Meditatie SuEd^g AHOED-complex krijgt Dirksiand gcdenkstcen Vervolg verhaal RAAD EN U DAAD BeroepingS' Verkoping zendingskrans WERK Dienen of gediend worden Opvoeden met God in een wereld zonder God EIUMID^I-'^IEIJWS venster -1 "wMw^ MALTEZER KRUIS DAKGOTENVERF BEESTJES OP OE VIS Ds. W. Visscher voor CGV: Gevarieerd PAGINA 5 VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 Blik op kerk i en samenleving - 100 jaar Oer. Gem. - Kerkelijk leven - De opleiding Dit jaar bestaan de Gerefor meerde Gemeenten honderd jaar. In 1907isds. C;. H. Kersten (toen nog maar 27 jaar!) erin geslaagd twee kleinere groepe ringen te doen samensmelten: de zogenaamde Kruisgemeen ten en de Ledeboerianen. Er was tussen die twee zeker geen ieerversthil, hoogstens een tulluurveischil. Prediking en geloolsbeleving waren nage noeg identiek, predikanten gingen soms in eikaars dien sten voor, zells werden ze hier en daar over en weer beroepen, 'lixh lieelt het nog de nodige moeite en inspanning gekost, die twee te fuseren! Met name de gemeente van Ledeboer - meestal klein - Ijeriepen zich op de Dordtse Kerkorde, maar stonden in de praktijk met die Kerkorde vaak op gespannen voet. Dat kwam omdat die gemeenten soms waren ont staan uit gezelschappen, waar de voorganger groot gezag had en waar - als in de dagen van de Richteren - ieder deed wat goed was in z'n ogen... Het is zonder meer de ver dienste van Kersten geweest dat hij ondanks veel tegen stand en teleurstelling de twee kerkgroepen bij elkaar heeft gebracht en ze geleerd heeft kerkelijk te denken. Daar bij waren on kleinigheden in geding, in onze ogen futili teiten, zoals het dragen van het oude ambtsgewaad en het zingen van de psalmberijming van Datheen. Onder meer die twee waren voor de bekende ds. L. Boone van Sin(-Phi!ips- land een reden om niet mee te doen, maar zich op het laatste moment terug te trekken. Als Oud Gereformeerde Gemeen ten zijn ze verder gegaan om na de Tweede Wereldoorlog weer te fuseren met andere (jud gereformeerden... Een struikelblok werd binnen de Ger. Gem. cfe opleiding... Tot eer van Kersten moet wor den gezegd dat hij voorstan der was van een studie voor aanstaande dienaren van het Woord. Maar niet allen in het nieuwe kerkverband dachten er zo over... Met name Ds. Fraan- je, die een groot gezag had, vond dat maar een 'dominees- fabriek'. Wie van God geleerd was, kon zó de preekstoel op en had zelfs geen aantekenin gen nodig. Rechtstreeks van de Heilige Geest bediend te wor den, dat was het echte... Maar Fraanje liet zich o\ertuigen en van een felle tegenstander werd hij een warme voorstan der! Zoals hij voorheen had geageerd tegen de Theologi sche School, zo propageerde hij die later! Zo was Fraanje, hij dreef een beetje op zijn gevoel, en hij wilde graag zijn ongelijk bekennen... Als ik het goed inschat is er op dit ogenblik in de Ger Gem. geen verzet meer tegen de opleiding van predikanten. Er moet wel bij gezegd worden dat die opleiding niet weten schappelijk is, maar praktisch, gericht op het ambtelijk werk. Het Curatorium beslist ove rigens over de toelating tot het onderwijs. Dat wil zeggen cfat niet rijp en groen zomaar dominee kan worden. Zie ik het goed dat dit Curatorium de laatste jaren steeds meer mannen toelaat die een min of meer intellectuele achter grond hebben, en datje dus in de Ger Gem. niet meer, zoals in het verleden, vanachter de ploeg dominee wordt. Waarnemer Dtize vraag- en anliuoordrubriek slaal geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, h>stbus 8, 3240 AA Middelhamis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriekvermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending