1 1 li neiiHBe c,bt HVH HHHIHI il Het weer van volgende week... Superstorm niet aan de orde Advent/Kerst samenzang- concert met Lennert Knops en Pieter Vis yiüvctH^cr io 1 ■i yXo^tmint ii A K R K E N P L Z I 6 L 0 R D E L A A F E T E 0 A 6 A F K W N I S K B E T R H A E E T E E R I I 0 L R M E T T A N K R N A C H T E 6 A A L 0 A E A E T A A L 0 0 L L M N I C H T 6 T E L E F 0 0 N T E ^crti^^cükti Verkoping Zendings winkeltje Damvereniging Dirksland Ouderendienst Jeugdtheater- school op G-O Kortingsbon EIIAnD^-'^IELJWS Bidden Cijferpuzzel 1 fll^HIM WOORDZOEKER Afrika - cel - generaal - ham - iglo - kroketten - kurken - nachtegaal - neger - nicht - orde - platina - roest - taal - tank - teer - telefoon - ultiem - wal noot - zakhorloge Een koffer vol herinneringen Overmorgen (25 november) hoopt Naomi Clement (Oude-Tonge) haar verjaardag te vieren. De dag daarop (26 november) is de verjaardag van Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Beiden namens ons allen van harte gefeliciteerd. Deze week is er een bon voor Leendert Bijnagte (Scherpenisse) Veel plezier ermee! Wintertijd is echt 'puzzeltijd'. Doe het eens samen met je vriendje of vriendinnetje. Misschien datje die oo/c enthousiast kunt mal<en om mee te gaan doen. Kaarverkoop van start: PAGINA 11 VRIJDAG 23 NOVEMBER 2007 Puzzelreglement Sluur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Over bidden kwam ik een mooi verhaaltje tegen, waarvan je heel veel kunt leren. Ee.n liedje onwennig mt hij midden tussen de def tige gasten. Een plattelander; een boer. Je kon het aan zijn handen zien. Hij had echte werkhanden. Je kon het aan üjn kleren ruiken. Hij had beslist geen dure parjuni gebruikt. Tegenover hem zat een veire neef, een heer van stand: hij had een deftig brilletje op zijn neus; een net duur kostuum aan, de vouwen keurig netjes in zijn broek. De maaltijd begon. De ceremoniemeester tikte tegen zijn glas. Het lachen verstomde, het gepraat hield op. Hij zei: "Een ogenblik stilte, alstublieft.Ieder een keek wat glazig voor zich uil. Waarom moesten ze stil zijn? Alleen de boer vouwde zijn handen en .sloot zijn ogen. Hij bad. Hij was thuis gewend om. te bidden. Waarom zou hij het hier opeens niet doen Even later ging het geroezemoes weer vrolijk verder. "Zo, zo", zei de deftige neef, "ik zie dat ze bij jullie op het platteland nog bidden voor het eten. Dat is bepaald merkwaardig, zeg! Doen ze dat bij jul lie nog allemaal?" "Nee, beste neef", zei de boer, "nee, dat kan ik niet zeggen. Ze doen hel bij ons niet allemaal. Je hebt er bij ons heel wat die niet bidden voor het eten. "Zo, zo", reageerde de heer met zijn voorname bril letje, "zo, zo, net wat ik al dacht. Alleen de oude mensen bidden zeker nog en de mensen die niet zo veel geleerd hebben "Nou, nee, die bedoel ik niet", antwoordde de boer. "Nee, ik bedoel nu eigenlijk alleen bij ons in hei varkenshok: het grote varken en de twaalf bigge tjes. Die bidden niet. Die vallen zomaar aan op het voer dat ik breng. Maar verder dankt bij ons op het erf natuurlijk iedereen zijn Schepper voor het voedsel dat Hij laat groeien. De verre neef zweeg. Zwijgend stak hij een lepel soep in de mond die nog openstond van verbazing. Vind jij het nodig om de Heere te danken voor het eten en voor alle andere dingen die jij elke dag krijgt? Het kan moeilijk zijn, dat kun je in het ver haal van Daniël lezen. Maar de Heere is het waard, dat wij Hem danken voor al Zijn gaven en bidden ovci Zijn zegen. Voor ons dagelijks leven en voor ons geestelijk leven. Zet onder de cijfers letters: a 1; b 2; enz. De oplossing is te lezen in Daniël 6. Deze puzzel is gemaakt door een 'oud-puzzelaar' Guido van Gils (Achthuizen). 