Diana's Kapsalon voor het hele gezin Nieuwe shirts voor Bommelse school Midwintersfeer in en rond het Diekhuus Vervolg verhaal Opbrengst Alzheimer collecte Zondag weer jeugdkerk Verkoping in 'De Poort' Nog toegangs- kaarten voor Urker Mannen koor te koop Kerstconcert 'Per Amore' en 'Concordia' Kerstuitvoering t.b.v. Ontmoeting EIIAtlDEtl-HlEiJWS Kadus Middelharnis Eindstation Soroptimistclub Goeree-Overflakkee Inloophuis De Boei i PAGINA 6 DINSDAG H DECEMBER 2007 GOEDEREEDE - Dia na Koese-van Heest is haar kapsalon begonnen op een voor haar ide ale plaats. In de achter tuin van haar huis is de berging omgebouwd tot een kapsalon en zo kan ze vanaf haar eigen 'erf' aan de Jongkoenstraat in Goedereede de klanten van dienst zijn. Door Adri van der Laan Het heeft even geduurd voordat er toestemming was van de gemeente, maar inmiddels mag Diana Koese haar bedrijfje Diana's Kapsa lon noemen. Hier kan ze het werk verrichten dat ze altijd al met heel veel plezier heeft eedaan, maar nu als eigen aas. Diana heeft al tien jaar ervaring in het kappersvak en die ervaring brengt ze graag vanuit haar eigen huis in praktijk. Ze wilde aanvanke lijk maar één dag in de week gaan werken, maar het blijkt dat de toeloop van klanten zo groot is dat ze meerdere dagen en een aantal avonden per week open is. Diana Koese in haar knusse kapsalon. Diana legt uit dat ze voorna melijk werkt met producten van Kadus. "Dit merk sprak me erg aan vanwege de mooie kleuren en schitterende glans én het uitgebreide assorti ment van verzorgings- en sty- lingproducten". Bij ae Goereese hairstyliste zijn zowel vrouwen en mannen als kinderen welkom. Naast het 'gewone' knippen kunnen de klanten er ook terecht voor het l-hlo: Adri vnn der hmn verven en .permanenten én voor bruidskapsels. Wie meer wil weten, kan contact opne men met Diana: Jongkoen straat 10 te Goedereede, tel.: 0187-490271 of 06-51415775, e-mail: h.koese@chello.nl. Dementie, ernstig vergeten, de ziekte van Alzheimer kan iedereen treffen, jong en oud. Ondanks slecht weer en vele uitvallers heeft de collecte voor Alzheimer- Nederland, die gehouden werd van 5 t/m 10 novem ber, het volgende resultaat opgeleverd. In Goedereede 211,97 en in Ouddorp 532,26. Alle gevers en col lectanten worden hartelijk bedankt. SOMMELSDIJK - Zondag avond 16 december is er weer een dienst van de Jeugdkerk G04REAL. Laurens Lager werf zal dan spreken over het thema 'Sta op... Sta op!' De groep Unchained uit Tholen zal ae muzikale begeleiding verzorgen. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Pri eel van Recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk, aan vang 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Na afloop is er gratis koffie en fris. MELISSANT - Op zaterdag )-, december a.s. houdt de Activiteitencommissie van jjg Hersteld Hervormde (;enieente van Melissant een verkoping in verenigingsge- j,„uw De Poort, Voorstraat ]4 te Melissant. Verkocht „orden o.a. taarten en soe zen, groenten en fruit, zelfge maakte erwtensoep, banket- j,;,ven, babykleding, speel goed, boeken en dagboeken vaii boekhandel Van der Boom, oliebollen en vis. De \erkoping wordt gehouden van 10.00-14.00 uur. DEN BOMMEL - Op school 't Kompas in Den Bommel kwam zwarte Piet met een enorme verrassing binnen: nieuwe t-shirts voor de kinderen. Die dragen de kinderen, juffen en ande re begeleiders altijd wanneer we een uitstapje maken zoals een schoolreis. De t-shirts die ze hadden waren al erg oud en bijna versleten. Maar deze nieuwe zien er erg mooi uit. Zwarte Piet kwam ze brengen, maar de Buijsse Mode uit Middelnarnis heeft voor Sinterklaas gespeeld en de shirts cadeau gedaan. En daar zijn ze op school erg blij mee. OUDDORP - Voor het kerst concert van Chn Jong Man nenkoor Soli Deo Gloria uit Urk op zaterdag 15 decem ber in de Doopsgezinde kerk te Ouddorp zijn nog wat toe- gangskaarten beschikbaar. Nog tot vrijdag 14 december 14.00 uur Kunnen deze a 8 worden gekocht bij VVV Ouddorp. Ook kunnen kaar ten telefonisch worden gere serveerd bij EUy van de Zan- de, tel. 0187-681757. Het te betalen bedrag kan dan wor den gestort op girorekening 1665953 t.n.v. E. van de Zan- de-de Nies te Ouddorp o.v.v. Concert Soli Deo Gloria. Ook vóór aanvang van het con cert - uitsluitend indien dan nog voorradig - kunnen nog kaarten worclen gekocht. Ze kosten dan 10. Het concert begint om 19.30 uur, de zaal gaat om 18.45 uur open. OLDDORP - Op vrijdag 21 december geeft Brassband (Concordia uit Ouddorp haar jaarlijkse kerstconcert, dit jaar samen met Gospelkoor Per Amore o.l.v. Ad de Joode, en dat tijdens het kerstcon cert 'Welcome in our World' uit zal voeren. Tussendoor verzorgt Concordia een geva rieerd muzikaal programma. Ook zal het koor samen met de brassband optreden. De avond wordt geopend door de blokfluitgroepen van Con cordia. De jongste kinderen hebben samen met juf José een klein toneelstukje inge studeerd en door de oudere groep is er hard op de blok fluit geoefend op kerstlied jes. Ze zijn pas in septem- oer gestart met de lessen en toch wordt dit al hun tweede optreden. Het concert vindt plaats in m.fg. Dorpstien- den te Ouddorp en oegint om 20.00 uur. De toegang is gratis, maar wel wordt een collecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. Ook staat de spaarpot van Con cordia bij de uitgang voor het instrumententonds. Zie ook website www.concordia- ouddorp.nl. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 14 december van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 15 decem ber 10.00 tot 16.00 uur wordt er weer een mid- wintermarkt gehouden in en rondom het Diekhuus te Middelharnis. Op het Diekhuusplein en in de verschillende zalen van het Diekhuus komen tal van kraampjes en stands te staan met woonacces soires, sieraden, cadeau artikelen, kleding, enz. Op vrijdagmiddag- en avond worden de kramen voor namelijk bemand door de plaatselijke winkeliers, op zaterdag treft u ook andere aanbieders van artikelen aan, waaronder Unicef, Wereldwinkel, Stichting Podium, Stichting Woord en Daad, Ronde Tafel, Lions en Soroptimisten. De Soroptimisten zijn op zaterdag present met een aantal kramen, waaronder een uitgebreide boeken- kraam met tweedehands boe ken. Het is altijd de moeite waard om even te kijken of er niet iets van uw gading bij is. Dit geldt natuurlijk ook voor de kramen met rom melmarktspulletjes. Dit jaar is ook de stand met gebruik te kleding weer aanwezig. Let met name op de kinder kleding; er is een kraam vol gloednieuwe kinderkleding van bekende merken zoals DKNY,Timbeiiand,Tom Du, Fransa en Replay. Dit alles tegen aanlokkelijke prijsjes. Door Tres Jolie wordt een modeshow gehouden. Ook worden kerststukken en andere bloemsierkunst ver kocht. Op diverse plaatsen kunt u terecht voor een hap je en een drankje. Uiteraard Kunt u warme glühwein of chocolademelk drinken en iets lekkers erbij eten. Ver der worden er demonstraties gegeven in glaskralen bran den, houtbewerking, pop pen en beren maken, zilver smeden, boekbindetj en nog veel meer. Op zaterdag 15 december kunt u een leven de stal met allerlei boerderij dieren aanschouwen. Bijzon dere vermelding verdient de Vrije Zeeuwse Papegaai Opvang die met haar die ren een ware attractie is. Om de sfeer helemaal compleet te maken zal het Trammu seum met een aparte expo sitie aanwezig zijn. Tevens is het mogelijk om mee te schilderen aan de 'Winter- kaart