Happietaria Kerk diensten 4You Lege v^erlief^d. ^ijaa Volop herfstweer dit weekeinde EIIAtlDEII-tllEUWS Dineren in Dorpshuis Nieuwe-Tonge Reformatorisch Contact Kerst neuzelmarkt Rommel marktspullen en gebakken vis Het weer van volgende week... 16 Districts avond Wie God is Provincie tekent Memorandum of Understanding met Chinese provincie Musical in Ëmmaüskerk EIIAnDQl.t1IElJW5 De folder Christelijk dienstbetoon Een maandelijkse activiteit voor senioren Zondag 2 december 2007 PAGINA 2 VRIJDAG 30 NOVEMBER 2007 Ethiek Een verrassing Dit woord was ik nog nooit tegengekomen. De term boeide me. Wie eens rustig Happieta ria zegt, denkt onwillekeurig aan een hapje of aan hapjes. Daarmee bent u op het goede spoor Door vrienden werd ik uitgenodigd om mee te gaan naar Enschede. Hun klein dochter was betrokkekn bij het werk van Happietaria. Studenten van Saxion en de Universiteit van Twente bren gen geld bijeen voor onderwijs projecten in de derde wereld. Zij doen dat als leden van vier christelijke studentenvereni gingen. \'ier weken lang run nen zij een restaurant, vanaf 20 november De deuren gaan open om 17.30 uur De dames en heren mikken op twee lich tingen bezoekers: een in de vooravond en een daarna. Zij hebben de beschikking gekregen over een leegstaan de autoshowroom. Met hulp van vrijwilligers is deze ruimte omgebouwd tot een eenvou dig, maar zeer gezellig restau rant. Vrijwilligerswerk In de folder die ik mee kreeg stond: 'De actie draait geheel op de vrijgevigheid van sponsors. Het serveren wordt uitgevoerd door de studenten. de bereiding van de maaltij den geschiedt deels door koks, die eveneens belangeloos hun medewerking verlening. En niet alleen muzikanten, maar ook klussers zijn gratis van de partij, want de voormalige showroom heeft hier en daar een facelift nodig.' De opbrengst van deze vier-weken-restaurant-service wordt verdubbeld door de hulporganisatie De Wilde Gan zen. \erleden jaar heeft men met deze actie 86.000 euro opgehaald. Men mikt dit jaar op 100.000 euro. De opbrengst gaat nu naar Haïü en Thai land. Ditmaal zullen De \\'ilde Ganzen de opbrengst verdub belen. Professioneel Het is interessant te zien hoe professioneel de studenten te werk gaan. Ze hebben respec tabele namen voor het Comité van Aanbeveling kunnen win nen. Ik noem er enkele: de burgemeester van Enschede P. E. J. den Oudsten, de Commis saris van de Koningin in Over ijssel G. J. Jansen, de rector magnificus van de Universiteit Twente W. H M. Zijm, enkele predikanten uit Enschede, en dan landelijke 'sterren': Ruud Lubbers, Jan Pronk, Bert de Vries, Mgr. Muskens, Prof. Goudzwaard en de beken de EO-presentator Bert van Leeuwen. Een voorname lijst van aanbeveling. Tijdens de bewustwordings avond is naar tradide de eerste etensbon geveild. Deze heeft een recordbedrag van 500 euro opgebracht. In de folder lees ik: 'De afgelopen jaren hebben we mogen enaren dat bouwen op de fundamenten van gebed de mooiste resultaten oplevert. Daarom worden bezoekers gevraagd om te bidden en te danken voor dit werk'. Het was mijn vrienden en mij een genoegen daar de maaltijd te gebruiken, zowel om de sfeer als om de kwaliteit van het opgediende menu. Ik vond het plezierig Groot moeders soep voorgezet te krij gen en daarna een stamppot van zuurkool met overvloe dige worst, zo lekker als ik dat. gerecht de laatste jaren niet had gegeten. En dan het dessert dat mij zelfs iets te veel was. Ik maakte al melding van de prettige sfeer en de ruime res tauratiezaal. Dit werd nog ver hoogd door de voortreffelijke bediening die de studenten verzorgden en door gepaste muziek. Ik vermeld met genoe gen hoe keurig gekleed deze dames en heren studenten er uit zagen. Menig restaurant zou daar een voorbeeld aan kunnen nemen. Het was me dus de avond wel. Door mijn vrienden mee genomen naar Enschede en weer terug, en dan ook