ii^?r^ Gerda van den Boogert zegt VW vaarwel 40e Kerstboom bij 40-jarig huwelijksjubileum HEROPENING Verschijning Eilanden-Nieuws rond Kerst/Nieuwjaar PEKAAR ^Partners ''.^^z A' K 23 jaar Overflakkee op de kaart gezet Prijswinnaars Sinterklaas puzzel Kerstsamen komst 55-pluskring 'tiomeeteimui éemeentehuis Middelharnis Inloop marathonbingo www.autobeclrijffvanclervliet.nl 80e jaargang Nr. 7668 Dinsdag 11 december 2007 Christelijk streekblad op gerefoj^p^^'TTJj^^^j^otidslag b<fBEW.EX. Dinsdag 18 december Kerstnummer (huis-aan-huis) Vrijdag 21 december Kerst (abonnementenkrant) LET OP»! Vrijdag 28 december huis-aan-huis-krant Zowel in de kerst- als nieuwjaarsweek verschijnt er 1 uitgave. L MIDDELHARNIS - Het begon allemaal als een extra dienst in de zaak van Reisbureau Buyze, 25 jaar later is de VW van Middelharijis uitge groeid tot een organisatie met 24 personeelsleden, werkzaam op vijf locaties: de WV Zuid-Holland se Eilanden. Initiatiefneemster en vormgeefster van deze 'vereniging voor vreemdelingenverkeer' Gerda van den Boogert-de Vrij gaat met pensi oen. Ze neemt afscheid per 31 december 2007. De afscheidsbijeenkomst is, in verband met de feest dagen, wat eerder: op 19 december. Middenstandsvereniging Heel eenvoudig Enthousiasme Uitbreiding QKi ©BSB ïmmm - mass mKM? pa®» n Rectificatie Concertagenda Üw complete MKB adviseur! Voorstraat 94 Stellendam tel: 0187-492633 info@pekaar.nl http://www.pekaar.nl De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl i'SgCX^^^ïalpir Zie onze advertentie op pagina 9! OPHEFFINGSUITVERKOOP! Vrijdag 4 januari abonnementenkrant L-, Uit het overweldigend aantal inzendingen van de Sinterklaaspuzzel in onze krant zijn de vol- fende winnaars getrok- en: fam. F.H. Evers, Lauwerijnstraat 19, Nieuwe-Tonge K. Flikweert-AIeman, Dorpsweg 2, Ouddorp H. Nieuwland, Pimpelmees 45, Sommelsdijk G. van der Wekke, Dirk Bosstraat 21, Middelhamis fam. Van Wijk, Volgerblok 18, Ouddorp Deze prijswinnaars wor den hartelijk gefelici teerd. Zij kunnen vanaf woensdag 12 decem ber hun cadeaubon op komen halen bij Eilan den-Nieuws, Langeweg 13 te Sommelsdijk. Let ook op de kerstpuzzel in de krant van 18 december a.s. OOTLGENSPLAAT - Op donderdagmid dag 13 december a.s. komt de 55-pluskring weer bijeen in gebouw 'Elthato'. De middag begint om 15.00 um- en staat in het teken van kerst. De medi tatie wordt verzorgd door de heer K. Baas. Na de pauze volgt er een kerst programma, verzorgd door het comité, met gedichten en veel samen zang. Rond 17.00 uur is er een gezamenlijke broodmaaltijd. Iedereen is nartelijk wel kom. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar de familie P. Mans, tel. 631336. r'XTM Iw fc^»M, ft»M. r>^T«f» il»«M>l«l»|i^» J. (•i«n*«iaiiFaii(«ian*' Door Kees van Rixoort "Ik ben gek op reizen", gaat ze terug naar de bron van haar werk. "De geschiedenis van landen heeft me altijd geïnteresseerd en geïntri geerd. Aardrijkskunde en geschiedenis waren op school mijn favoriete vakken. Zo is het begonnen. Ik ben nieuws gierig naar hoe andere lan den eruitzien en naar hun verleden. Ik had ook graag reisleidster willen worden, maar het is er nooit van geko men." Ze kwam in de middenstand terecht. "Toen mijn oma op 73-jarige leeftijd met pensi oen ging, natnen wij de siga- renzaak annex postagent schap aan het Marktveid in Sommelsdijk over Dat was in 1964. Vóór die tijd hielp ik oma al in de winkel, eigen lijk ben ik ermee opgegroeid. Mijn inan was timmerman en ik deed de winkel. Er waren toen nog heel veel winkels in Sommelsdijk, Je had alleen al vier of vijf sigarenzaken. Rookwaren kon je alleen in speciaalzaken kopen. Later is het vrijgegeven en gingen ook kruidenierswinkels en rijdende winkels sigaretten en sigaren verkopen. Dat betekende een achteruitgang voor ons. We hebben het nog een paar jaar volgehouden en toen zijn we gestopt. Het postagentschap nadoen we toen al niet meer, want er was een nieuw postkantoor geko men." In de tijd dat de zaak aan het Marktveid nog in bedrijf was, richtte Gerda van den Boo- DIRKSL.