Een nationaal opvoeddebat Eenzijdig verkeers ongeval nabij Ouddorp Kerk diensten 42» WWZ en Mission Music Concerten in 2008 EiiAnDEn-niEuws Het weer van volgende week... Nog minstens een week mild en wisselvallig Oude films Middelharnis/ Sommelsdijk PCOB-middag over Gevangenen- zorg Nederland Onbetaalbare hulp gezocht Bijeenkomst 'De Christenvrouw' EIIMlDQi.tllEUW5 Zondag 13 januari 2008 DamVerenifiTinfif Cem. Dorpskerk Q.m uur VOOrSpeeiaVOnU Düssen-Hank - Hersteld Keyboard ds. L. M. Jongejan, Middel- PAGINA 2 Ethiek VRIJDAG 11 JANUARI 2008 Suggestie van een Kamerlid De titel ontleen ik aan een artikel in het Reformatorisch Dagblad van 21 november. Mirjam Sterk, lid van de Twee de Kamer voor het CDA, is de auteur van dit artikel. Zij voegt aan de titel toe: Organiseer een nationaal opvoeddebat. De kern van het verhaal komt hierop neer: Wat ver wachten wij van opvoeding, hoe kunnen we ouders onder steunen en waarop kunnen we elkaar aanspreken? Deze suggestie van het CDA getuigt van een grote verle genheid in de samenleving. Hierbij denk ik aan twee pun ten: Allereerst het hoe van de opvooeding met het oog op het verkeer in de samenleving. Dan ook: Het gesprek daar over. Kunnen mensen elkaar aanspreken op de opvoeding van andere kinderen? Uit een onderzoek is geble ken dat 'ouders tevreden zijn over de eigen opvoeding, maar veel kritiek hebben op de opvoeding van andere ouders. Het aanspreken van elkaar over de opvoeding is een taboe dat niet alleen tussen ouders speelt, maar ook tussen ouders en al die andere opvoedmi- lieus', lees ik in bovengenoemd arukel. Het is een merkwaardige conclusie dat ouders over de eigen opvoeding tevreden zijn, maar kritiek hebben op de opvoeding van andere ouders. Dit betekent immers dat andere ouders kritiek heb ben op ouders die over hiin eigen opvoeding in het gezin tevreden zijn. De ander schiet te kort, denken zij; maar ande ren zeggen dat weer van hen. Ik laat dit nu voor wat het is. Grote verlegenheid De behoefte aan een natio naal opvoeddebat getuigt van een grote verlegenheid. Ken nelijk weten veel ouders niet hoe het moet. Als ik kranten lees waarin opvoedingsproblemen ter sprake komen denk ik wel eens; Ouders zitten in een crisis wat betreft de opvoeding van hun kinderen. Ik leid dat ook af uit het verlangen, om niet te zeggen de roep om duidelijke regels, om meer tucht (hoe men dat woord ook invult) in het leven van kinderen. Laat ik duidelijk zeggen dat het niet overal hetzelfde is. Er zijn gezinnen waarin ouders met vaste hand leiding geven. Laten we daar niet aan voorbij gaan. Wel denk ik dat zulke ouders het moeilijk hebben door wat er in gezinnen om hen heen gebeurt. Hun kinderen zullen zeggen: buurkinderen, speel genoten en veel verdere naas ten mogen dat en dat, en wij mogen niets (of is dit te sterk gezegd?). Hoe dan ook: ouders hebben het moeilijk. Denk maar aan de discussies over het gebruik van de moderne media door kinderen op hun eigen kamer. Als ik daarover zorgelijke, om niet te zeggen verontrustende berichten lees, denk ik: Dit is maar een topje van de ijsberg. Daar zit veel meer achter of onder! Wat eraan te doen? Ik ga nog even dieper in op de ontstane situatie; beter is het van een crisis te spreken. Mevrouw Sterk heeft in boven genoemd artikel waardering voor minister Rouvoet. Zij noemt zijn beleid te statelijk. Dat wil zeggen: hij richt zich alleen op de hulpverleners. Zij moeten goed samenwerken: één gezin, een plan. Zij vindt echter dat er meer aandacht moet zijn voor al die anderen die ook een (kleine) rol spelen in de opvoeding. Ik waardeer het feit dat dit probleem aan de orde