m S:rvrrS:. SS- Honderdste vestiging Mediq Apotheek opent in Sommelsdijk 'mÊM mrFeilMD[iffi]^S 1 Jan Heijkoop uit zorgen over aantrekkelijkheid Oostflakkee H Adverteerders opgelet 'K advertenties krant 15 januari Trend 2008 in m.f.ff. Dorpstienden NIET VERHOOGD! Nieuwjaarsspeech waarnemend burgemeester Cijfers vertalen, koers bepalen. -* 80e jaargang Nr. 7675 Vrijdag 11 januari 2008 Christelijk streekh\<id o eerde grondslag Advertenties voor het nummer van a.s. dinsdag 15 januari kunnen aangeleverd worden tot maandag 12.00 uur. Familieberichten tot 16.00 uur. -««"^ Knops rgroMJ SOMMELSDIJK - Aan het eind van maandag middag 7 januari is in Sommelsdijk de nieuwe MediqApotheek'Haring- vliet' officieel geopend. De apotheken Men- heerse en Sint Joris zijn verhuisd en gaan samen onder een nieuwe naam maar met vertrouwde gezichten verder in het Medisch Centrum in de Westplaat te Sommels dijk. Omdat het tevens de honderdste vestiging van Mediq Apotheken is die maandagmiddag werd geopend, kreeg de opening een feestelijk accent. Zo vermaakte een clown het publiek, zorg de een dixielandband voor live muziek, was de apotheek versierd met ballonnen en bestond de openingshandeling uit enkele acts, die werden uitgevoerd door een goo chelaar die zich 'Peter E.' liet noemen, gevolgd door een gezamenlijke toast met een glas cham pagne. Verder ontvangen klanten de hele week een leuke attentie bij hun bezoek aan de apotheek en krijgen kinderen een vrolijke kleurplaat met kleurpotloodjes. OPG: Zorg op maat Glastuinbouw Persoonlijke en professionele zorg Ruime afhaalmogelijkheden Tijd voor patiënten Zelfzorgproducten Voor iedereen Robot J^S Visser Visser \^- 0UDE-IXJN(;E - Tijdens een vergadering van het college van kerkrentnieesters van de Hervormde Cemeente van Oude-lbnge, afgelopen dins dagavond, heeft wethouder Gen-Jan van der Valk een bronzen gemeentepenning uit- gcreikl aan de heer J. Dogter- oni uil Oude-Tonge. Dogterom was van 1964 tot en met 1975 ouderling in de Nederlandse Hervormde Gemeente van Zoetfimeer, daarna van 1984 tot januari 1994 ouderling van de Nederlandse Hervormde Gemeente van Oude-Tonge. Sindsdien is hij er voorzitter van het college van kerkrent- meesters. Ook is hij mantelver- zorger van zijn vrouw, die al vele jaren rolstoelgebonden is. Zijn inzet is voor de gemeente Oostflakkee reden om hem te onderscheiden met de Gemeentepenning in brons. Fotn: Hans Villeriüs OUDDORI' - Op Donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 januari zal in ni.f'.g. Dorp- .sticnden te Oiiddorp weer de Woonbeurs 'l'rend 2008 wor den gehouden. Veertien onder nemers zullen aanwezig zijn om hun producten op onge dwongen manier te presen teren. De standhouders doen dat deze dagen met vakkun dige informatie, demonstra ties en diverse aantrekkelijke aanbiedingen. De openingstij den zijn donderdag en vrijdag van 14.00 tot 2J.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Gebruikt was nog tel nooit zo nieuw. \]ui Otltttfk 't fclj UV &Ü'<tMlW of It'rk olvo« Op *ww,opdn»uwi.nl Knapi BV - Long*wP9 tl3 - 324S KG Somrrelsdjii0187476767 AkkefdoM BV - KlocMttrweg 2 - «17 AL - Noofdjouwc - 011HD1347 ccrtifKxi ,M uilSer.ic. ---------12—-■ - De advertentie contracttarieven zijn voor zowel de huis-aan-huis uitgave als de abonnementenkrant voor 2008 GEMEENTE DIRKSLAND Commissievergadering De vaste commissie van advies voor de bezwaar schriften van de gemeente Dirksland komt op woensdag, 16 januari 2008, om 19.30 uur voor een vergadering bijeen. De agenda ligt tijdens kantooruren ter inzage op het gemeentehuis, stafafdeling bestuur en middelen, Voonhooi 15, foJlbui 10,3247 ZO