CD van het nieuwe Bachorgel te Dordrecht Goereese boomkorkotter wordt omgebouwd tot multifunctioneel vaartuig Fiscaal ondernemen Najaarsdialezing door topfotograaf Henk Tromp EIIATIDI^-IIIEUWS Ombouwen Padmos De in de onderneviing meewerkende partner (meewerkafirek) CVA lotgenoten- bijeenkomst Adventszang- avond mannenkoren Leerling- presentatie Muziekschool Voorlichtings avond kinderbijbels iiGRÖEïC:^BLÖEI Kerstreis Start kaart verkoop Kerst concerten Mission Music concerten Boekje met Flakkeese gerechten en gezegden voor het goede doel PAGINA 7 VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 Opzienbarend is het zéker, het nieuwe Bathorgel in de (irote Kerl< te Dordrecht. Hel RD (24/9) gaf er paginabreed aan dacht aan - naast andere media uiteraard - de ingebruil<ne- ming nam een hele week in beslag, en passant werd de organist van de Dordise Dom benoemd tot stadsorganist, er is een Internationale Orgelaca- dcmie Dordrecht (lOD), een prachtig fotoboek verscheen, alsmede een dvd en een cd... Zonder meer een orgel waar je niet omheen kunt. Nu geldt dal laatste - dat je er niel omheen kuiil - .sowie.so al voor het kerkgebouw waarin dit orgel is geplaatst. De voor- zitrei- van de Stichting Bachor gel (;rote Kerk Doidrecht, VV. A. Kirpeslein, noemt de DoTcli- sv (iroie Kerk lerecht een kerk die tot de top 10 van Neder landse moiuimenten behoort. Daarom, als je een toonaange vend Bachorgel wilt bouwen, doe dat dan op die lokatie, in déze ruimte mei haar weield- bei-oemde akoestiek. Het Kam.oigel (IH.59) is voor hel romantisdie rcpertoiie een uitstekend medium, maar voor het barokke oigelwerk onlbi ak aan dit - overigens prachtige - orgel toch wel veel. Zoals bekend werd de bouw van het orgel gegund aan orgelbouwer Veischneren, die zowel als restaiiiateui alsook als bouwer van nieuwe orgels een uilneniende naam heelt. In augustus - nog vóór de ingebruikneming - namen organisi Cor Aide.sch (de vaste bespeler van de (irote Kerk) en adviseur Peter van Dijk een cd op. üiteraai<l mei werk van Johaiui Sebastian Bach, maar ook van (leorg Böhm, van wie Bach als Jonge man in I.iine- burg les gehad heelt. Eerlijk gezegd, een veria.s.sende cd, vanwege hel inslrumeiu. Ardesch, die de eerste belli voor zijn rekening neemt,openl met Preludium en l'uga in C; van Böhm. Ken viij bekend werk, openend met een pedaalsolo. Al luisterend moest ik denken aan de dtiehoek (Jiavitat-Biil- liance-Poëzie, v.oals die voor Bachs imiziek zo kenmerkend Ciir Anieuh C?* P<'"'''"ïV* is. De Gravitat, het fundament in de klank, treft direkt bij hel horen van de pedaaltongwer- ken. Daarnaast de ongekende 'brilliante', overrompelende plenumklank. De geweldige koraalbewerking 'Valer unser im Himmelreich', eveneens van Böhm, treft juist door de zeer poëtische klank, buitengewoon zangrijk, direkt herinnerend aan Silbermann (wiens orgel in Freiberg- 1714 - moflel stond bij de bouw van dit orgel). De solostem is hel resultaat van een menging waarin de Nassat voor kleur zorgt. Daarna Bach. Diens grote bewerking over 'Allein Gott' (BWV f)6c}) zorgt wederom voor verra.ssing: als .solostem een jeu de tierce', als een Frans stuk van Oouperin of De (Jrigny. We welen dal liach als 25-jarige organisi mocht advi- sei'en bij de ombouw van 'zijn' orgel in Miihlhansen, en bij die gelegenheid zijn voorkeur opschreef voor een 'vollkom- mene schone Sesquialtera"; wel, die krijgen we hier te horen. Intussen stond de Nas sat van het vorige stuk (Böhm) toen ook (jp z'n verlanglijstje. Ardesch lijkt ijverig bezig om Bachs wen,sen te exposeren. De klankindruk is evenwel