nog stu denten ontmoeten wier ouders ik in ander verband had leren kennen. Een prachtig initiatief, niet alleen gedurfd, maar ook toegewijd. De serveerders en serveersters - dat wil ik er nog aan toevoegen - deden het met zichtbaar genoegen, niet alleen aan onze tafel maar door heel het restaurant heen. Dit is een prachtig project, opgezet vanuit christelijke dienstverlening aan mede studenten in de derde wereld. Een vorm van christelijk dienst betoon, vier weken lang in een voormalige auto-showroom die omgezet was in een gezellig restaurant. De lezer begrijpt dat ik onder de indruk ben van dit project, niet alleÈn om de kwaliteit van het menu, maar vooral om de inzet van deze studenten, die zich er niet voor schamen te zeggen dat zij hun motivatie onüenen aan het Evangelie: W. H. \%LEMA scherper nog gezegd aan Jezus Christus en Zijn komst tot redding van de wereld. Dit is christelijk leven in de praktijk van het student-zijn. In deze rubriek ga ik nogal eens in op misstanden en de verloedering van onze samen leving. Het is me een vreugde dit maal een heel ander geluid te laten horen. Ik hoop dat de lezer op Goeree deelt in deze dankbare bewondering. Twee opmerkingen tot slot: - Ook in twee andere univer siteitssteden wordt een der gelijk project gerund. - U hebt misschien familie of contacten in Twente; maak hen op deze vier weken Happietaria opmerkzaam. En verder: December, don kere dagen waarin we het Kerstfeest tegemoet gaan. Zijn er misschien mensen in uw- omgeving die u met een groet, een bezoekje of een attentie kunt verrassen? Er is vaak veel onopgemerkte eenzaamheid. Als u voor zulke mensen iets kunt doen heeft de actie van de studenten in Twente een uitstraling zelfs in eigen land. Aanbevolen! Op zen mooie ioiaermorgen in de eersfe weel; v&a de ioipef- vakan(ie besluiten mijn (an(e en ik paard (e gaan rijden, ifarfsdkke leuk nafuurlijk! W'e sclirijven ons in voor een buifenrif en (ellen de minuten af. IJèhè, Jie( is vijf ©ver tien en «/e kunnen gaan. Eztst. maar eens een kijkje nemen bij de viervoeters die de iele ocijfend me( ons op r^un rug iullen moefen gaan lopen. Hijn paard iieef Ali en die van mijn tante Sosalie. Ali is, vertelt de manegeljouder, een lieve ruin met een ^aclit karakter. Ideaal voor beginners. Hooi ^o, denk ik, dat iit in i^der geval goed- ik ben niet so'n ervaren ruiter, maar nu ik dit geboord feeb durf ik nx^i een gerust liart aan de t°ckt. (z beginnen. W'e nadelen onie paarden en rijden even een rondje op lief terrein. Oké, dat iit go^d, de singel >it goed vast en de stijgbeugels iijn niet t^ lang. W'e st^-ll^n ons op tus sen de beginners, 'izs, we gaan! I^a een minuut of 20 kom ik eciiter tot een andere ontdekking, i^ijn >adel scfeuift. l^i«t «rg, meent de begeleidster, die maken we >o wel vast- £n inderdaad, Jiet probleem is >o verholpen, yeerlijk, Ali is inderdaad een goed paard. Haar dan gebeurt tet, of ijet door mij komt of dat Jiij ielf io gek deed, weet ik niet- 'Sjij draait iijn iioofd om en kijkt recit naar Bosalie die aciiter or^s rijdt- Als die manege- jjouder me er nou ook bij liad vertelt dat Ali nogal vaak rntt merries loopt te flirten, iad ik nü geweten wat ^r aan de Iiand was. Nou ja, ik iad dus niks in de gaten, trek >i]n Jjoofd terug naar voren en laat k^-m weer rustig verder lopen. Ifad ik dat nou maar niet gedaan, dan was dit niet gebeurd.' Ineens wordt Ali kwaad en draait iich m^t een nik om ik val langs de iijkant van te( paard en lig opeens languit in de berm ^iijn tante springt snel van iet paard af om me te komen lielpen. W'e besluiten mefeen terug te rijden naar de manege, ik op Kosalie vóór Ali. ^z^ was voor mij een grote oplucliting t°en we weer op de manege waren. 'Veel Ijeb ik er nief aan Overge houden, maar ik wil je wel vertellen dat ik de dagen daarna niet veel geïeten lieb.' Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericliten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. /^di/ertent/'e-veritoop.- Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.ven«eijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). In het Dorpshuis te Nieuwe- Tonge organiseert stichting Companen maandelijks een groepsmaaltijd voor senioren. De maaltijden worden aange boden in combinatie met een bingo, verzorgd door de mede werkers van Ons Dorpshuis. Tussendoor wordt voor koffie, thee en een drankje gezorgd. De eerstvolgende maaltijd is op 13 december, een gour- metmiddag in decembersfeer. Deelname staat open voor senioren van Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Deelname kost 7 p.p. (all in). Vanaf 14.00 uur is de zaal open en om 14.30 uur begint het programma; om vijf uur wordt de maaltijd geserveerd. Het dessert is een verrassing. Vooraf opgeven is verplicht, tot uiterlijk een week voor de maaltijd. Dat kan bij Saar Bruggeman, tel. 651925, bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur Er is plaats voor maximaal 36 deelnemers. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar Regiotaxi Goeree-Overflakkee, tel. 0800-4404044. De gezamenlijke maaltijd is een samenwerkingsproject, waar in Ons Dorpshuis, Stichting Companen en verpleeghuis De Samaritaan zich inzetten om in de dorpkernen een aantrekke lijke ontmoetingsactiviteit voor senioren op te zetten. De orga nisatie is in handen van stich ting Companen. SIRJANSLAND - Donderdag 6 december wordt in de zaal van de Hervormde kerk te Sirjansland de eerste avond Geestelijke Vorming gehou den. De inleiding wordt ver zorgd door ds. J.C. de Groot uit Dordrecht en heeft als onderwerp 'de Vergeving', toegespitst op de vergeving van mensen onder elkaar. Na de inleiding is er volop gele- ëenheid om vragen te stellen. Ie avond begint om 19.45 MIDDELHARNIS - Op zater dag 15 december 200'7 wordt er van 9.00 tot 15.00 uur een Kerst neuzelmarkt gehouden in en bij het jeugdgebouw van de R.K. Kerk aan de Langeweg te Middelharnis. Naast kleding en spullen van klein tot groot zijn er vele lek kernijen te koop zoals zelf gemaakte bonbons, gebak, kruukplaetjes, milde advocaat en glühwein. Verder is er een loterij en kunt u een kopje kof fie drinken. De opbrengst komt ten goede vain het Opera- en Oratorium koor Zuid-West Nederland te Middelharnis. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag I december, kun nen van 10.00-12-00 uur weer rommelmarktspullen worden ingeleverd in het voormalige Meijer theater aan de Vissers- dijk te Middelharnis. Hier wordt ook gebakken vis verkocht. Wie spullen in wil leveren maar zelf niet in de gelegenheid is deze spuUen te brengen, kan voor het ophalen ervan con tact opnemen met T. Bom, tel. 0187-484807. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag I december, zal een 16 districtsavond van het dis trict Flakkee worden gehou den in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. Mevrouw Groeneveld zal spreken over: Je naaste in psychische nood'. Aanvang 19.30 uur. Het bekende en eigenlijk meer beruchte Azorenhogedruk- gebied is momenteel weer 'sturend' en aan de noordzijde van deze anticycloon zijn de Ijslanddepressies steeds bru taler geworden de laatste paar etmalen. Koudebrengende noorden- tot noordoostenwinden zijn zeker de eerste week dagen niet aan zet in ons land en een strakke zuidwester blijft de toon zetten voorlopig. Storingen komen dan met de regelmaat van de klok langs en geven periodiek regen en wind. Bovendien blijft het voortdurend vrij zacht waar bij er ook weinig variatie zal zijn tussen de dag- en nacht- temperaturen. Het kwik op de eilanden blijft zich vrijwel voortdurend binnen het traject van 5 tot 10 graden bewe gen. Klaart het'een keer wat meer op in de kleine uurtjes, dan kan het even 4 graden worden en in een wat uitgebrei