Faalangstreductie training *Ik ben een kei' Raadszorgen bij overgang personeel brandweer MEE-organisaties lanceren gezamenlijke website Druk weekend voor De Schotejil Algemeen Burger Belang maakt zich zorgen! Kerstoptreden Mannenkoor 'Ons Koor' Ëindtijdbijbel- studie Frank Ouweneel opgeven voor ANBO reis Activiteiten De Zwaluw Advents welkomdienst Kerst bijeenkomst PCOB Kerstconcert I EILAt1|]Qi.|1lEliV« Diverse plaatselijke en regionale kampioenstitels De clubkampioen- schappen Ingezonden: Onderlinge recordwedstrijd Regionale-ZRO Sprint- kampioenschappen CD opname Kerstworkshop Bingo Tatto en piercing Foto's op zondag Grondaankoop Najaarsnota Bestuurskrachtonderzoek Westplaat Wat is MEE PAGINA 8 DINSDAG 11 DECEMBER 2007 Voor kinderen met faal angst is er vorige maand in de Cocon te Middelharnis een 'Ik ben een kei'-trai- ning gestart. Deze was snel volgeboekt. Daarom orga niseert bureau JiP (Jeugd in Problemen) een nieuwe faalangstreductie training. Deze gaat van start op 16 januari 2008. F'aalangst, wie kent het niet? Heel veel volwassenen heb ben er last van: Als we een zaal, of zelfs een kamer met onbekende mensen binnen komen, als we ergens gaan solliciteren, of aan een nieu we baan beginnen, als we een leuke cursus gaan doen, als we op een vergadering het woord moeten voeren... We weten dat de term 'je hoeft niet bang te zijn' niet helpt. De angst voelen we toch. Angst is op zich niet altijd erg. We presteren door een beetje stress vaak beter, maar het moet niet te erg worden. Ais we sterk belemmerd wor den in ons functioneren, dan willen we daar graag iets aan doen. Ook heel veel kinderen hebben last van faalangst. Op de basisschool zitten gemid deld drie kinderen met faal angst in de groep, op de middelbare school zijn dat er nog meer. Bij deze kinderen kan het zo erg worden dat ze gaan trillen, transpireren, heftige buikpijn krijgen, aan slapeloosheid lijden, gaan bedplassen, e.d. Deze angst verdwijnt meestal niet van zelf De kinderen zijn vaak niet zo tevreden over zich zelf, soms ontwikkelen ze een minderwaardigheidsgevoel of zelfs een depressie. Gelukkig is er aan faalangst iets tè doen, of kinderen het nu eng vinden te pres teren in cie gymzaal of op het schoolplem, of ze het nu moeilijk vinden aan hun sommen te beginnen of aan hun huiswerk, of ze er nu tegenop zien een vriendje mee naar huis te vragen, of een boodschap te doen. Op de faalangstreductie training 'Ik ben een kei' wordt hier aan gewerkt. De training 'Ik ben een kei' leert kinderen op een speelse wijze anders om te gaan met (faal)angst. Kinderen leren anders voelen, anders doen en anders denken. Dit wordt bereikt door kringgesprek ken, modeling, rollenspel en ontspanningsoefeningen. Door middel van het huis- werkboek zijn kinderen iede re dag bezig met bewust wor den van hun eigen gevoel, gedrag en gedachten. De ervaring leert dat kinderen na het volgen van de 'Ik ben een kei training' lekkerder in hun vel zitten, op school beter presteren en minder last hebben van angstgevoe lens. De training bestaat uit 15 bijeenkomsten, 3 ouder avonden en een terugkom- dag. Waar? Centrum voor persoonlijk ontwikkeling De Cocon, Zernikeweg 65 te Middelharnis. Wanneer? Woensdagmiddag van 15.30-17.00 uur. Meer weten? Bureau JiP, tel. 0187-603481, website www. helendeverhalen.nl (Geertje van Rossum), 06-23549707, of website www. coaching-ei genwijs, nl (Elly van Driel) Vrijdag 7 december wer den de clubkampioenen van zwemclub De Schotejil bekend gemaakt op basis van de clubwedstrijden die op 3 en 10 november jl. waren gezwommen in de Staven Algehele kampioe nen bij de 'senioren' wer den resp. Esmee Koedoot (1992), die voor de 3= keer