Uniek op ïlakkee: P&O advies op maat w Feest in Lia's Boetiek P^I^LITIE Vandalisme op strandje Ooltgensplaat Speciaal voor het MKB De Christen vrouw afd. Dirksland Paul van Nevel dirigeert Nederlands Kamerkoor Nieuwe leden welkom bij IJsclub Ouddorp Ophalen oud papier Nieuwe-Tonge EIIAI1DEI1-I1IE1JW5 Kerkdienst GBS Lezing burgemeester Van de Velde Cursussen Djembé Vogelbeurs 'Werken zorg en welzijn samen?' Verkoping Handwerkkring The Islanders start met team voor de allerkleinsten Bingo in de Victoriahal Kerkdiensten Ger. Gem. pI"' J^*«-^-;f^i>: EIIAnD^.|1IElJW5 Acties Woord en Daad Oliebollen verkoop brengt 3.000 op Lagerhuisdebat: Damesboetiek Klantenbinding 0900-8844 Inbrekers aangehouden Personeel fietsen winkel mishandeld Aanhouding na diverse aanrijdingen Vrouw gewond na aanrijding :èm^'^^ '^ïfc^ie- PAGINA 2 DINSDAG 20 NOVEMBER 2007 ^^^^r ang. W Gesta René Onessen van P&O Consult. Grotere bedrijven kunnen voor P&O ondersteuning terecht bij (vaak dure) adviesbureaus. Maar ondersteuning op afroep is nu ook voor kleinere bedrij ven bereikbaar. \bor kleinere en middelgrote bedrijven is het vaak niet mogelijk en ook niet nodig om een zelfstandige P&O functionaris of afdeling te hebben. Echter om twee rede nen dienen bedrijven wel hun P&O zaken goed voor elkaar te hebben. Als eerste legt de over heid de verantwoordelijkheid voor tal van zaken meer en meer bij de ondernemer neer. Denk hierbij aan het twee jaar doorbetalen bij ziekte en de Wet Poortwachter. Maar ook voor een goed bedrijfsresultaat is een gedegen personeelsbe leid van essentieel belang. Een goed personeelsbeleid zorgt voor gemotiveerdere, produc tievere medewerkers die min der verzuimen. Voor de onder nemer die niet altijd over vol doende kennis over deze, soms zeer specialistische materie, beschikt of er gewoon niet aan toe komt is P&O Consult een hele uitkomst, aldus eigenaar René Driessen. Of het nu gaat om het opzetten van een func- tioneringsgesprekkensystema- tiek, een urenadministratie, het opzetten van een verzuim beleid, het maken van een per soneelsgids of het onderzoeken Foto: Penburo flakkee van de kwaliteit van het perso neelsbeleid middels een P&O scan, aües is mogelijk. P&O Consult verleent zijn dien sten op basis van losse diensten maar ook op basis van een unieke 'Adviesknip'. De onder nemer sluit een abonnement af, en wanneer hij gebruik maakt van de diensten dan zal er een 'knipje' afgehaald wor den. "Alle zaken goed gere geld, tegen een zeer reële prijs door een adviesbureau dat met beide benen op de grond staat en altijd vlak in de buurt is. Dat kan", aldus Driessen. P&O Consult is bereikbaar via tele foonnummer 0187-605199 of via e-mail info(5ip-öconsult.nl. DIRKSLAND - Woensdag 21 november is er weer een bijeen komst van De Christenvrouw afdeling Dirksland. Deze avond zal mevrouw Vermeulen een lezing houden over het thema 'Waken over uw gezondheid'. Deze lezing, met dia's, zal veel aspecten behandelen die te maken hebben met problemen rond hart- en vaatziekten. Niet alleen leden, maar ook gasten zijn welkom. De avond, ver zorgd door stichting Remedica, wordt gehouden in Onder de Wiek en begint om 19.45 uur De bijeenkomst is ook te beluis teren via de kerktelefoon. ROTTERDAM - Onder de titel 'Visages de la polyphonic en Paul van Nevel' geeft het Nederlands Kamerkoor een uitvoering van polyfone wer ken. Eén van de concerten vindt plaats in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam op dinsdag 27 november, aanvang 20.15 uur. Eventueel is het con cert ook eerder te bezoeken in de Nieuwe kerk te Den Haag op zaterdag 24 november, aan vang 20.15 uur. Tot 1 december a.s. kunnen nieuwe leden zich aanmelden als lid van IJsclub Ouddorp. Na die datum worden geen