Gewicht een gewichtige zaak 'ytk Babyspeciaalzaak Allbaby geopend Vijf gewonden bij botsing op N215 Samenzangavond met Pieter Heykoop EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Postduiven- tentoonstelling Open avond jeugdkoor luventa Minister Verburg neemt 23 kotters uit de vaart Peuterbus naar Goeree- Overflakkee MBvO- activiteiten Oostflakkee Samenzang- avond Bingo bij ANBO EIIAt1D^.|1lEUW5 Diplan, voor een gezonder Goeree Overflakkee! Wat is Diplan? Voor wie is Diplan? Geachte redactie, I^ieuwj aars concert fanfare orkest De Hoop Sfeer en service PAGINA 2 DINSDAG 8 JANUARI 2008 Slender You GO gaat in Sommelsdijk en daarmee op Flakkee, samen met Diplan, de strijd aan met overgewicht en daaruit voortvloeiende gezond heidsproblemen. Daarom organiseert het bewegings centrum op woensdagavond 9 januari om 20.00 uur een voorlichtingsavond. Er wordt informatie gegeven over het feit dat gezonde voeding, omgezet in een nieuwe eetgewoonte, geen toverspreuk is maar een haalbaar doel. Een ander onderdeel is beweging, ook cruciaal voor een gezond gewicht, zelfs wetenschap pelijk bewezen. Hoe het komt dat iedereen dat wel beseft, maar zich hier lang niet altijd aan houdt? Dit heeft veelal te maken met marketinginvloeden van fabri kanten van voedingsmiddelen en de moderne consumptiege richte maatschappij waarin wij leven. Slender You GO helpt met getrainde begeleiders de deelnemers een nieuw bewust zijn te ontwikkelen waarin gezond eten, plezier in sport, bewegen en ontspanning weer vanzelfsprekend worden. Het programma is in 1985 in Uden ontwikkeld door spe cialisten in de voedingswe tenschappen, psychologie, gezondheidswetenschappen, fysiotherapie en orthomolecu- laire geneeskunde. Sindsdien is Diplan steeds aan de nieuw ste wetenschappelijke inzich ten aangepast. De voorgeschreven maaltijden in het voedingsprogramma zijn smakelijk en bovendien eenvoudig te bereiden. Op uw dagmenu staat per eetmo ment (ontbijt, lunch, avond eten en drie tussendoortjes) exact aangegeven wat de hoe veelheden zijn. Alle produc- Peta Grootenboe); eigenaar van Slender You GO. ten op de boodschappenlijst zijn gewoon in de supermarkt verkrijgbaar. Hebt u een aller gie? Of lust u niet alles? Geen probleem. De begeleider zoekt dan samen met u naar vervangende producten. Het voordeel van dit alles is dat de rest van het gezin gewoon kan mee eten. Diplan is geschikt voor ieder een die gezonder en bewuster wil leven, dit onder begelei ding van een van de instruc teurs van Slender You GO. Is uw doel om net iets slanker van uw zomervakantie te genie ten, of heeft u een aanzienlijk overgewicht? Samen met de Diplanbegeleiders stelt u een voor uw haalbaar doel vast. Daarom wordt u uitgenodigd om op woensdag 9 januari, geheel gratis, onder het genot van een kop koffie of thee u te laten informeren over: Gewicht een gewichtige zaak. Slender You GO is gevestigd aan Oostdijk 1 te Sommels dijk. Voor meer informa tie kunt u bellen naar 0187 478282 of kijken op de web sites www.slenderyougo.nl en www.diplan.nl DIRKSLAND - Bij een botsing op de kruising Staakweg/N215 zijn zaterdagmiddag rond vier uur vijf mensen gewond geraakt. Een 74-jarige automo bilist uit Ouddorp reed vanaf de Staakweg de voorrangskrui sing op en zag vermoedelijk een naderende auto, bestuurd door een 63-jarige man uit Som melsdijk, over het hoofd. De 74-jarige man moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd en werd overgebracht naar het Medisch Centrum Rotterdam-Zuid. De bestuur- Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA MIddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-maii: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zatielijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mall: j.villerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor hel Advertentiewezen (ROTA). der en