2 9 5 3 betekent dus: 23-9-5: wie V 2 3 9 9 4 5 1 8 2 0 9 7 4 1 7 5 1 4 5 5 1 4 2 2 5 1 8 2 6 l 5 5 1 1 4 1 5 S 1 4 2 6 1 1 2 2 2 1 1 4 5 1 9 4 7 5 7 1 5 4 1 5 6 1 3 5 l 4 1 9 4 9 S 2 6 1 l 2 9 1 4 4 5 1 1 2 1 9 1 2 4 5 1 8 1 2 5 5 2 1 2 3 5 1 4 7 5 2 3 1 5 1 8 1 6 5 1 4 2 3 1 5 1 8 4 5 1 4 1 3 1 I 1 8 4 1 1 4 9 5 1 2 I 1 1 4 9 5 1 2 4 5 5 1 4 _l 2 1 4 4 1 8 9 5 1 1 5 5 1 8 1 6 5 1 8 4 1 7 Een woordzoeker wordt door veel kinderen op prijs gesteld. Deze week plaats ik er een die gemaakt werd door Jeroen Poortvliet (Dirksland). Welk woord kun je maken van de 7 letters die overblijven? Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je? Angeline Meijer. 2. In welke plaats luoonje? Goedereede-Ha^enhoofd. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan {bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een- dagje uit of op de vakantie ergens anders) Ik ben 4 keer wezen loge ren, verder ben ik thuis geweest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan We zijn twee keer naar het zwembad geweest. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen Ik heb kleren meegeno men. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Mijn speelgoed. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Niets. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakantie? Ik vond niets vervelend. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? Ik vond alles leuk. Jacoline Tanis (Goedereede) Bedankt voor je kerstpuz zel en voor de leuke vorm! Je ziet dat het best snel gaat met het behalen van de pun ten. Voor je het weet heb je al weer een boekenbon. Dat is boffen; met de auto naar school als het regent. Geluk kig hoeven we in ons land geen kou te lijden. Dal is in andere landen wel anders. Floris van Gils (Achthuizen) Jammer hoor, datje er mee stopt. Je schrijft datje de puzzels altijd wel leuk vond. Heb je echt geen zin om nog een poosje door te gaan? Fam. Bijnagte (Scherpenisse) Een jaar gaat echt snel voor bij: voorje het weet is het alweer kerst feest. Het is best koud nu: tijd om lekker warm bij de kachel wat te 'rommelen'. Een rebus maken lijkt mak kelijker dan het is. Vandaar ook de uitdaging aan alle puzzelaars om het eerst zelf te proberen. Snap je? OUDDORP - Het zendings winkeltje van de Gerefor meerde Gemeente te Oud- dorp hoopt donderdag 29 november van 9.00-16.30 uur haar najaarsverkoping te houden in verenigingsge bouw Eben Haëzer aan de Preekhillaan te Ouddorp. Verkocht worden nieuwe en oude boeken, boerenkaas, fiuit en noten, ondergoed, schoonmaakartikelen, kaar ten, kettingen uit de edel- stenenstad Idar-Oberstein, babycadeaus, arretjescake en diverse cadeauarükelen. Ook is er koffie, thee en limonade met cake. DIRKSLAND - Uitslag van de wedstrijden, gespeeld op maandag 19 november jl. Afd. 1: Joh. Wolfert - C. van Prooijen1-1 H. Keuvelaar - D. Wolfert.. 