Oudejaarsdag in De Samaritaan n 26e Nieuwjaarsduik breekt weer f deelnemersrecord Jaarwisseling woelig verlopen 'Regio moet één geluid laten horen bij provincie' \i4- Cijfers vertalen, koers bepalen. 1' 80e jaargang Ni. 7673 Vrijdag 4 januari 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Knops^: ij^S Visser Visser De jaarwisseling op het eiland is woeliger verlopen dan de laat ste jaren het geval was. Niet alleen waren er de gebruikelijke vreugde vuren, maar er werden ook enkele arrestaties verricht wegens ver nieling, brandstichting en baldadigheid. In Ouddorp en in Dirks- land moest de Mobiele Eenheid er aan te pas komen om, met inzet van politiehonden, de orde te herstellen. Burgemeester Stoop tijdens nieuwjaarsreceptie: DIRKSLAND - De vier gemeenten op Goeree- Overflakkee moeten één lijn trekken als het gaat om onderlinge samenwerking of gemeentelijke herinde ling. Dat zei burgemeester Stoop op 2 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Dirksland. "Het is van essentieel belang dat de regio één geluid laat horen naar de provincie", aldus Stoop in zijn traditionele nieuw jaarstoespraak. "Dat ver eist voor alle betrokkenen een maximale inspanning om over de eigen schaduw heen te springen." 2008 cruciaal Jaarwisseling SOMMELSDIJK - Oudjaar en familie, die twee horen bij elkaar. Maar als je vanwege allerlei omstandigheden niet bij je familie kunt zijn, is het lijn als anderen iets gezelligs willen organiseicn. Dat vond men ook in Verpleeghuis De Samaritaan toen Oudejaars dag ter spi ake kwam. Een fijne dag voor alle bewoners, dat moest het worden. Daarom was het op de laatste dag van 2007 om 7.30 uur al druk bij het verpleeghuis. Een olie- bollenkiaam werd ingericht, kerstbomen verhuisden naar buiten en warme dekens legde men op de houten banken. De tuinman zorgde voor hout in de vuurkorven, en al snel werd het lekker warm. Vierenthousiaste medewerkers van het Verpleeghuis g;::gj;i aan de slag. Ze bakten oliebol len voor de bewoners. Een war me oliebol met poedersuiker, dat gaat er natuurlijk altijd in. De bewoners genoten dan ook met smaak, en de oliebollen geur riep ook bij veel demen terende bewoners veel herken ning op: de verhalen kwamen goed los, want velen bakten vroeger oliebollen.' Tussen de middag konden de bewoners genieten van een kom warme erwtensoep in de recreatie zaal. En 's middags werd in de Lukaskapel een oudejaars- bijeenkomst gehouden. Een ieder was hiervoor door de Geestelijke Verzorging en de Welzijnszorg uitgenodigd. De cantorij van de Exoduskerk én zangeres Reinata Heemskerk zorgden voor een mooie muzi kale omlijsting. Het was een fijne middag, waarop velen met dankbaarheid terugzien. Na dit samenzijn genoten de Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Kn6pï »V - Latigr>wg !I3 - 33*S KG iammëvS^ 01B7 476767 Akkercbos BV - Kloosierweg 2 - 4117 AL ftoo»cij,otme - OllltólM? ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS ♦Kon. |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 wviv».uisser-visser.nl bewoners van de afdeling Rust- burg, Vluchtburg en Kleijburg van een gezellige broodmaal tijd. Natuurlijk ontbrak hierbij het Vuurwerk' niet. Veel bewoners van de afdelin gen Blankersburg en Straalen- burg kwamen op Oudejaars avond bij elkaar. Gezellig wat spelletjes doen en natuurlijk oliebollen eten. Het was zó middernacht, toen de bewo ners ook nog van het vuurwerk hebben genoten dat overal bui ten te zien was. Terugblikkend op deze laatste dag van het jaar staat voor de bewoners van De Samaritaan één ding vast: het was een gezellige, fijne dag! Op de kruising Schelpenpad/ Spuikolk in Dirksland is het ieder jaar menens, en dat was ook nu weer het geval. De ME liet zich hier dan