Op informatiemarkt over recreatiemogelijkheden was vooral 'onzekerheid' te koop ^n Emmerconiplex Coniferen en andere wintergroene hagen Dames 1 Les Deux Intermezzo speelt gelijk Ophalen oud papier Ouddorp Verkoping creaclub en gebakken vis Ophalen oud papier Goedereede mm EIIAtlD^-tllEUWS Bladverliezend Verzorging Tuintips voor november Kierbesluit Niet de oorspronkelijke natuur terug Inrichting Discussie Veero Havenkanalen Vlooienmarkt Op z'n Flakkees geschreve: in Hellevoetsluis PAGINA 9 VRIJDAG 2 NOVEMBER 2007 DIRKSLAND - Volleybalver eniging Les Deux intermezzo speelde afgelopen zaterdag haar thuiswedstrijden in Dirksland. In het team dames 1 van trainer/coath John Dessens zit genoeg potentie, alleen komt het er nog niet uit. legen hel Rotterdamse Volley Zuid lagen beslist mogelijkhe den en die weiden regelmatig benut. Ken aantal keren echter ook niet. Kn daar profiteerde Volley Zuid van, zodat het de sets in haar voordeel besliste. Er waren enkele debutanten in dames 1. Linda Hoek van dames 2 viel voor het eerst in en Wies Mourik stond voor het eerst in de basis. Deze individuele successen resul teerden in de winst van één set. De wedstrijd ging met 1 -3 verloren. Bij de jeugd was mix D op bezoek in Puttershoek bij Benevia. De teams waren gewaagd aan elkaar en speel den een leuke pot volleybal. Martella de Bruin kon tevre den zijn over haar team. De service werd goed opgevangen en regelmatig was er samen spel, een onderdeel dat nog niet altijd eenvoudig is in deze klasse. Onderstaand de uitsla gen. Hei-en 1-VOLZUID 31-3 Heren 2-RVC/LlB 44-0 Heren 3-RV(:/l.IB()2-'2 Dames 1-VOLZUID41-3 Dames 2-MV(: 20-4 Dames 3-MV(: 3n-b Jongens A1-VOKO I0-4 jongens (:2-l''ORZ.'\ 12-2 Meisjes B2-AFOL(N) 1 4-0 Meisjes BI-KORZA33-1 Mei.sjes(;2-Al'OL(N) 1 0-4 Meisjes C1-V(^LZU1D 34-0 Morgen, zaterdag 3 november, komt de Kon. Beatrixschool in Ouddorp weer langs de deur om oud papier op te halen. Ook in Plan Zuid en Oostdijk en omgeving zal opgehaald worden. Zet alles uiterlijk 8.30 uur goed zichtbaar, droog en goed gebundeld aan de straat. U mag ook Lw karton inleve ren.Vriendelijk verzoek is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, om de pakketten niet zwaar der te maken dan ten hoog ste tien kilo. Ook mensen die hun papier en karton lot nu toe in hun afvalbakken depo neerden worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogelijk gerecy cled kan worden. Gelieve geen papier ot karton bij de contai ners bij de gemeentewerken o( op school neer te zetten. Als U het echt niet langer kunt bewa ren, kan het na telefonische afspraak worden ingeleverd, (Belt u dan: 6«2124, 083676 of B82490.) Ouders worden veizotht oiTi kinderen jonger dan 9 jaar niet mei broertjes of zusjes mee te sturen om bet papier op te halen. De organi satie zal niet aansprakelijk zijn als zich ongevallen voordoen, dus kinderen jonger dan 9 jaar die niet onder begeleiding van een ouder zijn, zullen naar buis worden gestuurd. De afrekeningen over de maanden augustus en septem ber zijn nog niet ontvangen. De opbrengst over de maand augustus was 1,5 containers, 43.900 kg, 3.8()3„50. De tus senstand dit jaar t/m augustus is 142 containers, 453.260 kg, 3.'j.426,57. lliKti^jthinli'n miiele» een diihle vciiakking hchhi'ii om i-rii gi'shili'ii gelu'i'l II' iHirmmi. Hagen moeten voor priva cy zorgen, de wind breken, geluidsoverlast beperken, tuinkamers omlijsten en