Slagerij Van Zuidland opent nieuwe winkel Acht varianten voor een betere ontsluiting van Herkingen \t^ Elke vorm van hoofdpijn vraagt om een andere behandeling Wetjes en Weetjes V.o.f. en maatschap worden openbare vennootschap Oostflakkee ontwikkelt toekomstvisie Veilig Verkeer Nederland bij WFB H.C.R. sluiting goederendepot Sommelsdijk Jubileum bijeenkomst Diabetesver. afd. G-O Tijden EIIAnD01-t1IEUW5 Migraine Spannineshoofdpijn Clusterhoo Medicatieafhankelijke hoofdpijn Behandeling 'Een goeie weg van Herkingen naar de rest van de wereld' Opwaardering Muizenvalletje Snelle actie Rechtspersoonlijkheid Aansprakelijkheid Stille vennootschap Fiscale gevolgen Actie J^S^ Visser Visser Uitslagen Gesprekken per dorpskern Vervolgtraject veranderen PAGINA 9 VRIJDAG 9 NOVEMBER 2007 Kloppende, zeurende, bon kende of stekende hoofdpijn heeft iedereen wel eens. Hoofdpijn kan verschil lende oorzaken en verschij ningsvormen hebben. Elke vorm van hoofdpijn behoeft een specifieke behan deling. Welke soorten zijn er en hoe worden ze veroorzaakt? Migraine is een aanvalsgcwijs opti ed^nde matige o/ liefiige, bonzende hoofdpijn, die vaak gepaard gaat met misselijkheid en braken. Ook wordt lichi en geluid tijdens een aanval slecht verdragen. Tijdens migraine zetten de grote slagaderen in de hersenen uil, terwijl de klei ne bloedvaten samentrekken. CJa bij deze klachten altijd naar de huisarts voor advies. SpanningsTiooldpijn wordt ver(K)rzaakt door spierspan ningen in de hals, de schou ders en het hoofd; spierspan ningen kunnen het gevolg zijn van een (jngeniakkelijke lichaamshouding, spanningen of vermoeidheid. C;hronische spanningshoofdpijn komt zel den voor. Clusterliooldpi|n is een zeer pijnlijke, maar zeldzame vari ant van hoofdpijn, liet komt voornamelijk voor bij volwas sen mannen. De elkaar snel opvolgende aanvallen kunnen worden opgewekt door alco holgebruik of onvoldoende zuurstof'toevoer. Een aanval begint vrijwel altijd plotseling en verdwijnt binnen een uur. De eerste symptomen zijn vaak jeuk of waterige afscheiding uit één neusgat; deze ver.schijnse- len gaan vooraf aan intense pijn aan dezelfde zijde van het hoofd die zich rond het oog verspreidt. Bij de verschijnse len van cluslei hoofdpijn i.s het verstandig uw huisarts te laad- plegen. Medicatieafhankelijke hoofd pijn is een hoofdpijn die optreedt bij regelmatig gebruik van hoofdpijnmedica- lie, bij langdurige inname van andere middelen of als bijwer king van een geneesmiddel. Bepaalde pijnstillers (aspirine, ibuprofén, paracetamol), kun nen hoofdpijn veroorzaken als ze te vaak worden gebruikt. Wie drie keer per vveek een geneesmiddel tegen hoofdpijn gebruikt, loopt al het ri.sico om medical ieailiankelijke hoofd pijn te krijgen. Denkt u dat tl hotjfdpijn heeft, die wordt veroorzaakt d(K)r de genees middelen die u gebruikt, neem dan eens contact op met uw apotheek. Vaak vermindert de pijn al door het even rustiger aan te doen. Wanneer dit niet voldoende helpt, kunt u geneesmiddelen gebruiken. Bij een griepje of een kater is een simpele pijn stiller een prima oplossing, maar wie regeliTiaUg ernstige hoofdpijn beeft, kan beter niet zelf gaan dokteren. Hel is dan belangrijk de oorzaak van de hoofdpijn aan te pakken en de pijn niet te onderdrukken met pijnstillers. De huisarts kan dan adviseren en de juis te medicijnen of behandeling voorschrijven. Het is soms moeilijk vast te stel len om welk soort hoofdpijn het gaat. De huisarts heeft dan ook zo veel mogelijk informa tie nodig. Vertel de arts hoe de hoofdpijn voelt en walmeer deze optreedt. Met die infor matie kan de huisarts een diag- no.se stellen. Uw apotheek biedt daarbij als geneesmiddelcnspecialist informatie en advies rondom het gebruik van geneesmid delen. Vraag voor meer iirfbr- matie naar de informatiefolder over hoofdpijn. OUDDORP - Morgen, zaterdag 10 november, bezoekt een campagne