Het lege huis Start aanleg nieuwe honkbalvelden Ronne van der Made voorleeskampioen Groen van Prinstererschool Kerk diensten Lege Pl^LITIE Het weer van volgende week... Tijdelijk zachter dit weekeinde 0900-8844 EIIAtlDEtl-niEUWS Wereld oorlogen Ouweneel over 'Bekering en wedergeboorte' EHAtlDEn-niEUWS Bij de titel De plaats van God is leeg Een woord van de Heere Jezus De conclusie Auto over de kop na aanrijding Zondag 18 november 2007 Prinses Acties, Margriet 2 maal 1^ U D M eruit l\ n K 1*1 voor surfers PAGINA 2 Ethiek Wellicht vraagt u zich af waarop deze titel slaat. In elk geval niet op de huizenmarkt. In mijn omgeving staan nogal wat huizen te koop, ten dele nog bewoond, soms ook door de bewoners al verlaten. Meestal heeft men dan toch wel enkele meubels achtergelaten om de indruk te wekken dat er toch nog regelmatig mensen zijn of komen. Het gaat mij in deze column om de geestelijke en zedelijke situatie van ons land. Dezer dagen las ik het boek van Herman Vuijsje 'Tot hier heeft de Heer ons geholpen. Over godsbeelden en goed gedrag.' Ik zal de lezer besparen met welke grove taal in dit boek over God wordt gesproken. De schrijver concludeert - met verwijzing naar andere auteurs - dat de plaats van God leeg is in onze Nederlandse samen leving. Het komt eropaan dat wij onze kracht zoeken in goed zedelijk handelen. Ik omschrijf dat maar als: humaniteit. De auteur geeft een aan grijpende beschrijving van wat er vanaf de zestiger jaren in Nederland is veranderd. Het christendom is op zijn retour. De kerk verliest meer en meer terrein. Hier en daar blijft er nog iets van over, maar veel is het niet meer. Velen zoeken heil in wat tegenwoordig genoemd wordt het 'ietsisme'. Dat is het geloof dat er wel iets is. Dat iets is niet nauwkeurig te omschrijven. Het is in elk geval iets anders dan niets. Ieder vult dit iets maar in op zijn eigen wijze. Humaniteit Van dit ietsisme verwacht de auteur geen heil. Hij kiest - zoals gezegd - voor humani teit. De mens moet zoeken en leven naar normen van mense lijke waardigheid. Ik voeg hier aan toe: alsof daarover niet evenzeer verschillend wordt gedacht als in de kringen van ietsisme-geloof AI met al is Nederland wat het christelijk geloof betreft, een leeg huis geworden. Wat daarvoor in de plaats gezocht is, stelt - dat ben ik met Her man Vuijsje eens - niet veel voor. Nederland is op religieus terrein bezig een leeg huis te worden. Gelukkig zijn er uitzonde ringen. De kerk is er nog wel. Het Woord van God klinkt nog, zelfs in de ether, maar toch... Nederland is ondanks de verscheidenheid aan opvat tingen over religie en moraal bezig een leeg huis te worden. Bij deze conclusie moet ik denken aan woorden van de Heere Jezus. U vindt ze in Mat- theüs 12:43-45. Jezus vertelt over een onrei ne geest die van de mens is uitgegaan om rust te zoeken. In dorre plaatsen vindt de onreine geest geen rust. Hij zoekt er tevergeefs naar. Dan keert de geest terug naar het huis waaruit hij is weggegaan. Als hij daar aankomt vindt hij dat huis leeg, met bezemen gekeerd en opgeruimd. Een leeg huis - gereed voor bewoning door de boze geest. Deze trekt er graag weer in. Hij vond in de dorre plaatsen immers geen rust. Voordat hij het huis weer in bezit neemt zoekt hij zeven andere geesten, die meer ver dorven zijn dan hij zelf Dan nemen ze bezit van het huis 'en het einde van die mens wordt erger dan het begin. Zo zal het ook met dit verdorven geslacht zijn.' (vs. 45, Herziene Staten vertaling). Jezus heeft ons in deze ver zen onderwijs gegeven over de taktiek van de boze. Ik besef heel goed dat een lezer verschillende vragen kan stellen bij de verwijzing naar dit Schriftgedeelte. Voor mij is het punt van vergelijking, dat het huis leeg geworden is. Het 'ietsisme-geloof' is daarvan de illustratie. Juist vanwege de vaagheid, de leegheid en het volstrekt willekeurige van wat men dan geloof noemt, staat dit huis W. H. \^LEMA open voor de terugkeer van de boze! De conclusie uit het onder richt van onze Heiland moet (en mag) zijn: Laat het huis bewoond worden door de Hee re en Heiland, Jezus Christus. Wees niet vaag in het belij den van Hem. Houdt vast aan wat de Kerk der eeuwen, opnieuw geleerd en gerefor meerd in de zestiende eeuw, heeft beleden. Wie vanuit die