Atelier Impasto exposeert in De Sciinaritaan Geslaagde avond voor Rabobank en WEA Deltaland Voorzitter CDA bijgepraat over eilandelijk middelbaar onderwijs Actie Schoenendoos weer een succes Starters bouwen hun eigen woning 'Onderwijs' zou graag door de overheid serieus worden genomen EIIAI1DEt1.|iiEiJW5 Update website Hart van Dirksland Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Uitslagen van de wed strijden, gespeeld op maandag 26 november Atelier Impasto Dinsdag 20 november 2007 organiseerden Rabobank Goeree-Overflakkee en WEA Deltaland een Agrarisch Seminar voor alle agrarische ondernemers op Goeree-Over flakkee. Dit seminar vond plaats in Restau rant De Grevelingen in Bruinisse. Ruim 100 gasten bezochten dit evenement. MIDDELHARNIS Woensdagmiddag bracht de landelijk voorzitter van het CDA, Peter van Heeswijk, een bezoek aan Goeree-Overflakkee. Hij was hierbij te gast op Christelijke Scho lengemeenschap Prins Maurits in Middelhar nis. Maar, als voorbeeld van de goede samenwer king tussen de eilande- lijke MBO-scholen via het samenwerkingsplat- form waren ook afvaar digingen van de ander scholen, de RGO en de EDU Deltagroep waar de Technische School en de Groene School onder val len, vertegenwoordigd. Verenigde Staten RGO Meer ruimte Hehat Opbrengst collecte PAGINA 7 VRIJDAG 30 NOVEMBER 2007 OUDDORI' - Bouvvbediijl Van der Linde te Ouddorp heeft zich ook dit Jaar weer ingezet voor de Actie Schoe nendoos, Dit resulteerde erin dat ze afgelopen naar Zuidland konden om aan de medewerkers van Actie schoe nendoos niet minder dan 508 gevulde schoenendozen a! konden geven, vol niet aar dige en waardevolle spullen voor straatarme elders op de wereld. Een ieder die aan dit succes heelt bijgedragen, wordt hartelijk bedankt. |e eigen woning bouwen, wie wil dat niet? Een groeiend aantal gemeenten in Neder land maakt dit mogelijk. In Almere bijvoorbeeld: het steekt wethouder Duivesteijn al jaren dat ontwikkelaars bepalen hoe en wat er wordt gebouwd. 'Mensen smachten om invloed en zeggenschap op hoe hun woning en leefom geving eruit zou moeten zien', aldus Duivesteijn. Ook in de gemeente Dirksland groeit de belangstelling voor 'Bou wen in eigen beheer'. In een onlangs gehouden begrotings vergadering heeft kiesvereni ging GemeeiUebelangen aan dacht gevraagd voor en gewe zen o|) de regelingen die er \:>csvaiiï\ om slavlevs ve helpen aan een goedkope won'ing. De aanpak volgens de methode Bladel is op tafel gebracht. Andere fracties waren het met Ciemeenlebelangen eens dat gekeken moet worden naar meer mogelijkheden. Afgesproken is dal aandacht besteed zal worden aan alter natieve bouwmogelijkheden. Hierbij is wel van belang of er belangstelling wordt getoond en dat belanghebbenden zich vroegtijdig gaan organiseren. Bij voldoende belangstelling zal mogelijk een bustocht naar Bladel worden georganiseerd om 'Bouwen in eigen beheer' in het echt te aanschouwen. Meer over dit onderwerp kunt u vinden op website www.hait- vandirkslaud.nl, die in de afge lopen tijd van nieuwe informa tie is voorzien, o.a. verhuizing CilOOO, archeologie, parkeer problemen, plan .Spuikolk, presentatie architect Ratsnia; Hart van Dirksland op uw heeldscherm! Vragen, opmer kingen of bijdragen anderszins zijn welkom via e-mail post(5) hartvandirksland.nl. MIDDELflARXIS/SOMMELSDIJK Afdeling 1: I. Koese-J. van Hoorn1-1 M. Klink.