wordt gesteld. Wat ik in haar advies mis is een analyse van de oor zaak. Dat is heel het moderne levensklimaat. Daarin worden kinderen eigenlijk al als vol wassen behandeld. Ze moeten zelf maar kiezen en beslissen. Hierover schreef ik al eerder! Terug naar de oorzaak We zullen voor dit natio nale probleem geen oplossing vinden als we niet teruggaan naar de oorzaak. Waarn en waarom is het misgegaan? Ik ben geneigd hier een parallel te trekken met wat een com missie uit de Tweede Kamer op dit ogenblik doet ten aan zien van het onderwijs. Ook door de veranderin gen binnen het onderwijs zijn grote problemen, om niet te zeggen grote fouten te consta teren. In de opvoeding doeii zich vergelijkbare problemen voor. Hangt het een niet met het ander samen, hoezeer de omstandigheden - huis en school - verschillen? Ik ben blij dat we in de samenleving zien dat we op een verkeerde weg zitten. De vrijheden die we aan kinderen geven, en die kinderen eisen, zijn doorgeschoten. Kinderen zijn op weg naar de volwassen heid - van stap tot stap. Ze zijn echter nog niet volwassen. Achter het plan om een nationaal opvoeddebat te organiseren zie ik dan ook mislukking van de koers die onze samenleving vanaf mid den jaren tachtig is ingesla gen. Omkeer We zullen niet tot een ver andering van koers kunnen W. H. Wlema komen, als we dat niet duide lijk zien en erkennen. Omkeer (bekering) gaat niet zonder erkenning van de fouten die (Temaakt zijn. Om het in ter men van de Catechismus te zeggen: bekering gaat niet zonder berouw en schuldbe lijdenis. Misschien vinden sommige lezers dit wat te fors in ver band met het thema van deze column. Toch geef ik het maar ter overweging. En hoe moet het dan ver der? Hoe moet het anders? Een nationaal debat lijkt iiïij een te grootse aanpak en daarom naar de gezinnen toe niet effectief genoeg. Ik zou in dit verband de oude term, de eigen levens kringen, willen gebruiken. In onze omgeving zijn dat vooral school en kerk. Inderdaad ook de Kerk! Een bundeling van de resultaten van de discussies in deze verschillende levens kringen zou een nationaal karakter kunnen krijgen. Dan zou er samenleving-breed een enorme impuls gegeven kun nen worden naar gezinnen, waarbij ik ook denk aan een ouder-gezinnen. Dit alles echter niet zonder te onderkennen en te erken nen waar het is misgegaan. OUDDORP - Rond negen uur gisterenmorgen vond op de N57 nabij Ouddorp, ter hoogte van Ouddorp Haven, een eenzijdig verkeersongeval plaats. De bestuurden van een Volvo personenauto raakte Voor het jaar 2008 heeft de stichting WWZ Concerten twee concerten geagendeerd. - Op 15 maart een concert in Herv. Dorpskerk te Oud-Be- ijerland waaraan jongeren koor Jigdaljahu o.l.v. W.A. den Hertog en Kamerorkest Sjosjanim meewerken. - Op 4 oktober in de .Reho- bothkerk te Middelharnis een concert met medewer king \an jongerenkoor Jig daljahu en Urker mannen koor 'Halleluja' o.l.v. Bert Mol. De collecte tijdens het WWZ kerstconcert op 15 december jl. in Middelharnis heeft overi gens 747,68 opgebracht. Meer informatie is te vinden op website www.wwz-concer- ten.nl. De stichting Mission Music heeft \'oor 2008 de volgende concerten op de agenda staan. - (3p 1 maart in de Herv. kerk te Sommelsdijk, met mede werking van gospelkoor 'In Touch' o.l.v. Ad de Joode en de solisten Jaap en Lucas Kramer. - Op 5 april in Joriskerk te Amersfoort met medewer king van Chr. Jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer, Gemengd koor Jubilate Deo' o.l.v: Marco den Toom, organist Harm Hoeve en de solisten Jaap en Lucas Kra mer - Op 12 april in de Grote kerk te Tholen, met mede werking