jr*^ A tot Het 'Gast van de Raad' project in gemeente Dirksland '^m: Uitslag tentoonstelling P.V. De Trekvogels ^Zorgverzekeraars, dit is wat we willen! yicfvemÏAer iS ^drl^ en: 'Y^eni^^cükt: 'yiovcmt^et i^ Wintermarkt Ons Dorpshuis Schaakver. De Zwarte Pion EIIAflD^-rflEUWS Een koffer vol herinneringen oomkojeugdhoekie@filtemet.nl BIJBELSE PUZZEL Ingezonden: Maandag aanstaande (3 december) viert Ellen van Rossum (Den Bommel) haar verjaardag. PLAAXSISTAMEN Twee puzzelaars hebben deze week een boekenbon verdiend: Maayke Bos (Ooltgensplaat) en Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk). Schrijf maar een keer welk boekje uitgekozen heb. Deze keer kunnen we vier nieuwe puzzelaars welkom heten. Daar ben ik natuurlijk erg blij mee. Hoe meer mensen er mee doen, hoe fijner het is. De laatste maanden zijn wat oudere puzzelaars gestopt. Er kunnen dus nog genoeg nieuwe, jonge puzzelaars bij. Wie volgt? Vliegduiven open klassen Show duiven PCOB onderzoek toont aan: Positie 50-plusser PAGINA 11 VRIJDAG 30 NOVEMBER 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 k 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-niail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Eerste adventszondag. In het kerkelijk jaar kennen we vier advents zondagen. We kiji<en in die weken uit naar het kerst feest. In de meeste kerken wordt er dan gepreekt over de komst van de Heere Jezus. Als je daarover nadenkt, ben je verwonderd. Wat is de Heere God trouw geweest. Steeds laat Hij zien dat Hij regeert en niet de duivel. De duivel heeft van alles geprobeerd om de geboorte van de Heere Jezus tegen te hou den. Voorbeelden? de jongetjes die in de Nijl gegooid moes ten worden. de uitroeiing van de koninklijke familie door koningin Athalia Zo kun je nog meer voorbeelden vinden. Maar elke keer zie je het; als het lijkt dat de duivel wint, grijpt God in. Vergeet deze zin nooit: WAT GOD ZEGT, GEBEURT ECHT Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je'? Sander van Lenten. 2. In welke plaats woon je? Dirksland. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens Zondag is de eerste adventszondag. Daarom maak ik nu al een begin met 'soort kerstpuzzels'. Vorig jaar maakt Joan Melissant (Ouddorp) deze puzzel met bijbelse vragen uit de eerste hoofdstukken van de Evangeliën. A. Wat zijn de 14 antwoorden? B. Welke tekst uit Psalm 99 kun je van de eerste letters maken? 1. Christus, de Heere is geboren in de stad(Lukas 2) 2. Door wie werd Jezus' naam genoemd? (Lukas 2) 3. Wie hielden zich in die landstreek in het veld? (Lukas 2) 4. Wie zend God voor Uw aangezicht die Uw weg bereiden zal? (Markus 1, Mijn 5. Vader van Aram. (Matth. 1) 6. Allen werden door Johannes gedoopt in een(Markus 1) 7. Zoon van Eliud. (Matth. 1) 8. Wie beweende haar kinderen? (Matth. 2) 9. Vader van Azor. (Matth. 1) 10. Een engel des HEEREN. (Lukas 1) 11. Waarheen vluchtten Jozef en Maria en het Kindeke? (Matth. 2) 12. Vrouw van Zacharias. (Lukas 1) 13. Zoon van Salomon. (Matth. 1) 14. Waar kwam Simeon, door de Geest? (Lukas 2) een logeerpartij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders)? In de vakantie ben ik wezen zwemmen en naar de bingo geweest op de camping. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe Naar in Neder land (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan Op de camping was iets nieuws. Daar was een soort vlot, waarop je jezelf over het meer kon trek ken met een touw naar de overkant. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Mijn zwembroek kon ik echt niet missen. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten Mijn winterjas. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? De computer. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakantie? De regen, omdat ik dan niks kon doen. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? Dat ik nog een keer met mijn vader met de vracht wagen meemocht. Erika en Arco Luime (Ouddorp) maakten de puzzel voor deze keer In elke zin zit een plaats naam verstopt. Kunnen jullie deze plaatsnamen vinden? Sommige namen zijn wat moeilijker. Pak er dus even een atlas bij! Hij houdt die oude pet tenminste nog eenjaar. Ik hoor hoongelach. Heb je de auto nog gekocht? Het hol en de bewoners waren weg. Wat iel zo'n atbeelding. Dat was erg, oesters zonder wijn. De slimme vos staat te kijken. Fijn Aart, dat jij dat even doet. Hou het wel logisch!! Let op je dame hoor! Fam. Van Splunter (Ouddorp) Fijn meiden, dat het goed gaat op school. Het is nu eenmaal veel fijner om goede cijfers te halen dan om onvoldoendes te halen. Maarblijf je best doen. Sjonge, dat was wel een voetbalwedstrijd! Met 11-1 winnen van Oostvoor- ne. Jij maakte zelfs vijf doel punten. Ben je altijd zo goed met de bal in het doel te schie ten. Jan? Charlotte Groenendijk (Dirksland) Je had bijna alle antwoor den van oktober goed, op één klein foutje na. Prima dus! Je mag zelf weten hoe je de oplossin gen opstuurt: je mag ze uitknippen of opschrijven en opsturen. Je mag alle antwoorden ook mailen. Het mail-adres staat in het bovenste stukje. Zoek het maar op. Welke versjes zingen jullie op het kin derkoor 'Tot Zijn eer'? Vind je het leuk op gym? Bedankt voor je leuke pas foto. Sjari Anne Maliepaard (Middelharnis) Fijn, datje al een paar puzzels gemaakt hebt. Kijk maar of je ze de volgende keer allemaal opstuurt. Grappig, dat je de naam van je hond (Cleo) afkort tot 'Ko'. Hoe komt het dat jij in Stad a/h Haringvliet op school zit, terwijl je bij het adres Middelharnis schrijft? Is dit dichterbij? Nog één vraagje: schrijf je de volgende keer even je geboortedatum bij de oplossingen? Ronne v.d. Made (Middelharnis) Je was keurig op tijd met je oplossingen, Ronne. Je mag de antwoorden altijd tot het eind van de volgende maand opstu ren. De antwoorden van november moeten dus uiterlijk op 31 december binnen zijn. Maar het is handig als je het gelijk doet, anders vergeet je het misschien. Schrijf je even je geboortedatum bij je volgende brief? Liene v.d. Made (Middelharnis) Vanzelfsprekend mag jij ook meedoen. Ik hoop dat je met plezier de puzzels zult maken. Krijg ik van jou ook even je geboorte datum? Een pasfoto is ook altijd leuk. Begin van dit jaar heeft Gemeentebelangen Dirksland een aantal voorstellen inge diend om de communicatie met de burgers te bevorderen en om de politiek dichter bij de mensen te brengen. Eén van de voorstellQn was het project (;ast \'an de Raad. De gemeen teraad is, zij het wat schoor- \oetend, hiermee akkoord gegaan. In eerste instantie is het dan ook een proef voor een halfjaar. En deze proefperiode is nog niet zo lang geleden van start gegaan. Burgerparticipatie staat bij veel gemeentes hoog op de agenda en diverse gemeentes hebben dit project dan ook al enthousiast omarmd. Het Gast van de Raad project houdt in dat de gemeente een aantal inwoners vah de gemeente uitnodigt om een raadsverga dering bij te wonen. Deze per sonen worden op willekeurige wijze uit het persoonsregister getrokken. Gaat men op de uitnodiging in dan krijgt men van te voren informatie toegestuurd over de punten die op de agenda van de betreffende raadsvergade ring staan. Voordat de raads vergadering begint, wordt men speciaal ontvangen door een afvaardiging van de Raad. Men krijgt dan wat informatie over het raadswerk, over hoe het in een raadsvergadering toegaat en men maakt ook even kennis met de burgemeester. Tijdens de vergadering krijgt men een speciale plaats toegewezen en wordt men door de voorzit- Jantine Mans (Ooltgensplaat) Puzzelen kan veel plezier geven. Fijn, datje het leuk vindt. Bedankt voor je nieu we puzzels. Het duurt nog even voor ik ze ga gebrui ken: we gaan nu eerst wat kerstpuzzels oplossen. Willianne Mans (Ooltgensplaat) Het is juist fijn als ik puzzels vroeg genoeg krijg. De lente is nog niet inzicht, maar het