Kerstbomenvuur Nieuwe leesboeken Ledenvergadering Vissersvereniging Zuid-West 'UFA gaat zich verder ontwikkelen maar blijft wel op de kosten letten' Bingo bij De Zwaluw WWZ en Mission Music Concerten in 2008 Kerstboomactie gemeente Middelharnis Zoutwater- wedstrijden SGO Musical Jozef in Ëmmaüskerk Bingo in Den Bommel Nog plaatsen vrij op faalangst- reductie training Nieuwjaarstoespraak vismijndirecteur Van Nieuwenhuijzen: EIIIVI1DEI1.I1IE1JW5 Dalende tongprijs Zorgen PAGINA 8 DINSDAG 8 JANUARI 2008 OUDDORP - Al een aantal jaren biedt ook de gemeen te Goedereede de jeugd de mogelijkheid om kerstbomen in te leveren. Zo ook dit jaar. Op woensdag 2 januari kon den de kinderen de afgedank te en door hen opgehaalde kerstbomen op meerdere loca ties dumpen en leverde iedere ingeleverde boom hen 0,50 op. Afgelopen vrijdagavond om 19.00 uur ging op het par keerterrein bij strand Noord de brand in heel de verzame ling. De brandweer hield een oogje in het zeil. Foto: Persburo Flakkee GOEDEREEDE - Vissers- vereniging Zuid-West hield zaterdag 22 december Iiaar jaarlijkse ledenvergade ring. Als sprekers lieten de heren Ben Daalder en Cees Sinke van zich horen. Het visserijblad 'Visserij- nieuws' gaf enkele impres sies van de bijeenkomst. Toen federatievoorzitter Ben Daalder op de vroege zater dag voor de kerstdagen in Goedereede aankwam voor de ledenvergadering van Vissers vereniging Zuid-West schrok hij al gauw van de 'agressieve houding' vanuit zijn achter ban. De toonzetting in de Goe- reese wandelgangen lieten niet aan duidelijkheid te wen sen over. Kort gezegd kwam het erop neer: Waar haalde Daalder de euvele moed van daan om minister Verburg in Brussel een pluim op de hoed te steken als het aantal zeeda gen met tien procent omlaag gaat? Daalder daarentegen: "Niet blijven lullen, maar goed nadenken over de toekomst. Bovendien de producenten organisaties het voordeel van de twijfel geven en die er voor laten zorgen dat schol niet onder de twee euro en tong niet onder de tien euro over de veilklok worden verkocht. Jullie moeten meer economie bedrijven en geld zien te ver dienen. Zoals het nu gaat, gaat het niet goed". Zo sprak hij aan het slot van een zwaar vis sersjaar tijdens de bijeenkomst in gebouw Oostdam te Goe dereede Goedereede. Daal der refereerde daarbij aan de 'openhaard gesprekken' des tijds met minister Veerman. Afkalving van vangstrechten, het 'dossier motorvermogen' en de boomkor stonden daar in centraal. Positief noemde Daalder de rol van het bedrijfsleven met betrekking tot het onderzoek naar de bestandsopnames van af de onderzoeksvaartuigen 'Ises' en 'Tridens'. De inbreng van het bedrijfsleven heeft een gunstige invloed, bijvoorbeeld met betrekking tot de vaststel ling van de scholstand. Een geweldig ingrijpend gebeuren noemde Daalder de jongset saneringsronde. Zoveel (24) minder aanlan dingen, zoveel minder dok beurten, zoveel minder werk plekken, het hakt er allemaal fors' in. Toch nam Daalder zijn petje af voor minister Verburg, die hij als 'een pientere dame' prees met een harde inzet voor de visserijsector. De bewinds vrouw heeft zich volgens Daal der keihard opgesteld om geen zeedagen in te leveren. Aan de reductie van tong en schol viel nu eenmaal niet meer te tor nen omdat dit in het platvisbe- heersplan is vastgelegd. Voor wat betreft het aantal zeedagen is Verburg volgens Daalder tot het uiterste gegaan. "Het is verfrissend als een vrouw als Verburg zo voor je wil gaan. Ze wil ook nog haarfijn uitzoe ken waarom ze Frankrijk een korting op de brandstofprijs kunnen geven. Jullie mogen zeggen dat alles wat er dit jaar in Brussel geregeld is waarde loos is, maar ik neem geen let ter van wat ik nu gezegd heb terug", aldus Daalder, die zich ervoor excuseerde dat hij zijn emoties onverbloemd uitte. Tijdens dezelfde bijeenkomst was het ook voorzitter Cees Sinke van Vissersvereniging