op rij de wisselbeker won en Leander Noordijk (Heren). Bij de junioren mochten Sanne Huijsmans (1995) en Björn Vogelaar (1996) voor één jaar de wisselbeker mee naar huis nemen. Ver der werd in het zwembad van De Staver op zaterdag 8 december de onderlinge recordwedstrijd borstcrawl en schoolslag gehouden Tenslotte zwom tegelijker tijd een 9-tal zwemmers om de ZRO-sprint kampioen schap in Dordrecht. De jaarlijkse clubkampioen schappen worden gezwom men m de categorieën jon gens en meisjes tot 8, 10, 12, 14 en 16 jaar, dames en heren. In de leeftijd tot 8 jaar wordt van iedere wedstrijdslag 25m gezwommen, in de groep onder 12 jaar bedragen de afstanden 50m en vanaf 13 jaar moet resp. lOOm vlinder slag, rugslag, schoolslag en borstcrawl worden gezwom men. De beste totaaltijd per categorie levert aldus de titel clubkampioen op. In de jonste categorie tot 8 jaar werden resp. Femke de Gier (1999) en David Kie vit (1999) kampioen. In de groep, tot 10 jaar moest 50m worden gezwommen en waren resp. yVnne Overweel (1997) en Alex van Soest (1997) de snelste onder leef tijdsgenootjes. In de catego rie tot 12 jaar werden resp. Sanne Huijsmans (1995) en Björn Vogelaar (1996) club kampioen. Vanaf 13 jaar wer den dus lOOmtrs gezwom men. Onder 14 jaar waren het resp. Danica Koedoot (1993) en Timo Lambregts (1993) die kampioen werden, in de categorie tot 16 jaar waren de clubkampioenen resp. Esmee Koedoot (1992) en Glenn Mijnders (1992). In de darhes/heren categorie Zorgen over het financi eel beleid van de gemeente Middelharnis. Zorgen over de politieke wil van de coa litiepartijen om de financi ële teloorgang te keren. Het college spreekt in het colle geakkoord af een sluitende meerjarenbegroting te zullen presenteren en de lokale las ten niet onevenredig te laten toenemen. De raad spreekt in het raadsprogramma af dat de begroting in vierjaar perspectief sluitend moet zijn en dat de verhogingen alleen trendmatig zullen zijn. Dat zijn toch beloftes aan kiezers. En toch hebben we geen slui tende meerjaren begroting. En toch gaan de lokale lasten fors, meer dan trendmatig, omhoog. De OZB alleen al met 9%, maar ook de ande re lokale heffingen stijgen met gemiddeld 6%. Tege lijk schraapt het college alle beschikbare middelen bijeen en spreekt uit dat het onzin is om een stevige algemene reserve te hebben. En dan ook nog eens met een stijgende langlopende schuld. In 2008 zal opnieuw €6.500.000 geleend worden. De totale schuld komt daarmee op 37.000.000 te staan. Dat kost aan rente en aflossing elk jaar 3,7 miljoen euro en dat is zo ongeveer gelijk aan alle jaar lijkse onderhoudskosten in cfe gemeente Middelharnis. Eigenlijk lenen we dus geld bij de bank om onderhoud aan onze eigendommen uit te kunnen voeren. Vergelijken derwijs betaalt u uw garage, uw tuinman en uw schilder dus door naar de bank te gaan om uw lening jaarlijks te verhogen. En daarmee gaan uw vaste lasten telkens verder omhoog net zo lang totdat u ook uw dagelijks brood niet meer kunt betalen. En nu presenteert ons college ons zelfs een meerjaren oegro- ting die niet sluitend is. Vol gens het college zijn de saldi over 2007 tot en met 2010 als volgt: -(-€3218, +€674, -/- 240.990 en -/- 302663. Dat geeft bij elkaar een tekort van €539.761. Volgens ABB is dat tekort nog hoger door een gebrek aan inkomsten in 2007 van €420.000 en een gebrek aan juiste dek king in 2008 van €385.000. Daar komt nog bij, dat daags na de begrotingsbehande ling 2008 gebleken is, dat het college niet kan rekenen en een bedrag van €251.000,- teveel aan inkomsten heeft geraamd. Dat baart ons gro te zorgen. Zo groot, dat we Gedeputeerde Staten van de Erovincie Zuid-Holland heb- en