m i«h. EIIAI1DEn-t1IElJW5 Ons kantoor is gesloten van maandag 24 december 2007 t/m dinsdag 1 januari 2008. Voor spoedeisende zaken kunt u bellen met 0187-471071 r IVoongoed Flakkee wem) ii fijne feesidagcn en een voorspoedi;^ nieuwjaar. Woensdag 2 januari 2008 zijn wij u graag weer van dienst. HENNEP INCASSO Meten is weten Eerste steen Ahoed Oplevering ^5^r- Antoon Coolenstraat Sommelsdijk Een ontwikkeling van: Woongoed Flakkee Verkoop: KEES DORR PAGINA 7 DINSDAG 18 DECEMBER 2007 We kunnen geen krant opslaan, geen radio of tv aanzetten of we worden geconfronteerd met klimaatverandering, COi beperking, eindigheid van fos siele brandstoffen en energiebesparing, kortom: een thema waar we niet om heen kunnen. De Federatie besloot om over het thema 'Energiezuinig Wonen' een avond te organiseren. Woensdag 26 september 2007 was het zover. In de Staver te 5om- melsdijk verzamelde zich een fors aantal belangstellendenEen drietal sprekers gaf informatie over de maatregelen die de woningbouwcorporaties op ons eiland de afgelopen 20-30 jaar op het gebied van energiebesparende maatregelen hadden getroffen. Voorts werd doorJaap Dijkgraaf van DWA uit Bodegraven de energievoorziening op Goeree Overflak- kee in zijn algemeenheid onder de loep genomen. Allerlei mogelijkheden om duurzame energie te ontwikkelen op ons eiland passeerden de revue. Tenslotte vertelde dhr. Grashoff van De Woonbron uit Rotterdam alles over de invoering van de Energie Prestatie Adviezen (EPA) De energielabels, ledere huur- of koop woning die volgend jaar leeg komt zal van een energielabel dienen te worden voorzien. (U kent ze wel van de nieuwe auto's en koelkasten enz.) Woningbouw corporaties zijn dat vanaf 1 januari 2009 verplicht als zij hun gehele woningvoor raad in 2008 in één keer van een label laten voorzien. (Voor dit laatste kiest WoongoedFlakkee). Het was al met al een nuttige en leerzame avond, die door de bezoekers zeer werd gewaardeerd. In de vergadering van 28 november 2007 heeft de federatie van woningbouwverenigingen op Goeree Overflakkee De (regionale) Regeling voorZelf Aangebrachte Voorzieningen (2^)Jri-S^^^/^,pm^ehuurvjoningen van de woningbouwcorporaties op Goeree Over- flaWi'e'van september2002 vastgesteld en ondertekend. Op enkele onderdelen na geldt voor alle corporaties op Goeree Overflakkee dus hetzelfde beleid. In dit beleid wordt geregeld welke soort aanpassingen mogelijk is, de eisen waaraan deze aanpassingen moeten voldoen enz. Ook de aanvraagprocedure wordt beschreven en wanneer wel en geen vergoeding wordt verstrekt. In een ZAV-lijst wordt tenslotte per voorziening overzichtelijk aangegevenof die wel of niet toegestaan is en of er sprake is van een vergoeding. Met dit nieuwe beleid wordt het ervoor de huurder een stuk duidelijker op. Vragen van huurders over Zelf Aangebrachte Voorzieningen kunnen nu snel en adequaat worden beantwoord. Ook aan de huurwoningen van Woongoed Flakkee gaat het fenomeen 'hennep plantages'niet voorbij. Dit jaar werden wij hiermee drie keergeconfronteerd. De huurder die hierop wordt betrapt wordt zonder pardon de huur opgezegd. Dit kan met of zonder tussenkomst van de rechter. Woongoed staat hierin sterk. In het huurcontract staat namelijk letterlijk dat het hebben van een hennepplantage verbodenis. Vorig jaar is VKoongoed Flakkee begon nen met een strenger incassobeleid. Huurders die niet op tijd hun huur betalen krijgen direct van deurwaarder Maas Delta GGN een aanmaning. Als niet wordt gereageerd, gaat de deurwaarder over tot een incassoprocedure met alle gevol gen en bijkomende kosten van dien. Dit strengere incassobeleid heeft resultaat. Wij hebben minder huurders met een grote huurachterstand. Dit is goed voor de huurders en Woongoed. De huurders die het betreft komen minder snel in nog grote(re) financiële nood en Woongoed ontvangt op tijd de buur. Zoals het hoort. Het definitieve ontwerp van de nieuw bouw van het nieuwe multifunctionele woonzorgcentrum ii Ouöe Tonge waarin ook Ebbe en Vloed is opgenomen is op een haar na klaar. In het centrum komen 7 groepswoningen voor 42 demente ouderen waarbij de zorg verleend wordt door Zorgsaam. Voor mensen met een lichamelijke handicap zullen 6 woningen worden gebouwd, 14 woningen voor mensen met eenverstandelijke handicap, waarbij de begeleiding gegeven wordt door de Gemiva. Er komen totaal 56 ap partementen voor senioren, waarbij zorg wordt ontvangen. Deze zorg wordt dan eveneens verleend door Zorgsaam. Een klein restaurant wordt bemand door Zorg saam. De Stichting Welzijn Oostflakkee heeft