-J.A. Dekker1-1 Koese bouwde een sterke rech tervleugel op, die Van Hoorn de nodige hoofdbrekens gaf. Op een gegeven moment wist Koese door middel van een slagzet op dam te koinen. Het kostte Van Hoorn toen weinig moeite om eenzelfde resultaat te bereiken. Remise was dan ook de beste uitslag. Dekker speelde een sterke partij, maar kon niet voorko men dat Klink een schijf voor kwam. Er hadden nog heel wat zetten gedaan kunnen worden, maar Klink vond het genoeg. Hij nam met reinise genoegen. Afdeling 2: R. van Rijnberk - J.J. Meiaard0-3 J. Jordaan - R. Hage1-1 S.W. Keijzer-j. Kiuik0-3 J.A. Nip'ius - C. Polder0-3 'R.Jacobs - B. du Pree3-0 Meiaard behaalde zijn zoveel ste overvvinning. Dat is een knappe prestatie, gelet op het feit dat hij nog maar zijn tweede competitie speelt. Tel kens weer kwam hij een steen méér voor te staan. Dat ging door totdat.Van Rijnberk capi tuleerde. De partij van Jordaan tegen Hage was er één met wisselen de kansen. Hage, die steeds sterker gaat spelen, liet op het allerlaatst de winst glippen. Niettemin een knappe pres tatie. Kruik is niet te remmen. Om van Keijzer te winnen, moet je van goeden huize komen. Kruik zag daar kans toe. Hij staat nu met één verloren par tij aan de kop. Polder had nog even zijn han den vol aan Nipius. Maar van wege zijn veel grotere ervaring kon Nipius het op den duur niet bolwerken. Polder won. Jacobs is in 'the winning mood'. Na een slechte start is hij nu zijn opgelopen schade aan het inhalen. Dvi Pree werd daar de dupe van. GEMIVA -SVG GROEP SOMMELSDIJK - De bewo ners, de vrijwilligers, het personeel en de bezoekers van verpleeghuis De Sama ritaan genieten inmiddels al weer enige tijd van een mooie expositie en daar wil men ook graag anderen in laten delen. Iedereen is dan ook van harte welkom om de schilderijen van Atelier Impasto te komen bewonderen. De expositie hangt tot 2Januari in de gangen van Verpleeghuis De Samaritaan. De kunstenaars \an Atelier Impasto maken uit bundige, vrolijke schilderijen. Vee! kleuren, in combinaties waar u niet snel aan zult den ken, maken deze schilderijen tot bijzondere kunstwerken. De aantrekkingskracht ervan zit misschien wel in het feit dat ze niet zijn gebonden ol beïn vloed door" kunststromingen of tradities. Ze zijn van pure een\'oud en schoonheid die men weinig meer ziet, aldus De Samaritaan. .\telier Impasto bestaat sinds 2004 en is Noortgekonien iiit het activiteitencentruni D n Duyt in Middelharnis (onder deel van de Gemi\a-S\'G groep). De kunstenaars werken zoveel mogelijk zelfstandig. Men bedenkt zelf de onder werpen en de kleurencombi naties die men gebruikt. Waar nt^dig wordt men ondersteund door professionele krachten, maar het uiteindelijke resultaat bepaalt de schilder uiteinde lijk altijd zelf De ktinstwerken worden regelmatig geëxpo seerd op diierse locaties \vaar- bij opvalt hoezeer de werken de toeschouwer aanspreekt. Vanuit het atelier in Sommels- dijk worden de werken ook verkocht en verhuurd. De kunstuilleen van Impasto is een mooie vorm om de schilde rijen op een vrijblijvende wijze onder de knnsdiefhebbers te brengen. De belangstelling en het verhuur/verkoopresul taat is groot. Ook in opdracht wordt er hard en zorgvuldig gewerkt. .Atelier Impasto is gevestigd aan Oranjestraat 7-9 te Soni- melsdijk en van maandag t/m vrijdag kan men er tussen 8.30 en 16.30 uur terecht. Zie voor meer informatie website www. dndtiyt.nl. De opening werd verzorgd door Jan de