OV Goedereede schenkt KNRM overlevingspak Naturalisatie- ceremonie Kerstconcert met mannenkoor De Gouwestem 1 Ervaren uitvoerder Alles, maar dan moet NiEUWENDIJK LITIE Voor een goed advies èn een scherpe prijs Wijziging opening bibliotheek Knutselen en kerststukjes maken Schap koopt Chinees restaurant op De Punt Kerst Getijdenboekbladzijden in Torenmuseum Fakkelwake voor Darfiir Bingo bij ANÏBO Samen zingen Uitsluitend contant of pin! EIIIVni]Bl.niEUW5 VA DE bouwen Aannemingsbedrijf van den Nieuwendijk B.V. Abonneert U op de vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Westkrakeelstraat 8 3245 BK Sommelsdijk Tel. (0187) 48 66 84 0900-8844 Telefooncel vernield, politie zoekt daders PAGINA 8 DINSDAG 4 DECEMBER 2007 I 1* GOEDEREEDE - Dat het werk van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij van levens belang is en steun ver dient van watersporters, beroepsvaart, bedrijven en particulieren werd don derdagavond 29 novem ber in restaurant De Zee meeuw aan de buitenhaven van Stellendam helder ver woord. Kees Brinkman, van de KNRM te IJmuiden, presenteerde, ondersteund door aanspre kende beelden, aan circa vijf tig leden van Ondernemers-- vereniging Goedereede het werk van de KNRM. Ook burgemeester Van de Vel de en de wethouders Admi raal, Feller en Van der Vlugt waren, als gast van de onder nemersvereniging, toehoor ders van de presentatie. Met circa veertig vrijwilligers, betrokkenen, donateurs en bedrijven, die hun medewer kers bij een oproep voor hulp vrijaf geven om hun werk voor de KNRM uit te voeren, kan de KNRM op de Kop van Goeree haar reddingswerk zaamheden verrichten. De leden van Ondernemersvereniging Goedereede ondersteunen het werk van de KNEM. Uit handen van OVG voorzitter René Wissekerhe ontving Kees Brinkman een speciaal voor de KNRM ontwikkeld overlevingspak. Op vrijdagavond 7 december en vrijdagavond 28 decem ber is de christelijke bibliotheek aan de Olympiaweg 44 te Sommelsdijk gesloten. Tijdens de midclaguren is de bibliotheek gewoon open, van 13.00 tot 16.00 uur. GOEREE- OVERFWKKEE DIRKSLAND - In het gemeen tehuis van Dirksland heeft jl. vrijdag een naturalisatiecere monie plaats gehad. De 41-ja rige Sohila Ismailzade-Gozem, afliomstig uit Afganistan, heeft daarbij het Nederlanderschap door koninklijk besluit ver kregen. Op de foto reikt bur gemeester S. Stoop van de gemeente Dirksland het certi ficaat van naturalisatie uit. MIDDELHARNIS - Sinter klaas heeft aan de Wereldwin kel gevraagd om voor de aller laatste sintcadeautjes extra open te gaan. En natuurlijk doet de Wereldwinkel dat, dus is die geopend op dinsdagmid dag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op woensdag de héle dag, vanaf 10.00 uur. Voor Sinterklaasavond heeft de Wereldwinkel nog een recept voor u klaar. Ingrediënten voor 6 personen: 3 koppen vers gezette Max Havelaar koffie, 1 stokje kaneel, 100 gram choco lade, V'i liter melk. Bereiding: Roer de koffie, kaneel, choco lade en melk in een pan op een middelhoog vuur tot de cho colade is gesmolten (niet aan de kook brengen). Het kaneel- stokje verwijderen en serve ren in 6 glazen. De benodigde boodschappen zijn verkrijgbaar bij de Wereldwinkel op het Spuiplein te Middelharnis. SOMMELSDIJK - Woens dagmiddag 12 december van 14.00-15.30 uur is er bij wijkver- eniging De Zwaluw een knut- selmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar. Deelname kost€ 1 voor leden en 1,20 voor niet- leden, incl. limonade en een snoepje. Tot ziens We kunnen altijd wat hulp gebruiken!!! En op woensdagmiddag 19 decem ber kunnen kinderen van 4 t/m 12 jaar kerststukjes maken. Alle spullen zijn al in huis om er wat moois van te maken. Deelname kost 1 voor leden en 1,20 voor niet-leden, incl. limonade en een snoepje. De middag