Honderd rode neuzen bij De Bron Op stap met het Buurtpreventieteam Rubensplein in Middelharnis Gebeds- en verootmoedingsavond werd druk bezocht Nationaal Schoolontbijt Bosseschool, D'n Tuim en De Wegwijzer NieUVS Xiit ^e rierenSfee Met KCE naar 'A Symphony Story' EIIAtlDEnniEUWS Veel positieve reacties onder weg Verandering van binnenuit Gebed Burgemeester Ogen en oren van de buurt Vriendelijk Bejaardenwoningen Verslagbriefje c« c« c« i" i* :i tfi STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 6 VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 OLDE-rONGE - Op vrijdag 9 november om precies 11.11 uur zaten 96 kinderen en 4 leerkrachten op c.b.s. De Bron in Oude- Tonge voor de t.v. met een rode clownsneus op. Hiermee steimden zij de actie 'Zet 'm op' van Cliniclowns. Het Schooltv-weekjournaal had alle scholen in Nederland opgeroepen om deel te nemen aan de actie om zodoende aan dacht te vragen \()or het werk van Cliniclowns voor alle zieke en gehandicapte kinderen in Nederland. Met deze record- poging hoopt de 15-jarige stich ting Cliniclowns in het Guiness Book of Records te komen. Volgens de organisatoren van de actie deden er in totaal zo'n 100.000 kinderen mee. De kin deren van c.b.s. de Bron droe gen graag hun neusje bij. De derde gebeds- en ver- ootmoedigingsavond die onlangs in Het Prieel van De Staver werd gehou den werd druk bezocht. Ongeveer 250 aanwezi gen waren bijeen om de 'nood van het eiland' voor Gods aangezicht te bren gen. Met deze nood werd vooral de verslaving van de jongeren aan onder andere drugs en alcohol bedoeld. Gebed, lofprijzingen en het Woord van God stonden cen traal tijdens de bijeenkomst die door mensen, afkomstig vanuit een groot aantal kerken werd bezocht. Het zang- en muziek- gedéelte van de avond werd verzorgd door de muziekgroep X-fade en Peter van Essen. Tijdens de avond waren er twee afgevaardigden van Stichting De Hoop uit Dor drecht, les van de Hoek van deze evangelische stichting die onder andere actief is op het gebied van verslavingszorg gaf toelichting bij de verschillende vormen van verslavingen en de gevolgen ervan die voorna melijk onder de jongeren voor komen. Teun Stortenbeker, directeur van De Hoop uit Dordrecht was één van de sprekers tijdens de gebeds- en verootmoedigingsavond. Foto: Tamara de Groot De directeur van De Hoop, Teun Stortenbeker, vei-zorgde deze avond het bezinnende gedeelte. Vanuit de Bijbel verzekerde hij de aanwezigen, "dat als er iets moet veranderen op het eiland dit van binnenuit moet geschie den" Naar aanleiding van onder andere de tekst uit Filippenzen 2:1 "uw behoudenis werken met vrezen en beven, want God is het. Die om Zijn welbehagen zowel het willen als het werken in u bewerkt", legde hij uit dat een verandering van 'binnenuit' noodzakelijk is. "Dóór bekering worden we kind van God, maar dan, hoe gaat het dan verder? Is dat een status waarmee we vanaf dat moment kunnen leven en alles maar zo laten, of is er meer? Wat zegt de Bijbel over deze behoudenis? Uit de tekst blijkt dat we iets moeten doen, en zelfs zeer nauwgezet, want er staat met 'vreze en beven". Volgens Teun Stortenbeker blijkt verder uit het hoofdstuk dat "God van ons vraagt dat we een geheel andere houding en mentaliteit krijgen". Hij bena drukte dat christenen, ook na hun bekering, moeten blijven luisteren naar God en ook een rein leven moeten leiden. Vanuit het Bijbelboek Hosea legde hij uit dat zonde, ellende en rampen ontstaan als Gods volk afdwaalt. "Wij kunnen zaaien in gerechtigheid als we in gemeenschap met God zijn, als we vrij staan, als^Hij ons ver geven heeft". Teun Storttenbeker leidde het gebed in met de oproep aan de aanwezigen om zich te "reinigen en te heiligen. Daar heeft God behagen in. Dan kan God ook in zijn volle glorie werken en een nieuwe uitstorting en zalving van Zijn Heilige Geest geven in