nieuwe leden meer aangenomen. Lid- maatschapskaarten zijn voor 2 jaar geldig, maar er hoeft slechts voor 1 jaar te worden betaald. Het lidmaatschap geld bedraagt voor volwassen €9, voor jeugd tot 16 jaar €3, gezinskaarten kosten 20. Voor aanmel ding of wijziging van bestaande gegevens kan contact worden opgenomen met W. van Gurp, Volgerblok 30 te Ouddorp, tel. 682722, e-mail w.gurp4(5)chel- lo.nl. Ook kan men zich tot 21 december a.s. opgeven voor de schaatsmiddag op donderdag 3 januari 2008 in Breda. Deelna me kost 7 voor leden en 15 voor niet-leden. In Nieuwe-Tonge zal morgen, woensdag 21 november, het oud papier weer worden opge haald voor de Hervormde gemeente. Gelieve het papier vóór 18.00 uur goed gebun deld aan de kant van de weg te zetten. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verkoop: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OOLGENSPLAAT - Op don derdag 22 november a.s. belegt de Gereformeerde Bijbel Stich ting een kerkdienst in de Gere formeerde Gemeente te Oolt- gensplaat. Voorganger is ds. A. de Groot uit Numansdorp, de aanvang is om 19.30 uur. GOEDEREEDE - Op ver zoek van de Stichting Goe- reese Gemeenschap zal vrijdag 23 november a.s. burgemeester G.J. van de Velde-de Wilde voor dona teurs en andere belangstel lenden een lezing houden in gebouw 'De Ark' aan de Kerkstraat te Goeder- eede. De burgemeester zal in haar lezing terug- en vooruitblikken op ontwik kelingen gedurende haar ambtsperiode in Goe- dereede. Uiteraard is er mogelijkheid tot discussie en zal er uitvoerig wor den stilgestaan bij actuele zaken. Deze avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen gratis toeganke- Ujk. ZONNEMAIRE - Binnenkort start Djolé met nieuwe cur sussen Djembé en Doun-doun voor beginners. Djembé en Doun-doun (bastrommels) zijn Afrikaanse percussie-instru menten. De lessen zijn voor volwassenen en voor kinderen vanaf 8 jaar. In de cursussen, die bestaan uit blokken van 10 lessen, komt de basistechniek aan bod en wordt een aantal ritmes geleerd. Daarbij staan het samenspelen en de gezel ligheid centraal. De cursussen worden gegeven in een sfeer volle studio in een boeren schuur te Zonnemaire. Naast de cursussen worden ook workshops en kinderpartijtjes georganiseerd. Voor volwasse nen of kinderen die niet in een groep kunnen of willen sf)elen zijn privé-lessen mogelijk, al of niet op therapeuusche basis. Voor aanmeldmg (zo spoedig mogelijk) en inlichtingen kunt u contact opnemen met Inte Feelders, tel. (0111)402999. Depressief, angstig of gespannen? i Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg i gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Haringvliet Tel (01871611680 E-mail; info@gestaltnet.nl Website: vvww.gestaltnet.nl Zaterdag 10 november jl. heb ben veel kinderen en verschil lende ouders, allemaal vrij willigers, zich ingezet voor de jaarlijkse oliebollenverkoop ten behoeve van Woord en Daad. Het resultaat mag er zijn. Verdeeld over het eiland werden zo'n 15.000 a 16.000 oliebollen (ruim 3000 zakken) verkocht. Zowel de kinderen als hun begeleiders/chauffeurs als de jongelui van de Her vormde Jeugdvereniging te Middelharnis worden bedankt voor hun enthousiaste hulp. En natuurlijk ook iedereen die de oliebollen heeft gekocht. Hier door werd het mogelijk om het doel te steunen waarvoor de opbrengst is bestemd: het project 'Geef ontheemden een (t)huis'. De netto-opbrengst bedraagt ca. 3.000. Verder zal het comité Woord en Daad Goeree-Overflakkee met enkele kramen vertegenwoor digd zijn op de midwintermarkt van 14 en 15 december a.s. op het Diekhuusplein te Middelhar nis. Op vrijdag 14 december is hier o.a. erwtensoep te koop, die ook vooraf kan worden besteld. Daarnaast is/wordt gestart met de verkoop