zeer overtuigend! De Preludium en Fuga (BWV 545) in Cj imponeert met een haai tertsplenum, weer heel briljant, maar ook zeer rijk aan lundamenl. De fraaie Kirnber- gerslennning werkt heel goed mee. In hel middendeel uit rrio.sonale V overtuigen de zaïigrijke lluiten. Hel spel van Ardesch heeft iets tijdloos. (:onse(iuent van uil articulatie denkend en heel goed de grote lijn vasi Ikju- (lend. De tweede cd-helfl wordt vol- gespeeld door Peter van Dijk. Peter is een lolaal andere spe- lei. Als je hem hoort spelen, zie je hem zitten, inventief, origi neel. Wal dal betreft past zijn reperloiiekeuze goed bij z'n muzikale aanpak. We horen allerlei, vooral klein- .schalige, werken uit de Bach- collectie Sclielble-CUeichauf, een veizamelitig handschriften uit de 18e/19e eeuw Van com posities van Bach. Het grappige in verscheidene van die stukken is, dal hier bekende Bachwerken opeens voorzien worden van afwijken de [lassages, zodat je al luiste rend opeens een om zo maar te zeggen 'Hé-Erlebnis' krijgt. ,\lleen deze stukken makeivde cd al interessant. Hel voeri te ver om hier alle luisleraanle- keningen Ie vermelden, maar in elk geval krijgen we hier een geheel andere presentatie van het Bachorgel. Veel, vooi- al kleine, regislercombinalies komen langs. Als geheel is dit een veelkleu rige keimismaking fen dan ook zeer aan te bevelen. Is dit nu hèl Bachorgel? Die vraag doel zich als vanzelf aan. Immers, hel instrument presen teert zich heel bewust als zoda nig. Om heel eerlijk te zijn, met luisterervaring en \ofjral ook speelervaring op vele orgels in het achterhoofd, komt een ant woord wat mij betreft loch wel dicht bij een ja'. F.i is sprake van een soort versmelting tussen hel instru ment en de uitgevoerde muziek. Natuurlijk is dat nooit zonder het voortreffelijke spel van Iwee organisten te erva ren, loch, in de jaren-'50 van de voorbije eeuw bouwde de eerste langs orgelmaker Mar- cussen (Denemarken) voor de NCRV-sludio een zogenaamd 'Swcelinck-orgel'. Nu, een hal ve eeuw verder dit orgel er\a- rend op zijn nieuwe lokatie (Nicolaïkerk, Utrecht) blijkt hel een uitnemend medium voor 2{)e eeuwse Duitse orgel muziek (Distier, Pepping), maar géén Sweelinck-orgel. Wat zou men over 50 jaar van het Bachorgel vinden? Feil is in elk geval, dat naar de hui dige stand van de wetenschap en de daarop gebaseerde orgelspelpraktijk Bachs niet te evenaren werken door dil oigel een stuk verdieping meekrijgen. Daarom gaal het tenslotte. N.a.v. de al 'limh-orgel Grote Kerk Dordrecht - Cor Ardesch en Pelervan Dijk. Prijs 14,95. Te hestellm via secreliiriiuit imcliorgel.nl of: secretini- mil li/ichorgd, pla M. van Driel, Nijeiislein 19, 3328 ZJ Dordrecht. Verdere info is Ie vinden op wunv.bachor- gel.iil. Paul Kieviet, Middelharnis Op donderdag 8 novem ber op de maritieme beurs 'Europort Maritime' te Rot terdam hebben Eduard en Johan van Seters van Zee- visserijbedrijf E van Seters Zn en Hans en Leon Pad mos van Machinefabriek Padmos Stellendam BV het contract ondertekend voor de verbouw van de eer ste bestaande en originele Nederlandse boomkorkot ter (GO 71 'Pieter') naar een multi- functioneel vaar tuig dat geschikt is voor een maatschappelijk verant woorde en meer duurzame visserij door te kiezen voor alternatieve visserij metho des zoals twinriggen en fly- shooten. Het betreft hier namelijk veel minder intensieve en op ver mogen (lees: brandstol) en snelheid gebaseerde \isserijen. Bij de twin rig en llvshoolvis- serij wordt gebruik gemaakt van hel principe oppervlakte- verjaging/verdrijving van vis middels voortgetrokken kabels