Zuid-West die het woord voer de en aangaf dat "vissen even niet leuk is". Zeef behoorlijke vangsten, matige visprijzen en een supergoede garnalenprijs, maar olieprijzen die maar ble ven stijgen en de vloot intus sen haast de nek omdraaide", noemde hij daarbij als facto ren» Met gemengde gevoelens, zo gaf hij aan, sprak Sinke 'zijn' leden toe, "op weg naar een onbekende toekomst". "Visserij zal er ongetwijfeld blijven, alleen geldt de vraag: in welke vorm?" Grote zorgen zei Sinke zich te maken over de visserij in de Voordelta. Door de natuurorganisaties wordt dit gebied nu zelfs als breek ijzer gebruikt om de Neder landse kustzone onder een door de natuurorganisaties gewenst beperkend visserijre gime te brengen. De visserij sector wordt zodoende dubbel gepakt: een Maasvlakte, een zeereservaat en beperkende maatregelen in de hele kust zone. Dat is ongehoord. We blijven deze zaak goed volgen en wensen het Productschap Vis alle sterkte. We verzoe ken ook de visserijorganisaties met klem deze ontwikkeling te volgen", zo betoogde Sinke, refererend aan de situatie op de Waddenzee en in de Oos- terschelde. Hij wil graag in discussie over het garnalen weekendverbod. Bij een aan tal leden zit het niet lekker dat daar niet over praten valt. Zonder zich in het vissen op rustdagen te willen mengen, liet Sinke weten graag aan tafel te schuiven om over een "goe de planning van de visweek en onnodige teloorgang van vis dagen te willen praten". (Bron: 'Visserijnieuws') SOMMELSDIJK - Wijkvereni- ging De Zwaluw organiseert op zaterdag 19 januari een bingo. Er worden 8 ronden gedraaid, een verloting en een superbingo ronde. De kaartjes/ lootjes kosten 0,50 per stuk en voor de superbingoronde 1 per stuk. De zaal gaat om 19.30 uur open en de bingo start om 20.00 uur. Voor het jaar 2008 heeft de stichting WWZ Concerten twee concerten geagendeerd. Op 15 maart een concert in Herv. Dorpskerk te Oud-Be- ijerland waaraan jongerenkoor Jigdaljahu o.l.v. W.A. den Her tog en Kamerorkest Sjosjanim meewerken. En op 4 oktober in de Reho- bothkerk te Middelharnis een concert met medewerking van jongerenkoor Jigdaljahu en Urker mannenkoor 'Halleluja' o.l.v. Bert Mol. De collecte tijdens het WWZ kerstconcert op 15 december jl. in Middelharnis heeft overi gens 747,68 opgebracht. Meer informatie is te vinden op website www.wwz-concer- ten.nl. De stichting Mission Music heeft voor 2008 de volgende concerten op de agenda staan. Op 1 november in de Nieuwe kerk te Zierikzee, met mede werking van het Chr. Kam permannenkoor 'D.E.V' o.l.v: Klaas Jan Mulder. Op 15 november in de Oude kerk Zwijndrecht met mede werking van Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer. Op 12 december in de Nieuwe kerk te Zierikzee met mede werking van het Chr. Gemengd Eilandenkoor o.l.v. Peter Wil deman en de solisten Jaap en Lucas Kramer. Op 13 december in de Grote kerk te Tholen met medewer king van Chr. jong Urker man nenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer en jongerenkoor Jigdaljahu'. Op 20 december in de Herv. kerk te Monster met medewer king van Chr. jong Urker man nenkoor 'Soli Deo Gloria'. Voor uitgebreidere informatie zie website www.missionmusic- concerten.nl. De gemeente Middelharnis organiseert, net als voorgaan de jaren, een kerstboomactie. Alle kerstbomen binnen de gemeente worden collectief ingezameld. Iedereen die twee kerstbomen inlevert, ontvangt een zwemkaartje voor De Sta- ver. Kerstbomen kunnen op woensdag 9 januari 2008 van 13.00-16.00 uur worden inge leverd bij het gronddepot op de kruising Joost van den Vondel laan/Anne Franklaan te Som- melsdijk. Inwoners van Stad aan 't Harjngvliet en Nieuwe- Tonge kunnen kerstbomen inleveren bij de gemeentelijke werkplaats in hun woonplaats, eveneens van 13.00-16.00 uur. Alle ingeleverde kerstbomen zullen, alleen als de windrich ting gunstig is, op woensdag 