o 0) B 3 u Werkvoorbereider K 3 u 0) 3 Nieuwe Prentenboeken POLITIE deNIEUWENDIJK CSECgEtg De 'schouwburg' van Oude- Tonge, drenkeldoden en de vergeten overstroming Vakanties in de uitverkoop bij Globe AH Ouddorp geeft voorproeve van lekkere kerstmenu's Hulpgoederen- inzameling werkgroep Uzon Geslaagde kleindieren- show 'Nut en Genoegen' Bingomiddag in Wijkcentrum Nieuwjaarsduik Uitslag manege Oostmoer Laatste wedstrijd zoutwater- competitie SGO I I t: EIÜVnDeti.f1IELW5 Waar is papa? Bob zegt sorry De wiebeltand van Sofie De Ouwe Waerelt: 0900-8844 Autobrand Inbraak in tankstation tf) VA ^,t vertrouwen bouwen Functie Aannemingsbedrijf van den Nieuwendijk B.V. ^VOJOitL^ ECP Middernacht Sale: PAGINA 4 DINSDAG 11 DECEMBER 2007 Een heel leuk prentenboek van Marianne Witvliet en Mark Janssen is het boek 'Waar is papa?' Ais je als klein meisje elke dag een leuk spel letje doet met je vader voor dat hij weggaat, en op een kwade dag vergeet hij het zomaar... dan word je toch zeker heel boos, en dan ga je toch zeker net zo lang zoeken tot je je vader hebt gevonden? Want je hebt nog iets tegoed! Het full color prentenboek van 32 pagina's werd op de markt gebracht door Mozaïek junior, EAN 9789023992387, NUR 271/273, prijs 12,50. Joke Verweerd en Remko van der Werf werkten ook samen aan een prentenboek. Het gaat over Bob, een bijtje of wespje, dat laten we in het midden. Bob wil graag spelen met de andere cueren. Maar het lijkt wel of iedereen het te druk heeft met zijn eigen spelletjes. Bob besluit maar eens flink op te gaan vallen. Als dat nog niet helpt, gaat hij gemeen doen. Hij steekt Eekhoorn in zijn neus. Bob denkt: als ik iedereen plaag, moeten ze wel naar je kijken. Maar of hij met dit gedrag vriendjes maakt, is natuurlijk te betwijfelen. Als hij ontdekt dat eekhoorn net iets lekkers voor hem had gezocht, heeft Bob spijt. Hoe kan hij het weer goedmaken? Hij zegt sorry, en hij meent het echtl Wat een gezellig, leerzaam boek. Want erbij noren, boos zijn en het weer goed maken. BOEKEN EN MtZIEK VAN DER BOOM (Oia7j4826l4-FulOI8"-'»-'"'' dat hoort toch bij het leven? Het prentenboekre telt 28 blz. gebonden full color, is uitge geven bij Mozaïek Junior, EAN 9789023992387, NUR 273, prijs 12,50. Annemarie ten Brinke en Wil- lemijn de Weerd, de auteurs van het boek 'De wiebeltand van Sofie', beiden parttime werkzaam in het basisonder wijs, schreven eerder samen. In het boek de wiebeltand van Sofie staan veertig gewone, alledaagse, heel herkenbare en dus heel leuke verhaaltjes om gezellig voor te lezen. De bijpassende ülmlraties, niet onbelangrijk in zo'n boek, zijn van Mane-Sophie Mejan (bekend .van Mildred Muis). Sofie is gelukkig niet alleen op de wereld; ze heeft ook nog een zusje Lotte en een vriendje Bram. En wat ze alle maal niet meemaken.Natuurlijk een wiebeltand, maar ook andere gewone maar toch spannende din gen zoals uit logeren gaan, een baby bij Naomi, ijsjes, en ook nog een verhaaltje over de actie schoe nendoos, tegenwoordig schoen maatjes genoemd. Gelukkig loopt ieder verhaal goed af! Het boek bevat een heel eenvoudige, maar spontane christelijke boodschap. Doordat de verhaaltjes kort zijn, zijn ze ook erg geschikt om in de klas voor te lezen, of om als aanzet gebruikt te wor den voor een kringgesprek of een klassikale actie. Heel goed gedaan! Het boek telt 85 pagina's in gebonden uitgave. Mozaïek Junior, EAN 9789023992295, prijs 13,50. BOEKEN VROEGINDEWEIJ De laatste Ouwe Waerelt van 2007 biedt de lezer een keur aan historische artikelen, zowel qua onder werp als qua plaats. Het historisch tijdschrift voor Goeree-Overflakkee bevat artikelen over onder meer de 'schouwburg' van Oude- Tonge, de drenkeldoden op de kust van Goeree, de ver geten overstroming en de gemeentehuizen van Den Bommel. De nieuwe Ouwe Waerelt is zojuist van de persen gerold en