Echtpaar Meyburg-Leeflang 60 jaar getrouwd Brand in schuur Oeps...'n prent! IP ^-H Cijfers vertalen, koers bepalen. Sluitingstijd advertenties krant 18 december 80e jaargang Nr. 7669 Vrijdag 14 december 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Nogmaals rectificatie aanvangstijd ingebruik name kerkorgel Openstelling VW Vervroegd kerstsnel- schaaktoernooi Kerstavond Kerstconcert Amicitia en Excelsior Spruitje Olieboer Ellende j( Doorzetten Zorg IG2 Knopsig^i Advertenties voor het Kerstnummer van a.s. dinsdag kunnen aangeleverd worden tot maan dag 12.00 uur. Familieberichten tot 16.00 uur. Y^^^Sr Visser Visser De verwarring rond de aanvangstijd van de inge bruikname avond van het orgel in de Rehobóthkerk te Somnieisdijk, lijkt nu wel heel groot te worden. De rectificatie hierover in onze editie vaij jl. dinsdag bedoelde de juiste aan vangstijd van 19.00 uur weer te geven, maar ver meldde opnieuw de ver keerde lijfl. Daarom nu de gegevens nogmaals op een rijtje, maar nu wel correct. Wat: Ingebruikneming overge plaatste orgel uit v/m Pau- iuskerk Rotterdam. Waar; Rehobóthkerk, Olympia- weg, Sommelsdijk. Datinii: morgen, zaterdag 15 december. Aanvang: 19.00 uur. Ik-l VVV kantooi- in Mitldel- liarnis is geopend op maan dag 24 (leceniber van 1 lot Hi.OOuLuen van <i(>M(lfrdag27 l/m /aleiclag 29 dcceml)er. Het kanlooi is geslolcn van maan dag 'il dtxcinliCf t/in wt)vns- flag 2 januari 2008. VanaCdon- derdag 'i januari is het VVV/ ANWB kantoor weei' gewoon geopend van 09.00 tot 17.00 uiu'. Zie ook website www./.uid- hollandsc-eilanden.nl. OUDDORP - Op maandag 17 december vanaf 20.00 uur zal in Ouddorp weer het jaarlijkse keistsnelsthaakloernooi wor den gehouden. Dit jaar wordl het toernooi dus al vóór de kerst gehouden, in tegenstel ling tot v(«)rgaande jaren. Er worden 7 rondes gespeeld niet een speeltijd van 7 niiniilcn per persoon per partij, (ierechiigd tot deelname zijn inwoners van de gemeente Cioedereede en de leden en ex-leden van Dam- en Schaakvereniging Ontspanning (e Ouddorp. Voor meer infor matie zie website www.desvo.nl. MIDDKI.llARNIS - Woens dag 19 december a.s. houdt vereniging De (-'hrislenvrcuw aid. Mi(ldelharnis/.Somni'jls- dijk haar Kerstavond in ller- voiind verenigingsgeb< uw De Hoeksteen aan de kiny te Middelharnis. Ds. A.A. Ega.^ uil Middelharnis hoopt de medita tie te verzorgen. De aanvang' is om 19.30 uur. Ook gasten ijn deze avond welkom! DIRKSLAND - Op woens dag 19 december geven het gemengd koor Excelsior uit J)/rksla;i<l o.l.v. (,'liarjes van der Vceke en inuziek\^'rcnigi:ig Amicitia uil Dirksland o.l.v. Ivo Koiiwenhove weer een kerst concert in verenigingsgebouw De Schakel te Dirksland. Aan dit concert werken levens mee het jeugdorkest en de blokllui- .ters van Amicitia. Naast kerst zang en muziek is er de traditi onele samenzang. De aanvang is om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. De toe gang is gi-atis. In Middelharnis waren deze week de heer en mevrouw Meyburg-Leeflang 60 jaar getrouwd. Een feestdag, maari- dag, die ze in besloten kring hebben gevierd, maar waarbij ze wél de felicitaties ontvingen van Hare Majesteit én met een bezoekje werden vereerd van burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis. En met allebei waren ze heel verguld. Door Hans Villerius Zestig jaar getrouwd. "En dat nog steeds niet dezelfde man...!" flapte mevrouw Mey- burg meteen achteraan eruit. Alsof ze er zelf verbaasd over was! Maar natuurlijk was dit als grap bedoeld. En manlief kan zulke humor wel waarderen, "want een dag niet gelachen is een dag niet geleefd", zo vindt hij. Volgens de kindereti zit 'ie zelf ook vol humor en zijn z'n uitlatingen nogal eens cryp tisch getint, nadenkertjes met humor. IVlevrouw Meyburg, in Middel harnis misschien beter bekend als IVuus, werd in Overschie