Meditatie Schaatsconsumpties voor het goede doel Vervolg verhaal RAAD DAAD KNRM Beroepings- EN U Slachtoffer overlijdt enkele dagen na verkeersongeval WERK Rommel- marktspullen gevraagd Oud papier Ons Koor Weer Alzheimer Inloopavond Een brandende vraag EIIAI1D^->1IEUWS MET KERSTSTER OVERLEVING PREI Actie.s PAGINA 5 VRIJDAG 4 JANUARI 2008 iJfae vraag- en anhvoordru/mcli staal gehed ten dienste van de Lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen nan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus H, 3240 AA Middelhamis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenruhriekvermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze. rubriek worden gepubliceerd. Hoe moet de kerslUer vóór en nii Kerst precies worden behandeld opdat ze volgende Kerst weer op tijd in bloei staal Antwoord: Krijgi tcii kerst ster 's winters ons normale Nederlandse daglicht, dan blijft ze groeien zonder te bloeien. Ze stamt namelijk uit de tropisclic gebieden van Midden- en Ziiid-Aiiierika en kan zich moeilijk aanpassen aan ons klimaat en de langere dagen. U mag deze Euphor bia pulehérima daarom niet de volle dag in het licht laten staan als u haar tegen Kerst mis in bloei wil trekken. De kamerteniperatuui mag dan niet beneden de 10 graden komen om slap worden te voorkomen. Toclit kan in die tijd zeer nadelig zijn. Begin de derde week van oktol)er met de korte dagbehandeling en zorg er voor dat uw kerstster dan geduiende (i lol weken hoogstens tien uur per etmaal in hel daglicht slaat. Zei ze de andeie uren in een don kere kamerkast waar het niet koeler dan 15 graden is. lilijl lauw water geven zodat de aarde juist niet uitdroogl. Na de bloeitijd kunt u haar terug- snijden. .Spoel gelijk de wor- tels .schoon en ver|)lant haar in een iets grotere pol, gevuld met liunHisriJke potgrond tot hoogstens 1 cm ouder de rand. Rust heeft ze dan niet nodig. Cleef'haar lauw water. PINDAKAAS MAKEN Kiinl II een goeil rerrjil geven 0111 iel/ pindahiiiis lumr de iiiipi boterham te maken Antwoord: ja, dal is eig een- vou<lig. .fVeem een kleine hoe- v<'ellieid gebrande (jinda's en t>iif(/<K' (fif \aM pel en \'lit'.s. Maal ze in eei\ amandelmolen, snulje zout erbij en u krijgt pin dakaas. LI zuil echter telkens nieuwe hoeveelheden voor enkele dagen moeten maken, want wat eraan ontbreekt is een stabilisator zoals die in de fabrieksproducten voorkomt en die maakt, dat u een pot pin dakaas langere tijd kunt bewa ren zonder dat er een laagje olie oj) komt te staan. Zo'n sta bilisator uil gehard plaiuenvet kunt u zelf niet maken. 2WARTE KUNST Waarom heel toverij eigenlijk 'rwarie kunst'? Antwoord: In de stad Atrax in 'l'hessalië slo/iden de \Touwen in de Oudheid, bekend van wege haar toverkunsten. In de boeken, die destijds het Latijn werden geschreven, heette dat 'ars atracia' (kunst van Atrax), maar die Latijnse aanduiding is later vertaald als zwarte omdat atra ook zwart kan betekenen. Zwarte magie was tovenarij met slechte bedoe lingen en witte magie waren magische handelingen met een 'goed doel'. Kati mijn winterprei van de kon geleden hebben, dat ze nu zo slecht is uUgegroeid? Antwoord: Er zijn vele moge lijkheden: u hebt misschien (te) laat geplant, eind augustus, en dat leidt lot dunne stengels, maar ook kan uw tuingrond onvoldoende bemest zijn. Voor prei i.s zeer zwaar bemeste grond nodig. Als u geen com post of'goed verleeixie stalmest beschikbaar hebt, kunt u bijv. 80 gram per m- van een kali rijke soort mengineslkorrels geven, 'lenslotte houdl prei \'olstrekl niet van .schaduw en moet ze ook op flinke afstand van lieggen en bomen wor den geplant, anders lijdt de opljreiigst. In een natte winter kan bovendien rol optreden, maar dan moet ii telkens cle planten die dreigen te gaan rollen weghalen en het éérst gebruiken. Prinses Margriet sleept kotter binnen Woensdag januari om 14.0,^) uur werol de bemanning van de reddingboot l'rin.ses Mar griet van KNRM station Stel- lendani door het Kustwacht (lentruni gealarmeerd voor een viskoller niel een nel in de schroef'. Na ongeveer een hall uur nadat de reddingboot was uitgevaren, was de retldingbool ter plaatse, ca. 5 mijl west van de uiterton, bij de ingang van hel ,Sliikgat. Llel ging om de kotter t;() 59 mei 2 personen aan boord. Er werd een sleep- verbimling gemaakt, waaiiia de vissersbiMit naar Slellendatn werd gesleept en daar werd afgemeerd in de buitenhaven. DlRK.SI^XND - De 28-jarige vrouw uit Nieuwe-Tonge, die vrijdagmorgen '27 december jl. tegen hall acht bij een eenzijdig verkeersongeval tussen Nieu- \ve-r<)ngeen de waleitoreii van Dirksland van de Oudelandse- dijk is geraakt en daarbij mei haar voertuig ondersteboven in de sloot lielandde, is afgelo pen zondagmiddag overleden. liet slachtoffer werd na het ongeval door de brandxveer uil haar voertuig gehaald en geieaninieerd. Vastgesteld is inmiddels dat de vrouw onder weg door een hartstilstand werd iijetrofl'en. PROTE.STANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Ameide-Tien- hoven (herv.), ds. J. ,\lma te Eethen en Drongelen; te Kou- dekerk a/d Rijn/Hazerswoude- Rijndijk (heiv.), kandidaat F.C. de Ronde te Koudekei k aan den Rijn; te Laar (Duitsland), ds. G.J. Beuker te Hoogstede (Duitsland), die dit beroep heeft aangenomen; te I,and- graaf-Kerkrade (Oude Mijn- streek-prot.), ds. J.H. .Soet- houdt te Purmerend, die dil beroep heeft aangenomen; te Meteren en Est, ds. \V. Altena te Daarle. Aangenomen naar Baien- diecht (geief. Zuid-West Bethelkerk),ds. R.J. van.Anistel te Rotterdani-Lombardijen; naar Ridderkerk (hervoinid Goede Herderkerk), ds. C;.J. van Beek te Puttershoek; naar Ridderkerk (hervormd wijk Drievliet-Oostendam), ds. j.H. Lammers te Krimpen aan den IJssel. Bedankt vixn' Beso)en (hei- vormd Waalwijk-West), ds. D. van de Streek te Voorthuizen; voor Linschüten (herv.) en voor Papendrecht (hervormd wijkgeirieenle West), ds. B.j.f). Van Vreeswijk te Sluipwijk; voor Strijen (herv. Wijk 1 ds. A. Goedvree te Arnemui- den; voor Tholen (herv.), ds. J.A.van den Berg te Nieuw- Ix'kkerland. HERSTEED HERV. KERK Bedankt voor Nijkerk i.c.m. Zwartebroek-l'erschuur, ds. C.J.P van der Bas te Wouden- beig; voor 's-Cirevelduin-Vrij- hoeve-Capelle, ds. C.M. Visser te Boven-Haidinxveld. CHR. CEREE KERKEN Beroepen te Eindhoven, ds. A.van der Maarl Ie Eindhoven (miss. lEf:S). Aangenomen naar Hilversuni- Oost, ds. E.B. Renkema Ie Haarlem. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Utrecht, ds. j. Drie.ssen te Deti Haag. Bedankt vooi Bodegiaven, ds. i\.'l'. V'ergunst te Carter- ton Nieuw Zeeland; voor Hil versum en voor Yerseke, ds. M. Karens te Werkendam; voor Nieiiwdorp, ds. W.J. Karels te Harclinxveld-C'.ies- sendam; voor Oostkapelle, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid; voor Ridderkerk-Slikkerveer, ds.' ).S. van der Net te Hou ten; voor Rotlerdain- Alexan- derpolder, ds. W, Visscher te ;\mersfdorl; voor Terwolde-De Vecht, ds. G. Pater te Opheus- den; voor Vlaardingen, ds. C. de Jongste te Tholen. OU DDORP- De i onimelmarkt die afgelopen zomer in de loods