gevraagd nog eens extra naar onze begroting te kijken. De brief kunt u lezen op onze website www.abb-midaelhar- nis.nl. Namens de fractie Algemeen Burger Belang Albert Haffert werden Rianne Noordijk en Leander Noordijk clubkam pioen. In de categorie recreanten over de lOOm nummers, werden Mandy Brooshoofd (1993) en Hans Kooijman (heren) clubkampioen. Tijdens de onderlinge record wedstrijd zwom in de cate gorie tot 8 jaar Odette Hol ster (1999) de snelste tijd op de 25m vrij in 21.76, terwijl op de 25m schoolslag Fem ke de Gier (1999) in 24.02 won. Bij de jongens eindigde Jorian Tanis (1999) als 1' op de 25m vrij in 19.90 en was David Kievit de snelste op de 25m schoolslag in 23.73. In de leeftijdsgroep tot 10 jaar won Anne Overweel (1997) de 50m vrij in 40.89 en was Melissa Kievit (1997) de snel ste op de 50m schoolslag in 51.39. In dezelfde leeftijd won Alex van Soest (1997) de 50m vrij in 38.92 en werd Gido Ista 1"^ op 50m school slag in 52.02. Bij de meisjes tot 12 jaar was Denise Broos hoofd (1995) op beide slagen de snelste in resp. 34.16 op de 50m vrij en 45.23 op 50m schoolslag. Ook Sven Dub- beld (1996) won beide slagen en wel in resp. 41.67 op de vrij en 50.92 op de school slag. Op de lOOm vrij en lOOm scnoolslag bij de meis jes tot 14 jaar zwom Janiek de Boed (1994) naar de win nende tijd in resp. 1.08.23 en 1.34.86. Ook bij de jongens werde beide nummers door dezelfde zwemmer gewon nen, namelijk door Eldin Krijgh (1993) in resp. 1.08.83 en 1.28.45. In de categorie tot 16 jaar werd de 1 OOm vrij gewonnen door Elène van Zoest (1992) in 1.08.92 en was Michelle Vreugde (1992) het snelst op de lOOm school slag in 1.34.00. Bij de jongens won Glenn Mijnders (1992) beide slagen in resp. 1.05.64 en 1.28.23. Bij de senioren heren won Leander Noor dijk de vrij in 58.14 en Thijs Tromper de lOOm schoolslag in 1.20.39. Tijdens de ZRO Sprint 2007 te Dordrecht werden door de 9 Schotejilllers in totaal 13 ereplaatsen behaald. Sebas- tiaan Rosendaal (1991) won zowel de 50m schoolslag (clubrecord in 31.39) als de 50m vrij en mag zich voor een jaar ZRO-Sprintkampioen noemen op deze nummers. Op de 50m rugslag eindig de hij op de 3= plaats. Mark Costeris (1992) werd even eens Sprintkampioen en won goud op zowel de 50m rug slag (clubrecord in 28.32) als de 50m vlinderslag (clubre cord in 26.36). Melanie van Gemert 1992) won een bron zen medaille op de 50m vrij (clubrecord in 28.41) en een zilveren medaille op de 50m schoolslag (37.32). Björn In de dagen voor Kerst treedt Mannenkoor 'Ons Koor' o.l v dirigent Willem Chr. Mev- boom verschillende keren op Hieronder een overzicht. Sommelsdijk: Op maandag 17 december is het eigen tra ditionele kerstconcert van het mannenkoor in de Exodus- kerk te Sommelsdijk, met eeiï groot aandeel mannenkoor zang met bekende en min der bekende kerstliederen, a capella of begeleid op orgel of piano door Andries Stam Deze avond zijn als instru mentale gasten uitgenodigd Blokfluitensemble Cunando o.l.v. Elly Bakker, en ook sopraan Els van Splunder zal solistisch te beluisteren zijn Een gevarieerde avond, die gratis toegankelijk is. In de pauze wordt een consumptie eveneens gratis aangeboden De aanvang is om 20.00 uur Bij de uitgang wordt als van ouds een collecte gehouden voor het goede doel. Dat is dit jaar de Stichting KIKA, in het bijzonder het project van lange afstandwandelaar Huib van Broekhoven uit Dirksland, die volgend jaar een sponsortocht van 1200 kilometer gaat lopen om het leed van kanker bij kinderen te verzachten (zie ook website www.stappenvoorkika nl^ Achthuizen: Op vrijdag 21 december verleent het man nenkoor medewerking aan de Kerstzang in de R.K Parochiekerk