er onderdak met allerlei activi teiten voor jong en oud. Careijn met het consultatiebureau ouder- en kindzorg en het uitleenmagazijn en tenslotte komt er een ruimte voor f gsiotherapeutKoese die hier een moderne fysiotherapiepraktijk hoopt te vestigen. Kortom het wordt een prachtig woon- en zorgcentrum waarin zowel intramurale instellingen alsook ie lijnszorginstellingen en welzijn onderdak zullen vinden. De planning is dat in het voorjaar 200B de bouwvergunning aan gevraagd wordt en dat eind 2008 begin 2009 de eerste spade de grond ingaat. Voorde plekvanhetvoormalige kantoor van Woongoed Flakkee aan de Ken- nedystraat in Oude Tonge is een nieuwe bestemming gevonden. Op een druk bezochte inspreekavond voor de direct omwonenden is er door de bewoners de voorkeur uitgesproken voor een nieuw- bouwplannetje met een bouwhoogte van 1 verdieping. Zoalsafgesproken zou er goed geluisterd worden naar de omwo nenden. De wens van de meerderheid is dan ook overgenomen. Deze nieuwbouw sluit aan bij de bestaan de seniorenwoningen. In het gebouw komen drie senioren appartementen en een lift die ook verbonden is met de bestaande appartementen, zodat ook de huidige bewoners hiervan gebruik kunnen maken. Beneden komt er een uitbreiding van de bestaande te krappe fietsenber ging. In deze nieuvj ruime berging is er vdïdo'ende plaats voor fietsen en een aantal scootmobielen. Al met al een hele verbetering. De nieuwbouw aan de Antoon Coolenstraat in Sommelsdijk (Ahoedcomplex) schiet al op. Daarom werden de toekomstige bewoners uitgenodigd om alvast een kijkje te komen ne men in hun nieuwe woning. De verwachting is dat half januari/februari 2008 alle woningen beschikbaar zullen zijn. Voor een aantal toekomstige bewoners was dit het moment om alvast de maten op te nemen voor de stoffering. Een heel bijzondere eerste steen voor de Ahoed werd gelegd op 24 november door Christi- aan, Tamara en Lisanne, respectievelijk de zoon van huisarts dokter Dogterom, de dochter van apotheker Jordens en de dochtervan huisarts dokter Wieringa. Begin september 2007 werden de apotheek en de huisartsenpraktijk casco opgeleverd. De inrichting en afwerking van zowel de apotheek als de huisartsenpraktijk werd door Mediveen verzorgd. Inmiddels is de Ahoed operationeel. Een felicitatie waard. Het zal in de omgeving van het gebouw nog enige lijd rommelig blijven (er moet bijvoorbeeld nog een gracht worden gegraven), maar het schiet nu echt op. Dit najaar gingen twee medewerkers bij Bouwvereniging Sommelsdijk aan de slag. In verband hiermee werden twee (deeltijd)medewerkers geworven voor de afdeling Woon diensten en één financiële medewerker voor de afdeling Bedrijfsbeheer. Inmiddels zijn de nieuwe mensen enthousiast aan de slag gegaan. Een fotootje van de nieuwe collega's treft u hieronder aan. Voor het geval u ze een keer tegen komt. Op de plaats waar voorheen de Zeeman gevestigd was, halverwege D'n Diekin Middelharnis,wordt druk gebouwd aan een nieuw woon- en winkelcomplex. De acht ap partementen boven de winkel, waarin de Zeeman weer terugkomt, zijn aangekocht door Woongoed Flakkee. Het zijn acht ruime tweekamerappartementen die naar verwachting in de zomer \ian 2008 opgeleverd worden. Heeft u interesse in deze appartementen, dan kunt u dit kenbaar maken bij onze wooncon- sulent, dhr. Groenendijk. Woongoed Flakkee is bezig met het actualiseren van haar plan voor de toekomst van al haar woningen en de omgeving waarin deze woningen zich bevinden. Zo'n plan heet stra tegisch voorraadbeleid. De woningen en buurten wordsn onder de loep genomen. Er wordt gekeken naar de technische staat van de woningen, het onderhoud en de woonomgeving. Dit alles met de vraag hoe houden en krijgen we onze voorraad woningen up to date. Tenslotte moeten onze woningen ook over 10 jaar nog goed te verhuren zijn. Om zo'n plan goed té maken zijn hebben we met een aantal medewerkers 12 juni een bezoek gebracht aan Stad en Nieuwe Tonge. Er volgen nog werkbezoeken aan Oude Tonge, Middelharnis en Sommelsdijk. Nieuw op Goeree-Overflakkee: 7 luxe drive-in eengezinswoningen in het plan 'De Westplaat' te Sommelsdijk. De bouw is inmiddels gestart en volgens planning zijn de woningen eind 2007/begin 2008 gereed voor bewoning. Aan de achterzijde grenzen de woningen aan een waterpartij. Er is parkeergelegenheid op eigen terrein. Oplevering Eind 2007. Beneden Zandpad 13a 3241 GA Middelharnis Tel. 0187 - 485343 infocskdmakelaardij.nt www.kdmakeLaardij.nl -1 .MAKKL.\/\K'I)I.| r- Rmpppi NVM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7