H^l wÊÊÊk Wbv Dirksland reikt eerste 'bedje' uit voor kinderafdeling ziekenhuis Goedereede ontvangt cheque voor Beste Badplaats Tentoonstelling geeft overzicht van de geschiedenis van Zuid-Hollandse molens POLITIE E Rabobank G-O sponsort muziekvereniging Amicitia Provincie tegen bouw recreatie woningen Melissant Mossel- en kibbeling- verkoop gaat niet door Kerstpost- actie Melissant Cijfers vertalen, koers bepalen. ykwekerij 80e jaargang Nr. 7667 Vrijdag 7 december 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Actief jaar 0900-8844 Henne opgero m Fietsroute Gewend Visser Visser I^O^ DIRKSLAND - Onder het motto 'Een goed doel dicht bij huis' heeft woning bouwvereniging Dirksland afgelopen dinsdagmorgen een eerste 'kinderbedje' overhandigd aan het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Mevrouw M.W. de Bruine, directeur van de woningbouwvereni ging, deed dat aan aan dr. P.J. Helmsing, bestuurs voorzitter van de Stichting 'Vrienden van Ziekenhuis Dirksland'. Zijn mede-be stuursleden mevrouw A.M. Buijs-Vermue en de heer P.D. van Schelven, alsmede directeur medische zaken dr. P.C. van der Velden van het ziekenhuis waren bij de uitreiking aanwezig. De Stichting 'Vrienden van Ziekenhuis Dirksland' beoogt het welzijn van alle patiënten. Dit doet zij door financiële ondersteuning van het medisch bedrijfin het ziekenhuis, zodat extra voorzieningen - zoals de aanschaf van een tweede vacuütnpomp voor wondbe- handeling, een warmtebed voor te vroeg geboren baby's en nieuwe hooghekkenbedden - sneller gerealiseerd kunnen worden. Waarom nieuwe bedden vcor de kinderafdeling? Het oude type hooghekkenbed voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Het nieuwe type is voor zowel patiënt als verpleging én voor de ouders praktisch en kost ongeveer 3000 per kinderbedje. Uiteraard heeft het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis voldoende middelen om goede zorg te verlenen aan alle patiënten, maar er blijven altijd wensen. En altijd moeten er keuzes gemaakt worden. Het ziekenhuis heeft de laatste jaren vooral geïnvesteerd in het actu aliseren van de behandelmo- gelijkheden, zoals couveuses, reanimatietafels, verbeteringen voor behandeling van patiën ten met kanker, uitbreiding van het totaal aantal beschikbare opnamebedden en investering in opleidingen zodat verpleeg kundigen zich kunnen specia liseren. Andere zaken, zoals de aanschaf van moderne hoog hekkenbedden, moeten dan even wachten. Op dit moment wenst de kinderafdeling uit breiding, en om deze en derge lijke wensen sneller in vervul ling te kunnen laten gaan, is de Stichting Vrienden van Zie kenhuis Dirksland opgericht. Dus de Stichting 'Vrienden van Ziekenhuis Dirksland' bedoelt het ziekenhuis te ondersteu nen in het levereri van een zo optimaal mogelijke zorg. En om haar steentje bij te dragen aan de nieuwe hooghekbedden was het de Woningbouwvereniging Dirksland die dinsdag geen cheque, maar een miniatuur bedje aan de stichting 'Vrien den' overhandigde. Een sym bolisch gebaar met een mooie inhoud. GOEDEREEDE - In augustus 2007 kozen de lezers van het Algemeen Dagblad Ouddorp aan Zee tot de Beste Badplaats van Nederland. De provincie Zuid-Holland stimuleert de promotie van Ouddorp als recreatiebestemming met een subsidie van 25.000. Gede puteerde Van Engelshoven- Huls reikte de cheque vorige week uit aan wethouder Van der Vlugt van de gemeente Goedereede en de directeur van VVV Ouddorp aan Zee, de heer Klapwijk. In augustus feliciteerde de hoofdredacteur van AD Reiswereld burgemees ter Van de Velde-de Wilde met het felbegeerde predikaat 'Beste Badplaats'. De lezers van de krant gaven Ouddorp een rapportcijfer van 8,25. De titel is voor wethouder Van der Vlugt en VVV-directeur Klapwijk reden om Ouddorp als badplaats nóg intensiever onder cle aandacht te brengen van de toerist. De betrokken heid van de provincie Zuid- Holland bij het toerisme blijkt groot: Op verzoek van de wethouder was gedeputeerde Van Engelshoven-Huls bereid om namens de provincie een bedrag van 25.000 bij te dragen aan de plannen van gemeente en VVV. Gemeente en VVV zullen nog vóór het voorjaar van 2008 een plan maken om te komen tot een zorgvuldige besteding van de