Oifkilond. Intwntl; vft«r.MiJond»a, Til. {0187! iO 80 SO la< iO 37 99 Iwdi: infe«(£tl»lat>ir^ 0!»ni[igtiii<im: "W t/m vr 09.00 lot 12.00 an 13,30 lol 16.00 wr, Door Hans Villerius De Mediq Apotheken zijn onderdeel van de OPG Groep, de beursgenoteerde retail- en distribuüeonderneming voor geneesmiddelen en medi sche producten. Deze keten Huisartsen en apotheken toasten op de ojjiciële opening van de nieuwe apotheek, vader van de huidige tmisarts Dogterom. Geheel rechts de Sommelsdijkse oud-huisarts Dogterom, Foto: Hmn Mllnius van apotheken is in opbouw. Dit jaar worden honderd vestigingen geopend. In de komende jaren zal het aantal Mediq Apotheken nog verder toenemen. Ook is er onlangs een IVanchisevariant geïntro duceerd. Daarmee wordt de Mediq .Apotheek de grootste apotheekketen in Nederland. De Nederlandse zorgmarkt verandert ingrijpend. Consu menten moeten meer dan ooit eigen keuzes maken. Mede daardoor groeit de vraag naar een betere toegankelijkheid OUDE-TONGE - Waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van Oostflakkee maakt zich zorgen over de toeristisch-recreatieve aantrekkelijkheid van zijn gemeente. "Ik vind dat het niet goed gaat met onze kernen als het gaat om het grote aantal panden dat te huur staat of is dichtgetimmerd. Dat is me als relatieve nieuwkomer echt opgevallen", zei de vorig jaar aange treden Heijkoop tijdens de gemeentelijke nieuwjaars receptie op 7 januari. Door Hans Villerius Heijkoop vroeg de circa twee- hondercl aanwezigen in de Cirutterswei zich eens te ver plaatsen in de waterrecre ant die aanlegt in een van de haventjes en vervolgens een wandeling door het dorp maakt. "Is het dan echt mooi? Kun je lekker eten of inkopen doen? De vraag stellen is hem deels beantwoorden", aldus de waarnemend btirgeineester. "Dit heeft ook invloed op de winkelier. Want wat als het ene biunpand te huur staat en het andere is dichtgetimmerd en \oor opslag wordt gebruikt? Ook dit laat zich raden." "Hier moet wat aan gebeu ren", vervolgde Heijkoop. Hij kondigde aan dat wethouder Van der Valk gesprekken gaat voeren met de eigenaren van de betrokken panden en dat deze zullen worden gestimu leerd plannen te maken. "Als gemeente zullen we veel asser- tiever aangeven wat er wel kan in plaats van wat er niet mag." De tijdelijke eerste burger van Oostflakkee was ook opge vallen dat er een inhaalslag gaande is op het gebied van de woningbouw. Hij noemde bouwprojecten in Den Bom mel, Oude-Tonge en Ooltgens- plaat, dat de kroon spant met ongeveer 75 nieuwbouwwo ningen, zowel huur als koop. In 2008 gaat de gemeente hel derheid verschaften over het al dan niet toestaan van perma nente bewoning van recreatie woningen. Jan Heijkoop vroeg in zijn speech voorts aandacht voor cle gemeentelijke en eilande- lijke economie. Hij schetste het beeld van een grote dagelijkse pendel naar en van Rotterdam en onderstreepte in dat kader de noodzaak van alternatieve werkgelegenheid op het eiland zelf. "Het recente verzoek van de provincie Zuid-Holland om de mogelijkheid van een groot schalige glastuinbouwlocatie te onderzoeken, dient naar mijn idee dan ook serieus te worden genomen." Op korte termijn zal de discus sie over dit onderwerp plaats vinden in de gemeenteraad en met de burgerij en maatschap pelijke organisaties, kondigde Heijkoop aan. "Alle voor- en nadelen zullen goed in beeld moeten worden gebracht. Want naast de kansen xoor werk, ook deeltijdwerk, is dit ook heel stimulerend voor andere, ondersteunende bedrijven." De waarnemend burgemees ter noemde bij voorbaat een belangrijke randvoorwaarde; dat er geen sprake zal zijn van aantasting van de toeristische en recreatieve