Agrariërs ten noorden van Middelharnis ook in verweer tegen ^natuurplannen' Woord Kerk diensten Haringvlietsluizen in 2010 op een kier 'Plannen worden gepresenteerd zonder goedgekeurd bestemmingsplan' EIÜVnDEtl-tllEIJWS Ontmoeting A Prijzenweekend bij RV. De Zwaluw Kerstconcert mannenkoor De Gouwestem Oudej aars bingo HSV The Islanders in actie Abonnements- tarieven 2008 Kerstconcert in Herv. Kerk Oude-Tonge Kerstzang avond in Herkingen Kerstviering met Pau Heerschap EIIIVtlDErt-niEUWS Tegen democratisch gevoel Alternatief Compensatie Brief gemeente WINTERMARKT Zondag 16 december 2007 PAGINA 2 VRIJDAG 14 DECEMBER 2007 MIDDELHARNIS - Heel regelmatig is er in Eilanden- Nieuws geschreven over de problemen die boeren in de Zuiderdieppolders aan de noordrand van het eiland ondervinden doordat ze een deel van hun gronden drei gen kwijt te raken aan de vorming van natuur rondom het Zuiderdiep. Hun collega's aan de andere kant van de Dirkslandse haven, ten noorden van Middelharnis, zijn minstens zo verontrust omdat zij bijna in hetzelfde schuit je zitten. De onlangs geplaatste borden waarop de burgers uitleg krijgen over de aanleg van nieuwe natuur rondom het aan te leggen Zoetwaterkanaal, hebben zij dan ook met een eigen tekst aangevuld. Door Adri van der Laan In het jaar 2000 nam de rege ring een beslissing die net 'Kierbesluit' wordt genoemd. De Haringvlietsluizen zou den in 2005 gedeeltelijk open worden gezet, waardoor er weer zout water door het Haringvliet zal stromen, met als gevolg dat een gedeelte van het Haringvliet weer zout wordt. De zout/zoet grens zou ongeveer komen te liggen op de denkbeeldige lijn tussen het Havenkanaal van Mid delharnis en het Spui aan de overkant. Deze kierstand zal grote gevolgen hebben voor het westelijk deel van het Haringvliet. Zoetwaterinlaat- punten, zoals op De Scheel- hoek, dienen te worden ver legd naar het nieuwe zoete gedeelte. Een ander gevolg is dat de agrariërs op het wes telijk deel van het eiland ver stoken raken van zoet water. Een oplossing zou worden gevonden in de aanleg van een zoetwaterkanaal, dat van het Gemaal Koert tussen Middelharnis en Stad aan 't Haringvliet, onder de havens van Middelharnis en Dirks- land door, naar het westen van het eiland zou lopen. Inmiddels blijkt dat de uitvoe ring van het Kierbesluit nog enige tijd op zich laat wach ten, 2005 werd niet gehaald en 2008 lukt ook niet. Men heeft nu besloten dat de slui zen uiterlijk 2010 op een kier zullen gaan. Maar hiervoor moet nog wel een en ander op het eiland geregeld wor den. Eén van de maatregelen is dat er grond verworven moet worden voor de aanleg van het zoetwaterkanaal ten noorden van Middelharnis. Hierbij zal ook een binnen- dijks natuurgebied worden aangelegd van zo'n 140 ha in de polders Eerste en Tweede Bekading. De agrariërs Gabri Bom, Aart Baars, Huibert Groene- veld en Kees Boer hebben de stoute schoenen aangetrok ken en hebben een eigen tekst op de borden aangebracht, waarmee ze hun visie op het project geven. De borden die staan opgesteld rondom het gebied waar het zoet waterkanaal en de nieuwe natuur zullen worden aange legd, geven de burgers uitleg over de plannen die in het gebied zullen worden ont- De datum waarop de Haringvlietsluizen op een kier worden gezet, verschuift naar 1 december 2010. Dat hebben staatssecretaris Tineke Huizinga-Heringa van Verkeer en Waterstaat, minister Gerda Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, en gedepu teerde Lenie Dwarshuis-van de Beek van de provincie Zuid-Holland deze week besloten. De doelstellingen van het project 'Haringvlietsluizen op een kier' blijven volgens de bestuurders onverminderd van kracht. In het bestuursakkoord, dat de destijds betrokken bestuurders op 14 december 2004 hebben ondertekend, is een aantal voorwaarden opgenomen waaraan voldaan moet worden voordat de sluizen op een kier gaan. Eén daarvan is alternatieve innamepunten voor de zoetwatervoorziening op Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten. Gebleken is dat de benodigde