van BouwbcdrijfVan der Linde werd gehouden was een groot succes. De opbrengst bedroeg 5.300 en kwam geheel ten goede aan meeideie goede doelen. Ook dit jaar w<3rdl er weer een rommelmarkt geor ganiseerd. Hiervoor kunnen vanaf heden elke zaterdagmor gen van 8.00-12.00 uur spullen worden gebracht naar Marijke- weg f te Ouddorp. Voor grote spullen en/of meer informatie kan worden gebeld naar 0187- (■)82882. SO.MMELSDIJK - Op de eer ste zaterdag in 2008, morgen 5 januari, zijn de mannen van Mannenkoor Ons Koor »esi van de partij. Ze halen dan a's ï-anouds liel oud papier op m Soninielsdijk, m.u.v. de West- plaat. Gelieve het papier en karton goed verpakt aan de weg zetten, zonodig met een stukje touw of plakband vast gemaakt. De mannen komen tussen 9.00 en 12.00 uur s morgens langs. Wilt u tussen tijds uw papier of karton kwijl. dan kunt u dal alle dagen \'an de week deponeren in een \'an de containers van het Mannen koor aan de Molenweg te Mid delhamis. Zie \oor meer info website www.mannenkooiQns;: koor.nl. MIDDELHARNIS-Alzhei mer Inloopavond Goeree- Overflakkee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdag avond 9 november a.s., in het Wijkcentrum te Mid delhamis, waarbij neurolo ge mevrouw dr. Vroeginde- weij hoopt te spreken over het onderwerp 'Het stellen van de diagnose'. De Alzheimer Inloopavtmd is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden, vrienden en hulpver leners. Onder leiding van des kundige gespreksleiders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van demen tie. ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeen komst begint meteen interview met een deskundig gastspreker Dit duurt ongeveer een haif uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisse len van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun probfemen in aile openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deu ren gaan open om 19.00 uur. De entiee is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doetinchemsestraal 27 te Mid delhamis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvrien- delijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar vervoer, alsook de bnstaxi's (535 en 637 sloppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informati'e kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187-48.5344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard. En hen builen gebracht hebbende, xeide hij: Lieve heren, wat moet ik doen. opdat ik zedig worde? (Hand. 16:30) Wat moet ik doen opdat ik zalig «order Het antwoord van Pau- lus op deze brandende vraag \an de stokbewaarder in Philip- pi is kort en krachtig, en zonder voorafgaande voorwaarden of terughouding wordt het E\an- gelie aangeboden: 'Geloof in de Heere Jezus Christus!', en vvordt er de belofte aan toege voegd: 'En gij züll zalig worden, gij en uw huis'. t-ii dan komen de vragen. Kón dat zomaar? Moest niet eerst onderzocht worden of het bij deze cipier wel écht was? Of zijn smeekbede wel uil God geboren was.' Moest het eerst niet \vat overwinteren? Werkt dil geen oppervlakkig christendom in tie hand? Van deze en dergelij ke vragen lezen we in de Schrift niets. We lezen ook niet dat de stokbewaarder het geloof in de Heere Jezus als het zaligma kend geloof zomaar aannam, also! dal in zijn vermogen lag. Maar we lezen ook niet dat hij zei: 'Lieve heren, dal kan ik niet en ik heb geen enkele grond in mijzelf om mij dat zo maar toe te eigenen'. Ik heb geen voeten om te gaan en geen handen om aan te nemen.' Nee, als God een mens werkelijk bekeert gaan alle 'inaars' en 'achs' ons ontvallen. En dan zet God Zijn begonnen werk voort. 