Jaap van der Velde sluit winkeldeuren 'oude'ClOOO Conferentie over zoet water en landbouw in Zuiderdieppolder druk bezocht Bestuursleden Organisatoren Huis van de Week 5e Winter wonder fair PEKAAR Partners ,>9^^ A-v\ I www.aiitobedrijfiranclervliet.nl 80e jaargang Nr. 7666 Dinsdag 4 december 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Halt start regionale vuurwerk campagne Zie WBBk oppagina9 DIRKSLAND - Op 15 december organise ren subbesturen van de Stichting Verenigd In Kracht en onder nemers van Dirksland en omstreken voor de vijfde maal een Winter wonder fair in de Vic- toriahal te Dirksland. De Waal Hoveniers DIRKSLAND - Bijna twintig jaar lang is Jaap van der Velde in Dirksland het boegbeeld geweest voor onder nemerschap. Niet dat de andere ondernemers in het dorp voor hem onderdoen, nee daar gaat het niet om. Maar 't is onmiskenbaar een feit: wie in Dirksland aan een winkel dacht, dacht meteen aan de Cl000, de super markt van het dorp. 't Is ook niet voor niets wat Jaap er zelf over zegt: "Het sociale gebeuren in het dorp speelt zich voor een groot deel af in de supermarkt". Handtekeningenactie Werkgroep Zoet Flakkee succesvol Boerderijen Lunch •!flakkee^ OPHEFFINGSUITVERKOOP! Wilt u zich inzetten voor de activiteiten in de gemeente l\/liddelliamis? ----------------------------------------------1 Nog even en het 'm weer oud en nieuw. Vorig jaar vielen er veel vuurweikslachtofiers en werden er door de politie meer aanhoudingen verricht. Halt Rotterdam-Rijnmond organi seert daarom ook dit jaar weer een regionale vimrwerktam- pagne. Doel van de campagne is dat jongeren zich bewust blijven van de gevaren en de overlast die het afsteken van vuurwerk met zicli meebrengt. Daarnaast wordt de nadruk gelegd op de wettelijke regel geving. De medewerkers van de 7 Halt-locaties in de regio geven voorlichtingslessen op basis.scholen en VO-scholen. Daarnaast stelt Halt vooilich- tingsmateriaal beschikbaar zodat scholen ook zelf aan dacht kunnen besteden aan dit onderwerp. Dit actiemateriaal bestaat uit Ijrochures, flyeis en posters. Door deze campagne bereikt Halt in samenwerking met politie, gemeenten en scho len alle ji)ngeren in de leeftijd van 10 lot 16 jaar in de regio Rotterdam-Rijnmond. Halt Rotterdam-Rijnmond is een regionale organisatie die zich in samenwerking met politie en het Openbaar Ministerie richt op preventie en bestrijding \an veel voorkotnende jeugdcrimi naliteit. Een voorbeeld daar\an is vuurwerkmisbruik. Uw complete MKB adviseur! Voorstraat 94 Stellendam tel: 0187-492633 info@pekaar.nl httpj/www.pekaar. nl ACCOUNTANTl iLAiirNOADVitcuat Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u er terecht voor verschillende lekkernijen. Het subbestuur darten zal u voorzien van oliebollen, maar u kunt er ook terecht voor een kom ot pan erw tensoep, en bij het subbe stuur dansen is rookworst te koop. De ondernemers van Dirks land en omstreken zullen ook verschillende leuke kramen vullen, o.a. met crea-artikelen om kaarten te maken of scrapbooking, maar ook zijn er diverse dingen te koop voor in en om het huis. Daarnaast is er een portretfotografe voor de kinderen. Voor groot en klein wordt er gezorgd voor vermaak. Wie ook interesse heeft om een kraampje te huren, kan bellen naar Nicole Gierman, tel. 0187-609314, of Corrie Hoekman, tel. 0187-602741. Rechtspraktijk Middelhamis Mrs. Spui] <S Verplanke Juristen en Mediators Tel. (0187) 48 86 85 email: lnfo@rpmh.nl Fax (0187) 48 4114 website: www.rpmh.nl ^^V.^^^0^ www.brilcentnimkeuveloacnl Zondpod 56 - «iddelhamis - Teleloon (0187) 48 34 37 Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Door Hans Villerius En 'n dikke 19 jaar lang is Jaap zeer in de weer geweest om daar méér dan één steen aan bij te dragen. Niet alleen omdat hij van zichzelf zo'n bezige bij is, maar niet in het minst ook omdat hij dit als zijn verantwoordelijkheid zag. Jaaps winkel als ontmoetings plaats voor het dorp, maar ook Jaaps vele activiteiten om het sociale leven in het dorp extra impulsen te geven. Wie denkt dan niet aan het jaar lijkse grootse vuurwerk op Koninginnedag. Jaap zelf is daar vervent liefhebber van en hij wilde daar ook zijn dorps genoten van laten genieten. Dus had Dirksland ieder jaar vuurwerk aan 't eind van deze nadonale feestdag. En een tijdlang was hfj 't ook die de