m 'fW^^-' WïÈ\È\ïl ©DJ]K]^ [IHK] S/A/A\^ ©M Ki[i[^@a[i[Lz^[B[iy S^ ZW[§[§E)g[l K]D[iyw©(o)[y]w m mMM)3\K (i[lM(2)K][lK] ^ib, MD[i[ü]w©®[y]w EiiAriDEn-niEUWs Prestatieoordeel minister voor Wonen, Wijken en Integratie 2006 Pluim voor Raad van Commissarissen Algemene ledenvergadering^ Convenant onderte kend Daltonschool Inloopavond in gemeentehuis Kangeroewoningen Uitverhuizing PAGINA 6 leuws van «oongoed DINSDAG 18 DECEMBER 2007 Langeweg 154 3241 KB Middelharnis Telefoon (0187) 471071 E-mail infoiwoongoedflakkee.nl Alweer een jaar om. Het jaar 2007 is voorbij gevlogen. We mogen terug kijken op een druk jaar, waarin opnieuw veel kon worden gerealiseerd. Bouwprojecten werden opgeleverd en nieuwe voorbereid. De oplevering van de Zweedse woningen in Oude Tonge staat ons nog fris voor de geest. Een prachtig project met 28 woningen in Zweedse stijl. Deze stijl werd gekozen om de herinnering aan het geschenk van het Zweedse Rode Kruis na de watersnoodramp van 1953 levend te houden. En het is mooi geworden! Het is een stuk dorpsvernieuwing om trots op te zijn. Ook de het bouwcomplex Ahoed, met daarin de Apotheek en de huisartsen praktijk en 56 woningen bestemd voor meerdere doelgroepen, waaronder star ters, senioren en verstandelijk gehandi capten mag een succes worden genoemd. Een staaltje maatschappelijk ondernemen waar ik erg trots op ben. In voorbereiding zijn meerdere projecten: transformatie Ebbe en Vloed, vernieu- Simon van Nieuwaal, directeur-bistuurder Woongoed Flakkee wing van de Bomenbuurt bouw van de Daltonschool, bouwproject Westelijke Achterweg, een nieuw kantoor voor Woongoed, dat samen gebouwd gaat wor den met de kerk voor de gereformeerde gemeente en tenslotte een aantal appar tementen op de locatie van het voorma lige kantoor van Woongoed Flakkee te Oude Tonge. Nieuwe mogelijkheden doen zich intussen weer voor. Als het enigszins kan zullen ook die worden benut. Daar vertel ik later over. In ieder geval een vol programma voor de komende jaren. De interne (bestuurs)organisatie moest er dit jaar ook aan geloven. Woongoed wijzigde de statuten en voerde de tweela- genbestuursstructuurin. Dat betekende dat de Raad van bestuur oude stijl ver dween, een nieuwe Raad van Commissa rissen werd geïnstalleerd en de Raad van bestuur nieuwe stijl in de persoon van de directeur-bestuurder zijn 'intrede' deed. Ook aan interne regelgeving werd het een en ander gewijzigd. Ik denk hierbij aan de Aedescode en de governance cdde.Een nieuwe manier van transparant besturen en verantwoording afleggen. Al met al een heel proces, dat in nauwe samenwer king met de Ledenraad eensgezind kon worden ingevoerd. In 2007 werd een nieuw beleidsplan voor de onderneming opgesteld. Dit plan kreeg de titel mee: meer dan een huis alleen. Een plan met ambitieuze doelstel lingen, waar Woongoed in 2008 mee aan de slag gaat. Een jaar dus om met tevredenheid op terug te zien, ware het niet dat in de laat ste maanden Kabinet en Tweede Kamer besloten om de integrale vennootschaps belasting in te voeren voor woningbouw corporaties (winstbelasting). Hiermee gaat minister Bos rriddelen overhevelen van de corporaties naar het Rijk. Dat heeft grote financiële gevolgen voor de corporaties en het verzet van de sector is dan ook hevig. Boven op deze belasting wordt ook een financiële bijdrage aan de Krachtwijken van minister Vogelaar ver wacht. Voor dit laatste valt wat te zeggen overigens, want daar zijn de corporaties voor. Toch zal de vennootschapsbelasting en bijdrage aan de wijken samen een grote financiële last vormen en onge twijfeld