'Zij spraken tot hem het Woord des Heeren'. Door middel van Zijn dienstknechten ging God nu Zelf lot deze man spreken. Het geloof toch is uit het gehoor Gods Geest werkt altijd door het Woord. Hóe de apostelen hem hel Evangelie hebben \'erkondigd. wordt niel meegedeeld. Maar zeker is: hun prediking was gebouwd op het fundament van apostelen en profeten, waarvan Jezus Chris tus de uiterste Hoeksteen is. Ze hebben hem de blijde bood schap gebracht dat Christus te Zijner tijd niet \'Oor de goeden en rechtvaardigen, maar voor de zondaren, ja voor de godde- lüzen is gestorven. En dit Evan gelie mocht de stokbewaarder aannemen met het hart. De Heilige Geest paste hel Woord toe aan zijn hart. Net als bij Lydia werd ook zijn hart voor het Woord geopend. 'Wat moet ik doen?' Maar hij kan niets doen. De weg van het 'doen' is afgesneden. Maar aanbiddelijk wonder: hij hóeft ook niels te dtjen. Want Chjis- tus hééft alles al gedaan wat tol zaligheid nodig is. Hij hoeft zich alleen maar te laten redden. Door te geloven. Te geloven in de Heeie Jezus Christus. Dat is de enige weg tot zaligheid die het Woord ons wijst. Want er is onder de hemel geen andere Naam dan die van Jezus tot behoud gegeven. Hoe komt het dat zoveel onrus tige, heilbegerige zielen, die door Clods Geest bij hun zon de en schuld zijn bepaald, in bekomiriering blijven neerzit ten? Omdat zij (de zekerheid van) schuldvergeving zoeken waar deze niet te verkrijgen is...: bij hun gevoel en hun inleving, bij het besef van hun schuld. Zonden- en schuldbesef moeten echter uitdrijven tol de schuldovernemende Borg. Da;tr moet het met ons terecht gaan komen. Zie dan van uzelf af en zie dan op Christus, Die geheel en alleen een volkomen \'erzoe- ning is voor al onze zonden. Zie dan vanwege uw dodelijke slangenbeet op die verhoogde Koperen Slang en heb aan Hém geheel en alleen genoeg omdat (lód alleen in Hem en Zijn vol brachte werk een volkomen genoegdoening heeft gevon den en nergens anders in. Wat een verschil tussen de bekering \an L)dia en de stokbewaarder. Lydia werd geleidelijk toege bracht lang de weg \an de inge stelde middelen. Bij de sujkbe- waarder voltrekt zich de beke ring langs een heel bijzondere en zeer ongewone weg. Bijbels gezien is de weg van Lydia regel en de weg van de stokbewaar der uitzondering. Bij velen die lot nieuw leven door de Cieest mochten komen, is dat gelei delijk, zonder grote schokken gegaan. Onder de geregelde bediening van het Woord heeft de Geest de ogen geopend. Er kuam een toexallen \dn Gods recht, maar ook een beliekking op Christus en een vlieden van de zonde. We zouden wellicht een weg als de stokbewaarder willen kennen. Dag en uur van onze bekering willen aanwijzen omdat we dan minder zouden twijfelen en meer onze weg met blijdschap zouden reizen... Maar clan vergeten we dal het niel aankomt op bet bijzondere. De bekende godgeleerde W. a Brakel zegt hierover; 'Niemand moet bekommerd zijn over de wijze van bekering omdat hij niel is overgebracht op deze of gene wijze die men zichzelf voorschrijft of op welke ande ren bekeerd zijn. We mogen geen enkele bekeringsweg lot een \oov ieder geldend model maken.' Waar dit gebeurt legt men de mensen een nieuwe wet op, waaronder helaas vele zie len zuchten. Niet hóe, maar dal we bekeerd voorden is belang rijk! En hoe de weg ook zij; er is geen weg dan door het geloof in Christus. In deze geschie denis leren