w Bomen rooien Kassabonnenkerkje levert ruim 11.000 euro op Geslaagde demo avond Provak Dirksland De Samaritaan zoekt muzikaal talent Weer Alzheimer Inloop avond te Middelharnis Schotejil presteert prima in ZRO-competitie EIUVtlDEn-niEUWS Kerstconcert dameskoor Toonkunst Beautydag voor cliënten van Zuidwester Nu ook Art Buddies op Goeree- Overflakkee Stichting GO- Cats wordt 'Stichting Zwerfliatten Rijnmond, afd. GO-Cats' Kerstmiddag 55-plussers Kerkdienst Ger. Gem. Tweedehands boekenmarkt EIIAt1DBt.|llEUW5 Ingezonden: PAGINA 2 DINSDAG 4 DECEMBER 2007 SOMMELSDIJK - De Wel zijnszorg van het Verpleeghuis De Samaritaan te Sommels- dijk is op zoek naar muzikaal talent. Talentvolle jongeren en ouderen worden uitgenodigd om zich aan te melden. Het is namelijk mogelijk om op zater dagmiddag vanaf kwart voor drie een kort concert te geven in de recreatiezaal. Het gaat hierbij om achtergrondmu ziek. Er zijn al muziekgroepjes die twee of drie keer per jaar optreden. Dit wordt heel erg gewaardeerd door zowel de bewoners als hun bezoekers. Graag wil de welzijnszorg van het verpleeghuis elke maand een zogenaamd inloopconcert organiseren. En omdat bekend is dat op Goeree-Overflakkee veel muzikaal talent aanwezig is, denkt men dat dit zeker te realiseren zal zijn. Piano, harp, fluit, keyboard, alles is moge- lijk. Dus wie een muziekinstrument bespeelt en het leuk vindt om op te treden in het verpleeg huis, die kan contact opnemen met Marianne Tanis, tel. 0187 488200, e-mail m.tanis@sthdg. nl. Alzheimer InJoopavond Goeree-Overflakkee/Hoek- se Waard nodigt belangstel lenden uit voor haar eerst volgende inloopavond, woensdagavond 12 decem ber a.s., in het Wijkcentrum te Middelharnis, waarbij de heer R. Moonen hoopt te spreken over het onder werp 'Verwerkingsproble men?'. Daarnaast zal deze avond ook een zangkoor optreden. De Alzheiiner Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden, vrienden en hulpver leners. Onder leiding van des- kimdige gespreksleiders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van demen tie. ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeen komst begint met een interview met een deskundig gastspreker Dit duurt ongeveer een half uiu'. Na de pauze is er tijd om \Tagen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisse len van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hiin problemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deu ren gaan open om 19.00 uur De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doetinchemsestraat 27 te Mid delharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het open baar vervoer, alsook de bus taxi's 635 en 637 stoppen voor de deur Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzor gen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187- 485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijSfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verkoop: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweijégebr-dew/aal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). ACHTHLIZEN - Dameskoor Toonkunst geeft haar traditio nele kerstconcert op vrijdag 21 december a.s. in de R.K. Paro chiekerk Onze Lieve Vrouw- Hemelvaart te Achthuizen. Medewerking wordt verleend door mannenkoor Ons Koor en de gezamelijke parochieko ren Laetare en St. Caecilia uit Middelharnis en Achthiiizen. Er worden klassieke en minder bekende kerstliederen gezon gen, waarbij de aanwezigen kunnen meezingen. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Willem Chr. Meyboom, terwijl Ron Braber de gezamenlijke parochieko ren zal dirigeren; de muzikale begeleiding is in handen van Andries Stam. De kerk is open om 19.30 uur, de aanvang is om 20.00 uur en de toegang is vrij. ^^^^r angs m Gestai H Depressief, angstig of gespannen? Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan't Haringvliet Tel. (0187)611680 E-mail: info@gestaltnet.nl Website; www.gestaltnet.nJ Elke maand maken cliënten van Stichting Zuidwester kans op het winnen van een 'vrien- dendag'. Tijdens zo'n vrien- dendag - mogelijk gemaakt door de stichting Vrienden van Zuidwester - krijgen cli ënten de kans om een wens te laten uitkomen. Zo hadden 13 meisjes en jonge vrouwen met een verstandelijke beperking de wens om eens een complete make-over te krijgen. Op don derdag 6 december is het zover: bij styliste en imago-consulente Lesly Sandford uit Simonsha- ven zullen de 13 dames van een professioneel advies wor den voorzien. Zo zal aan hen onder andere worden verteld wat de kleur en pasvorm van kleding, bijpassende sieraden en parfum kunnen doen voor de uitstraling. Alle deelnemers aan deze beautydag zijn cliënt van Stichting Zuidwester. Vrienden van Zuidwester is de vriendenstichting voor de cli ënten van Zuidwester en wil de mensen met een verstandelijke beperking die wonen en wer ken bij Zuidwester een aan genaam leven bezorgen. De vriendenstichting is opgericht in 2002 en heeft al een aantal spraakmakende initiatieven ontwikkeld, zoals Kunstwereld met kunst en theater, Vrien- dendagen, workshops en bin nenkort een Kookgilde. MIDDELHARNIS - Houdt u zich bezig met kunst en woont u op Goeree-Overflakkee? Dan wordt u van harte uit genodigd om vrijblijvend de informatie avond Art Buddies' bij te wonen, dinsdagavond 11 december om 20.00 uur in de foyer van Het Diekhuus te Middelharnis. Zo'n twee jaar geleden is, even eens in het Diekhuus, 'Best Buddies' gestart. Studenten van het Albeda college werden Best Buddie van een 'maatje' met een beperking. De bedoe ling is dat de buddies tweemaal per maand een activiteit samen ondernemen. Uit onderzoek blijkt dat mensen met een beperking naast hun beper king ook bijna geen vrienden hebben. De Buddie projecten proberen die vriendschap tus sen mensen met en zonder verstandelijke beperking te realiseren. Best Buddies is in twee jaar tijd uitgegroeid van een Flakkeese Pilot tot een lan delijke organisatie met, naast Goeree-Overflakkee, ook Best Buddies in Zeeland, Brabant, Groningen en Drenthe. En nu start op Goeree-Over flakkee ook 'Art Buddies'. Uiteraard is het aangaan van een Buddie relatie niet hele maal vrijblijvend. Je gaat voor minimaal één jaar een relatie aan, waarbij je tweemaal per maand samen met een 'maatje' met een beperking een activi teit op kunstgebied verricht. Op 11 december, in het Diek huus, zullen Jan Roedoe en Sarette Bakelaar vertellen over hun ervaringen in het begelei den van kunstenaars met een beperking. Chiel Kamp (voor zitter van Best Buddies Neder land) zal uitleggen wat precies de bedoeling is en wat de voor waarden zijn. Mogelijk wordt Art Buddies net zo'n succes als Best Buddies. Kunt u deze avond niet aan wezig zijn maar heeft u wel interesse, dan kunt u contact opnemen met de coördina tor van Art Buddies, Sarette Bakelaar, tel. 898755 of e-mail s.bakelaar@zuidwester.org. Wanneer ik 's morgens naar mijn werk in de omgeving van Rotterdam rijdt, rijdt ik net buiten Oude-Tonge de Mag- dalenadijk op. Dat geeft nog even een rustgevend gevoel onder die bomen door, voor^ dat de drukke dag begint. Aan het einde van de dijk ga je dan de 'wijde wereld' in zonder al te veel begroeiing langs de