een levende groene wand vormen op plekken waar dat kan. Lang niet alle heesters en coniferen zijn geschikt als haagplant. Dat is minder een kwestie van maat dan van structuur. Haagplanten moeten een dichte vertakking hebben, goed bebladerd zijn en ze moeten samen een geslo ten geheel vormen. In veel gevallen moet een haag ook strak kunnen worden gesnoeid. Maar losse, meer natuurlijke hagen kunnen ook heel aantrekkelijk zijn. Om te beginnen is er Huxus. Vaak woidt gedacht dat alle Huxus één pot nat is, maar er zijn zeker tien soorten en vele tientallen cultivais. Voor de lage randen wordt huxus sciiijycmircns 'Siiffruticosa' het meest toegepast. Deze lijkt sterk op de niet-verwante Itex (leiiiilii die er ook voor wordt gebruikt. Wie snel over een gesloten haag tvil beschikken, komt al gauw bij enkele coni feren terecht, waarvan de snel groeiende Cupri'ssoi\piiiis le\- lundii misschien wel de bekend ste is. Andere haagconiferen vindt u bij de schubconiferen Chamtiecyparis lawsoiiidiui. Thu ja pliciita en Thuja orciilcnlalis. Ook bij Tsuga vindt u goede wintergroene haagplanten. Bedenk wel dat snelle groei ook betekent: vaker snoeien. Wat dat betreft zijn Taxus bar- cata of Taxus X media 'Hick- sii' een makkelijker, langza mer groeiende keuze. Enkele hiilstsoorten (Ilex uquifolhim, L meseniae) zijn zeer geschikt als ondoordringbare, wintergroe ne haag. Schijnhulst (Osmtiii- thus) lijkt, zoals de naam al zegt, op hulst. In sept.-okt. of april-mei (afhankelijk van de soort) verschijnen er geuren de, witte bloemen aan. Lau rierkers (Prunus laurocenisus) heeft prachtig glanzend, groot blad, een heel eigen sfeer en vraagt zorgvuldig knipwerk. Phnlinia wordt steeds meer als wal lossere haagplant toege past. Het schitterende, diep rode blad geeft een heel eigen sfeer. En dit zijn maar enkele van de vele soorten winter groene haagplanten die tegen woordig verkrijgbaar zijn. Vroeger werden hagen bij boerderijen als erfscheiding (o.a. tegen vee), als windke- ring en voor gewasbescher ming gebruikt. Men maakte gemengde, niet zwaar gesnoei de en chis vrij brede hagen die bestonden uit inheemse soor ten zoals haagbeuk (Carj)inus helulus). beuk (Tugus syh'alira: houdt 's winters blad vast), meidoorn (Cmlai'gus nionogy- na), liguster (Ligusirum vulgair; wintergroen) en veldesdoorn of Spaanse aak (Acer campe- stre). Vaak groeiden er botani sche rozen en andere planten doorheen. Voor wie voldoende ruimte heeft, is zo'n haag ook nu nog prachtig. Liet is nu een uitstekende peri ode om hagen te planten. Plant ze zo dat ze elkaar nel laken. Bij veel soorten moet u reke nen op \ï\i' planten per strek kende meter, voor B».\H.v-baag- jes is dat 8 a 10 planten. Bepaal de planllijn, graaf een sleuf', \erbeter de bodem en plant daarin. Met twee man werkt het hel makkelijkst. Geef diieci na het inplanten en de eerste weken daarna royaal water. Langzame groeiers tweemaal per jaar snoeien Denk aan kleurrijke winterbe planting van de lege bloem bakken iTiet winterheide, coni- feertjes, enz. Tijd om rozen te planten. ^Afstervende vaste planten die andere soorten dreigen te verstikken, opscho nen. Blad uit de vijver en van het gazon verwijderen. STELLENDAM - Dinsdagavond organiseerde de provin cie Zuid-Holland in het Haegse Huus te Stellendam een informatiemarkt over de recreatiemogelijkheden in de Zuiderdieppolders als het project van Deltanatuur aan de