van Chr. gemengd Eilandenkoor en jongeren koor 'Matthanja' o.l.v. Peter Wildeman en mannenkoor 'De Urker zangers' o.l.v. Jacob Schenk. - Op 12 april in de Reho- bothkerk te Middelharnis een orgelconcert door Klaas Jan Mulder (onder voorbe houd). - Op 5 mei in de Hervormde Singelkerk te Ridderkerk een orgelconcert door Klaas Jan Mulder (onder voorbe houd). - Op 31 mei in Nieuwe kerk te Katwijk aan Zee met medewerking van Chr. Jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' en Geref. Kerk koor Urk, beide o.l.v. Jaap Kramer en organist Marco den Toom. - Op 1 november in de Nieuwe kerk te Zierikzee, met medewerking van het Chr. Kampermannenkoor 'D.E.V.' o.l.v: Klaas Jan Mul der. - Op 15 november in de Oude kerk Zwijndrecht met medewerking van Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kra mer. - Op 12 december in de Nieu we kerk te Zierikzee met medewerking van het Chr. Gemengd Eilandenkoor o.l.v. Peter Wildeman en de solisten Jaap en Lucas Kra mer. - Op 13 december in de Grote kerk te Tholen met mede werking van Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Glo ria' o.l.v. Jaap Kramer en jongerenkoor Jigdaljahu'. - Op 20 december in de Herv. kerk te Monster met mede werking van Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Glo ria'. Voor uitgebreidere informatie zie website www, missionmusic- concerten.nl. Christelijk streel<biacl op gereformeerde grondsiag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericliten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: Gert Verwelj, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Op dins dag 15 januari a.s. presenteert de heer J. maliepaard in het wijkcentrum te Middelharnis een aantal films in het Wijk centrum, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. De onder werpen die aan bod kunnen komen zijn heel divers en hangt mede af van waar de belangstelling van de bezoe kers naar uitgaat. Bijvoorbeeld de RTM vanaf de Rosestraat tot op het eiland, het boeren leven vroeger en nu, bloeiende cactussen, orchideeën, exoti sche vlinders, of filmopnames uit 1967 rond Middelharnis en Sommelsdijk. De voorsteUing begint om 14.00 uur en het programma duurt ongeveer 2 uren. In de pauze wordt u koffie of thee geserveerd. De entree bedraagt 1, inclusief koffie of thee. Iedereen is har telijk welkom. Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187- 483366. MIDDELHARNIS - De Pro testants Christelijke Ouderen bond PCOB, afdeling Goeree- Overflakkee, houdt maandag middag 21 januari 2008 weer een bijeenkomst in vereni gingsgebouw De Hoeksteen te Middelharnis. Deze middag zal de heer A. Koopmans spreken over 'Gevangenenzorg'. De heer Koopmans is verbonden aan de organisatie 'Gevan genenzorg Nederland'. Deze organisatie zet zich in om van uit een bijbelse roeping hulp te bieden aan gevangenen en hun familie. Dit gebeurt door de inzet van vrijwilligers in heel Nederland die bij hen op bezoek gaan in de gevange nis. Zij ondersteunen en bege leiden ook na ontslag uit de gevangenis. Vrijwilligers bie den een luisterend oor en den ken mee over het maken van een nieuwe start. Hun hulp is vaak heel praktisch, omdat ze helpen bij onder meer het vin den van huisvesting, werk en ontwikkeling van een sociaal netwerk. Al deze activiteiten zijn erop gericht om de kans op succesvolle integratie na gevangenschap te vergroten en herhaling te voorkomen. Zie ook website www.gevange- nenzorg.nl. Belangstellenden voor de acti viteiten van de PCOB, ook niet-leden, zijn van harte wel kom. De micfdag in De Hoek steen begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen naar 484381 of