belijdenis met een gelovig hart en een open oog in de samenleving staat, moet zeggen: de duivel rukt op. Het huis blijft niet leeg staan, maar lokt de demoni sche bewoners naar zich toe. Alleen een huis waar Jezus Christus Heer en Meester is, zal tegen zulke demonische invallers bestand zijn. Laat ik mogen afsluiten met een vraag: Wie is de Hoofdbe woner van uw levenshuis? Het staat toch niet leeg, zo maar toegankelijk voor de boze? ^yS Dat het inmiddels kouder is geworden, merkten we de voorbije dagen en dit tamelijk kille intermezzo krijgt waar schijnlijk een vervolg alvorens eerst weer mildere oceani sche lucht richting de Lage Landen sijpelt. We kunnen dus mogelijk gaan spreken van een verlenging van het winterprikje, zonder dat het echt ongemeen koud wordt trouwens. De nacht naar donderdag was de koudste van de week met stevige nachtvorst in een groot deel "van Nederland (tot bijna -6 graden bij Enschede). Op Flakkee viel liet nog behoorlijk mee, omdat het lang bewolkt bleef in de nacht. En in de omgeving van Dirksland kwam het slechts tot een fractie vorst op de vroege donderdagoch tend. Overdag klom de temperatuur weer naar een graad of 7 en was het prima najaarsweer. De vrijdag gaf al meer bewolking en de duidelijk aanlandige wind deed de tem peratuur oplopen naar een graad of 8, 9. Zaterdag is het ook deels bewolkt en nagenoeg droog (wel licht even kans op wat lichte regen) op de eilanden en bij een vrij milde matige zuidwestenwind wordt het andermaal vrij zacht met 8, 9 graden. Zelfs afgerond 10 graden is niet uit te sluiten dan in de middag op een enkele plaats. Zondag komt een depressie via Engeland naderbij (later kans op regen) en ligt het kwik weer iets lager bij een naar zuid krimpende wind en richting maandag zou de regen zelfs deels kunnen overgaan in wat natte sneeuw, wanneer een depressie ten zuiden van ons land komt en de wind verder krimpt naar het koudere (zuid)oosten. Een klein beetje spannend aan het weerfront dus vanaf het week einde. Het Europese weermodel, zo'n beetje de moeder der modellen, berekent een heel licht winters scenario met overwegend te lage temperaturen voor deze november- fase. Het is eigenlijk nog te vroeg om een serieuze winterse episode in huis te krijgen in deze tijd van het jaar. Toch kan het al echt winteren, zoals in 1985 en 1993, hoe wel het accent van de kou toen meer op het einde van de maand lag. Opvallend blijft evenwel dat deze slachtmaand de krachtige westers uitblijven. We zien vrijwel steeds een hogedrukgebied boven de Oce aan dat zich regelmatig uitpunt in noordelijke richting. In combinatie met lagere drukgebieden tussen Engeland en Scandinavië levert dat vaak een noordachtige circulatie op met in een groot deel van Europa te koud weer. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee HELLEVOETSLUIS - Door een aanrijding op de N15 is maandagavond rond half zes verkeersoverlast ontstaan. De aanrijding ontstond door nog onbekende oorzaak tussen twee auto's bij de Dintelhavenbui^. De twee auto's reden naast elkaar in de richting van het Steenenbaakplein en botsten tegen elkaar. De auto bestuurd door een 26-jarige vrouw door Stad aan 't Haringvliet beland de op zijn kop. De bestuurster werd voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. De andere bestuurder, een 59-jari- ge man uit Hardinxveld Gies- sendam, bleef ongedeerd. De politie kwam na de aanrijding ter plaatse en heeft de auto weer op de banden gezet en ver plaatst om zo snel mogelijk een rijstrook weer vrij te geven. OUDE-TONGE - Er is nieuws over de verplaat- singvanhonkbalvereniging The Islanders naar sport complex De Koepel. Het bedrijf Bam Nootenboom Sport b.v. start 3 december met de aanleg van de nieu we honkbalaccommodatie. Dat is dinsdagavond 13 november 2007 tijdens een informatiebijeenkomst in het gemeentehuis te Oude- Tonge bekendgemaakt. Wanneer alles volgens plan ning verloopt, kunnen de twee nieuwe velden in mei 2008 al worden ingezaaid en kunnen ze met ingang van het seizoen 2009 in gebruik worden geno men. Een moment waar The Islanders alweer geruime tijd reikhalzend naar uitkijkt. Tijdens de informatiebijeen komst presenteerde de aan nemer een officiële tekening waarop het honkbal- en het softbalveld waren ingetekend. Bij de