L Mevrouw Van Damme-de Jager ontvangt zilveren gemeentepenning Cornelis Visser zwaait officieel af na vertrek naar het Europees Parlement Ouddorper Piet Westdijk kampioen op vogeltentoonstelling in Zeeland 1 PEKAAR '/7- -^^H, Wethouder had moeite met regeldrift Ssi Partners Visverkoop Stellendam CDA vraagt aandacht voor visserij Bingo bij ANBO Oud papier Nieuwe-Tonge www.autobedrijfvanciervliet.iil 80e jaargang Nr. 7662 Dinsdag 20 november 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grwndslag Zwemmende burgemeester Wereldkampioen Stellendam Hectisch De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge UITVERKOOP. Juwelier Willem Pertijs VaiflRMtlit - Pedkure ^^J^i^^o^ feidbiHii^ STELLENDAM - Donder dagavond, tijdens de poter- maaltijd die werd geor ganiseerd door Zwem- en Gymclub Stellendam, zou afscheid genomen worden van voorzitter mevrouw Van Damme-de Jager. Burge meester Van de Velde van de gemeente Goedereede kwam voorafgaand aan de maaltijd langs voor een kort officieel moment, want voor haar verdiensten ontving mevrouw Van Damme de zilveren gemeentepenning van de gemeente Goeder eede. Door Adri van der Laan In stilte was de uitreiking van de Zilveren (iemeentepenning voorbereid, buiten de waar nemingen van mevrouw Van Damme om. En dat wil wat zeggen, want in de afgelopen drieëntwintig jaar heeft zij alles wat er binnen de Zwem- en Gymclub speelde nauwlettend gevolgd. Zij verklaarde dan ook "ondersteboven" te zijn, toen ze de bijbehorende veisierselen kreeg opgespeld. Burgemees ter Van (ie Velde verzekerde dat velen het maar gewoon vinden dat er veel vrijwilligersactivitei- ten worden ondernomen. Zo ook voor de Zwem- en Gym club, waarbij vooral ouderen hmi noodzakelijke lichaamsbe wegingen verrichtten in onder andere het zwembad. Dat mevrouw Van Danmie een enthousiaste voorzitter is geweest, heeft de bmgemees- ter aan den lijve ondervonden. Verschillende keren was zij door mevrouw Van Damme tijdens een nieuwjaarsreceptie uitge nodigd om eens een kijkje in /Surgemeesier Van de Velde speldt mevrouxu Van Damme de zilveren gemeentepenni7ig op. Foto: A(in van der L/iav het zwembad te komen nemen bij de ZweiTi- en Gymclub en tegelijkertijd ook een baantje te trekken. Goereesbiugemeester, zo verklaarde ze, is zelf niet zo'n zwemmer en ze heeft zelfs niet eens een zwemdiploma, maar uiteindelijk gaf ze toch gehoor aan de menigmaal gedane uit nodiging van mevrouw Van Damme en trok ze de stoute schoenen - en het badpak - aan om enkele baantjes te trekken tijdens het vrijdagse zwemuur- tje. Het was haar goed bevallen en ze denkt er over om ook een keer op woensdag een duik te nemen. Biugeineester Van de Velde noemde het vrij imiek dat iemand drieëntwintig jaar lang actief is voor een vereniging en de geineente is haar hier dan ook zeer erkentelijk voor. Ver volgens kreeg mevrouw Van Damme de versierselen opge speld. Hiermee was zij de eer ste inwoner van de gemeente Goedereede die geen politiek ambtsdrager is, maar wel deze penning ontving. Piet Westdijk uil Ouddorp werd met een dwergpapegaai algemeen kampioen op de vogeltentoonstelling in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Een dwergpapegaai van Piet Westdijk uit Ouddorp is door de keurmeesters gekozen tot mooiste vogel van de tentoonstelling van 'de Vogel- vrienden' te Oud-Vossemeer. In dorpshuis De Vossen- kuil waren 566 vogels te zien. Het is het vijftiende jaar dat de Zeeuwse vogelverenging een zgn. bijzondere tentoonstelling organiseerde. In tegenstelling tot een onderlinge tentoonstelling kunnen bij een bijzondere ook kwekers meedoen die geen lid van de vereniging zijn. Daardoor ligt het aantal deelnemers bij een bij zondere tentoonstelling hoger dan gewoonlijk. Dit keer waren er 578 vogels aangemeld, uiteindelijk werden er 566 ingebracht, waarvan 250 kanaries en de rest tro pische vogels en kromsnavels. Van de 54 inzenders kwamen er 24 van Tholen, de rest uit Zeeland en West- Brabant, en drie uit Zuid-Holland: de Ouddorpse Piet Westdijk met zijn vrouw en zoon, die samen 52 vogels inbrachten. En het was Piet die kampioen werd op de tentoonstelling bij 'de Vogelvrienden'. Zeven keurmeesters