"FT r«r*ff i i s^nsl' i struSk EiuvnoBi-niEuws 1 R €169.500 €249.000 €215.000 369.500 260.000 €189.000 RE^BK'KSSSÏÏ^i 224.500 325.000 OSTRUüK 497.500 PAGINA 9 DINSDAG 4 DECEMBER 2007 Leuke, degelijke, gemoderniseerde eengezinswoning met cv., stenen berging en diepe zonnige achtertuin met 2 grote terrassen. Totaal nSm^ eigen grond. Aantrekkelijke woning met verrassend veel leefruimte voor een zeer billijke prijs. LVttbignt-dbv Zandpad 82 Middelharnis Tel. 0187-48 88 88 www.vandervindenvastgoed.nl Soms loopt het we! eens anders dan je eigenlijk in gedachten had. Zes jaar geleden zijn Hans van Popering en zijn vrouw naar Herkingen gekomen. Natuurvorsers als ze zijn, hadden ze aan de Kaadijk een ideaal stekje gevonden. "Voor natuur hoef je hier maar de straat uit te lopen!", zegt Hans. "Daarnaast hadden we een zeilboot in de haven en ook die ligt aan 't eind van de straat". Ja, ze werkten allebei nog wel in Den Haag, maar het zou vast wel gaan lukken om in de nieuwe woonomgeving ook ander werk te vinden, hoopten ze. "Maar, nu zes jaar later, rijden we nog stééds elke dag naar Den Haag. En dat wordt toch te veel van 't goede. Bovendien hebben we enkele jaren geleden gezinsuitbreiding gekregen en als straks ons dochtertje naar school moet, willen we 't haar niet aandoen om ze 's morgens om zes uur al weg te brengen en er 's avonds om zeven uur pas weer te zijn." Drie jaar geleden hebben ze hun hele woning nog rigoureus verbouwd tot een royale eengezinswoning met vier slaapkamers. "Als je binnenkomt, zie je pas wat er allemaal aan gedaan is!" En hoe graag ze er dan ook zouden blijven wonen, hebben ze toch besloten om weer naar Den Haag terug te gaan. "En om straks niet met twee huizen te zitten, hebben we ook wat aan de verkoopprijs gedaan... Nee, we konden niet bevroeden dat 't zó zou lopen." DIRKSLAND Aan een bekende doorgaande weg in het rustieke dorp Dirksland, bieden wij deze sfeervolle (Jaren '30) VRIJSTAANDE WONING met inpandig bereikbare GARAGE aan, op een wel zeer mooie en aansprekende hoeklocatie. V Burg. van Eetenstr. 10 Nieuwerkerk (zld) Tel. 0111 -64 10 00 www.katermakelaardij.nl ----- DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... Het gezinnetje van Gerard van Rossum woont aan de B.C. Zaaijerlaan in ^1 Dirksland. "Een drukke straat, maar wel mooi, en netjes aangekleed", zegt Gerard. Nog maar een aantal jaren geleden kenmerkte de straat zich door het zware groen van de voorname bomen die er stonden, maar die zijn gerooid toen er een nieuw rioleringssysteem werd aangelegd. Maar geluk kig zijn er ook weer nieuwe bomen gepoot, zodat de B.C. Zaaijerlaan straks weer haar allures van weleer zal krijgen. Voor Gerard is het er in ieder geval "goeó wonen", zo zegt hij. Hij woont er nu drie jaar, maar wil wel wat meer ruimte om z'n huis. Dus kijkt hij op z'n gemak eens uit naar wat anders. "Maar ik wil wel in Dirksland blijven wonen. De voorzieningen hier zijn heel goed". Al vind Gerards vrouw - zij komt uit Marocco - het wel wat erg rus tig hier. In Marocco kwam 's avonds, als het koeler werd, het leven veel meer op gang en dat mist ze hier natuurlijk wel. Maar Gerard heeft hier z'n werk. Twee dagen in de week rijdt hij op een vrachtwagen en de andere drie dagen 'verhuurt' hij zich als ZZP-er. Hun huis is gedeeltelijk authentiek, zegt Gerard, met glas in lood ramen en voorzetramen ervoor, zodat 't toch een isolerende werking heeft. "En buiten heb ik er kersenbomen in leivorm gezet, met 'n klein terrasje eronder. En we hebben een dakterras. Dat heb ik helemaal afgetimmerd, zodat je er lekker vrij kunt zitten. BINNENWEG 55 MELISSANT Rustig gelegen vrijstaand woonhuis met ruime garage en diepe tuin met 2 hobbykassen. Een zeer geschikt object voor liefheb bers van tuinieren of iemand die door zijn hobby veel ruimte nodig heeft. KUASSS g |T|AKItAiak!fl<3l.