dere golf zachte lucht is 12 graden zeer wel mogelijk. Zo'n klassieke (zuid)weststroming kan wekenlang aanhouden en is een 'horrorscenario' voor diegenen die op serieuze winterkoude rekenen. Toch is hier al eerder opgevoerd dat er rond of iets na Sinterklaas wel eens kouder weer zou kunnen aankomen. De woensdag en donderdag (regenperikelen) gaven een wat druilerige en nevelige sfeer op Flakkee. Sombere dagen ook, zeker nu we de kortste dag van het jaar gelei delijk naderen. Zonneklaar is het dus dat een periode met rumoeriger en dynamisch weer is aangebroken en dat de genoemde oceanische raddraaiers meer grip op het weer bij ons hebben gekregen. Wisselvalligheid troef, een onrustig windbeeld en temperaturen die neigen richting de dubbele cijfers. Bovendien wordt de regenmeter weer aanzienlijk gevuld (mogelijk zo'n 15 millimeter erbij op zondag). Dit ronduit herfstachtige weerbeeld behouden we ook na het weekeinde en mogelijk blijft dit patroon zo tot rond Sinterklaas. Er is zelfs kans dat we binnen een paar dagen nog wel een storm te verwerken krijgen in Nederland, maar een superstorm zal dat beslist niet zijn. Mogelijk wordt het zondag al onstuimig, maar het baanvak van de nogal venijnige storing is nu nog niet exact aan te geven, dus windkracht 9 zou goed kunnen, maar een povere 6 ook. Het exact aangeven van de momenten waarop het regent vrijdag en in het weekeinde is ondoenlijk, gezien de snelle opeenvolging van weersystemen. Toch houden we ook wel een aantal redelijke dagdelen over, zaterdag, waarop het enige tijd nagenoeg droog zal blijven op de Zuid-Holland se eilanden. Weerman Mare Putto OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. A. van Wijk, Herkingen. Eben-Haëur: 9.30 uur lees- dienst en 18.30 uur ds. H. Lassche - Herv. Gem. Loca tie mfg Dorpstienden: 9.45 uur ds. A. Belder, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. G. van Meijeren, dankzegging Heilig Avond maal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.00 uur ds. J. L. van Westen brugge - Gen Gem. 9.30 leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Doopsge zinde Gem. 9.30 uur ds. R. H. Hartkamp en 18.30 uur pastor G. J. Kroon. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. L. de Wit - Hersteld Herv. Gem. 8.45, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting/dankzegging Heilig Avondmaal. STELLEN DAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Meijer, Yerseke, voorbereiding Hei- Hg Avondmaal en 17.00 uur ds. R. W. van Mourik - Her steld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen en 18.00 uur kand. Joh. Fekkes, Nijkerk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A S. Rienstra en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg, v.m. voor bereiding Heilig Avond maal - (Jeref. Kerk 9.30 uur de heer I. Lemsom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije ren, voorbereiding Heilig AVondmaal en 18.00 uur ds. L. WüUschleger, Vlissin- gen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 u ur de heer A. Dubbeld. HERKINGEN" - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A A Teeuw, Ridderkerke en 18.00 uur ds. T W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur kand. M. Diepeveen, Stellendam en 15.30 uur ds. J. W. van Estrik, Goede- reede - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A J. Gunst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. W. van Mourik, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. C. J. van der Plas, Zwijn- drecht - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. C. G. Visser, Zwijndrecht, voorbereiding Heilig Avondmaal - Her steld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Exodus 10.00 uur (H.A.) ds. T Verduijn - Remonstrantse Gem. 10.00 uur samenkomst - CAMA gem. 10.00 uur de heer W. Leuvenink. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Baas, Alblasserdam en 18.00 uur ds. W. Wesdand, Slikkerveer - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur ds. U. G. M. Doedens - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur (H.A.)en 17.00 uur ds. D.J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Maas, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig .A.vond- maal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer en 18.00 uur kand. M. Die peveen, Stellendam - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. Willem- sen - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Beréa Gem. 10.00 uur mevr. C. Dupont. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. G. J. Smink en 18.00 uur ds. L. J. Lingen - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Kooij, Barendrecht en 18.00 uur ds. W. G. Gerritsen, Oud-Al- blas - Geref. Kerk 10.00 uur de heer K. Baas en 18.00 uur ds. A. W. Esüé. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel, v.m. Het is een vraag van alle tijden. 'Wie is Godr' VVie is Hij Die de hemel en de aarde schiepr Wie is Hij Die aan het begin staat van alles, wat is? Wie is Hij Die tot in eeuwigheid God zal zijnr We kunnen over God spreken alleen maar voor zover Hij Zich heeft geopenbaard. Zich aan mensen bekendgemaakt heeft. De belijdenis bijvoor beeld die Guido de Brés in 1561 schreef, begint met een poging om aan te duiden wie God is. Hij komt niet verder dan een opsomming van Gods eigenschappen. Tegelijker tijd klinkt er stelligheid in het getuigenis van De Brés door: Wij geloven met het hart en belij den net de mond dat God z6 is: eeuvng, onbevattelijk, onzienlijk, onveranderlijk, oneindig, almach tig, volkomen wijs, rechtvaardig, goed en een zeer overvloedige bron van al het goede. Ds. P van Ruitenburg uit Chil- liwack (BC), voorheen predi kant van de Gereformeerde Gemeente te Dordrecht, heeft opnieuw een boek gepubli ceerd. Nu over deze diepe vraag. Ook hij zoekt antwoor den te geven aan de hand van wat ons is geopenbaard over Gods deugden. Uit het Woord \ooTai:"L'iteraard kuin niemand afdoende uitleggen trie God is. We gaan echter met behulp van bijbelse kernwoorden kijken hoe God Zich geopenbaard heeft. Bijvoorbeeld door na te gaan wat het betekent dat God heilig is en u-at het ver schil is tussen barmhartig en goe dertieren. We zullen Gods namen bestuderen..." Dit eenvoudige boek met 52 meditatieve bij belstudies is niet bedoeld als een soort dogmatiekje. Er wordt niet meer gedaan dan aandachtig geluisterd naar een aantal woorden uit de Heilige Schrift en weergegeven wat deze zeggen. Maar ook dat is al veel. Er is uit dit boek veel te leren. Het is met name bedoeld voor jonge mensen. N.a.v.; Ds.P. van Ruitenburg, Wie is God f 52 bijbelover denkingen over hoe God Zich openbaart. Uitgeve rij Den Hertog^ Houten. ISBN 90-331-2087-9. Paperback. 205 pag. Prijs €14,50. Enkele maanden geleden vroeg ik in deze rubriek aan dacht voor John Newton, anglicaans prediker in de 18' eeuw. Het is dit jaar tweehon derdjaar geleden - om precies te zijn op 21 december 1807 - dat Newton overleed. Hij is vooral bekend geworden door zijn levensbeschrijving die hij in veertien brieven verhaalde. De oorspronkelijke titel van die bundeling luidt: An authen tic narrative of some remarkable and interesting particulars in the life of John Newton. Het boekje is enige tijd geleden opnieuw uit het Engels vertaald en in Nederland op de markt gebracht. We lezen erin dat de levensweg van deze dominee wel een heel ongebruikelijke is geweest. Hij was eerst een vrij denker die spotte en vloekte. Vanaf zijn tiende jaar bevoer hij de zee. Hij deed volop mee aan de handel in slaven die in West-Afrika werden opge haald en getransporteerd naar Engeland en West-Indië. Zijn geestelijke omkeer was tijdens een storm op de Atianüsche Oceaan. Daar en toen greep de Heere hem in het