het investeringsprogramma van vele corporaties negatief beïnvloeden. Sterker nog, sommigen vragen zich af of op langere termijn huisvesting voor doelgroepen die zelf niet in hun onderdak kunnen voorzien, nog door de woning bouwcorporaties kan worden gerea liseerd. Onrendabel investeren wordt namelijk een stuk moeilijker. Ik vrees dat op termijn ook huurders met de financiële gevolgen van deze maatregel geconfron teerd zullen worden. Het is jammer, dat ik met dit bericht het jaar 2007 dat zo succesvol voor onze ver eniging is verlopen, moet afsluiten. Metis niet anders. We gaan enthousiast verder op de ingeslagen weg en zien dergelijke bedreigingen ook als uitdaging. Dat dan weer wel. We houden uopde hoogte. In deze krant praten we u weer helemaal bij en treft u het nieuws aan van Woon goed Flakkee van de afgelopen maanden. Het is een tijdje geleden dat u van ons hoorde, maar we hebben bepaald niet stil gezeten. Ik wens u namens Woongoed Flakkee goede feestdagen toe en een voorspoe"- dig2008. Begin december 2007 ontvingen we van minister Ella Vogelaar haar oordeel over onze prestaties in het verslagjaar 2006. Ze stond stil bij de onderwerpen: volkshuisvestelijke prestaties; de mate waarin de wetten en regels werden nageleefd; de financiële positie van Woongoed Flakkee; de interne organisatie/governance van Woongoed Flakkee. De minister constateert dat Woongoed zich heeft ingespannen voor de verbetering van de leefbaarheid in buurten en wijken. Ook het meedoen met initiatieven die gericht zijn op de ontwikkeling van de leefbaarheid in de kleine kernen, geniet haar waardering. Al met al waardeert zij de inspanningen op het gebied van de leefbaarheid. Zij gaat er van uit, dat deze inzet minimaal op hetzelfde niveau wordt voortgezet. Ten aanzien van de naleving van wet- en regelgeving door Woongoed Flakkee heeft minis ter Vogelaar geen reden om opmerkingen te maken. Dat geldt eveneens voor de financiële positie van Woongoed. Tenslotte oordeelt zij over de interne organisatie/governance dat de kwaliteit van de verantwoording door onze Raad van Commissarissen voldoende is. Zij constateert, dat de intern toezichthouder zich bewust is van het belang van een betekenisvolle publieke verantwoording als kernelement van good governance. Waarvan akte. Geachte leden van Woongoed Flakkee,r- Denktueraandat hedenavond 18 december om 19.30 uur de algemene ledenvergadering is. Donderdag 22 november 2007 werd tijdens de ledenraadsvergadering de begroting 2008 ongewijzigd vastgesteld. Daarnaast werd het Beleidsplan 'Meer dan een huis alleen'besproken. De ledenraad heeft met de vaststelling van het beleidsplan uitgesproken, dat in het beleid van Woongoed Flakkee de belangen en het welbevinden van onze huurders voorop moeten blijven staan. Middelen moeten worden aangewend om betaalbare huur- en eventueel koopwo ningen van hoogwaardige kwaliteit en met een modern voorzieningenniveau in een prettige woonomgeving in stand te houden en te leveren. De begroting sluit naadloos aan op het beleidsplan. Eris een cyclus van plannen, uitvoering en tenslotte verantwoording in het jaarverslag gecreëerd. De begroting sluit met een positief resultaat van ruim 500.000 euro. Hierbij wordt aangetekend, dat de invoering van de vennootschaps belasting pro memorie zijn opgenomen. De gevolgen zijn onbekend, dus kan daar ook geen bedrag voor worden ingevuld. Het investeringsprogramma blijft voor alsnog ongewijzigd. In deze vergadering werd voorts het rooster van aftreden voor de leden van de Ledenraad vastgesteld. Dhr. T. v.d. Linden was