team van Veilig Verkeer Nederland voetbalvereni ging WFB in Ouddorp. Tijdens het bezoek kunnen de jeugdleden van WFB hun fiets gratis laten con troleren op bijvoorbeeld de juiste verlichting. Van maandag- tot donder dagavond fietsen tientallen jeugdleden van WFB naar het terrein aan de Hof dijksweg voor een training en/of wedstrijd. En juist in deze donkere dagen is een fiets met goede verlichting van levensbelang. Voor fietsverlichting bestaan wettelijke regels. Zo moet het voorlicht van fietsen wit of geel zijn en het ach terlicht rood. Daarnaast mag het licht niet knippe ren, maar moet het licht permanent branden. Voetbalvereniging WFB vindt het belangrijk dat de leden zo veilig moge lijk van en naar het terrein kunnen komen. Om dit te stimuleren, is Veilig Ver keer Nederland op zater dagmorgen tussen 09.00 en 13.00 uur te vinden in de kantine van WFB voor de zogenoemde fietscon- troles. Via een speciale checklist worden de fietsen gratis nagekeken door de experts van Veilig Verkeer Nederland. Daarnaast is het campag neteam paraat met een stand boordevol infor matie over verkeersvei ligheid en aanverwante zaken zoals de succesvolle BOB-campagne. Het ter rein van voetbalvereniging WFB is te vinden aan de Hofdijksweg 46 in Oud dorp. Bij afgelasting van het voetbalprogramma wordt het bezoek van het Veilig Verkeer Nederland campagneteam verzet. HERKINGEN - De ver- keersontsluiting van Her- kingen is niet ideaal en zal in de toekomst alleen maar problematischer worden. Daarom is de gemeente Dirksiand bezig om betere toe- en afvoermogelijk- heden voor te bereiden. Dinsdagavond, in Ons Huis, presenteerde steden bouwkundig bureau RBOI de resultaten van een ver keerskundig onderzoek aan de raadscommissie en een flink aantal inwoners van Herkingen. Door Kees van Rixoort De verkeersdruk in en lond de keiii neemt toe. Dat heeft te maken met onder meer uitbreiding van de jachtha ven (met 270 ligplaatsen), de bouw van nieuwe woningen in Herkingen en de ontwikke ling van twee recreatieparken: C:linckerlandt en Resort Bat- tenoord. Smalle wegen als de Molendijk en de Kaaidijk kun nen de groei van het verkeer niet verwerken, zeker niet in het zomerseizoen. De verkeerskundigen van RBOI hebben zich over de ontsluiting van Her.kingen gebogen en zijn gekomen tot acht varianten om de afwikke ling van het verkeer Ie verbe teren. In hun onderzoek hebben ze de voor- en nadelen van de verschillende varianten tegen elkaar afgezet. Daarbij is gekeken naar aspecten als de bereikbaarheid, openbaar ver voer, sluipverkeer, verkeers veiligheid en verkeersbelas ting. Ook de milieuaspecten zijn beoordeeld. Er zijn vier westelijke varianten en vier oostelijke. Een westelijke ontsluiting zou komen te lopen van de Peuter- dijk of de C'.revelingenweg naar de Zuiddijk of de Wellestrijpse- dijk. Een oostelijke ontsluiting van het dorp zou mogelijk zijn door een opwaardering van de Groene Kruisweg, die ver volgens aantakt op de Klinker- landseweg, de Galgeweg en de Wellestrijpsedijk. Een andere mogelijkheid is een weg aan de buitenzijde van de Klinker- landsezeedijk. Volgens Hanno Hommel, één van de onderzoekers van RBOI, is de laatste variant in principe de beste, triaar niet realistisch. "Dan moet je de Klinkerlandsezeedijk kruisen en dat mag niet op grond van de u'ct NaUira 2000, die flora en fauna beschermt." Ook het waterschap zal geen toestem ming voor doorkruising van deze waterkering geven. Zelfs het aanleggen van een weg aan de \'oct \'an de dijk ligt, mede op grond van Rijksbeleid, niet eenvoudig. Het verbreden van bestaantle wegen zou nog op de minste pioblemen stuiten. De variant die volgens RBOI er vervolgens als beste uit komt, is de ontsluiting via de opgewaardeerde Groene Kruisweg. Hommel: "De wes telijke varianten zijn goed voor hel bungalowpark, maar het dorp en de gebruikers van de jachthaven hebben er