VAN DIS iARDI Bushaltes beter toegankelijk Pefa-veilsysteem wordt grootste marktplaats voor verse vis smmr COPD is levensgevaarlijk ..Je voordeligste Kei^keMspeclalistl Bescherm ieder kind tegen geweld \K HEB COFO NU HflPlic Astma Fonds Beroepings- JWERK OP-OP Installatie Wmo- adviesraad COPD is een ongeneeslijke longziekte. Roken is de belangrijkste oorzaak, maar niet de enige. Bent u 40-plus en (ex-)roker? Doe de test op www.astmafonds.nl Eiutii]eti.niEiJW5 v.—-—V assurantiën financieringen hypotheken wwvu'.vanclis.nl KEUKENS BV SiMt Ah na land EIGEIU MOniTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK KIJK OP WWW.ARDIKEUKEniS.lUL ^(f voor ^Imhtr Straat-, huiselijk en seksueel geweld tegen kwetsbare kinderen komt overal ter wereld voor. Armoede is in de meeste gevallen hiervan de oorzaak. Daarom helpt j Plan armoede te bestrijden en kinderen, zoals Diego uit Colombia, te j beschermen. Help ook mee. Hoe? Kijk nu op PlanNederland.nl I Plan i of bel 020 549 55 55. Nieuwe services Aangesloten afslagen Achtergrond 30 Bushaltes aangepast Meer informatie PAGINA 4 DINSDAG 8 JANUARI 2008 De eerste dagen van het jaar. Tijd om de balans op te maken. Wat heeft het afgelopen jaar gebracht? En wat kunnen we dit jaar verwachten? Eén ding is zeker. Op SNS/Regio Bank kunt u vertrouwen.Want of het nu gaat om sparen, lenen, betalen, beleggen of hypotheken, in het nieuwe jaar staan we weer helemaal voor u klaar. Mogen wij u nu een gezond en gelukkig 2008 wensen? Ring 54-56, 3241 CS MiddelhamJs. Tel. (0187) 48 55 37 Fax: 48 66 28 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Kootwijk/Koot- wijkerbroek (herv.), te Leer dam (wijkgem. West), te Put ten (herv. wijkgem. V), ds. P.J. den Admirant te Harderwijk; te VVaddinxveen (wijkgem, De Rank), ds. M.J. Zandbergen te Zevenhoven/Woerdense Verlaat; te Westbroek (herv.), kandidaat M. van der Zwan te Wierden. Aangenomen naar Fijnaart- Heijningen-Standdaartbuiten (herv.), ds. G.JRöben te Drach- stercompagnie; naar WarfFum (prot. i.w.), ds. H.A.H. Maat te Burum (pt). HERSTELD HERV. KERK Beroepen te Sirjansland, ds. R den Ouden te Wouterswoude; te Montfoort,, kand. A.T. van Andel te Urk. GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Drogeham, ds. H.D. Bondt te Nunspeet (deel tijd) en Heerde (deeltijd); te Zaltbommel (g.v. Nieuwebrug Ammerzoden), ds. M. Tel te Houten. Aangenomen naar Ede- Zuid, ds. J.M. van Leeuwen te Spakenburg-Zuid (miss. dienst Congo), die bedankte voor Almere-West, Enschede- Noord, Gramsbergen, IJmui- den, Zuidhorn; naar Langerak, ds. H.J. Lopers te Nieuwegein; naar Zaltbommel (g.v. Nieu webrug Ammerzoden), ds. M. Tel te Houten; naar Langerak, H.J. Lopers te Nieuwegein. Bedankt voor Enschede- Noord, ds. J. Boersma te Amersfoort-De Horsten; voor Roden, ds. D. de Jong te 's-Gra- venhage-Zuid/Rijswijk. CHR. GEREE KERKEN Aangenomen naar Hilversum- Oost, ds. E.B. Renkema te Haarlem. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Genemuiden, ds. C.A. van Dieren te Rijssfen- Noord.Aangenomen: naar Waarde (Zld), ds. M. Golver- dingen te Boskoop. Bedankt voor Beekbergen, ds. B.J. van Boven te De Valk- Wekerom; voor Borssele, ds. C. van Krimpen te Oud-Be- ijerland; voor Leerdam, ds. A. Schot te Nunspeet; voor Moer- kapelle, ds. C.G. Vreugdenhil te Vhssingen; voor Rotterdam- Zuidwijk, ds. J.S. van der Net te Houten; voor Sint Anna- land, W.J. Karels te Hardinx- veld-Giessendam OUD GER. GEM. IN NED. Beroepen: te Werkendam, ds. T. Klok te Urk. Ceciliaweg 4 Sint Annaland - Tel. 0166 - 653 448 Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Tevens 