WUco Blok Bouwkundig Ingenieur Ma Prins zwaait af bij Plus Jubileumzang- en orgelavond Lennert Knöps PI^LITIE Ook medewerkers Rabobank steken handen uit de mouwen tijdens 'Make a Difference Day' Sinterklaas naar Oude-Tonge Activiteiten SWO Bijeenkomst PCOB over het nieuwe erfrecht Opbrengst Diabetes collecte Landelijk succes voor gebroeders Van den Boogert Concert twee fanfareorkesten Kinderen van CBS 't Kompas nemen gezonde lunch EIIAnDBI-niEIJWS STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD 0900-8844 Controle vervoer kinderen Rijbewijs ingevorderd Jongen gewond na aanrijding Snelheidscontroles Cursus sms'en Knutselmiddae Bingo bij SWO Ï>S^- Zelftest PAGINA 7 VRIJDAG 9 NOVEMBER 2007 Bij De Dieienstee wachten twee cavia's op een nieuwe baas. De diertjes zijn 6 maan den, halflangharig, bruin/zwart en 3-kleu- rig, twee vrouwtjes. Het zijn vriendelijke dames. Zij zijn bij ons gebracht omdat hun baas ging verhui- zen. Wie nog een heeft leeg staand hokf Ook wachten nog 6 konijnen op een nieuwe baas: 2 dwergkonijn tjes, zwart/wit ongeveer 6 maan den, gevonden. 1 groot wit konijn, ongeveer 4 maanden, een mannetje gevonden; 1 grijs/wit konijn, ongeveer 2 jaar, een man, ook gevonden; I zwart met witte teentjes, 1 jaar een mannetje, gevonden; 1 zwart, mannetje vau .5 maanden. Alle ktmijnen zijn ingeënt. Boeffie is nog een pup, zwart/wit, mooi getekend, 12 weken. Het is waarschijnlijk een boerenlok, een liet diertje, een reutje, vrolijk, niet gewend aan kinderen, maar vriendelijk voor poezen en soortgeno ten. Boef kan alleen thuis zijn, gaat graag mee in de auto, en is overdag zindelijk, 's nachts kan er nog wel eens een ongelukje gebeuren. Wie heeft nog een piekje voor dit leuke hondje? Dan is Saartje nog steeds bij ons, ook zwarl/ wit, een kruising boerenfok/bor- der colly. Saar is lief, waaks en is graag buiten. Wie geeft Saartje een nieuwe kans? U vindt deze die ren in De Die renstee, Groene Kruisweg 14, Numansdorp Saartje Tel. (0186) 655150. Onze website: www. dierenstee.nl Openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf U.OO tot 16.00 uur. Op dinsdag 30 oktober hield Wilco Blok uit Stad aan 't Haringvliet de eindpresenta tie voor zijn opleiding Bouw kunde aaiA de 'lechnisclie Uni versiteit Dellt. Hij \iad gek<j- zen voor een plan voor een gebouw op hel parkeerterrein van de AH(^Y bij het Rotter damse Zuidplein. Opdracht was iets Ie ontwerpen dal baan brekend zou zijn in de heden daagse architectiun' en waarin gewoond en gewerkt zou kiui- nen worden. Hij liet het parke ren schuin onder het maaiveld verdwijnen en maakte daar door ruimte voor een groot plein voor buiten optredens en tentoonstellingen, waarbij het \ielleiide vluk als tribune ka!\ worden gebruikt. Aan de zijde van tiet Zuidpiein ontwierp hij in de diepte een garagebedrijf, showroom en parkeergelegen heid, met ernaast een hotel. Daarboven ontwierp hij een llexibel geboinv dat woon- en werkplekken kan bevatten. De bijzonderheid van zijn gebouw sciitiilt in de inwendige spi raal voor auto's waarlangs de woon- en werkvertrekken zijn gesitueerd en waardoor ieder een zijn auto voor zijn appar tement/kantoor kan parkeren. Dit is een geheel iiietiw con cept iu Nederland, net zoals de metaalgaas bekleding van het gebouw met uitklapbare lui ken. Zijn werk werd beloond met meer dan een 8. Boven dien is zijn werk voorgedragen voor de Arcbiprix, een prestigi euze wedstrijd voor beginnen de architecten. Voorlopig blijft Wilco voor Klakkee behouden want hij heelt een vaste baan gekregen bij archilect Pauliis cle Jager van Studio Archtec- ture (e Middelharuis. Morgenavond, zalerdag 10 november, wordt in de Grote Kerk van .Alblasserdani een zang- en orgelavond gehouden t.g.v. liet 10 jarig jubileum van de uit Nieuwe-louge aflvomsti- ge Lennert KnOps als musicus. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden voor de Stichting HVC. De opening en sliuling is in handen van ds. B. van der Heiden. Ver dere medewerking wordt ver leend door Chr. Jongerenkoor Chaverim uit Alblasserdam, Mannenkoor Tehillim uit Dor drecht, hel Korendijks man nenkoor uit Nieuw Beijerland. Maria Baas (harp), Martha de Lange (dwarsfluit). Kon van Onnnen en Timis Korevaar (orgel). Ook de bekende bas- bariton Pieter Vis hoopt zowel solistisch als met de koren zijn medewerking te verlenen. Naast koor- en samenzang hoopt Lennert ook nog een improvisatie te spelen over het lied dat hij 10 jaar geleden als 15-jarige jongen speelde in de Herv. Kerk te Nieuwe Tonge tijdens zijn l' concert. MIDDELH/\JINIS - Na ruim 12 jaar bij de Plusmarkt werk zaam te zijn geweest, hebbeu alle medewerkers van deze buurtsuper afscheid genomen van hun collega Ma Prins. "Zij heeft zich met heel haar hart in mogen zetten om het beste voor de vleeswarenafdeliug en heel de Plus te mogen beteke nen", zo onischrijven zij haar en ze zijn daar Ma heel dank baar voor. De Plus medewer kers hopen dat zij. samen met haar man Hanny, nog eeu fijne en gezonde tijd tegemoet mag gaan. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDE TONGE - Politie personeel van het district De Eilanden heeft dinsdagmiddag op de Mercuriuslaan een ver keerscontrole gehouden. De controle was met name gericht op het vervoer van kinderen, waarbij gelet werd of kinde ren in een kinderzitje zaten dan wel een gordel droegen. In totaal werden twee mensen bekeurd omdat hun kinderen zonder gordel achterin de auto zaten en een derde bestuurder werd bekeurd omdat hij zelf geen gordel droeg. Het dra gen van een gordel kan bij een aanrijding het verschil maken tussen geen of ernstig letsel. Het is daarom ook zeker voor kinderen belangrijk dat zij, afhankelijk van hun leeftijd, in een speciale kinderstoel zitten of de gordel dragen. OLIDE-TONGE - Politieper soneel van het wijkteam Goe- ree-Overflakkee heeft woens dagavond het rijbewijs van een 18-jarige man uit Utrecht ingevorderd na gevaarlijk rij gedrag op de N59. Rond tien uur zagen de agenten dat de man verderop de N59 slinge rend reed en meerdere malen over de doorgetrokken streep reed. De automobilist haalde over de doorgetrokken streep in en deed dit vervolgens zo langzaam dat tegemoetkomend verkeer seinde met groot licht en moest afremmen. Een aan rijding werd net voorkomen. De politie hield de bestuurder staande en vorderde zijn rijbe wijs in. HELLEVOETSLUIS - Een 14-jarige jongen uit Helle- voetsluis is woensdagmiddag gewond geraakt na een aan rijding op de N497. Rond vier uur ontstond de aanrijding tussen de 14-jarige fietser en een auto bestuurd door een 45-jarige man uit Goedereede. Het slachtoffer raakte gewond en werd overgebracht naar het ziekenhuis. De Technische Ongevallendienst van de Ver keerspolitie stelt een nader onderzoek in naar de exacte toedracht van de aanrijding. DEN BOMMEL - Politieper soneel heeft woensdagmiddag op de Lageweg in Den Bom mel een snelheidscontrole gehouden in het kader van de aanpak Samen Ongeval Stop pen op Goeree-Overflakkee. Tijdens een drie kwartier durende controle werden 8 bestuurders bekeurd voor te hard rijden. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 119 km/uur in plaats van '80'. Op zaterdagmiddag 17 novem ber komt Sinterklaas naar Oude-Tonge. Oiri 14.00 uur die middag arriveert pakjes boot 7, die af zal meren in de Kaai, waarvandaan Sint en zijn Pieten een rondrit door het dorp maken, om uiteindelijk met de kinderen van Oude- Tonge en omstreken een feest te gaan houden: een uurtje kinderbommen en jumpen met Sinterklaas en zijn Pieten. OOLTGENSPL.A.AT-De Stich ting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op dinsdagavond '3 en 20 november a.s. van 19.00-20.00 uur een cursus srns'en voor 50-plussers in 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat. Deelname kost 7,50 voor beide avonden. U leert er via uw mobiele telefoon berichten te versturen. De cur sus wot-dt gegeven door Jasper ."Vootenboom. .Aanmelden kan bijdeSWO, tel. 641344. OOLTGENSPLAAT - Op Woensdag 14 november a.s. van 13.30-15.00 uur organi seert het jeugdwerk van de SWO een knutselmiddag voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 uit Ooltgensplaat in gebouw '(Centrum, Van Weelstraat 10. Deelname kost 1,50. Aan melden kan via de briefjes op school, of bij Ada Eloor (tel. 632470). ACHTHUIZEN - De Plaatse lijke Commissie te Achthuizen van de SWO organiseert op woensdag 14 november a.s. in 't Buurthuus, Kloosterstraat 10 te Achthuizen een grote bing omiddag voor alle 55-plussers van Oostflakkee. De middag begint om 14.00 uur. deelname kost 4. MIDDELHARNIS - Op maan dagmiddag, 19 november a.s. houdt de Protestants Christelij ke Ouderen Bond (PCOB) weer een bijeenkomst in gebouw De Hoeksteen aan de Ring te Mid delharuis, aanvang 14.00 uur. .Als gast voor deze middag is uitgenodigd de heer J.M. Ben schop, notaris te Middelhar- nis. Hij zal spreken over 'Het nieuwe erfrecht'. Vanaf 1 janu ari 2003 is het erfrecht ingrij pend veranderd. Het grote verschil met het oude erfrecht is de positie van de weduwe of weduwnaar. De langstlevende echtgenoot wordt financieel beter beschermd. Het nieuwe erfrecht sluit beter aan op de huidige tijd. Na de inleiding en de pauze is er gelegenheid voor discussie en het stellen van vra gen. Belangstellenden voor de activiteiten van de PCOB, ook niet-leden, zijn van harte wel kom. Wie meer wil weten, kan bellen naar de secretaris van de PCOB afd. Goeree-Over flakkee, tel. 484381. Zie ook website www.pcob.nl. OUDDORP - De collecte van het Diabetes Fonds in Ouddorp heeft 3.013,09 opgebracht. Ruim 22 vrijwilligers gingen in de week van 28 oktober tot 3 november op pad om te collec- teien. Alle gevers en collectan ten worden hartelijk bedankt. Wie de collectant gemist heeft, kan altijd nog een gift overma ken op girorekening nummer 5566 t.n.v. het Diabetes Fonds in Amersfoort, OUDE-TONGE - De gebroe ders Corné en Wilbert van den Boogert uit Oude-Tonge hebben afgelopen zaterdag weer een zeer mooi resultaat behaald. Ze waren doorgedi on- gen tot de landelijke finaledag gitaarconcours voor duo's, in het Brabantse Waalwijk. Dat de broers niet alleen goed zijn in de Franse gyjsy muziek, maar ook zeer goed uit de voeten kunnen in de klassieke gitaar muziek blijkt wel uit het door hen behaalde resultaat. Zij had den voor dit concours onder leiding van hun gitaardocente Julia Bognar van Muziekschool Goeree-Overflakee vele uren geoefend. Er was een verplicht nummer voor alle 45 finalis ten geschreven door de lan delijk bekende gitarist Emiel van Dijk; daarnaast moesten zij met 2 vrije nummers uit komen. Aan het eind van de dag kwam de jury met de zeer verassende uitslag: Corné en Wilbert werden gekenmerkt als "een echt duo". De jury was unaniem van mening dat deze heren een grote toekomst te gemoed gaan in de muzikale wereld. Zij warerj met hun 14 jaar de jongste deelnemers, maar