niet veel aan. Bovendien hou je dan de problemen op de Molendijk en de Kaaidijk." De westelijke ontsluiting heeft ook negatie vere etlectcn op flora, fauna en landschap. "De oostelijke variant heeft weinig te beteke nen voor het bungalowpark, maar is goed voor het dorp en de jachthaven. Zo ontstaat een splitsing van verkeersstro men", aldus Hommel. Gecombineerd met deze voor keursvariant doet RBOI de aanbeveling enkele aanvul lende maatregelen te nemen, zoals liet autoluw maken van de kernen Herkiiigen, Bat- tenoord en Nieuwe-Tonge, het creëren van veiliger kruispun ten en het aanpassen van de kruispuntenstructuur van de N215, "waardoor meer ver keer \ia de Groeneweg en de Wellestrijpsedijk naar Herkin gen komt". Na de presentatie van Hom mel stelde het publiek verschil lende vragen. Iemand vroeg waarom uitbreiding van de jachthaven wel mogelijk is met het oog op Natura 2000, en een buitendijkse weg niet. Het antwooixl was dat de plannen rond de jachthaven van vóór die wet dateren. Een ander miste de \erkeersstroom, ivaar- onder het bouwverkeer van en naar Melissant. Hommels reac tie was dat daar geen sprake is van problemen, dus dat er ook geen opdracht is verstrekt om ook die ontsluiting te onder zoeken. Weer een ander vroeg aandacht voor voetgangers en fietsers als de weg getekend wordt. "Anders kun je daar op zondagmiddag echt niet meer rustig wandelen." De verkeers- deskundige van RBOI ant woordde dat daar vanzelfspre kend rekening mee zal worden gehouden, overeenkomstig de geldende richdijnen. Hij erkende dat er een huis aan de Groene Kruisweg staat, dat een obstakel vormt voor de verdere planvorming. "Een muizenval letje", noemde iemand in de zaal dat punt. Commissielid en inwoner van Herkingen Huber uitte zijn twijfels over de realiteitswaar de van de nieuwe ontsluiting. "Het waterschap wil geen toe stemming geven voor ontwik kelingen onderaan de zeedijk. En: wie gaat dat betalen? VVat voor voordeel heeft iemand in Rotterdam-Zuid (dat ook onder het waterschap valt, red.) van de ontsluiting van een jachtha ven in Herkingen? We praten over miljoenen; waar moeten die vandaan komen?" Volgens een raming van de gemeen te Dirksiand kost de nieuwe ontsluiting 1,4 tot 1,6 miljoen euro, exclusief verwerving van de grond, vergunningen, pro cedures, voorbereiding, toe zicht en BTW. Volgens commissielid Krouwel (Gemeentebelangen Dirks iand) is snelle actie noodzake lijk. "Dit moet geen jaren meer gaan duren", zei ze. PvdA-er Van der Vlugt kwam met een extra optie: een ontsluiting via Battenoord en de Sint Pieters- weg. Een bestuurlijk gezien complexe optie, want die weg bevindt zich niet alleen op het grondgebied van Dirks iand, maar ook op dat van de gemeente Middelharnis. Commissievoorzitter en inwo ner van Herkingen Kalle, tot slot, zei te hopen op "een goeie weg van Herkingen naar de rest van de v\'ereld". De volgen de stap is het maken van een variantkeuze, waarna het over leg kan starten met het water schap en de grondeigenaren. "Wetjes en Weetjes" is een mbnek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscalileiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwierpen kunnen door de lezers worden Wngedragen bij de redactie. Binnenkort zal het personenvennootschapsrecht ingrij pend veranderen. Het onderscheid dat er nu is tus sen een maatschap en een vennootschap onder firma (vo.f.) komt te vervallen. Daarvoor in de plaats komen drie nieuwe vennootschapsvormen. Dit zijn de stille vennootschap (SV), de openbare vennootschap zon der rechtspersoonlijkheid (OV), en de openbare ven nootschap met rechtspersoonlijkheid (OVR). Het lag in de bedoeling dat deze wijziging per 1 januari 2008 zou ingaan. Inmiddels worden geluiden gehoord dat het enkele maanden later wordt. Bereid u zich in ieder geval voor op deze wijziging! In de huidige wet is het nog zo dat bezittingen alleen op naam