te Achthuizen aanvang 20.00 uur. Nieuwe-Tonge: Op zaterdag 22 december is het koor te beluisteren tijdens een koor- en samenzangavond in de Herv. Kerk te Nieuwe-Tonge. Het mannenkoor heeft hier voor een gevarieerd pro gramma samengesteld voor een breed publiek. De aan vang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er bij de uitgang van de kerk een collecte gehouden. Direct na de jaarwisseling gaat het koor nog door met kerstliederen. Op drie zater dagen in januari, februari en maart zullen er namelijk opnames worden gemaakt vooi;, ee^ nieuw uit te geven kerst-cd die in het najaar van 2008 zal verschijnen. OUDE-TONGE - Voor het zesde achtereenvolgende jaar houdt Frank Ouweneel een bijbelstudie over de eindtijd. Ondersteund door vele beel den via een beamer zal wor den stilgestaan bij de nauw keurigheid waarmee de Bijbel over de actuele gebeurtenis sen schrijft. De studie wordt gehouden op woensdag 19 december in het gebouw van de Evangelie Gemeente Beréa, Emmastraat 24-a te Oude-Tonge. De aanvang is om 19.30 uur, de toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden. ANBO Afd. Oostflakkee wil ook in 2008 weer een reis organiseren. Het vertrek is op 17 mei en de terugkomst op 24 mei. Er zal worden gelo geerd (vol pension) in Hotel de Uitkijk' te Zeddam, waar vandaan diverse dagtochten worden gemaakt. Ook is er een avond programma. Er zijn voldoende eenpersoons- kamers. Voor meer infor matie of opgave kunt u bel len naar Ada Vervloet, tel 0187-632509. Opgeven vóór 1 januari 2008. Vogelaar (1996) won een bronzen medaille op de 50m schoolslag (42.73). Esmee Koedoor (1992) eindigde als 2"= op de 50m rugslag (33.48) en als 3=^ de 50m vlinderslag (32.10). Danica Koedoot (1993) werd 3= op 50m rug slag (33.25) en Sanne Huijs mans (1995) tenslotte werd 2= op de 50m rugslag (34.98) en 3'^ op de 50m vrij (31.25). De andere deelnemers waren Timo Lambegts (1993) en Mico Pavlovic (1996), die bei den hun sprinttijden scher per stelden. Timo Lambregts zwom een sterke 50m vrij in een tijd van 28.24, terwijl Mico Pavlovic zijn tijd op de 50m schoolslag fors scherper stelde naar 44.24. MIDDELHARNIS - Tijdens haar vergadering van afge lopen donderdagavond behandelde de gemeenteraad van Middelharnis het onderwerp 'Overgang personeel en materieel brandweer'. De totstandkoming van veilig- heidsregio's vordert. Binnen Rotterdam-Rijnmond kan implementatie ter hand worden genomen. Vooruitlopend op deze ontwikkeling is al jaren geleden onderzocht welke mogelijkheden er zijn voor samenwerking van de brand weer op Goeree-Overflakkee. Dit leidde tot het voorstel Vorst. Veel is in dit voorstel vastgelegd, maar diverse over headkosten (20.000 euro) moeten via een reparatiehande ling nog worden bekostigd. Geheel budgettair neutraal kan de overdracht van de brandweerorganisatie - inclu sief personeel en materieel - naar de veiligheidsregio dus niet plaatsvinden. Ook blijven de gebouwen nog buiten de overdracht omdat er onduidelijkheid bestaat over fiscale gevolgen van overdracht of verhuur. Van een onzer verslaggevers Een andere kostenpost is de verhoging van de oefenver goeding (60.000 euro) en ingaande 2009/2010 een extra investering Basis Zorgnorm van geraamd 44.500 euro. Dat alles kwam aan de orde in een voorstel aan de raad, met daarbij de momenten waarop de kostenposten ingeboekt en gedekt moeten worden. In de laegroting 2008 is uitge gaan van een toegroeien naar (index) 13,87 euro per inwo ner. Voorshands boekt het college in deze begroting een voordeel in van 50.000 euro omdat men niet verwacht dat de overgaande organisatie op 1 januari al op volle sterkte is. Alle fracties en uiteraard ook portefeuillehouder