subsidie. Op de foto van links naar rechts: wethouder A.J.C van der Vlugt van de gemeente Goedereede, gedeputeerde M. van Engelshoven-Huls van de provincie Zuid-Holland en directeur J.D.B. Klapwijk van VVV Ouddorp aan Zee. DEN HAAG - Gedeputeerde Staten kunnen niet instemmen met de plannen voor 40 recrea tiewoningen bij golfbaan Roxe- nisse te Melissant omdat dit in strijd is met de uitwerking van het streekplan Zuid-Holland Zuid (2004). Uitgangspunt van het provinciale beleid is dat de in de uitwerking van het streekplan gedachte voor zieningen in de omgeving van de golfbaan zoveel mogelijk geconcentreerd moeten wor den nabij de kern Melissant, om versnippering van het landschap te voorkomen en hiermee het open weidse land schap van Goeree-Overflakkee te behouden. Recreatiewo ningen ter vervanging van of in aansluiting op agrarische gronden bij de golfbaan passen daarom niet in de visie van de streekplanuitwerking. Het plan voorziet ook in het omzetten van een agrarische loods naar een voorzieningengebouw ten behoeve van het recreatieter rein en de golfbaan. Ten aan zien van deze omzetting heb ben GS geen bezwaar. STELLEN DAM - De eer der aangekondigde kib beling- en mosselverkoop, die morgen op het Oran jeplein in Stellendam zou worden gehouden, gaat niet door. MELISSANT - In tegen stelling tot eerdere aan kondigingen bedraagt het tarief van de Kerstpostactie die gehouden wordt door de Hersteld Hervormde Gemeente van Melissant 0,27 per kaart, dus niet 0,30. De kerstpost kan worden ingeleverd op 10, 11 en 12 december van 14.00 tot 15.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. MIDDELHARNIS - In het kader van het Jaar van de Molens 2007 heeft de ten- toonstelHngsdienst van het Erfgoedhuis in Zuid- Holland een panelenten toonstelling samengesteld. Deze reizende tentoonstel ling is in de laatste maand van het jaar op het eiland beland. Maandagavond was er de officiële opening in het ISGO gebouw aan de Dwarsweg te Middelhar- nis. Door Adri van der Laan 'Molens in Zuid-Holland' is de titel van de tentoonstelling. Het grootste deel van de expositie bestaat uit een 16-tal panelen waarop de geschiedenis van de Zuid-Holland.se molens in teke ningen, teksten en foto's wordt weergegeven. Op de fraai vormgegeven panelen worden verder ook veel opmerkelijke zaken vermeld over een aantal bijzondere molens en mole- iiaarsfamilies. Verder is er ook een aantal vitrines waarin pro ducten en gereedschappen van de molens en molenaars staan uitgestald. Daarnaast heeft de tentoonstelling een eilandelijk tintje gekregen omdat men foto's van molens uit het bezit van de Molenstichting Goeree- Overflakkee kan bewonderen en de winnende foto's van de dit jaar uitgeschreven fotowed strijd. Pupillen van Impasto hebben schilderijen vervaar digd die eveneens in de hal van het ISGO-gebouw een plaatsje hebben gekregen. De opening van de tentoon stelling werd verricht door de voorzitter van het ISGO, bur gemeester Servaas Stoop van de gemeente Dirksland. Tij dens de officiële bijeenkomst was naast een aantal college leden van de gemeenten van het eiland ook een groot deel van de eilandelijke molenaars aanwezig. De voorzitter van de Molenstichting Goeree-Over flakkee, Leen Vroegindeweij, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Aan het eind van het jaar van de Molens' verzekerde hij dat het afgelopen jaar ook een actief jaar voor de Stich ting is geweest. Er waren de gebruikelijke activiteiten, zoals De Molen- en gemalendag in mei, de Flakkeese Molendag in juli en de Monumenten dag in september Daarnaast noemde hij ook de extra acti- Rotterdam-Rijnmond wijkteam Goeree-Overflakkee OUDE-TONGE - In vroege ochtend van dinsdag werd in een woning aan de Tru- manstraat te Oude-Tonge een hennepkwekerij opgerold. Ongeveer vijftig planten waren professioneel ondergebracht in een aparte ruimte. Op de zol derverdieping werden voor bereidingen getroffen om ook daar een kwekerij te begin nen, hier trof de politie ook alle 'randapparatuur' aan die bij een kwekerij behoren. De bewoner is als verdachte aan gehouden en de kwekerij is ontmanteld. Eneco stelt een onderzoek in naar mogelijke diefstal van stroom. Annemiek Vlaspoel van Impasto uitleg bij haar