drie inzittenden van de andere auto werden met lichte verwondingen en voor onder zoek overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland. De Tech nische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in. Foto: Persburo Flakkee MIDDELHARNIS - Op vrij dag 11 en zaterdag 12 januari wordt de jaarlijkse tentoonstel ling van RV. de Combinatie gehouden in clubgebouw 't Melkhuusje aan de Edison op industrieterrein Oostplaat te Middelharnis. Zoals gebruike- jijk heeft de vereniging voor de regionale duivenmelkers weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Op vrijdag avond is er een forum rond het thema 'Moderne Duivensport, dag en nacht?' In het forum zitten hedendaagse toppers als Peet Solleveld, Rik Ros en Jan Ouwerkerk. Het forum begint om 19.30 uur. Daarna is er de eindverkoopvan de geschon ken duivenbonnen. Ook staat er deze avond voor iedereen een gratis portie Flakkeese poters met spek klaar. Op zaterdagavond is de clubten- toonstelling vanaf 19.00 uur geopend voor het publiek. Iedereen is hartelijk welkom. Rechtspraktijk Middelharnis Mrs.SpuijiVerplanke Juristen en Mediators Tel. (0187) 48 86 85 email: info@rpmh nl Fax (0187) 46 4114 website: www.rpmh.nl In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit.blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden tekst In te korten of niet te plaatsen Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde inhoud van wat lezers schrijven. Het artikel van de heer Querin Smeele in het nummer van 28 dec. 2007 heeft mij bijzonder geërgerd. Daarin worden halve waarheden en onzinverhalen geponeerd als hele waarheden, wat een slecht imago geeft van de Zuid-Hollandse natuur- en milieuorganisaties. Dal het voedseltekort er met de haren wordt bijgesleept toont het absolute dieptepunt in zijn ken nis van de actuele toestand in de wereld: er is een tekort aan schoon water aan brandstoffen en aan voedingsmiddelen voor mens en dier. Sedert ruim een jaar zijn met name de prijzen van de voedingsmiddelen met 1% per maand aan het stijgen. Deze stijging valt misschien niet op ais je over een gevulde ■portemonnee beschikt, maar iedere huisvrouw moet wel meer bij de kassa neerleggen voor dezelfde artikelen. Als bij ons, met onze goed georgani seerde land- en tuinbouw, 1 ha van het areaal afgaat zal in een ontwikkelingsland minstens 4 ha natuur omgeploegd moe ten worden om dit verlies op te vangen, terwijl we moord en brand schreeuwen als er in een land als Brazilië weer hectares woud gekapt moeten worden. Als achtergrondinformatie wil ik wijzen op het ISIS rapport dat gepubliceerd is door Robe- co-Rabo. Boos mag de heer Smeele worden op zijn gebrek aan actuele kennis. Het kierbesluit van de Haring- vlietkering is een ondoordacht plan daar de natuur er nooit geweest is en de delta pas na de late Middeleeuwen ontstaan is door een, nog steeds, stijgende zeespiegel, al begonnen aan het einde van de laatste ijstijd. Deze stijging, van nu reeds 40 meter, gaat gewoon door zonder dat wij er enige invloed op hebben, hooguit het opwarmingsproces versnellen. Nadat aan het ein de van de middeleeuwen grote gaten in de kust geslagen waren ontstonden er brakwater gebie den, die een ideale plaats bleken te zijn voor de mug, anopheles antroparvus, om tot wasdom te komen. Deze mug is verant woordelijk voor de overdracht van de malaria, type Vivax, op de mens. Het gehele kustgebied is tot aan de afsluiting van de zeearmen besmet geweest met malaria en stond bekend onder de naam Zeeuwse koortsen. Pas in 1970 is Nederland malaria- vrij verklaard, dus na de slui ting van de zeearmen en het verdwijnen van brakwater. In Frankrijk is de malaria aan wezig aan de monding van de Seine, de monding van de Garonne en in de Camargues met een frequentie van 13 gevallen per jaar per 100000 inwoners. In Italië is de vivax eveneens