ook al redelijk vroeg in de nacht zien. Meer dere malen moest de brand weer erheen om de aangelegde vreugdevuren te blussen, ter wijl passerende auto's werden beschadigd doordat ze vanuit het publiek met bierflesjes wer den bekogeld. Totdat de ME er een eind aan maakte door de menigte uiteen te drijven en ook de aanwezige omwonen den te sommeren hun woning in te gaan en deze niet meer te verlaten. De ME heeft hier ook enkele klappen uitgedeeld. In Ouddorp zorgde een groep raddraaiers voor overlast o.a. door met brokstukken van een kapotgeslagen stoeptegel op daken van huizen te gooien, die daardoor schade opliepen, en er de brandweerauto mee te bekogelen. Ook hier heeft de ME opgetreden. Verder werden op het eiland diverse verkeersborden en abri's door \nurwerk vernield. Waar mogelijk zal de aange richte schade op de daders worden verhaald. OUDDORP - De 26e Nieuwjaarsduik op het strand van Ouddorp gaat de boeken in als een perfect verlopen, gezellige middag met een record aantal deelnemers en prachtig zon nig weer. Maar liefst 400 deelne mers trotseerden een buitentempera tuur die aanvoelde alsof het 3 graden was en het zeewater met een tempe ratuur van 6 graden. Dat het dit jaar nóg iets drukker zou worden als vorig jaar (212 deelnemers), werd door de organisatie van de duik stilletjes wel gehoopt. Maar dat er dit jaar zóveel mensen op deze sportieve en frisse traditie af zouden komen, had nie mand verwacht. Vele honderden belangstellenden, deelne mers en aanmoedigers stroomden al vanaf twaalf uur het strand het Flaauwe Werk op, waar de dweilband "Valse Hoop" al snel een zeer gezellige sfeer wist te cre ëren. Al snel was het dringen geblazen bij de inschrijving. Veel mensen hadden dit jaar gebruik gemaakt van het vooraf downloaden van het inschrijfformulier via deze website, waardoor de wachttijd kort was en de deelnemers zich snel konden gaan omkleden in de daarvoor ingerichte tenten op het strand. Nieuw dit jaar was de sponsoring van Unox. Tijdens de Ouddorpse Nieuw jaarsduik gaat het er zo serieus aan toe, dat de duik het predikaat 'Serieuze Duik' heeft gekregen van Unox. De Ouddorpse Nieuwjaarsduik ontvangt het predicaat omdat Unox vindt dat het voldoet aan de voorwaarden van echte nieuwjaarsduiken. Deze zijn voor iedereen toegankelijk en vinden plaats in open water Unox jubi leert dit jaar met haar lOe Nieuwjaars duik in Scheveningen en steunt daarom ook 25 andere serieuze duiken in het land, die helpen deze oer-Hollandse tra ditie in stand te houden. Het was al vrij snel oranje gekleurd op het strand, door dat alle deelnemers de unieke Unox-muts uitgereikt kregen. Om exact 14.00 uur werd het startschot van de duik gegeven, wat traditiegetrouw gebeurt met het 'wipperkanon' van de KNRM. Een oorverdovende knal zette de groep van 400 deelnemers in beweging. Enkele minuten later stond het merendeel van de deelnemers weer op het droge, maar zoals elk jaar waren de échte bik kels nog even aan het zwemmen alsof het water zoiners warm is... Gelukkig hebben de leden van de EHBO-vereniging noch van de reddingsbrigade hulp hoeven bie den en is iedereen weer veilig aan de kant aangekomen. En toen was er... soep! Heer lijke erwtensoep, gratis aangeboden door de hoofdsponsor De medewerkers van Unox konden de stroom mensen maar net aan en de voorraad soep was dan ook snel verorberd. Onder het genot van de soep, glühwein en koffie werden daarna de nodige 'beste wensen' uitgedeeld en bleven er vele mensen hangen voor een gezellig praatje met eikaan De Ouddorpse Reddings Brigade kijkt terug op een zeer geslaagde nieuwjaars duik. {Bron: Ouddorpse Reddingsbrigade, foto: Penburo Ftakkee) Gnmmige beelden van dejaa}~u'iss€ling in Dirksland. Foto's: pÉrsbuiv FUikkn Door Kees van Rixoort De burgemeester van Dirks land zei te hopen op een open discussie over alle varianten tussen intergemeentelijke samenwerking en herindeling tot één gemeente op Goeree- Overflakkee. Hij sprak ook waarschuwende woorden: ".'