van kerst- en nieuw jaarskaarten. Ook hiervoor kunt u de komende weken kinderen aan de deur verwachten, die de setjes kaarten aanbieden voor 1,50. Ook kunnen deze worden besteld en afgehaald. Bel voor meer informatie 0187-603051of 483834. De opbrengst van zowel de midwintermarkt als de kerst kaarten is ook bestemd voor het project 'Geef ontheemde een (t)huis': armoedebestrij ding in ontwikkelingslanden vanuit Bijbels perspectief HELLEVOETSLüIS - De vakanties zijn weer voorbij. Bij de meeste kwekers zijn er weer veel jonge vogels gebo ren. Vogelver. De Vogelvriend uit Hellevoetsluis organiseert zaterdag 24 november a.s. een groots opgezette vogelbeurs in het nieuwe clubhuis van de vereniging aan Schelpenpad 4a te Hellevoetsluis. De beurs is geopend van 14.00 tot 16.00 uur en is gratis toegankelijk. Naast vogels kan er van alles op het gebied van de vogelsport gekocht en verkocht, ook twee dehands kooien. En allerhande vragen kunnen worden beant woord. Daarnaast worden er ook handgemaakt kaarten ver kocht. Zie voor meer informatie www.devogelvriend.com. GOEDEREEDE - Donder dagmiddag 22 november wordt in verenigingsge bouw Oostdam te Goede- reede een Lagerhuisdebat gehouden rondom het the ma 'Werken zorg en welzijn samen?'. De bijeenkomst is bestemd voor uitvoerenden en leidinggevenden binnen welzijn, zorg en maatschap pelijk werk. Het debat bedoelt een actieve, prikkelende discussiemid dag over zorg en welzijn in de gemeente Goedereede te zijn. Vier belangrijke thema's wor den met voor- en tegenstan ders, een kritische jur)- en een actieve voorzitter doorgeno men. De stelling 'Samenwer ken kost alleen maar tijd' wordt bediscussieerd door Anne Ver- hey versus Laurens Verwijs, de stelling 'De zorg is niet voor iedereen' door Thea Both ver sus Addy Reijerkerk, de stelling 'Positie van de cliënt' door Jan Trompper versus huisarts De Vries en de stelling 'Marktwer king' door Ineke Melsted ver sus Suzanne van der Graaf De jury bestaat uit Wim Ovink, directeur Careyn Goeree- Overflakkee en Mariëtte Wal ter, Ouderenadviseur Stichting Welzijnswerk Oostflakkee en Gemeente Goedereede. De middag duurt van 15.00 tot circa 17.30 uur, de zaal is open vanaf 14.30 uur. IVIIDDELHARNIS - Het is deze week feest in Lia's Boetiek. Het knusse winkel tje voor sportieve modieuze dameskleding aan School straat 50, op een paar stap pen van d'n Diek vandaan, bestaat 15 jaar. En Lia de Bakker, eigenaresse van de boetiek, vindt dit een mooi moment om even wat aan dacht aan te besteden, niet alleen voor zichzelf maar ook voor de klanten. En dat doet ze deze week. Door Hans Villerius Van a.s. donderdag 22 t/m zaterdag 24 november kunnen klanten daardoor profiteren van 15% korting op het gehe le assortiment, dus ook op de feestkleding voor de komende maand. Klanten die bij Lia's Boetiek in het klantenbestand staan, zijn persoonlijk voor deze feestdagen uitgenodigd. Maar natuurlijk zijn ook alle andere klanten welkom. En dat niet alleen om gebruik te kunnen maken van de korting, maar ook omdat er dan lekkere hapjes en drankjes in de win kel klaarstaan en er iets lekkers bij de kofSe is. Daarnaast is er gedurende de drie feestdagen voor iedere klant een aardig presentje. Lia was 36 jaar toen ze haar winkel begon. De eerste twee jaar heeft ze samen met haar zus Erna de boetiek gerund. Lia was toen ook al eigenaar, maar Erna hielp haar steeds op voortreffelijke wijze. Later is Lia 'op eigen kracht' de win kel gaan runnen, zij het dat daar in de loop van de jaren de twee parttime krachten bij zijn gekomen die nu inmid dels ook onafscheidelijk aan Lia's Boetiek zijn verbonden: Leny en Nelleke. "Die heb ben echt hart voor de zaak", GOLTGENSPLAAT - De Handwerkkring van de Herv. Gem. van Ooltgensplaat