rompleet met antwoord in deze rubriek luorden gepubliceerd. KiDil N mij uitleggen wat het eigeudiirdig gevormde spitse kruis in sleniorm betekent, dat ik als sieraad van een aanbidder kreeg? Hij zei destijds dat het een geltdishdHgertje mis, maar ik heb dit leken (lalei) hij jiinvliers zieji liggen als broche en nok wel eens in een .wort ridderorde hij gala- kostuums. Antwoord: Met die laatste opmerking bent u er het dicht ste bij, wam het is werkelijk een ordeteken en wel van de zgn. Maltezer ridders. Vandaar de naam Maltezer kruis. Het gaat om een zilveren kruis waarvan de armen spits beginnen in het middelpunt en wijd uitlo pen, maar aan de uiteinden zijn ingekeept. Het hoort oor spronkelijk IC zijn geplaatst op een rood veld. l)at is het wapen van de [ohannieter orde, geslicht door de vermaarde (iodfried van Bouillon na de verovering van Jeruzalem in 1099 door de kruisvaarders in het plaatselijke hos[)itaal, dat in 1023 door kooplieden uil Amalli was ongericht om er zieke pelgrims te behandelen. Hun schutspatroon was Johan nes de Doper De ordeleden, werden Johannieters of hos- pitaalritlflers genoemd. Toen jcruzalem in 1 187 door sultan Saladin van Egypte en Syrië wfid veroverd, veiplaatsten zij hun zetel naar Acco en later naar Cyprus (1291) en naar Rhodos, waar zij van 1310 tot 1522 hun werk deden voor de pelgrims en alle anderen die hulp nodig hadden. Machtige bouwwerken in de oude stad Rhodos heiinneren nog aan hun aanwezigheid. Toen de stad in 1.522 door de Turken werd ingenomen, verhuisden de Johannieters naar Malta en gingen verder onder de naam Maltezer ridders. In ons land werkt een tak van deze oude orde onder de naam Johan- niter Orde in Nederland (de vroegere Orde van Sint Jan). De acht punten van uw kruis symboliseren de acht zaligspre kingen. Ik heh elk jaar er weer last van dat de verf niet goed houdt op de zinken dakgoten als ik het huis oJKchilder Hoe zou dat komen? Antwoord: Oitidat u op dat metaal dezelfde verf smeert, die u voor het hout gebruikt. Het zink en ook andere meta len zetten bij warmte veel meer uit dan hout en krimpen veel meer bij koude. Daarom moet u voor dgl. metalen delen spe ciale elastische verven kiezen en die houden het jaren uit. Het is wel goed, de dakgoten te beschermen en niet blank te laten, omdat de regen vooral in uw omgeving (door de nabij heid van industrie) erg zuur kan zijn. U kunt de goten ook met ruberoid bedekken, maar een laagje verf aanbrengen is eenvoudiger De vissen in mijn aquarium wor den aangevreten, krijgen witte plekken op de schubben, en gaan dood. Niemand kent dit onge dierte, waarvan ik u enkele stuks in een metalen doosje toezend. Antwoord: Uw aquarium is besmet door de ankerworm (officiële naam Lernaea). Dit is een veivelende parasiet, die is ingedeeld bij de schaal- dieren, maar die zich ingraaft in de huid van een vis en diepe wondjes veroorzaakt. Er komt dan vaak infectie bij van diverse bacteriën en schimmels en daardoor ont staan witte vlekken die kun nen uitdijen tot begroeiin gen in de vorm van plukjes watten. Volwassen vrouwtjes groeien uit tot circa 2 cm en daardoor kon u ze opmer ken. De wormpjes hebben een ankervormige voorzijde en een paar eierzakjes aan het eind van het langwerpige lijf. In een tropisch aquarium worden enkele generaties per jaar geboren. U moet de aangetaste vissen afzonde ren in speciale bakken en de wonden behandelen met een watje, gedrenkt in mercuro- chroom. Ververs het water in uw aquarium en ontsmet de bak, de planten en de omge ving. De parasieten sterven uit als ze geen nieuwe prooi vinden. OUDDORP - Donderdag 22 noveiuber van 10.00-16.00 uur houdt zendingskrans Dorcas te Ouddorp in verenigingsgebouw Eben-Haëzer aan de Preekhil- laan een verkoping t.b.v. de Mbumazending. Verkocht wor den handwerk, cake en koekjes, boeken, stofTen, fruit en kaas. Ook kan er een kopje kofEe worden gedronken. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Den Haag (gv- Med. Centrum Haaglanden, Westeinde), kandidaat mw. l.J- Visser te Zoetermeer, die dit beroep heeft aangenomen; te Gouda (Noord; gereformeerd), ds. M.T. van der Sijs te Hoorn (voor Kameroen), die dit beroep heeft aangenomen; te Lienden (herv.), ds. J. Niesing te Kootwijk-Kootwijkerbroek; te Ridderkerk (herv.), ds. A.N. van der Wind te Hagestein; te Vriezenveen (hervormd; wijk 3), ds. G.J. van Beek te Put- tershoek. Aangenomen naar Apeldoorn (herv. wijkgem. van bijz. aard), ds. A. Baas te Alblasserdam; naar Kamperveen, kandidaat K. Timmerman te Genemui den. Bedankt voor Ameide-Tienho- ven (herv.), ds M.J. Tekelen- burg te Sprang; voor Hattem (hervormd wijk 2), ds. J. Flik- weert te Rijssen. Toegelaten en beroepbaar: kandidaat K. Hage, Equator- plein 7, 3582 PJ Utrecht; kan didaat B. Bootsma-Gerritsen, Berthold Brechtstraat 707, 1102 RT Ainsterdam; kandi daat M.H. Vastenhout, Burg. Brouwerstraat 3, 3366 BA Wijngaarden Toegelaten: kandidaat H.S. van Klinken, De Wiekslag 321, Amersfoort. Kandidaat Van Klinken kan tot 31-12-2010 geen beroep in overweging nemen. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Delfzijl i.s.m. Mid- wolda, ds. J.J. Lof te Enschede- Oost; te Nunspeet, ds. A. van der Zwan te Sliedrecht (Bethel- kerk); te Rotterdam-Zuid, ds. W.P. de Groot te 's-Graven- moer; te Urk (Maranathakerk), ds. RD.J. Buijs te Harderwijk. Bedankt: voor Damwoude, ds. H. Polinder te Urk (Marana thakerk). GEREE GEMEENTEN Beroepen te Ede, ds. M. Karens te Werkendam, die bedankte voor Oosterland; te Scherpe- nisse, ds. G. Mouw te Uddel. Bedankt voor Apeldoorn, ds. A.B. van der Heiden te Benthuizen; voor Westzaan, ds. A.J. Gunst te Nieuwerkerk. Op donderdag 22 novem ber a.s. is er weer een cur susavond van de Cursus Geestelijke Vorming in de Rehobóthkerk, Olympia- weg 44 te Sonimelsdijk. Ds. W. Visscher uit Amersfoort houdt een lezing voor cur sisten en belangstellen den over het onderwerp 'Opvoeden met God in een wereld zonder God'. De avond begint om 19.45 uur. De entree bedraagt 3 per cursusavond. Alle cursisten en andere belangstellenden zijn har telijk welkom. Eén ding is nodig. (Lukas I0;42) I^e geschiedenis van Martha en Maria is o\erbekend. Zó bekend, dat we al snel ons oor deel klaar hebben. Was Martha met werelds met al haar die nen en was Maria niet hemels- gezind? Of wilde Martha zalig worden door haar goede wer ken en Maria door het geloof? Wanneer we goed lezen, ont dekken we dat de Heere Jezus Martha wel liefdevol vermaant, maar daarom haar gedrag nog niet afkeurt. Hij had beide vrou wen lief, lezen we in Joh. 11. Wat Martha deed, was op zich zelf niet verkeerd; wat Maria deed was echter nodig. Het dienen van Martha was wel een dienen van de Heere. Ze had eerbied voor Hem. Die eer bied toonde ze door haar vele en zorgvuldige dienen. Daar is op zich niets mis mee. Waren er vandaag maar méér mensen die de Heere wilden dienen, alleen al omdat Hij dat waard is. Was er maar méér eerbied. Normen en waarden vervagen en verdwijnen, alleen al omdat er geen eerbied, geen ontzag voor de Heere meer is. Kerk en maatschappij jjlukken er de wrange vruchten \an. Dienen is nog niet verkeerd! Toch is dat niet het énige wat de Heeie \erlangt, ook niet het voornaamste. Hij is niet geko men om gediend te worden maar om Zelf te dienen. Dat was Martha blijkbaar \eigeten. Maria hield