Klusbedrijf Peter Tanis richt zich op de 'kleine klusjes' in en aan het huis Succesvolle Dag van de Mantelzorger Kunstproject OBS Stellegors Vervolg verhaal Uitvoering slagwerk- en pianoleerlingen muziekschool GO Herfstmarkt Postduiven- tentoonstelling De Trekvogels Goeree- Overflakkee gaat voor veilig! Kleding- inzameling Expositie in Röderhaus EIIAI1DE|l.niElJV» Van alles Publieksactie: In2i4**arm de lammeren PAGINA 6 DINSDAG 20 NOVEMBER 2007 STELLENDAM - Peter Tanis uit Stellendam is in de gelegenheid gekomen om een eigen klusbedrijf te beginnen. Een wens die hij allang koesterde is hiermee in vervulling gegaan. Hij wil zich met zijn bedrijf niet richten op grootscheepse verbouwingen maar meer op de kleinere klusjes in en aan het huis waarvoor de klanten geen tijd hebben. Deze karweien liggen soms al jaren te wachten om te worden aangepakt. Door Adri van der Laan Klussen in zijn eigen huis en bij familie en bekenden heeft Peter Tanis altijd al graag gedaan. Maar er was nog nooit van gekomen om er zijn beroep van te maken. Onlangs heeft hij echter de stap kun nen maken en heeft liij een eigen klusbedrijf opgericht. Peter legt uit dat hij vroeger de Visserijschool heeft doorlo pen, maar dat hij niet voor het vissersvak heeft gekozen. Wel heeft hij zich technisch verder geschoold door ervaring bij verschillende activiteiten op te doen, zoals het werken in een bouwmarkt en bij een glasbe- drijf als glaszetter. Vervolgens kwam hij in een totaal ander beroep terecht, maar het 'klus sen' bleef hem toch trekken. Zorgelijke gezinsomstandig heden rondom ziekte hebben er toe geleid dat hij zijn vaste dienstbetrekking wilde beëin digen waardoor hij meer thuis kon zijn. "Ik zocht wat ont- Peter Tanis naast zijn kortgeleden aangeschafte bus. spanning en ben toen steeds meer gaan klussen. Dit is me zo goed bevallen dat ik mijn beroep ervan heb gemaakt. Ik ben nu ook vrij om ook thuis een handje te helpen en heb hiermee mijn allang gekoes terde wens in vervulling zien gaan". Met zijn klusbedrijf wil Peter alle karweien die in huis voor komen aanpakken. "Ik bedoel hiermee niet de grote verbou wingen, maar meer de klusjes waar de klanten niet aan toe komen". Hij geeft aan dat hij veel plezier beleeft aan schil derwerk, het leggen van lami naat en het behangen van kamers. "Zeg maar het binnen opknappen van een huis, van a tot z". Daarnaast is hij ook bedreven in het vervangen van enkelglas in dubbelglas. De Stellendamse ondernemer heeft uit zijn ervaring geleerd dat er wel 'markt' is voor zijn bedrijf want volgens hem blij ven er nog wel eens wat klussen liggen in huis. "Doordat men tegenwoordig veel als twee verdiener werkt en een volle agenda heeft, blijven vooral de kleinere klusjes nogal eens Foto: Adri van der Laan liggen. De mensen komen nu niet meer zo vlug toe aan het behangen of verven van een kamer of het leggen van lami naat. En als men het niet direct aanpakt, laat men het meestal versloffen". Peter is dan ook altijd bereid de helpende hand uit te steken. Hij hoopt met het klusbedrijf zijn klanten diensten aan te bieden, waardoor de kwaliteit van het wonen verder toe zal nemen. Wie contact wil met Peter Tanis kan dat telefonisch doen: 06-12357494, of via e-mail: klusbedrijfpeter@tanis.nl. Middelharnis, Op zaterdag 10 november werden de mantelzorgers op Goeree- Overflakkee verwend. Met een heerlijke lunch, aan dacht van de wethouders, verwenactiviteiten voor persoonlijke verzorging en een roos, werden de man telzorgers - die zich vaak het gehele jaar door inzet ten voor een^ hulpbehoe vende medemens - nu eens in het zonnetje gezet. Ruim 80 mantelzorgers waren aanwezig in het Diekhuus in Middelharnis op uitno diging van het Steunpunt Mantelzorg Middelharnis (een samenwerkingsver band tussen MEE Zuid- Holland Zuid en Careyn Goeree Overflakkee) en de vier gemeenten. Wethouder Visser van de gemeente Middelharnis heette de mantelzorgers