bur gemeester De Vries staken de loftrompet over de inzet van de vrijwilligers in de gemeen telijke blusgroepen. Overgang naar de veiligheidsregio is onontkoombaar, maar de posi tie van de vrijwilligers moet duidelijk beschermd blijven. De raad stemde in met het voorstel onder het beding dat de kosten niet méér dienen te zijn dan noodzakelijk. Of dat met de huidige bedragen zal gaan, betwijfelt de burgemees ter. Een PvdA-motie waarin een uitspraak van de directeur Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond over de vrijwillige brandweer als 'herensociëteit die geprofessionaliseerd moet worden', als miskenning van inzet en kunde werd bestem peld, kreeg 14-2 stemmen. De directeur heeft inmiddels zijn excuses aangeboden. Zo was het niet bedoeld. Voor ABB was daarmee de verklaring SOMMELSDIJK - Bij wijkvereniging De Zwaluw staan binnenkort de vol gende activiteiten op het programma Dinsdag 18 december is er een workshop met bloemen. Er zal weer aan de slag wor den gegaan m.m.v. Caro- la's. Bloemenservice om een mooi kerststuk te maken dat u mee naar huis kunt nemen. Deelname aan de workshop kost 25, incl. een kopje koffie. Neem zelf een mesje en een snoeischaar mee. De workshop begint om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. VoOT opgave kunt u bellen naar Ellen van den Berge, tel. 0187-481737, of naar Angelina Wagemans of naar 0187-484941. Zaterdag 15 december is er een bingo. Er worden 8 rondes en een superronde gespeeld. En er is een super- verfoting. De kaartjes/loot jes kosten 0,50 per stuk en voor de superronde 1 per stuk. Er wordt ook een hapje gepresenteerd. De bin go begint om 20.00 uur, om 19.30 uur is de zaal open. OUDDORP-Demaandelijkse Welkom-Dienst in de Doops gezinde Gemeente Ouddorp op zondag 16 december zal in het teken van Advent staan. Medewerking wordt verleend door het Christelijk Gemengd Koor De Slagsin- gers uit Barendrecht o.l.v. Vincent van Dam. Voorgan ger in deze Welkom-Dienst is ds. J. Smink. Aanvang 18.30 uur. voldoende en zij steunde de motie niet. De SGP liet via fractievoorzit ter Cees van Dam weten niet blij te zijn met de komst van het bedrijf Tattoo en piercing Black Skull aan de Westdijk. Tijdens het vragenuur in de raad stelde hij een en ander aan de orde. Deelde het colle ge de mening dat deze onder nemer een negatieve bijdrage levert aan het winkelbestand en is het college bereid om juridische stappen te onder zoeken om deze activiteiten te stoppen. Bovendien vond Van Dam dat de ondernemer aangesproken zou moeten worden omdat de werkzaamheden in het bedrijf vanaf de straatzijde zichtbaar zouden zijn. Tenslotte wees Van Dam erop dat hem klach ten hadden bereikt dat Tat too en piercing op zondag geopend zou zijn. Zelf had hij ook drie keer dit feit gesigna leerd. Wethouder Kleingeld zei als reactie dat de vestiging past in het bestemmingsplangebeu- ren en dat er bij de gemeente geen klachten waren binnen gekomen over overlast noch over aanstootgevende, zicht bare activiteiten. De gemeente heeft derhalve geen mogelijk heden tot het doen stoppen van de bedrijfsactiviteiten. Bij controle door de politie was ook geen winkelactiviteit op de zondag vastgesteld, aldus de wethouder. Van Dam had ook een vraag ten aanzien van het maken van foto's voor en van de gemeente Middelharnis. Het betreft de productie van panoramafoto's. Vol gens de SGP-woordvoerder hadden diverse bewoners van Sommelsdijk melding gemaakt van het feit dat 'de auto' waarmee de foto's wor den gemaakt deze activiteit op zondag had uitgevoerd. Waarom moet dit op zon dag gebeuren?, zo vroeg Van Dam. "Naar onze mening is de zondag een dag van rust en laten we dat zo