aanwezige honkbal vertegenwoordigers ging het bloed meteen sneller stromen. Hoewel er nog diverse vragen waren, zag het geheel er keu rig uit. Goed nieuws was ook dat het de gemeente gelukt was om een beregeningsinstallatie in het plan opgenomen te krij gen. Dit betekent dat de gravel- gedeeltes op beide velden met behulp van ingebouwde sproeiers automatisch bere gend kunnen worden. Verder was alles aanwezig wat van een moderne honkbalaccommo datie verwacht mag worden. Nu de aanleg van de velden binnenkort daadwerkelijk start, wordt de druk om tot een definitieve oplossing te komen voor wat betreft nieuwe kleedkamers steeds groter. Op dit moment komt de honkbal vereniging echter nog steeds geld tekort. Om die reden zal ze binnenkort het aantal acties gaan intensiveren. Weerman Mare Putto Christelijk streel<blacl op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 M IWiddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijl* ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verkoop: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Onlangs werden op de Groen van Prin stererschool te Middelharnis voorleeswedstrijden gehou den. In iedere groep mochten de leerlingen een stukje voorlezen uit een boek dat ze zelf uitge kozen hadden. De klas luister de en beoordeelde. Iedereen die mee wilde doen, kreeg een voorleesoorkonde. Heel veel kinderen hebben met veel ple zier meegedaan. In de kleu tergroepen zijn ouders voor wezen lezen. En ook dat was een groot succes. In de groepen 7 en 8 verliep de wedstrijd iets anders. Het had daar meer het karakter van een echte wedstrijd. Want uit deze twee groepen zou de Voorleeskampioen worden gekozen. De leerlingen van die groepen mochten samen met hun leerkrachten de drie beste voorlezers uitkiezen. Op deze manier waren er 6 finalisten: Sander Korteweg, Antoinette Abresch en Jonieke van den Nieuwendijk uit groep 7. Uit groep 8 waren dat Ronne van der Made, Annelie van Rossum en Jonita van der Linden. Deze kinderen hebben nog eens voorgelezen voor een echte jury! Dat was heel spannend want deze leerlingen lazen allemaal prima! Uit hen is uit eindelijk Ronne van der Made gekozen als Voorleeskampi oen. Ronne zal de Groen van Prinstererschool gaan verte genwoordigen op de regionale voorleeswedstrijd. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpsh.erk: 9.30 uur ds. H. Lassche, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur kand. M. Diepeveen, Stellendam. Eben-Haëzer: 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. H. Lassche, voorbe reiding Heilig Avondmaal - Herv. Gem. Locatie mfg Dorpstienden: 9.45 uur kand. J. A. de Kruijf, Oud-Alblas en 18.00 uur ds. L. de Wit - Geref. Kerk 10.00 uur ds. G.J. Mink en 18.30 uur ds. C. G. Kant - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem .9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur ds. J. Smink en prof dr. W. J. Ouweneel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. van Trigt, Woerdenen 18.30 uur kand. T. R. Rietveld, Ridderkerk - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilige Doop; 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. Mijder- wijk, Sprang-Capelle en 17.00 uur ds. R J. Stam, Kat wijk - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur kand. B. D. Bou- man, Poortvlieten 18.00 uur ds. H. Verheul, Woudenberg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur de heer A. Knoesten MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg, v.m. bediening Heilige Doop - Geref. Kerk 9.30 uur ds. C. Romkes - Ger. Gem. 10.00 (H.A.) en 18.00 uur ds. R Blok - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- ren, bediening Heilige Doop en IS.OOuurds. I. Hoornaar, Ermelo - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. D. J. van Diggele. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Maas, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk, voorbe reiding iHeilig Avondmaal en 19.00 uur ds. J. Kop pelaar, Abbenbroek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. O. J. v. d. Ploeg, Capelle a/d IJs- sel en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik, na afloop is er preekbespreking - Lukas- kapel HDG 10.30 uur ds. L. de Wit - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur da. C. T de Vos - Remonstrantse Gem. geen opgave - CAMA Gem. 10.00 uur de heer L. Post. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. J. van Holten, Bergam bacht - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. W. Estié en 17.00 uur ds. D. G. ter Horst - Gen Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. J. Gunst - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. C. Uit slag en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. A. v. d. Berg, Nieuw-Lekkerland en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Ver heul, Woudenberg, bedie ning Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student K. Boeder. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Gin- kel. Goes en 18.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Beréa Gem. 10.00 uur dienst. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. R C. Kos ter en 18.00 uur ds. G. den Hartogh - Gen Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student K. Boeder. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne- weerd, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. L. W den Boer, Sint Phi- lipsland - Geref. Kerk 10.00 uur ds. Th. de Kok en 18.00 uur ds. I. J. Bijlsma. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P Ver maat, Veenendaal en 18.00 Dit keer om te beginnen aandacht voor twee nieuw verschenen boeken die de herinnering aan de Tweede Wereldoorlog levend wil len houden. "Wie is wie in de Tweede Wereldoor log", zo luidt de titel van het eer ste. Op de voorzijde drie foto's onder elkaar: Adolf Hider als hij in 1933 de macht ontvangt, Hermann Goering, zwaaiend met zijn maarschalksstaf en - bittere combinatie - een glim lachende tiener met donkere ogen, Anne Frank. Het boek is gevat in een kaft van bloed rode kleur. Symbolisch? Het boek is bedoeld als een naslagwerk voor wie weten wil "wie wie was" in de donkere jaren van 1939 tot 1945. Het is een opsomming van namen met biografische gegevens. Van a tot zet, van 'Adatji, luitenant- generaal Hatazo 1890-1947' tot 'Zjoekov, maarschalk Georgi 1896- 1974'. Vele dentallen namen passeren de revue. Het is alles even interessant. Ik had in een dergelijke bundel minstens van elke persoon een portret verwacht. Die zijn niet afgedrukt. Nog iets merkwaar digs: de naam van de samen steller van dit boek wordt niet genoemd. Of het een vertaling van een oorspronkelijk anders talig boek betreft of niet wordt evenmin duidelijk. Gezegd moet worden dat de opsomming redelijk compleet en evenwichtig is. De nadruk ligt op personen die hun spo ren getrokken hebben in rege ring en mihtair apparaat. Maar dat is te verwachten in een biografie over de oorlogstijd. Natuurlijk zijn in een dergelij ke bundel altijd lacunes aan te wijzen. Jonkheer mr. Dirk Jan de Geer mis ik bijvoorbeeld. Hij was minister-president van Nederland ten tijde van de Duitse inval. Toegegeven: een erg heroïsche rol heeft hij niet gespeeld. Maar óók de hervormde predikanten dr. K.H.E. Gravemeyer en dr. Jan Koopmans, voormannen van het kerkelijk verzet tegen de bezetter, kom ik in dit boek niet tegen. Zo evenmin (ik schroom om zijn naam na deze namen te noemen) Rudolf Höss, com mandant van het vernietigings kamp Auschwitz-Birkenau. Wie ik ook mis, is Rudolf Vrba. Van zijn hand is het volgende boek. "Toen Heinrich Himmler op 17 juli 1942 een bezoek bracht aan het kamp in Auschwitz, stierf Yankel Meisel omdat er drie knopen misten van zijn gestreepte gevangenispak. Het was waarschijnlijk de eerste en zeker de laatste keer in zijn leven dat hij ooit slordig was geweest." VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 Aldus de eerste regels van het boek dat verscheen onder de aansprekende titel "Ik ontsnapte uit Auschwitz." De Slowaakse Jood Rudolf Vrba (1924-2006) vertelt daarin wat hij zoal mee maakte in het Poolse vernieti gingskamp. Het boek kwam voor het eerst in 1963 in Lon den uit. Het maakte direct veel indruk. Opnieuw is er nu een herdruk van de Nederlandse vertaling verschenen. Vrba was nog maar achttien jaar toen hij gearresteerd werd en eerst naar het concentratie kamp Majdanek en vervolgens naar Auschwitz werd gedepor teerd. Twee jaar lang verbleef hij in die omgeving van verderf en dood. Wonder boven won der wist hij telkens weer aan de dood te