van de vennoten/maten kunnen staan. Wan neer onder de nieuwe regelgeving een OV kiest voor lechtspersoonlijkheid dan is sprake van een OVR. Bij een OVR zijn alle goederen eigendom van de vennoot schap. Bij toe- en uittreding van vennoten kan het daar- oin praktisch zijn te kiezen voor rechtspersoonlijkheid. Let echter goed op eventuele ongewenste gevolgen. Zowel bij de OV als bij de OVR zijn de vennoten hoofde lijk aansprakelijk voor de schulden van de vennootschap. Ten opzichte van de huidige maat.schappen (advocaten, notarissen, accountants, artsen, etc.) betekent dit een uitbreiding van de aansprakelijkheid voor de indivi duele maten. Een heroverweging van de rechtsvorm is hier zeker op zijn plaats! Een stille vennootschap treedt niet onder een gemeen schappelijke naam naar buiten toe. Bij de stille vennoot schap geldt dat de vennoten niet hoofdelijk aansprake lijk zijn voor de schulden van de vennootschap, maar slechts voor gelijke delen. Voor de inkomsten- en de vennootschapsbelasting blijven de stille en de openbare vennootschap (OV én OVR) fiscaal traiisparant en blijven de resultaten direct belast bij de vennoten. Voor de overdrachtsbelasüng (de belasting op de verkrijging van onroerend goed) geldt dat het wel verschil maakt of een openbare vennoot schap wel of geen rechtspersoonlijkheid bezit. In veel gevallen verdient het de voorkeur niet te kie zen voor rechtspersoonlijkheid.. Dan, hoeft u slechts de bedrijfsnaam aan te passen (OV) en inschrijving in het Handelsregister te regelen. Reeds in het Handelsregis ter ingeschreven V.O.F.'s worden automatisch omgezet in een OV. Indien gekozen wordt voor rechtspersoon lijkheid, dan is het opmaken van een notariële akte ver eist. Laat u bij deze keuze in ieder geval goed advise ren. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Accountants/ Belastingadviseurs te Barendrecht, Middelhar nis, Ciouda en Barneveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledig heid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Uitslag van de wedstrijden bij Damclub Denk en Zet, gespeeld op maandag 5 november. Afdeling I: C. Spee - J. van Hoorn1-1 1. Koese - A. van der Veer O-i! M. Klink-I. MackloetI-i H.H. Verolme - A. Verohnel-1 De onderlinge krachtsverschil len in afdeling 1 zijn erg klein. Er inoet voor elk punt fel gestreden worden. Van Hoorn maakte in het middenspel tegen Spee een kapitale blun der. Hij gaf zomaar een schijf weg. Het %vas dan ook klasse dat hij desondanks een ruime remise wist te bewerkstelligen. Koese zat tegenover de nog ongeslagen Van der Veer. Deze speelde vorig jaar in afdeling 2. Bij elke wedstrijd maakt hij nu duidelijk dat hij daar niet thuishoorde. Hij nam al snel het heft in handen en zette Koese flink onder druk. Deze geraakte in een omsingeling waar hij niet meer uit wist te komen. Winst voor Van der Veer was het gevolg. Klink en Mackloet speelden van meet af aan een gelijkop- gaande partij. Geen van beide spelers zagen kans enig voor deel te behalen. Een terechte remise was het resultaat. De beide Verolmes streden een sportieve familiestrijd. In het begin tastten de spelers elkaar nog wat af. In het middenspel trokken ze echter van leer. Voor beide spelers ontstonden er erg gevaarlijke valkuilen. H.H. Verolme was de eerste die erin duikelde, waardoor hij een stuk achter kwam. Toen A. Verolme dacht de winst binnen te slepen, haalde hij op de ver keerde plaats dam. Daardoor wist H.H. Verolme met enig geluk remise uit de strijd te slepen. Afdeling 2: S.W. Keijzer - B. du Pree... 3-0 j. Kruik-J.A. Nipius3-0 C. Polder-R.JacobsI-I Over de partij van Keijzer tegen Du Pree \alt weinig te melden. Het werd een over winning voor Keijzer. Kruik was voor Nipius een klasse te zwaar. Een winst voor Kruik was het gevolg.' Daarmee bond deze pas beginnende clubspeler de zoveelste over winning aan zijn zegekar. Polder trad