n TakkQ Vernieuwd gemeentehuis Middelharnis officieel geopend Weekvoordeel Inwoner gemeente laat kritische noot klinken tijdens raadsvergadering PEKAAR Ss. Partners Trendbreuk voor ambtelijke organisatie NIEUW IN MIDDELHARNIS Kerstsamen- komst in 't Trefpunt Oliebollen en appelbeignets Sluitingstijd advertenties krant 28 december Kerstavond HDG Kinderkoren 80e jaargang Nr. 7670 Dinsdag 18 december 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag OPHEFFINGSUITVERKOOP! ilw 13e maand was nog nooit zo veel geld iwaardl Ailer-aller-allerlaatste kans op woensdag 19 december FASHION t Geopend yanaf woensdag 19 december KERKEPAD 3 MIDDELHARNIS www.aiitobeilrijfvandervliet.nl Advertenties voor het Oudejaarsnummer van vrijdag 28 december kunnen aangeleverd wor den tot donderdag 12.00 uur. Familieberichten tot 16.00 uur. PLUS Toyaf Vinho de mesa Rose UPLUS Trendbreuk Verbouw nodig Trots De Waal Hoveniers Goeree-Overflakkee Wenst u gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 2008 ";r ï- (Tv MIDDELHARNIS - Tij dens de laatstgehouden ver gadering van de gemeente Middelharnis heeft de heer P. van Zielst uit Som- melsdijk, gebruikmakend van het spreekrecht voor burgers, wat kritische noten gekraakt en deze aan zowel raads- als collegele den gepresenteerd. In de eilandelijke pers had hij gelezen dat de gemeente uitsprak zich verbonden te voelen bij het plaatselijke bedrijfsleven. Daar had de inspreker vanzelf geen moeite mee. Ook niet met de bezoekregeling waaraan hiervoor wordt gewerkt. "Klasse!", zo vond hij zelfs. Maar met het oog op de vol tooide verbouwing van het gemeentehuis, dat vorige week woensdag officieel werd heropend, vond hij dat de gemeente maar bar weinig uiting heeft gege ven aan het loffelijke stre ven. Kort gezegd wierp Van Zielst de gemeente de vraag voor de voeten waarom niet meer 'eigen' ondernemers de kans hebben gekre gen om in aanmerking te komen voor levering van producten of diensten rondom de verbouwing van het gemeentehuis. Door Hans Villerius "Waar ik me over verwonder is dal men in onze cenlriim- gcmcenle t.q. in onze regio blijkbaar niet beschikt over architecten en aannemers die te duur zijn. (ieen stratenma kers, geen kaïttoormeiibelle- veranciers, geen stoffeerders die tapijt kunnen leveren en leggen, en zo zijn er nog wel wat bedrijven te noemen." En hij vroeg zijn politieke gehoor ook af wie van hen zich nu echt ingespannen heeft "om deze werkgelegenheid in onze gemeente en regio te behou den. Toch bedenkelijk" aldus inspreker, die de raadsvoor zitter eraan herinnerde haar zes jaar geleden over een ver gelijkbaar geval ook al te heb ben aangesproken. "Toen heb ik gevraagd om in het vervolg bij aanbestedingen door de gemeente zo mogelijk voor rang te geven aan de eigen inwoners. Dit moet ik dus lui in breder verband her halen. Op de vraag waarom nu opnieuw zo is gehandeld, had Van Zielst inmiddels het antwoord ontvangen dat het makkelijker was om met dezelfde architect te werken als destijds bij de nieuwbouw. "Maar was dat toen ook al geen verkeerde beslissing?", zo vond hij. Ook met het oog op de verdere afwerking en inrichting van het gemeente huis gaf de gemeente desge vraagd Van Zielst te kennen dat het makkelijker was om alles in één hand te houden. "Maar als u lui als gemeente", zo reageerde deze tijdens de raadsvergadering, "het gemak belangrijker vindt dan het opkomen voor uw burgers, ben ik wat dat betre/t een andere mening toegedaan!" Richting raadsleden drong hij erop aan om ook in deze y.iihcn werkeiijk conti'oie uil te oefenen op de uitvoering van de 'raadsopdracht' door hel college. "Want wie van u heeft zich hier ingespannen voor deze groep burgers?" "Of is het zo dat onze bedrijven met hun medewerkers alleen in verkiezingstijd, en wanneer er baatbelasting betaald moet worden, meetellen? Ik herin ner u er dan aan dat ook deze groep burgers u heeft geko zen om hun belangen te ver dedigen in de gemeente". r.FLAKKEE«' Zie onze advertentie op pagina 40! Oé sensatie in mode en prijs voor het hele gezin! Kom ook en profiteer van heel veel openingsaanbiedingen, verrassingen, popcorn, rad van fortuin en nog veel meer leuksl U bent van harte welkom. Üw complete MKB adviseur! Voorstraat 94 Stellentjam tel: 0187-492633 info@pekaar.nl http://www. pekaar.nl B«lASTIHOADVlSiU«S GEMEENTE DIRKSLANO Raadsvergadering De Raad van de gemeente Dirksland komt op don- j derdag, 20 december 2007 om 14.00 