is geen probleem. Het is prima, datje de puzzel alvast zelf veranderd hebt. Albert van Lenten uit Dirksland Heb je een nieuwe volière gehad voor je vogels? Hoe kwam het dat die zieke vogel toch nog doodgegaan is? Dat was even schrikken, denk ik, datje vader onverwachts naar het ziekenhuis moest. Hij zal nog wel even rustig aan moeten doen na die longontsteking. Beterschap! Sander van Lenten uit Dirksland Als het een tijd geleden is, weetje natuurlijk niet meer precies wat er over dat kloos ter in Archeon verteld is. Dat snap ik. Ik geloof dat ik weinig 'vogelverstand' heb. Jij noemt namen van vogels waar ik nog nooit van gehoord heb: Bleekkoppen, rode en blauwe Pennanten en Rosella's. Ik heb maar eens gezocht op het internet. Zijn Rosella's en Pennanten hetzelfde of heb ik dit ver keerd begrepen? Wie heeft de voorleeswedstrijd bij jullie, op school gewonnen? OUDDORP - Postduiven- vereniging De IVekvogels hield 23 en 24 november jl. een tentoonstelling, waar voor 547 inschrijvingen waren ontvangen en waar bij na beoordeling door de keurmeesters de volgende liefhebbers met hun duif als schoonste in hun klasse eindigden. Vliegduiven prestatie klassen klasse 1 oude doffers: A. Klijn. klasse 2 jaarling doffers: A. Kie vit, klasse Sjonge doffers: J.H. Ju. klasse 4 oude duivinnen: A. Molenaar en zn. klasse 5 jaar ling duivinnen: A. Kievit, klasse 6 jonge duivinnen: Comb. Grinwis. klasse 7 oude doffers: Comb. Grinwis. klasse 8 jonge doffers: K. Meijer klasse 9 oude duivin nen: Comb. Grinwis. klasse 10 jonge duivinnen: Comb. Grin wis. klasse 11 late jongen: K. Meijer. klasse 12 oude doffers: fam. Ewijk. klasse 13 jaarling dof fers: G. Boers, klasse 14 jonge doffers: G. Boers, klasse 15 oude duivinnen: G. Olsthoorn. klasse 16 jaarling duivinnen: G. Boers, klasse 17 jonge dui vinnen: G. Boers. De hoofdprijs voor de aller schoonste werd bij de vlieg duiven in de prestatieklassen gewonnen door A. Kievit, in de open klassen door K. Meijer en bij de showduiven door G. Boers. Diverse sponsors zorgden mid dels beschikbaar gesteld recla me materiaal voor een fleu rig aangeklede show, die veel bezoekers trok. Zaterdag draaide het Rad van Avontuur op volle toeren en gingen veel bezoekers met een mooie prijs naar huis. De winnende nummers voor een half varken waren 175 wit, 39 geel en 47 blauw, de kal koen werd gewonnen door 297 zwart en tot slot nog een extra kalkoen op 67 groen. De winkelwagen met bood schappen werd gewonnen door nummer 382 wit. Met de winnaars is inmiddels contact opgenomen. Zaterdagavond werden de kampioenen gehuldigd en werd een aantal duivenbon- nen van goede liefhebbers uit de streek bij opbod ver kocht. Daarna konden de liefhebbers hun duiven weer inmanden en mee naar huis nemen. ter apart welkom geheten. In de pauze en na afloop is er de mogelijkheid om de raadslie den en het college aan te spre ken of vragen te stellen. Mocht de vergadering onverhoopt te lang duren, dan is men \rij om in de pauze weer naar huis te gaan. En natuurlijk mag men ook iemand als gezelschap mee nemen. Kortom, men krijgt een VIP behandeling en via deze unieke mogelijkheid kan men op een leuke manier een kijkje in de politieke keuken nemen. En van de gemeente Dirksland krijgt men ook nog een fraai aandenken aan dit bezoek. In de afgelopen raadsvergade ring van 22 november waren de eerste genodigden als Gast van de Raad aanwezig. Naast een aantal hamerstukken waren er ook twee onderwerpen waar bij er pittige vragen gesteld werden en een aardig debat ontstond. Een afwisselende vergadering om als Gast van de Raad bij te wonen. De geno digden hebben deze avond als zeer positief ervaren. Voor de raadsvergadering van december worden er (helaas?) geen uitnodigingen verstuurd, maar in januari 2008 is dit wel weer het geval. En wellicht... dat u dan als Gast van de Raad wordt uitgenodigd! Natuurlijk bent u buiten dit project om ook altijd van harte welkom om een raadsvergade ring bij te wonen. Gemeentebelangen Dirksland NIEUWE-TONGE-Op 7 december organiseert de wijkgroep van Stichting Ons Dorpshuis Nieuwe- Tonge weer een winter- markt in Ons Dorpshuis. Er zullen weer diverse kramen met leuke artike len aanwezig zijn en er zijn oliebollen te koop. De wintermarkt wordt gehouden van 15.30-21.00 uur. Om 15.45 uur is er een van kinderkoor Jong Apollo. MIDDELHARNIS - Uitslagen van ronde 12 in de huishoude lijke competitie, gespeeld op 26 november jl. Moedt - A. Tieleman'/->-'/; Van Prooijen - Verolme... 