kijken op website www.pcob.nl. Als vluchteling in een vreemd land word je met een heleboel onbekende zaken geconfronteerd. In de supermarkt zie je een veelheid aan onbekende artikelen, in de brieven bus vallen stapels post, en zijn die allemaal voor jou persoonlijk? In zo'n situatie is het bijzonder prettig als iemand je op weg helpt. Iemand die je helpt te onderscheiden hoe je om moet gaan met al dat soort zaken. Vanuit het Steunpunt Integra tie Zuid-Hollandse Eilanden zijn in Brielle, Westvoorne, Hellevoetsluis, Middelharnis, Goedereede en Bernisse vrij willigers actief die vluchtelin gen begeleiden op hun weg naar integratie in de Neder landse samenleving. Zij bege leiden nieuwkomers op alle facetten die betrekking heb ben op het zich vestigen in de gemeente en bij het opbouwen van een nieuw (sociaal) leven. De gemiddelde duur van een traject dat een nieuwkomer doorloopt is eenjaar. Naar aanleiding van de invoe ring van de Wet Inburgering en in het kader van de Par donregeling, is men momen teel op zoek naar tersterking van het team. Vrijwilligers, die zich bezig willen houden met de maatschappelijke bege leiding en van wie gevraagd wordt twee dagdelen per week beschikbaar zijn, betrok kenheid te hebben bij de doelgroep, flexibel te zijn en bereid te zijn om aan vergade ringen deel te nemen. Geboden worden: werkbege leiding, onkostenvergoeding, de mogelijkheid om cursussen te volgen en een WA-verzeke ring. Wie zich aangesproken voelt en/of meer informatie wil, kan contact opnemen met Vluch telingenwerk Maasdelta, Steunpunt Integratie Nieuw komers, Sportlaan 1, 3223 EV Hellevoetsluis, tel. 0181- 323596. MIDDELHARNIS Vereniging 'De Christenvrouw' afdeling Middelharnis/Sommelsdijk houdt woensdagavond 16 januari a.s. haar eerste verga dering in het nieuwe jaar. Spre ker is de heer J. van Hoorn uit Middelharnis. Het onderwerp is 'De keuze van Lot'. De bij eenkomst wordt gehouden in Hervormd verenigingsgebouw De Hoeksteen te Middelharnis en begint om 19.45 uur. Ook gasten zijn welkom. OUDDORP - Hersteld Herv. ds. H. Lassche en 18.30 uur DirkSland leesdienst. Eben-Haëzer: 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur DIRKSLAND - Uitslagen van ds. H. Lassche - Herv. Gem. de wedstrijden van 7 januari Locatie mfg Dorpstienden: 9.45 jl uur ds. D. J. van Eckeveld, H. Keuvelaar - Katwijk en 18.00 uur ds. A. C. van Prooijen1-1 Belder - Geref. Kerk 10.00 M. van 't Geloof- uur (H.A.) ds. C. G. Kant en M. Poortvliet3-0 18.30 uur ds. G. J. Mink - Joh. Wolfert - A. Jelier0-3 Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur D. Wolfert - W. Stolk3-0 leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur-ds. E. de Mots en T-farr» f»TI Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. xxax p Cii g^jj.j^ gjj jgQQ harnis/Sommelsdijk. MIDDELHARNIS - Op vrij- STELLENDAM - Herv. Gem. dagavond 18 januari, aanvang 10.00 uur ds. G. C. Kunz, 19.30 uur, kunt u komen luis- Dordrecht en 17.00 uur ds. teren bij de eerste uitvoering L. WüUschleger, Middelburg in 2008 van Muziekschool Goe- - Hersteld Herv. Gem. 10.00 ree-Overflakkee. In de grote uur ds. W. M. van der Lin- zaal van het Diekhuus, Bene- den, (her)bevestiging ambts den Zandpad 7 te Middelhar- dragers en 18.00 uur kand. nis kunt van allerlei talentvolle M. Diepeveen, Stellendam leerlingen genieten, instru- - Geref. Kerk 10.00 uur ds. mentalisten die de bijzondere G. J. Mink en 18.30 uur ds. combinatie van harp en key- C. G. Kant. board zullen laten horen. De MELISSANT - Hersteld Herv. harp is immers een instrument Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. met heel lange geschiedenis, P Korteweg - Geref. Kerk terwijl het keyboard echt van 9.30 uur ds. M. I. J. de Win- deze tijd is; het is duidelijk dat ter - Ger. Gem. 10.00 en deze instrumenten wel heel 18.00 uur leesdienst - Ger. verschillende wortels hebben. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 Harpdocente Ghislaine Maclai- uur student J. A. Weststrate. ne Pont heeft gekozen voor de DIRKSLAND - Herv. Gem. internationale aanpak en voor 10.00 uur ds. G. van Meije- veel ensemblespel. De klank ren, bevestiging ambtsdra- van een enkele harp is al bijzon- gers en 18.00 uur ds. I. der, te meer geldt dit voor de Hoornaar, Ermelo - Ger. sound van een heel ensemble. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Uit Ierland klinkt de melodie J. Schipper - Ziekenhuis: Einini, welke is gearrangeerd 14.30 uur ds. C. Oorschot, voor harpensemble. Eveneens HERKINGEN - Herv. Gem. voor deze bezetting is de Bal- 10.00 uur ds. J. Maas, beves- lade pour Christine uit Frank- uging ambtsdragers en 18.00 rijk, en verder Yellow Bird uit uur ds. T. W. van Bennekom het Caribische gebied. Uiter- - Hersteld Herv. Gem. 9.30 aard zal de harp ook solistisch uur ds. A. van Wijk, bevesti- bespeeld worden. Bijzonder is ging diaken en 18.00 uur ds. o.a. de bijdrage van Niek de J. Joppe, Sint Maartensdijk Vreeze (9 jaar) die een eigen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 compositie zal spelen. uur student K. Boeder. De keyboardleerlingen hebben SOMMELSDIJK - Herv. Gem. met hun docent Paul Stark een 10.00 uur ds. K. Groenen zeer afwisselend programma dijk, Bruchem en 18.00 uur ingestudeerd. De uit te voeren ds. R. W. van Mourik - Luk- composities komen uit allerlei askapel HDG 10.30 uur ds. stijlen. Uit de klassieke school T. W. van Bennekom - Her klinkt het beroemde Ave Maria steld Herv. Gem. 9.30 uur van Bach-Gounod. Van van- ds. L. M. Jongejan en 17.00 daag wordt bijvoorbeeld een uur ds. J. W. van Estrik, lied gespeeld van Herman van Goedereede - Exodus geen Veen. Tijdens dit concert zal opgave - Remonstrantse een aantal leerlingen spelen Gem. 10.00 uur samenkomst dat nog maar kort les heeft; -CAMAGem. 10.00 uur de zij hebben deze avond dus een heer G. J. Ravensbergen. heus debuut. Verrassend zijn MIDDELHARNIS-Herv.Gem. elke keer weer de fraaie klank- 10.00 uur ds. H. Harkema, kleuren die uit het keyboard bevestiging ambtsdragers getoverd worden; iets wat Paul en 18.00 uur ds. C. Doorne- Stark en zijn leerlingen zeer weerd - Geref. Kerk 10.00 toevertrouwd is. en 17.00 uur ds. L. J. Lingen Met het swingende "Waterme- (H.A.) - Ger. Gem. 9.30 en lone Man" van Hancock wordt 18.00 uur ds. G. van Manen deze uitvoering afgesloten. - Chr. Geref. Kerk 9.30 en Paul Stark heeft van dit stuk 18.00 uur ds. A. Hoekman een prachtig arrangement - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) gemaakt voor harp en key- 9.30 uur leesdienst en 17.00 board. Bijkans alle leerlingen uur ds. D. J. van Diggele. zullen gezamenlijk optreden. NIEUWE TONGE - Herv. Iedereen wordt uitgenodigd Gem. 9.30 uur dr. A. de Reu- om dit concert bij te wonen. De ver. Delft en 18.00 uur ds. J. toegang is gratis. Maas - Hersteld Herv. Gem. onderweg onwel en zakte ach ter het stuur weg naar de pas sagiersplaats, waar zijn echtge note zat. De auto raakte van de weg en klapte op een lantaarn paal, die ris werd afgereden. Ook de personenauto raakte flirik beschadigd. Vooi i;...;j verlening kwamen brandweer, ambulance en traumaheli ter plaatse. Over de toestand en/ of verwondingen van de inzit tenden kon nog niets worden gezegd. Het is en blijft op en top Hollands januariweer met de zo kenmerkende