met veel lagere snelheden, lichtere materialen en geringe ettécten van bodemberoering, alsmede excellente en hogere kwaliteit van de vis omdat deze veel minder f)siek belast en/of beschadigd is door slepen en/ of stenen en de korte verblijfs duur in het net. Om hel bestaande vaar tuig geschikt te maken voor het uiloefenen van eerder genoemde visserijen zal er een ingrijpende verbouwing aan plaatsvinden. Om dil te kunnen realiseren zal vanaf het hoofddek de complete opbouw met stuurhuis en kombuis alsmede de bak met de voormasi worden verwij derd. Vervolgens zal hel vaar tuig compleet opnieuw wor den opgebouwd en ingericht conform de huidiee eisen en voorschriften van deze lijd. Met het verhogen van de verschansing en hel aan brengen van een shellerdek ontslaat er een droge, veilige en beschutte werkplek voor de bemanning. De bestaande .ABC voortstuw iugsniotor, daterend van 2005 zal vervan gen worden voor een nieuwe energiezuinigere en kleinere ABC'motor (ABC 6 MDZC). Ten aanzien van kwalileitsver- betering van de vis alsmede hel waarborgen xan deze kan reeds veel aan boord worden gedaan. De \erwerkingsruim- te zal i.v.m. temperatuursver- schillen geheel worden betim merd en geïsoleerd. Op deze manier kan de temperatuur in de verwerkingsruimte worden beheerst en gecontroleerd en kan de vangst in een optimaal gekoelde ruimte worden \er- werkt hetgeen van belang is voor hel waarborgen van de kwaliteit van de vis" Het proces begint op het achterdek alwaar de gevangen vis terecht komt in een zogenaamde waterbox. Na de waterbox, die volle dig van RVS is vervaardigd, wordt de vis door RVS glijgo- ten getransporteerd naar de verwerkingsruimte. De vangst zal daarna vervolgens wor den gesorteerd, niet alleen op soort maar ook in verschillen de gewichtscategorieën. Er zal een VCU catchmanageinent systeem worden geplaatst met labelprinter. De kisten met vis kunnen worden gelabeld waarop een aantaal gegevens kunnen wor den opgeslagen zoals; soort, gewicht, vangslgebied, tem peratuur water, historie koe ling van hel visrnim, enz. Er zal een geavanceerd vloeibaar ijss)sleem (slurry ijs) worden geplaatst, wat leidt lot een snellere alkoeling van de vis. De niel commerciële vis of te kleine vis (discards) hebben door dit syst'eem een grotere overlevingskans en zullen terug in zee geplaatst wor den. Het schip zal worden afge bouwd in Bruinisse, waar het schip begin 2008 wordt ver wacht. Machinefabriek Padmos is sinds 1930 actiefin Bruinisse voornamelijk in de schelpdier visserij. Op de Bruse vestiging kijkt men dan ook uil naar de komst van het vaartuig an de familie Van Seters. Tot eind 2008 heeft Machuie- fabriek Padmos BV een goed gevulde orderportefeuille, zowel voor de vestiging in Stel lendam als Bruinisse. Bij veel eenmanszaken komt het voor dat de partner van de (jndernemer meewerkt in de onderneming. Vaak ontvangt de partner hier geen beloning \'oor, maar claimt de onder nemer in de aangifte inkoiii- stenbelasting de zogenaamde meewerkafirek. De hoogte van de meewerkaftrek is afhanke lijk van hel aantal uien dat de partner in de onderneming werkt en van de hoogte van de winst. De meewerkaftrek kan bij 1.750 of meer meewerk- uren oplopen tot maximaal 4% van de winst. De meewerkaf trek leidt tot een lagere winst, maar geldt bij de partner niet als inkomen. Hierdoor wordt belasting bespaard. Hel kabinei is echter van mening dat de meewerkaftrek uit het oogpunt van bevor dering van het ondernemer schap geen toegevoegde waar de heeft. De meewerkaftrek wordt daarom per 1 januari 2008 afgeschaft. Zijn er vanaf dal