\ND - Het echtpaar Zorge te Dirksland is dit jaar 40 jaar getrouwd. Het was mevrouw Zorge die 40 jaar geleden na hun trouwdag hun eerste kerstboom kocht bij Tuincentrum Hogchem, nu Life Garden Dirksland. Ieder jaar opnieuw kocht ze hier een kerstboom, zodat het nu voor de veertigste keer is dat het Dirkslandse tuincen trum een kerstboom aan dit echtpaar leverde. En \oor deze speciale gelegenheid kreeg ze die dit keer cadeau. Op de foto o\erhandigt één van de medewerkers van Life Garden mevrouw Zorge haar 40' kerstboom. gert, samen met een aantal andere ondernemers, een middenstandsvereniging op. De vereniging hield verschei dene acties en organiseerde evenementen als de Holle Bolle Gijs Dagen en het jaar lijkse bezoek van Sinterklaas. "Heel leuk was dat. In de Dubbele Ring had je een stoffenzaak en daar nebben we pakjes gemaakt 'voor de Pieten. Een heel jaar zijn we daarmee bezig geweest. Bij de middenstandsveieni- ging ligt ook de basis van de VVV. "We hadden regelmatig overleg met B en W, samen met de middenstandsveieni- ging van Middelharnis. Ik vond dat we toe waren aan een VVV en heb dat op een gegeven ogenblik naar voren gebracht tijdens dat overleg. We hadden wal te bieden: het streekmuseum, de histo rische kern van Sommelsdijk, de haven van Middelharnis. Bovendien gingen steeds meer mensen regelmatig met vakantie en was er behoefte aan informatie. Informa tie was nergens te krijgen in Middelharnis en Sommels dijk. De VVV moest er dus zijn voor de toeristen en voor de eigen inwoners. En voor de ondernemers, want daar kon men de VVV-bonnen weer inwisselen." Het idee werd enthousiast ontvangen en in 1982 ging de VVV van start. Leen Vroegindeweij, Ludovic den Hollander en Gerda van den Boogert vormden gedrieën het dagelijks bestuur De VVV voldeed aan de voor waarden van de ANVVV, de landelijke koepel, en mocht dus het logo gebruiken. "Het begon allemaal heel eenvou dig. Bij Reisbureau Buyze verkochten we VVV-bonnen en kaartjes voor het theater én verstrekten we informatie over Nederland en de eigen regio. Mevrouw Zomers- Zaayer van het reisbureau deed de VVV er gewoon bij. Ik was secretaris en ging af en toe kijken hoe het ging. We hebben ook direct infor matiemateriaal laten ontwik kelen. Een hele mooie folder van Flakkee, bijvoorbeeld, en een autoroute.De gemeen ten Dirksland en Oostflakkee haakten al gauw aan, zodat de financiële armslag toenam. Een belangrijke inlcomsten- bron van cie VVV is immers gemeentelijke subsidie. De aantrekkingskracht van de VVV groeide en.groeide. Met name vanuit de 'eigen' bevol king, die zo'n 80 procent van de klandizie vormde. De rest van de klandizie kwam van buiten en bestond uit toeris ten en dagjesmensen. "We verhuisden naar Oostdijk 2 om op onszelf te zijn en ver der te kunnen groeien. Dat gebeurde. We kregen ook (•mia vmi den Bnogerl neemt deze tiuimid aficheid. meer ondersteuning van de gemeente en meer mens- Kracht. Dat waren vrijwil- ''gers toen. Op een gegeven, moment gingen we betaalde krachten aannemen." In het bestuur kreeg ze de vraag of ze misschien interes se had voor een baan bij de VVV. Het antwoord was ja. Ze trad af als bestuurslid en vervulde vanaf dat moment een leidinggevende functie. "Een andere rol, maar het enthousiasme bleef", zegt Gerda van den Boogert, die het gevoel voor dienstverle ning en klantgerichtheid als voormalig middenstander niet.vreemd was. "In die tijd wilden we het ANWB-agentschap erbij hebben voor de routes naar vakantiebestemmingen. De leden moesten helemaal naar Rotterdam. Ik ben op pad gegaan om de ANWB naar Middelharnis te halen en dat is gelukt. Vanaf 1994 hebben we het agentschap." Twee jaar eerder verhuisde de VVV naar Kade 9 om meer ruimte te creëren voor die uitbreiding van service en personeel. Ruimte die in 2000 al weer te klein bleek. "De ANWB ging meer ardkelen, zoals kleding, verkopen dus we hadden weer een groter pand nodig. We hebben wel eerst een analyse laten maken of het verantwoord was, want we zouden natuurlijk ook meer huur moeten gaan beta len. Toen die analyse positief was, verhuisden we naar het Vingerling," Een grote verandering was de uitbreiding van de VVV Overflakkee met Voorne. De VVV Voorne (met vestigin gen in Brielle, Hellevoetsluis, Oostvoorneen Rockanje)ging failliet en zocht toenadering om aan te sluiten bij 'Middel harnis'. De VVV Overflakkee wilde we], ook