Cliënten feliciteren Kinderafdeling Woord Daad I Kerstbomen uit Ouddorpse tuin verfraaien Goedereede Sint vindt cadeautjes net op tijd in vuilcontainers Infoavond voorlopig ontwerp recreatiepark Westplaat Kerkdiensten Ger. Gem. Kerstmiddag De Stelle- vrouwen Kerstavond De Christenvrouw EIIAriDEII-niEUWS Adventviering Remonstrantse Gemeente Kerst avond Apollo Ontmoeting U Dak of fundament Kerstzang avond met Jeduthun Kerstzang avond Stad aan 't Haringvliet Kerstviering met ouderen en minder validen Oproep: Cultuur als ontmoeting van verschillende leeftijden EIUVtlDEll-tllElJWS WINTERMARKTI Rekenkamercommissie presenteert rapport kostprijsberekening 1 PAGINA 2 DINSDAG 11 DECEMBER 2007 DIRKSLAND - Dinsdag 27 november vierde de kinder afdeling van het Van Weel Bethesdaziekenhuis in Dirks- land haar 50-jarig bestaan, 's Morgens vonden er diverse festiviteiten plaats en 's mid dags brachten leden van de Cliëntenraad een bezoekje aan de afdeling om namens alle cliënten uit het verzorgings gebied van het ziekenhuis een cadeau aan te bieden. In de speelkamer waren genoeg 'vrij willigers' om het grote pakket uit te pakken. In overleg met het hoofd en de pedagogisch medewerker van ae afdeling is ervoor gekozen de kinderen te verrassen met een ziekenhuis van Lego, inclusief een ambu lance en reddinigshelikopter Naast het speelplezier draagt het cadeau bij aan het verwer kingsproces bij de kinderen. Leuke bijkomstigheid is dat ook Lego dit jaar naar 50-jarig jubileum viert, zodat de jarige Kinderafdeling verrast werd met eenjarig cadeau. MIDDELHARNIS - De gemeente Middelharnis wil in woonwijk de West plaat in Middelharnis een multifunctioneel recreatie park realiseren. Een park dat bedoeld is voor ieder een: jong en oud, klein en groot, en waar men onder andere kan sporten, ont spannen, wandelen, pick nicken en uitwaaien. Het voorlopige ontwerp voor dit park is gereed. Op woensdagavond 19 decem ber 2007 organiseert 'de gemeente een inloop avond waarop de plannen worden gepresenteerd. Aanwezigen Kunnen na afloop van de presentatie vragen stellen, commen taar geven of suggesties naar voren brengen. De opmerkingen en sugges ties worden meegenomen in het verdere ontwerp proces. De bijeenkomst vindt plaats in net Prieel van recreatiecentrum De Staver en begint om 19.30 uur. De ontvangst is vanaf 19.00 uur. OOLTGENSPLAAT-Woens dag 12 december, 19.30 uur, ds. J.M.D. de Heer. OUDE-TONGE - Woensdag 12 december, 19.30 uur, stud. B. Labee. STELLENDAM - Vrouwen vereniging De Stellevrouwen -nodigt alle dames en heren van 65 jaar en ouder uit Stel- lendam uit om deel te nemen aan haar jaarlijkse Kerstmid dag. Deze wordt gehouden op dinsdag 18 december om 14.00 uur in 't Haegse Huus. De middag staat onder de muzikale leiding van Mevr. K. van Toor. Verder werken mee dhr. M. Diepenveen (kerst meditatie), mevr. J. Tiggel- man (Zang en gitaar)', mevr G. Meijer (panfluit), mevr A. v.d. Bok (kerstverhaal) en mevr. E. v. Vlijmen (kerst gedicht). De Kerstmiddag is fratis toegankelijk. Een kopje offie met wat lekkers staan klaar. Aanmelden kan via tel. nr. 490909 (mevr. Selhorst), 492031 (mevr. v.d. Velden) en 601526 (mevr Rensink). DIRKSLAND - Morgen, woensdag 12 december, houdt De Christenvrouw afdeling Dirksland haar Kerstavond. Tijdens deze bijeenkomst zal kandidaat G. Lugthart de meditatie verzorgen. Ver der is er een muiikaal inter mezzo door Eline de Gast op de piano en Cornalien van Spronsen op de viool. Gasten zijn weer hartelijk welkom. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw Onder de Wiek. Opgave voor de broodmaaltijd van 16 januari is ook nog mogelijk. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdracfiten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verl<oop: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - Op dins dag 18 deceniber 2007 vindt de jaarlijkse Adventviering plaats in de Remonstrantse Gem., Voorstraat 35 te Som melsdijk. Deze avond wordt georganiseerd door en voor gemeenteleden en belang stellenden. Ds. J.R Klijnsma zal de avond leiden en het koor 'Cantone' van de Remon strantse gemeente zal deze avond medewerking verlenen. Het muzikale gedeelte wordt mede verzorgcTdoor Mw. Sja- liene de Waal. Zoals alle jaren is er ook weer een kerstver haal en