moment dan geen moge lijkheden meer de arbeidsin spanning van de partner ten laste van de winst te brengen? Niels is minder waar. Het blijft mogelijk om aan uw mee werkende partner een reële arbeidsbeloning toe te kennen. Dit wil zeggen dat u aan uw partner een beloning toekent die passend is voor de werk zaamheden die hij of zij in de onderneming verricht. Deze belonin" komt ten laste van de winst indien deze meer is dan €5.000 per jaar. In legenslel- 'iiig tot de meewerkafirek dient deze beloning ook aangegeven te worden in de aangifte van de partner. In het geval dat deze inkomsten bij de partner naar een lager tarief belast worden dan de winst, is het toekennen van een arbeidsbeloning voor delig. De belastingdienst eist echter dat de hoogte van de arbeidsbeloning tijdig en con troleerbaar wordt vastgelegd. Wilt u uw partner een arbeids beloning toekennen, dan dient u tijdig actie te ondernemen. In de situatie dal uw partner meer dan ondersteunende werkzaamheden verricht, is het wellicht mogelijk samen een vennootschap onder ftrma (vanaf 2008 een open bare vennootschap) te starten. Naast hel lariefsvoordeel heeft uw partner, indien er voldoen de uren in de onderneming wordt gewerkt, tevens recht op de ondernemersaftrekken zoals de starters- en zelfstan digenaftrek en de MKB-winst- vrijslelling. Aan hel opstarten van een v.o.f. met uw partner zit een aantal haken en ogen. Laat u derhalve goed voor lichten voordat u deze stap neemt. Mr M.J. La Lau Pekaar Partners Belastingadviseurs •Voorstraat 94 3251 BE Stellendam Een CVA (beroerte) heeft grote gevolgen voor de rest van je leven. Een beroerte is meer dan een ziekte. Het raakt je hele leven. Sommige mensen gaan lang durig revaHderen, in een reva lidatiecentrum of op de revali- datieafdelingvan een verpleeg huis. Sommigen kunnen nooit meer terugkeren naar hun oude leven. Ook voor men sen die geen blijvende schade hebben opgelopen, zijn de gevolgen groot. Ze zullen hun manier van leven moeten aan passen om de kans op herha ling Ie verkleinen. Alles komt er anders uit te zien, de manier van leven en de U)ekomst. Dat geldt niel alleen voor mensen die zelf een beroerte hebben gehad, maar ook voor de men sen in hun naaste omgeving. Op zaterdagmiddag 24 novem ber a.s. van. 14.00-16.00 uur houdt de Nederlandse CVA- vereniging "Samen Verder' afd. Zuid-Hollandse eilanden weer een bijeenkomst in Verpleeg huis Grootenhoek, Hellevoetse Achterweg 4 te Hellevoetsluis. Tijdens dit lotgenotencontact komt o.a. het thema 'Een ander leven na een CVA' aan de orde. De leiding van deze middag is in handen van de contactper sonen. Leden en belangstel lenden zijn van harte welkom. Graag vooraf aanmelden via lel. 0187-484381, 483899, of 0181-318458. SOMMELSDIJK - Op vrijdag 7 december is er een advenls- zangavond in de Rehobó- thkerk aan de Olympiaweg 42 te Sommelsdijk. Twee man nenkoren zullen deze avond optreden: hel Christelijk Man nenkoor 'Rotterdam-Zuid' uit Rotterdam, o.l.v. Paul Jonkers en organist Pieter Dijksman en het Christelijk Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uil Stellendam, o.l.v. Corné de Geus en aan hel orgel Marian van Oostenbrugge. Het dwarsfluitorkestje o.l.v. Cecillia McCol zal ook enkele nuiziekslukken ten gehore brengen. Verder zullen de mannenkoren ook nog enkele liederen gezamenlijk zingen. Deze avond is er ook veel ruimte voor samenzang. Ds. J.VV. van Estrik uit Goedereede 'zal een meditatie verzorgen. Door middel van muziek, zang en meditatie zal er worden stil- geslaan bij de komst van Jezus naar de aarde. Er wordt deze avond een collecte