9 januari om 18.00 uur worden verbrand bij het gronddepot in Sommelsdijk. De zoutwatercompetitie 2008 van Sportvisserij Goeree Over- flakkee is al in volle gang. Inmiddels zijn er weer twee wedstrijden gevist. Beide wed strijden werden gehouden in de Dintelhaven te Europoort. Onderstaand de uitslagen (in cm gevangen vis) van beide wedstrijden. De volgende zout- waterwedstrijd wordt gehou den op zaterdag 19 januari 2005. Voor meer informatie zie website www.sportvisserijgo.nl. Uitslag 15 december 2007 1. BenJordaan, 343 2. Arco Schaaf, 341 3. Piet Belder, 308 4. André van Heukelen, 269 5. Bram Abramham Jan, 194 6. Nico Bazen, 180 7. Jan Landman, 175 8. Harry Arts, 145 9. Kees Vreeswijk, 137 10. Piet van der Groef, 134 11. Jaap van Daalen, 123 12. Thomas Knol, 116 13. Mario Nagtegaal, 102 14. Kees van der Welle, 100 15. Kees Struik, 95 16. Leo Koppenaal, 42 Uitslag 5 januari 2008 1Jaap van Daalen, 254 2. Harry Arts, 249 3.Jan Landman, 200 4. Gerrit van Zielst, 155 5. Nico Bazen, 152 6. Thomas Knol, 144 7. Mario Nagtegaal, 125 8. Leo Koppenaal, 104 9. Eelco van Setérs, 90 10. Arco Schaaf, 83 11. Ruud Rijke, 80 12. Piet Belder, 79 13. André van Heukelen, 61 14. Piet van der Groef, 55 15. Kees van der Welle, 47 16. Bram Abramham Jan, 31 17. Kees Struik, 22 MIDDELHARNIS - Op vrij dag 15 februari en zaterdag 16 februari 2008 wordt in de Ëmmaüskerk in Middelharnis de musical Jozef opnieuw uitge voerd. Deze musical, geschre ven door Peter Schouls, wordt door gemeenteleden van alle leeftijden uitgevoerd. Evenals vorig jaar zijn er drie voorstel lingen: vrijdag om 20.00 uur en zaterdag om 14.30 en 20.00 uur. Kaarten a 5 zijn vanaf heden te krijgen bij boekhan del Vroegindeweij te Middel harnis, de Ekoshop te Som melsdijk, de Familie Schouls, tel. 0187-484857, en via de website van de kerk: www. emmauskerkmiddelharnis.nl. De Plaatselijke Commissie van de SWO in den Bommel orga niseert op woensdagmiddag 16 januari a.s. een bingo voor 50-plussers in gebouw 't Wes- terlicht. Oranjestraat 35a te Den Bommel. De aanvang is om 14.00 uur, deelname kost 4 Jen laatste bericht \'an de hand van Angela l_lunt verscheen een prachtige roman, uit het Engels vertaald door Petra Koopmans-Kroes. De titel Een laatste bericht' draagt al zoveel in zich datje met een benieuwd wordt naar l,et verhaal. Angela Hunt beschrijft de leef- en werk omstandigheden van Pey ton MacGruder, journaliste bij een plaatselijke krant. De rubriek die zij wekelijks verzorgt draagt de naam Hartendokter. Uit peilingen js gebleken dat de rubriek weinig belangstelling heeft en Peyton moet daar iets aan doen. Zij krijgt hier voor drie weken de tijd. luist in die periode stort in een baai vlak bij haar woon plaats een passagiersvlieg tuig neer. Te-rwijl Peyton met haar collega's de ramp zo goed mogelijk probeert te verslaan, tikt de klok onverbiddelijk de minuten weg en nadert de 'uiterste datum'. Als een geschenk uit de hemel ontvangt Pey ton van een vrouw, wiens tuin aan de baai grenst, een briefje, waarschijnlijk afkomstig van één van de passagiers uit het neerge storte vleigtui^. Het bevat een laatste bericht van een vader, bestemd voor zijn kind. Met het verslag van de zoektocht naar de geadresseerde wordt Pey- tons rubriek nieuw leven ingeblazen. De leesdicht- heid is nog nooit zo hoog geweest en een groot deel van de bevolking voelt zich erbij betrokken. De lokale TV-zender wil echter ook het zijne weten van de hele geschiedenis; de concurren tie in die wereld is niet mis. Wordt tussen de drie gega digden, die Peyton opzoekt, inderdaad het bedoelde kind gevonden? Of speelt er nog meer? Een geweldig modi boek, dat niet alleen een dramatische geschide- nis vertelt maar dat door de vragen die achterin het boek zijn opgenomen ook nog eens een diepere bood schap blijkt te bevatten. Bijzonder knap gedaan. Het boek werd als paper back op de markt