hoopt zaterdag 24 november van 9.00-12.00 uur haar najaars verkoping te houden in ver enigingsgebouw 'Elthato' te Ooltgensplaat. Verkocht wor den o.a. leuke cadeautjes voor jong en oud, kettingen, (kerst) kaarten, advocaat, cake, koek, oliebollen, bolussen, worsten broodjes, boeken en boeren kaas. Ook kunt u raden naar de waarde van een boodschap- penmand Voor de kinderen is er enveloppentrekken en een grabbelton. En er is koffie en thee. De opbrengst is voor het restauratiefonds van de kerk. Honk- en softbalvereniging The Islanders start met een team speciaal voor kinderen tussen de 5 en 9 jaar. Door het grote aantal nieuwe jeugdleden is het mogelijk met deze klein tjes een aparte groep te vormen en Peanutbal te gaan spelen. De wintertrainingen voor de ver schillende jeugdteams zijn deze week van start gegaan. Peanutbal is een balsport voor jongens en meisjes. Deze bal- sport lijkt veel op honk- en softbal. Het is ook vergelijk baar met slagbal, zoals je ook op school speelt. Je slaat met de knuppel zo hard mogelijk tegen een bal en dan ren je zo snel mogelijk over de drie honken naar het thuishonk, waar je het punt scoort. Pea nutbal is een veilige balsport, zonder lichamelijk contact met de tegenstander. De spelregels zijn niet echt moeilijk en je hebt weinig materiaal nodig. Het gaat er bij dit spel niet om hoeveel wedstrijden je wint, maar om het plezier datje met elkaar hebt. Zo leer je in een groep - team - samen te spelen en wat voor elkaar over te heb ben. De wintertrainingen wor den gehouden in verschillende zalen op Goeree-Overflakkee. De zaaltrainingen voor de jeugd lopen van november tot en met eind maart. Tijdens reguliere schoolvakanties lig gen de trainingen stil. De com petitie loopt van half april tot en met begin oktober. Wed strijden worden gespeeld op zaterdag. Deze zijn eventueel te combineren met zwemles sen. Zie voor meer informatie website www.the-islanders.nl. De dames van Lia's BoetieK v.l.n.r.: Lia, Lem en Nellelte. vertelt Lia, "ze kennen iedere klant en weten daardoor pre cies wat ze willen. Het lijkt bij ons soms gewoon een gezel lige krans, al moet er natuur lijk ook gewoon gewerkt kun nen worden. Maar duidelijk is dat sociale contacten bij ons wel belangrijk zijn, 't gaat niet alleen om de verkoop; en dat is de kracht van 'n kleine win kel", aldus Lia. Aanvankelijk verkocht zij zowel heren- als dameskleding. Later werd 't uitsluitend dameskleding, dat 'liep' beter in haar boe tiek. "Wij hebben leuke vlotte kleding, modieus, sportief, zakelijk of feestelijk, voor de modebewuste vrouw, onge acht de leeftijd. We zijn niet goedkoop maar ook niet duur, met onze prijzen zitten we in de middenklasse. Merken als Mac, Passport, BC, Bellis- sima, Peppercorn, Dreamstar, Fransa en Staff sieren de boor den en rekken in het sfeervol aangeklede winkeltje. En elke week komen er weer nieuwe artikelen binnen. Klanten worden bij Lia's Boe tiek persoonlijk geholpen, maar kunnen ook gewoon vrij blijvend even rondkijken. Lia vertelt dat ze nogal wat klanten heeft die al vanaf de oprichting trouwe klant bij haar zijn. En 't is niet onwaarschijnlijk dat dit alles te maken heeft met de persoonlijke aandacht die Lia, Leny en Nelleke voor hun klanten hebben. Daarnaast kunnen klanten er hun gegevens op laten nemen in een klantenbestand. Aan trekkelijk hieraan is dat hen dan in het voorjaar en in het najaar bij besteding van 50 een cadeaubon van 10 wordt verstrekt. En als ze jarig zijn krijgen ze bovendien nog een cadeaubon van 5 toegezon den. Foto: Hans Vülenus En niet te vergeten zijn er de vriendinnenavonden, die Lia's Boetiek sinds dit jaar kent. Daarbij nodigt één vrouw tien anderen uit voor 'n avondje naar Lia's Boetiek. Twee van de