noordrand van het eiland zal zijn gerealiseerd. Tijdens een eerdere bijeenkomst en een workshop werden door de streek wensen met betrekking tot de recreatiemoge lijkheden ingediend. Aan de hand van deze reacties is een inrichtingsschets opgesteld die tijdens de informatie markt werd gepresenteerd. Uit reacties van de ruim hon derd bezoekers bleek dat het resultaat tegenviel omdat er nog veel onzekerheden in de uitwerking van de plannen is. Door Adri van der Laan Burgemeester Oer van de Velde van de gemeente Goe- dereede was de gastvrouw van deze avond. Zij leidde de dis cussie tussen de aanwezigen en vertegenwoordigers van de provincie, de Dienst Landelijk Gebied en Waterschap Hol landse Delta. Door medewerkers van de pro vincie en de Dienst Landelijk Gebied en andere betrokke nen bij de plannen rondom de ontwikkeling van hel natuur gebied in de Zuiderdieppol ders werd de inrichtingsschels gepresenteerd aan de hand van opgestelde panelen in de zaal. Voor de Ijezoekers van de bijeenkomst was er dan ook volop gelegenheid om zich van de plannen op de hoogte te stellen en nadere informatie in te winnen. De avond werd ingele'id door twee sprekers, projectleider Boudewijn Swart en Mare Janssen van de Dienst Lande lijk Gebied, de organisatie die namens de provincie de voor bereidingen en de realisering van hel project voor haar reke ning neeint. Boudewijn Swart legde de geschiedenis uit van bet Kier- besluit. Dit besluit werd door de regering en parlement in 2000 genomen als gevolg waarvan de Haringvliet.slui- zen ook bij vloed op een kier zullen ïvorden gezet, zodat er tol de denkbeeldige lijn van hel havenkanaai in Middel- liaruis tot aan de monding van hel Spui zout water in het Haringvliet zal komen. "Vanaf" het gemaal Koert bij Middel- harnis zal er een zoet waterka naal worden aangelegd dat de aanwezigheid van zoetwater in hel westelijk deel van het eiland dient te garanderen. Het zoet walerkanaal zal aan sluiten op hel nieuwe Ie om- nikkelen natuurgebied in de Zuiderdieppolders, wal dan ook weer aansluit op hei nu nog niet toegankelijke natuur gebied Plaat \an Scheelhoek. In hel kader van Deltanatuur werd in 1999 besloten om een 3.000 ha groot 'nat' natuurge bied aan te leggen in de Hol landse Delta, ter compensatie van de verdere industrialise ring. Delen van het natuurge bied zijn al gerealiseerd langs het Hollands Diep, bij Voorne Putten en op het eiland Tien Gemeten. Ook hel project Zuiderdiep valt hieronder, in combinade met het bestaande natuurgebied Plaat van Scheel- hoek zal dit een natuurgebied van 400 ha opleveren. De con sequentie hiervan is dat een deel van de landbouwgronden langs hel Zuiderdiep zullen moeten worden omgevonnd tot natte natuur wat voor een deel zal beslaan uit slikken en schorren. Vooral van de zijde van de agrariërs - in en buiten het gebied - leeft er veel verzet legen deze plannen omdat er volgens hen "goede landbouw grond moet worden ingewis seld legen natuur". Er is zelfs een werkgroep Zoet Flakkee opgericht. Swart verklaarde dal het zijn laak is de ontwikkeling van het zout getijdengebied te begelei den. Tijdens de bijeenkomst stelde hij dat hij een misver stand uit de weg wil neirien omdat er in hel begin van de zijde van de planontwikke- laars zou zijn gesuggereerd dat de natuur aan de noord rand van het eiland weer naar haar oorspronkelijke situatie - een zout getijdengebied - zou worden