gebracht door Voorhoeve, het bevat 302 pagina's. ISBN 9789029718530, NUR 302, prijs 19,95. Diepe stilte Bij uitgeverij Kok ten Have verscheen onder Thaleia- romans het eerste boek van Nicole Mazzarella. Het ver haal gaat over het leven van een alleenstaande vrouw op het Ameriakaange plat teland, waar Mazzarella zelf ook woont. Dottie Connell gaat haar weg in betrek kelijke eenzaamheid, nadat een jeugdliefde wreed werd afgekapt. De mensen die BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorstraat 41 - 3245 BG SommelMlijk TeL (0187) 482614 - Fa* (0187)484520 om Dottie heen staan kun nen haar hart niet echt bereiken, daar zorgt zij wel voor met haar bijzondere manier van doen en spre ken. De boerderij die Dot tie beheert, was eigenlijk bestemd voor haar broer. Maar na diens vroegtijdig heengaan, is Dottie de enige erfgename. Zij pro beert met al de liefde die haar aan het erfgoed en het land van haar vaderen ver bindt, te doen wat ze kan om de boerderij rendabel te doen zijn. De buurtbe woners zien haar geploeter met gemengde gevoelens aan. Kan een vrouw in haar eentje zoveel werk verzet ten? Af en toe huurt Dottie een knecht in, die ze in de schuur onderdak verleent. Als op een dag haar vrien din en diens man bij een brand om het leven komt, ziet Dottie het als haar taak om Mattie, het enige doch- terje van dit echtpaar, op te voeden. Ze voelt zich echter niet op het kind betrokken. Het leven wordt er niet gemakkelijker op. Wan neer er ook nog een strijd losbrandt om het bezit van de boerderij, heeft Dottie geen andere keus dan de erfenis van haar aangeno men dochter in het bezit te steken. Dan kan later alles in haar handen overgaan, zo redeneert Dottie. Maar of ze daarmee de liefde van het inmiddels groot geworden meisje wint? Uit eindelijk vertrekt Mattie, en Dottie wordt gedwon gen na te denken over het leven, haar daden en over God. Wat overblijft is diepe stilte. Een prettig leesbaar boek over net leven in een buurtschap op het platte land in Amerika, door de auteur zeer natuurgetrouw weergegeven. De vertaling is van Marian Muusse. De paperback telt 239 pagina's. ISBN/EAN 9789043514378, NUR 302, prijs 18,95. Vaderliefde Als de charmante vrijge zelle aannemer Wade Sul livan verliefd wordt op de gescheiden Starr Parnell, verandert zijn hele leven. Hij krijgt niet alleen een levenspartner maar ook drie kmderen uit haar eer ste huwelijk. Met de biolo gische vacier is geen enkel contact meer. Al gauw ontstaat een heel hechte band tussen deze vijf men sen. Het besluit om te gaan trouwen valt al snel en daarmee wordt ook de keus gemaakt om in Wade's huis te gaan wonen. De voorbe reidingen voor al deze ver- aderingen zijn in volle gang als Starr plotseling over lijdt. Een groter klap had niet kunnen vallen. Wade staat weer alleen. Hij voelt zich echter gedrongen om de zorg voor de drie kinde ren op zich te nemen, daar de naaste bloedverwant, Starr's zus Sophie, niet in staat is om zich voor de kinderen in te zetten. Na wat startproblemen lijken de vier zich met de situatie te hebben verzoend. Dan duikt opeens de biologi sche vader van de kinderen op en eist, samen met zijn nieuwe verloofde, de zeg genschap over de kinderen op. De strijd ontbrandt en samen met Dee, een maat schappelijk werkster van de kinderbeschemrming, probeert Wade het hoofd Doven water te houden. De strijd valt echter in zijn nadeel uit. De kinderen gaan naar hun biologische vader en de aanvankelijk opbloeiende vriendschap met Dee kan wegens belan genverstrengeling ner gens op uitlopen. Nu staat Wade dus echt alleen. Een aangrijpend verhaal, dat gelukkig toch een happy end blijkt te bevatten. Mooi geschreven, een levensecht boek van Deborah Raney, uit het Engels vertaald door Lia van Aken.Uitgave Voorhoeve. EAN 97890 29718394, NUR 302, prijs 19,95. Vreemdelingen en bijwoners Van Cornelius Lam- brechtse, bij ons bekend door zijn boeken 'In Zijn arm de lammeren' en 'Het scharlaken koord', bestaat ook een derde roman, die zich afspeelt in de oorlog. 