werden met een hele mooie beoordeling 3' van het concours. Op 2 en 3 november 2007 toonde heel Nederland zich op een speciale manier maatschappelijk betrok ken. Door Nederlandse Organisaties Vrijwilli gerswerk (NOV) en CIVIQ instituut vrijwillige inzet werd op deze dagen voor de derde keer een 'Make a Difference Day' (MADD) georganiseerd. Nationale vrijwilligersdagen waarbij alle Nederlanders actief worden uitgedaagd om 'de handen uit cle mouwen te steken' en daarmee een bij drage te leveren aan de kwa liteitsverbetering van de eigen directe leefomgeving. Ruim 50 medewerkers van Rabobank Goeree-Overflak kee vertrokken naar natuur gebied 'De Kwade Hoek' om ciaar in opdracht van Natuur monumenten de wandelpa den te snoeien. De Rabobank stelde een bepaald bedrag per medewerker beschikbaar. De opbrengst van deze dag ging naar Inloophuis 'De Boei' te Goedereede, een ontmoe tingscentrum voor mensen met kanker en hun naasten, jan Verhage, Coöperatiead- visenr bij Rabobank Goeree- Overllakkee: "Door het orga niseren van deze activiteit laten we zien dat Rabobank meer is dan een bank die bij zonder goed is in bankieren. Daarnaast is het leuk om met collega's onder elkaar iets te doen wat je normaliter nooit doet. Misschien dat we maandag met wat spierpijn aan ons bureau zitten, maar dat heb ben we .graag over voor het goede doel!" Na een korte uitleg door Jan de Roon, Bos wachter bij Staatsbosbeheer, en Bram Schriel, voorzitter van de Vereniging \'an Natuur en Landschapsbescherming, konden de medewerkers aan de slag. Er werd hard gewerkt om zoveel mogelijk overtol lige begroeiing weg te snoeien en daarna op te ruimen. Het wandelpad lag er na afloop van het harde werken prima gesnoeid bij. In de korte koffiepauze kwam mevrouw Marja den Eerza- men, voorzitter van Inloop huis 'De Boei', langs om de medewerkers van de Rabo bank (e bedanken voor hun enthousiaste inzet. MIDDELHARNIS - Mor gen, zaterdag 10 november, organiseert de Koninklijke Muziekvereniging Sempre Crescendo te Middelharnis- Somnielsdijk een concert in de Aula van de Technische School aan de Schoolstraat te Middelharuis. Voor deze gelegenheid heeft Sempre haar zustervereniging Fan fare-orkest Vooruit uit Oude- Tonge uitgenodigd. Fanfareorkest Vooruit, onder leiding van Jurgen Nab, zal het concert openen en dirigent en bestuur hebben daar een zeer gevarieerd programma voor samengesteld. Werken met uiteenlopende karakters passeren de revue. Van het rit mische werk 'Match-Rhythm' van Jan Bosveld tot het zeer ingetogen Jello, the Colours of my Soul' van componist Bei] Haemhouts. Eveneens van Jan Bosveld hoort u het werk 'Ijs- woestijn', een beschrijving van de Antarctische wereld. En het blijft niet bij luisteren alleen, want Vooruit heeft onlangs een eigen film gemaakt bij een compositie van Mare van Delft, 'A Choral for a Solemn Occasi on' en deze film zal in Middel- harnis ook worden vertoond. Het fanfareorkest van Sempre Crescendo zal op 17 november deelnemen aan het KNFM- concours te Enschede, en beschouwt dit concert dan ook als een zeer belangrijke try-out. U zult u het gehele program ma \'oor het concours kun nen beluisteren. Dirigent Joop Nijholt is erin geslaagd twee zeer mooie werken te vinden, die voor de muzikanten, maar ook voor het publiek heel boei end zijn vanwege het verha lende karakter van de muziek. Het eerste werk 'Aurora' van Eric Swiggers is gebaseerd op de breuklijn in de aardkorst die loopt van Roermond via Utrecht naar Groot-Brlttannië, precies onder het dorp Heesch in Brabant. In de muziek her kent u het begin van de eerste ontginningen in deze streek en de