begint om twee uur en om half vier kun je met een mooi kerst stukje naar huis. SOMMELSDIJK - Evenals leiden. De Kerstconcerten van vorige jaren is er ook dit jaar De Gouwestem genoten vorige in de adventsweken een Kerst- jaren grote belangstelling in concert in de Hervormde kerk Sommelsdijk. Daarom wordt te Sommelsdijk. Op maandag- aangeraden om entreekaarten avond 17 december a.s. om in de voorverkoop te bestel- 20.00 uur zullen het 165 leden len. Dat kan o.a. bij Boekhan- tellende Chr. Waddinxveens del Van der Boom, Voorstraat Mannenkoor De Gouwestem 41 te Sommelsdijk, tel. (0187) en het Mannenensemble van 482614, en bij De Gouwestem o.l.v. Martin Derk's Fietsen, Oudelandse- Mans een concert geven waar- dijk 101 te Sommelsdijk, tel, voor een afwisselend program- (0187) 470166, of via website ma is samengesteld. De beken- www,degouwestem.nl. Plaats- OUDDORP - Het bestuur de trompettisten Arjan en bewijzen kosten 10 p.p. L' van het Natuur-en Recreatie- Edith Post zorgen dit jaar voor krijgt 2,50 korting p.p. als schap de Grevelingen heeft de instrumentale omlijsting, u onderstaande kordngsbon tijdens haar vergadering van terwijl musicus Arjan Breuk- ingevuld inlevert bij Boekhan- 30 november jT. ingestemd hoven de koor- en samenzang del Van der Boom of Derk's met de aankoop van net Chi- op orgel en/of piano zal bege- Fietsen. nese restaurant naast Bezoe kerscentrum de Grevelingen -------------------------------------------------------------------------------------op De Punt te Ouddorp. Het 'K'rt~fi«,„cKrk*i i' restaurant is aangekocht van- I *^OriingSUOn ^ege het strategisch belang, Bij inlevering van deze bon wordt 2,50 korting p.p. gelet op de gebiedsontwikke- I gegeven op de entreeprijs van 10 voor het Kerstconcert fing die in gang gezet wordt I door mannenkoor en mannenensemble De Gouwestem in voor het gebied De Punt, I de Hervormde kerk te Sommelsdijk op maandagavond 17 i met het oog op de ontwikke- december 2007. 'ing van een Ecohotel op deze locatie in de toekomst. Daar- i' toe is het noodzakelijk dat de I '^^^"'-I ruimtelijke en inrichtingskwa- I 1 liteiten van het gebied ver- Adres:der worden verbeterd. E.e.a. I hangt nauw samen met de Woonplaats: visie Zicht op de Grevelingen. I I Reahsatie van een dergelijke voorziening zal t.z.t. in samen- I E-mail;J werking met andere partijen Lj worden vormgegeven. GOEDEREEDE - Tijdens de kerstmarkt rond de haven van Goedereede op 8 december zal in het Torenmuseum een unieke collectie van 25 middel eeuwse bladzijden uit getij denboeken tentoongesteld worden. Deze manus cripten uit de 14e,15e en 16e eeuw komen uit een particuliere collectie en zijn slechts één dag in de toren te bewonderen. De verzameling bestaat uit Nederlandse, Franse en Italiaanse bladzijden. De meeste bladzijden zijn met de hand verluchtigd met miniaturen en schitterend gekalligrafeerd. Enkele zijn vroeg in de 16e eeuw gedrukt en voorzien van middeleeuwse mytho logische voorstellingen. Het thema van de gehele collectie is echter Kerst. De aankondiging aan Maria, de verkondiging aan de herders, de wij zen uit het Oosten en de kindermoord in Bethle hem; alle afbeeldingen zijn door middeleeuwse miniaturisten geschilderd of als gravure/houtsnede uitgevoerd. De teksten, overwegend op perka ment, zijn in het Latijn en in een enkel geval in het Nederlands. Het bestuur van de Stichting Goereese Gemeenschap is bijzon der ingenomen met deze (vanwege klimatologi sche factoren eendaagse) expositie en verwacht veel belangstelling. Aannemingsbedrijf Van den Nieuwendijk B.V. te Stellendam is een moderne en klantgerichte bouwonderneming die zich richt op de realisatie van projecten in de woning- en utiliteitsbouw. Ons bedrijf heeft regionaal een sterke marktpositie en is met