hartelijk wel kom. In zijn toespraak sprak hij onder andere zijn waardering voor de inzet van de mantel zorgers uit. "Het is niet bekend hoeveel mantelzorgers er op Goeree-Overflakkee actief zijn. Dit is een mooie gelegen heid om hen te ontmoeten", zo sprak wethouder Visser. Ook aanwezig waren de wethouders Feller van de gemeente Goede- reede en Bruggeman van de gemeente Dirksland. Wethou der 't Hoen was, tot haar spijt, op het allerlaatste moment Voetreflexzonetherapeute Helena Rodenrijs geeft één van de mantelzorgers kregen de mantelzorgers de mogelijkheid gebruik te maken van verwenactiviteiten op het gebied van persoonlijke verzor ging. Hiervoor waren aanwezig Annelies Arendse van 'Massage geeft kleur', Sonja Beukers van 'Voetiek Sonja Beukers', Kim van 'Kim's Beautiek', Helena Rodenrijs van 'Praktijk voor verhinderd. De wethouders en medewerkers van het Steun punt Mantelzorg Middelhar nis maakten dankbaar gebruik van deze gelegenheid om met de mantelzorgers in gesprek te gaan. Er werd genoten van de door het Diekhuus zeer goed ver zorgde lunch. Tussendoor voetreflexzonetherapie' en Miranda de Gooyer met een sieradenstand. Deze dames waren er om de mantelzorgers te verwennen, en dat deden ze geheel belangeloos. De belang stelling was groot, zodat ze hun handen vol hadden om de mantelzorgers te verwennen. Bij verschillende stands was informatie te verkrijgen over Careyn Goeree-Overflakkee, de Alzheimer Stichting, Mez zo, MEE Zuid-Holland Zuid en over aangepaste vakantie- mogelijkheden. In de wan delgangen kregen de organi satoren te horen dat men het erg waardeert dat er aandacht geschonken wordt aan de man telzorgers. Reden temeer voor MEE ZHZ, Careyn Goeree- Overflakkee en de gemeenten om de handen blijvend ineen te slaan en de mantelzorgers goed te ondersteunen. Aan het einde van deze zeer geslaagde dag kregen de man telzorgers door het Steunpunt Mantelzorg Middelharnis een roos aangeboden. Bij het Steunpunt Mantelzorg Mid delharnis in De Dillenburg kunnen mantelzorgers terecht voor ondersteuning bij hun werk, informatie, bemiddeling en voorlichting. Het binnen loopspreekuur is op Woensdag- middagvan 14.00 tot 16.00uur en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur in De Dillenburg, Juliana van Stolberglaan 19 te Middelharnis. Telefonisch is het Steunpunt bereikbaar op nummer 0187-488080. MIDDELHARNIS - Op vrij dagavond 23 november, aan vang 19.30 uur, vindt er in de Notenkraker aan de J. van Stolberglaan te Middelharnis een bijzondere Muziekschool uitvoering plaats. Spectaculair is het optreden van de slag werk- en pianoafdeling van de school. Iedereen zal op het puntje van zijn of haar stoel zitten wanneer er wervelende drumsolo's en veel virtuoze pianomuziek passeert; de toe- uang is gratis en iedereen is iiartelijk welkom. Een primeur heeft deze keer de slagwerkdocent Anno Appelo die het nieuwe slagwerkensem ble van de Muziekschool zal presenteren. Dit projectmatige ensemble speelt op haar eerste officiële optreden o.a. Beat it van H. Schleiffert. Uiteraard zijn ook andere slagwerkbij- dragen te beluisteren (o.a. een Schotse mars) en zal er ook het nodige in combinatie met de piano gespeeld worden. Zo zal bijvoorbeeld Jos de Water een indrukwekkende slagwerkpar tij verzorgen bij het door Auke ()osthoek op de piano gespeel de Pirats of the Carribean. Verder zullen ook Kimberley Koetsier (drums) en Carohne van de Velde (piano) samen te beluisteren zijn in Say it right van N. Furtado. Overigens hebben veel slagwerkleerlin- gen les via het samenwerkings verband tussen de Fanfarever eniging Sempre Crescendo en de Muziekschool G-O. Een tiental pianisten vanaf de brugklasleeftijd verzorgen het pianoaandeel van dit concert. Pianodocent Piet WestHoeve maakt er melding van dat dit overigens de eerste keer is dat slagwerk en piano zo samen werken in een uitvoering van de Muziekschool. Als thema is deze keer gekozen voor