Goeree-Overflakkee'. Dit project, ontwikkeld door Cees Dirkzwager, bestaat uit een aantal half afgemaakte afbeeldingen van dorpen op het eiland. Aan de bezoekers de vraag of zij mee willen helpen de winterkaart af te maken. De midwintermarkt heeft dit jaar, in navolging van het eilandelijke tramproject, het thema 'Middelharnis Eind station'. Het Diekhuus en het voorliggende plein worden omgetoverd tot een sfeervol treinstation. Denkt u hierbij aan de stationssfeer van de jaren 'aO-'SO met reizigers- kledinü uit de Charlestontijd, grote hoedendozen en oude reiskoffers. Een stoomtram- metie blaast zijn stoom uit, de mensen lopen snel om de trein te halen. Familie staat op het station te wachten om hun geliefden na een lange treinreis weer in de armen te kunnen sluiten. Een venter loopt met kofïie en warme broodjes. Een krant voor een kwartiel Kwajongens rennen achter elkaar aan... Kortom, het is een drukte van belang op het Eindstation Middel harnis. Tijdens de midwintermarkt op zaterdag 15 decem ber zijn er kleine muzikale momenten in de winkels van de middenstanders van D'n Diek te Middelharnis. Er zijn al heel wat muzikanten, jong en oud, beginnend of zeer bedreven, die zich hebben opgegeven voor dit muzikale festijn. De bezoekers van de winkels kunnen boodschap pen cloen, kijken, passen, enz., onder de klanken van levende muziek. De muzikanten zullen van 13.00 tot 16.00 uur in de winkels spelen. Deelnemen de winkeliers zijn HEMA, Fabert, Buijsse, Saers, Van Helden, ANWB, 't Ambacht, Croissy, HisschemöUer Optiek, Brilcentrum Keuve laar, Bienefelt, Binnenhuis en Everjeans. De muzikan ten zetten zich belangeloos in voor het goede doel. De winkeliers betalen voor de concerten. En de opbrengs ten zijn voor inloophuis 'de Boei'locatie Goedereede. Dankzij de medewerking van muziekschool Goeree-Over flakkee treden gitaristen, koperblazers, een keyboard- speler, twee pianisten en een harpiste in de winkels op. Op het Diekhuusplein zorgt blaaskapel 'de Vosseblazers' zaterdag voor een gezellige sfeer op de midwintermarkt. Daarbij zorgt XXL producti ons ervoor dat er de hele dag kerstmuziek te horen is. Ook wordt de..-mieiv*;ixitermarkt bezocht door het Christelijk Stadskoor Goeree o.l.v. Jaap de Geus. Het koor zal sfeer volle winter- en kerstliede ren ten gehore brengen. Piet Westhoeve komt met zijn gelegen heids winterorkest ook even langs. De organisatie van deze inmiddels traditionele mid wintermarkt is ook dit jaar weer in handen van de Sor optimistclub Goeree-Over flakkee en de Middenstands vereniging Middelharnis. De Soroptimistclub maakt onderdeel uit van de inter nationale service-organisatie 'Soroptimist International'. Doelstelling van het Soropti- misme is om wereldwijd een stem te zijn van Vakvrouwen voor Vrouwen door bewust zijn, pleitbezorging en actie. Soroptimisten zetten zich in voor de verbetering van het welzijn van vrouwen en kin deren, voor mensenrechten voor allen en voor gelijk heid, ontwikkeling en vrede in de wereld. De Soroptimistclub Goeree- Overflakkee werd opgericht in 1998 en heeft zo'n 30 leden met een grote diver siteit in beroep en leeftijd. Met deze brede basis wil de Soroptimistclub Goeree- Overflakkee haar kennis en kunde inzetten om bij te dragen aan de doelstellingen van het Soroptimisme. De opbrengst van de midwin- terniarkt bestemmen de Sor optimisten evenals vorigjaar voor inloophuis 'De Boei' locatie Cioedereede. Dit inloophuis is een ont moetingsplaats voor mensen die kanker hebben of hebben gehad. Ook partners en de naaste familie zijn welkom omdat de patiënt deze ziekte niet alleen beleeft, maar hun naasten ook meelijden. Het inloophuis is opgezet door Marja den Eerzamen, die