geboren als dochter van een groenteboer. De heer Mey- burg, in zijn woonplaats ook goed bekend als Pleuii, is in Rotterdam geboren en was in z'n jonge jaren lirnmennan. Ook toen de winkel van groen teboer Leeflang, Truiis' vader, verbouwd moest worden. En zo ontmoetten Pleun en Truus elkaar vooi 't eerst. Pleun als timmerman, en Truus als hulp in de groenten- en liuitwinkel. En liet lesultaat van die ont moeting was, inderdaad, het Viuwelijksjubileum van afgelo pen inaandag! "Ik heb toen 't mooiste spruitje uil die groen tewinkel uitgezocht", grapt Pleun er ruim 60 jaar later over. Uit hun huwelijk werden één zoon en vier kleinkinderen geboren. Voordal het echtpaar 21 jaar geleden naar Middelharnis kwam, hebben ze in Berkel en Rodenrijs gewoond. Daar kent de oudere generatie hem zéker nog als 'Pleun de olieboer', nog van de tijd dat hij er langs de deur ging met z'n oliewagen, niet alleen om olie en gas te verkopen, maar ook zeeppoe der en klompen. Zo kwam hij ook bij de bekende Annie M.G. Schmitt aan de deur, die hij er als klant had. Maar er bleef onvoldoende handel in om van te kunnen blijven leven. Dus ging hij weer de bouw in, wat hij tot z'n 65'' is blijven doen. hl de bouw heeft hij mee gewerkt aan de sanering en wederopbouw van Rotterdam, na de Tweede Wereldoorlog. Overigens weet hij persoonlijk inee te praten over het leed dal de oorlog met zich meebracht. Zo is hij door verraad opgepaki geweest en heeft hij in Duits land eerst in een gevangenis en daarna in een kamp vast geze ten. Hij inoest er werken bij de aanleg van een vliegveld, een werk dat heel wat bombarde menten te verduren kreeg. En Pleun en zijn makkers moch ten daarbij echt geenschuif plaats zoeken, voor hen waren de greppels in de buurt goed genoeg. "Ik had nooit gedacht dat ik daar levend vandaan zou komen". Maar hij praat er lie ver niet verder over "Als ik zou moeten vertellen wat ik daar allemaal heb gezien..." Toch benadrukt hij dat er in Duits land toen zeker ook "goede Duitsers" woonden. "Anders had ik er nooit vandaan kun- '-^ l- g i i Het jubilerende echtpaar Meyburg, samen met burgemeester De Vries, én het fraaie boeket (hl u van de gemeente Middelharnis cadeau kregen nen vluchten..." En niet alleen heeft hij die ellende meege maakt, maar ook de armoede- jaren van de eerste helft van de twintigste eeuw. "De bedelaars zaten zo langs de straat. Maar ondanks de armoe was het wel een gezellige tijd onderling met elkaar. En dat ontbreekt er tegenwoordig sterk aan". En na de oodog was er de waters noodramp; ook daar heeft het echtpaar Meyburg het nodige van gezien. Anno 2007, alweer 21 jaar in Middelharnis woonachtig en allebei op hoge leeftijd geko men - hij 89 en zij 87 jaar - verkeren ze samen nog in rede lijke gezondheid en wonen ze nog steeds zelfstandig in hun bungalowtje aan de Koningin Julianaweg. Alleen zijn ze niet meer zo goed ter been. En dat vinden ze wat spijtig. Voor heen liepen ze hele einden om het dorp en daar genoten ze van. Ze ontmoetten dan ook heel wat anderen en voor een gezellig praatje waren ze altijd wel in. Dat missen ze erg, al heeft de heer Meyburg wel een scootmobiel en al komen de kinderen mevrouw Mey burg wel iedere week halen voor een klein rondje op dn Diek, gearmd gaat—dat nog. 