óók van de Heere Jezus. Zij toonde dat door stil aan Zijn voeten te zitten. Door gediend te worden. Dat is het verschil. Een groot verschil. Want de Heere wil niets liever dan dat Hij ons kan dienen en bedienen met Zijn Woord en Heilige Geest. Wanneer het erop aan komt, is dat het éne nodige. In ieder geval: de bron; zonder deze bron blijft alle dienen mensenwerk. Maria heeft dat ontdekt. Zij heeft het goede deel geko zen. Haar ogen waren er\oor geopend dat de Heere haar niet nodig had, maar dat zij de Heere nodig had. Omdat Maria alles te kort kwam. Omdat de Heere haar daarom wilde die nen met Zijn heerlijke werk. Wat een geweldige ontdek king, wanneer ook onze ogen daarvoor open gaan. Dan krij gen ook wij Hem echt nodig. Dan leren we Hem zien zoals Hij werkelijk is. In Zijn liefde. Zijn goedheid. Zijn dienen van verlorenen, opdat Hij ze zou zalig maken. Dat had Maria ontdekt. Daar ging haar hart naar uit. De Hee re noemt dat: het goede deel. Dat deel zal xan Maria dan ook niet worden afgenomen. Door Martha niet; haar verwijt dat Maria haar zon moeten helpen is onterecht. Maar verder zal niets of niemand dat deel kun nen afnemen. In der eeuwig heid niet. Waar gaat ons hart naar uit? Willen we dienen? Dat is niet verkeerd. Of willen we gediend worden? Dat is beter Dat is het éne nodige. Zalig zijn we, wan neer we dat liebben ontdekt. Dan komt er óók eerbied, ont zag. Dan gaan we óók dienen. Hem én de naaste, dal kan niet uitblijven. Dat is de vrucht van het gediend worden. Maar allereerst dus: gediend wor den. Dal is hel éne nodige. Zalig wie daarnaar verlangt. Die wordt niet beschaamd. In der eeuwigheid niet. ds. Th.W.H. van der Heijden Op dinsdag 27 november a.s. zal in Zorgcentrum 'Geldershof', Polders- weegje 2 te Dirksiand 'Ouderendag' worden gehouden. Het program ma voor deze dag luidt als volgt. 9.30-10.00 uur: Ontvangst met koffie en thee. 10.00 uur: Opening door Bur gemeester S. Stoop. 10.15 uur: Voorlichting over valpreventie en veiligheid voor ouderen door de daines Annelies Moltzer en Titia Van Oudenaren, fysiotherapeuten van ken niscentrum Verpleeghuis De Samaritaan te Sommels- dijk. 11.00 imr: Bingo en een drankje. "12.00 uur: Afsluiting ochtend- prograinma. 12.15-13.30 uur: Luxe brood maaltijd met soep en kro- ket* 13.30-14.00 uur: Ontvangst met koffie en thee. 14.00 -14.45 uur: Bingo inet prijzen. 14.45-15.00 uur: Ontvangst Geinengd koor Excelsior uit Dirksiand. 15.00-15.45 uur; Muzikaal intermezzo door Gemengd koor Excelsior 16.00 uur: Afsluiting met een hapje en een drankje. U kunt deelnemen aan de luxe broodmaaltijd door tele fonisch te reserveren (tot 20 november) via de receptie van 'Geldershof', tel. 602055 (maandag t/ra vrijdag van 8.30-16.30 uur). Deelname kost €8,50 p.p. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar één van onder staande personen: voor Dirksiand: mevr A. Sol daat (tel. 601885) of mevr T. v.d. Kroon (tel. 601244); voor Melissant: mevr B. Hui- zer (tel. 602881); voor Herkingen: mevr L. de Geus (tel. 669313). De hinderen van de liuisartsen en de onthuld. SOMMELSDIJK - Aan de Antoon Coolenstraat in Sommelsdijk nadert de nieuwbouw van het AHOED-complex haar voltooiing. AHOED staaf voor Apotheek en Huisart sen Onder Eén Dak. Het is de bedoeling dat het com plex 10 december offici eel geopend zal worden, maar woensdagmiddag was er al tijd voor een offici eel moment. Aan de gevel van het complex werd een gedenksteen onthuld waar in de handafdrukken staan van kinderen van de huis artsen 'Wieringa en Dogte- rom en apotheker Jordens. Door: Adri van der Laan Onder toeziend oog van de toekomstige gebruikers van het pand onthulden