wordt spoedig verspreid. De wieg van de beroemde toneelspeler Louis Bouw meester stond in Middelhar- nis. Hij kwam op 5 september 1842 ter wereld in het huisje van een viskoopman. Zijn moeder was een actrice die de kermis van Middelharnis bezocht. In De Ouwe Waerelt staat het levensverhaal van Louis Bouwmeester en zijn de bezoeken opgetekend tfie hij aflegde aan zijn geboorte plaats. In Middelharnis leeft de naam van de vermaarde acteur voort in de naam van een plein. Toneel speelt ook een rol in het artikel 'De 'schouwburg' van Oude-Ton- ge'. Niet veel mensen zullen weten dat Oude-Tonge ooit een schouwburg had. De aanwe zigheid van deze voorziening was niet tot ieders genoegen. Zo riep de kerkenraad van de Hervormde gemeente in 1818 enkele gemeenteleden op het matje die zich hadden bezig gehouden met het spelen van comedie'. Hoe het is afgelo pen is te lezen in De Ouwe Waerelt. In de nacht van 12 op 13 maart 1906 braken de dijken van de Kronings- en de Woutrinapolder bij Stel- lendam. De schade van deze vergeten overstroming was groot. Zo groot dat deze en andere polders zich verenig den tot de Dijkring Flakkee om nieuwe dijkdoorbraken beter het hoofd te kunnen bieden. De Dijkring kwam tot stand in 1909. Water speelt ook een rol in het artikel 'En de zee gaf de dooden die in haar waren' over de drenkeldoden op de kust van Goeree, met name het bergen en begraven van aangespoelde drenkelingen op het strand van het Flaau- we Werk in de achttiende eeuw. Tot 1823 werden de drenkeldoden begraven in de nabijheid van de plek waar ze aanspoelden. Daarna was het zeemanskerkhof in de duinen hun eindbestemming. Tot 1811 viel Den Bommel onder het bestuur van Oolt- gensplaat. Na enkele jaren samengevoegd te zijn met Stad aan 't Haringvliet, werd Den Bommel in 1816 een zelfstandige gemeente, met een eigen gemeentehuis. Aan het gemeentehuis - beter gezegd: de gemeentehuizen - en de verdere bestemmin gen is in De Ouwe Waerelt een artikel gewijd. Ook Stad aan 't Haringvliet komt aan bod in het tijdschrift, name lijk in een artikelenreeks over het bestuur op het platteland. Het eerste artikel gaat over de zestiende eeuw. De rubriek Museumstukken bevat een beschrijving van een tegeltableau in het Ouddorps museum. Burgemeester Van Vessem kreeg van het burgerij van Ouddorp ter gelegenheid van zijn 12,5-jang jubileum op 1 september 1919. De Ouwe Waerelt, een uitgave van Historische Vereniging De Motte, verschijnt driemaal per jaar en kost in de boekhandel 4,50. Leden van De Motte (con tributie €15 per jaar) ontvangen De Ouwe Waerelt gratis. Aan melden kan via het secretariaat van de vereniging: Molenblok 16, 3253 AL Ouddorp, 0187- 681005 of e-mail secretaris® demotte.nl. De hetere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, Middelharnis, (0187) 48 27 84 \\Tw.hetblniienhuismiddelhaniis.nl OUDE-TONGE - De werk groep Uzon van de Her vormde Gemeente (PKN) te Oude-Tonge zamelt zaterdag 15 december a.s. van 10.00- 12.00 uur aan het adres Sta tionsweg 2a te Oude-Tonge (Osseweijer B.V.) weer goe deren in voor haar zuster- gemeente te Uzon. Er staat ook een collectebusje voor uw (vrijwillige) bijdrage in de transportkosten. Wie vragen heeft, bijv. over de bruikbaar heid van spullen, kan contact opnemen met dhr. G. Groe nendijk, tel. 641934 (vóór vrijdagavond 21.00 uur). OUDDORP - Ook dit jaar was de kleindierenshow van Nut en Genoegen weer een succes. Met 690 dieren in vele kleuren en rassen was het weer één van de mooiste shows van Goeree- Overflakkee. Voor de keurmeesters is het elkaar jaar weer moeilijk om uit zoveel dieren en kleuren de beste aan te wijzen als kampioenen. Zeker als er zes keer het predikaat Uitmun tend wordt uitgedeeld. Uit de show kwamen de vol gende winnaars als kampi oen naar voren. Bij de Grote Hoenders was dit Sorraya de Penning met een Rhode Island