gehouden voor de bouwkas van de kerk. De avond begint om 20.00 uar en de kerk is open vanaf 19.30 uui. GOEDEREEDE - De eerste leer- lingenpresenlatie van Muziek school de Deltastreek komt er weer aan. Alle koperleerlingen van docenten Hugo Verweij, André Leer en Irene Kruik zijn zich ervoor aan hel voorberei den. Er zullen veel individuele •optredens zijn, maar ook duo's en trio's laten van zich horen, van lichte muziek tot klassiek. Bugel, trompet en cornet, hoorn, trombone, euphoni um, bariton... alles zal voorbij komen. Aan het slot van de mid dag zullen een aantal 'grootse' koperensembles de middag afsluiten mei een Mozartachtig Sinterklaaslied en de compo sitie 'De Goereede Toren' van Jacco Groenendijk, vroeger docent bij de Deltastreek. De leerlingpresentatie vindt plaats op zaterdag 24 november in verenigingsgebouw Oostdam te Goedereede en begint om 16.00 uur. MIDDELHARNIS - Bijbelvei- halen vormen een fundament in een christelijke samenleving en zijn het vertellen zeker waard. De komst van een kind (of een kleinkind) is vaak het moment om een nieuwe kinderbijbel te kopen. Maar een geschikte kinderbijbel uitkiezen kan best lastig zijn. Vanaf een jaar of 3, 4 beginnen kinderen geboeid te luisteren naar voorleesverha len, naar het kerstverhaal, of een verhaal met de kerstgedachte. Vanaf die leeftijd wordt een kin derbijbel dus interessant. Maar hoe kies je zo'n boek? Hoe weet je of een kinderbijbel zal bevallen? En hoe weet je welke bijbel moraliseert of juist niet? Worden de verhalen gelrouw naverteld, of zijn de oorspron kelijke bijbelverhalen slechts gebruikt ter inspiratie? Schaf je niet iets aan waar het kind bang van wordt? Gaat hel een 5-jari- ge boven de pet, of is het te kin derachtig voor een 10-jai-ige? Kortom: welke bijbel is geschikt voor je kind? Of hoe kies je een bijbei bij jou past? Op wat voor gronden maak je een keuze? Hildegard Faber, werkzaam bij het dienstencentrum van de PKN, is deskundig op dil ter rein. Zij kent de bijbels en heeft ervaring met het gebruik ervan. Ook neemt ze vele soorten kin derbijbels mee om te laten zien en om zelf eens in te bladeren. Tijdens een voorlichtingsavond in de Emmaüskerk te Middel harnis op dinsdag 27 november a.s. zal zij er veel over vertellen. De.aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Wie meer wil weten, kan bellen naar (0187) 478522 of 489370, of mailen naar annemarie_groeneveld@ live.nl of naar anneboerema® chello.nl. De vereniging voor Natuur en Landschap Goeree Overflak- kee heeft de hand weten te leggen op de bekende 'natuur- fotograaf Henk Tromp. Op 29 november a.s. geeft deze een dialezing in de Meiishof te Melissant. De Nieuwegeinse natiuirfotograaf Henk Tromp is al meer dan 30 jaar actief bezig met hel fotograferen van vogels en landschappen. Eerst in zwarl-wit foto's en later in dia's. Veel van zijn publicaties vinden hun weg in diverse naluurtijdschriften en boeken of kalenders. Zijn fotografische interesse veranderde meer naar de totale natuur, vooral door het lidmaatschap van het Natuurfotografengilde (NEG). De lezing 'In de ban van het hoge noorden' is een serie met dia's in overvloeiprojeclie en het resultaat van een aantal rei zen naar Noord Europa. In het drukke en overvolle Nederland wordt de natuur steeds schaar ser en kunstmatiger. Daarom raken landen als Noorwegen, Zweden, IJsland en in mindere mate Finland of Spitsbergen steeds meer in trek bij rust- en ruimte zoekende natuurliefheb bers. Noord Europa heeft veel te bieden als hel gaat om onbe dorven natuur. In deze diale zing gaat hij op zoek naar al