tijdens haar ziekte in con tact kwam met inloophuis De Boei in Rotterdam. De steun die ze daar ervaren heeft, deed haar besluiten om samen met haar moeder, Bettie Bruinsma, in Goede reede een dependance van Rotterdam op te richten. Inmiddels is 'Café Goeree' aan Noordzijde Haven 1 te Goedereede iedere tweede en vierde dinsdag van de maand geopend als inloop huis. Vorigjaar bracht de midwin termarkt van de Soroptimis ten in totaal 4500 euro op. Met dat geld konden vrijwil ligers van het inloophuis een cursus begeleiden/opvangen van bezoekers volgen en kon den lotgenoten deelnemen aan een georganiseerde reis naar Ossendrecht. Ook kon met dit geld materialen voor creatieve vorming, boeken en kantoorartikelen worden aangeschaft. Het inloophuis kan nog heel hard steun gebruiken. Niet alleen ter bekostiging van de reguliere activitei ten, maar ook voor alles wat verder bij het runnen van een inloophuis komt kijken. Daarom zijn de Soroptimis ten ook dit jaar weei- blij met de welwillende bijdragen en opbrengsten vanuit dit mid- wintergebeuren voor het goede doel. SOMMELSDIJK - Zater dag 15 december geeft het Christelijke Jongerenkoor Psallite Deo een kerstuitvoe ring in de Hervormde Kerk van Sommelsdijk. Medewer king wordt verleend door het brugklaskoor van de Christelijke Scholengemeen schap Prins Maurits. Tijdens deze avond zullen diverse christelijke kersdiederen ten gehore worden gebracht, variërend van klassieke wer ken tot traditionele liederen en Engelse Carols. Ook is er samenzang. De aanvang is om 19.30 uur De opbrengst van de avond is bestemd voor Sdchting Ontmoeting. ■44- Het helpt hen al bitter weinig dat ze hun bretels zo kort mogelijk inhalen, want het weerbarstige kruis laat nu eenmaal niet toe dat de pijpen veel hoger komen. Trouwens, moeder is er eveneens voor dat de knieën bedekt zijn, want dat beschermt de kousen, waar de jongens zo gemakkelijk gaten in kunnen vallen. Fransje is er helemaal niet van gediend dat La Bruyère hem tamelijk hard handig omdraait en zijn handen op plaatsen houdt die Fransje's schaam tegevoel wakker roepen. Maar als hij een galgbroek wil hebben, zal hij zich dat moeten laten welgevallen. De kleermaker schrijft met een pot- loodstompje, waaraan hij telkens likt, enkele getallen op een groezelig stuk je papier, en verzekert Fransje op lui de toon dat hij kommende weke diens mooie broek klaar zal hebben. Die kriege'k voe m'n veriaerdag, ver trouwt Fransje hem toe. Hij zegt dit echter niet uit een behoefte om ver trouwelijk tegen de man te zijn, maar bij wijze van opluchting dat dat gefrie mel met die centimeter voorbij is. Nu Fransje's verjaardag steeds dich terbij komt, begint hij er ook meer belangstelling voor te tonen. Hij kan nu de dagen op zijn vingers aftellen, en dat brengt dit heuglijk feit binnen het bereik van zijn voorstellingsver mogen. Niet dat hij enige verwach tingen koestert nog meer geschenken te zullen krijgen. Hij acht zich al heel bevoorrecht dat hij galgen gekregen heeft en een galgbroek gaat krijgen. Maar de gedachte aan zijn verjaardag doet hem stilstaan bij het begrip tijd. Hij is nu nog driejaar. Maar binnen kort zal hij vier zijn. Maar voor hij drie was, was hij twee, en daarvoor één, en daarvoor geeneen! Maar waar was hij dan vóór die tijd? Daar moet hij moeder naar vragen. Poete, wae was ik voe a'k een klein kindje was? Toen was je nergens, antwoordt moe der. Maar dat kan Fransje zich niet voorstellen. Voor zijn besef is hij er altijd geweest, en hij moet toch ergens vandaan gekomen zijn. Wae bin'k dan vandaen ekommen? dringt hij aan. Moeder heeft vroeger al vaker zulke vragen moeten beantwoorden, dus zegt ze zonder aarzelen: Den lère ei je an oans