Waard, directievooizitter \'an Rabobank Goeree-Oveiflak- kee. Daarna gaf Jan het woord aan Herbert Peper, belastingadviseur bij WEA Deltaland Accountants Adviseurs. Hij gaf een korte toelichting over Per soonsvennootschappen. Herbert attendeerde de toehoorders op de belangrijkste punten die naar voren kwamen uit de wetswijziging, 'levens legde hij enkele prikkelende vragen neer op hel gebied van aansprakelijkheid en bestuursbevoegdheid. De tweede spreker \'an de a\'ond tvas Peter Pais, Sec tormanager /\kker- en Tuinbouw bij Food Agri Rabobank Nederland. Peter gaf een inleiding over ondernemerschap op Goeree-Overllakkee. C5nder- nenien is een dynamisch vak. Het is belangrijk om mee te groeien met de omgeving, de klanten en het bediijf De agrarische ondernemers gingen met een aantal waardevolle tips trucs naar huis. Na beide sprekers was er een kort moment om te genieten van een kopje koffie of thee. Daarna was het tijd voor een Mysterie Act als afsluiting van het programma. De jonge illusionisten Winfried Angélique gaven een interessante show weg. Na atloop van het semi nar was er ruim de tijd voor de aanwezigen om na te praten. Rabobank en WE.A Deltaland kijken terug op een geslaagde avond. Door Adri van der Laan Naast de kort geleden aange treden \oorzitter van het GD.A Peter van Heeswijk waren ook regionale CD.\-bestuurders aanwezig, zfjals enkele raads leden en wethouder Peter de Vries van de gemeente Middel harnis. Tijdens de bijeenkomst in de school werd er ruim de tijd genomen om de scholen aan Van Heeswijk voor te stel len. De conrector VMBO \'an de Prins Maurits, Adam \'an Heest, gaf uitleg over onder andere het toelatingsbeleid van de 1469 teerlingen tellen de school en hoe men vanuit een Christelijke mensvisie de kennis aan de leerlingen over brengt. In het CDA-beleid is er veel aan dacht voor de thema's Jeugd en jongeien" en 'Opleiding en scholing voor jongeren', lij- dens de discussiemiddag kwa men deze onderweipen dan ook ruimschoots aaii de orde. Naast Van Heest gaven ook de teamleider LWOO Theunis van den Berge en de teamlei der Pro Henk van Putten van de Prins Maurits uideg over de problematiek in het onderwijs aan VMBO-leeiiingen. Onder de titel 'De Slag bij Nieuwpoort' worden er nieu we wegen gezocht om bepaal de groepen leerlingen \an het VMBO, goed en passend onderwijs te geven dat aansluit op deelneming aan de maat schappij na het veilaten \an CDA-voorzilter dn. Peter van Heeswijk tijdens zijn bezoek aan de Prins Muuritsscholengemeemchup. Links de vertegenivoordigi scholen: i\l.n.r.:Jos Groeneveld, Nellie Broere en Adam van Heest. ■ers van de drie middelbare Foto: .4rjri van der iMan de school. De docenten wezen erop dat een goed ftindament aanwezig moet zijn voor deze groep leerlingen en daarom doen de scholen er dan ook alles aan om dit ftindament te leggen. Van de scholen in Mid delharnis zet de Prins Maurits voor wat het VMBO betreft zich in op het praktijkonder wijs. Hierbij krijgen de leer lingen een groot aantal prakti sche \akken. Daarnaast uoidt er ook een aangepast pakket algemeen \ormde vakken aan geboden, zoals Nederlands, rekenen, wiskunde, prakti sche arbeids- en loopbaanori- entatie, informatiekuiide en lichamelijk opvoeding. Met dit onderwijs worden deze leer lingen claarom voorbereid op het uitoefenen van eenvou dige werkzaamheden op de arbeidsinarkt en krijgen ze de mogelijkheid om \'ia stages in