dat fraais en bezoekt hij allereerst Noorwegen in de ontluikende lente en begin \'an de zomer. Fiaaie landschappen worden afgewisseld met flora en fauna, zoals: Muskusos, Sneeuwhoen, Sneeuwgors, Waterspreeuw en Cioudplevier. De zomer is hel moment voor een bezoek aan Spitsbergen met zijn arcti sche flora en vogelsoorten als kleine Alk, rosse Franjepoot en Koningseider. Uil de getoonde landschappen met gletsjers blijkt hoezeer ook hier de klimaatsverandering toeslaat en de biotoop van de Ijsbeer kleiner wordt, evenals die van Walrus en Baardrob. Voor de herfst laat hij Noor wegen en Zweden zien, met hun overweldigende kleuren rijkdom en lol slot IJsland in de winter met alle aspecten van ijs en sneeuw, waarbij een bezoek aan het beioemde IJs- nieer Jökulsarlon een absoluut hoogtepunt is. Henk Tromp houdt zijn lezing in Melishof, Binnenweg 61 te Melissant. De zaal is open van af 19.00 uur en de toegang is gratis. De \ereniging Natuur en Land schap Goeree-Overflakkee stelt zich tol doel te ijveren voor het milieu op Goeree-Overflakkee, met name voor behoud en ver sterking \an de natuur en hel karakteristieke landschap van de omgeving. Om dit doel te bereiken, heeft de vereniging een aantal werkgroepen opge richt die zich bezig houden met eigen aandachtsgebieden zoals de vogelwerkgroep, planten- werkgroep en v;'erkgroep ter reinbeheer. Meer informatie is te vinden op website www.nlgo. nl. Als u lid wordt van NLGO ontvangt u vier keer per jaar het blad 'Sterna', de gezamen lijke uitgave van de vereniging en de Natuur- en vogelwachl Schouwen- Duiveland. lioö'l'? Groei Bloei organiseert op zaterdag 15 Decem ber een kerstreis naar de 'Orchideeënhoeve' te Lut telgeest in de Noordoostol- der. Deze is vanaf begin december geheel ingericht in de kerstsfeer. Doordat de orchidee de laatste jaren zo populair is geworden en op vele manieren gebruikt kan worden in het interieur hebben de arrangeurs van de orchideeënhoeve een passend en actueel thema gekozen voor de kerstshow: 'Feestelijke woonideeën met orchideeën'. Ditalles gedompeld in kerstsfeer, een sfeervol evenement met fleurige ideeën, stemmige woondecoraties, romantisch gedekte tafels en sprookjes achtige kerstbomen. Naast de ambachtelijke kerstmarkt zal er ook een groot assortiment zijn van klassieke en moderne woondecoraties. Na al dit moois kunt u de tro pische en de Maleisische tuin bekijken. In de tropische tuin groeien en bloeien duizenden soorten orchideeën op natuur lijke wijze in dit nagebootste stukje oerwoud. Door de han gende luchtwortels van de orchideeën heeft de tropische tuin een mystieke uitstraling en waant de bezoeker zich in een tropisch regenwoud. De Maleisische tuin herbergt een authentiek vissersdorpje, paalwoningen en planten groei uit het regenwoud. De 20 meter lange brug geeft een mooi overzicht over waterval len en stromende bergbeekjes die uitmonden in een grote vij ver met koikarpers. In hel tropische restaurant kunt u nagenieten van al het moois en zorgen voor de inwendige mens (voor eigen rekening). Datum: Zaterdag 15 december; Vertrek: 8.00 uur vanaf Garage Mijnders te Melissant; Thuis komst: plm. 19.00 uur; Kos ten voor leden: 30,-; Kosten niet-leden: 35,-. Aanmelden voor 1 december bij Cees van de Graaf, telefoon 0187-681027 of 06-40112917 of per e-mail discograaf@het- net.nl. Betaling op rekening 3420 05 863 t.n.v. KMTP Goe ree-Overflakkee onder vermel ding 'Kerstreis'. Uw aanmel ding is pas definitief wanneer de betaling ontvangen is. In december hoopt Mission Music concerten het jaar af te sluiten met drie Kerstconcer ten, te