houden". Burgemeester De Vries zei d-At het gemeentebestuur het nfet op prijs stelt dat deze werkzaamheden pp zondag plaatsvinden. Volgens haar betrofhet een abuis. Fractiewoordvoerder Hatlert van ABB wilde weten hoe het nu zit met de grondaan koop in Sommelsdijk, die in de vooriaatste vergadering op verzoek van het CDA van de agenda was gehaald. De grond zou zijn gekocht onder voorbehoud van goedkeuring van de raad. Wethouder Van den Berg zei dat er overeen stemming was met de grond eigenaar, maar dat het onder werp even in de ijskast staat. Een en ander komt in de raad terug, verzekerde hij. De Najaarsnota 2007 werd aanvaard met warme onder steuning van de zijde van de collegepartijen. Er is veel verbeterd. ChristenUnie en SGP waren niet zo mild. Er was veel blijven liggen en dat kun je niet positief beoorde len. De belastingverhogingen 2008 werden vastgesteld, met bij het onderdeel OZB tegen stemmen van SGP, ABB en ChristenUnie. De raad volg de de gemeenten Dirksland en Goedereede bij de vast stelling verordening WMO- adviesraad Middelharnis. Er komt na één jaar een evalu atie. Na overleg over een verbeterd dekkingsplan met de provincie zal deze hogere overheid de Programmabe groting 2008 van Middelhar nis voor kennisgeving aan nemen en achteraf toetsen. Een berekeningsfout bij de algemene uitkering leidde tot een begrotingstekort. Dit laeeld kon worcien rechtge zet. De raad was niet blij met het gebeurde, maar schaarde zich achter de aanpak. Het Bestuurskrachtonder zoek wordt door het college onderschreven en ook de fracties konden ermee uit de voeten. Vooral omdat dé conclusies helder zijn, maar ook omdat er sindsdien al veel verbeteringen zijn aan gebracht en stappen voor uit zijn gezet. Zowel op het gebied van beleidsmaker, dienstverlener, samenwer- ker en in de organisatie. Als het onderzoek een maandje later was geweest zou de score hoger zijn uitgeval len, zo vindt men. Voor wat onderzoeken betreft omtrent de intergemeentelijke samen werking en ook naar voor- en nadelen bij een eventuele herindeling, liggen college en fracties op één lijn. Beide onderzoeken zün nodig wil je zaken met elkaar kunnen vergelijken. Nu eilandelijk die eenheid vermoedelijk niet wordt bereikt, groeien zorgen wat er gaat gebeuren: 'We stellen ons kwetsbaar op, respecteren andermans mening, maar je moet ook durf en lef tonen om zaken te onderzoeken', zegt Mid delharnis. In januari is er al meer duidelijkheid. Tenslotte de herziene exploita tie Westplaat. Er was lang uit gezien naar dit dossier, maar bevatte voor de oppositiepar tijen weer 'oud nieuws'. De stand van zaken op 1 januari 2007 is achterhaald", zuchtte Van Dam (SGP). "Sindsdien is er toch veel gebeurd?" Con form berekeningen, bij gelijk blijvende plannen, sluiten de deelexploitaties met een klein positief saldo. De finan ciering, de groenvoorzienin gen, de ontwikkeling van de bouwstroom. De raad wil nog veel weten over dit miljoenen project. De laatste Westplaat- woningen dienen in 2011 te worden gebouwd. Hoe ver delingen liggen, is nog niet geheel duidelijk. Voor starters zouden er nauwelijks moge lijkheden zijn, maar wethou der Van den Berg beloofde dat hij voor deze groep met een ander project komt. Maandagmiddag 17 decem ber a.s. houdt de Prot. Chr. Ouderenbond (PCOB) afde ling G-O een kerstbijeen komst met aansluitend een broodmaaltijd. Voor deze bij eenkomst in De Hoeksteen te Middelharnis hebben zich al enkele tientallen leden opge- feven. Ds. J. Willemsen heeft e liturgie samengesteld en zal tevens een meditatie hou den. De heer A. van Neuren uit Stad aan 't Haringvliet is organist. Verder verleent een zestal leden medewerking. Dit is de zesde