teruggebracht. "Dit is niet hel geval, want dit was niet het type natuur dat daar oorspronkelijk voor kwam. Dus het is geen herstel van de oorspronkelijke situatie". Tijdens de informatieavond stond de recreatieve invulling van het gebied centraal. De ontwikkelaars willen dit zoveel mogelijk in overleg met de bewoners invullen en daar was dan ook de inrichtingsschels een product van. De aanwezi gen konden via reactieformu lieren hun inbreng aangeven. Hierop konden zij ook aange ven of zij in de toekomst ook verder mee wilden denken tijdens vervolgbijeenkomsten. In het verleden zijn er al eer der dergelijke bijeenkomsten geweest waar betrokkenen heel veel ideeën hebben inge bracht. Toch was er maar wei nig van de ingebrachte ideeën en suggesties in eerdere plan nen waar Ie nemen. Dit was bij de deelneiners aan eeider gehouden bijeenkomsten niet goed gevallen. Swart kon hier begrip voor opbrengen en bood hiervoor zijn excuses aan. De zaal m discussie met de xiertegenwoordigers x'dii de Dienst Landelijk Gebied, Deltanatiuir en Waterschap Hollandse Delta. Foto: Atlri x'ilii (Ier Laan Hij gaf aan dat bij de ontwik kelaars bescheidenheid past en dal er een gebrek aan goede communicatie is geweest. "We moeten de vertrouwensband weer op een serieuze opbou wen", aldus Swart. Hiermee bedoelde hij dal er - ondanks eerdere beloften - in het begin maar weinig ruimte werd geboden om het te ontwikke len gebied te laten betreden door recreanten. Verder verzekerde Swart dat de op de avond gedane sugges ties zullen worden gebundeld en dal deze half december zul len worden teruggekoppeld. Hij benadrukte nogmaals dal hel heel belangrijk is dat ook degenen die tegen de plannen zijn, blijven pieepraten over de invulling van het gebied. Verder verwacht Swart dat, het nog wel een tijd zal duren voordat de plannen zullen wor den verwezenlijkt. Het is de bedoeling dat begin volgend jaar de gemeenten Goeder- eede en Dirksland zich zullen buigen over de wijziging van het bestemmingsplan. Vervol gens gaat er nog geruime tijd overheen voordat er aan de procedtnele vereisten zal zijn tegemoetgekomen. Mare Janssen van de Dienst Landelijk Gebied gaf toelich ting op de opgesteld inrich tingsschets waarbij er volgens hem voldoende ruimte is voor een recreatieve invulling van het project. Deltanatuur ver wacht dal er na realisatie jaar lijks zo'n 18.000 recreanten het Zuiderdiep zullen bezoe ken. Hij verduidelijkte dat bij de inrichtingsschets er van zonering is uitgegaan. Zo zijn er drie zones: Zien, beleven en doen. Er zal alle gelegen heid zijn om het natuurgebied te bekijken door middel van fiets- en wandelroutes langs het Haringvliet en zelfs op hel nu afgesloten natuurgebied Plaat van Scheelhoek zullen er mogelijkheden zijn om dit gebied per fiets of te voet te bezoeken. Ook komt er waar schijnlijk een kanoroute in het project. Beleving van de natuur kan door middel van begeleide excursies te voet of misschien wel per fluisterboot. De schets voorziet verder in mogelijkheden om ook "lek ker actief in de buitenlucht bezig te zijn". Hij doelde hier bij vooral op de omgeving van het zoetwaterkanaal dat langs het natuurgebied konu te lopen. Ook zal er voldoende ruimte zijn voor het parkeren van auto's en zullen er pick- nickplaalsen worden ingericfu. Verder zal er ook gelegenheid zijn om het Zuiderdiep met boten te bevaren - iets wat nu nog officieel verboden