3-0 .A.. Jelier - W. Stolk3-0 J. Knops - M. Poortvliet3-0 DEN BOMMEL - In de Gere formeerde Kerk van Den Bom mel wordt aanstaande zondag, 25 november, een ouderen dienst gehouden. De aanvang is 18.00 uur, voorganger is dhr. J. Aiminga. Het orgel wordt bespeeld door de heer Baren- drecht. Jeugdtheater HofJDlein opent in januari 2008 een leslocatie op Goeree-Overflakkee. De lessen worden verzorgd op de RGO te Middelhainis. Ruim twee decennia geleden begon de school met 40 leerlingen in Rotterdam. Inmiddels zijn er elf leslocaties en één Brede School acti\'iteit binnen en bui ten Rotterdam, met ruim 3.500 leerlingen. Hoofdlocatie is de Theaterschool te Rotterdam. Daarnaast zijn er leslocaties in Barendrecht, Beigschenhoek, Breda, Hoog\'liet, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridder kerk, Roosendaal en Voorne. Op Jeugdtheaterschool Goeree- Overflakkee leren kinderen en jongeren tussen de 6 en 26 jaar zingen, dansen en toneelspelen. Veel koude in Zuid-Europa, ongeveer een week terug nog, terwijl een vervolg van het licht winterse weer bij ons uit eindelijk uitbleef na die paar natte sneeuwvlokken richting Ouddorp afgelopen maandagochtend. Tot aan de Azuren- kust kwam het tot matige vorst (omgeving Marseille en Montpellier) en even buiten Bordeaux vroor het bijna 8 graden in de nacht naar vorige week zondag. Vanuit Noord-Spanje werd zelfs zeer strenge vorst doorge geven met recordwaarden tot -19 graden op de hoog\'lakte bij Madrid, maar gelukkig zat Sinterklaas toen al in het milde Holland. Op dit moment zijn er totaal geen aanwijzingen voor een op handen zijiide 'superstorm' bij ons in het tijdpad 24-28 november, dus eigenlijk mogen we er nu (maandag jl. eigenlijk al) vanuit gaan dat het met veel bombarie aange kondigde natuurgeweld gewoon niet komt. Het 'venijn van Corbyn" (die Engelse weerspecialist en paniekzaaier) is dus niet aan de orde. Zelfs als er een echte orkaan zou komen (windkracht 12 gedurende minstens een uur) in het door de Brit geplande tijdpad, zou hij het gelijk niet aan z'n zij de hebben, want zo'n superstorm zoals de man voor ogen heeft, behelst omgerekend een windkracht 15-16. Zoiets is nog nooit is vertoond in de Lage Landen en is binnenkort ook niet te verwachten. Het blijft dus bij een hype. Vrijdag klaart het, na eerst wat regen in de ochtend op en blijft het - op misschien twee buien na - verder goeddeels droog. In de nacht naar zaterdag kan het even vrij koud worden en mocht het breed uitklaren wordt het een paar graden boven nul in de weilanden buiten de dorpen. Overdag is het dan overwegend, maar op zondag is dal niet het geval en valt er een tijd (buiige) regen en wakkert de wind ook aan (6 tot 7). De tlagtemperaturen op de Eilanden dit weekeinde zijn niet speciaal en bewegen steeds tussen de 7 en 10 graden. Begin komende week wordt het tijdelijk iets kouder op Flakkee (minder zacht!) met grote kans op enkele winters getinte buien en gedurende een enkele nacht wat vorst. Later in de week komt er weer verzachting en stelt zich voorzichtig een klassieke weststroming in, die ons waar schijnlijk de eerste tien dagen uit de winter houdt. Van de neiging naar een structureel kouder plaatje (er leek steeds sprake van te zijn) is thans niet bijster veel meer over. Weerman Mare Putto Op vrijdagavond 14 decem ber 2007 zal het eerste lus trum gevierd worden van het jaarlijks gehouden Advents-Kerst-Samenzang- concert in de Augustijnen- kerk te Dordrecht, aanvang 20,00 uur. Concertzanger Pieter Vis vormt samen met de jonge