Tamara hebben zojuist de gedenltsteen aan de gevel van hel AHOED-complex f/>t/>: .'kin 7'//n der Ijmn Jordens, Lisanne Wieringa en Christiaan Dogterom de gedenksteen aan het unieke pand in Sommelsdijk. Dat het complex de voltooiing nadert vond Simon van Nieuwaal, de directeur van woningbouw vereniging Woongoed Flak- kee "een prachtige prestatie", die door aannemer Goldewijk "redelijk op tijd zullen worden opgeleverd". Het complex is eigendom van Woongoed Flakkee en wordt verhiuird aan de zorgverleners. In het pand zullen de huisartsen Dogterom, Roks en Van der Ven worden gevestigd, even als de apotheken Menheerse en St. Joris en de fysiothera peut Koese. Van Nieuwaal vond het creë ren van ruimte voor deze en andere zorgverlener prima passen bij het 'maatschappe lijk verantwoord ondernemen' zoals Woongoed Flakkee dit voorstaat. In het voorjaar zal het totale complex worden opgeleverd. Dit imposante gebouw is geva rieerd voor wat het gebruik betreft want naast de genoem de zorgverleners zal er ook een wijkpost komen van Careyn een dagverblijf van de Pame- ijerstichting, appartementen voor Sjaloomzorg en daarnaast ook ruimte voor 'gewone' bewoning. In het totale com plex zullen drive-in koopwo ningen, senioren appartemen ten en huurappartemenlen voor starters komen. Onder een groot deel van het pand is er een grote parkeer garage voor de toekomstige bewoners. Langs de oostkant van het gebouw - aan de i\nne Fran- klaan wordt momenteel de bekading gemaakt voor een kanaal dat aan die zijde langs de totale lengte van het gebouw zal gaan lopen. ■37- Ze komt terug met een handvol prent- briefkaarten, wat gewone briefkaar ten, en een paar brieven. Vlug laat ze haar ogen over de afzenders gaan, en met een rood gezicht steekt ze snel twee kaarten tussen haar doek en beuk. De brieven geeft ze aan vader. Hardop leest ze van wie de briefkaar ten en prentbriefkaarten zijn. Dan zegt ze verwonderd: Afzender C. de Visser en F'amilie, Maatje en Leentje. Wien in de wereld is dat noe? Die is zeker nie voe oans. De post za wè ver- kièrd ewist aen. Maar dan kijkt ze naar het adres en leest: Aan den Jongenheer Fransje Weststrate, p/a dhr. Marinus West- strate. Hoofdweg.... Haar ogen gaan verbaasd naar Fransje, terwijl ze zegt: Die kaarte is voe joe. Fransje. Der stae ok nog wat op eschreven, oar mae Maar Fiansje, die toch al heeft zit ten popelen oin die bontgekleurde kaarten eens van dichtbij te mogen bekijken, roept op hoge toon: Die is voe inien! Die is voe mien! Meria, laet me'ii es zien! Hij springt van de bank en rukt de kaait uit Maria's hand. Hij kijkt met grote ogen naar de glim mende voorkant. Daarop staat een winterlandschap met een bloedrode zinkende zon en goudomrande wol ken boven sneeuwbedekte denne- bomen langs een kronkelende beek. Op de voorgrond staat een hert met opgeheven kop waarop een hoog gewei vooruitsteekt. Die heeft ook al gouden vlekjes op zijn wollige bruine vacht. Fransje is helemaal in de wolken. Geen der andere guust is het voor recht beschoren zo maar een kaart over de post te ontvangen. Hij is zo luidruchtig, dat vader even verstoord opkijkt van de brieven die hij aan het openmaken is. Die zijn van zijn broers, die ergens in Holland bij de politie zijn, en hij is benieuwd hoe die het maken. Maar moeder moet dan toch eerst Fransje's prachtige kaart bekijken. Als zij er voldoende bewondering voor uitgedrukt heeft, mogen de ande re guust er even naar kijken. Maar Fransje geeft de kaart niet uit zijn handen, en Wantje, die hevig jaloers is, wil er daarom nauwelijks naar kij ken. Maar dan zegt Maria: Fransje, dae stae nog wat op vanachter, en dat ei je nog ginièns