'Vreemdelingen en Bijwo ners' gaat over de grote broer van de jonggestorven Fransje en de in het tweede deel beschreven Wantje. Met dit boek voltooide Lambrechtse zijn trilogie over het Zeeuwse gezin Westrate. De oorlog moet zo zoetjes aan wel op een einde lopen. Maar nog niet in alle delen van Nederland voltrekt dit proces zich even snel. Kees Westrate, werkzaam als onderwijzer in het oosten van het land, krijgt steeds meer trek om aan de bevrijding van zijn land mee te werken. Hij verlaat de school waar hij werkt en reist terug naar zijn geboortegrond zee land. Het is niet meteen duidelijk hoe hij zijn krach ten het beste kan geven, maar eindelijk blijkt hij als tolk goede diensten te kun nen Bewijzen. Later nog aanvaardt hij de taak van tolk in het Canadese leger. In uniform trekt Kees mee om her en der door het land zijn werk te doen. Natuurlijk kijkt Kees ook naar de meisjes. Hoewel hij als christen probeert te leven zijn de verzoekingen voor Kees vele. Hij struikelt in velen, maar leert veel. Als hij Rietje ontmoet, die katholiek bjijkt te zijn, is BOEKEN VROEGINDEWEIJ ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR MIDDELHARNIS- 'Ik kan het toch niet...' In elke klas zitten twee of drie kinderen die regel- marig het gevoel hebben dat ze iets niet kunnen. Sommige kinderen hebben dit gevoel als ze een rekentaak voor zich krij gen. Andere voelen zich ellen dig op het speelplein, of tijdens een verjaardagsfeestje. Er zijn ook kinderen die bang worden als er op gebied van sport iets van ze wordt gevraagd, naar een zwembad gaan of aan een andere sport deelnemen is heel moeilijk voor ze. Het is heel vervelend om nogal eens te denken dat je het weer niet kan. Je kan dan stilletjes in een hoekje gaan zitten, je kan ook een grote mond opzetten en onhandelbaar worden. Maar je wordt daar bepaald niet geluk kig van. Herkent u dit bij uw kind? Heeft uw kind ook faal- angstig gedrag? Deze maand start Bureau JiP (Jeugd in Problemen) weer met de faal angstreductie training 'Ik ben een kei'. Tijdens deze training leert uw kind beter omgaan met zijn of haar gevoelens, hij/ zij leert anders denken over zichzelf en leert plannen te maken om het beperkende gedrag te veranderen. Uw kind krijgt meer zelfvertrouwen, zal beter gaan presteren op school en/of gemakkelijker vriendjes maken. De training bestaat uit 15 sessies van anderhalf uur die elke woensdagmiddag van af 16 januari worden gehou den (met uitzondering van de schoolvakanties). De training is bedoeld voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Eerst vindt een intake gesprek plaats met de ouders. Er zijn drie ouderavonden. Als u wilt, kan ook de school erin worden betrokken. De training wordt gehouden Centrum De Cocon te Middelharnis. Voor de training die volgende week begint zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor aanmelding of meer informatie kunt u contact opne men met EUy van Driel, tel. 06 23549707, of met Geertje van Rossum, tel. 0187 603481. Ook kunt u kijken op de websites www.coaching-eigenwijs.nl en www.helendeverhalen.nl. de vonk echter onstuitbaar overgesprongen. Uiteraard zorgt deze relatie voor veel zorgen en Kees komt tot de conclusie dat hij met Rietje niet verder kan. Kees moet een andere weg zoeken. Hij ervaart telkens weer een vreemdeling en bijwo- ner te zijn op deze wereld. Het boek van Lambrechtse werd dit jaar als tweede druk en als fotomechani sche herdriik uitgegeven bij Frits Hardeman in Ede. Vanwege deze technische realisatie komen sommige woorden niet met de nieu we spelling overeen, zo laat de uitgever weten. Óp de omslag prijkt een illustratie van Kees van Scherpenzeel. EAN 9789076430454, prijs 19,95. STELLENDAM - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de