red. Bij de Krielhoen ders was het M. Griekspoor met een Langshan. Bij de Watervogels Gedomesticeer de rassen G.J. Wagen veld met een NoordnoUandse krom- bek. Bij de Oorspronkelijke rassen Jorine de Jong met een Manderijneend. Bij de Konij nen J. van Toledo met een Kleurdweg. Bij de Cavia's Ria Grinwis-van 't Geloof met een Zalm agouti. Bij de Sierdui- ven kropperrassen A.J. Klink met een Steigerkropper en bij de Niet-kropperrassen A. Klepper met een King. Bij de postduiven showklasse werd C.M. Grinwis-Grinwis kam- pioern en bij de Vliegklasse K. Meijer. Ook onder de jeugdleden waren er kampioenen. Jorine de Jong was dit bij de Grote Hoenders, Gert Jan de Jong bij de Krielhoenders, Arco Luime bij de Watervogels Gedomesticeerd, Jorine de Jong was dit bij de Grote hoen ders en Gert Jan de Jong bij de Krielhoenders. Arco Lui me bij de Watervogels Ged- mosticeerd, Jorine de Jong bij de Watervogels Oorspron kelijke rassen. Adine Klijn bij de Konijnen, Bart Klijn bij de Sierduiven, Melisa Bazen bij de Cavia's en Ronald Grinwis bij de Postduiven Showklas- sen. Zaterdagmiddag werden de prijzen uitgereiKt. Voor alle jeugdleden was er ook nog een mooie beker. De wipnende nummers, van, de verloting zijn: Oranje 602, 899 en 941, Geel 982, 871 en Groen 463. Om negen uur mochten de dieren weer naar huis en werd alles opgeruimd. MIDDELHARNIS - De bin gocommissie van Ouderen werk Middelharnis houdt woensdagmiddag 19 decem ber a.s. een Bingo voor jong en oud, met een prijzenpak ket in kerstsfeer. Iedereen is welkom. De deuren gaan om 13.00 uur open, de eerste ronde begint om 13.30 uur. Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden. De 7 bingorondes kosten €3,50, de 2 koffierondes 0,50 per stuk. Tussendoor wordt er een verloting gehouden. De deelnemers kiezen zelf waar ze aan meedoen. Het wijk centrum is rolstoelvriendenjk en helemaal rookvrij. Voor meer informatie kunt u bel len naar 0187 483366. OUDDORP - De Ouddorpse Reddingsbrigade organiseert op 1 januari 2008 voor de 26"^ keer de nieuwjaarsduik. Inschrijven voor de duik kan vanaf 13.00 uur in reddings- post 't Flaauwe Werk van de Ouddorpse Reddingsbri gade, Westerduinpad 2. Het startsein voor de duik is om 14.00 uur. Voor het omkle den van de deelnemers zal er op het strand naast de post een tent worden geplaatst. Voor de aanvang van de duik zal dweilband Valse Hoop' aanwezig zijn om het geheel muzikaal te omlijsten. Na afloop is er erwtensoep en (tegen geringe vergoeding) glühwein te verkrijgen in de reddingspóst. Wie meer informatie wil, kan bellen naar 0187 681849 (bij geen gehoor inspreken) of mai len naar iiïfo(a)ouddorpse- reddingsbrigade.nl. Via het emailadres én via de website van de Ouddorpse Reddings brigade www.ouddorpsered- dingsbrigade.nl is het moge lijk een inschrijfformulier op te vragen. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDE-TONGE-Op de krui sing N498/N215 is zaterdag rond 10.00 uur een perso nenauto geheel uitgebrand. De bestuurder werd door mede weggebruikers gewaar schuwd dat zijn auto brand de. De brandweer kwam ter plaat-se om de brand te blus sen. NIEUWE-TONGE - In het tankstation aan de Molendijk is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De inbraak werd zondagmor gen rond half zeven ontdekt. Door de inbrekers werd het pand via de achterzijde bin nengedrongen waarna de gehele ruimte werd door zocht. De politie van het wijk team Middelharnis stelt een nader onderzoek in. Mocht u getuige zijn geweest of over ander informatie beschikken die betrekking heeft op deze inbraak, neemt u dan contact op met de politie via tele foonnummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. STAD AAN 'T HARING VLIET - Uitslag van de dres- suurwedstrijd voor pony's, proeven F3 en F4, gehouaen 'op zaterdag 8 december jl.in Manege