name actiefin een straal van 60 kilometer rond Stellendam. Het constante streven naar optimale kwaliteit is geïntegreerd in de gehele organisatie en komt onder andere tot uitdrukking in de ISO-certificering. Hierdoor heeft de onderneming in de afgelopen jaren een solide relatie met haar opdracht gevers opgebouwd waarmee de bouwprojecten veelal in een 1 op 1 relatie worden gerealiseerd. MIDDELHARNIS - rond 10 december. Dag van de Mensen rechte, komt Amne sty International elk jaar in actie om' massaal en door het gehele land de aan dacht te vestigen op mensenrechtenschendingen. De Amnesty Groep G-O zal met fakkels, kaarsen en petitie- lijsten weer aandacht en hand tekeningen vragen voor de situatie in Darfur. De Sunanese regio Darfur en omstreken is al meer dan vier jaar het toneel van een nietsontziend conflict. Meer dan 200.000 doden, twee en een half miljoen ontheem den, meer dan vier miljoen mensen die voedselhulp nodig hebben. De Amnesty Groep G-O nodigt u uit om vrijdagavond 7 december a.s. op d'n Diek de petitielijsten te ondertekenen en zo in actie te komen tegen de vervolgingen in Darfur. SOMMELSDIJK -ANBO M Sc W Flakkee houdt woensdag 12 december a.s. een kerstbingo in De Staver te Sommelsdijk. Er is ontvangst met koffie en er wordt een extra ronde gespeeld. Ook is er weer kans op een kiengetal. De aanvang is om 19.30 uur. Iedereen is welkom. OUDDORP - In de Doopsgezinde Gemeente van Oud dorp is er zaterdag avond 8 december van halfacht tot half negen weer 'Samen Zingen'. Er zullen dit keer ook kerstliederen worden gezongen. Iedereen is welkom. Wij Zijn op zoek naar: Functie In deze functie ga je zelfstandig één of meerdere van onze projecten uitvoeren en aansturen, in deze boeiende en afwisselende functie ben je het aanspreekpunt op het bouwproject. Vanzelfsprekend bewaak je de kwaliteit en de veiligheid op de bouwlocatie. De werkvoorbereiding is ook een onderdeel van deze functie. Opleidingen en eigenschappen Om in deze functie de bovengenoemde zaken bij Van den Nieuwendijk B.V. op professionele W(ijze uit te voeren, beschik je over: - benodigde opleidingen op vaktechnisch gebied - hoge mate van flexibiliteit - zeer zelfstandig kunnen werken - voldoende werkervaring - geen negen tot vijf mentaliteit - kennis van de gangbare Microsoft-office programma's - leeftijd tussen 30 en 45 jaar Verder beschik je over goede communicatieve vaardigheden, ben je stressbestendig, initiatiefrijk en enthousiast. Arbeidsvoorwaarden Je werkt in een prettige omgeving met alle ruimte om zelfstandig te kunnen werken. Daar tegenover staan prima primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden en bij gebleken geschiktheid een vast contract. Solliciteren Heb je belangstelling in bovengenoemde functie stuur dan je sollicitatiebrief met curriculum vitae binnen 14 dagen naar: T.a.v. dhr. P.J.C. Krijger Postbus 4, 3250 AA STELLENDAM of per e-mail naar info@vdnieuwendijk.nl Voor meer informatie kunt u ook terecht op onze website www.vdnieuwendijk.nl Ophetfïngs uttverki Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - De politie van het district De Eilanden is op zoek naar de dader(s) die donderdagavond aan de Brielsestraat een telefooncel hebben vernield. Omstreeks tien uur werd bij de bushalte Brielsestraat/Eendrachtsweg vuurwerk afgestoken in een telefooncel, dit gaf een enorme klap, met als resultaat een zwaar vernielde telefooncel. Stukken van de cel werden zo'n der tig meter verder teruggevon den. Gelukkig raakte niemand gewond. Getuigen worden ver zocht contact op te nemen met de politie via telefoonnummer 0900 - 8844 of via Meld Mis daad Anoniem via 0800 - 7000, zodat de verantwoordelijke(n) in de kraag kunnen worden gevat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8