wettelijke procedures voor de realisatie van deze voorzieningen meer tijd vragen dan was ingeschat. Daarbij komt dat is besloten de bewoners en belanghebbenden te betrekken bij de specifieke invulling van het plan. Daarom is het niet haalbaar om de sluizen op 1 januari 2008 op een kier te zetten. Intussen wordt onverminderd hard gewerkt aan de zoetwatervoorziening op beide eilanden. Voordat het Haringvliet in 1970 werd afgesloten, was er een natuurlijke overgang van het zoete water van de rivieren en het zoute water van de zee. De afsluiting van het Haringvliet met een dam en spuisluizen heeft tot gevolg dat de karakte ristieke flora en fauna voor een groot deel is verdwenen. Door de spuisluizen in 2010 op een 'kier' te zetten, ontstaat weer een natuurlijke delta met een geleidelijke overgang van zoet naar zout. Hierdoor herstelt de visintrek in het Rijn- en Maasstroomgebied, één van de doelstellingen van het pro ject. Deze maatregel is niet alleen voor Nederland belangrijk, maar ook voor de andere Rijnoeverstaten." Nederland vol doet op deze manier aan de internationale afspraken. Het spreekt voor zich dat bij het op een kier zetten van de sluizen, (Je veiligheid van het achterland gewaarborgd blijft. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verkoop: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 31 december. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Een deel van de betroklien boeren bij één van de informatieborden. V.l.n.r.: Huibert Groeneveld, Aart Baan, Kees Boer en Galm Bom. Foio: Adri van der Lam wikkeld. Naast de aanleg van het Zoetwaterkanaal zullen er ook natuurgebieden wor den ontwikkeld. De boeren in het gebied hebben er een eigen tekst overheen geplakt omdat ze vinden dat de bur gers door het bord "worden misleid". "Dit gaat tegen ons democratisch gevoel in omdat er plannen worden gepresen teerd zonder goedgekeurd bestemmingsplan, en daarom hebben wij er een tekst bijge- f)lakt". De bijgevoegde tekst uidt: "Ooit gewonnen uit de zee. Nu de mooiste polder van Flakkee, Waar koeien grazen en 't koren bloeit, Wordt deze polder nu verknoeid. Kosten €37.000.000. Inwoners plan gebied". Hun grootste bezwaar is dat de aanleg van het zoetwater kanaal gebruikt wordt om ook nieuwe natuur te vor men die ten koste zal gaan van de goede en vruchtbare landbouwgrond. Grond die overigens nu nog in het bezit is van een aantal agrariërs die er vooralsnog niet over denken om delen van hun grond beschikbaar te stellen voor de vorming van natuur. "Ondanks dat het soms wel wordt gesuggereerd, is er van de kant van de provincie nog maar nauwelijks overleg geweest over de verwerving van onze grond. We zijn één keer benaderd, maar we kre gen maar een klein bedrag voor onze grond en daarom hebben we geweigerd". Ver volgens bleef het stil. "Wij zouden voor 1 februari 2007 antwoord krijgen maar we hebben geen reactie meer gekregen. Dit is onfatsoen lijk, zo ga je niet met mensen om". De boeren zijn niet tegen de aanleg van een zoetwaterka naal maar dan 'zonder' natuur. "Hier ontstaat dan een win-win situatie voor alle partijen: er is voldoende grond beschikbaar om het verlies aan gronden in de polders Eerste en Tweede Bekading te compenseren, de gebouwen van de bedrijven in deze polders, die ook gronden in de polder Westplaat heb ben, houden hun gebouwen redelijk centraal binnen het bedrijf en het gehele project wordt aanzienlijk goedkoper. De besparing kan dan oplopen tot wel meer dan 5 miljoen euro. Door in het overblij vende gedeelte van de polders Eerste en Tweede Bekading een stuk waterberging te rea liseren en natuurvriendelijke oevers aan te leggen op een aantal plaatsen, wordt ook hier een gedeelte van de behoefte aan natuur ingevuld". Verder wijzen de boeren er op dat volgens hen het zoet water ook met een pijpleiding naar het westen zou kunnen worden getransporteerd, "dit zou veel eenvoudiger en goedkoper zijn". De landerijen van de agra riërs liggen voor een groot deel in de polders Eerste en Tweede Bekading, waardoor