Koninginnedagviering in het dorp organiseerde, en die - samen met anderen, met name de Stichting Verenigd In Kracht te Dirksland - ver scheidene andere evenemen ten op poten zette zoals de Dirkslandse braderieën die in de wijde omgeving bekend zijnsoms met bijzondere spek takels zoals bungy junipen. En de jaarlijkse Sinterklaasintoch ten kwamen ook steeds onder zijn hoede tot stand. Jaap was niet alleen (mede)organisa- tor, maar ook medefinancier. Bovendien organiseerde hij zelfs tot twee keer toe - bij het vijfjarig- en het tienjarig jubi leum van zijn Cl000 winkel - voor klanten die daarbij een prijs hadden gewonnen een ballonvaart vanuit Dirksland. Met de nodige begeestering die hem tekent, was hij zeker een drijvende kracht ach ter vele evenementen in het dorp. Maar aan dit alles komt deze week een eind, want Jaap (55) en z'n vrouw Nettie (bijna 53) sluiten naar verwachting mor genmiddag - na drie dagen lang een geweldige leegver- koopactie - de kassa's en de winkeldeuren van hun Cl000 aan de Kattewacht. 't Bleek financieel niet verantwoord om de overstap te maken naar de nieuwe supermarklhuis- vesting aan de Celdersedijk, waaraan momenteel de laatste hand gelegd wordt en die vol gende week woensdag opent, dus nam Jaap het heldere besluit om er gewoon mee te stoppen en ander werk te zoe ken. Hij en z'n vrouw zullen 't Dirkslandse supermarkt- leven zeker missen, en 't is niet onwaarschijnlijk dat veel Dirkslanders 'hun' Jaap met z'n vrouw ook zullen missen, getuige een reactie die hier over bij de redactie van Eilan- Jaap en Nettie va» fier Velde, nog even aan hun eigen toonbanli: "Gemengde gevoelens, deze dagen den-Nieuws binnenkwam en die we hieronder graag weer geven, mét 'n knipoog naar de nieuwe Cl000 eigenaar. Na vele jaren de supermarkt in hel centrum van het dorp Dirksland bezocht Ie hebben, moeten we als bewoners nu uit wijken naar de nieuwe locatie aan de Celdersedijk. Wel weer een winkel onder de zelfde naam, maar met een nieuwe beheerder. Het oude vertrouw de gezicht van Jaap van der Velde en zijn vrouw moeten we onverwachts missen. Vele jaren hebben zij alle aandacht en tijd gestoken in hun winkel, om de klanten het naar de zin te maken met goede kwaliteit en sendee. Wij als trouwe klan ten uit Dirksland en omstreken willen dan ook de familie van der Velde hier bijzonder voor bedanken. De samenwerking met hen en het personeel was altijd heel goed. Ook mag wel vermeld worden dat Jaap een extra steentje heeft bij gedra gen aan de plaatselijke mid denstand. Maar waar we zeker de familie van der Velde voor moeten bedanken is wel de vele steun aan de verenigingen van Dirksland, met als uitschieter ieder jaar een schitterend vuur werk. Daarom kunnen wij als er Dirkslanders en alle trouwe klanten niet omheen om Mister Jaap en zijn familie vriende lijk te bedanken voor dit alles Foto: Ham Villvnu-s en hun een goede toekomst te wensen. Je trouwe klanten P.S. Met dit afscheid van de oude sufiermarkt willen we ook de eigenaar van de nieu we C-1000 lieel veel succes toe wensen. Alsu goed voor ons zult zijn, zullen wij uw winkel trouw bezoeken.' Bij 'het scheiden van de markt' is het ten slotte Jaaps behoefte om publiekelijk zijn personeel - van wie er vijf al vanaf het begin, februari 1988, meewer ken - een groot compjiment uit te delen voor hun inzet. Bij deze dus! STELLENDAM - De 'Werkgroep Zoet Flakkee organi seerde vrijdag een conferentie over de noodzaak van zoet water en landbouw in de Zuiderdieppolder. Dat het onder werp 'leeft', bleek uit de overweldigende opkomst tijdens de bijeenkomst die gehouden werd in Restaurant Expo Haringvliet. Naast bewoners en nauw betrokkenen bij de ontwikkelingen in het gebied waren er veel raads- en col legeleden van de gemeenten Dirksland en Goedereede, provinciebestuurders, ambtenaren, IWeede Kamerleden en tal van belangstellenden die afkomstig waren van het gehele eiland en daarbuiten. Velen wisselden tijdens de forumdiscussie van gedachten over het onderwerp. Door Adri van der Laan De problematiek rondom de planvorming in de Zuider- dieppolders mag alom bekend zijn, maar om een deel van de aanwezigen aanschouwelijk te onderrichten, was er aan het begin van de middag voor spe ciaal genodigden met een bus een rondrit door het gebied georganiseerd. Tijdens de rondrit waren, naast een aantal