1 1 z c s u s z kribS ^B X c u s c s s o ^4«^ en: Itt op!!!!!! eiiatidS^ÏÏEijws oomkojeugdhoekje@filternet.nl en -vnenAlnmn SLANGWOORDZOEKER - KERSX ^^^fej E W E E G E R S T G E B 0 O F F E R E N A A R A R B E G E I R A D R E R K N I E T S R 1 N S H Z O F I L U S Y A IJ E G E U E G M A N E G E T T H E R E D I E D L N D E N E N I E G D E T M I E E G I N E N L I S A A O E R A E L I U L E A G A N L E C L E V I U B V L A I B E I F N E V A L Z T K N H T R E L D E S L L E R E L A N U I H IJ A S 0 0 H C A T R 0 T R E A N M V A G R B T C K R N E N L I G H E I D 0 R G E S I U C E B U I R E H I I I E E T S G 0 0 H G R L M Z R 0 R R L I T L D T E H N N I N 0 K E A K E 0 D V 0 E E E B H E R E S C A G L I E A Z I IJ E L A M D H A G B E D U W T U M A A C H A M E L V A N A A C B N E R A N D A R E B D M A A T H E U T D T T E R E W D H 0 H O A L R I 0 D A N E L E H S H S M A H A E I A S IJ I E R E R L I E M T T U L A L E M R S D N J A K E H M A A G G D E R S E S D A A E R E A A H E L G E Z E N N E E S E A L E E R A C N I S F K I E I T IJ E G D E E I E K A L 0 S G H E L Y A IJ D D U H P S R E W U N N E A K R I D T 1 H C S L O I G C E R E G I 0 H C S N N B H 0 V H U E E R O A E Z E L S A T H C R G N 0 E C M A T U H C Z P R I E S U C H A P A D E S T G L E A A R A 0 N E J T N T E R A M A E I G G E N E Z R L E G A U I N L E F A T F B S H A N R E R E D A S U I R T G E H 0 U W U T E M P S T D D H I I M A A U E B I T H C A E R H C S E C H A S E L G E R I G U S T U S I W N A A A L I T A R W E E T S D I V A D G A M T H C A I H T A T T A M B E D I E N S T M A E 0 N A D N A T H A N A U Ze^CHt^er 8 - I^ERSTPUZZEL Een koffer vol herinneringen 4 i 1 1 1 1 1 1 1 K.ERST-SXREEPPUZZEL N E D N K I N D E K .N O T W S W E H E L I A B E T H G Z U O E N E K E R S T C A H K A X O R E O F F E R A A M O C E S O N A C H T L G P E E D H N T D V M N I S U E K N H S A N E U E E E N D R G E R R A N S U T G T F S O I E L E I I D N R S U E L E B L H D A R I V N Z A K B E T R S A K E D O E N I T E E N E E K M T J J H T L S N Z B H U G fcTH'^'^etckt: Q Morgen, 19 december, is Maayke Bos (OoItgensplaat) jarig. Van harte gefeliciteerd en een gezegend nieuw levensjaar gewenst van alle puzzelaars. Qf}tos,&in^(in (ükto^cr ZOOj): De volgende aflevering van het jeugdhoekje verschijnt in de krant van vrijdag 21 decem ber. Daarin staan nog meer kerstpuzzels die jullie mogen maken. PAGINA 17 DINSDAG 18 DECEMBER 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan hel eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a J20 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst viorden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont^ vang je een boeken- bon van 10,-. VVie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. KojijngskiiKl van Bethlehem, geel niij een hart, dal met mijn stem Van Ijlijdst hap bij Vw kribbe zingt, waardoor het tol de hemel klinkt. Geef mij ook oren, die het Woord gelr)ven dat ik heb gehoord, dat door de engel is gezegd en in de ki ibbe is gelegd. Geef aan mijn voeten blijde haast, zodat ik, om iriijzejf verbaasd, de.stal - Uw woning - binnenga en eerbiedig bij Uw kribbe sta. Geef aan mijn ogen helderheid, wanneer ik in de kribbe kijk en in doeken zie gehuld: wat God beloofd heeft, is vervuld. Ja, Koningskind van Bethlehem, Dan zal ik daar met hart en stem een loflied zingen hoog van toon: "God heeft ons lief. Hij zond Zijn Zoon." (dichter onbekend) Lees de puzzelregels voor deze puzzel eerst goed door! Streej) de volgende woorden in het giote letterhok door. je moet dit niet doen als in een gewone woordzoeker In deze puzzel slaan de woorden als een slang achter elkaar door heel het hok. Bovendien begint elk nieuw wooid met de laatste letter van het vorige woord. Je i)eginl links bovenaan met de letter 'T' in het dikomlijnde hokje: hier staat het woord 'teweeggebracht' (de eerste 6 letters staan