aanwezig en regelma tig deden er zich geïsoleerde gevallen voor en kleine clusters, maar in de afgelopen jaren zijn er rond Venetië zelfs meer dan 100 gevallen van malaria gemeld. Als de Haringvlietslui- zen op een kier gaan, komen de voorspellingen van E van Kna pen, A. van Bronwijk en ande re onderzoekers uit en slikken over 15 jaar de bewoners van Goeree-Overflakkee antimala- riapillen. De eersten die dit zul len moeten doen zijn de bewo ners van Park Nieuw-Zeeland, want de havenkom van Mid delharnis is de meest perfecte muggénkweekkom van het hele eiland. Ook hierover wordt door de natuur-, en milieube weging gezwegen in alle talen of afgedaan als niet waar, maar ook hier weer komt het gebrek aan flindamentele kennis naar voren van de geschiedenis van dit gebied. Het hele Kierbesluit moet gewoon van tafel daar het een mislukt plan is van milieu- hysterici die de aansluiting met de wereld kwijt zijn en alleen ellende geeft en heel veel belas tinggeld gaat kosten die beter besteed kan worden. Dr. B. Matricali Oosterweg 69 3253 BS Ouddorp 0187 681539 Op zaterdag 12 januari 2008 oreaniseert Fanfareokest De Hoop ■*^'es'' traditio- gle nieuwjaarsconcert. Deze Kger is niet gekozen voor een bepaald thema maar voor een programma voor en door jong en oud. Oe blokfluitgroep en hetjeugd- orkest zullen de avond openen „et hun optreden. De blok- tluitgroep onder leidmg van lose Kramer zal voor u laten horen hoe leuk het is om te spelen met muziek. Sinds het vertrek van Michiel van Vliet staat het jeugdorkest onder lei ding van Arie Stolk, ook zij zul len een optreden verzorgen. Het jeugdorkest start deze avond weer met de jaarlijkse snoepverkoop ten bate van het jeugdkamp. De snoep kost 2,50 per doosje. Hiermee is, net'als vorig jaar, een straat concert te winnen voor de straat waar de jeugd het mees te snoep verkocht heeft. Het fanfareorkest vervolgt hierna het concert met een afivisselend programma, waarin filmmuziek en Spaanse muziek de boventoon voeren. Daarnaast zal een solowerk voor trombone en bugel ten gehore worden gebracht, met ais solisten Jurgen van Oosten brugge en Ricardo Redert. Tijdens dit nieuwjaarsconcert zal het orkest ook de Neder landse première verzorgen van 'The Legend of the Flying Dutchman', dat op 27 oktober in België, in het bijzijn vafn de componist, voor het eerst ten gehore werd gebracht. Het nieuwjaarsconcert begint om 19.30 uur en vindt plaats in m.f.g. Dorpstienden te Oud dorp. De toegang is gratis. DIRKSLAND - Jeugdkoor luventa, uitgaande van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland, bestaat al 20 jaar en is momenteel op zoek naar nieuwe leden. Ben je nog nooit geweest? En ben je tussen de 7 en 15 jaar oud? Kom dan gerust kijken of meezingen tijdens de open avond op vrij dag 11 januari; neem gerust je ouders, vriendje of vriendin netje mee. Het koor repeteert elke vrijdagavond van 18.45- 19.45 uur in de zaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Mozartsingel in Dirksland. Wie meer wil weten, kan bel len naar C. Jelier, tel. 0187- 602721, of H. Nagtegaal, tel. 06-28226514. Er worden 23 platviskotters uit de vaart genomen. Dit is het resultaat van de sanerings regeling die minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) van 26 november tot en met IO decem ber had opengesteld. Zij heeft voor de sanering van de plat- visserijvloot - die voornamelijk op tong en schol vist - 30 mil joen euro uitgetrokken, waar van 29 miljoen euro bestemd is voor sanering van de vloot en I miljoen euro voor sociaal- economische maatregelen. Elf van de kotters die in aan merking komen voor sanering zijn geregistreerd in Urk, drie in Den Helder, twee in Arne- muiden, twee in Goedereede, twee in Vlissingen, een in Kat wijk, een in Ouddorp en een in Yerseke. Er is voor de sanering voor een totaalbedrag van 27.500.000 