wegen, 's Avonds is het na de autodrukte tot de Schaapsweg een verademing om over de Provinciale weg te rijden. Vervolgens kom je de - geflankeerd door hoge slanke bomen - Magdalena- dijk op, de oprijlaan van Oude-Tonge. Het einde van deze gevoelens zijn nabij want het stond in de krant van 27 november: Tus sen 3 en 21 december worden de bomen langs de Magda- lenadijk gerooid. De reden? Ze zijn een gevaar vóór de auto's aangezien er al diversen tegenaan zijn gebotst. Zeker de helft hiervan heeft veel te hard gereden. De bomen moe ten dus wijken voor komende snelheidsduivels. Er hadden volgens mij beter vangrails aangebracht kun nen worden, zodat de dijk met bomen, mooi, had kunnen blij ven bestaan. En wat komt er voor in de plaats? Worden het rubber bomen zodat de stam men meebuigen als er weer een auto uit de bocht schiet, of sportief bewegende exempla ren die net op tijd wegsprin gen? NEE, er komt NIETS voor in de plaats. We houden er een kale geasfalteerde dijk aan over, waar men dus niet de kans heeft tegen een boom te botsen; lekker veel zicht, dus kan er lekker hard gereden worden. Daar ligt het volgende gevaar voor uit de bocht vlie gende auto's. Want stelt u zich even voor; dan komt zo'n auto in vrije val 2 meter lager op de secundaire weg of weiland terecht, of nog een meter lager in de sloot. Het lijkt mij dat dit hetzelfde effect geeft als de te verwijderen bomen. Het blijft dus gevaarlijk. Een absurd idee is om weilan den, weg en sloot ook te ver wijderen, zodat de omwonen den na de remgeluiden geen klap hoeven te horen. Ook het slechten van de dijk tot polderhoogte/diepte is geen optie omdat de auto's dan waarschijnlijk weer in de sloot terecht komen met mogelijk dramaüsche gevolgen. Goed, er vallen soms blaadjes en takken naar beneden wat eventuele schade bij passe rende auto's kan veroorzaken, maar weegt dit op tegen het onherstelbare rooien van de bomen? Er zijn in de afgelopen jaren helaas al te veel dijken boomloos geworden. Je krijgt soms wel eens het gevoel dat de opdrachtgevers denken: we zijn een plattelandsgemeente en die bomen steken daar te veel bovenuit, dus WEG ermee! Jammer, bomen zijn zo hard nodig en het heeft min der zin om volgroeide bomen te verwijderen en er jonge tak ken voor terug te zetten. Het volume is anders. Ik blijf erbij dat de bewoners nog geen rust hebben na het verwijderen van de bomen. Ongelukken blijven er toch gebeuren op basis van snel heid. Het enige wat echt helpt is de snelheid uit die race-au to's te halen. Maak er voor mijn part een 60 km. weg van met, zoals eerder gezegd, vangrails langs de kant of zou dit een te dure oplossing zijn ten opzich ter van het goedkope rooien? Het grote voordeel daarbij is wel, dat de omwonende dan pas rustiger slapen en dat er bomen kunnen/konden blij ven staan langs de Magdalena- dijk en andere nog bestaande bomendijken. Robert van der Meer Oude-Tonge DlRKSLAND - 't Was in 1999, nu dus acht jaar geleden, dat Han Aarnoudse namens de yvctiviteitencommissie van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland de plaatselijke ClOOO-eigenaar Jaap van der Velde benaderde met het ver zoek in zijn supermarkt een miniatuurkerkje neer te mogen zetten waarin mensen die dat wilden hun kassabonnetjes zouden kunnen deponeren ten bate van het bouwfonds van deze kerkelijke gemeente, die toen bezig was de bouw van een nieuwe kerk voor te bereiden. Jaap, die graag de volle breedte van de Dirkslandse samenleving mee wilde laten profiteren van zijn ondernemerschap, vond 't een pracht-idee en verleende gulle medewerking. Gemid