we: niemand is te slecht voor de Heere. Val dan m Christus die C.od te voet en haast u om uws le\ens wil. Het komt niel aan op het bijzondere of op het uitzonderlijke, maar: Geloof in de Heere Jezus Chris tus. Dan alleen zult gij leven. Wijlen H. Hartman MIDDELHARNIS - Vorig weekend hebben veel mensen even kunnen genieten xan het natuurijs en de piachtige sfeer die ontstond aan hel nieuwe Havenkanaal te Middelharnis. Op zaterdag 22 december jl. werd op initiatief van de heer Gebuis, die aan de Herman Heijermanssingel woont, bij deze schaatsbaan een Koek Sopie tent neergezet. Het kraampje werd bemand dooi de heer Gebuis en enkele buren. En de bedoeling was om de winst te schenken aan de Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland, die een project heeft lopen ter veman- ging van de hooghekkenbed- den van de kinderafdeling in het ziekenhuis. Dit doel werd ook kenbaar gemaakt onder de bezoekers van de kraam. Met de verkoop van warme chocolademelk, koek en snert en de diverse donaties van betrokken schaatsers werd uit eindelijk €233 opgehaald. Dit bedrag zal een dezer dagen op de rekening van de stichting worden gestort./■o(d.- I'mlmm rhkkee -48- Maar zelfs in dat geval zal hij van moeder eisen dal ze het kledingstuk eerst grondig wast, zodat alle sporen van de voormalige drager en eigenaar er uit verdwenen zijn, voor hij het zal toestaan zijn lichaam aan te raken op plaatsen waar hij geen bezoedeling duldt. Hij draagt zijn boog over zijn schou der op de manier zoals hij Kees dat heeft zien doen, en houdt een paar pijlen in zijn hand. Maar hij heeft geen zin om te schieten. Zonder te tveten wat hij eigenlijk van plan is, begint hij te lopen. Met opzet gaat hij de kant van hei dorp uit, want hij wil beslist die kleermaker niet meer zien, en hij weel dat die straks de andere kant verderop gaat. Even overweegt hij of hij naar De Vis ser zal gaan. maar meteen verwerpt hij die gedachte. Hij bedenkt dat hij daar Jan Blok ontmoet hesft toen hij er de laatste keer was, en dat herin nert hem te levendig aan de geschie denis van de galgbroek. Doelloos loopt hij met zijn klompen tegen kleine losse steentjes te schop pen. Hij houdt zijn hoofd gebogen om telkens nieuwe steentjes te zoeken als het vorige in de sloot terecht geko men is. Daardoor ziet hij de blinkende nieuwe damesfiets niet, die op hem afkomt, tot er een meisje afspringt vlak naast hem. Het is Leentje de Visser, die op vrolijke toon zegt; Ah Fransje! Wae niö jie nae toe, ièlenial alliènig? Verrast en blij kijkt Fransje op in het vriendelijke gezicht boven hem. Ner gens, antwoordt hij. Ik gae zömae 'n eindje keuren. Wae mo jie nae toe? Maar dan krijgt hij opeens een kleur, want het is wel een beetje onstrant dat zo maar aan Leentje te vragen. Het meisje ziet aan zijn rode ogen dat hij gehuild heeft, maar ze wil hem geen zeer doen door er een opmer king over te maken. Ze antwoordt: O, ik mö even nae nom Jewannes en tante Liène, je weet wè, Jan Blok z'n vader en moeder. Gae je mie me mee? Fransjes ogen schitteren. Onwille keurig kijkt hij naar de bagagedrager achter op de fiets. Hij hoeft Leentje niet te vertellen hoe graag hij mee zou willen rijden. Maar hij durft geen ja te zeggen. Leentje begrijpt zijn aarzeling. Ze stelt hem gerust door te zeggen: Ik mö der zo mac eventjes nae toe, en ik komme zoa wee vrom. Ze oeven bie julder tuus nie ongerust te wezen, want zt> laank bliiven me nie. Dan kijkt Fransje naar de boog en pij len in zijn hand. Hij durft niet met die dingen op de