is, maar wel gedoogd wordt. Na de pauze was er de moge lijkheid voor de aanwezigen om met de sprekers, aange vuld met de heer Van der Meij van het Waterschap Hol landse Delta in discussie te gaan. Het viel op dat er voor namelijk technische vragen werden gesteld. En hoewel er een groot aantal agrariërs, van binnen en buiten het bewuste gebied aanwezig was, bleef een stevige discussie over de nood zaak van de plannen uit. Er werd o.a. gevraagd of hel mogelijk zal zijn om met een kano door het gebied te varen. Dat blijkt in de plannen wel mogelijk te zijn, maar door de verschillende hoogteniveatis van het water zal er wel met de kano wel 'gekluund' moeten worden. Naast de verschillende voor lichtingspanelen over het plan was er ook een stand van de Veero, de Vereniging van recreatieondernemers in de gemeente Goedereede en de Brouwersdam. Addy Reijerkerk gaf een toelichting waarom de Veero aanwezig was. Voor de duidelijkheid gaf zij aan dat het de Veero niet gaat of de polders zoet of zout moeten blijven of dat er landbouwgrond voor natuur wordt omgewisseld, "maar als het er komt kunnen wij dat niet tegenhouden". Zij legde uit dat de organisatie in eerste instantie teleurgesteld was over de plannen omdat er weinig ruimte zou zijn voor recreatie. Daarom heeft de Veero samen met de VVV een eigen visie voor het gebied geschreven om gereed te zijn voor "het geval dal de gemeenteraden besluiten om het bestemmings plan te wijzigen". Volgens haar is het plan van de Veero "niet lielemaal reëel op sommige punten", maar wil hel wel een bijdrage leveren om de eco nomische ïvaarde die verloren gaal door het verdwijnen van landbouwgrond weer terug te winnen met recreatie. Swart vond dit een "enorm positief verhaal" omdat het juist recre atieondernemers zijn die met zo'n plan komen. Ook Janssen verzekerde dat er met delen van het plan rekening wordt gehouden. Hij gaf aan dat hel de bedoeling is dal er een klankbordgroep wordt opge richt waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld om mee te blijven pra ten over de inrichting van het gebied. Onzekerheid was er nog naar aanleiding van de functie van de havenkanalen in de plan nen, omdat hier nog volop onderzoek naar wordt ver richt. Verder zijn er nog ondui delijkheden over het openstel len van de Haringvlietsluizen. Iemand had gehoord dat de sluizen maar 52 keer per jaar open zouden zijn, maar een aanwezige medewerkster van Rijkswaterstaat ontkende dit want Rijkswaterstaat gaat er vanuit dat een deel van de slui zen (driekwart) 78% van het jaar open zullen staan. Verder waarschuwde een van de aanwezigen de beide gemeenten ervoor dat als zij de bestemmingsplanwijzigin gen goedkeuren zij zelf verant woordelijk zijn voor eventuele schadelijke gevolgen voor de omgeving later. Volgens hem is het onderzoeksbureau hier voor niet verantwoordelijk. Binnenkort zal er een vervolg- bijeenkomsl worden gehou den, waarbij degenen die heb ben aangegeven om mee te denken met de planvorming zéker uitgenodigd zullen wor den. Op zaterdag 3 november a.s. wordt in het sportcentrum De Eendraght aan de Sport- laan te Hellevoetsluis weer de maandelijkse vlooien markt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooien markt in een behoefte voorziet, blijkt elke keer weer uil de over weldigende belangstelling die er beslaat, zowel bij de bezoe kers als bij de deelneiners. Vele tientallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen ^■an eigenaar i'er- anderen. De vlooienmarkt is een markt waar particulieren hun overtollige spulletjes aan de man kunnen brengen. Ook verenigingen maken veelvul dig gebruik van dit soort mark ten, bijvoorbeeld om restanten van hun eigen rommelmark ten, fancyfairs, etc, te slijten. Verder kunnen ook particu lieren die vanwege hun hobby dingen vervaardigen of een verzameling op willen ruimen inschrijxen voor een plaats op de\looienniarkt. Bedrijfsmatig mogen echter geen goederen worden verkocht. De vlooien markt in Hellevoetsluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 14.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer infonriatie kan men terecht bij Kwekel Exenemen- len, tel.: 0181-313742 of web site ^^^^^^^v'.vlooieIlmarkt-helle- voelsluis.nl. Pas geleje was ik even bie 'n vriendin, in toen kwam nel d'r dochtei' van 'n jaer of vuuf- tien uut scliole. 'Zo', zei ik, 'in hoe gaet 't zoal mit je, in mit 't lêêre, hei je nogal aerdige defers voor alles in nog wat?' 'Noe jao', zei ze, "l gaet nogal. Ik bin mar middelmaetig or, zoas ik dat in alles bin.' 'Nou kind', zei 'k, 'wees daer mar blieje om or, want dan lel je overal mee. As je een uulblienker bint, dan wor j'al gauw een strever genoemd. Of sommigen binne zoa jaloers op je dat ze je op de êên of aore menier nog probere oender- uul te haelen. Nee, om aarges bovenuut te steken, mot je een hêêle brêêje rik ha, in bliiuve lache, al is 't mil piene'. Jae", zei ze, 'daer zit wel wat in. Zo ha'k 't nog nóóit bekeke'. Toen 'k laeter thuus kwam, docht ik: Wat mot 'n maans toch dankbaer weze as 'n hêêl gewetin is. net as 'n aore. Och jae, ieder maans heit wel z'n eigenaerdigheden in ik xoelde aarges wel an waer op dat punt de schoen bie m'n wroeng, mar daer was wel mee te leven. Wat zeg ik? Ik wóu daer zelfs mee le\e, in 'n ander had 'r niks mee te maeken hoe ik beliefde m'n leven in te richten. Daer was ik pasgeleje mee begonne, want 'k had 'n eige weunrtium- te gekrege. 'k Had me al aerdig ingericht, Allêên, wal kleine diengen mozze nog wal ange- vuld worre. Zoa had ik mar Iwêê emmers. Je zou zaage: Dat is toch genog? Nee, voor mien niet. In ik wier al gauw in m'n mèênieng verstaarkl toen 'r d'n aoren dag 'n auto mil luud- sprekers meldde dat de waeler- leidieng voor 'n liedje ofgeslole zou worre. Dus ik gauw waeter in voorraed oftappe. Mar jae, ik had dus mar iwêê eirimers. In wat is noe 'n emmer wae- ler? As 't noe mar niet te lang zou dure? Geliek besloot ik om 'r zo gauw meugeluk 'n paer emmers bie te koapen. In wat dienk je, de eerstvolgende kêêr dat ik in 'n waerenhuus kwam, wat trof ik dat zeit! Vooran zag ik ze al staen. Op 'n bord sdeng 'Spotkoopje: twee emmers voor de prijs van één'. Wat 'n bofïer! 'Loen ik thuus kwam, hao 'k ze direct op de plank in de biekeuken gezet. Wat voelde ik me voldaen. In het kón niet op: de volgende dag gieng de bel, en loen ik ope dee, stoeng daer 'n man op de stoep mil 'n eniiuer appels. 