aan tegen Jacobs, die de laatste weken enorm op dreef is en heel wat pimten in de wacht weet te slepen. Het werd een spannende partij waarin beide spelers elkaar niets toegaven. Het bleef tot het eind van de wedstrijd een gelijkopgaande strijd, met remise als uitslag. Ond£r toeziend oog van Adriaan, veirichleii Janp en Corianne van Zuidland de opetiingshandcliii!; van de nieuwe slagerij DIRKSIAND - Na een lan ge tijd van voorbereidingen was voor Slagerij Van Zuid land het deze week zover dat ze hun nieuwe slagers winkel konden openen. Na ruim negen en een halfjaar aan de Zomerstraat geves tigd te zijn geweest, betrok ken ze nu hun nieuwe pand in het nieuwbouwcomplex aan de Boomvliet te Dirks iand, waarin straks ook de Rabobank en de Cl000 hun nieuwe onderkomen zullen betrekken en waarboven tevens een aantal apparte menten is gebouwd, waar van de meeste inmiddels ook al bewoond zijn. Door Hans Villerius De komst van de Zeeuwse sla ger Laurens van Zuidland naar Dirksiand had alles te maken met zijn verlangen om ooit een eigen slagerij te hebben. Die kans leek zich hier voor te doen, bij - toen nog - Slagerij De. Vries aan de Zomerstraat. Nadat Laurens hier was inge werkt, kon hij op I maart 1998 voor het eerst de deuren van zijn eigen slagerij openen. Een Folii: Itnli!. \'lUi'nu., bijzonder moment. Voor hem en zijn vrouw brak toen met een een tijd aan van bard wer ken. Zij wilden hun klanten het beste geven wat ze konden en ook hun eigen ideeën meer en meer in de winkel vormgeven. Ze ondervonden dat wat er in de winkel gebeurde door de klanten werd gewaardeerd en dat gaf moed en lust om op de ingeslagen weg voort te gaan. Een en ander leidde er ook toe dat de winkel in 2000 ver bouwd kon worden. Vanaf de eerste zaterdag dat Laurens zijn eigen winkel had, ging zwager Aclriaan mee. Die zag de leuke kanten van het \ak en besloot er ook slager te worden. Later kwam diens zus Heleen - en schoonzus van Laurens - de gelederen ver stel ken, en gingen ze. dus als 'Zeeuwse familie' in Dirksiand het slagersvak bedrijven. Al snel bleek de winkel opnieuw z'n beperkingen te hebben, en ook aan de slagersruimte ach ter de winkel moest nodig wat gedaan worden, 't Was juist in die tijd dat er in Dirksiand plannen groeiden voor een winkelcentrum aan de rand van het dorp, op de plaats waar toen nog het voormalige kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente stond. En Van Zuid land kreeg de mogelijkheid om mee te gaan. Na veel wikken en wegen besloten ze dit inder daad te doen. Dat betekende veel keuzes maken en beslissin gen nemen, o.a. over inrichting, maatvoering, kleuren, merken, enz. Maar het resultaat fs er en mag ook zekei' worden gezien: een fraaie, ruime en fris ogende slagerswinkel, waarin het niet alleen fijn winkelen, maar ook goed werken is. En dit laatste inmiddels niet alleen meer met familie, maar ook met een aan tal jongere medewerkers uit tie omgeving. Gisteien gingen de winkeldeu ren aan de Boomvliet \'oor het eerst voor de klanten open. De diiLsdagmiddag ervoor liebben Laurens en 'de zijnen' bun nieuwe bedrij fspand betrokken en vond iets na vier uur de offi ciële openingshandeling plaats. Voor Laurens, zich alhankelijk bekennend van "een Hulp bui ten ons", merkbaar een emoti oneel moment - voor zijn kin deren Jaap en Corianne een hele belevenis om, samen met ome Adi-iaan, een voor d^.,gs;lj;j- genheid in elkaar geknutselde reuzenworst vóór de winkelin- gang met een echt slagersmes door te snijden! Het bestuur van de Sdch- ting H.C.R. heeft besloten geen transporten meer naar Bacau te verzenden vanuit de opslagruimte te Sommelsdijk. Landelijk worden zoveel goe deren ontvangen dat daarom dit besluit genomen is. Hel aantal transporten is aan zienlijk teruggebracht, ook vanwege de steeds stijgende kosten. De Stichting wil ook meer de nadruk gaan leggen op de financiële inkomsten. De