weten in Zwijndrecht, in Sommelsdijk en in Tholen. Alle drie de concerten vangen aan om 20.00 uur, terwijl de kerk deuren open gaan om 19.15 uur. De kaartverkoop voor deze concerten is inmiddels gestart en nu reeds zijn er vele hon derden kaarten verkocht, 'l'oe- gangskaarten zijn te bestellen via Mission Music concerten, tel. 0187-603510, of via e-mail missionmusic(S solcon.nl. - Op I december wordt een Advenlconcert gegeven in de Bethelkerk Zwijndrecht. Hieraan werken mee het Urker jonge mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer en m.m.v. Marco den Toom (orgel en piano). De toegangsprijs voor volwas senen bedraagt €10, voor kinderen l/m 12 jaar 5. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de Stichting 'Charite' (Bijbelverspreiding in wit Rusland). - Op 14 december is er een concert in de Hervormde kerk te Sommelsdijk. Uit gevoerd zal worden de Kerslmusical 'A time for joy', uitgevoerd door hel koor 'In Touch' uit Som- nielsdijk o.l.v. Ad de Joode en m.m.v. Pieter Verhage (piano). Tevens is er samen zang van bekende kerst liederen. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 8, voor kinderen t/m 12 jaar 4. Toegangskaarten voor dit concert zijn levens te koop bij de boekhandels ,\kershoek te Ouddorp en Van der Boom te Sommels dijk. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de MAF-zendingsvliegers. - Op 22 december is er een Massala Kerslzangavond met Urker solisten en musici in de Hervormde kerk te Tho len. Medewerking zal wor den verleend door Lucas Kramer (solo). Jaap Kramer (solo, orgel en piano) en Peter van Essen (viool). De toe gangsprijs voor volwassenen bedraagt 8, voor kinderen t/m 12jaar€ 4. De opbrengst \oor deze avond is bestemd voor de Bonisa zending. Voor meer informatie zie website «r»-»-missionmusicconcerten.nl. Broer en zus Joost Drenthe en Barbara Roos-Drenthe uit Sommelsdijk hebben samen een boekje uitge bracht onder de titel 'Je zou de lepel d'r achteran slikke'. Beiden hebben in hun directe omgeving met kanker te maken gehad. Hieruit werd het idee gebo ren om geld in te zamelen voor Inloophuis De Boei te Goedereede. Hier worden kankerpatiënten en hun familie warm en begrip vol ontvangen en worden activiteiten en informatie bijeenkomsten georgani seerd om betrokkenen te leren met de ziekte en de gevolgen daarvan om te gaan. In het boekje is de 40-jari- ge verzameling van Joost Drenthe bijeengebracht van meer dan 100 oud-Flakkeese gerechten, aangevuld met veel oude sappige gezegden, aardige anekdotes en tref fende spreekwoorden. Het is daarmee zowel een erg leuk boekje als een cultureel tijds beeld geworden. Op vrijdag 23 november vindt er van 17.00-18.30 uur een feestelijke boekpreseiUalie plaats in hel oude Raadhuis aan de Voorstraat te Middel harnis. Tijde de presentatie wordt iets verteld over hel werk van Inloophuis De Boei en zal Joost Drenthe, in zijn hoedanigheid als troubadour, een aantal liedjes en anekdotes over Flakkee ten gehore bren gen. Tol slot zal aan de oprich ters van De Boei een cheque worden overhandigd met een bedrag van de opbrengst van de boekjes die lol nu toe al verkocht zijn. Aansluitend word door restaurant de Hoo- ge Heerlykheid een maaltijd bereid met o.a. recepten uit het boekje, geheel met Flak keese producten. Geïnteres seerde kunnen zich voor het diner - 45 per couvert - opgeven bij Barbara Roos, lel. 06-51627989. De opbiengst van het diner komt eveneens ten goede aan De Boei. Hel boekje is te koop bij Boek handel Van der Boom te Som melsdijk en bij de HEMA te Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7