wisselvalligheid en milde temperatu ren. Juist in het weekeinde wordt het iets beter weer en aanstaande maandag wellicht ook nog. Daarna is er voorlopig geen structurele verbetering te verwachten. De temperatuur is uiteraard hoog voor begin januari en in deze temperatuurgang komt de komende tijd hoege naamd geen verandering, zodat we geleidelijk afsteve nen op een (veel) te zachte eerste helft van de maand. Deze regenachtige vrijdag halen we de 10-11 graden, een waarde'die wétföliwêiis eeiï'ïiïsiaria'feng niétr'ftëB-'""" ben gehad op de eilanden, dus dat zegt wel iels over de afgelopen 'koele' periode. Maar doorschieten naar riante lentewaarden doet het kwik niet binnenkort. Dit kan overigens al wel, als alles meewerkt in de atmosfeer, want thermisch stuntwerk (tot 16 graden aan toe) zagen we in eerdere januarimaanden wel eerder langskomen in het zuidwesten van Zuid-Holland. We hebben - na het koude interval van vorige week - opnieuw een klassieke (zuid)westcirculatie waarin dus al diverse waterdragers langszij kwamen. Zo'n strakke windbaan, doorgaans goed doortimmerd tot hoog in de atmosfeer, kan wekenlang aanhouden - zoals eer) jaar terug - maar om heel ver vooruit te blikken is voorzich tigheid geboden. De uitspraak van sommige weervoor lichters dat januari al kan worden afgeschreven, wat winterweer betreft, is dan ook tamelijk prematuur. Op zaterdag volgt er nog een aantal wolken die waar schijnlijk niet helemaal zonder waterverlies overtrek ken, maar toch is al een drogere tendens waarneembaar die zich op zondag doorzet, hoewel wat gemiezer dan ook niet helemaal is uit te sluiten. De temperatuur doet een kleine stap terug naar 7-8 gra den en op zondag hebben we op Goeree-Overflakkee nagenoeg dezelfde temperatuur. De nacht naar zondag kan zelfs 'fris' uitpakken met een graad of 3 minimaal. Al met al dus geen verregend weekeinde, want de mees te dagdelen zullen overwegend droog verlopen. Zicht op onderbreking van de voortvarende wester is er voorlopig niet en staat koning winter dus nog even aan de zijlijn. Toch lijkt het rond of na 20 januari wel te verkillen, maar of dat ergens begin februari uitdraait op elfstedenijs valt zeer te betwijfelen. Leek het er vorige week nog op dat deze winter, mede door het koudere decemberweer, een wezenlijk andere 'genetiek' zou hebben dan die van vorig jaar, inmiddels dreigen we gewoon in de voetsporen te treden van die bijzonder slappe winter uit 2007. Weerman Mare Putto 9.30 uur onbekend en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Stellen- dam, bevestiging ambtsdra gers - Ger. Gem. 10.00 uur (H.D.) en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit, bevestiging afscheid ambts dragers en 18.00 uur ds. D. van Eckeveld, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student K. Boeder - Beréa Gem. 10.00 uur de heer H. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. L. Kornaat, Klundert en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. B.J. Oldenhuisen 18.00 uur ds. K. Vogelaar - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne- weerd, afscheid en (her-) bevestiging ambtsdragers en 18.00 uur ds. R Zeedijk, Stavenisse - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en IS.OOuurds.J.C. van Wes tenbrugge. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur kand. M. K. de Wilde, Rid derkerk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. R. van Kooten, Soest - Geref. Kerk 9.30 uur de heer Van Lambalgen en 18.00 uur ds. H. R de Goede - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. R. Mau- ritz, Rotterdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2