het zoetwaterkanaal zal wor den gegraven en ook grond aan de natuur zal worden teruggegeven. Hun gron den zullen in tweeën wor den gedeeld, waardoor één van hen zelfs zeven kilome ter extra moet rijden om bij zijn grond te komen. Enkele agrariërs hebben ruim een jaar geleden grond ten ruil aangeboden gekregen in het zelfde gebiecT Maar dit blijkt niet voordelig te zijn voor de boeren. De agrariërs, die nu hun grond rond de boerde rij hebben, krijgen dan hun grond op afstand, wat voor koeien al weer gauw te ver is en altijd minder efficiënt. Ook deze agrariërs wijzen erop dat het omwisselen van landbouwgrond voor natuur een grote invloed zal hebben op ae lokale economie. Ze doelen dan op een terugloop van de werkgelegenheid bij zowel de betreffende agrari ërs als bij de toeleveringsbe drijven. De boeren verklaren tot hun spijt dat ze er niet van uit kunnen gaan dat ze met een 'betrouwbare overheid' van doen hebben omdat hun ervaringen anders zijn. Naast het uitblijven van de genoemde reactie van de provincie noemen ze ook de schadevergoeding die ze zou den ontvangen als gevolg van de overlast van de ganzen uit de aangrenzende natuurge bieden. "We zouden volledig schadeloos gesteld worden, maar dat is niet het geval". De populatie van de ganzen neemt toe en de dieren blij ven jaarrond in het gebied, met alle gevolgen van dien. "Men heeft ons beloofd dat, als er teveel ganzen kwamen, de nesten zouden worden geschud. Ganzen zijn er wel teveel maar van schudden is geen sprake geweest". Hierbij noemen ze ook de gemeenteraad van Middel harnis, die naar aanleiding van het besluit tot aanleg van het zoetwaterkanaal in haar vergadering van 1 mei 2003 besloot dat er zo min moge lijk goede landbouwgrond opgeofferd mag worden aan dit kanaal en dat de boe ren zoveel mogelijk zouden worden gespaard! Volgens hen is daar, zoals het er nu voorstaat, zeker geen sprake van. Inmiddels hebben de betrok kenen een brief van de gemeente gekregen waarin ze volgens hen voor blok zijn gezet, omdat er "met het mes op tafel" wordt aangedron gen om mee te werken aan de plannen omdat er anders onteigend zal worden. Dit in tegenstelling tot de belofte die in het jaar 2000 door de planontwikkelaars is gedaan. Er is toen gezegd dat ze niet zouden gaan onteige nen". En juist daarom heeft de presentatie van de plan nen op de borden rondom het gebied de boeren ernstig gegriefd omdat er vanuit hulp aan dak- en thuislozen ff MIDDELHARNIS - Vrijdag U I december vanaf 17.00 uur en i zaterdag 15 december is op het Diekhuusplein in Middel- I hamis de wintermarkt waar i lekkere 'winterse kost' te koop Is zoals erwtensoep, vers I gebakken vis en heerlijke I chocolademelk. De opbrengst is bestemd voor I Woord Daad en Ontmoeting. OOLTGENSPLAAT - Vrijdag 21 december is er bij P.V. De Zwaluw te Ooltgensplaat een superkerstbingo met prijzen als fondue- en gourmetschotels, roUades, overvolle boodschap- pendozen, kerststukken en nog veel meer. De aanvang is om 20.00 uur, de deur gaat open om 19.15 uur, kofFie/thee met kerst krans zijn gratis en iedereen is welkom. Zaterdag 22 december is er een duivententoonstelling waarbij ook het rad van avon tuur draait. Ook op deze avond zijn prijzen te winnen als vele vlees-, fondue- of gourmetscho tels, riant gevulde kerstpakket ten, kippen, rollades, kalkoe nen, droge worsten e.d. De aanvang is om 19.30 uur. Beide avonden worden gehouden in het clubgebouw aan Dorpsweg 2 te Ooltgensplaat. SOMMELSDIJK - Maan dagavond 17 december a.s. om 20.00 uur geven Chr. Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem en het Man- nenensemble van De Gou westem o.l.v. Martin Mans een Kerstconcert in de Her vormde Kerk te Sommels dijk. Medwerking wordt ver leend door de trompettisten Arjan en Edith Post, terwijl musicus Arjan Breukhoven de koor- en samenzang op orgel en/of piano begeleidt. Entreekaarten zijn te koop bij o.a. Boekhandel Van der Boom en bij Derk's Fietsen, beide te Sommelsdijk, of via website www.degouwestem. nl. Plaatsbewijzen kosten €10 p.p. wordt gegaan dat de plan nen worden uitgevoerd. "Wij weten van niets, maar om de plannen uit te voeren hebben ze een deel van onze grond nodig en die krijgen ze niet", aldus de resolute reactie van de betrokken boeren, die met argusogen de ontwikkelingen rondom hun gronden gade slaan. Ze hebben tot nu toe hun 'strijd' alleen'nog maar in het verborgen gevoerd. Maar de plaatsing van de borden was de spreekwoordelijke druppel die de emmer deed overlopen. Vandaar dat ze de borden eigenhandig van hun commentaar hebben voor- NIEUWE-TONGE - De wijk- groep van Nieuwe-Tonge houdt op 29 december een oudejaarsbingo in 'Ons Dorps huis' te Nieuwe-Tonge. Er wor den 10 rondes en een super- ronde gespeeld. De avond begint om 19.30 uur. De zaal gaat om 19.00 open. Iedereen is welkom. OUDE-TONGE - Voor de honkballers en softbalsters van HSV The Islanders wordt 2008 een belangrijk jaar. Twaalf maanden lang komen de leden massaal in actie om geld in te zamelen. De Oude- Tongse honkbalvereniging heeft namelijk nog een finan cieel tekort om nieuwe kleed kamers te kunnen bouwen. De nieuwe huisvesting is noodza kelijk geworden omdat op het huidige veld een woonzorg complex komt, zodat de ver eniging gedwongen verplaatst wordt naar sportcomplex De Koepel. De komende maanden wordt naast de voetbalvelden van DBGC en de tennisbanen van Het Westrak een nieuw honk- balveld aangelegd. HSV The Islanders prijst zich gelukkig dat de gemeente Oostflakkee in ieder geval de verplaatsing van het veld voor haar reke ning neemt. Voor het door de vereniging zelf nieuw te bou wen onderdak komt ze name lijk nog steeds geld tekort, ondanks dat door vele acties de afgelopen jaren al een behoor lijk bedrag bijeen verzameld en gespaard is. In 2008 zullen de sponsorac ties bij de honkbalverenging daarom drastisch worden geïntensiveerd. De bedoeling is dat alle tien de teams één of meerdere acties zullen gaan houden. Verder wordt nog een aantal verenigingsbrede cam pagnes opgezet. The Islanders hoopt dat hiermee het nog res terende tekort van 68.000 euro weer een stuk kleiner wordt en dat er uiterlijk in het seizoen 2009 een nieuw clubgebouw is gerealiseerd. Dan zal voor de eerste keer op de nieuwe loca tie gespeeld worden. OUDDORP - Hersteld Herv. Gein. Dorpskerk: 9.30 uur ds H. Lassche, bediening Heilige Doop en 18.30 uur ds. G. Meuleman. Eben-Ha- ézer: 9.30 uur ds. G. Meu leman en 18.30 uur ds. H. Lassche - Herv. Gem. Loca tie mfg Dorpstienden: 9.45 uur ds. L. W. den Boer, Sint Philipsland en 18.00 uur kand. R G. H. Kleinbloe- seni, Cioudswaard - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. J. Koster - Gen Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R Blok - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. j. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. Joh. van Holten, Wezep - Her steld Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, nam. bediening Heilige Doop. STELLEN DAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden en 17.00 uur ds. C. G. Visser, Zwijn- drecht - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen,bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. M. Diepeveen, Stellendam, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. Kos ter en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg - Geref. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10,00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. G. Lugt- hart - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. r. Verduijn. HERKINGEN - Herv. Gem.. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK -Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T W. van Ben- nekom - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur kand. A. J. Britstra, Lunteren en 17.00 uur ds. W. van Vlastuin, Katwijk aan Zee - Exodus 10.00 uur ds. T Verduijn - Remonstrantse Gem. 10.00 uur samenkom.st - CAMA Gem. 10.00 uur de heer K. van Holten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. van Lingen, Kinderdijk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur ds. P. de Graaf - Ger. Gem. 9.30 en IS.OOuur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. de Jong, Moordrecht en 18.00 uur ds. E. de Mots - Her steld Herv. Gem. 9.00 en 18.00 uur kand. A. J. Brit stra, Lunteren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. W. W. Boon, Krabbendijke en 18.00 uur ds. L. de Wit - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Beréa Gem. 10.00 uur de heer J. Mendenszoon. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg en 18.00 uur ds. L. D. Burger, Waddinx- veen - Geref. Kerk 10.00 uur ds. P H. Zaadstra en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra - Ger. Gem. 10.00 en 16.00 uur student J. van Rijswijk. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne- weerd en 18.00 uur ds. H. Talsma, Middelburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. Van Haften en 18.00 uur ds. G. van den Dool. OOITGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E. M. Bakker, Bodegraven en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.30 uur ds. A. van Wijk, Her kingen - Geref. Kerk 9.30 uur de heer Knoester en 18.00 uur ds. J. C. van Wes tenbrugge - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder. BEZORG-ABONNEMENT (vrijdag) Jaarabonnement32,00 POST-ABONNEMENT (dinsdag -t- vrijdag) Jaarabonnement 66,00 Betaling De betaling van uw abon- nementsgeld is per accept- giro of via de machtiging voor incasso. Acceptgiro De abonnees waarvan wij géén incasso machtiging hebben, ontvangen een acceptgiro. Graag met deze acceptgiro betalen. Wilt u op een andere wijze betalen, vermeld dan het betalingskenmerk van de acceptgiro LET OP! Beslist niet betalen voor- dat u een acceptgiro ont- vangen heeft. Machtiging Bij de abonnees die ons een incassomachtiging heb- ben gegeven zal het bedrag D.V. 10 januari 2008 van hun bankrekening worden afgeschreven. Op zaterdag 22 december houdt de Christelijk gemengde zangvereniging 'Gom nu met Sangh' uit Oude-Tonge haar kerstconcert in de Hervormde kerk aan de Ring te Oude-Ton ge. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang is vrij. Aan deze avond werken mee het koor 'Immanuël' uit Tholen en het Christelijk St. Annalands man nenkoor 'Door Eendracht Ver bonden'. Het koor Immanuël zingt samen met C;om nu met Sangh en staan beide onder leiding van Mariëlle Klavers; de koren worden op het orgel begeleid door Maddy VerTiage. Mannenkoor Door Eendracht Verbonden staat o.l.v. Koos van der Slikke en wordt op het orgel begeleid Lené de Graaf Het Koperensemble van fan fareorkest 'Vooruit' te Oude- Tonge o.l.v. Ron Braber zal enkele werken uitvoeren en zowel solistisch als samen met het orgel enkele liederen van de samenzang begeleiden. Het koperensemble telt 7 enthou siaste musici, met twee trom petten, een bugel, een hoorn, een trombone, een Es bas en pauken. Het thema van deze avond staat in het teken van 'Verwachting en geboorte'. Op zaterdag 15 december wordt in het kerkgebouw van de Geref Gemeente te Herkingen een kerstzangavond gehouden. Medewerking wordt verleend door de koren 'luventa' (met fluitisten) en Soli Deo Gloria en het fluitensemble 'De Land man'. Er is samenzang met panfluit en dwarsfluit. Enkele kinderen dragen een gedicht voor. Halverwege de avond wordt u drinken met koek aangeboden. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de jeugdactie 'Toekomst voor de kerk', die deze avond ook afge sloten wordt. De aanvang is om 19.00 uur, de toegang is gratis. OUDDORP - Woensdag 19 december a.s. zal in de Doops gezinde kerk te Ouddorp een kerstviering plaatsvinden, die wordt georganiseerd door de kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw', bekend van de maan delijkse Open Ochtend. Deze kerstviering is niet alleen voor vrouwen, maar ook mannen zijn hartelijk welkom. Het wordt een kerstviering met veel samenzang. Pau Heerschap zorgt voor een kerstvertelling. De toegang is gratis. Om 9.00 uur staat de koffie klaar, het programma begint om 09.30

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2