ontkomen. Slechts vijf van de vele honderdduizenden joden die binnen de muren van Auschwitz zijn geweest, wisten te ontsnappen. Een van hen was deze Rudolf Vrba. De drijfveer van deze jon geman om koste wat kost in leven te blijven, was de wil om de wereld de gruwelen van Auschwitz-Birkenau te vertel len. Toen midden 1944 binnen het kamp een extra spoorrail werd aangelegd om de aan te voeren Hongaarse Joden rechtstreeks naar de vernieti gingsovens te vervoeren, waag de hij de uitval. En die lukte. Binnen enkele weken lag zijn rapport bij de regeringen van Engeland en Amerika. Helaas werd zijn noodkreet onvol doende gehonoreerd... Wat mij in dit aangrijpende boek opvalt, is het pijnlijke gemis van enige godsdienstige notie. Desondanks is het een zeer lezenswaardig relaas. Een document van demonische gruwelen en zeeën van leed. Maar ook van een volhardende wil om te overleven. Opdat we niet vergeten... Tenslotte wil ik melden dat ik enkele weken geleden in de ramsj twee aan te bevelen boe ken over de Eerste Wereld oorlog aantrof In België wordt die oorlog 'de Grote Oorlog' genoemd. Als ik me goed her inner, kocht ik ze voor minder dan 5 per stuk. N.a.v.: Wie is wie in de Tweede Wereldoorlog. Uitgeverij Kok Omniboek, Kampen. ISBN 90-5977-238-0. Gebonden. 268 pag. Prijs €15,90. Ritdoif Vrba, Ik otitstirtple uk' ■Auschwitz. ü'ilgCTcnj Kok Omniboek, Kampen. ISBN 90-5977-259-7. Paperback. 447pag. Prijs €19,90. St. Audoin-Rouzeau, '14-'18. De Grote Oorlog opnieuw bezien. Uitgeve rij Mets Schilt, Annter- dam. ISBN 90-5330- 360-3. .Hard cover met stofomslag. 352 pag. Max Arthur, Vergeten stemmen uit de Grote Oor log. Uitgeverij Mets iS Schilt, Amsterdam. ISBN 90-5330-410-5. Hard cover met stofomslag. 367 pag. J.M.J. Kieviet Zondag 11 november om 14.15 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses lüargriet van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor twee surfers in de problemen bij de Sluf- ter bij de Maasvlakte. Ook de reddingboot Jeanine Parqui van station Hoek van Holland werd voor deze melding gealar meerd. Er werd uitgevaren bij een Noordwesten wind, kracht 6. De melding was doorgege ven door een passant op het strand. De Prinses Margriet ging zoeken vanuit het zuiden. Er werd contact gezocht met de melder en deze vertelde dat het 2 Duitsers waren, waar van er inmiddels een aan de kant was. Aangekomen bij de opgegeven positie werden de reddingboten gebeld dat ook de 2' surfer aan de kant was, zodat beide boten terug kon den keren naar hun station. Zondag 11 november om 16.02 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet opnieuw door het Kustwacht Centrum uur ds. C. Doorneweerd - Hersteld Herv. Gem. 9.15 uur ds. L. Groenenberg, Oud-Beijerland en 15.00 uur ds. J. G. van Tilburg, Waddinxveen - Geref. Kerk 9,30 uur de heer K. Baas en 18.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. E. Bakker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Versluis, Sint Annaland. SOMMELSDIJK - Woensdag 21 november hoopt prof dr. Willem Ouweneel weer een bijbellezing te verzorgen in Het Prieel van De Staver. Dit keer spreekt hij over het thema 'Bekering en wedergeboorte'. Deze avond is tweede avond in een serie van zeven. De thema's voor deze avonden zijn, zo zegt de organisatie, "met zorg uit gekozen om tot opbouw, troost en vermaning te zijn voor ons persoonlijke geloofsleven". De toegang is vrij, de zaal is om 19.30 uur open en de aanvang is 20.00 uur. Aan het slot van de avond wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. gealarmeerd voor een sur fer in de problemen tussen de Slufter en de Hinderbank. Er werd uitgevaren, terwijl onderweg via Kustwachtpost Ouddorp en het Kustwacht Centrum contact werd opge nomen met de melder. Bijna ter plaatse aangekomen, kon de melder de reddingboot zien en had ze ook de surfer nog in het zicht, maar de reddingboot moest om de Hinderbank heen varen. Toen konden de surfer en zijn spullen aan boord wor den genomen. De man was gezond, maar had het koud en was erg vermoeid. Hij werd in dekens gewikkeld en terug op het station onder de warme douche gezet. Daarna kreeg hij droge kleren aan en kon hij, na een bak koffie, door zijn vrien din worden opgehaald. 4 t 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2