schilderij dal tijdens de tentoonstelling is te bewonderen. Foto: Adri van der lutmi viteiten. In het voorjaar kwam de vernieuwde website van de Molenstichting 'in de lucht'. Op deze site - www.gomolens. nl - vinden de bezoekers een uitgebreide beschrijving van de elf eilandelijke molens die onder de Stichting vallen en andere wetenswaardigheden en activiteiten die belangrijk zijn voor molenminnend Goe ree-Overflakkee. Ook was er een verbinding tus sen molens en de kunst. Want vlak voor de zomer presen teerden twee Flakkeese kun stenaars, Mirjam Zimmerman en Harald Jean Jassoy, hun beschilderde molenzeilen. Deze zeilen hebben in de afge lopen maanden alle eilande lijke molens gesierd. Verder was er ook een foto wedstrijd, maar de deelname hieraan viel de Stichting wel wat tegen. Volgens Vroegin deweij zou de oorzaak hiervan wel eens kunnen zijn dat er dit jaar wel heel veel fotowedstrij den op het eiland zijn uitge schreven. Hij had er maar liefst elf geteld... De Molenstichting heeft verder haar medewerking verleend aan de ontwikkeling van een molenfietsroute in kader van het eilandelijke fietsroutenet werk van het ISGO. Veel activiteiten dus, die ove rigens ook veel geld hebben gekost. De Stichting heeft de financiën niet allemaal zelf kun nen opbrengen en Vroegin deweij bedankte dan ook de sponsors die hierbij een handje hebben geholpen. Dat zijn Del- tawind, de Rabobank, All Office Vroegindeweij, StichüngSMB, Stichting Podium, Stichting en de Stichting Paul van Hessen- fonds. Ook is er nog een toe zegging voor een bijdrage van Leader+, een subsidiefonds van de Europese Unie. De tentoonstelling 'Molens in Zuid-Holland' is een initi atief van het Erfgoedhuis en de Molenstichting heeft graag haar medewerking gegeven om de expositie ook op het eiland te houden. Naast het Erfgoedhuis dankte Vroegin deweij ook de samenstellers van de eilandelijke inbreng bij de tentoonstelling, Streek archivaris Jan Both, secretaris van de Molenstichting Wim Bosdijk en de familie Mulder uit Stad aan 't Haringvliet, de molenaars van de molen van Den Bommel. Voor het officiële openings woord van de tentoonstel ling was burgemeester Stoop van Dirksland uitgenodigd. Hij had nagezocht dat eerste molens zo'n 600 jaar geleden in het Hollandse landschap verschenen en in de 18' eeuw op het eiland. "We zijn er zo aan gewend geraakt dat we de functie van de molens niet altijd meer herkennen". Hij noemde hierbij de belangrijke plaats die de molens hebben ingenomen in de maatschap pij, bij het malen van het graan en hun taak bij de waterhuis houding. Hij vond het dan ook heel belangrijk dat deze cultuurhistorische elementen voor de toekomst bewaard blij ven. Vervolgens was er alle ruimte voor de genodigden om de tentoonstelling te bezoeken. Men deed dit onder leiding van Carolien Korver, die coör dinator is van het Jaar van de Molens van het Erfgoedhuis Zuid-Holland. De winnaars van de fotowed strijd werden tijdens de bijeen komst ook bekend gemaakt. De eerste prijs is voor Corrie Venant uit Oude-Tonge, de tweede prijs voor Noor Dam- bruin uit Middelharnis en de derde prijs voor Jos Braber uit Ouddorp. De tentoonstelling is tot en met 21 december te bezichtigen tijdens de openingstijden van het ISGO: maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.00 uur en van 13.00- 16.30 uur. Het ISGO is gesloten tussen Kerst en Oud-en Nieuw. Meer info op www.gomolens.nl. W,.-ï'.-}! miïmk Gebruikt was nog nooit zo nieuw. {1 ''^''^''^'^'l^HI Ontdtk 't hij u* G2-deo!cr of kijk aU\ KnSjK BV - Loftgrweg H3 - lUb <G Sommf Mjt - 0187 ^74767 «ktfdoQi BV - Rlooittfwcg 2 «17 AL - NowdaouwG 0111 «1M7 ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637www.ïisser-ïisser.nl Mede door een financiële bij drage van Rabobank Goeree- Overflakkee heeft muziek vereniging Amicitia te Dirks land twee nieuwe trompetten gekocht. Op de foto overhan- digtjan Verboom, kantoorma nager van kantoor Dirksland, een trompet aan Marije van den Boogert. Naast Marije staat Laurens Baars met de tweede trompet. De voor zitter van de muziekvereni ging, mevrouw Karla Lenstra (rechts op de foto) nam de sponsorbijdrage dankbaar in ontvangst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1