een ieder van ons zodat we er weer tegenaan kunnen en God weer de lof prijs en eer kunnen geven die Hem toekomt. Laten we zo biddend bezig zijn.'" Vervolgens werd er in groe pen gebeden, de gebedson- derwerpen waren: de jeugd van het eiland, de verslaafden aan drugs, alcohol, pornogra fie, gokken, eten, de plaatse lijke en landelijke overheid, ouders en de opvoeding van hun kinderen, gezinnen die te maken hebben met verslaving, de eenheid van kerken en voor instanties die zich bezighouden met hulp en voorlichting zoals De Hoop en Moedige Moeders waarvan ook een informatie stand bij de bijeenkomst aan wezig was. Verder waren er ook dankpunten, zoals dat er erkenning gekomen is van de problemen op het eiland door de overheden en de scholen. Ook werd er gedankt voor de eenheid van de kerken. Velen die aanwezig waren hebben, volgens de organi satie, het bidden met elkaar als bijzonder ervaren en deze positieve klanken geven de inidadefnemers weer moet om door te gaan. MIDDELHARNIS - Ook de leerlingen van de Bosse school, D'n Tuun en SBO de Wegwijzer hebben genoten van het Nationaal Schoolontbijt. De leerlin gen en leerkrachten deden zich te goed aan de lekkere verse broodjes. De Bosse school, D'n Tuun en SBO de Wegwijzer deden mee aan het Nationaal School ontbijt, omdat goed ontbij ten belangrijk is voor de leerlingen. Het Nationaal Schoolontbijt wil het belang en het plezier van een goed ontbijt onder de aandacht brengen van leerlingen, hun ouders en leerkrachten. Het wil bijdragen aan meer kennis over goede, gezonde voeding, brood en bakkerijproducten in het bijzonder. Een goed ontbijt draagt bij aan de leerprestaties. Kinderen die goed ontbijten behouden hun concentraüe en nemen nieuwe lesstof beter op. Het Nationaal Schoolont bijt wordt georganiseerd door Stichüng Bakkerij Imago (SBI) en het Voorlichtingsbureau Brood. Een groot aantal part- MIDDELHARNIS - Begin 2005 werd het Rubensplein aan de Doetinchemsestraat in Middelharnis grondig opgeknapt. Het hele plein en de speeltoestellen wer den weer klaargemaakt voor gebruik en alles zag er keurig uit. De bewoners van het plein en de omge ving wilden deze netheid behouden en daarom werd er besloten tot de instelling van een Buurtpreventie team. Inmiddels fungeert dit team twee jaar tot volle tevredenheid als "ogen en oren van de buurt". Onlangs liepen we een ronde mee met twee men sen van het team: Peter van Heiningen, die als 'aan spreekpunt' functioneert en Liesbeth Gerlings. Ook buurtagent Edwin van Zun- dert liep mee. Door Adri van der Laan Het buurtpreventieteam heeft een breed draagvlak onder de bewoners van de wijk die wordt begrensd door de Doe tinchemsestraat, Koningin Julianastraat, Langeweg en Rottenburgseweg. Deze brede belangstelling blijkt ook uit de bereidheid van de bewoners van de wijk om in het team plaats te nemen. Momenteel draaien tussen de vijfenzeven tig en tachtig bewoners van de wijk mee in het team. Zeven dagen per week trek ken beurtelings twee leden van het team in opvallende reflec terende gele hesjes de wijk in. Peter van Heiningen legt uit dat men om ongeveer negen uur 's avonds vertrekt en dan zo'n anderhalf uur onderweg is. Men heeft er van het begin af aan voor gekozen om geen vaste paren samen te stellen, maar iedere keer als men op pad gaat heeft men een ander partner. "Dit hebben we gedaan om ook de onderlinge band te verstevigen wat ook weer ten Vorige week mochten we me't een vijftigtal muziekminnende mensen een Dóelenconcert in Rotterdam bijwonen. Dit werd georganiseerd door de Stich ting Kunst&CultuurEducatie G-O. In de week van de Klas sieken werd een zgn. 