pop-, jazz-, muzsical- en filmmuziek. Optredens zijn er van Corine van Veelen, Renske Oosthoek met Hanneke Verhage, en Timo Lambregts. Leerlingen, docenten, direc tie en bestuur van de muziek school hopen op uw stimule rende aanwezigheid. De zaal van de Notenkraker is een prachtig klinkende ruimte die veel publiek een goede plaats biedt. NIEUWE-TONGE - Op zater dag 24 november a.s. hoopt de vrouwenvereniging van de Hersteld Hervormde Gemeen te van Nieuwe-Tonge een Herfstmarkt te houden. Ver kocht worden o.a. babyborn- kleding, sokken, handwerken, ondergoed, nachtkleding, lin nengoed, advocaat, stroop wafels, slaatjes, kaas, eigen gebakken producten, crea- en groenartikelen, sieraden, zelf gemaakte kaarten, de waarde van een boodschappenmand kan worden geraden, voor de kinderen is er een grabbelton en er is een kofïiehoek De ver koping wordt van 9.30-12.00 uur gehouden in het gebouw van de Postduivenvereniging aan de Westdijk te Nieuwe-Ton ge. De opbrengst is bestemd voor -het Bouwfonds en voor de Zending van de Hersteld Hervormde Kerk. STELLENDAM - Alle Sopogo- scholen op Goeree-Overflakkee krijgen dit schooljaar extra uren om zich aan kunst te wijden. OBS Stellegors te Stellendam werd door de kinderen op een idee gebracht hoe deze uren te gaan gebruiken. De groepen 6, 7 en 8 uitten hun wensen in de Jaarlijkse leerlingenkwaliteits- enquête: de gangen kunnen wat meer opgefleurd worden. Het schoolteam hoefde niet lang na te denken: laten we daar de lessen van kunstenares Mirian Zimmerman aan beste den. Enthousiast gingen Mirian, kinderen en leerkrachten aan de slag. ledere groep had zijn eigen dier gekozen. De-kinde ren kozen voor poezen, konij nen, honden, giraffen, pingu ïns, olifanten, slangen en leeu wen. Na enthousiast gemaakt te zijn met beeldmateriaal van de verschillende dieren ging men aan de slag. De opdracht aan de kinderen was de dieren te plaatsen in hun eigen leefom geving, waarbij men niet bang moest zijn de dieren te tekenen/ schilderen met fantasiekleuren. Het resultaat was geweldig: de kinderen maakten hun werk stuk, waarna Mirian een aantal tekeningen per groep uitkoos en vervolgens uitwerkte op grote panelen. Het is leuk om de ontwikkehng van groep 1 tot en met 8 terug te zien in de schilderijen. Het schilderij met diepte in groep 8, struc turen in groep 7, de warme en koude kleuren in groep 5 en 6, de fantasiekleuren in andere groepen. Alle kinderen hebben op 13 en 15 november met veel plezier aan het schilderen mee gedaan. Enkele leerlingen van het AlbedacoUege te Middel harnis hebben daarbij meege holpen. Het project werd door enkele kinderen van groep 8 vastgelegd op camera. Zij maken er een powerpointpre- sentatie van. En in december worden de schilderijen worden door 'een belangrijk' persoon december onthuld. OUDDORP - Evenals voor gaande jaren organiseert P.V.De Trekvogels weer haar jaarlijkse postdui- vententoonstelling in het m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. De tentoonstel-! ling zal worden gehouden op vrijdag 23 en zaterdag 24 november. Er zijn zowel bevlogen als onbevlogen duiven te bezich tigen in diverse klassen. Ook telt deze tentoonstelling mee voor de Airsport competitie, hieraan doen de mooiste show- duiven van Nederland mee. Zaterdagavond vindt de prijs uitreiking plaats en wordt een aantal bonnen verkocht van de beste liefhebbers uit de regio. Deze zijn geschonken door: diverse kampioenen van Goe ree-Overflakkee, Zuid Holland, Zeeland en Noord Brabant Zie ook www. toppigeons.nl waar de duiven kunnen worden ingezet. Aan vang verkoop ongeveer 22.00 uur. Ook zijn er weer fraaie prijzen te winnen met het Rad van Avontuur, verloting inhoud boodschappenwagen en ande re attracties. Verder kunt u drie halve varkens en een kerstkal koen winnen, of de waarde hiervan, de uitslag wie hier de 'winnaar van is wordt zaterdag avond bekend gemaakt. De zaal is open op vrijdag van Op