Oostmoer, Oost- moersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proe ven dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 210. Proef F3. Kirsten Lok ker, Karine, 238 pnt; Jaimy Taaie, Karine, 235 pnt; Niels Schrumpf, Saartje, 233 pnt; Adrianne Vijfhuizen, Joy, 231 pnt; Aïcha Jongejan, Dopette, 230 pnt; Tessa Cox, Daisy, 226 pnt; Matthe Kie viet, Saartje, 225 pnt; Chanel y. Sijck, Jpren, 223 pnt; Mels^,^, van Nederpelt, Sonja, 223r pnt; Miloli Arensman, Whis per, 220 pnt; Robbert Confu- rius. Doddle, 214 pnt; Peter Witvliet, Tazz, 206 pnt. Proef F4. Phebe Sieliakus, Quint, 241 pnt, tevens diploma F4 behaald; Pauline. Andeweg, Daisy, 235 pnt, tevens diploma F4 behaald; Marieke Vermeulen, Spikkel? 233 pnt, tevens diploma F4 behaald; Demi Hage, Passoa, 229 pnt; Zoe Hage, Mickey Boy, 229 pnt; Sarine Ande weg, Saartje, 226 pnt, tevens diploma F4 behaald; Leah Tieleman, Dynamite, 225 pnt; Sera Meijer, Passoa, 222 pnt; Rianne v. Duijn, Saartje, 219 pnt; Evi v.d. Nieuwen- dijk, Diamond, 214 pnt. Op zaterdag 8 december jl. hield Sportvisserij Goe ree-Overflakkee de laatste wedstrijd van de zoutwater- competitie 2007. Er werd van 11.00-15.00 uur onder redelijke weersomstandig heden gevist in de Dintelha- ven te Europoort. Er waren in totaal 14 deelnemers. Het was een spannende wedstrijd met 'nieuwe namen' die in de top eindigden. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 15 december, de eerste wedstrijd van de zout- watercompetitie 2008. Wie a.s. zaterdag mee wil doen, moet zich voor donderdag 13 december op te geven bij Kees Struik, tel. 0187- 601527. Bij de opgave kunt u desgewenst ook zagers of pieren bestellen. Voor meer informatie over Sportvisserij Goeree-Overflakkee kunt u kijken op website www.sport- visserijgo.nl. Hieronder de daguitslag van jl. zaterdag. 1. Bram Abrahamjan405 2. Benjordaan259 3. Arco Schaaf243 4. Cees van der Welle234 5. Kees Struik232 6. Andre van Heukelen ..212 7. Thomas Knol197 8. Niek Bazen193 9. Jan Landman183 10. Piet Belder173 11. Ruud Rijke172 12. Kees Vreeswijk107 13. Leo Koppenaal46 14. Gerrit van Zielst39 Aannemingsbedrijf Van den Nieuwendijk B.V. te Steltendam is een moderne en klantgericlite bouwonderneming die zich richt op de realisatie van projecten in de woning- en utiliteitsbouw. Ons bedrijf heeft regionaal een sterke marktpositie en is met name actiefin een straal van 60 kilometer rond Stellendam. Het constante streven naar optimale kwaliteit is geïntegreeid in de gehele organisatie en komt onder andere tot uitdrukking in de ISO-certificering. Hierdoor heeft de onderneming in de afgelopen jaren een solide relatie met haar opdracht gevers opgebouwd waarmee de bouwprojecten veelal in een 1 op 1 relatie worden gerealiseerd. Wij zijn op zoek naar een: In deze functie verzorg je zelfstandig de werkvoorbereiding van onze projecten, controleer je het door derden aangeleverde tekenwerk, maak je planningen en bewaakt de voortgang. Tevens heb je overleg met alle betrokken partijen. Ook het bijwonen van bouwvergaderingen behoort bij deze functie. Opleidingen en eigenschappen Om in deze functie de bovengenoemde zaken bij Van den Nieuwendijk B.V. op professionele wijze uit te voeren, beschik je over: - benodigde opleiding'en op vaktechnisch gebied, minimaal MBO-niveau - kennis van de gangbare Microsoft-office programma's - voldoende werkervaring - geen negen tot vijf mentaliteit - leeftijd bij voorkeur tussen 25 en 45 jaar Verder beschik je over goede communicatieve vaardigheden, werk je zelfstandig, ben je stressbestendig, initiatiefrijk en enthousiast. Arbeidsvoorwaarden Je werkt In een prettige omgeving met alle ruimte om zelfstandig te kunnen werken. Daar tegenover staan prima primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden en bij gebleken geschiktheid een vast contract. Solliciteren Heb je belangstelling in bovengenoemde