlijke vakan- de, op een naluurcamping, waar geen zwembad is, geen disco, niets van dat alles. Je moet gewoon jezelf verma ken. Nou, dat lukl dit twee tal best, samen met Dirk en Floor, die ze nog kennen van een vorige vakantie. Ze heb ben een geheime hul, iets wal natuurlijk meteen aan spreekt, en ze bouwen een heus schelpenmuseum. De pret duurt maar voort, tol een geheimzinnig biaelje en een aanhoudend angstaanja gend geluid 's nachts de glans van de vakantie verdoolt. En je kunt dan nog zo dapper zijn. om zo'n geheim op te lossen moetje wel echt onver schrokken zijn. I->n leuk boek, geschikt voor jongens en meiden vanaf 8 jaar. Hel telt 112 pagina's gebonden en heeft grappige illusiraties van Harmen van Straaten. EAN 9789023992318, NUR 282, prijs 10,95. Verraad! De wraak van de graaf Een boek voor de grotere jeugd is het prachtige, span nende historische boek 'Ver raad!' (Met zijn 184 pagina's van een heel ander kaliber dan de voorgaande begin nerboekjes.) Ines van Bok hoven dook de geschiedenis in en kwam boven water met dit prachtige boek, dat ver telt over de stad Gorinchem rond 1494. Hel brengt ons in aanraking met jonker Willem van Arkel, die een .saai bestaan heeft sinds de oorlog voorbij is. /Vis hij ver tier zoekt in de stad wordt hij verliefd op Agnes, doch ter van de lakenkoopman. BOEKEN VROEGINDEWEIJ die zich ontfermt over de berooiden in de stad. Wil- Icms ogen gaan open voor de andere kant van het leven. Het is een hele leer school voor Willem, deze omgang met .-\gncs en de arme lieden van de stad. Hij leert begrippen als zorg voor elkaar en trouw van dichtbij kennen en in prak tijk brengen, ook wanneer hij .Agnes in moeilijkheden heeft gebiacbt. Had hij ooit gedacht dat het leven saai is? Maar dan wordt de vrede van het land van .\rkel weer berlreigd. Wanneer de graaf van Holland overlijdt, wordt die opge\<ild door zijn zoon, die nu niet bepaald bevriend is met Willems vader. Vader Jan weigert zich aan de nieuw graaf te onderwerpen. Kan Willem iets doen in deze strijd? Of is hij niet bestand tegen alle nieuwe dingen die hem in deze periode ter ore komen? Ook vooi' volwasse nen mooi om te lezen. Het boek verscheen bij Moza'iek Junior, de omslagillustratie is van Roelof xaii der Schans. EAN9789023992547, NUR 284, prijs 12, 50. Te gek! Hans Mijnders heeft weer een boek met een pakkende titel: 'Ie gek!' Met de komst van .lieuwe klasgenoot Mar cel is groep acht niet meer zoals \()orheen. Marcel schijnt alles in zich te hebben wat een jongen uit groep 8 zich kan wensen. De meis jes drommen om hem heen, wat geheel tegen de zin van Bram en Rachim is: zij waren immers de populairste jon gens an de school! .\ls deze twee jongens in hel geheim een club oprichten, hopen ze dat de meisjes waarop ze veiliefd zijn. zich weel bij hen zullen aaushiiten en ze hun positie kunnen her overen. Maar dat valt tegen. Wanneer Rachim met een plan kimil om één van zijn klasgenoten beet te nemen, is de heibel compleet. Ter wijl de meester een actie op touw had gezet om geld bij elkaar te krijgen voor een goed doel. speelt dit school- dramaatje verder en de actie verdwijnt naar de achter grond. Er is haat en nijd en er wordt ontzettend geiTjd- deld. Zelfs de meester heeft geen zin meer in het voor hen liggende schooljaar. Er moet nodig iets gebeuren. Komt het in deze klas nog goed? Gelukkig wel, want uiteindelijk heeft de meester voor zijn groep 8 nog maar twee woorden: Te gek! Het boek, dal heel goed aansluit bij de belex'ingsivereld va.n de doelgroep j -f m 10-12) werd op de markt gebracht door Columbus. Het telt 107 pagina's en is gebonden. De oiiLslagilluslratie is van Roelof van der Schans. EAN 9789085430483, NUR283/284. prijs 6,95. Los van de kennis van de Heere Jezus C^hristus kan er sprake zijn van gods- besel en van religieuze ervaringen, maar niet van waarachtig geloot! Wie de Vader is en wie de Hei lige Geest is. leren wij in gemeenschap niel de Hee re Jezus Christus. Zonder hel zicht op de Heere Jezus Christus kan er geen récht zicht op de Vader zijn en op de Heilige Geest. Alle religieuze erva ring die niei tot inhoud heeft dat men alle dingen schade heeft leien achten om de iiiinetnendheid van de kennis van Christus, heeft voor Clod en voor de eeuwigheid geen waarde en betekenis. .Alle godsbe sef buiten de waie kennis van God als Vader door de toegang lot Hem in de Naam'van Jezus Christus kan ons op zijn best des te meer schuldig verklaren, maar doet ons niel in de zaligheid delen. Jezus Christus, Gods enig geboren Zo<jii, is clotrr de Vader gezonden lot verzoening van de zon den. Het initiatief van de ontmoeting gaal van God uit. Pauliis schreef aan de gemeente van Korinlhe: 'Want God was in Christus de wereld met Zichzelven verzoenende, hun zonden hun niet toerekenende; en heeft het woord der verzoening in ons gelegd.' (2 Korinlhe 5:19). Op grond van het volbrachte werk van Christus wor den er dienaren van het evangelie uitgezonden. Dat volbrachte werk is ook