bagagedrager te zitten, want dan heeft hij geen handen meer om zich goed vast te houden. Maar ook daar weet Leentje raad op. Ze neemt het boogje van zijn schouder en hangt het over de lantaarn voor aan het stuur en steekt de pijltjes in de bruine tas die aan het stuur hangt. Met haar ene hand houdt ze het handvat van de fiets vast en met haar andere arm sjort ze Fransje op de bagagedrager. Ouw me mae an m'n schorte vast, onder m'n nette, zegt ze terwijl ze op het zadel wipt. Fransje heeft nog nooit eerder op een fiets gezeten en geniet zeer van die nieuwe ervaring. Maar als ze dicht bij zijn woning komen, wendt hij vlug zijn hoofd naar de andere kant, want hij wil niet dat ze hem daarbinnen zien. Het schrijnt hem echter dal hij niet naar moeder wuiven kan, en dat beiinnert hem weer pijnlijk aan de verwijdering tussen hen. Leentje praat over haar schouder heen over van alles en nog xvat. Tel kens vraagt ze of hij goed zit, en ver maant ze hem haar goed vast te hou den. Even later passeren ze de eerste huizen van de stationsbuurt, en spoe dig daarna hobbelen de fietsbanden o\er de rails van de spoorbaan. Wel dra ziet Fransje een grote boeren schuur en daarnaast het statige huis. Bij het hekje in de doornhaag, die het erf van de grintweg scheidt, springt Leentje van de fiets en rijdt Fransje het straatje op. Dan gaan ze naar bin nen. Jan begroet Fransje uitbundig, en roept: Kom je noe bie me spelen? Fransje kijkt naar Leentje en ant woordt: Me motten zoa terug ei Ixen- tje ezeid. Maar Leentje zegt; julder kunnen wè een klein kwetiertje mie mekaren spelen, dienk ik. Jan neemt dadelijk zijn vriendje mee naar een hoek van de grote kamer bij een raam dat op de spoorbaan uit ziet. Uit een ingebouwde kast onder het raain haalt Jan een hoop speel goed voor de dag. Maar dan kijkt Jan Fransje doordringend aan en zegt; Jie ei eschrièuwd! Ik kan't an jen ogen zien. Fransje krijgt een hevigrode kleur, en buigt zich diep over het speelgoed. Maar hij doet geen poging om het Ie ontkennen. Waerom ei je eschrièuwd? »il Jan weten. Ei je klappen ehad van je moe der? Dat kan Fransje in elk geval naar waar heid ontkennen, al was het er dan ook niet ver vandaan geweest. Hij gi^ijpt een stuk speelgoed en stelt voor dat ze wat moois zullen gaan spelen. Maar Jan is zo gauw niet uit het veld geslagen. Hij dringt aan: lèst inö je zaen waerom a je eschrièuwd ei. Fransje ziet geen kans om aan zijn inquisiteur te ontkomen en bekent hakkelend: Omda'k dien broek nie aen wou die at 'n klièrmaeker emaekt a. Daar moet Jan hard om lachen. Fransje is meteen gei-eed hem dat zeer kwalijk te nemen, want hij beseft niet dat die beknopte uitleg onmoge lijk in staat is Jan een duidelijk beeld te geven van de ellende die nog zo vers in zijn geheugen ligt. De tranen springen opnieuw in zijn ogen, en Jan vraagt medelijdend wat er dan wel aan de hand was met die broek. Fransje is wel genoodzaakt het hele verhaal te vertellen. Hij zegt dat hij zo heel graag een galgbroek wou hebben net zoals Jan er een aan heeft, en dat cle kleermaker toen met zo'n akelig stijf ding thuis gekomen was, dat zo stonk en dat net zulke zakken had als de werkbroeken van grote mannen. Hij verzwijgt echter de diepste oor zaak van zijn afkeer en rept met geen woord over het grijnzende gulpgat. Hij besluit zijn verhaal met de woor den; En dien broek was nog wè voe m'n verjaerdag! Jan heeft inet grote belangstelling naar Fransje's treurige geschiedenis geluisterd. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 5