aantrekkelijk heid. De bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee kwam uiteraard ook ter sprake. "Het feit dat ik hier als waarne mend burgemeester sta is niet zonder reden en heeft alles te maken met de bestuurlijke dis cussie over de toekomst van Goeree-Overflakkee", meldde Heijkoop in het begin van zijn toespraak. Later voegde hij daaraan toe dat de gemeente Oostflakkee, die voorlopig zelf- Waarnemend burgemeester Jan Heijkoop tijdens lijn nieuujaarsioespraah. Foto: Fi'rsbiuv Flalitief standig wil blijven, de discussie over de beste vorm van samen werking en herindeling niet uit de weg zal gaan. De waarnemend burgemees ter roerde daarnaast 'gro tere' onderwerpen en trends aan, zoals de omvorming van landbouwgrond naar natuur ("Met name de gemeente Goedereede worstelt hier mee"), de herstructurering en \ernieuwing van verouderde bedrijventerreinen ("In onze gemeente zijn er positieve ontwikkelingen te zien op zowel bestaande als nieuwe bedrijfsterreinen") en de tra ge realisatie van bouwprojec ten en infrastructuur ("Een levensgrote bedreiging voor Nederliind, China doet het in een kwart van de tijd"). Tot slot prees jan Heijkoop zich gelukkig met de betrekke lijke harmonie in Oostflakkee. Dit afgezet tegen het geweld en de vernielingen tijdens Oud en Nieuw in Dirksland en Goede reede. en dienstverlening. Mediq Apotheek speelt hierop in; De patiënt wordt klant en er wordt zorg op maat geleverd. Met dit nieuwe concept laat OPG zien niet alleen niarkleider te willen zijn, maar ook voorop te willen lopen op het gebied van inno vatie. Daarnaast is OPG actief in Polen, België, Duitsland, Denemarken, Noorwegen, Hongarije en Zwitserland. In totaal heeft de organisatie ca. 7000 medewerkers in dienst. De apothekers van Mediq Apo theek Haringvliet - drs. A.J.G. Jordens (voorheen beherend apotheker van Apotheek St. Joris te Sommelsdijk) en drs. B.C.F.M. van den Aarsen (voorheen beherend apothe ker van Apotheek Menheerse) - zijn erg enthousiast over hun nieuwe apotheek en ze leggen uit wat er zo bijzonder is aan de nieuwe formule, "Mediq Apotheek staat voor klantge richtheid en zorg op maat. Dit komt onder meer tot uitdruk king in een spreekuur voor de klanten en een uitgebreid assortiment aan zelfzorgmid- delen, voedingssupplementen en producten voor huidver zorging. Tevens kunnen diabe tes- en incontinenüepatiënten bij ons terecht voor hun zelf- zorgartikelen. Daarbij staan wij als apotheekteam altijd klaar voor persoonlijke advise ring op maat." Mediq Apotheek biedt graag persoonlijke service en profes sionele zorgkwaliteit voor de gezondheid van haar cliënten. Omdat de behoeften van de cliënten centraal staan, werkt de apotheek nauw samen met professionele dienstverleners als artsen en specialisten, dia- betesverpleegkundigeH, diëtis ten, tandartsen en fysiothera peuten. Mediq Apotheken hante ren ruime openingstijden, 's Nachts, gedurende het week end en op zon- en feestdagen is er altijd een dienstapotheek bereikbaar. Al gauw komt er een gelegenheid voor het afhalen van luedicijnen na sluitingstijd via een kluisjes- systeein, zodat klanten 24 uur per dag de mogelijkheid heb ben om medicijnen af te halen. En wie geen tijd of zin heeft om in de rij te staan kan, als men receptgeneesmiddelen komt ophalen waar men verder geen vragen over heeft, deze direct bij de ontvangstbalie meenemen. En bij wie niet in staal is om naar de apotheek te komen, kunnen de medicijnen gi-atis thuis worden bezorgd. Bij medicijnen die paüënten voor het eerst ontvangt, geeft de apotheek graag uitgebreide informatie over de werking, het gebruik en eventuele bij werkingen; aan de zitbalie of in