ontwikkeling van het dorp. Tussendoor klinken de actix'iteiten \'an de aardlagen die nog steeds actueel zijn. In 1992 werd in deze streek zelfs nog een aantal aardschokken gemeten. Van de Belgische componist Wouter Lenaerts hoort u het werk 'Niflheim'. Het concert begint om 20.15 uur, de zaal is vanjjf 19.45 uur open. De toegang is gratis. Wilt u Sempre Crescendo op 17 november in Enschede beluis teren, neemt u dan contact op met één van de bestuursleden voor meer informatie. Kinderen van cbs 't Kompas aan de ge-. DEN BOMMEL - CBS 't Kompas doet dit jaar mee aan het project 'Ga voor gezond!'. Als start hebben de kinderen op school van een gezonde lunch geno ten, volledig verzorgd door de ouderraad. Ruim f 200 basisscholen uit heel Nederland - zo'n 200 meer dan vorig jaar - gaan in het school jaar 2007-2008 aan de slag met allerlei activiteiten en lessen rondom gezondheid. 'Ga voor gezond!' is een uniek initiatief waarin publieke organisaties en het bedrijfsleven zich samen inspannen voor een gezondere schooljeugd. Met 'Ga voor gezond!' kunnen kinderen, leerkrachten èn hun ouders op een speelse en educatieve manier met gezondheid en vei ligheid op school bezig zijn. 'Ga voor gezond!' richt zich op vijf gezondheidsthema's: eten en drinken, beweging, lekker in je vel, kennis van je lichaam, en veiligheid in en om de school. Bij elk thema htn en activiteiten waarmee punten kunnen wor den \erdiend. Scholen kun nen meedingen naar één van de drie hoofdprijzen die dooi de sponsoren ter beschikking worden gesteld. 'Ga voor gezond!' start met een digitale zelftest voor leerlingen, leerkrachten en ouders. Begin oktober is de test online. Na het beantivoorden van de \'ra- gen krijgen de inzenders een persoonlijk advies met tips en aandachtspunten. De testresul taten geven een actueel beeld van het gezondheidsgedrag van de Neclerlandse jeugd op de basisschool, hun ouders en leerkrachten. In de test wordt kinderen ge\raagd naar wat ze eten, hoe nnde lunch. ze bewegen en of ze gezond zijn. Maar ook of ze worden gepest, of ze tevreden zijn met zichzelf en hoe gezond het schoolkli maat is. Uit de test van vorig jaar bleek dat fruit of groente niet bij ieder kind dagelijks op het menu staat. Bijna één op de drie kinderen beweegt regelmatig maar onvoldoende, ook al zijn veel kinderen wel lid van een sportclub. Verder heeft ruim eenderde van de kinderen last van een allergie. De helft van de kinderen heeft geen goede computerhouding. Veel kinderen vintjen de toilet ten op school niet schoon. In de resultaten is aandacht voor verscfiillen tussen jongens en meisjes en tussen allochtone en autochtone kinderen. 'Ga voor gezond!' heeft tv-pro- gramma's op Jetix, een digitale nieuwsbrief en een uitgebreide 'website die de actie onder steunt, met vanaf november een vernieuwde kids site voor kinderen tussen vier en twaalf jaar. De combinatie van games, interactiviteit en ecTucatie maakt dit onderdeel van de 'Ga voor gezond!'-sile uniek voor basisschoolleerlingen. Het project is mogelijk door samenwerking tussen gezond heidsorganisaties en het bedrijfsleven. Initiatiefnemer NIGZ realiseert de campagne in samenwerking met Thie- meMeulenhoff uitgever van leermiddelen. Hoofdsponsors zijn Knorr, Univé Verzeke ringen en Yakult. Reali.satie geschiedt in samenwerking met het Astma Fonds, Campi- na, Jetix, MuisWijsl, Nationale Hoorstichting, Maag Lever Darm Stichting, Stichting Kin derpostzegels Nederland. De ministeries van LNV, VROM en VWS ondersteunen het initiatief. De coördinatie is in handen van Ideëel-I-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7