van de Nederlandse bond van vogel- liefliebbers beoordeelden woensdag de inzendingen. Ze bekeken alle vogels bij dag licht. Aan twaalf kenden ze het hoge aantal van 93 pun ten toe: zeven kanaries, een geelbuikgors, een dwergpa pegaai, twee agapornissen en een halsbandparkiet. Daaruit werd de grijsrug dwergpape gaai van Piet Westdijk als alge meen kampioen bekroond met het bondskruis. Piet Westdijk kweekt al tien tallen jaren \'ogels. Hij heeft zich toegelegd op dwergpape gaaien en agapornissen oindat die redelijk goed te kweken zijn. De Flakkeeënaar heeft ongeveer 500 vogels, allemaal parkietachtigen. Ik heb er dit jaar dik 300 gekweekt. Nest jes inet zes tot zeven jongen, dat is heel goed. En allemaal van goede kwaliteit". Westdijk heefteen stenen hok van twaalf bij zeven meter gebouwd voor zijn \'ogels. Met verwarming, W'ant de temperatuur moet ongeveer twintig graden zijn. "Er staat een gemakkelijke stoel voor me, en er is een muziekje". Westdijk besteedt een groot deel van de dag aan de verzorging van zijn vogels. Hij is een bekende topkweker en verkoopt ze ook. "Maar alleen in het buitenland'. Westdijk gaat overal met de vogels naar toe en is al tien keer wereldkampioen gewor den. "Ik ben ermee in Portu gal geweest. In januari is er weer een wereldtentoonstel ling, dit keer in het Belgische Hasselt. Daar móet ik naar toe". In Oud-Vossemeer heeft de familie Westdijk oogring dwergpapegaaien ingebracht, groenstuiten, dwergruggen en agapornissen. Zelf neeft hij vier kampioenen, zijn vrouw drie. Zijn bekroonde grijsrug gaat tevens met de wisselbeker parkieten aan de haal. "We mogen over de punten niet klagen", zegt Westdijk, maar helemaal tevreden is hij toch niet. "Twee weken geleden deed ik in Rucphen mee met een stam (vier vogels) agapor nissen. Ze behaalden 92 pun ten en hier krijgen diezelfde vogels 89 punten. Dat kan natuurlijk niet", trekt hij het oordeel van de keurmeesters in twijfel. "Ik keur ze thuis zelf al voor 99 procent eer ik ze inbreng, dus ik weet waarmee ik kom'. GOEDEREEDE - Tijdens delaatstgehoudenraadsver- gadering van de gemeente Goedereede werd al stilge staan bij het afscheid van Cornelis Visser als wethou der en werd zijn opvolger Arend-Jan van der "Vlugt benoemd. Onlangs werd bekend dat er voor Visser een plaats in het Europees Parlement beschikbaar kwam en daarom moest hij noodgedwongen zijn Goereese wethouderszetel verwisselen voor een par lementszetel in Brussel. Donderdagmiddag werd hij vanuit verenigingsge bouw Oostdam in Goeder eede officieel 'uitgezwaaid' tijdens een afscheidsrecep tie. Door Adri van der Laan Veel raadsleden, ambtenaren en vertegenwoordigers van organisaties en instanties waar mee Cornelis Visser de afge lopen tijd contact heeft gehad waren voor het afscheid naar Oostdam gekomen om het lid - inmiddels - van het Europar lement de hand te schudden. Natuurlijk ontbreken tijdens een dergelijk afscheid geen toespraken. Burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede beet het spits af. Zij verklaarde dat het bericht dat Cornelis Visser naar 'Brussel' zou vertrekken haar bereikte toen ze met een gemeentelijke delegatie onderweg was naar Polen. Ze kon niet anders doen dan hem feliciteren, "want het is niet niks als je van Middel- harnis (de woonplaats van Vis ser) werk krijgt in Brussel". Anderhalfjaar is Cornelis Vis ser wethouder in de gemeente Goedereede geweest. Burge meester Van de Velde schetste de afgelopen periode waarin er ook veel in de gemeente is gebeurd van zaken die betrek king hadden op de portefeuille van Visser. Volgens de burge meester was "de manier waar op hij aan de slag ging een heel andere bestuursstijl dan men gewend was. Er waaide een Cornelis Visser toont het van de gemeente ontvangen schilderij 'Paardenkrachl'Links zijn vrouw Miehe. Foto: Adft van der Laan frisse wind die tot veel resul taten heeft geleid". Zij doelde hiermee op de doortastend heid van het besturen van Cor nelis Visser. Zij verzekerde dat Visser binnen het college veel moeite had met allerlei regels die er binnen het gemeentebe stuur nodig zijn. "Daarom nam je wel eens een minderheids standpunt in". Maar zij gaf aan