\ls standpunten in beton gegoten ïvorden, komen we niet verder. Dan lopen we zelfs het risico dat dit afbreuk doet aan de al bestaande sairienwerking. Laten we bij het nadenken over de bestuurlijke toekomst niet te veel naar de korte ter mijn kijken, maar vooral de blik richten op de langere ter mijn." Stoop gaf aan dat het niet makkelijk zal zijn om tot één eilandelijk geluid te komen. Immers, Oostflakkee en Goe- dereede zien niets in de vor ming van één gemeente, terwijl Middelharnis en Dirksland dat juist als hét toekomstscenario zien. "We zijn nu als gezamen lijke colleges van B en W op zoek naar een grootste gemene deler U begrijpt dat dit geen gemakkelijke opgave is." Volgens de burgemeester van Dirksland zal 2008 cruci aal zijn voor de bestuurlijke toekomst van het eiland. "Ik hoop op een mooi eindresul taat." Als het aan B en W en de gemeenteraad van Dirks land ligt is dat gemeentelijke samenvoeging, want "een zelf standige gemeente (Dirksland, red.) heeft op termijn geen duurzame toekomst". In zijn nieuwjaarstoespraak blikte Stoop terug op het afge lopen jaar Hij noemde onder meer de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning ("zonder noemenswaar dige problemen"), de start van de regiotaxi ("de gebruiksmo gelijkheden zouden nog beter kunnen worden benut") en de oplevering van een aantal bouwprojecten. De burge meester liet een positief geluid horen over het project Gast van de Raad en de avondopen stelling van het gemeentehuis. "We gaan hiermee door." Hij memoreerde het familiedrama in Melissant en de overdracht van de gemeentelijke brand weer aan de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. "Voor mij als eindverantwoordelijke blijft de brandweer Dirksland gewoon de brandweer Dirks land." Vooruitblikkend op het jaar 2008 kondigde Stoop stap pen aan op het gebied van de digitale dienstverlening, de communicatie met de burgers, de naleving van de Drank en Horecawet, de afronding van de verbouwing van het gemeentehuis en de concreti sering van de plannen betref fende de Spuikolk, het Hart van Dirksland en de opwaar dering van de N215 tussen Dirksland en Melissant. Het woord 'samen' speelde in de vooruitblik van de burgemees ter een belangrijke rol. Over de viering van Oud en Nieuw in de kern Dirks land was Stoop niet tevre den. Het door de gemeente betaalde feest in De Gooye trok, ondanks de promotie, te weinig mensen. Wat de onte vredenheid echter veel meer voedde was dat de ME er aan te pas moest komen om de orde te herstellen op de loca tie Schelpenpad/Spuikolk, een bekende hot spot in Dirksland tijdens de jaarwisseling. Stoop noemde dat ergerniswekkend. "Het is niet voor te stellen met hoeveel agressie onze men sen te maken hebben gekre gen. Ga er maar aan staan om bezig te zijn, terwijl er wijn-, bier- en zelfs champagnefles sen en zwaar vuurwerk naar je toe worden gesmeten. Nog afgezien van de schade die is aangericht aan de weg en de auto's. Weer heb ik de inzet van de politie, de brandweer en de medewerkers van onze buitendienst bewonderd. Dank daarvoor." In de kernen Herkingen en Melissant verliep de jaarwisse ling "redelijk volgens verwach ting", aldus de burgemeester. Hij prees een aantal jongeren uit Herkingen, die daags na de viering alle resten van het vreugdevuur en het vuurwerk opruimden. Resultaat: zes containers vol troep. "Prachtig als zo je straatje letterlijk wordt schoongeveegd."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1