'Ja, gewoon doorzetten!" zegt ze 'streng' tegen zichzelf, "anders kom je straks nérgens meer...!" Ze worden trouwens al jaren heel goed en liefdevol gehol pen door hun nicht, die al in haar kinderjaren als pleeg dochter bij ome Pleun en tan te fruus in huis werd opge- l'otii: Ham Wlnins nomen toen zij al heel jong geen ouders meer had om voor haar te zorgen. "Nu kan ik wal voor hen terug doen", legt ze uit. Daarnaast krijgen de heer en mevrouw Meybing hulp van de thufszorg en maken ze een maal in de week gebruik van 'Tafeltje dekje'. Maar 't liefst kookt de heer Meyburg zelf z'n potje nog. En vooral vlees bra den doet 'ie graag, maar dat kan ook niet anders als je uit 'n slagersfamilie komt. "Nee, aan een verzorgingshuis denken we liever nog maar niet..." Knopt BV - Longrwg tü i»b KG Sommtluliik - 0187 «7A7i7 Akkerdow IVKtootterweg 2 4317 AL Hoonigcnnft 0111 «1347 V^^ ACCOUNTANTS ▼^■n BELASTINGADVISEURS MIOOELHARNIS Kon. julianaweg 56 OI87 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-ïisser.nl i M iDDEHARN IS - Tja. daar sta je dan'n Prent op je voorruit! Ben je daar gewend om regel matig zelf met 't bonnenboekje te wapperen, krijg je ineens zelf de beurt! Terwijl je in functie bent. En dan kom je er nog mee in de krant ook! 'Tja, da's nu een Sinterklaassurprise van het geitieentehuis... Ter gelegen heid van de heropening van afgelopen woensdag. Ja, want hoewel deze jongens hun over treding zo'n anderhalve maand geleden al hebben begaan, in het grote boek van Sinter klaas, waarin alle stoute dingen staan, stond vorige week ook dit te lezen... En voor het jilein vóór het gemeentehuis geldt ni'i een inrijdverbod. Dat geeft hel bekende witte verkeers bord met rode rand (bord Cil) aan bij de entree van het })lein. 'Uitgezonderd trouwsioetcn en invaliden', zo vernield een ander bordje eronder. Ki' het gemeentehuis zien ze alles, zéker als er handhavend iiio<?t worden opgetreden. Dat tieed de parkeerwachter van Middel harnis dan ook heel getrouw. En intussen blijkt 'ergens' in het gemeentehuis een verbor gen cainera alles ongenadig te hebben geregistreerd... Zelfs de tekst van de prent is erop te lezen; 'Burgemeester en wet houders van Middelharnis heb ben een besluit genomen tot het gesloten verklaren van het voorterrein van het gemeente huis voor motorvoertuigen - uitgezonderd trouwstoeten en invaliden. Dit is met een daar- \oor geldend verkeersbord met onderbord duidelijk aangege ven. Door op deze plaats uw voertuig te parkeren overtreedt u de wet. In verband hiermee bent u een boete verschuldigd van 80.' Een sierlijke handle kening van 'de parkeerwachtei van Middelharnis' bekrachtig het hele verhaal. Nee, gelukkig hoefden deze stoute jongens (nog) niet mee in de zak, maar wel is de bood schap van deze grap dat het gemeentehuisplein thans niet meer toegankelijk is voor 'voer tuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee'. Maar van het laatste zullen ze in het gemeentehuis waarschijnlijk toch al niet veel last hebben gehad. (Tekst: Ham Villerius, foto's: gemeente Middeltumiis) MIDDELHARNIS - In de nanacht van afgelopen dins dag op woensdag is brand uitgebroken in een schuur aan de Westelijke Achterweg te Middelharnis. Rond een uur of vier werden omwo- nendeir wakker door knal lende geluiden, vermoedelijk afkomstig van de asbestpla- ten op het dak die het bega ven door het vuur. Het zou echter nog tot half vijf duren voordat de brandweer van Middelharnis werd gealar meerd. Oindat de vlammen inmiddels door het dak kwa men, volgde vrijwel direct de melding 'middelbrand' en rukten ook de brand weer van Sommelsijk en de Officier van Dienst uit. Door ingrijpen van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur zich van de hele sciuiur meester maakte. De brand bleef beperkt tot achterin de meterslange schuur. In enkele tuinen van omwonenden aan de Hob- beinastraat zijn als gevolg van de brand asbestdeef- tjes neergekomen, zo is uit onderzoeK door cle Milieu dienst Rijnmond duidelijk geworden. De bewoners kre gen het advies om hun tuin niet te betreden, ramen en deuren aan de achterzijde van de woning gesloten te houden en het neergekomen materiaal - dat dezer dagen zal worden opgeruimd - niet aan te raken. De oorzaak van de brand moet nog worden vastgesteld. Teht en foto: Ham, Villerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1