euro aangevraagd. De gesa neerde schepen hebben een totaal motorvermogen van 33.740 kW (45.880 pk). Ze worden gesloopt om te voorko men dat ze op andere plaatsen in de wereld worden gebruikt. Na de saneringsregeling zijn er nog iets minder dan honderd Nederlandse boomkorkotters in de vaart. Minister Verburg werkt op drie manieren aan de verbe tering van de sector: innovatie door bijvoorbeeld verbetering van vistuig of het stimuleren van samenwerking in de hele keten, het op peil brengen van de visstand via de vangstquota, en de sanering van de vloot om voor de rest van de vloot een goede economische positie te krijgen. Clown Bassie was vonge week te gast in de nieuw geopende babyspeciaalzaak. OUDDORP - De bekende kindervriend en clown Bas sie was vorige week don derdag in Ouddorp aan wezig om daar de nieuwe babyspeciaalzaak Allbaby te openen. Eigenaars Tine ke en Aart van der Velden trokken met deze openings- stunt veel belangstellen den, onder wie natuurlijk een groot aantal kinderen. Die mochten met Bassie op de foto. Zo'n vierhonderd kinderen lieten zich graag met hem vereeuwigen. Door Dorien Kickert Eigenaars Tineke en Aart van der Velden menen met hun babyspeciaalzaak een goede bijdrage te gaan leveren aan het Ouddorpse winkelbestand. Zo'n driejaar geleden waren zij in verband met de komst van hun zoontje Tommy zelf op zoek naar babyspulletjes. Om leuk te kunnen slagen beland den zij uiteindelijk in Rotter dam. "Wij bedachten toen dat er op Goeree ongetwijfeld ook behoefte zou bestaan aan een goede babywinkel. Er is hier op dat gebied geen groot aan bod. De tijd daarna hebben wij ons uitgebreid verdiept in de mogelijkheden en gezopht naar een eventuele locatie voor een dergelijke speciaal zaak. De locatie hebben we uit eindelijk gevonden: het pand op de hoek van de Hofdijks weg, waar voorheen Vivante was gevestigd. Voor de men sen van Goeree dus fijn in de buurt," vertelt Aart van der Velden. De babyspeciaalzaak ziet er inmiddels Hp-top uit, hoewel daags na de opening nog niet alle bestelde artike len ontvangen zijn. Wel staat er al een ruim assortiment aan campingbedjes, buggy's, kinderwagens, babybadjes en nog veel meer. "Wij wachten nog op de nieuwe collecties van 2008, die binnenkort zul len worden afgeleverd. Verder komen er nog baby- en posi tiekleding en baby-artikelen zoals speentjes en flesjes. De positiekleding kan natuurlijk worden gepast, daarvoor heb ben we de beschikking over een ruime paskamer." Babykamers De babyspeciaalzaak heeft bovendien een viertal volle dige babykamers staan, dat wil zeggen een bedje, kast, commode met bijpassend plankje. Alles van de uitste kende en bekende merken Vroomshoop en Bopita. Ook een doorgroeimogelijkheid van baby- tot tienerkamer is in de winkel opgesteld. De babywinkel verkoopt diverse bekende merken, zoals Kees, voor kwalitatief zeer goede en betaalbare kinderwagens, en Bébejou, het lang bestaande merk in badproducten. Trots zijn Tineke en Aart op het .feit dat zijjjdpaler zijn g-ewor-^ den van Nijntje, het bekende konijntje, dat een heel eigen lijn aan babyartikelen heeft. Fleurige bedjes, stoeltjes en buggy's van dit merk zijn in de winkel te vinden. Tineke en Aart willen vooral Hto: Penbuw Flakkee. bereiken dat hun klanten zich op hun gemak voelen in hun winkel. "Voor de kinderen is er een speelhoekjfe met een TV, zodat de ouders rustig kunnen rondkijken. We schenken onze klanten graag een kopje kof fie en geven advies indien dat gewenst is. Een prettige sfeer in de winkel is voor ons erg belangrijk." Daarnaast wil hel echtpaar goede service verle nen. Als er iets stuk gaat kan de klant er altijd mee terugko men. Ook is het mogelijk om iets in te ruilen, bijvoorbeeld «en oude kinderwagen. "Over een maand of twee is onze web shop klaar. Dan kunnen onze artikelen ook via het internet worden besteld. Wij