'geënsce neerd' concert gegeven door The New Dutch Academy o.l.v. Simon Murphy. We werden mee op reis genomen door musici, een verteller en door filmbeelden naar de achttien de eeuw en beleefden gaande weg de ontstaansgeschiedenis van de symfonie. Een boeiend en verrassend gebeuren. Het orkest behoort tot de nieuwe generatie 'oude' muziekspecia- listen in Nederland. Dit wordt geïnspireerd door de idealen van de achttiende eeuw en door de legendarische Neder landse pioniers van de oude muziek, zoals Joseph Schmitt, 'de Nederlandse Haydn'. Het was een buitengewone en bij zondere avond; geen gewoon concert dus, maar 'A Sympho ny Story'. Stichting KunstSéCultuurEducatie G-O Liesbeth Gerlings en Peter van Heiningen l rond het Rubensplein. pen samen met buurtagent Edwin van Zundert hun ronde door de wijk Foto: Adn van der Laan goede komt aan de sfeer in de wijk". Zowel buurtagent Edwin van Zundert als de beide buurt preventiemedewerkers geven aan dat er voorheen nu niet direct 'vreselijke toestanden' rondom het Rubensplein ('t Ruub) heersten. Maar er waren wel zaken die zeker de aandacht behoefden. Het ging hierbij niet alleen over de overlast die jongeren gaven omdat het plein als hangplek werd gebruikt, maar ook over 'gewone' dingen, zoals achter stallig onderhoud aan wegen, paden en andere dingen die het woongenot in de wijk zou den kunnen bederven. Na de renovatie van het plein waren er enkele bewoners die, gestimuleerd door de gemeen te, met elkaar in overleg gin gen over wat ze konden doen om de wijk prettig en leefbaar te houden. Zo werd de werk groep 'Rond 't Ruub' opge richt. Burgemeester De Vries van Middelharnis heeft de initiatieven van de bewoners altijd een warm hart toegedra gen. Zij probeerde dan ook de eerste bijeenkomsten van het team altijd bij te wonen. De initiatieven van de werk groep hebben er toen toe geleid dat het Buurtpreventie team werd ingesteld. Eerst had een delegatie van de wijk een kijkje genomen in een buurt in Rotterdam waar al veel meer ervaring was met een dergelijk team. Vervolgens hebben de deelnemers cursussen gevolgd. Daarbij leerden ze hoe ze als team kunnen optreden en hoe ze bijvoorbeeld mensen dienen aan te spreken. Onderweg door de buurt leg gen Peter van Heiningen en Liesbeth Gerlings uit dat ze fungeren als de "ogen en oren van de buurt". Hierbij hebben ze een 'samenwerkingsver band' met de gemeente, Woon- goed Flakkee en de Politie. Tij dens de rondgang wijzen ze erop dat door hun waarnemin gen ook in de afgelopen twee jaar een aantal verbeteringen in de wijk is aangebracht die het gevoel van veiligheid heeft verhoogd. Zo waren er ver schillende achterpaden langs de woningen die helemaal niet verlicht waren. Juist de leden van het Bimrtpreventieteam werden hiermee geconfron teerd als ze hun ronde doen in de donkere avonduren. De gemeente heeft op verschil lende plaatsen verlichting aan laten brengen tot grote tevre denheid van het team én van de bewoners, zo laten enkele van de bewoners die men in de avonduren tegenkomt weten. Tijdens de ronde door de wijk blijkt dat de bewoners die men tegenkomt heel content zijn met de aanwezigheid van het team in hun straat. Het team wordt vriendelijk begroet en hier en daar maakt men een praatje. Zelfs ais men bij bewo ners aanklopt en hen erop wijst dat de tuindeuren open staan en de fietsen 'voor het meenemen' in de tuin staan, krijgt men waarderende reac ties, waaruit blijkt dat men het 'gewend' is dat het team goed let op gevaarlijke situaties. Een dergelijke reactie komt er zelfs als Edwin van Zundert aanbelt en een bewoner wijst op een wel heel 'lastig geparkeerde' auto die de doorgang in een straat belemmert. Natuurlijk trekt hij tijdens een ronde van het Buurtpreventieteam niet het bonnenboekje. In de wijk staat ook een aan tal bejaardenflats. Door de buurtpreventiemedewerkers wordt even aan de centrale toegangsdeur gevoeld of die wel op slot zit. Als blijkt dat deze open staat, wordt er een rondje gedaan over de galerij of er geen onregelmatigheden worden geconstateerd. Uit de reacties van de bewoners