juist de inhoud van hun boodschap. Zij zijn gezan ten van Christuswege, en alsof God door hen bade, bidden zij van Christus wege: 'Eaat 11 met God verzoenen.' (Vgl. 2 Korin lhe 5:20). Deze boodschap past de Heilige Geest aan het hart toe. Door het geloof in de gekruisigde Christus mogen zonda ren metterdaad delen in het Middelaarswerk van Christus en komen zij in een verzoende betrek king lot God te staan. Niet alleen het initiatief tot de ontmoeting gaat van God uil, ook clal de ont moeting nielterdaad tot stand konil. is Clods werk. Daarom getuigde Paulus: 'W'anl Dien, T~)ie geen zon de gekend heeft, heeft Hij zinide voor ons gemaakt. opdat wij zouden worden rechtvaardigheid Gcjcls in Hem.' (2 Korinthe 5:21). Op grond van het verzoe nend lijden en sterven van C^hrislus gaat de bood schap uit aan mensen die onder Gods toorn liggen dat God hen Zijn vriend schap aanbiedt. Door het geloof krijgen we deel aan wat de Heere Jezus Chris tus op Golgotha tot stand bracht en gaan wij uil de vriendschap-sbetiekking met Ciod leven. Een chris ten leeft door het geloof in Hem Die hem heeft lief gehad en Zich voor hem heeft ovei'gegeven. (Vgl. Clalaten 2:20). In de brief aan de Hebree en wordt mei verwijzing naar de mozaïsche offer dienst, en wel heel in het bijzonder naar het ritueel van de grote verzoendag, de betekenis van Christus' werk ontxouwd. Hij was in het verzoenen van de zoneten een getrouw en barmhartig Hogepries ter in de dingen die bij Ciod te doen waren. (Vgl. Hebreeën 2:17). Zo wordt ook hier weer duidelijk dat de spits van de ver zoening allereerst op God Zelf is gericht In de brief aan de Hebreeën vinden we zeer ernstige waar schuwingen aangaande de realiteit van de toeko mende totnn. Er is slechts één weg oni die toorn te ontgaan en dat is het geloof in de Heere Jezus Christus. Cod Die in Zich zelf een verterend vuur is, is in C^hrislus genadig, barmhartig en vol van ontferming. De mens bui ten Christus wacht na het sterven het oordeel. Wie echter in hel geloof op C'hrislus ziet. Die eenmaal geofferd is om de zonden weg ie nemen, wacht de eeuwige zaligheid. (Vgl. Hebreeën 9:28). De Heete Jezus is aan het kruishout gestorven om de toorn van Ciod weg te dragen. God eiste in Zijn heiligheid genoegdoening voor de zonden. Dezelfde God Die genoegdoening eiste, heeft voor genoeg doening gezorgd. De Vader zond Zijn Zoon tol verzoening van de zon den. De verzoening is niet alleen op God gericht, maar gaal ook van God uil. In het werk van de ver zoening mogen we geen scheiding, laat staan een tegenstelling, maken tus sen de Vader en de Zoon. Gods liefde is niet het gevolg maar de bron van de verzoening. Zijn liefde volgt niet op de verzoe ning, maar gaat aan de verzoening vooraf. In Zijn eeuwige liefde heeft God Zijn Zoon niet gespaard, maar Hem overgegeven opdat Hij de stiaf plaats vervangend zou wegdra gen, üit liefde voor Zijn schapen heeft Christus Zijn leven voor hen gege ven, terwijl tenslotte de Heilige Geest in liefde een mens wederbaart, met hel geloof begiftigt en aan Christus gelijkvorinig maakt. Het grote onderscheid tussen het waarachtig christelijk geloof en andere godsdiensten komt daarin naar voren dat elke weg van verzoening met God vanuil de mens wordt afgesneden. In alle andere godsdiensten zien we dat op de een of andere manier de mens de gunst van God of van de goden moet winnen. Het christe lijk geloof betuigt dat wij de xerzoening verkregen hebben. (Vgl. Romeinen 5: i 1) 'Want God was in Christus de wereld met Zichzelven verzoenende, hun zonden hun niet toe rekenende; en heeft het woord der verzoening in ons gelegd.' In nood en aanvechting is het enige houvast van een christen dat het offer van CTiristus de volkomen grond van zijn zaligheid is en dal hij hier niets aan toe behoeft te voegen. Het getuigenis van de Schrift over de kracht van Clhris- tus' dood woi'dt zo beves tigd in de geloofsbeleving van Ciods kinderen. Heel treffend heeft August Montague Toplady (1740- 1778) dat verwoordt: Vdsie rots van mijn behoud, a/s de zonde mij henaiaut, laat mij steunen op uw trouw, laat mij rusten in uw schaüw, waar het Moed door u gestort, mij de bron des levens ivordl. Ds. P. de Vries 4 miljoen mensen in IMederland lijden aan een hersenziekte of psychische aandoening. Met uw hulp kunnen we wat aan die 'hoofd'problemen doen: meer veelbelovende onderzoeken financieren en projecten steunen die het leven var\ patiënten veraangenamen. Doe net als Marieke en geef in de laatste week van januari gul aan de collectant Giro 950, Den Haag www.hoofdcollecte.nl SIRJANSLAND - In de zaal van de Her vormde kerk te Sirjansland zal woensdag 16 januari ds. J. Koppelaar uit Abben- broek een lezing houden voor de cur sus geestelijke vorming. Het onderwerp is 'Hoe weet ik dat de Heilige Geest in mijn eigen leveii werkt?' Na de inleiding is er gelegenheid om vragen te stellen. Deze avond begint om 19.45 uur Ieder een is hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 3