| Mr. Iman Caustraat 17 Stellendam Tel. 0187-49 23 84 www.klassemakelaardij.nl DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... De heer en mevrouw Keizer zijn de eerste bewoners van dit huis aan de Binnenweg. Vierenvijftig jaar geleden werd hun woning gebouwd, door de vader van mevrouw Keizer, de heer de Blok. 2e wonen hier dus a) vïerenvjjf- .tig jaad Het kan dan ook niet anders daatot grote tevredenheid. "We heb ben 't hier buitengewoon naar onze zin. We zouden er eigenlijk ook nooit vandaan willen, maar om gezondheidsredenen is 't verstandiger als we naar een bejaardenwoning gaan, dus dat doen we dan maar..." Als het nieuwe bejaardencentrum in Melissant klaar is, hopen ze daarheen te gaan. "Maar we zullen ons plekje hier wel erg missen, 't Is hier een heerlijke rustige buurt en we hebben heel goede buren, da's ook veel waard. Het huis is droog, en solide gezet. Het is vanbinnen nog helemaal in originele staat, met voor- en achterkamer. Wel heeft het nieuwe kozijnen, goten, bedrading en een nieuwe voordeur. En in onze grote garage, van 30 m^, kun je werkelijk van alles kwijt. De ligging van ons huis vinden we ook heerlijk, de hele dag heb ben we 't zonnetje in de kamer, van 's morgens vroeg tot aan 't eind van de avonds. Voor, opzij en achteren hebben we bloemen in de tuin, en achter een terrasje waar je dan heerlijk bij de bloemen kunt zitten. Ook heb ik er wat kasjes, waar ik 's zomers druiven, tomaten en komkommers in heb. Nee, niet gespoten want ik ben niet zo'n 'sproeier'". Altijd al op zoek naar een leuke betaalbare hoekwoning met eigen oprit voor 2 auto's en een grote tuin op het zuidwesten? Bel voor meer informatie en/of afspraak met Marcel Bal Makelaardij. HpHAK MAKELAARDIJ Van Aerssenstraat 36 Sommelsdijk Tel. 0187-48 40 44 www.mbmakelaardij.nl DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... Een comfortabel hoekhuis is 't waarin de heer en mevrouw Pille wonen. Inmiddels al weer 19 jaar lang. En dat naar volle tevredenheid, "'t Is bier een prima omgeving, met rustige buren", zo licht mevrouw Pille toe. "Pas geleden zei ik nog tegen iemand: 'Misschien gaan we hier wel nooit vandaan'". Maar 't is vanwege haar handicap dat ze wel 'n andere woning móet, met aangepaste toegankelijkheid en mogelijkheden. En dus staat hun huis aan de Steneweg nu te koop. "'t Is een heerlijke hoekwoning met drie slaapkamers", vertelt mevrouw Pille, "en een ruime tuin op het zuidwesten. Naast het huis kunnen twee auto's parkeren en zowel voren als achteren ligt er een vijver in de tuin. Deze blijven gewoon liggen als we hier weggaan, dus voor vijverliefhebbers die een andere woning zoeken, is 't hier best interessant. Bovendien hebben we achteren twee bergingen, één van hout en één van steen, en die zijn ook nog vrij nieuw. Tegen de houten berging aan hebben we nu,nog vogeltjes in een volière zitten. Verder staat de woning goed in de verf, er zitten kunststof kozijnen en achterdeur in, maar ook een royale vrij nieuwe keuken met werkelijk van alles erop en eraan, ook wat inbouwapparatuur betreft. Ook de hele CV- installatie is nog niet oud, en in de woonkamer - met erker - hebben we een karakteristieke schouw waarin je verschillende soorten haarden kunt plaatsen", vertelt mevrouw Pille. 't Is duidelijk: ze is beslist over haar huis te spreken. k— HALSJUK 79 SOMMELSDIJK Luxe afgewerkt en goed onderhouden halfvrijstaand woonhuis met 5 slaapkamers, uitgebouwde woonkamer, nieuwe keuken en aanpandige garage op 293m2 eigen grond met tuin op het zuiden. DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... Het woonhuis van ons is gelegen aan een zijweg van de invalsweg van Som melsdijk. Ruimte, vrijheid en uitzicht zijn de kernpunten van de ligging. Ver der hebben wij kosten nog moeite bespaard om het woonhuis in goede staat te houden. Dit jaar is ons woonhuis aan de buitenzijde geheel geschil derd. \a oktober 2006 hebben we een nieuwe keuken gekocht die volledig voor zien is van inbouwapparatuur. Het grote voordeel van de woonkamer is, dat