genodigden mogen dan in hun besloten gezelschap een 'modeshow' voor elkaar hou den, terwijl er intussen van kof fie en lekkere hapjes en drank jes kan worden genoten én er wordt dan natuurlijk heel wat afgekletst. Na de 'show' kun nen ook de overige dames vrij blijvend aan het passen gaan en kijken hoe de geshowde kle ding hén staat. De laatste vrien- dinnenavond van dit jaar zit er inmiddels al weer op, komend voorjaar staat de volgende op het programma. Ook staat dan een restyling van de winkel, incl. vernieu wing van de voorpui op stapel. En ook de eigen website, w^w. liasboetiek.nl. wordt in de toe komst nog verder uitgebouwd. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee NIEUWE - TONGE - Pohtie- agenten hebben donderdag middag twee inbrekers aange houden. Na een melding dat twee mannen een afgesloten campingterrein aan de Bat- tenoord betreden hadden, gingen agenten hier naar toe. Aangekomen op de camping troffen zij het tweetal rond half twee aan. Na onderzoek op het terrein bleek dat er diver se caravanraampjes vernield waren en er ook wat goederen waren vermist die teruggevon den werden in het voertuig van de twee, waarvan een 20-jarige afkomstig is uit Nieuwe-Tonge en een 19-jarige zonder vaste woon of verbhjfplaats is. Ze zijn overgebracht naar het politie bureau in afwachting van het onderzoek. OUDE-TONGE - Na een hoogoplopende ruzie over een scooter heeft een klant vrijdag avond ingeslagen op de eige naar van de winkel, zijn zoon en een medewerker. De eige naar, een 55-jarige inwoner van Oude-Tonge, zijn 25-jarige zoon, en een 16-jarige mede werker liepen hierbij verschil lende verwondingen aan het gezicht op. Ook gaven ze aan duizelig te zijn en last te heb ben van hoofdpijn. De politie doet onderzoek naar de 37-jarige klant van de fiet- senzaak aan de Boezemweg. SOMMELSDIJK - PoHtieagen- ten van district de Eilanden hebben zaterdagmiddag een man aangehouden. Na een mel ding dat een voertuig diverse aanrijdingen veroorzaakt had op onder andere de Pluvier en de Dorpsweg werd een 38-ja- rige inwoner van Sommelsdijk rond half vier aangehouden op de Dorpsweg. De automobihst bleek onder invloed van alco hol en medicijnen. Hij is aan gehouden, ovei^ebracht naar het politiebureau en ingesloten in afwachting van het onder zoek. De benadeelden hebben aangifte gedaan. MIDDELHARNIS - Een 72-ja- rige inwoonster van Middel- DIRKSL-^ND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt don derdag 29 november een bin- goavond in de Victoriahal, Phi- Epshoo^esweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Ook Sinterklaas is deze avond aanwezig, met voor iede re deelnemer een verrassing. OUDDORP - Woensdag 21 november, 19.30 uur, ds. G.J. Meeuse. harnis raakte zaterdagochtend gewond na een aanrijding toen zij rond half twaalf op de Hof- laan met haar fiets werd aange reden door een 49-jarige auto mobilist uit Stellendam. Door nog onbekende oorzaak zagen de twee weggebruikers elkaar over het hoofd. Bij de aanrij ding kwam de \touw ten val. Zij liep hierbij een hoofdwond op en is voor controle over gebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De technische ongevallendienst onderzoekt de toedracht. De beheerders van Staatsbosbe heer troffen onlangs een schrij nend voorbeeld van vandaHsme aan op het strandje nabij Oolt gensplaat. Met grof geweld is een flinke boom gekapt en ter plaatse opgestookt. Omdat er ook veel ander afval rondom de brandstapel ligt, vermoedt de politie dat er een feestje is gevierd. De politie roept dan ook voor bijgangers of recreanten op om, als zij zien dat er gestookt wordt of dergelijke vernielin gen plaatsvinden direct 112 te bellen. Foto: Hans Villerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2