naar rechts, dan 1 letter naar beneden en in totaal weer 6 letters naar links, de rest van het woord naar beneden). Het tweede woord moet begitnien met een 'T': je gaat zoeken in de woordenlijst: het juiste woord is 'Theoiilus'. Het derde woord begint met een 'S': 'Syrië'. Zo ga je helemaal door het hok heen. De laatste let ter is de letter 'E' in het andere dikomlijnde hokje. Er blijven tenslotte nog 61 letters over die je niel gebruikt hebt. Daarvan maak je een tekst uit Lukas 2. Let op: Je mag alleen r«aar naar links en rechts en naar boven en naar beneden en dus nooit .schuin! Soms lijkt het of je twee verschillende kanten uitkunt bij het eerste of het laatste deel van een woord; als je dan verder gaat loop je vast. Zoek eerst hel hele woord op voor je gaal strepen. Goed opletten! Hel is een precies werkje. y Oov iifï fiu'i poticxni. dan kunje het uif^uniuieii als je het fout gedaan hebt, of kopieer het letterhok. Kopieer desnootls de puzzel: als hel dan fout gaal, heb je toch nog de puzzel in de krant Elke letter mag je maar één keer gebruiken. Omdat hel een grote puzzel is, krijg je voor het goede antwoord 20 pimten. Woorden uit Lukas 1, 2 en 3: aansc houwers Elmodam p nachtwacht Seth Abia engel - nademaal Simeon Abraham Enoch E Naggaï spijze adderenge- Esrom Lamech 3*?*^ t namelijk stad broedsels Eanuël landstreek Nathan stadhouder Ailerhoogsten Ciabriël ledig Naüm stem angst Galilea Levi Nazareth Syrië Augustus gebed lichaam nederdaalde tarwe dal gedachtig lichamelijke nederigen tempel Davids gerechtigheid licht niemand teweeggebracht diensi knecht gezelschap liggende pascha rheolilus diensl maagd heerlijkheid Lysanias priesterambt Tiberius doop heiligheid maagdom Ragau tong doorzuiveren iiemelen Maath rechtvaardig tortelduiven dorsvloer herberg Maria reukotferen Trachonites duif herders Mathusala Rhesa uitgehouwen eerste heuvel Mattathias Salathiël wereld eerstgeboren Israël Melchi Saruch eigen Eliëzer Ituréa menigte schaduw Izak naarstiglijk schrijftafeltje Eli.sabet Kajafas Naasson schuur ---------1 Deze kerstpuzzel werd vorig jaar gemaakt door Anja Herweijer (Dirksland). 4. 11. 12. 13. 14. 15. Hoe heette de vader van Jezus? (Mattheüs 1:18) Hoe heette de engel die aan Maria vertelde dat ze een Zoon zou krijgen.' (Lukas 1:26-31) Hoe moest Maria haar Zoon noemen? (Lukas 1 31) Wat brachten de Wij zen uit het Oosten voor geschenk mee? (Mattheüs 2:11) Wie kwamen het eerst bij Jezus kijken? (Lukas 2 8 -16) 'En zie, gij zult wor den, en een Zoon baren, en zult Zijn naam heten ezus.' (Lukas 1:31) Wie was de voorloper van Jezus? (Johannes 1 27) Hoe heette zijn vader? (Lukas 1 5 en 13) Waar werd Jezus ingelegd toen hij geboren werd.' (Lukas 2 7) Wie was koning toen Jezus geboren werd? (Mattheüs 2:1) Waar werd Jezus geboren? (Mattheüs 2:1) Hoe noemde de engel Jezus in Jozefs droom? (Mattheüs 1 Wat betekent die naam? God met(Mattheüs 1 23) Wat wilden de Wijzen bij Jezus doen? (Mattheüs 2 2) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. f 23) Wat hadden de Wijzen gezien waardoor ze wisten dat er een koning was geboren? (Mattheüs 2:2), 16. Wat moesten Jozef en Maria offeren? Een paar tortelduiven of tweeduiven. (Lukas 2 24) 17. Hoe heette de nicht van Maria? (Lukas 1 36) 18. En zie, gij zult bevrucht worden, en een Zoon(Lukas 1:31) 19. Wat wilde Herodes met Jezus doen? (Mattheüs 2 13) 20. 'Mijn ziel maaktden Heere.' (Lukas 1 46) 21. Waarin wond Maria haar Kind? (Lukas 2 7) 22. 