deld eens in de drie maanden werd 't 'kerkje' geleegd, de kas sabonnen gingen in een enve loppe die aan Jaap van der \'elde werd overhandigd, en die maakte op zijn beurt het op deze manier bij elkaar gespaar de bedrag aan statiegeld over op het rekeningnummer van het bouwfonds van de kerk. Niet alleen kassabonnetjes ble ken er dan in te zitten, maar dikwijls ook contant geld. Deze week echter sloot Jaap van der \'elde zijn Cl000 winkel, en dit betekende dat ook het moment er aankwam dat hem voor de laatste keer de kassabonnen zouden worden overhandigd. Dit gebeurde afgelopen vrij dagmiddag, op bijna dezelf de plek als waar al die jaren het kassabonnenkerkje heeft gestaan. Bij deze gelegenheid werd ook bekendgemaakt hóe veel deze actie in totaal heeft opgebracht: 11.486,621 Als dank voor zijn loyale mede werking stopte Han Aarnoudse Jaap vrijdagmiddag, naast de laatste enveloppe met kassa bonnen, ook 'n fraaie bos rozen in handen. Overigens heeft de eigenaar van de nieuwe Cl000 al te kennen gegeven dat het 'kerkje' ook in de nieuwe win kel welkom is, dus kan de actie gewoon doorgaan 1 lèli,\t en foto: Ham ViUenus Op 15 december 2007 zal de stichting GO-Cats opgeheven worden en verdergaan als Stich ting Zwerfkatten Rijnmond afdeling GO-Cats. De Stichting Zwerfkatten Rijnmqnd is een professionele organisatie die het afgelopen jaar ruim 1300 katten heeft geholpen. Het afgelopen halfjaar heeft GO- Cats met de hulp van Stichting Zwerfkatten Rijnmond ruim 70 volivassen katten en 40 kittens gevangen en geholpen. Finan cieel wordt GO-Cats gedeelte lijk ondersteunt door Dieren bescherming Rijnmond. De afdeling GO-Cats heeft als doel om de overlast van zwerfkatten te beperken en het welzijn van de zwerfkat ten te bevorderen. Dit doen de vrijwilligers van GO-Cats door zwerfkatten te vangen, te laten castreren of steriliseren en terug te plaatsen. Het cas treren en steriliseren gaat in nauwe samenwerking met o.a. dierenarts Hans Pijls van die renkliniek Goeree-Overflakkee te Sommelsdijk. Gevangen kit tens worden bij gastgezinnen gesocialiseerd, daarna wordt er een goed thuis voor gezocht. GO-Cats heeft als doelstelling om volgend jaar 250 zwerfkatten te vangen. Om dit te kunnen doen heeft GO-Cats hard vrijwilligers nodig die helpen bij het vangen van zwerfkatten, zoals het plaat sen en ophalen van vangkooien en het vervoeren van zwerfkat ten. Ook nieuwe donateurs zijn van zeer welkom. Wie meer wil weten, kan mai len naar info(£go-cats.nl of bellen naar 06-16115203. Een beschrijving van de vrijwilliger- staken is ook te vinden website www.zwerfkattenrijnmond.nl. Aanmelden als vrijwilliger kan via website www.go-cats.nl. DEN BOMMEL - De geza menlijke kerken van Den Bom mel nodigen u uit voor een Kerstmiddag op dinsdag 11 december 'a.s. in gebouw 'De Bron' bij de Hervormde kerk. ledere 55-plusser uit Den Bommel is hartelijk welkom. De bijeenkomst duurt van 15.00 tot 19.00 uur. Medewer king wordt verleend door het Kinderkoor 'Goed Nieuws' en het Chr. gemengd koor 'Mara- natha', beide uit Den Bommel. Wie wij komen, moet zich vóór vrijdag 7 december a.s. aanmel den bij mevr. A. Breeman, tel. 0187-611765, of bij mevr. A. Huijer, tel. 0187-611758. OOLTGENSPLAAT - Woens dag 5 december, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. Zaterdag 1 december jl. heeft zwemclub De Scho tejil uit Middelharnis de tweede wedstrijd gezwom men in de competitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken (ZRO). De wedstrijd werd in Papen- drecht gezwommen met nog 5 andere verenigin gen, te weten MNC 2 uit Dordrecht, ZV