omdat er in die tijd vanuit de ANVVV werd aangedrongen op schaalver groting. "Dit om de kosten te drukken. De vrijwilligers organisatie van vroeger was immers een organisatie met betaalde krachten gewor den. De betaling was volgens de normen en eisen van de ,tijd, waarmee ook recht werd gedaan aan de opleiding die mensen volgden. De schaalvergroting was een feit: de VVV Zuid-Hollandse Eilanden ontstond in 2002. "Een verrijking", oordeelt Gerda van den Boogert. "De VVV Overflakkee had wel water, maar geen kust. Met Voorne erbij Tiebben we ook kust. Dus Kunnen we ons profileren met kust, natuur, ruimte en rust. Voorne brengt natuurlijk ook bijvoorbeeld de historie van Brielle in. Ik vind dat het samengaan ook goed is geweest voor de pro motie. We treden samen als eilanden naar buiten." De VVV ZHE telt vijf kan toren en 24 personeelsle den. Gerda van den Boogert leidde de organisatie altijd vanuit Middelharnis. Van achter haar bureau aan het Vingerling. Baliewerk doet ze allang niet meer "Ik miste dat werk wel, maar daarvoor in de plaats kwamen contac ten met andere mensen. Als het over de promotie gaat, of in het overleg met gemeen ten en andere instanties. Je merkt datje als grotere orga nisatie een partij bent gewor den. Het werkt, nu moeten we volhouden." Fietsknooppunten Mevrouw van den Boogert heeft altijd veel aan 'product ontwikkeling' gedaan. Ideeën deed ze vaak op bij andere VVV's of in andere regio's. Het gerealiseerde idee van het netwerk van fietsknoop punten is bijvoorbeeld afkom stig uit België. "Ik zal het missen", zegt ze nu haar afscheid met rasse schre den dichterbij komt. "Het is net alsof één van je kinderen de deur uit gaat. Maar ach, er komen weer andere dingen voor in de plaats. Ik kijk in ieder geval met heel veel ple zier terug op mijn periode bij de VVV. Mijn enthousiasme ligt toch bij het bezoeken van andere streken en landen, en daarover te vertellen. Nu heb je internet en kun je alles opzoeken, maar toen Kon je je verhaal kwijt en iets vertel len over de route. Mijn favo riete vakantieland? Grieken land, met al die eilanden en die Byzantijnse kunst. Maar China is ook heel goed beval len." In 25 jaar VVV-werk heeft Gerda van den Boogert van zelfsprekend van alles mee gemaakt. Eén anekdote wil ze wel kwijt: "Het was in de V Flakki-e Eeriode dat ik zelf nog \'olop aliewerk deed, vóór de tijd van internel en de routeplan ners. Een vrijdagavovid, drie jongens kwamen op kantoor met de mededeling dat ze een vriend wilden verrassen. Die vriend was op vakan tie in Roemenië. Ze wilden hem verrassen door een weekendje langs te komen. Wat,ze nodig hadden waren routekaarten. Ik vroeg: hoe lang denken jullie erover te rijden? Het is l.'ïOO kilometer, als je 100 kilometer per uur rijdt, ben je al vijftien uur onderweg. En dan moet je tussendoor nog tanken, eten, drinken, een plasje doen. Tot Boedapest gaai het nog aardig, maar daarna worden de wegen slechter Als je dan zondagavond weer terug in Nederland wil zijn, kun je beter het vliegtuig nemen. Ze zijn niet gegaan. Het geeft aan dat mensen zich enorm kunnen vergissen in afstand en tijd." Het afscheid nadert. Terug kijkend hoopt Gerda van den Boogert dat ze Overflakkee (en Tater ook Voorne) goed op de kaart heeft gezet. "Ik heb er in ieder geval moeite voor gedaan. Tot 31 decem ber en daarna ook nog. Tja, het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan." Het concert in de Reho- bothkerk op zaterdag 15 december a.s., ter gelegen heid van de in gebruikmna- nie van het kerkorgel, begint niet om 19.00 uur zoals in de concertagenda werd aange geven, maar om 19.30 uur DIRKSLAND - Op donder dag 27 december organi seert de Stichting Verenigd In Kracht te Dirksland een grote inloop tnarathonbingo in de Victoriahal. De aanvang is om 17.00 uur Er worden drie maal tien ronden met zes superrondes en drie kwikjes gespeeld. Voor een ieder is er een koud en warm buf fet. Bezoekers kunnen ieder uur instappen, maar i.v.m. de voorbereiding is aanmel ding noodzakelijk. Dat kan via telefoonnummer 0187 601850. \S.CENr,j, www.brllcentnjmkeuvelaar.nl Zondpod 56 - MiJJelhamis - Telefoon (0187) 48 34 37

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1