uur voor een I vergadering bijeen en niet, zoals afgelopen week in I de officiële bekendmakingen stond vermeld, om 119.00 uur, I Van deze vergadering is vijf dagen voof de vergader datum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op fietgemeeniehuis, VoonKDot 15, héUM 10,3247 ZG DirlLitand. t«ri*rMf: www.dirksland.nl. TtJ. 10187} iO 80 SO hu «O 37 99 /uwé: \iitAMi<»i.ri Optnmgilqdtn: mo l/m rr 09.00 UA 12.00 tn 13.30 tot 16.00 uur. Directie en medewerkers danken u voor de prettige samenwerking in het afgelopen jaar en wensen u Fijne Kerstdagen en een Voofsj^oedig 2008 Automobielbedrijf Flal<l<ee B.V. Watertoren 69, 3247 CL Dirksland, Tel. (0137)48 44 66 ®tOYOTA www.tovotaflakkee.nl STAD AAN 'T HARING VLIET - De evangelisatiecom- mis.sie van de Ichtuskerk en de Heivoimdc gemeente nodigt iedereen voor de kerstavond- viering op maandag 24 decem ber in 't Trefpunt. Het thema waarbij deze avond wordt stil gestaan is 'Licht'. Er wotóI een kerstverhaal verteld en er wor den gedichten voorgedragen. Muzikale medewerking wordt verleend door muziekgroep 'Trust'. De aanvang van de vie ring is 20.30 uur, de zaal gaat open om 20.00 uur. Aan het eind van de avond krijgen de bezoekers chocolademelk aan geboden en is er nog gelegen heid tot napraten. Heeft u deze keer geen zin om iiw oliebollen of appelbeignets zelf te bakken? Bestel ze dan snel bij de fam. j. van Heemst, tel. 651759. Op 3! december 's morgens vroeg worden ze gebakken in Hervormd Cen trum Elim aan de Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge. Hier kunnen ze ook tussen 8.30 en 10.30 uur worden afgehaald. Uw bestel ling kunt u opgeven tot uiter lijk 29 december. De opbrengst is voor het onderhoud van de Hervormde dorpskerk aan de kerkring. MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag was het een bij zondere dag voor het personeel en het bestuur van de gemeente Middelharnis. Het verbouwde en heringerich te gemeentehuis werd aan een groot aantal geftodigden getoond en het gemeentewapen aan de buitenmuur ont huld. Hiermee was de officiële ingebruikneming een feit. En na een hectische tijd kan het werk ter hand worden genomen, maar dan wel in een moderne omgeving die aan alle eisen voldoet. Door Adri van der Laan Veel genodigden, waaronder, naast de eigen ambtenaren en bestuurders, een groot aantal vertegenwoordigers van colle ga gemeenten en instellingen en natuurlijk de bouwers en leveranciers. Het bezoek werd ontvangen in het 'hart van het gemeentehuis', de ruime ont vangsthal. In die hal was een aantal sprekers, die - de een wat uitgebreider dan de ande re - stilstond bij de geschiede nis van de bouw en verbouw. Gemeentesecretaris Harry Scholtens, die de leiding van de bijeenkomst had, richtte in zijn openingswoord namens de ambtelijke organisaue een dank woord richting het gemeente bestuur voor het beschikbaar stellen van de gelden, maar ook voor de uitbreiding van de per soneelsformatie. Scholtens wees erop dat niet alleen het gemeentehuis ver bouwd is, maar dal ook de gemeentelijke organisatie een 'verbouwing' heeft onder gaan, want in de afgelopen jaren hebben verschillende onderzoeken ertoe geleid dat er ook een nieuw bedrijfsvoe ringconcept is ingevoerd. Er werd een quick-scan ingesteld naar de samenstelling van de ambtelijke organisade en een telefonische enquête gehou den waarin de mening van de klanten - de burgers - van het gemeentehuis werden gepeild. "De werking van de organi satie beoordeelde de burger gemiddeld met een 6,7 en dat was niet genoeg", aldus de con clusie van Scholtens. Daarom werd met inschakeling van de gehele ambtelijke organisaUe een nieuw bedrijfsvoeringcon cept ontwikkeld en ingevoerd. De nieuwe organisatievorm werd op 1 januari 2005 ont wikkeld en vervolgens werd ook de klantgerichtheid van de organisatie onder de loep genomen. Tevens werd de verbouwing van het gemeen- Geldig van maandag 17 t/m maandag 24 december 2007 www.plus.nl Let opl Zaterdag 22 december tot 20.00 uur geopend. per fles 2*9^8^ Süngeriand, MKKJeKwtnii Wat Cfin VCrSChÜ tehuis ter hand genomen, waarin de nieuwe bedrijfsvoe ring diende te passen. "Het resultaat van dit alles ziet u om u heen. Onze werkwijze gaan we volgend jaar opnieuw laten toetsen en dan in de vorm van de Staat van de Gemeente, zodat we ons echt kunnen ver gelijken met anderen gemeen ten", aldus Scholtens. Scholtens benadrukte dat de gemeentelijke organisatie er de komende tijd