's avonds geopend op afspraak Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen excl. ver'""'*»"""''^"'!"''» GOEREE-OVERFLAKKEE - De vier gemeenten op Goeree-Overflakkee hebben besloten om een regionale adviesraad in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in het leven te roepen. In de ach terliggende tijd is gewerkt aan het formuleren van de taken en bevoegdheden van deze Wmo-adviesraad Goe ree-Overflakkee, en tevens aan het vinden van geschik te kandidaten voor het vervullen van het lidmaat schap. Inmiddels zijn alle voorbereidingen afgerond en kan de Wmo-adviesraad Goeree-Overflakkee worden geïnstalleerd. De installatie zal plaatsvinden op dinsdag 15 januari in verenigingsge bouw De Schakel te Dirks- land. Gratis advertentie. Voor de toekomst van een kind {Gratis advertentie) SCHEVENINGEN - Vanaf deze maand treden de vis- afslagen Den Helder, Den Oever en IJmuiden toe tot het Pefa-veilsysteem. Hier mee wordt Pefa het belang rijkste internet-verkoop systeem voor verse vis in Europa. Begin 2008 zullen 12 afslagen hun aangevoer de vis via dit elektronische verkoopsysteem verhande len. Op deze marktplaats gaat straks 40 procent van alle verse vistransacties in Nederland t plaatsvinden. Pefa venvacht met de toe treding van de nieuwe vis- afslagen in 2008 een omzet van 206 miljoen te facilite- ren. Visafslagen en vishan- del zijn bezig met een grote inhaalslag op het web. Op 1 januari 2008 is Pefa ook in nieuwe handen gekomen; de zes grootste afslagen langs de Nederlandse kust zijn vanaf die datum de nieuwe eigenaren. De nieuwe eigenaren streven ernaar de samenwerking met andere Europese visafslagen de komende jaren verder uit te breiden. De vorige eigenaar, het Belgisch'e 4Business Soft ware heeft de eigendomsrech ten overgedragen, maar blijft Pefa technisch ondersteunen. Het Pefa-veilsysteem bestaat sinds 1998. Pefa was indertijd het eerste verkoopsysteem voor verse vis dat gebruik maakte van het internet. Ondertussen hebben de aanvoerders van 12 aangesloten visafslagen in Nederland, België, Denemar ken, Zweden en Italië dankzij het elektronisch verkoopsy steem toegang tot een grote markt. Het systeem stelt vis serijgemeenschappen in staat, naast de lokale activiteiten, ook actief te zijn op een omvang rijke, virtuele marktplaats. Kopers hebben het voordeel dat zij vanuil hun kantoor cen traal en tegelijkertijd op meer dere visafslagen kunnen kopen. Het aantal kopers via internet in de vishandel groeit sterk. Op dit moment komt meer dan 30 procent van de trans acties op het Pefa-systeem voor rekening van 'thuiskopers'. De verwachting is dat met de uit breiding van het netwerk, het aantal kopers sterk gaat toene men. Op een efficiënte wijze kan vis, ook van kleine regio nale visserijen, via het inter net ter verkoop aangeboden worden aan een omvangrijke Europese kopersgroep. Pefa gaat de komende jaren zijn service naar aanvoerders en kopers verder uitbreiden. Door de ontstane schaalvoor delen is Pefa beter in staat in te spelen op de ontwikkelingen in de markt. Kopers beschikken nu reeds op het Pefa-systeem over uitgebreide informatie omtrent het moment waarop de vis is gevangen, waar ze is gevangen en met behulp van welke vistechniek. Bovendien geeft de centrale database kopers en aanvoerders een schat aan cijfermatige informa tie over prijsontwikkelingen en aanvoerftuctuaties. In de toekomst wordt het manage mentinformatiesysteem uitge breid met tracking en tracing- informatie. Ook gaan nieuwe services als verkoopbemidde ling tussen vragers en aanbie ders, voorverkoop en centrale