bijeenkomst van de nog steeds groeiende nieuwe af&ling van de PCOB. De bijeenkomsten worden tot nu toe goed bezocht en de leden en belangstellenden komen uit vrijwel alle dorpskernen van het eiland. De organisatie van de afdeling is in handen van een bestuur lijke werkgroep, bijgestaan door de heer A. Slob, lid van het provinciaal bestuur. Het is de bedoeling om nog voor het volgende seizoen een definitief bestuur te kie zen. D.e eerste bijeenkomst in 2008 is op maandagmiddag 21 januari, met als thema 'Gevangenenzorg'. Voor meer inlichtingen over de PCOB, afdeling Goeree- Overflakkee kunt u bellen naar 0187 484381. Zie voor informatie over de landelij ke activiteiten van de PCOB website www.pcob.nl. HENDRIK-IDO-AM- BACHT - MEE Brabant Noord, MEE Midden-Hol land, MEE Rotterdam Rijn mond en MEE Zuid-Holland Zuid hebben de gezamen lijke website www.levenzon- derbeperking.nl gelanceerd. Het is een samenvoeging van de informatieve web sites met data waardoor bezoekers gemakkelijker aan informatie kunnen komen uit de hele regio. De data bank beschikt nu over meer dan 20.000 adressen door de samenwerking tussen de vier MEE-organisaties. In de komende jaren wordt deze databank nog groter door de samenwerking met de GGD in Nederland. Deze website is een product van MEE Brabant Noord, MEE Midden-Holland, MEE Rotterdam Rijnmond en MEE Zuid-Holland Zuid. Het is één van de samen werkingsprojecten tussen de vier MEE-organisaties. Sinds de lancering op 19 novem ber 2007 zijn er al meer dan 40.000 pagina's bezocht. Elke MEE-organisatie heeft een eigen rubriek op de website. Deze zijn te vin den, bij de knoppen aan de rechterkant van de pagina. Zo blijft specifieke informa tie per regio bestaan en kan er gezocht worden naar de verschillende regiokantoren en hun adressen. Aan de lin kerkant staan de 15 levens terreinen die voor mensen met een beperking en chro nische ziekte belangrijk zijn. Doordat de meeste MEE-or ganisaties ook met hetzelfde principe werken, is het moge lijk veel informatie onderling uit te wisselen en gezamenlijk te presenteren op de website. Zoals een gezarnenlijke agen da, nieuwsrubriek. De MEE- organisaties maken gebruik van hetzelfde CMS-systeem van Insight van PPC uit Nij megen. MEE is een instelling die dienstverlening biedt aan mensen met een beperking, een ontwikkelingsachter stand en/of een chronische aandoening en hun directe omgeving. Zij stelt zich ten doel om ondersteuning op maat te bieden aan deze per sonen, zodat zij in alle aspec ten van het maatschappelijke leven zo zelfstandig mogelijk kunnen functioneren. Bij MEE kunnen mensen terecht voor informatie, advies, ondersteuning bij de opvoeding, bemidde ling bij het vinden van een goede woon- en/of werkplek, gezinsbegeleiding, voorlich ting over sport, vrijetijdsbe steding en vakanties, school- maatscnappelijk werk, wet en regelgeving en cursussen. Bij MEE Zuid-Holland Zuid kunnen mensen ook terecht voor mantelzorg- en vrijwil ligers ondersteuning. Meer informatie op de web site: www.levenzonderbeper- king.nl. MIDDELBURG - Op vrijdag 14 december 2007 geeft het orgel- en panfluitduo Martin Mans en Noortje van Mid delkoop een kerstconcert in De Koorkerk te Middelburg, samen met het Mannenen- semble 'De Gouwestem' te Waddinxveen. Het kerstre pertoire dat wordt vertolkt, 15 grotendeels afkomstig van de DVD die ze met elkaar hebben gemaakt. Het con cert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 voor volwassenen en €3,50 voor kinderen t/m 11 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk deur vanaf 19.15 uur. Vooraf reserveren kan per e-mail: info@martinmans.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8