egeven. Is den lère dan bie oans in uus ewist, en eit 'N mien toen an joe egeven? En ei jie toen den lère ezien? En wat zeien Ie tegen je? Moeder is op al die vragen niet bedacht en vraagt zich af hoe ze de biologische feiten kan omzeilen zon der de waarheid, geweld aan te doen. Ze antwoordt dat de Heere niet zelf komt om een kindje te brengen, maar dat Hij daar vaak de dokter voor gebruikt om het voor Hem te doen. En al zou de Heere in huis komen, dan zouden ze Hem toch nog niet kunnen zien, want de Heere heeft geen lichaam net als de mensen. En praten doet de Heere ook niet zoals zij praten. Hij spreekt tot hen in de bijbel, en soms zachtjes in hun hart. Maar dan kun je nog geen stem horen net als de stem van mensen. Die hele uitleg baat Fransje echter geen zier. Heeft de dokter dan een heleboel kindertjes in voorraad, en hoe weet hij waar hij er een moet brengen, als de Heere geen stem heeft net zoals zij? Trouwens, dat heeft nog steeds het vraagstuk niet opgelost waar die kindertjes bij de dokter vandaan komen. Maakt God die in de hemel, en laat Hij misschien - de engelen die bij hem brengen? Waarom verkeert de dokter in zo'n bevoorrechte positie dat die zomaar met de geestelijke machten omgang heeft, iets dat alle andere schepselen ontzegd is? En als God de kindertjes in de hemel maakt, dan is hij. Fransje, daar al eens geweest, iets dat hij altijd al vermoed had, al herinnert hij er zich niets van. De ene vraag stapelt zich op de ande re, en hulpeloos, bijna smekend ziet hij zijn moeder aan. Hij kan al die vragen niet eens onder woorden brengen, maar de weinige die hij formuleert, bewijzen moeder maar al te duidelijk en overtuigend dat ze hem niet het juiste antwoord gegeven heeft. Het is waar, ze heeft ongeveer dat zelfde antwoord al eerder gegeven toen de andere kinderen nog klein waren, en toen bleek dat in de regel voldoende en afdoende te zijn. En als die guust later, bij het groter worden, met' geen vragen op dit gebied meer bij haar kwamen, dan was het duide lijk dat ze hun verdere inlichtingen elders opgedaan hadden. Het beste zou natuurlijk zijn, dat al die dingen onbevangen en eerlijk met kinderen besproken konden worden, maar daar voelt zij zich onbekwaam toe. Trouwens, dit kind is er in elk geval nog veel te jong voor. Daarom zegt ze thans wat ze meteen had moeten zeggen: Niè, Fransje, den lère maekt de kleine kindjes iiie in den eniel, en Ie briengt ze ok nie bie den dok ter. Ie geeft ze regelrecht an de moeders. Mae oe at 'N dat doet, en oe at dat gaet, dat kan'kje noe nog nie vertellen. Dae bi je nog te kleine voe, en dat kCi je noe nog nie begrieperi. Fransje voelt zo maar aan dat hij hier tegenover een geweldig mysterie staat. Een groot respekt en een diepe eerbied doen alle verdere vragen in hem verstommen. Hij is eigenlijk blij dat moeder dit gezegd heeft, want hij voelt onbewust dat zijn verstand daar toch niet bij zou kunnen. Hij wil alleen nog weten of Wantje al die dingen al weet, maar moeder kan hem naar waarheid geruststellen. Ook Wantje weet daar nog niets van. En Kees en Arjaan dan? vraagt hij nog. Die ae'k et ok nog noait verteld, ont wijkt moeder. Dan vraagt hij of moeder nog eens vertellen wil van toen hij een klein kindje was. Moeder treedt in allerlei bijzonderheden uit zijn babytijd, die hem ten zeerste vermaken. Het is net of al die dingen iemand anders betreffen, een heel klein wezen dat hij buiten zichzelf kan beschouwen, terwijl er op de achtergrond van zijn denken toch het plezierige weten is dat moeder het over hem heeft. De laatste week voor zijn verjaardag gaat zijn gewone gang. 's Morgens zegt hij wel tegen moeder: (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6