raadsleden, ook leden van Provinciale Sta ten aanwezig en de Tweede Kamerleden Koppejan en Pol derman van respectievelijk het CDA en de SP Ook gedepu teerde Evertse van de Provin cie Zuid-Holland was tijdens de conferentie aanwezig. Bij de rondrit door het gebied werden de deelnemers aan schouwelijk geconfronteerd met de problematiek die de Werkgroep Zoet Flakkee deze dag aan de orde wilde stel len. Annette van Loon, doch ter van één van de bewoners in het gebied, gaf op soms emotionele wijze uitleg ener de plannen die men voor dit gebied heeft. Tijdens de rondrit wees zij het gezelschap op het Natuurge bied Plaat van Scheelhoek, dat aan de overkant van het Zuiderdiep ligt. Een natuur gebied dat niet toegankelijk is voor het publiek maar dat rijk is aan een groot aantal verschillende vogelsoorten. Maar ook een natuurgebied dat straks deel gaat uitmaken van een groter geheel, als de plannen van Delta Natuur doorgaan die, zoals bekend, beogen om aan de noordrand van het eiland een brak getij- dengebied te realiseren. De inzittenden van de bus werden geconfronteerd met de moderne bedrijven die het veld moeten ruimen voor 'de natuur'. Bedrijven die in de jaren tachtig zijn opgelicht, maar ook agrarische bedrijven die geëxploiteerd worden door boeren die nog maar ruim tien jaren geleden zijn opgericht, veelal door boeren die elders uit het land eveneens het veld moesten ruimen voor woning bouwplannen of natuur. Nu behoeven deze bedrijven niet allemaal te verdwijnen, maar door de beperkende maatre gelen die er langs de randen van het nieuwe natuurge bied zullen gelden, worden zij straks ernstig gedupeerd. Annette legde uit dat deze beperkingen eigenlijk nu al gelden omdat, vooruitlopend op de natuurontwikkeling in de polders, het gebied al is aangemerkt als Natura 2000 gebied, waarvoor al strenge richtlijnen zijn opgesteld. Ook een nabijgelegen loonbedrijf dat veel werk verricht in de Zuiderdieppolders zal zwaar getroffen worden door de natuurvorming. De Tweede Kamerleden Koppejan (rechts) en Polderman worden onder andere door gastheer Buijs (links) bijgepraat over de situatie in de Zuiderdieppolders. Foio: .ff/ri van der Laan Al geruime tijd leefde er weer stand tegen de plannen door de bewoners en eigenaren van gronden in de polders. Als gevolg van de activiteiten van de Werkgroep Zoet Flak kee, waarin zowel bewoners van binnen het gebied als daarbuiten hebben plaats genomen, werd de weer stand breder onder de lokale bevolking van het eiland. De bezwaren gelden voorname lijk het 'omruilen' van goede landbouwgrond voor natuur gebied en de gevolgen van de invloeden van het zoute water op de omliggende bedrijven. Een bijkomende reden is dat het hier om zeer goede land bouwgronden gaat, waar op sommige percelen drie keer in het jaar geoogst kan worden. De Werkgroep Zoet Flakkee houdt momenteel tegen de plannen een handtekeningen actie, waarvoor veel belang stelling bestaat. In januari zal het eindresultaat aan de gemeentebesturen worden aangeboden. Op het bedrijf van de familie Buijs kregen de genodigden een boerenlunch aangebo den. Ondertussen konden de aanwezige politici worden bijgepraat over de problema tiek aan de noordrand van het eiland. Vervolgens werd weer koers gezet naar Restaurant Haringvliet Expo, waar ruim driehonderd aanwezigen gereed zaten om de problema tiek bespreekbaar te maken. Vervolg op pagina 6 Zie onze advertentie elders in deze krant! Grijp nu uw kans: de Stichting Evenementen Middelharnis (STEM) is op zoek naar verschillende STEM organiseert elk jaar diverse evenementen in de gemeente Middelharnis, zoals: Havendag Aubade op Koninginnedag Dodenherdenking Bloemenmarkt Wij zoeken in totaal zes bestuursleden/organisatoren, waaronder een voorzitter, secretaris en penningmeester. Taken: Organisatie van de activiteiten Aanwezigheid bij activiteiten Vergaderen (ongeveer 1 x per maand) De activiteiten van de STEM worden gesubsidieerd door de gemeente Middelharnis. Geïnteresseerden kunnen zich vóór 21 december 2007 melden bij het secretariaat van de STEM: Dhr. B. Fabert Kon. Jullanaweg 37, 3241 XB Middelharnis Telefoonnummer: (06) 23 45 61 35 E-mail: bhm@fabert.nl Als u vragen hebt dan kunt u contact opnemen met dhr. B. Fabert via eerder genoemd telefoonnummer of email adres.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1