geven op die artikelen dezelfde goede service als wanneer iets in de winkel wordt gekocht. Op dit moment is de website wel klaar (www.all-babv.nD maar daar kan alleen nog maar op wor den gekeken. Er wordt echter hard aan gewerktl" vervolgt Aart. Hoewel de babywinkel nu reeds beschikt over een groot aanbod, wil Aart in de toekomst bezien in hoeverre dit assortiment dient te wor den aangepast. "Nu is dat nog even aftasten, maar als blijkt dat er grote vraag naar een bepaald artikel is ga ik dat natuurlijk leveren." ""De befaflg'slelling voov de win kel is m veder geval groot, zo blijkt wel. In de eerste dagen na de opening zijn al zeer velen een kijkje komen nemen in de winkel en is er al van alles ver kocht. Dal scheelde wellicht een ritje naar Rotterdam? In de week vóór De Nationale Voorleesdagen in 2008 komt de speciale Peuterbus bij zes vestigingen tan Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta aan. De bus staat geheel in het teken van het prentenboek 'Kleine muis zoekt een huis' van Petr Horacek. Er wordt voorgele zen en de kinderen kunnen samen met een ouder/verzor ger verschillende boekjes bekij ken. Bezoek aan de Peuterbus is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van O tot 6 jaar. De toegang is gratis. Vooraf aan melden is wel noodzakelijk. Dat kan in de bibliotheek of via website www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl. De Peuterbus komt op dins dag 15 en woensdag 16 janu ari naar Goeree-Overflakkee. Op dinsdag van 9.30-10.00 uur staat hij op het parkeer terrein van de bibUotheek te Ouddqrp, van 10.30-11.00 uur op het parkeerterrein van gebouw Oostdam te Goe dereede, van 11.30-12.00 uur op het parkeerterrein van het Haagse Huus te Stellendam en van 13.30-14.00 uur op de standplaats van de Bibliobus in Den Bommel. Op woensdag 16 januari staat de Peuterbus van 15.30-16.00 uur op de stand plaats van de Bibliobus in Acht- huizen en van 16.15-16.45 uur op het parkeerterrein van de bibliotheek te Ooltgensplaat. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert voor 50-plussers in Oostflakkee MBvO gymnastiek- en dans lessen. De lessen staan onder begeleiding van Annie Doorn- heim. Er is nog plaats voor nieuwe deelnemers en u kunt vrijblijvend en gratis aan een introductieles meedoen. De kosten voor de MBvO-gymnas- tiek bedragen 10 per maand of 27,50 per kwartaal. Voor meer info: tel. 0187 641344. OOLTGENSPLAAT - Op zaterdag 12 januari zal een samenzangavond worden gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente, Van Weelstraat 1 te Ooltgens plaat. Ds. G. van Manen zal een meditatie houden en de opening en de sluiting verzor gen. Er zal een collecte worden gehouden t.b.v. de jeugdactie 'Toekomst voor de kerk'. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken. De aanvang is half acht. Iedereen is harte lijk welkom. ANBO M W Flakkee houdt zaterdag 12 januari een Bingo avond, aanvang 19.30 uur, en op woensdag 16 januari een bingomiddag, aanvang 13.30 uur, in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat. Iedereen, lid of geen lid en ongeacht leef tijd, is welkom. DIRKSLAND - De bekende organist Pieter Heykoop hoopt zaterdag 26 januari a.s. weer een samenzangavond te verzor gen in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Al meerdere malen heeft de Activiteitencommissie van deze kerkelijke gemeente een samenzangavond met orgelbegeleiding door Piet Heykoop georganiseerd t.b.v. de aflossing van het kerkge bouw. Op de hem eigen wijze, warm en gevoelvol, begeleidt Heykoop de samenzang, voor afgegaan door kortere of uit voeriger improvisaties op het fraaie Leeflang/Nijsse-orgel dat in deze kerk prachtig klinkt. Iedereen is hartelijk welkom. De entree is gratis, wel zal er een collecte worden gehouden. De aanvang is om 19.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2