zullen er gedichten worden voorgedragen. Aan vang 19.30 uur, kerkdeuren gaan open om 19.00 uur. NIEUWE-TONGE - Op vrijdag 21 december geven Hamonie ApoUo, Gemengd koor Apollo en kinderkoor Apollo uit Nieuwe-Tonge hun traditionele kerstavond in Ons Dorpshuis aldaar. Naast de optredens is er ook ruimte voor samenzang. De zaal gaat open om 19.00 uun U kunt dan koffie drinken tot de aanvang van het concert om 20.00 uur. De toegang is gratis, maar na afloop wordt er een collecte gehouden ten bate van Inloopnuis 'De Boei' locatie Goedereede. hulp nan dak- en thuislozen ff MIDDELHARNIS - Vrijdag 14 j december vanaf 17.00 uur en zaterdag 15 december Is op het DIekhuusplein In Middel- j hamis de wintermarkt waar lekkere 'winterse kost' te koop Is zoals erwtensoep, vers j gebakken vis en heerlijke j chocolademelk. hiet Is mogelijk een bestelling j te plaatsen voor erwtensoep, j Deze wordt dan vrijdag 14 december bij u thuis bezorgd. U kunt bestellen tot en met j woensdag 12 december bij één van de volgende personen: -Marco de Jonge, tel. 482472; j -Marieke Kalle, tel. 489757; - Leneke v/d Have, tel. 683004. De opbrengst Is bestemd voor j Woord Daad en Ontmoeting, MIDDELR-VRNIS - Op 6 december heeft de rekenka mercommissie Goeree-Over flakkee aan de gemeenteraad van de Middelharnis het rap port kostprijsberekening: dak of fundament; een onder zoek naar de subsidierelatie tussen gemeente Middelhar nis en stichting Companen gepresenteerd. Op verzoek van de raad heeft ae commis sie onderzoek verricht naar de doelmatigheid en doel treffendheid van het subsi diebeleid ten aanzien van de welzijnsstichting Companen. De Rekenkamercommissie oordeelt dat de subsidiere latie onvoldoende doelmatig en doeltreffend is. De com missie beveelt de gemeente ondermeer aan een meer regisserende rol te vervul len, een nota welzijnsbeleid vast te stellen en richtlijnen op te stellen voor subsidie aanvragen. Verder wordt aanbevolen een onafhanke lijk onderzoek te verrichten of de stichting -afgemeten aan vergelijkbare instellin gen - voldoende toegerust is om als zelfstandige stichting opdrachten te verwerven in concurrentie met andere aanbieders. Daarbij wijst de rekenkamercommissie op het belang van commitment van de stichting voor de voorge stane koers. Bespreking van dit rapport straat vooralsnog gepland voor de gemeen teraadsvergadering van 17 januari 2008. Het rapport is Deschikbaar op www.rcgo.nl/ middelharnis.html. MIDDELHARNIS - Op maandag 24 december geeft de Chr gemengde zangver eniging Jeduthun o.l.v. diri gentjan Wisse een kerstzang avond in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Het thema j voor deze avond is 'Kom tqti' ons, de wereld wacht'. Naast- Jeduthun zal medewerking worden verleend door jeugd- koor 'Het Kleinood', even eens o.l.v. Jan Wisse. Het orgel wordt bespeeld door Hans van Heemst, de decla matie wordt verzorgd door. Ati van Nimwegen, terwijl ds. H. Harkema een medita tie houdt. De aanvang is om 19.30 uur. Zaterdag 15 december wordt weer de jaarlijkse kerstzang avond gehouden in de Her vormde Kerk van Stad aan 't Haringvliet. Deze avond begint om 20.00 uur. Mede werking wordt verleend door Christelijk Mannenkoor 'Door Eendracht Verbon den' uit Stellehdam en de Christelijke Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet. Beide koren staan onder leiding van Cor- né de Geus. De orgelbegeleiding is in han- den van Piet Bechthum en Marian van Oostenbrugge. Ricardo Redert bespeelt de trompet en Jurgen van Oos tenbrugge de trombone. Ds. N. J. A. van Exel verzorgt de meditatie. Naast koorzang is er veel samenzang. GOEDEREEDE - De vereni ging 'Vrouwen rondom Goe- ree' nodigt alle leden, oude ren en minder validen van de gemeente Goedereede uit voor haar kerstviering op woensdag 19 december a.s. in m.f.g. Dorpstienden te Oud- dorp. Elk jaar maken onge veer 150 belangstellenden gebruik van deze middag, die om 14.30 uur begint en waarvoor de toegang gratis is. De middag wordt moge lijk gemaakt door de grote inzet van leden, vrijwilligers en sponsors. Opgeven kan op maandag en dinsdag 10 en Il december a.s. van 19.00- 21.00 uur bij Corrie van Splunter, tel. 0187-492181. GOEDEREEDE - Twee fraaie kerstbomen bepa len de komende weken het aanzicht van het stadje Goedereede. De