hart en kreeg hij Christus nodig voor de redding van zijn ziel. Later werd hij een bewogen prediker van Christus voor zondaren. In zijn testament uit 1803 liet Newton onder meer het vol gende optekenen: "Ik beveel mijn uel aan mijn genadige God en Zaligmaker, Die mi] zo liefderijk gespaard heeft, toen ik een afvallige, een godslasteraar en een ongelovige was. Hij heeft mij verlost uit de staat van ellende waarin Hij mij op de kust van Afrika, gebracht had en het heeft Hem behaagd mij, ofschoon de onwaardigste, toe te laten tot de ver kondiging van het heerlijk Evange lie. Ik verlaat mij met nedeng ver trouwen op de verzoening en bemid deling van de Heere Jezus Christus, God en Mens, Die ik dikwijls aan anderen voorgesteld heb als de eni- fe grond waarop een zcmdaar zijn oop kan bouwen. Ik vertrouw dat Hij mij in het verdere deel van mijn leven zal behouden en leiden en dat Hij mij bij het einde daanan zal laten treden in Zijn nabijheid, in Zijn hemels Koninkrijk." Deze veertien brieven zijn er enkele van de vele die hij schreef en waarvan er vele zijn uitgegeven. Newton is de dich ter van het wereldberoemde lied Amazing grace. N.a.v.: John Newton, Genade brengt me thuis. Uitgeverij De Banier, Utrecht. ISBN 90-336-0734-9. Gebon den. 136 pag. Prijs 12,50. Zie ook: De stem van het hart. Een selectie ------------iriexen vanJohn.Kewtan. Uitgnerij Koster, Bar- neveld. ISBN 90-5551- 385-7. Gebonden. 114 pag. Prijs €11,90. J.M.J. Kieviet Gedeputeerde Lenie Dwars- huis-van de Beek heeft namens de provincie Zuid-Holland in de Chinese provincie Hebei een Memorandum of Under standing ondertekend, waar mee de samenwerking tussen beide provincies verder is ver sterkt. De samenwerking richt zich op de sectoren haven- ontwikkeling, water, milieu en onderwijs. De onderteke ning vond plaats tijdens een handelsmissie van 18 t/m 25 november 2007 in de provin cie Hebei, dat als een hoefijzer rond de provincie Being ligt. Afgesproken is onder andere om de realiseerbaarheid van een gezamenlijke trade fair in 2008 te onderzoeken, zodat circa 300 Chinese bedrijven zich in Zuid-Holland kunnen voorstellen aan de Nederland se en Europese markt. Hebei is bezig met het ontwikkelen van de grootste haven ter wereld (Caofeidian) en zoekt contac ten en samenwerkingsmoge lijkheden met Zuid-Hollandse bedrijven en onderwijsinstel lingen om kennis en ervaring op het gebied van havenont- wikkeling en milieuvriendelij ke opslagmethodes uit te wis selen. De provincie Zuid-Holland heeft in september 2007 een vriendschapsverdrag getekend met de Chinese provincie Hebei. Zuid-Holland behoort daardoor tot de preferente relaties van Hebei. Dat verge makkelijkt het vergroten van economische mogelijkheden voor de Randstad door het bevorderen van economische- en kennisuitwisseling. \'er- schillende kennis- en onder wijsinstellingen in beide" pro vincies werken al samen. De provincie werkt zelf ook voor in ieder geval drie jaar samen met de provinciale organisatie van Hebei op het gebied van milieu en water. Voor meer informatie zie de websites http://w^vw.holland- hebei.net en http://www.zuid- holland.nl. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Hei lig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.15 uur kand. G. J. Blankers, Bruchem en 15.30 uur ds. H. Lassche, Ouddorp - Geref. Kerk 9.30 uur ds. G. den Hartogh en 18.00 uur de heer R A. de Jongh - Gen Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Geffl. 10.00 uur ds. W.H. van Boeijen, Rockanje, bedie ning Heilig Avondmaal. MIDDELH.AJINIS - Op vrijdag 15 en zaterdag 16 februari 2008 zal de musical Jozef', geschreven door Peter Schouls, worden uitgevoerd in de Ëmmaüskerk te Middel harnis. Toegangskaarten zijn a€ 5 ver krijgbaar vanaf januari 2008. Zie ook website www.emmaus- kerkmiddelharnis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2