alles aan zal doen om de mening van de inwoners van de gemeefite peilen. Hier mee is binnen de gemeenten Middelharnis spi'ake van een trendbreuk. "De ambtelijke en bestuurlijke organisatie zullen met de rug naar dit gebouw gaan staan en kijken wat er buiten deze maar aan het gebeuren is". Volgens Schol tens kan er dan sprake zijn van een "huis der gemeente". Burgemeester De Vries- Hommes legde in haar toe spraak uit dat verbouw van het gemeentehuis meer dan nodig was. Hiervoor beston den volgens haar verschillen de redenen, zoals het geda teerd zijn van het gebouw, de organisatieverandering, het gebrek aan vergaderruimte en de komst van de WMO, waarbij het gemeentehuis een zorgloket binnen haar muren diende te hebben. Uitgebreid ging de burge meester in op de vele proble men die de ambtelijke orga nisatie tijdens de verbouwing moest verwerken want het gemeentehuis bleef gewoon open. Zij noemde de perike len rondom de verschillende verhuizingen van de afde lingen, het geluid- en stof- overlast. Verder prees zij het personeel "dat zich er kranig doorheen heeft geslagen", maar ook de bouwers die soms onder moeilijke omstandighe den hun werk moesten doen. Lovende woorden waren er onder andere voor de coör dinator van het proces, Henk Herweijer, die een "majeure prestatie leverde". Ondanks dat er voor de gebruikers van het gemeen- Op vrijdagavond 21 december is iedereen hartelijk welkom op de kerstavond van de HDG Kinderkoren 'Het Jeugdland' en 'Het Jongeland'. Van 19.30 tot 20.30 uur wordt er in De Lukaskapel van verpleeghuis De Samaritaan gezongen door de kinderen. De kinderstem men worden afgewisseld met muzikale intermezzo's, gedich ten, Bijbelverhaal en samen zang, Muzikale begeleiding bestaat uit piano, gitaar, orgel en dwarsfluit. De toegang voor deze avond is gratis, wel zal er een collecte worden gehouden. Het belooft een afvvisselende, muzikale avond te worden, bijzonder geschikt om met kin deren te bezoeken. Het aantal plaatsen is beperkt, dus bezoe kers wordt aangeraden op tijd aanwezig te zijn. Na afloop is er gelegenheid om in de recre atiezaal wat te drinken. U bent ^an harte welkom. Burgemeester De Vries was even vertwijfeld omdat een deel van de bedekking van het gemeentewapen tijdens de onthulling bleef hangen. Later werd het mogelijk gemaakt dat het gemeentewapen voor iedereen zichtbaar aan de voorgevel van het gemeentehuis prijkt. Foto: Adti x'an der Ijmn Ta] onthulde het gemeen tewapen aan de voorgevel van het gemeentehuis. Dit wapen is door de aannemer, de architect en Kievit Warmte geschonken. Aan het eind van de middag was er voor de genodigden volop gelegenheid om het resultaat van de inspannin gen te bewonderen: de ruime entree, de eveneens ruime werkplaatsen en de vele andere moderne voorzienin gen, niet alleen ten dienst van het ambtelijk apparaat, maar bovenal in de dienst van de inwoners van de gemeente Middelharnis. tehuis wel wat moeilijkhe den waren te overwinnen, somde ze de voordelen van de nieuwbouw op: een goed geoutilleerde klantenbalie; een mooie hoofdingang; een "prachtig" heringerichte kan toorruimte; een op de hui dige tijd toegesneden bevei liging; uitbreiding van het aantal vergaderruimten; een eigen ruimte voor de fracties en een uitbreiding van het parkeerterrein. Tijdens de openingsbijeen komst was het een trotse bur gemeester De Vries, die de ambtenaren aanraadde om ook trots op zichzelf te zijn, omdat ze onder "moeilijke omstandigheden toch hun zaakjes voor elkaar hadden". Verder waren er dankwoor den voor de architect Lees berg en Van Pelt en Technisch Bureau Becks en Bouwbedrijf De Vries en Verburg en alle andere aannemers die aan het fraaie resultaat hebben meegewerkt. De heren Dekker van het bouwbedrijf en architect Van Pek voerden tijdens de bij eenkomst eveneens het woord en ook zij stonden stil bij de vele wederwaardigheden die zij hadden ondervonden bij de verbouw van het in bedrijf zijnde gemeentehuis. De officiële openingshande ling werd verricht door bur gemeester De Vries. Oost Voorgors 61 3241 KD Middelharnis Tel. (0187) 48 20 66 Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl ^^^^^^o^ wwwbrikentrumkeuveloaLnl Zondpad 56 - Kddelhomis - Telefoon (0187) 48 34 37 Rechtspraktijk IVliddelhamis Tet (0187) 48 86 85 Fax (0187) 48 41 14 Mr^. Spuij Ve^lanks Juristen en Mediators email: lnfo@rpmh.nl website; www.rpmh.nl EB

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1