vrijdag 23 november a.s. houdt de Regionale Project groep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee - waarin samenwerken VVN, de poli tie, vertegenwoordiging van de eilandelijke wegbeheerders en het ISGO - voor de derde keer twee publieksacties, met als thema 'snelheid'. U loopt die dag kans op twee verschillende locaties gelaserd te worden. Heeft u zich aan de snelheid gehouden, dan wordt u door Sinterklaas een lekkere traktatie aangeboden. Ook ontvangt u nadere informatie over verkeersveiligheid en een verkeershesje. Houdt u zich niet aan de snel heid, dan wacht een bekeu ring. 19.00 tot 22.30 uur en zaterdag van 15.00 tot 22.30 uur, de toe gang is gratis. Bent u ge'interes- seerd in de duivensport en u wilt eens wat meer weten over deze prachtige hobby praat eens met een van de aanwezige leden, of neem contact op met onze secretaris C.M. Grinwis Hermansweg 16, .Ouddorp, telefoon: 0187-681690. OUDDORP - De Werkgroep Oost-Europa houdt zaterdag 24 november a.s. van 9.00- 12.00 uur een kledinginzame- ling bij Aannemings- en Bouw bedrijf Van der Linde, Marij- keweg 1 te Ouddorp. GOEDEREEDE - Dit najaar wordt er weer een winterex- posiüe gehouden in galerie en atelier Het Röderhaus, Noord zijde Haven 13 te Goedereede. Galeriehouders Helmut en Christel Roder hebben hiervoor werk verzameld van een fors aantal kunstenaars. Het is een verkoopexpositie van onder andere schilderijen, wandkle- den, stenen en bronzen beel den, keramiek en uniek mond- geblazen glaswerk. Tot en met het voorjaar 2008 is er werk van 15 kunstenaars uit Nederland, Duitsland en België te koop. Dat zijn Paul Franssen, Alex Schellenberg, Helmut Roder, Bert Penning, Armin Kop per, Franz Maas, Mike Feiten, Marcus Schaefer, Hans Jürgen Westphal, Elke Wennmann, Caroline Baum en Joss Kippes. Iedereen is hartelijk welkom om de expositie te bezoeken. Dat kan elke woensdag, don derdag en zaterdag van 11.00- 13.00 en van 16.00-18.00 uur. ■38- Even voelt hij de neiging in zich opko men zijn oude vriend te verdedigen en de jongen terecht te zetten. Maar dan bedenkt hij zich. Hij ziet dat de zoon oprecht bedroefd is, en thans niet in de gemoedsstemming is om een theologische uiteenzetting aan te horen of te verwerken. Fransje zit in elkaar gedoken op de bank. Eerst had hij het woord over- leen niet begrepen, maar Wan'tje, die naast hem zit, heeft verschrikt in zijn oor gefluisterd dat Verplanke dood was. Zijn eerste gedachte was geweest: Dat kan nie. Verplanke kan nie doad wezen! Maar de loodzware stemming die er in den uze hangt, en die al de lichte blijheid van vanmorgen onder zijn gewicht verpletterd heeft, zowel als de verslagen gezichten om hem heen, bewijzen maar al te duidelijk dat het wel zo is. Hij kan het niet verwerken. Nu moet Verplanke in het kerkepitje, en nu komt hij nooit meer uit de kerk bij hen om koffie. En gisteravond heeft hij nog een gulden van hem gekre gen- Hij ziet de glimmende gulden duide lijk voor zich. Ook ziet hij op onver klaarbare wijze de moordenaar aan het kruis zijn hoofd naar Jezus keren. En die moordenaar heeft opeens het gezicht van Verplanke, en het staat vol lachrimpeltjes omdat Jezus tegen hem gezegd heeft: Bedièmend zil Jie bie Me in 't Paradijs wezen! Dan, met een bons, laat Fransje zijn hoofd op zijn armen op de tafel val len, en wilde snikken stijgen op uit zijn borst. De jonge Verplanke kijkt verbaasd naar het kind, en als hij ziet dat hier zelfs door een kind om zijn vader gehuild wordt, schieten ook zijn ogen vol tranen. Gejaagd zegt hij: Kwa, ik mo der wee vandeur. Ik mo nog op verscheie are plekken wezen. Ditmaal geeft hij allen een hand, behalve Fransje, die nog steeds met zijn hoofd op zijn armen ligt. Hij strijkt hem over zijn stugge haar en vertrekt. De brieven liggen ongelezen op de tafel. Maria keert zich om en neemt de twee kaarten, die ze van stille aanbid ders gekregen heeft, vantussen haar doek en beuk en