'Móge mevrouw', zei 'n, 'is dit koopje iels voor u?' Ruim zes kilo appels voor maar vijf piek en de emmer krijgt u cadeau'. Ik hapte gelieke toe, in vroeg niedêêns wat voor soort appels 't wazze. Ik had allêên mar oag voor de emmer. Gauw kiepte ik de appels in 'n kartonne doas, in de emmer kwam bie de aore in 't gelid op de planke te staen. Toevallig passende'n wal kleure betreft goed bie de aore. Ik docht: Wal 'n bezit. Ik bin noe vuuf emmers riek. As noe de waeterleidieng ofge slole wordt, dan hoev'k gêên krimp te slaen. In dat gebeur de al gauw. In 'n mum \an lied had ik alle emmers \ol. Wat 'n riekdom. As iemand in India zuvel bie mekaore kreeg, dan gieng 'n direct waeter verko- ape. Toen ik even laeter naer de schure gieng, kwanr net m'n pasgetrouwde buurvrouwtje op de fiets thuus. Paniekerig zei ze: 'De waeterleidieng is ofge slole ee. Ik hao gêên droppel noe. Trouwes, ik hao mar êên emmer. Op dat moment had ik zo mit 'r te doeweii: gêên wae ter in mar êên emmer. Wat 'n aarmoe. 'Wacht mar', zei ik, in vlug haelde ik van m'n rieke overvloed 'n emirier voor d'r. Ze was t'r hêêl blieje mee. Laeter, toen d'r weer water was, brocbl ze de emmer weer bin m'n Ze toonde zich aarg dankbaer. Ik ze: Je mag 'm wel hoiiwe or'. Ik kond'r niet goed legen dat m'n buurvrouwtje in zoa'n emmeraarme stael verkeerde. In ik had 'r toch nog 'n paei. Mar toen ik de lege plek op de plank zag, besloot ik 'r zo gauw meugelijk weer 'n emmer bie te koapen! Gêên betere raed as voorraed. Al gauw wier m'n wens vervuld, want in de super- mart was 'n anbiedieng, nl. un emmer mil schóónmaekpakkel voor 'n zacht priesje. 't Gieng me naiutirluk om die emmer en de' rest nam ik op de koap toe. Mit welgevallen keek ik noe weer naer m'n goedgevul de emmerplank. Toen hoorde ik inêêns 'n stem achter me. Het bleek m'n zus te wezen. Ze keek de biekeuken 's roend en ik zag d'r blik richlieng einmers gaen. 'Meid', zei ze, 'wat hei joe daer 'n rij einmers siaen! "Wat mot je daermee?' Ik wist niet zo gauw wat te zaagen in zei zoiets van Jae, oenze club wil 'n verkoaping houwe in noe binne m'n alvast wat an 't spae- len.' Ze liep naer de plank, pakte d'r 'n emmer of in vroeg 'wat mot zoa'n emmer eigeluk opbrieiige?' 'O', zei 'k nonsjelaunt, net wat 'n gek t'r voor wil geve'. Jae', zei ze, 'ik ken d'r wel 'n emmer bie gebruuke'. 'Nou', zei 'k, 'weetje wat, neem 'm mar mee, die krieg je vam'n. Dat was 'n schot in de roos. Heur blieje, in ik was even van 't geëmnier of Ik besloot voor die plank in de biekeuken 'n ger- dien te maeken, zogenaemd om rommel an 't oag te ontrekken, mar in feite om de emmers voor gewenste blikken of te schaar- men. Noe mos ik mar gauw zie- je dat ik 't anlal weer op 't ouwe peil kreeg. Enuners genog in de weareld, dus dat zou wel lukke. Toen dr 'n maend laeter echt 'n rommelmart bie oens in de buutte was, besloot ik 'r heen te gaen. D'r was van alles te kust en te keur Je kon oak lootjes koapc. Voor êên guide, dus dat DEN BOMMEL - Tijdens de jaarlijkse verkoping door de Creaclub van de Hervormde kerk te Den Bommel wordt er verse vis gebakken bij hel ver enigingsgebouw naast de kerk. De verkoping wordt gehouden' van 10.00-15.00 uur. De koffie staal klaar. GOEDEREEDE - De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt morgen, zaterdag 3 november, weer oud papier en huishoudelijk karton op in Goedereede en Goeder eede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur goed gebundeld gereed te zetten. was gêên geld. Ik nam 'r êên, in wat dienk je wat m'n pries was...? Je raejt 't al: 'n emmer! Mar nel toen 'k me d'r op wilde gaen verheuge, gieng 'r 'n róód lichje bie m'n brande. Ik zag hel noe duudeluk in klaer: ik had 'n emmercomplex. In ik mar dienke da'k geweun was...!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9