functie stuur dan je sollicitatiebrief met curriculum vitae binnen 14 dagen naar: T.a.v. dhr. P.J.C. Krijger Postbus 4, 3250 AA STELLENDAM of per e-mail naar info@vdnieuwendijk.nl Voor meer informatie kunt u ook terecht op onze website www.vdnieuwendijk.nl Vanwege voortdurende uitbreiding van werkzaamheden zijn we op zoek naar een Functie-eisen: - Fulltime functie, commercieel. - Ervaring in de staalbouw. - Opleiding MTS/HTS bouw of werktuigbouw. - Ervaring met Excel en/of calculatieprogramma's. - Zelfstandig en creatief. Takenpakket: - Uit de tekeningen van constructeur en architect sorteert u hef staalwerk, u bent alert op mogelijke vereenvoudigingen. - U schat de arbeid en verzorgt een nette offerte. - U houdt contact met de klont en voert prijsonderhondelingen. - Steekproefsgewijs voert u nacalculatie uit. Heeft u ervaring of denkt u zich dit vak in korte tijd eigen te maken, bel dan voor een afspraak: (0187) 68 47 21 of (06) 22 99 84 67, Eef Grinwis Informatie over wat we maken en monteren vindt u op v^ww.staalbouwgoeree.nl. Op donderdag 20 december a.s. wordt voor de 6' keer bij Globe de traditionele Mid dernacht Sale gehouden. Deze midwinternacht ope nen 83 Globe Reisburo's van 21.00 tot 00.00 uur hun deu ren voor de unieke Sale. Met spectaculaire aanbiedingen wil Globe haar klanten laten profiteren van deze vakantie uitverkoop. De reisadviseurs zullen zorgen voor een fees telijke gezellige avond en klanten kunnen ieder uur een HotelGadeau t.w.v. 99 winnen. Globe Reisburo biedt één malig exclusieve aanbiedin gen in samenwerking met o.a. Oad Reizen, Hotelplan, Disneyland® Resort Paris en KLM aan. Deze zijn alleen tijdens de Midwinter nacht Sale te boeken. Om alvast voorbeelden te geven hoe spectaculair de aan biedingen zijn, licht Globe een tipje van de sluier: zon vakanties vanaf €169, 2e KLM-ticket Europa gratis, wintersport vanaf €99 en hoge kinderkortingen voor een bezoek aan Disneyland. In totaal zullen 83 Globe Reisburo's, waaronder die van Ouddorp en Middel harnis, van 21.00 tot 00.00 uur hun deuren openen. Een complete lijst van deel nemende winkels staat op website globereisburo.nl. Het callcenter van Globe zal telefonisch te bereiken zijn op 0900-8482. De speciale aanbiedingen zijn de hele nacht ook onli ne boekbaar op www.globe- reisburo.nl. Albert Heijn Ouddorp nodigt alle inwoners van Ouddorp, Goedereede en Stellendam op 13 december van 14.00 tot 21.00 uur uit voor een kerstproeverij van AH Excel lent producten Speciaal voor de Feestdagen. In de Albert Heijn winkel aan de Molen blok 6-8 kunnen klanten dan een voorproefje nemen van bijzonder lekkere kerstmenu's. "We laten heerlijke produc ten proeven, die niet kunnen mislukken en in een handom draai op de feesttafel staan. Onze kerstproeverij wordt niet alleen lekker, maar ook gezellig en inspirerend", aldus ondernemer M. de Berg. Bij ruim 100 AH winkels zullen Excellent producten Speciaal voor de Feestdagen verkrijgbaar zijn. Excellente kwaliteit, gemak en klassieke kerstsmaken in een nieuw jasje spelen daarbij de hoofd rol. Nieuw zijn de oogstrelen de, kant en klare amuses. Van Amuseglaasjes en porselei nen Amuselepels vlees en vis tot hartige Lolly's. Ook intro duceert Albert Heijn nieuwe wildgerechten, die zó de oven in kunnen en niet kun nen mislukken, zoals Herten gebraad, Haasbiefstuk specu- laas en Eend a l'orange. Op Tweede kerstdag gour metten dikwijls gezinnen met hun kinderen. Albert Heijn haakt hierop in met een aan tal luxe gourmetvarianten in kerstsfeer, zoals Gourmet mini wild. Gourmet mini hamburgertjes. Gourmet mini vinken. Gourmet vis en Gourmet mini biefstuk en varkenshaas. Speciaal voor de kinderen is er Gourmet mini kids met kip in de vorm van kerstboompjes. Kijk voor meer informatie op website www.ah-ouddorp.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4