'A-'/j Boeter (2) - V.d. Velde (3)1-0 Vd. Waal (2) - Struik (2).... 0-1 Loosjes (2) - PeemanV-2-V2 De Haan (2) - Mourik0-1 Visser - Mulder (2)1-0 Neleman (2) - De Jager (2) 0-1 Lesuis (3) - Lagendijk (3).. 0-1 Bom - Noordijk (3)1-0 Wolters (3) - Meiaard (2)... 0-1 Becker (3) - Hennekes0-1 Van Huizen (3) - Vis (2)0-1 De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB), belangenbehartiger voor 50-plussers, deed een grootschalig onderzoek naar de vraag: 'Wat wil de 50-plusverzekerde?'. Ver volgens werden de wensen en behoeften vergeleken met het huidige aanbod van seniorenpolissen. Meest opvallend is dat sommige door 80% van de senioren gewenste behandelingen of vergoedingen totaal ont breken in de aanvullende polissen. Er is dus werk aan de winkel voor de zorgver zekeraars. De top vier van belangrijke eisen aan een seniorenpolis wordt gevormd door de the ma's: fysiotherapie/oefenthe rapie, extra verpleging/verzor ging thuis, pailialieve zorg en preventieve zorg. Deze top vier wordt op de voet gevolgd door de onderwerpen: ondersteu ning mantelzorg, voeltherapie, begeleiding door een zorgcon sulent en de abonnementskos ten personenalarmering. De PCOB toetste alle aanvullende 'seniorenpolissen' op de aan wezigheid en vergoedingen van bovenstaande punten. Zo blijkt onder andere dat bege leiding door een zorgconsulent in geen enkele seniorenpolis voorkomt, terwijl 80% van de respondenten aangeeft dit heel belangrijk te vinden. Groot verschil in polisvoorwaarden Lit de screening blijkt dat er grote verschillen bestaan tussen de verschillende seniorenpolis- seii. De PCOB maakte daarom een brochure waarin alle ver gelijkingen duidelijk voor het voetlicht koinen. "Of ze 'Op maat', 'Beter-af' of 'Gezond SOPlus' heten, de grote vraag is natuurlijk: welke polis past nu bij mij?", verduidelijkt Ger- rie Abrahamse, PCOB-beleids- iTiedewerker Zorg. "Dat is een hele persoonlijke vraag, want iedereen heeft andere zorgbe hoeftes. Met dit onderzoek en de bijbehorende handreiking biedt de PCOB alle senioren de mogelijkheid een goede vergelijking te maken. Verge lijken raad ik met klem aan, want een goed besef van de polisvoorwaarden is essenti eel. Mensen zijn echt onthand als ze achteraf geconfronteerd worden met een polis die de voor hen belangrijke zaken niet of onvoldoende vergoedt." Opvallend is het feit dat de prijs ondergeschikt is aan de inhoud. Senioren betalen graag iets meer voor een spe ciale polis, mits de servicever lening en het pakket 'extra's' duidelijk gericht is op hun levensstijl. Het onderzoek heeft aller eerst een servicegerichte func tie. Senioren kunnen op basis hiervan makkelijker een keuze maken uit de vele aangeboden seniorenpolissen. Daarnaast gebruikt de PCOB de uitkom sten van dit onderzoek om de positie van 50-plussers te ver beteren. Verzekeraars zullen in een concurrerende omge ving zeker luisteren naar de wensen en behoeften van deze doelgroep. De volgende polissen, speci aal voor 50-plussers, werden gescreend in het PCOB-on derzoek: Agis 50-1- Actief Polis, CZ Acdef in Gezondheid 50-f- OHRA Uitgebreid Vitaal, Sal- land, Troef-en Borgpolis, Tri as Gezond 50-1- (extra), VGZ Vitaal en Zekerpakket, Zorg en Zekerheid AV-plus, Zilveren Kruis Achmea Beter Af Vitaal Pakket, Zilveren Kruis Achmea BeterAfSO Plus Pakket.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11