de spreekkamer is daarvoor ruimschoots de gelegenheid. Ook als klanten voor de twee de keer met hetzelfde recept komen, voert de apotheek graag nog een gesprek met hen om te kunnen beoordelen of de medicijnen aanslaan en of ze optimaal worden gebruikt. En als er ongewenste bijwer kingen zijn, wordt er naar andere medicijnen gezocht. Soms is het van levensbelang dat verschillende medicijnen in de juiste volgorde en aan tallen worden geslikt. Voor verpleeghuisbewoners of indi viduele klanten verpakt de apotheek de medicijnen per innamemoment bij elkaar, zodat de juiste dosis en volg orde worden gebruikt. Ook als medicijnen thuis wor den bezorgd, wordt de nodige informatie besproken en zal er telefonisch contact worden gezocht. En als er zaken zijn die de patiënt het liefst onder vier ogen bespreekt, bijvoor beeld vragen over zijn of haar ziekte, de (bij)werking van gebruikte medicijnen of over zorgverzekeringen, kan hier voor ook altijd een afspraak worden gemaakt. En als er meer specialistische hulp nodig is cfan de apo theek kan bieden, verwijst zij naar gespecialiseerde thuis zorgorganisaties of huisartsen. Zo kunnen patiënten toch de verzorging en dienstverlening krijgen die dan nodig is. Wanneer patiënten kampen met een chronische aandoe ning, krijgen zij - en desge wenst ook de echtgenoot, partner of naaste familie - bij Mediq Apotheek informatie over cle oorzaken en behande ling van de aandoening, over de gevolgen van de aandoe ning in het dagelijks leven en over de mogelijkheden van zelfzorg(genees)middelen en medische hulpmiddelen. Wat dit laatste betreft heeft Mediq Apotheek een groot assortiment zelfzorgproducten zoalshoestdrankenpijnstillers pleisters, huidverzorgingsmid- delen en voedingssupplemen ten. Zelfzorgproducten kun nen gewoon uit het schap wor den gepakt en afgerekend aan de ontvangstbalie. Hierdoor hoeft niet te worden gewacht op andere klanten, die moge lijk meer advies nodig hebben. Daarnaast levert de Mediq Apotheek producten die door fysiotherapeuten of orthomo- leculaire artsen worden voor geschreven. Natuurlijk heeft de Mediq Apo theek ook een eigen website; www.mediq-apotheek.nl. Die is samengesteld in nauw overleg met artsen en patiëntenvereni gingen. Op deze site is o.a. des kundige en praktische infor matie te vinden over medische 'zaken en ziektebeelden, dit zowel in tekst, beeld als geluid. Maar ook informatie over een gezonde leefstijl, over diverse medicijnen en behandelwijzen. En elke maand kan via e-mail de nieuwste informatie worden ontvangen. Maar ook voor vvie niet ziek is wil de Mediq Apo theek er zijn. Daarvoor biedt ze informatie over gezondheid en medicijnen, tests op zowel de website als in de apotheek. De tests zijn betrouwbaar en voldoen aan de normen van het Nederlands Huisartsen Genootschap. Als bijzonderheid dient te worden vermeld dat naast de medewerksters van de Som melsdijkse apotheek een heu se robot het hart binnen in de apotheekruimte vormt. Via een computer, bediend door de medewerksters, zoekt de robot op eigen houtje snel het juiste doosje medicijnen erbij. En door glazen panelen heen kan worden gevolgd hoe de robot z'n werk verricht. Mediq Apotheek 'Haring vliet' is gevesügd in het nieu we AHOED complex aan de Antoon Coolenstraat, waarin ook de huisartsenpost zich bevindt. Via een centrale ingang kan zowel naar de huis artsenpost als naar de apotheek worden gegaan. Het telefoon nummer van de Mediq Apo theek in Sommelsdijk is 0187 487277. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 OI87 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-visser.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1