blijkt dat het inidatief wordt gewaar deerd, want regelmaüg wordt er groetend een hand opgesto ken. Op de avond waarop we de ronde meelopen is er weinig jeugd in de buurt op straat. De beide buurtprevenuemede- werkers geven aan dat momen teel de overlast van de jeugd wel meevalt. "Soms proberen ze je wel uit te dagen om kort voor tien uur nog wat herrie te maken op het Rubensplein, waar men na tien uur niet meer mag komen, maar over het algemeen valt de overlast mee". Een andere bron van overlast was het speelveldje achter de tennisvelden aan de Rembrandtlaan. Vroeger was er veel begroeiing rondom het veldje en kon men er vrij met de auto oprijden. Op aanraden van het team heeft de gemeen te de bosjes voor een groot deel weggehaald en een paal voor de ingang geplaatst zodat men met de auto het terrein niet meer kan bereiken. "Dit is een hele verbetering geweest". Aan het eind van iedere ronde kan er een briefje ingevuld worden waarop melding wordt gemaakt wat de bevindingen waren onderweg. Hierop kun nen vernielingen of defecten aan bijvoorbeeld straatmeubi lair of straatlantaarns worden aangegeven. Maar bijvoor beeld ook een slecht werkende deur in een van de bejaar denflats. De gemeente of de woningbouwvereniging wordt dan ingelicht. Doordat het' team 'dichtbij' de buurt woont is het een aantal keren voorge komen dat er ook activiteiten werden geconstateerd waar voor de politie werd ingescha keld, het ging dan om 'indrink- plaatsen' voor jongeren of een vermeende illegale drankver- koopplaats. Maar de mensen van het Buurtpreventieteam benadrukken dat het hen voor namelijk is te doen om de wijk 'gewoon prettig' te houden en gezamenlijk er voor te zorgen dat de onderlinge band goed blijft omdat dit volgens hen ook een weerslag heeft op de sfeer in de hele wijk. Zo is er voor de zomer een buurtbar- becue georganiseerd die door ruim honderd bewoners werd bezocht. In de gemeente Middelharnis is dit de enige wijk die een Buurt preventieteam heeft en voor zover bekend is er ook elders op het eiland van een derge lijk initiatief nog geen sprake. Gezien de goede ervaringen in 't Ruub' zou er wellicht ook elders een dergelijke activiteit kunnen worden ontplooid. De Buurtpreventiemedewerkers en de bewoners van de wijk rondom het Rubensplein zijn in ieder geval enthousiast en blij dat het toezicht in de wijk een breed draagvlak heeft gekregen. Eén van de honden die in ons asiel op een nieuw baasje wacht is Okkie, een kruising Duitse en Picar- ners leverden de producten voor een volledig ontbijt waar bij de bakker zorgde voor vers brood en broodjes. Op de foto worden de pakketten afgele verd bij de Bosscheschooi. en dische Herder. Hij is 9 maan den oud en heeft een zwart-bruine ruwharige vacht. Okkie is een leuke jonge hond, erg enthousiast, maar moet nog wel aan gelijnd uitgelaten worden. Okkie is lief voor kinde ren, kan bij andere huisdieren en zou ook een prima erfhond zijn. Van de katten zit Miky al een tijdje bij ons, een cypers-witte kater van 5 jaar. Miky is een lieve kroelkat die graag aandacht wil, hij is ook lief voor kinderen en hij wil graag een plaatsje bij mensen die geen andere huisdieren hebben. Ook Goofy en Pluto zoeken nog een nieuw- baasje. Het zijn twee zwarte katers van 7 en van 5 jaar oud. Het zijn lieve katten die graag bij elkaar willen blijven. Ze kunnen bij kleine kinderen, het is niet bekend of ze bij andere huisdieren kunnen. Naast deze dieren zitten er uiteraard nog tal van andere katten, honden------ en konijnen op ^^-i een nieuw baasje te wachten in --'• asiel De Dieren stee, Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp. Tel. 0186- 655150. Openingstijden: maandag t/m za- De hond Okkie wacht op een nieuw baasje terdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Website: www.dierenstee.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6