laat ze onopvallend in haar zak glijden. Het is tijd om te gaan eten. Moeder heeft een heerlijk maal klaargemaakt. Ze heeft een groot konijn, dat vader gisteravond nog geslacht heeft, gebra den, en de hele morgen hebben allen naar dit ogenblik verlangd. Maar nu het zover is, heeft niemand trek meer, en allen zitten met lange tanden luste loos in hun borden te staren. Bij het lezen wijkt vader van de gewo ne orde af en leest niet het vervolg van gistermiddag, maar in plaats daarvan Psalm 31. vUs hij aan de woorden: O, hoe groot is het goed, dat Gij weg gelegd hebt voor degenen, die op U betrouwen, toekomt, kan hij niet meer verder. Zijn stem begeeft hem en lastige tranen doen de woorden vóór hem in een golvende zee zwem men. Hij schuift de bijbel door naar Maria, die de psalm uitleest. Ook kan hij daarna niet danken. Hij laat Bram met het gebruikelijke formulierge bed eindigen. De dag, die zo schoon begonnen was, heeft wel een heel treurige wending genomen. Drie dagen later heeft het weer gesneeuwd. Fransje, met de zorge loosheid die aan kinderen eigen is, is de slag van Verplaiike's plotselinge overlijden gauw te boven gekomen. Hij is bezig met de buurkinderen een sneeuwpop te maken. Het is ongeveer tien uur in de morgen. Dan ziet hij in de verte vader aankomen. Hij loopt hem tegemoet en vraagt waarom vader al zo vroeg thuis komt. Vader xegt dat Verplanke vanmiddag begra ven wordt, en dat hij de kist moet hel pen dragen. Fransje loopt met vader mee den uze in, hoewel hij het daar hoogst onge zellig en een beetje griezelig vindt, want het gordijn is afgenomen, en de blinden zijn half gesloten. Hoe wel Verplanke geen familie van hen is, heeft vader dadelijk na het vertrek van diens zoon besloten om na het eten rouw te sluiten. Vader was van oordeel dat Verplanke wel degelijk een broeder was, zij het dan in gees telijke zin. En zouden ze dan niet rou wen omdat hij van hen weggenomen was, te meer, omdat hij thuis niet veel begrip en liefde ondervonden had? In het begin heeft Fransje dat heel interessant gevonden. Maar al spoe dig is die sombere sfeer zwaar op zijn gemoed gaan drukken, en dus brengt hij overdag zijn meeste tijd buitens huis door. Moeder schenkt vader een kop koffie in en snijdt enige sneden brood, want de begrafenis begint om twaalf uur, en dus is hij niet thuis voor het mid dageten. Daarna gaat vader zich sche ren. Hij moet het kleine spiegeltje, dat anders naast het raam hangt aan zijn kant, in het midden van de venster bank zetten om bij het weinige licht te kunnen zien. Hij schuift de tafel een eind van het raam vandaan en gaat op de bank zitten. Fransje moet daar altijd aandachtig naar kijken als vader zich aan het scheren is, hoewel hij zorgvuldig uit de buurt bl'jft ^3" dat grote kromme mes. En ook van het stukje krantepapier waar vader de dikke vlokken schuim aan afveegt. Eens heeft Fransje zijn vinger in dat zo schoon lijkende schuim gestoken, maar toen ontdekte hij de veeg don kere baardspikkels die daarin zat, en dat heeft hem zo onpasselijk gemaakt dat hij er haast van braken moest. Na het scheren doet vader zijn zon dagse kleren en schoenen aan. Moe der staat op haar tenen om zijn schou ders en rug met de kleerborstel af te vegen. Kwa, zegt Vader. Ik gae mae es opstap pen. Gegroet oor. Fransje gaat vader een eindje weg brengen. Halverwege tussen hun huis en de stationsbuurt stuurt vader hem terug. Hij zegt dat ze over een klein uurtje voorbij hun huis zullen komen. Fransje begrijpt dat met "ze" de begrafenisstoet bedoeld wordt. Hij is erg nieuwsgierig hoe zo'n stoet er uitziet, omdat hij er maar een vage voorstelling van heeft, die hij hoofd zakelijk uit Wantje's beschrijving ervan heeft opgebouwd. Hij heeft geen zin meer om met de buurkinderen te spelen, en dus slen tert hij de halfdonkere voorkamer in. Maar hier kan hij niet goed zien om te spelen. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6