deze is uitgebreid middels een aanbouw met schuifpui. Ook de bij keuken waar de aansluitingen zijn voor wasmachine en droger is heel prak tisch en handig. Op de verdieping hebben we twee slaapkamers, maar de slaapkamer aan de achterzijde is ontstaan uit twee slaapkamers. Ook de 2de verdieping telt twee slaapkamers met daarboven nog een zolderruimte. Daarom praten we over een groot huis met 5 slaapkamers. De tuin is fan tastisch. Deze licht op het zuiden en is aangelegd door een hovenier en een achterom langs de garage. Ook aan de energiebesparing is gedacht. Op het dak zijn 8 zonnepanelen geplaatst die voor een energie besparing van ca. 70,- per maand zorgen. Dat is toch mooi meegenomen. KLASSE lAKELAARDIJ Molendijk 6 Oude Tonge Tel. 0187-64 52 52 vvww.klas5emakelaardij.nl DIRK BOSSTRAAT 14 MIDDELHARNIS In het centrum gelegen Hoekwoning met veel moderne luxe en besloten tuin. Ruime woonkamer, moderne inbouwkeuken, 3/4 slaapkamers en dakterras. De cv. combiketel en de inbouwkeu ken zijn van eind 2006. Doetinchemsestraat 34 Middelharnis Tel. 0187-48 26 06 www.profitmakelaardij.nl UE BfcWüNEH(S) AAN H^T WOOÏtg.., Het is inmiddels veertien jaar geleden dat de heer en mevrouw Jongeneel vanuit Zeeland naar Sommelsdijk zijn gekomen, en ze hebben eigentijk nooit de behoefte gevoeld om terug te keren. Het leven hier is goed, de omgeving rustig, en het werk in de zorg - want daarvoor kwamen ze hiernaartoe - blijft ook altijd. Eerst hebben ze een woning gehuurd, maar later kochten ze een huis aan de Dirk Bosstraat, met daarachter een vrij kleine tuin en een grote schuur. "Hier wonen we al weer vijfjaar", vertelt de heer Jongeneel. "Het lijkt aan de voorkant wat kleiner dan het is, maar toch wonen we hier met vijf kleine kinderen." Toegegeven, een ruimere woning zou dan wel fijner zijn, en die kans deed zich ook voor. "Maar voor een gezinnetje is het hier heel goed toeven", zegt de heer Jongeneel uit eigen ervaring. "Zeker nu het hier de laatste twee jaar eenrichtingverkeer is, komt er eigenlijk alleen nog maar bestemmingsver keer in de straat en kunnen de kinderen veilig buiten spelen. En het is écht ideaal om zo dichtbij het centrum te wonen, met de winkels letterlijk binnen handbereik, terwijl het hier tóch een rustige straat is! Vorig jaar hebben we nog een nieuwe keuken laten zetten en een nieuwe combiketel laten installeren. Het huis vergt niet veel onderhoud en in principe kunnen nieuwe bewoners er zó in. En met een open haard in de woonkamer en een dakterras buiten, heb ben we 't altijd een geriefelijk huis gevonden." Gelegen in een kindvriendelijke wijk een instapklare tussenwoning met vrij uitzicht aan de voorzijde. De woning heeft 3 slaapkamers met mogelijkheid voor een 4e op de 2e verdieping. Badkamer met ligbad, douchecabine, wastafel en toilet. De achtertuin is netjes bestraat. I*»* Bergrand 226 Roosendaal Tel. 0165 52 02 95 www.remax.nl DE BEWONER(S} AAN HET WOORD... Op zoek naar een woning, zo'n zeven jaar geleden, leverde de huizenspeurtocht van Erik en Jeanet Akershoek een mooi plekje op ongeveer te midden van het eiland. Hij is afkomstig uit Ouddorp en zij uit Nieuwe-Tonge, en dan is Dirks land een mooi plaatsje tussenin. Niet alleen geografisch, maar zeker ook om te wonen, vinden Erik en Jeanet. "Dirksland heeft alle voorzieningen die je nodig hebt", vertelt Jeanet, "winkels, artsen, scholen, apotheek, je hoeft hier echt niet voor elk wissewasje naar Middelharnis". En hun tevredenheid met de wijk waarin ze nu wonen, Dirksland-Noord, is ook zo groot dat ze daar niet beslist meer vandaan willen. Ze gaan dan wel verhuizen, maar niet verder dan de hoek van de straat om. Hun nieuwe huis en tuin met berging is wat groter dan wat ze nu hebben. Dat vinden ze na zeven jaar wel plezieriger. Het huis waarin Erik en Jeanet nu wonen, is een heel leuke starterswoning, vertelt Jeanet. "Het heeft drie slaapkamers, en een vierde zou best op zolder te