aftredend en werd herverkozen als lid van de Raad van Com missarissen. De Ledenraad werd uitvoerig bijgepraat over alle actuele zaken en projecten van Woongoed Flakkee. De zorg werd uitgesproken over de invoering van de Integrale Vennootschapsbelasting. bent van harte uitgenodigd in de aula van de Technische School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. ËMigi^irosiaaNMaocMt In de afgelopen maanden is een nieuw beleidsplan (ondernemingsplan) opgesteld. Een plan met een visie, een missie en veel ambities. De rode draad van het plan kan worden samengevat in de volgende 4 hoofdambities: terugdringing aantal woningzoekenden; bevordering emancipatie huurders (verheffen); participatie in de zorg door verantwoordelijkheid te nemen voor de 'hardware' in de zorg; (samen)werken aan verbetering van de kwaliteit van de samenleving (verbinden). Uit deze rode draad alleen al, is op te maken, dat het bij Woongoed Flakkee om meer gaat dan een huis alleen. Natuurlijk, het gaat om ook om bouwen en verhuren van woningen, maar het gaat ook over verkoopbeleid, zorg, duurzaamheid, energiebesparing, leefomgeving enz. Uhoorternog meervan. Op 5 juli werd door Wil Noteboom van de Huurdersvereniging Woonbelang het nieuwbouwcomplex Zweedse woningen aan de Julianastraat in Oude Tonge of ficieel in gebruik genomen. Prachtige woningen in Zweedse stijl, 28 stuks. De directie van Woongoed Flakkee had het bestuurslid van de Huurdervereni ging hiervoor gevraagd om de goede samenwerking nog eens uitdrukkelijk te benadrukken. De handeling bestond uit het onthullen van een schitterende plaquette waarop door middel van een fotocollage een beeld wordt gegeven van de ontstaansgeschiedenis van deze j umi, I-. oL bijzondere woningen. Wil kweet zich met Wil Noteboom van de HÏW, ontvangt een ingeli|stt afdruk uijtunu..,^ a van de plaquette vervevan haar taak. Via de media wordt u de laatste tijd gewezen op het komende m energielabel voor woningen. Een nieuwe stap om te komen c, tot energiezuinig te wonen. Zuinig omgaan met energie is o. hard nodig. Uitstoot van C02, klimaatverandering en de eindigheid van fossiele brandstoffen dwingen ons om zuinig j om te springen met energie. Alternatieven te ontwikkelen en| ga zo maar door. Woongoed Flakkee wil daar ook een bijdrage-™"" aan leveren en heeft zich voorgenomen om maatregelen te nemen, zodat de huurwoningen voor 2018 20'yo minder energie gebruiken dan nu. Dat is erg ambitieus, maar we gaan ervoor. De eerste stap is om goed in kaart te brengen wat het huidige energiever bruik is. Europa en de Nederlandse Overheid hebben daarom bepaald, dat vanaf 1 januari 2008 iedere huur- of koopwoning die leeg komt van een energielabel moet zijn of worden voorzien. U weet wel eenzelfde label als u op koelkasten en auto's ziet. Woongoed Flakkee heeft in federatief verband besloten om 2008 te gebruiken om de gehele woningvoorraad van een energielabel te laten voorzien. Hoe we dat precies gaan doen hoort u binnenkort. 3 gezinswoningen in de stijl van een oude gepotdekselde scliuur Woongoed Flakkee heeft al geruime tijd een stukje grond in bezit aan de Westelijke Achterweg in Sommelsdijk. Tot nu toe heeft de gemeente het terreintje mogen gebruiken als parkeergelegenheid voor mensen die naar de markt gaan. Ook buurtbewoners maken gebruik van het door de gemeente verharde terreintje. Woongoed Flakkee heeft steeds de verwachting gehad om een bouwplan te kunnen realiseren tot en met de huidige stomerij van Wilca. Helaas is dit niet gelukt. Besloten is daarom op het huidige terrein in de stijl van een oude