de praktijk te leren en erva ring op te doen. Ook wordt er \eel aandacht besteed aan zelf standig wonen, werken en een zinvolle vrijetijdsbesteding. Als deze leerling 18 wordt verlaat men de school en ontvangt men geen diploma maar een 'Getuigschrift praktijkonder wijs'. Nellie Broere van de RGO - de 'overbuur' van de Prins Mau rits - gaf uitleg over deze 'bre de school' "waar iedereen van harte welkom is". Zij wees erop dat de RGO het ICT en het administratief terrein als aan dachtspunt heeft, daarnaast wordt er op de RGO - exenals op de andere scholen - alles aan gedaan om de leerling per soonlijke aandacht te ge^■en. In een relatief kleine school lukt dit nog wel, maar \olgens haar heeft de schaah'ergroting van de scholen in de afgelo pen jaren hier een negatieve invloed op gehad, "De schaal vergroting is gelijk opgegaan met de x'erloedering", zo was baar kritische noot richting de politiek. Zij kwam tot deze con clusie omdat leerlingen - na te zijn uitgezwermd naar bijvoor beeld Rotterdam - "afknap pen op de grote stad". Waar men op de grote scholen een nummer is en men veelal de leerlingen bij lesuitval aan hun lot overlaten. Verder plaatste zij kritische kanttekeningen bij de 'bemoeizucht' van de overheid, bij het ter beschik king stellen van gelden. Als voorbeeld noemde zij de inaat- schappelijke stage waarbij de leerlingen ervaringen in het bedrijfsleven kunnen opdoen. Volgens haar kost dit veel inzet \'an het personeel. Zij zou dan ook graag zelf willen beslissen waar gelden ingezet zouden worden "omdat wij hiervoor mans genoeg zijn". Jos Groeneveld van de Edu- delta Groep, waaronder de Technische School en de Qjxoe- ne School vallen, legde uit dat beide scholen - hoewel nog in \'erschillende gebouwen - steeds meer samen gaan wer ken. Dit zal nog verder gestalte gaan krijgen in een in de toe komst nieuw te bouwen school. Hij zou graag meer ruimte wil len zien in de nieuw te bouwen school voor de verschillende lesonderdelen. Bijna aan het eind van de bij eenkomst was er nog wat tijd ingeruimd voor debat. Hier bij gingen de vertegenwoor digers van de verschillende scholen in debat met Peter van Heeswijk en de overige poli tici. Van Heeswijk verklaarde dat hij kennis genomen heeft van de problemen en dat hij de verschillende bezwaren die er leven over zal brengen aan CDA-staatssecretaris van Onderwijs Van Bijsterveld. Adam van Heest verwoordde de vrees die bij de scholen leeft dat hun opmerkingen en ziens wijzen in een bureaula zullen verdwijnen. Tijdens de korte discussie bleek dat er bij de scholen het idee leeft dat zij niet serieus worden genomen. Hiermee doelden zij ook op lokaal gebied. Als voorbeeld werd genoemd de weinige tijd die leerplichtamb tenaren van de gemeenten aan de scholen kunnen beste den en het ontbreken van één geitieentelijk aanspreekpunt - bijvoorbeeld het ISGO - als het over onderwijszaken gaat. GOEDEREEDE - Het Nati onaal MS Fonds heeft met 13 collectanten in Goedereede 760 opgehaald. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. Wie de collectant gemist heeft, kan alsnog een bijdrage overmaken op giro 5057 t.n.v. Nationaal MS Fonds te Maassluis. Wie volgend Jaar als collectant het MS Fons wil steunen, kan contact opnemen met Pamela Zaat, landelijke coördinatrice van het Nationaal MS Fonds, tel. (010) 5919839, e-mail www.nationaalmsfonds. nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7