realiseren zijn. Hier zijn vorig jaar ook dakramen gemaakt en nu gebruikt Erik deze ruimte als studie ruimte. Hij werkt op Voorne-Putten bij de Rabobank. En in z'n vrije tijd speelt hij bij brassband Concordia, jawel, t'n z'ri geboorteplaats Ouddorp. Hun jonge gezinnetje telt inmiddels twee kinderen, allebei dochters. En de jongste. Vera, vierde juist haar eerste verjaardag op het moment waarop mama Jeanet dit allemaal vertelde aan de 'krantenman' die er dit verhaaltje over zou maken... DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... Sfeervol karakteristiek woonhuis met royale garage en diepe tuin op 365m^ eigen grond. Authentieke details en luxe keuken! JTAMBOERI Zandpad 70 Middelharnis Tel. 0187-47 65 55 www.tamboer.com In 2001 is het gezin Kerkhof vanuit het midden des lands naar Dirksland geko men. Hun woning aan de Stationsweg heeft "een charmante uitstraling waar van je er geen twaalf in een dozijn vindt", zo omschrijft mevrouw Kerkhof. "Karakteristiek, met een nostalgische uitstraling. Vanbinnen is de woning zeer ruim, wat de buitenkant niet doet vermoeden. Omdat we nu naar Sommels dijk willen, wordt onze woning aangeboden, met aangebouwde grote garage/ berging, waarin evt. een slaapkamer met douche gerealiseerd kan worden. Achter de entree van de woning volgt een tange gang die toegang geeft tot een gezellige zitkamer met balkenplafond en een schouw met haard. Daar achter ligt de eetkamer, eveneens met balkenplafond, van waaruit je op een achtertuin van 30 meter diep kijkt. De keuken is in landelijke stijl en heeft diverse inbouwapparatuur. Een vaste trap leidt naar de bovenverdieping. Daar kom je op een grote overloop/werkruimte, waarin zich ook een badkamer en tweede toilet bevinden. Aan de voorzijde is een slaapkamer, waarvan er op eenvoudige wijze twee te maken zijn. Aan de achterzijde is nóg een slaap kamer, met twee bergruimtes. Daarvandaan kom je op een flink dakterras. Achter het huis ligt een ruim terras met daarachter de grote - besloten - tuin op het zuidwesten. Én een tuinhuis met veranda waaronder het bij mooi weer goed toeven is." En niet onbelangrijk: "De woning is goed onderhouden!" BETJE WOLFSTRAAT 30 SOMMELSDIJK Op 542 m^eigen grond. In gewilde wijk gelegen royale vrijstaande woning met geschakelde garage en houten garage. Royale Woonkamer, luxe keuken in hoekopstelling v.v. inbouwapp., bijkeuken met toegang naar garage. MAKELAARDIJ Langeweg 2a Middelharnis Tel. 0187-47 02 72 www.struijkstruijk.nl DE BEWONER(S) AAN HET WOORD... Als je 't zó bekijkt, houdt de huizenmarkt zichzélf in beweging - er zijn woningzoekenden die 'klein' zijn begonnen en aan 'iets groters' toe zijn, maar andersom gebeurt 't ook: bewoners die van 'groot' graag naar 'iets kleiners' gaan. Dat laatste is het geval bij het gezin Spee. Zo'n acht jaar geleden zijn ze uit een twee-onder-één-kap woning naar de Betje Wolffstraat verhuisd, want ze wilden toch nog wel 'ns iets groters. Dat vonden ze in de Westplaat. "Ons huis was 't eerste dat hier geheid werd", vertelt de heer Spee. "Toen we er pas woonden, keken we nog zó op de molen en de Voorstraat". Maar die aanblik is voorgoed verdwenen. Acht jaar lang woont het gezin inmiddels naar volle tevredenheid in hun hoekwoning in deze fraai aangelegde woonwijk. Omdat het huis drie woonlagen heeft, is ook de zolder heel groot. En het heeft een dakterras. "Daarop kijk je over heel de polder uit!" Maar omdat volgend jaar de laatste dochter de deur uitgaat, vinden pa en moe zo'n groot huis toch niet meer zo nodig. "En als je wat ouder wordt en de hele dag gewerkt hebt, heb je ook niet altijd meer zo'n zin om een flinke tuin bij te houden. Dus zijn we nu weer bezig met wat kleiners". Een paar jaar geleden is achter aan de woonkamer nog een gezellige serre gemaakt met een toog als ingang. En omdat de heer Spee zelf schilder is, staat alles piekfijn in de verf!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9