dat de afkeer van regels van Visser er wel toe heeft geleid dat de gemeente samen met de Kamer van Koophandel een onderzoek gaat doen of alle regels in de gemeente wel nodig zijn. Hoewel wethouder Visser bestuurder was voor heel de geineente verzekerde burge meester Van de Velde dat hij er alles aan heeft gedaan om ook de aandacht voor Stellen- daiB warm te houden. "Hij was hierbij een waardig opvolger van zijn vader" De fractievoorzitter van het CDA in de gemeente Goeder eede, Henk van Oostenbrugge, sprak de vertrekkende wethou der toe namens de gemeen teraad. Hij gaf aan het genoe gen te hebben gehad om naast Cornelis ook met zijn vader in de gemeentepolitiek te heb ben mogen samenwerken, en bij beiden was er de liefde voor Stellendam. "Eens een Stellen dammer, altijd een Stellendam mer", zo verzekerde - eveneens Stellendammer - Henk van Oostenbrugge. "Dat zit er altijd in en dat wast al het water van het Haringvliet niet af, of dit nu zout of zoet is". Hij prees Cornelis voor de goede samen werking tussen hem en de raad. Hij gaf hij aan dat er vanwege het korte wethouderschap van Visser nog weinig wapenfeiten zijn te melden, maar hij ver wacht dat de door Visser inge zette ontwikkeVingen op onder andere economisch beleid later de vruchten zal gaan afwerpen. Cornells Visser heeft al ander halve week geproefd aan het werken in Brussel. In zijn dankwoord sprak hij uit dat hij nu al heeft ervaren dat dit een bijzonder hectische tijd is geweest. Hij gaf aan dat hij de vele contacten op het gebied van bijvoorbeeld sport en cul tuur zeker zal gaan missen. Verder roemde hij de activitei ten van het Innovatieplatform, hij hoopte dat de onderne mersmentaliteit van dit plat form zich ook verder uit zal breiden. Aan het eind van zijn toespraak bedankte hij zijn mede college leden en de ambtenaren voor de goede samenwerking in het afgelopen anderhalfjaar. Üw complete MKB adviseur! Voorstraat 94 Stellendam tel: 0187-492633 info@pekaar.nl http://www.pekaar. nl Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Zaterdag 24 november is er vanaf 8.00 's ochtends, vis te koop op het Oranje plein te Stellendam. Er zijn diverse soorten vis, zowel gebakken als gerookt, maar op is op. De visver koop wordt georganiseerd door het Roemeniëcomité van Stellendam, dat in het afgelopen jaar twee trans porten georganiseerd en praktisch steun verleend heeft aan het dorp Kökös in Roemenië. Ook met de visverkoopactie worden hulpprojecten gesteund. Weststraat 22 Ouddorp 0187-689054 jttfm^MmkffMftmrglm Oost Voorgors 61 3241 KD Middelharnis Tel. (0187) 48 20 66 DEN HAAG - Het CDA heeft tijdens de Algemene Beschou wingen bij de provinciale begroting voor 2008 bij het Col lege van GS nogmaals gewezen op het belang van een vitale visserijsector. Fractievoorzitter Hans Démoed: "Wij vragen met name aandacht voor de relatie onderwijs/arbeidsmarkt met betrekking tot de visserij- scholen en voor ondersteuning van innovatie met pilotprojec- ten. Wij gaan er daarbij van uit dat het College van GS de eer dere initiatieven uit de Staten onverkort uitvoert." Visserij blijft een aandachtspunt voor het CDA. Samen met CU/SGP is in de vorige periode een initi atiefvoorstel visserij ingediend met als doel de visserij nieuwe impulsen te geven. Andere provincies hadden al eerder blijk gegeven van een sterke betrokkenheid bij de visserij sector. Gedeputeerde Veldhuij- zen (CDA) antwoordde op de Algemene Beschouwingen van het CDA dat er goede kansen liggen nu rijk en provincie de beschikking over compensaüe- gelden vanuit de aanleg van de Tweede Maasvlakte in het Rijn mond gebied. MIDDELHARNIS - ANBO M W Flakkee organiseert zater dag 24 november a.s. weer een bingoavond in De Staver te Sommelsdijk, aanvang 19.30 uur, iedereen welkom. Zaterdag 24 november wordt in Nieuwe-Tonge vanaf 9.00 uur oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde Gemeente van Nieuwe-Tonge. Rechtspraktijk Middelharnis Mrs. Spuij Verplanke Juristen en titiediatots Tel. (0187) 48 86 85 email: infoarptnh.nl Fax (0187) 48 41 14 website; www.rpmh.nl www.br[icentrumiceuve(aaLnl Zondpod 56 Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1