clearing van transacties tot het dienstenpakket van de Pefa behoren. PEFA verkoopt vanaf begin 2008 de aangevoerde vis van de volgende afslagen: in Neder land: Stellendam, Colijnsplaat, Scheveningen (United Fish Auctions), IJmuiden, Den Hel der en Den Oever (Visafslag Hollands Noorden) België: Zeebrugge Denemarken: Thy- bor0n, Fiskeauktion Danmark; Zweden: Smögen. Italië Cat- tolica. De dagelijkse leiding van Pefa komt in handen van Gijsbert Spek" Spek is al enige jaren operationeel aan het Pefa-systeem verbonden. De Provincie heeft de ambi tie om minimaal 49% van de bushaltes in de provin cie Zuid-Holland toeganke lijker te maken voor reizi gers. In 2007 is hiertoe een eerste aanzet gegeven langs provinciale wegen met de realisatie van 30 toegan kelijke bushaltes. In 2008 worden de volgende 30 hal tes gerealiseerd. In 2007 hebben Gedeputeer-. de Staten ingestemd met een implementatieplan om tot en inet 2010 een budget beschik baar te stellen van 12,4 mil joen om minimaal 4%van de bushaltes in de provincie Zuid-Holland toegankelijker te maken. Het gaat daarbij zowel om haltes langs provin ciale wegen als bushaltes van andere wegbeheerders zoals gemeenten, waterschappen en stadsregio's. De provincie wil de toegan kelijkheid van het openbaar vervoer bevorderen door de belangrijkste bushaltes bin nen de provincie bereikbaar der te maken voor met name reizigers met een lichamelijke handicap. Hierdoor kunnen zij zelfstandig gebruikmaken van het openbaar vervoer. Ook senioren, mensen met kinder wagens en reizigers met veel bagage profiteren van deze verbeterde situatie. Doelstel ling is dat in 2015 80% van de doelgroep een toegankelijke reis per bus kan maken. Naast het fysiek toegankelijk maken van bushaltes langs provinciale wegen heeft de provincie in de concessiever lening voor het openbaar ver voer ook eisen gesteld aan de toegankelijkheid van bussen en treinen. De meeste bushaltes zijn de verantwoordelijkheid van gemeenten en waterschap pen. De provincie stimuleert het verbeteren van de toe gankelijkheid van deze haltes door middel van een subsidie regeling. De meeste wegbe heerders pakken deze nieuwe taak goed op. Om een zo een optimaal mogelijk toeganke lijk openbaar vervoernetwerk te realiseren, wordt daarnaast afstemming gezocht met de stadsregio's Haaglanden en Rotterdam en met omliggende provincies. Langs provinciale wegen in Zuid-Holland zijn inmiddels ruim 30 bushaltes toegankelijk gemaakt en dit aantal wordt in 2008 met nog eens 30 haltes uitgebreid. Bij de aanpassing moet worden gedacht aan het verhogen van de busperrons (zodat deze aansluit bij de instaptrede van de bus), het verbreden van het perron, het verplaatsen van obstakels als prullenbakken of lantaarnpa len, het wegwerken van boch ten bij het punt van instappen en het leggen van geribbelde tegels om de route naar de busingang te markeren voor visueel gehandicapten. Ook op die plaatsen waar de pro vincie groot onderhoud aan de weg uitvoert, worden de belangrijkste bushaltes toegan kelijk gemaakt waardoor het aantal toegankelijke haltes snel groeit. Bij de realisatie wordt nadruk kelijk gekeken naar knoop- punthaltes zoals treinstations, overstaphaltes, haltes bij zorg- of winkelcentra en naar haltes die noodzakelijk zijn om een totaal netwerk te realiseren. Op website www.pzh.nl vindt u onder Verkeer en Vervoer/ openbaar vervoer/toegan kelijkheid in het documen tenvenster een overzicht van zowel de gerealiseerde haltes als een overzicht voor de nog te verwezenlijken haltes.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4