flink uit de kluiten gewassen bomen zijn afkomstig uit een Oud dorpse privé tuin en zijn dankzij de grote en geheel belangeloze inzet van een aantal mensen op hun plek aan de Markt en bij de Goe- reese toren terechtgeko men. Door Dorien Kickert Giel Lokker woont in Oud- dorp en is de oorspronkelijke eigenaar van de twee bomen. die tot voor kort zijn eigen tuin sierden. "In verband met een verbouwing konden de bomen niet langer meer in mijn tuin blijven staan. Ik kwam op het idee om de bomen te schen ken aan de organisatie van de Kerstmarkt, die vorige week in Goedereede werd gehou den. Dankzij Jurgen Klapwijk van de Stichting Promotie Kop van Goeree en Desirée van Halewijn van het Toren museum kon een en ander toch geregeld worden." Dat was echter alleen nog maar in theorie, want het echte werk kwam toen de bomen daadwerkelijk moesten wor den verplaatst. "Dankzij de enthousiaste medewerKing van mijn neef Bas Temmink van het gelijknamige hove- niersbedrijf konden op don derdag 5 december de iDomen worden afgezaagd. Dat werd een hele klus, want vijf man hadden daar een hele morgen werk aan." Het bleek zelfs nog een hele riskante onderne ming, want de bomen moes ten tussen Janneke Lokker's met zorg gekoesterde plan ten en struiken door gema noeuvreerd worden. Ook de schuur van de buurman moest uiteraard geen schade oplopen. Toen moesten de bomen worden verplaatst naar Goedereede. Giel Lok ker schakelde de hulp in van Martin Tanis van Tanis Fou- rage. "Hij was zo vriendelijk om belangeloos zijn mede werking hieraan te geven. Met een speciale wagen, die geschikt is om de 10 meter hoge bomen te vervoeren, en een ver-reiker kwam ook dat in orde. Met een stevige wind was het nog een knap staaltje werk om beide bomen netjes neer te zetten." Giel Lokker heeft dan ook alle lof voor de enthousiaste medewerking die hij heeft ontvangen. "Een mooi Sinterklaas cadeau voor Goedereede, waar de kerst man vast ook heel blij mee is". Beide bomen zullen, ijs en weder dienende, de hele maand december in Goeder eede blijven staan. Naast het lopen van de Vier daagse, het helpen in de moestuin en het bezoeken van voetbalwedstrijden kan ook cultuur verschillende leeftijdsgroepen met elkaar samenbrengen. We denken daarbij aan tekenen, musi ceren, verhalen vertellen en gedichten voordragen. De boekenweek van 12-22 maart heeft als motto 'Van oude menschen... de derde leeftijd en de letteren'. Het is de bedoeling dat dan een avond wordt georganiseerd in de bibliotheken van Oud- dorp, Middelharnis en Oude- Tonge waarbij jong en oud, liefst samen, iets presente ren. Yvonne Tanis-Broeren te Ouddorp heeft al diverse amateurdichters bereid gevonden hun gedicht voor te dragen, maar nieuwe aan meldingen zijn nog steeds welkom. Daarnaast zoekt ze mensen die-^en verhaal over hun grootouders of een oud streekverhaal willen vertel len, en grootouders die iets moois over de jeugd van tegenwoordig kunnen voor lezen of voordragen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Yvon ne Tanis, Duinkerkerweg 29 te Ouddorp, tel. 0187 683802. Daarnaast worden nog grootouders gezocht die samen met tiun kleinkinde ren muziek maken en een keer op willen treden, alsook mensen die oude muziek, van voor hun geboortetijd, willen spelen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Her man Maas, Molendijk 4 te Stad aan 't Haringvliet, tel. 0187 611972, e-mail: her- man_greet@hetnet.nl. U kunt zich aanmelden tot 1 januari 2008. STAD a/h HARINGVLIET - Het was woensdag 5 december even schrikken op OBS de Molenvliet in Stad a/h Haring vliet. Sinterklaas was in paniek, omdat de zwarte pieten zondei veer zó goed hadden opgeruimd, dat alle cadeautjes kwijt waren. Na een fliike zoektocht vond Sinterklaas de cadeautjes terug in de... afvalcontainers! Net op tijd, want de vuilniswagen van het ISGO reed al op het dorp om de containers te legen. De medewerkers van het ISGO waren zo vriendelijk om Sinterklaas, zwarte piet én de cadeaus bij de school af te zet ten. Daar stonden alle leerlingen en de juffen al enthousiast te zingen om Sint te oegroeten. Daarna is op de Molenvliet een uitbundig sinterklaasfeest gevierd, met veel liedjes, pepernoten, cadeautjes en surprises.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2