organist en dirigent Lennert Knops in 2007 al weer 10 jaar een Zang-Orgel Duo en zo kwam ook de samenwer king met het Christelijk Jongenkoor uit Alblasser- dam tot stand. Dit ruim 100 leden tellende koor Chave- rim werd enkele jaren gele den door de Papendrechtse musicus Lennert Knops en zijn vrouw Maria Knops- Baas opgericht. Het optre den van dit prille maar goed zingend koor voegt een extra dimensie toe aan het 5'''' traditionele Advent- Kerst-Samenzangconcert. In 2003 startte musicus dr. Pie ter Vis tijdens zijn 40-jarig zan gersjubileum in nauwe samen werking met de'Stichting Behoud Augustijnenkerk' dit jaarlijkse kerstinitiatief te Dor drecht. Het openingswoord op deze zangavond zal worden gehouden door de kersverse wijkpredikant ds. G. Wijk van de Augustijnenkerk. Het dank woord spreekt de heer drs. Aaike T. Kamsteeg, wethouder van de CU-SGP- voor Volks huisvesting, Zorg en Welzijn te Dordrecht is zelf ook muzikaal onderlegd en dat zal op deze avond wellicht te horen zijn. Er H-erken drie mannelijke solisten mee aan het Advents- Kerst-Samenzangconcert te weten de voormalige Wie ner Sangerknaap Pieter-Jan Koninckx (13 jaar oud) uit Mol (België) en de bekende Urker Piet Baarssen, bariton. Samen met hun zangleraar, bas-ba riton Pieter Vis, zullen zij te horen zijn in duetten en ter zetten, alsook in soli of samen met Chaverim. Ook treedt de \ermaarde Weense violist Hartm ut Ometzberger weer op, evenals de jonge harpiste Maria Knops-Baas uit Papen drecht en organist Arie van der Vlist uit Ouderkerk aan den IJssel. Daarnaast zal ook de Amersfoortse musicus Piet Noort zijn muzikale bijdrage aan dit eerste lustrumconcert geven. Lennert Knops zal zich op deze avond een keer laten horen als organist naast zijn functie als dirigent. Samen met bas-bariton Vis vertolkt hij aan het Van Maarschalkerweerdor- gel het kerstlied 'De Ster van Bethlehem' van Sara Adams. Diverse eregasten waaronder de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, de heer J. Franssen, en de Hongaarse Consul Generaal Honoraire, Denes S.J. Graaf Festetics de Tolna zijn ook aanwezig. En de in januari a.s. naar Denemar ken vertrekkende Oostenrijkse ambassadeur in Nederlancl en een persoonlijke vriend van zanger Pieter Vis, dr. Erwin Kubesch, zal met enkele leden van de Oostenrijkse Stiftung 'Wirtschaft und Kultur' het concert eveneens bijwonen. Vanaf 23 november a.s. zijn toegangskaarten te koop. Deze kosten 7 4 voor 65-plus- sers en kinderen tot 15 jaar), incl. programmaboekje, en kunnen worden gereserveerd bij: - Chr. Boekhandel Scriptu- ra, Vriésestraat 67 te Dor drecht, tel. 078-6775660; - Fam. A. de Boon, Bankast- raat 342 te Dordrecht, tel. 078-6148727; - Kosterij van de Augustijnen kerk, Hof 16 te Dordrecht, tel, 078-6145034; - Voormalig CD-muziekhan- del Spiering, Voorstraat 384 te Dordrecht, tel. 078- 6133841; - Koor Chaverim, e-mail kaartverkoop (Bcajchaver- im.nl. Lezers van 'Eilanden-Nieuws' ontvangen bij inlevering van onderstaande bon 2 korting op de toegangsprijs van 7. Kaartverkoop en inlevering van kortingsbonnen kan ook aan de kerk voor aanvang van het concert. Bij inlevering van deze bon krijg ik 2 korting op de I normale entreeprijs van 7 voor het Advent/Kerstcon- eert in de Augustijnenkerk te Dordrecht op vrijdagavond 14 december 2007

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11