gepotdek selde schuur] gezinswoningen met een eigen parkeerplaats te bouwen. Zo wordt er weer een lelijke kale plek in Sommels dijk opgevuld met een bouwwerk dat past in de stijl van de Westelijke Achterweg en van Sommelsdijk. Binnenkort wordt de bouwvergunning aangevraagd en de verwachting is dat in het najaar van 2008 begonnen kan worden met de bouw. Tenzij er alsnog Burgemeester De Vries en diir. Van Nieuwaal tekenen onder het toeziend oog van de vertegenwoordigers van de Daltonschool het convenant. Onder het toeziend oog van Eileen Willers en Joost van Welsenis, respec tievelijk directeur en bestuurslid van de Daltonschool werd 8 oktober jl op het gemeentehuis van Middelharnis door burgemeester de Vries van Middelharnis en directeur van Nieuwaal van Woongoed Flakkee een convenant ondertekend voor de nieuwbouwinde Bomenbuurt. Het is de bedoeling dat op de plek aan de Lijs- terbesweg en Kastanjelaan waar nu twee scholen en twee verouderde wooncom plexen staan, een nieuwe Daltonschool met (school)woningen en gevarieerde nieuwbouw voor starters, senioren en gezinnen terugkomt. Dinsdag avond 11 december 2007 werd over het project Bomenbuurt voorlichting gegeven in de Raadzaal van het gemeen tehuis van Middelharnis. De opkomst was groot. Veel omwonenden wilden wel eens weten hoe het er met ons bouw project voor stond. Na een woord van welkom doorwethouderv.d. Berg, waarin hij de samenwerking van de gemeente, Woongoed Flakkee en de Daltonschool toejuichte, gaf onze directeur een nadere toelichting. Hierbij kwam het waarom van dit vernieuwingsproject aan de orde, welke woningen er precies zouden worden gebouwd en de planning van het gehele project. Najaar 2008 moet de eerste paal voor de school de grond ingaan en het voorjaar daarop voor de eerste woning. De directeur wees de aanwezigen er nog eens op, dat gedurende de bouwtijd ongetwijfeld allerlei overlast zal worden ervaren. Met de omwonenden zal in ieder geval contact worden onderhouden. Een buurtcomité bijvoorbeeld. Dit comité kan dan gedurende de bouw met Woongoed om de tafel om overlast zoveel mogelijk te beperken. Er viel geen wanklank, ledereen was geïnformeerd en vertrok na een kop kof fie weer huiswaarts. Enkele vragen en op merkingen werden schriftelijk ingediend. Woongoed Flakkee mag op een geslaagde avond terug zien. Bijzonder van het Bomenbuurtproject is, dat er 2 X 2 appartementen worden gebouwd, die kangaroewoningen worden genoemd. Het is een experiment. Bedoeld voor mensen die verzorgingsbehoeftig zijn en alleen onder begeleiding zelfstan dig kunnen wonen. Gedacht kan worden aan ouderen die verzorgd worden door de kinderen of aan ouders met een verzor gingsbehoeftig kind. In deze kangaroe woningen kan dat. Zowel de bewoner die zorg nodig heeft als degene die de zorg ver'.'ent kan in deze appartementen riant zeirstandig blijven wonen. Als u interesse in bovenstaande woon vorm, kunt u zich nu al aanmelden bij onze woonconsulent, dhr. Groenendijk. De uitverhuizing uit de bomenbuurt ver loopt voorspoedig. Voor slechts 1 bewo ner wordt nog een oplossing gezocht. De andere bewoners zijn of gaan binnenkort verhuizen. Soepel is deze operatie, die toch voor veel mensen een ingrijpende verandering in hun leven betekende, verlopen. Dankzij de medewerkers van de afdeling Woondiensten kan het gelukkig zonder al te grote problemen tot een goed eind worden gebracht. We wensen een ie der die gaat verhuizen ook in zijn nieuwe woonomgeving veel woongenot toe en danken hen voor hun medewerking.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6