ehoaren. Ier, geef'n mae es an mien, dan za ik het es voe je lezen. Onwillig geeft Fransje de kaart over, en Maria leest: Beste Fransje. Wij wensen U een gelukkig Nieuwjaar. Wanneer komt U ons weer eens bezoeken? Wij hebben U in zoo'n langen tijd niet gezien. Wij hebben deze kaart speciaal voor U gekocht, omdat er zulke mooie kerstboomen op staan. Hoe vind U die? Hart. gr. van ons allen. Afzender C. de Visser en Familie, Maatje en Leentje. Moeder heeft aandachtig staan luis teren. Ze is opnieuw gevleid met de belangstelling van die mensen voor hun kind. Maar Fransje roept: Ik bin der gisteren pas ewist! Toen aen ze me toch zeker ezien, toen amme an 't koenkeien wazzen! Ja, mae die kaarte aen ze ièrgiste- ren a estierd, legt Maria uit. Dat kan Fransje echter niet goed uit elkander houden. Niettemin is hij erg blij met die kaart. Hij vraagt aan moeder of hij hem op de schouwe mag zetten, zodat iedereen hem kan zien. Hij mag dan de betekenis van nieuwjaar niet helemaal begrijpen, maar het is in elk geval zeer zeker een dag van vreugde. Vader zal nu de brieven en briefkaar ten voorlezen. Geduldig heeft hij zolang gewacht, nadat hij de oorzaak van Fransje's luidruchtige vreugde had ontdekt. Na zijn keel geschraapt te hebben, begint hij: Geliefde Broe der, Schoonzuster en Kinderen: Met dezen laten wij U weten.... Dan is er buiten het geschraap van een fietsstuur tegen de muur en het geluid van haastige voetstappen naast het huis. De deur wordt open gegooid, en een stem roept; Volluk! Vader houdt op met lezen en moeder roept: Komt er maer in! Er komt een jongeman den uze in, die de groteren herkennen als een zoon van Verplanke. Hij ziet er ont daan uit. Hij geeft niemand een hand en vraagt ook niet hoe het met hen is en wenst hen niet eens een gezegend nieuwjaar. Moeder schuift een stoel aan, maar hij gaat niet zitten. Hij valt met de deur in huis en zegt; Ik kwam je laeten weten da m'n vader van nacht overleen is.... Zijn stem stokt in een dioge snik. Hulpeloos kijkt hij van vader naar moeder. Een donderslag uit een heldere hemel kon geen verpletterender uitwerking op het gezin gehad hebben dan deze jobstijding. Zelfs vader zit naar woor den te zoeken om iets terug te zeg gen. Mae joan toch! roept moeder op meewarige toon. Wat ist er dan toch gebeurd? Gisternaevend was 'n nog ier, en ie was nog zo... nog zó... Ze wil zeggen: levendig gesteld, maar bedenkt zich dan, vanwege de dub belzinnige betekenis van dit woord, die de jongeman dubbel zou kwet sen. Dan antwoordt deze: Moeder vond 'n doad in baede vanochend vrcoeg. Den dokter zei van 'n beroerte. Ze kunnen nog steeds dit nieuws niet verwerken. Moeder schuift nogmaals zenuwachtig een stoel naar hem toe, en zegt: Toe, gae toch zitten. Maar de jongen blijft staan, met zijn hand op de leuning. Hij kijkt naar vader en zegt; Moeder ei evrogen of a je'n zou willen elpen draegen at 'n begraeven wordt. Zoa je weet, aeme gin naeste buren, en julder wazzen goeie vrien den van vader, en je bin van zien ker ke, dus Die laatste opmerking schrijnt vader even, omdat het de geestelijke ver deeldheid in dat gezin uit doet komen, maar meteen herinnert hij Verplanke zich zoals die gisteravoncl in hun midden was. Zijn gemoed schiet vol, en met een bewogen stem zegt hij; Je vader is in den emel. En ie wast er vee dichter bie as amme gis ternaevend kennen bekieken aen. Ja, netuurlijk wil ik graag elpen draegen. Oenièr wordt 'n begraeven? Netuurhk is vader in 'n emel. Mae ie aat et vee makkeliker voe z'n eigen kunnen aen, at 'n dat vee ièrder egióöfd a! Vader kijkt de jongeman aan. (wordt vemolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 5