'En heeft eender zaligheid ons opgericht, in het huis van David, Zijn knecht.' (Lukas 1 69) Deze streeppuzzel werd gemaakt door Jacoline Tanis (Goedereede). Let wel op, want deze puzzel heeft iets bijzonders. Streep de. volgende woorden door: Augustus - Bethlehem - doeken - Elizabet - engelen - geslacht - herders - Herodes -Jezus -Jozef- kerst - Kindeken - kribbe - Maria - nacht - offer - oosten - schapen - stal - stem - ster - vuur - wijzen - Zacharias De woorden zijn van links naar rechts en van rechts naar links en diagonaal te lezen. De overgebleven letters, beginnend van achter naar voren vormen een gedeelte van een tekst. Welk teken kregen de herders van de engelen en waar kunje dat lezen? De letter 'ij' is ;in deze puzzel één letter. Albert van Lenten (Dirksland) Het zal misschien nog wel even duren voor je vader helemaal opgeknapt is. Hoe kom je op het idee om mest te gebruiken voor je surprise? Ik zou het vrese lijk vies vinden. Zelf heb je een 'toepasselijke surprise' gekregen: een vogel in een kooi. Dat hoort echt bij jou als ik je brieven lees. Sander van Lenten (Dirksland) Je weet heel wat van de vogels af: ik moet toch maar eens op internet gaan zoe ken of ik iets meer over Pen- nanten te weten kan komen. Wat schrijf je dat grappig: ik ben niet dom en niet slim!!!! Dat klopt wel, omdat je niveau B scoort. Ik kreeg natuurlijk de letter 'K' van oom Ko van de sint! Marleen Tanis (Ouddorp) is over de grens van 500 punten gegaan. Ze krijgt daar om een boekenbon. Marleen Tanis (Ouddorp) Zelf wist ik ook niet gelijk alle plaatsnamen van novem ber 14. Maar het is leuk om ze dan op te zoeken en te kijken waar het plaatsje ligt. In de maand december kun je heel wat puzzelen bij het jeugdhoekje. Veel plezier ermee! Fam. Van Splunter (Ouddorp) Goed zo, Jan! Je hebt goed je best gedaan op het schrij ven, anders zou je geen 6 '/-> gekregen hebben. Waren je andere cijfers ook goed? Jammer dat jullie af en toe verliezen met het voetbal len, maar goed: het blijft een spel. Meiden, ik hoor wel hoe juüie rapport is, hè? Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je? Jorieke Koppelaar. 2. In welke plaats woon jel Sommelsdijk. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders) Gefietst, gewinkeld in Apeldoorn en nog veel meer 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan Sharon Blokland (Melissant) Je hebt de eerste keer al goed je best gedaan, Sharon. Fijn, datje mee gaat doen. Heb je ook nog een pasfoto voor me? Dan weet ik gelijk hoe je er uit ziet. Ik vind dat altijd fijn: ik weet dan een beetje aan wie ik schrijf. Je mag de foto via de mail sturen, maar als je dat liever niet doet, mag het ook over de post. In het park 'Berg en Bos' waren van die kleine en lieve zwijntjes. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Nee. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Niks. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Mijn konijnen. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakantie? De afwas. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? De eekhoorntjes in de tuin bij het vakantiehuis je- 1. ooievaar, havik, roerdomp, steenuil, reiger, gier, schuif- uit, raaf, duikertje, arend, koekoek, hop, vledermuis, sperwer, kauw, pelikaan, nachtuil, kraai, struis, zee- arend. SCHILDPAD, KROKODIL 2. dierendag 3. Plaswijckpark 4. 1. psalm 81 12; 2. psalm 25 1; 3. psalm 68 10; 4. psalm 29 1; 5. Lofzang van Maria 1; 6. psalm 150 1; psalm 9 46 3; 8. psalm 139 1:9. psalm 84 2; psalm 8. 9. 10. II. 12. kinderclub, meisjesvereniging, jeugdvereniging, zon dagsschool kaasmarkt in Gouda I. Mercurius; 2. Simon; 3. Sara; 4. Abed-Nego; 5. Levi; 6. Manninne, 7. Hadassa; 8. Thaddeüs; 9. Israël; 10. Mara. MORGENSTER I. leeuw; 2. huis; 3. groot; 4. neus; 5. maan; 6. klok; 7. lamp; 8. vuurwerk; 9. patiënt; 10. ijs; 11. fiets; 12. came ra; 13. nee; 14. Drenthe. HERFSTVAKANTIE Mookhoek 1. vrucht; 2. boter; 3. manna; 4. linzenkooksel; 5. wild- braad; 6. sprinkhanen; 7. bittere saus; 8. koren; 9. kolo kwinten; 10. honing; 11. broden. HEMELSBROOD I. openhaard; 2. buien; 3. regen; 4. herfst; 5. ritselen; 6. oktober; 7. storm; 8. kastanje; 9. bladeren; 10. donker; IIkoud. HERFSTMAAND Hardenberg

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 17