UFA, die zaterdag in de visafslag van Stellen- dam werd gehouden, kon directeur Johan van Nieu wenhuijzen tot zijn vreugde meedelen dat de UFA het jaar 2007 met een omzet stijging van 1.6 miljoen euro voor vis en garnalen heeft kunnen afsluiten. Hierbij was er 700 ton meer vis verhandeld ten opzichte van 2006 binnen de organi satie. Door Adri van der Laan Aan de omzetgroei hebben vooral de afslagen van Sche- veningen en Colijnsplaat een positieve bijdrage geleverd. Voor Scheveningen was de kilogramaanvoer met 20% gestegen en vormde een omzetgroei van 2 miljoen euro. Uit de toespraak van Van Nieuwenhuijzen bleek dat de visafslag van Stellendam met een omzetdaling van 7% toch een "enorme meevaller" heeft behaald omdat er. met 144 aanlandingen minder dan het jaar ervoor en per aanlanding toch een gemiddelde omzetstij ging was van van 2.000 euro. "Door lagere bedrijfskosten en in combinatie met de hogere omzet is er door alle afslagen positief bijgedragen aan het bedrijfsresultaat van UFA. Ik wil dan ook van deze gelegen heid gebruik maken alle UFA collega's te danken voor hun inzet, teamspirit en betrokken heid in het afgelopen jaar". De grotere aanvoer van tong heeft een negatieve invloed gehad op de prijs voor tong. De tongprijzen daalden van 12,70 naar 10,50 per kilo gram. De tarbot-, griet- en scholprijzen schommelden rond het prijsniveau van 2006. "De garnalenaanvoer daalde met 40%, waarop de markt reageerde met een prijsstij ging van 40%. Te concluderen is dat de visprijzen in 2007 de marktinflatie niet konden vol gen. Vanzelfsprekend moet je om dit te beoordelen kijken naar een meerjarige periode waaruit te concluderen is dat alleen de gemiddelde schol- prijs sinds 1998 de inflatie niet volgt. Een zorgwekkende situ atie is er voor de prijsvorming van schol, terwijl dit 50% van de Nederlandse kilogramaan voer betreft!" Verder wees de UFA-directeur erop dat door de nog steeds hoge dieselprij- zen de bedrijfsresultaten van de kottersector nog steeds onder hoge druk staan. In zijn nieuwjaarstoespraak noemde Van Nieuwenhuijzen de verschillende activiteiten waaraan in het jaar 2007 door alle betrokkenen bij de UFA hard is gewerkt. Zo werd de samenwerking met verschil lende buitenlandse organisaties sterk uitgebreid. De invoering van het Pefa-veilsysteem. En er is meegewerkt aan de plan nen voor de verbetering van de Scheveningse haven en een plan om toerisme in combi natie met de visserij verder te ontwikkelen door de gemeente Noord-Beveland. "In 2007 is een verdere privatisering van UFA in kwalitatieve zin onder zocht. Interviews met de vissers gaven als conclusie dat de vis serijondernemers inspraak en zeggenschap willen in het beleid van de visafslag onder de voor waarde dat geen additionele investeringen vanuit de kotter sector noodzakelijk zijn. UFA is in gesprek met de aandeelhou ders over hoe dit vormgegeven kan worden", aldus Johan van Nieuwenhuijzen. De zorgen die er al jaren zijn rondom de visserij zullen ook in 2008 gelden: "De ciuota voor tong en schol zijn verlaagd met resp. 15% en 2%. Een 26 tal schepen onder Nederlandse vlag maken in 2008 gebruik van de saneringsregeling. Ver wacht wordt dat op Goederee de een drietal visserijbedrijven gebruik maken van de sane ringsregeling. Het is te vroeg om het effect van deze maatre gelen te beoordelen. Uitgaan de van de genoemde maatre gel houden wij rekening met een omzetdaling van 10% op de visafslag van Stellendam". Kijkend naar de ontwikkelin gen van het afgelopen jaar en de verwachtingen voor 2008 zal UFA zich in dit nieuwe jaar verder ontwikkelen met als uit gangspunten: de organisatie te nchten op veranderingen in aanvoer en markt, dit ook in samenwerking met de Pefa. pok zullen we sterk op onze kosten blijven letten", aldus Johan van Nieuwenhuijzen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8