Vlaardin- gen, thuisploeg De Geul, ZVO uit Groot-Ammers en ZVS uit 's Gravendeel. De Schotejillers waren goed voor 22 ereplaatsen en maar liefst 8 clubrecords. Er werden in totaal 30 per soonlijke records verbeterd en de reeds behaalde NK- limieten werden meer dan bevestigd. In de categorie tot 11 jaar zwom Björn Vogelaar (1996) bij de jongens op de 1 OOm vrij naar de 3' plaats in 1.16.42 en op de 50m schoolslag naar de 1" plaats in 42.69. Mico Pacvlo- vic (1996) werd op de school slag 2' in 46.56. In de groep tot 13 jaar zwom Janiek de Boed (1994) op de lOOm wisselslag naar de 2" plaats in 1.19.19, terwijl Dennis Groen (1994) 3*^ werd bij de jongens in 1.19.91. Dennis Groen werd ook nog y op de 50m rugslag in 36.81. In een oudere categorie zwom Sanne Huijsmans (1995) op de lOOm rugslag naar de 3'' plaats in 1.17.51. Mark Coste- ris (1992) won zowel de 50m vrij (24.06) als de lOOm rugslag (1.00.30) en vestigde hierop 2 clubrecords en bevestigde zijn NK-limieten op deze nummers. Danica Koedoot (1993) werd 3' op de 200m vrij in 2.19,80. Later op de 5i)m \rij werd zij nog in 29.00, gevolgd door Elèhevan Zoest (1992) die 2'' werd in 30.84. Elène van Zoest werd ook nog 2" op de lOOm wisselslag in 1.21.12. Op de 200m wisselslag in de catego rie tot 16 jaar werden Esmee Koedoot (1992) en Melanie van Gemert (1993) resp. 2^ en 3^ in 2.31.13 en 2.37.13. Dezelfde zwemsters werden op de lOOm vlinderslag resp. I" in een clubrecord 1.10.45 door Esmee Koedoot, en 3'' in een tijd van 1.12.07 voor Melanie van Gemert. Bij de jongens werd Sebastiaan Rosendaal 2" in een clubrecord van 2.15.66. In de resp. estafettes zwom HERKINGEN - In vereni gingsgebouw Ons Huis wordt zaterdag 8 december a.s. van 10.00-13.00 uur een tweede hands boekenmarkt gehou den. De opbrengst is geheel voor Calando. Ook worden er kaarten verkocht en materialen en andere materialen om zelf kaarten te maken. De EHBO vereniging bakt deze morgen oliebollen. Melanie \an Gemert een clubrecord op de openings afstand van de 4x50m vrij in een tijd van 28.52. Samen met Janiek de Boed, Elène van Zoest en Esmee Koedoot won nen zijn deze estafette in een clubrecord van 1.57.77. Op de resterende estafette werden andermaal 3 ereplaatsen ver diend waaronder een clubre cord voor Sebastiaan Rosen daal, Niels albrechts. Mark Costeris en Leander Noordijk in een tijd van 1.41.87. Op de 4x 50m wisselslag zwommen Janiek de Boed, Esmee Koe doot, Melanie van Gemert en Danica Koedoot eveneens een clubrecord in 2.15.88. DIRKSLAND - Op donder dag 22 november heeft Pro vak Dirksland een exclusieve demonstratieavond gehouden met als thema het merk 'Fes- tooi'. De 30 genodigden wer den door Provak Dirksland geselecteerd en persoonlijk benaderd. Festool is zeer professioneel gereedschap voor de vakman en de hobbyist. De avond stond in het teken van drie nieuwe machines: de Kapex, de Domino en de Rotex. Met name de KAPEX is uniek in de gereedschafxpenbranche - een aflcortzaag, met mogelijkheden die geen enkele vergelijkbare machine heeft. De Domino is in staat om op een simpele wijze hout verbindingen te maken, die uiterst ster)f. zijn. De Rotex is een schuurmachine die niet alleen roterende maar ook excentrische draaibewegingen maakt, waardoor het schuren \ele malen sneller en mooier geschiedt. lot groot genoegen van de aanwezigen was speciaal voor deze a\ond een demonstrateur uitgenodigd, die samen met het team \an Provak Dirksland de aanwezigen volledig op de hoogte stelden \an de toepas singsmogelijkheden van de machines.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2