armoede is nog steeds schrik barend hoog in Roemenië. Maar wel is het zo dat er nu veel meer in het land zelf te koop is dan enkele jaren gele den. De Stichüng H.C.R. is van mening dat het beter is de eco nomie in Roemenië te steunen en daar artikelen te kopen. Transporten van andere plaat sen in Nederland gaan gewoon door. Graag bedankt de Stich ting iedereen die gedurende verschillende jaren goederen hebben ingeleverd en daarmee een bijdrage hebben geleverd aan het enigszins voorzien van de armste gezinnen van de meest nodige spullen voor hun dagelijks onderhoud. Diabetesvereniging Neder land afd. Goeree-Overflakkee heeft op 14 november 2007 een feestelijke bijeenkomst. Dan wordt het 55-jarig bestaan van de afdeling gehouden met een hapje en een drankje in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis te Dirksiand. Ook zal er een lezing worden gehouden over Chronische Pijn en Diabetes, verzorgd door het pijnfonds in samen werking met de afdeling. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 22.00 uur. OOSTFLAKKEE - De gemeente Oostflakkee ont wikkelt een strategische toe komstvisie 2030. In deze visie wordt een beeld geschetst van waar de gemeente Oostflak kee in de toekomst wil staan op het gebied van wonen, werken en welzijn. Deze visie komt voort uit informatie van de gemeente en uit interactie met verschillende partijen. Niet alleen met ambtenaren en bestuurders, maar juist ook met inwoners uit de gemeente. Zo kijken inwo ners, bestuurders en amb tenaren samen uit over en naar de toekomst van hun gemeente. De gemeente Oostflakkee heeft een speciale ligging. Al eeuwen lang leeft men met en strijdt men tegen het water, dat zo dichtbij is. Al eeuwen ook zijn de bewoners van dit stukje land belangrijk geweest voor de vormgeving van het land. In 1438 waren zij al betrokken bij de bedijking, en in 2007 kun nen ze meepraten over de toe komstvisie van de gemeente. De afgelopen twee weken is de gemeente samen met adviesbu reau Royal Haskoning langs de vier dorpskernen geweest om per dorpskern met een aantal sleutelfiguren op het gebied van wonen, werken en welzijn in gesprek te gaan. Deze sleu telfiguren zijn inwoners uit de dorpskernen die zich betrok ken \oelen bij en zich inzetten voor de geineenschap. Tijdens de bijeenkomsten zijn betrok kenen gevraagd de kansen en bedreigingen van Oostflakkee te benoemen. Door middel van deze gesprekken wordt een inventarisatie gemaakt van wat er leeft onder de maatschappe lijke groepen en inwoners uit de gemeente. Deze inventarisa tie, samen met de inventarisatie van de gemeente, vormt een hoofdstuk van de uiteindelijke toekomstvisie 2030. Met de inventarisatie is fase 1 van de totstandkoming \an de toekomstvisie afgeiond. In de maanden november 2007 tot en met februari 2008 zal fase 2 verder worden uitgewerkt. In deze fase worden aan de band van vier thema's ver.schillende scenario's uitgewerkt, die een mogelijk toekomstbeeld van de gemeente Oostflakkee weerge ven. Met deze scenario's gaat de gemeente Oostflakkee terug naar haar inwoners om deze aan hen voor te leggen. Zodra zowel door de dorpskernen als door de gemeenteraad een voorkeur voor een scenario is uitgesproken, zal deze voor keursvariant verder worden uitgewerkt. Dit gedeelte valt onder fase 3 en vindt plaats in de maanden februari en maart 2008. Ter afsluiting van dit tra ject organiseert de gemeente samen met Royal Haskoning een Publieksinformatiedag voor alle inwoners en belangstellen den. Uiteindelijk is het aan de gemeenteraad om de toekomst visie 2030 vast te stellen. Voor meer informatie kunt'u terecht op de website van de gemeente www.oostflakkee.nl. onder het kopje 'Actuele dos siers'. Van loden letters naar computer Gebr. de Waai uit Sommelsdijk is al vele jaren fiet adres voor dnjl<wOTk van (kwaliteit.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9