Kapsalon Da Costa betrekt nieuw pand in Ouddorp Zeven uur vergaderen levert goedgekeurde begroting op Vervolg verhaal Slotavond 18e Omloop Goeree-Overflakkee POLITIE Bingo in de Victoriahal Verkoping vrouwenver. Herkingen Rectificatie jubileum concert Jedaja EiiiviinEn-tnEuws 0900-8844 Valse aangifte bedreiging Mannen aangehouden na tip Lastendruk neemt niet afin Dirksland Lastendruk Veiligheidsregio Nieuwjaarsfeesten Schoolzwemmen Groenbeheer Oude mannen PAGINA 6 DINSDAG 30 OKTOBER 2007 Ijanda en Tamara hebben voor hun kapsalon de rode loper uitgerold. OUDDORP - Na een aan tal maanden tijdelijk te zijn gehuisvest in eenpor- tocabin, kon kapsalon Da Costa Hair Beauty vorige week eindelijk het nieuwe pand op de hoek van de Molenblok en de Dorp- stienden betrekken. Het is het wachten waard geweest, want de kapsalon heeft nu de beschikking over een prachtig ingerichte ruimte, waarin zowel kappers- als schoonheidsbehandelingen plaatsvinden. Eigenares sen Leanda Bruggeman en Tamara van Weenen hielden zaterdag een feestelijke ope- ningsreceptie voor geno digden. Vanaf dinsdag is de kapsalon officieel geopend voor alle klanten. Door Dorien Kickert Na de wat verlate oplevering van het pand moesten de handen flink uit de mouwen worden gestoken om zo snel mogelijk de inrichting gereed te krijgen. Het werden soms lange dagen, maar het resul taat is er dan ook naar. In de ruime kapsalon zijn zes knip- plaatsen beschikbaar voor volwassenen en twee voor kin deren. Jan Bruggeman, die als woordvoerder optreedt namens Leanda en Tamara, is terecht trots op de nieuwe salon. "Wij hebben de kap salon modern, maar niet té trendy willen inrichten. Het interieur is volledig op maat gemaakt waarbij alle kleuren en vormen op elkaar zijn afge stemd." In de kapsalon wordt gebruik gemaakt van het merk Keune, met diverse lijnen, zoals Careline, speciaal voor de verzorging van het haar, en Blend, dat is afgestemd op gebruik door jongeren. Naast de kapsalon zijn, afgescheiden door een glazen deur, twee aparte ruimtes ingericht voor gezichts- en lichaamsbehan delingen. In de schoonheids salon is het ook mogelijk om voor een duo-behandeling te ï-hto: Darii'ii Knhit kiezen: een behandeling gezel lig met zijn tweeën tegelijk. Schoonheidsspecialiste Tama rinde Koels uit Brielle maakt in de salon gebruik van het Franse merk Matis, een merk van kwalitadef hoog niveau met een goede prijs-kwaliteit- verhouding. Om samen met de klant de huideigenschap pen te kunnen vaststellen, kan gebruik gemaakt worden van de Matis skincan. "Wij zijn zelf naar Parijs geweest om de kwa liteit van dit merk te testen", vermeldt Jan Bruggeman. Als cosmeücamerk is gekozen voor Puppa, het trendy Itali aanse merk dat steeds meer faam verwerft in Nederland. Voorlopig wordt gewerkt met negen personeelsleden, die eveneens in de Da Costakapsa- lon in Sommelsdijk werkzaam zijn. De Costa is echter voort durend op zoek naar nieuw en bekwaam personeel, dat aan de hoge eisen kan voldoen die Da Costa stelt. "We leggen de lat hoog, maar we willen onze klanten dan ook kwaliteit bie den", aldus Bruggeman. Op vrijdagavond 9 november wordt in m.f.g. Grutterswei te Oude-Tonge de feestelijke afsluiting van de 18'^ Omloop Goeree-Overflakkee gehou den. Tijdens deze avond zal het door de deelnemers bij eengebrachte sponsorgeld worden overhandigd aan de vertegenwoordiger van het goede doel, de nieuwbouw van het RonaldMcDonald huis Sophia Rotterdam, dat dit jaar aan de Omloop is verbonden. Tevens krijgt een drietal eilan- delijke doelen een cheque van 1.500 uitgereikt. Dat zijn Speeltuin de Flipjes, Het Tramproject van Stichting Podium Goeree-Overflakkee en het nieuwe onderkomen van Reddingsbrigade op de Grevelingen. Ook wordt bekendgemaakt welke loper het hoogste sponsorbedrag bijeen heeft gelopen; deze ont vangt een mooie prijs. Tevens wordt bekendgemaakt welke school het, hoogste bedrag bij eengebracht heeft. Verder zijn tijdens de slotavond Omloop T-shirts en DVD's te koop. Tijdens het officiële gedeelte van de avond, die om 20.00 uur begint, wordt ook afscheid genomen van de voorzitter en twee ad\iseurs. Na het offi ciële gedeelte is er voor alle aanwezigen volop de gelegen heid met elkaar na te praten en ervaringen uit te wisselen over de afgelopen Omloop. Tevens worden de videobeel den vertoond die tijdens de Omloop door FlakkeeNieuws zijn gemaakt. Lopers, vrijwilli- DIRKSLAND - De Stich ting Verenigd In Kracht houdt donderdag 1 november een bingo avond in de Victoriahal, Philipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superron- des worden gespeeld. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. gers en overige belangstellen den zijn deze avond van harte welkom. De 19'' Omloop staat gepland op 22 en 23 augus tus 2008. Wegens het grote succes zal dan ook weer een kinderomloop worden geor ganiseerd. e Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkeg STELLENDAM - Uit onder zoek is gebleken dat een jonge inwoonster van Stellen- dam een valse aangifte heeft gedaan. Nadat een achtjarig meisje maandagochtend aan gifte deed van bedreiging met een mes werd groot onderzoek ingesteld. Uit versahillende verhoren van de verdachte en verder onderzoek bleek dat het meisje uit Stellendam het verhaal verzonnen had. Hier op heeft haar moeder de aan gifte dinsdagmiddag ingetrok ken. Jeugd en geweld vormen een prioriteit voor de politie. SOMMELSDIJK - De poliüe heeft een auto staande gehou den met vijf mannen erin, na een tip dat er een vuurwapen in de auto zou zijn gezien. Zon dagmiddag rond kwart voor twee kreeg de politie de mel ding dat er een auto zou zijn met jongeren, waarvan er één een vuurwapen zou hebben. Politiemensen benaderden de auto op de Prinsesselaan en hield het vijftal aan, in de leeftijd van 19 t/m 25 jaar oud en afkomstig uit Dirksland Achthuizen, Middelharnis! Sommelsdijk en Herkingen. Zij werden overgebracht naar een politiebureau voor nader onderzoek. Eén van hen, een 21 jarige jongen uit Achthui zen, had een luchtbuks bij zich. Agenten namen de buks in beslag, evenals de bijbeho rende munitie. De man kreeg de proces-verbaal. Vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' van de Her vormde Gemeente te Herki^- gen houdt vrijdag 2 november van 14.00-17.00 uur en van 18.00-20.0 uur haar jaarlijkse verkoping in verenigingsge bouw Ons Huis aan de Kaai- dijk. Er is van alles te koop, zoals boeken, bloemen, koek, handwerken en creaspullen. Ook zijn er rommelkramen, kan er gesjoeld en gegrabbeld worden en is er enveloppen trekken. Verder is er een work shop voor kinderen en kan er geraden of mee geloot wor den voor leuke zelfgemaakt spullen. Om 19.30 uur wor den leuke spullen uit groot moeders tijd geveild. De kof fie met wat lekkers erbij staat klaar. De opbrengst is voor de Hervormde Gemeente van Herkingen. DIRKSLAND - Schoolzwemmen, de veiligheidsregio en de orde en veiligheid rondom de jaarwisseling. Dat waren donderdag de belangrijkste onderwerpen tij dens de bespreking van de programmabegroting 2008 door de gemeenteraad van Dirksland. Op de begro ting houdt de gemeente een kleine 24.000 euro over. Het Rijk heeft op het laatste moment nog 34.000 euro extra financiële ruimte toegevoegd. De burger gaat in 2008 11 procent meer OZB betalen. De raad keurde de begroting zonder tegenstem goed. Door Kees van Rixoort "Het heeft veel inspanning gekost om de begroting rond te krijgen", zei wethouder Robijn (PvdA) tijdens zijn kor te presentatie van de cijfers. "We hebben ambities genoeg, we willen heel wat bereiken, maar wat we doen heeft te maken met de kosten." Vol gens Robijn is de verhoging van de OZB "broodnodig". "Ik hoop op steun voor onze keuzen", trapte de wethouder af voor de urenlange vergade ring, "maar als u andere keu zes maakt, dan moet u daar wel reële dekking bij aange- De betere woninginrichting sinds 1920 Gedenipi Kanaal 105, Middeiharms, (0187) 48 2" 84 iww.hetbinnenhuismiddelharnis.nl Gemeentebelangen deed een poging om de raad te bewe gen tot zo'n andere keuze: minder lastendruk voor de burgers. De lokale partij stel de voor de rioleringsheffing minder te verhogen. Voor de "reële dekking" daarbij kreeg Gemeentebelangen echter de handen van de rest van de raad niet op elkaar. Die voor gestelde dekking bestond uit het opschonen van de begro ting, waardoor er niet - zoals de laatste jaren steeds het geval is - een substantieel overschot op de jaarrekening zou ontstaan. "Gemeentebe langen verwacht dat er ook ditjaar weer minstens 100.000 euro als overschot zal ont staan", aldus fractievoorzitter Leenders. "Het is gezien de afgelopen driejaar van lasten verzwaring niet meer te verko pen aan burgers dat er aan de ene kant lasten worden ver zwaard en dat aan de andere kant elk jaar zoveel geld wordt overgehouden en opgepot in de algemene reserve." Overigens had ook coalitie partij SGP enkele bedenkin gen. "Wij zijn van mening dat in de begroting 2008 te veel nadruk is gelegd op ver hoging van de opbrengsten, die automatisch een lasten verzwaring voor onze burgers impliceren", zei SGP-raadslid Markwat. "In onze optiek kan op bepaalde uitgaven worden bespaard, zodat de lastenver zwaring enigszins kan worden gereduceerd." Markwat noemde in dit ver band de vorming van de vei ligheidsregio, die in 2008 130.00 euro meer kost dan de trendmatige verhoging van nog geen 2 procent. 'Voor een deel - 40.000 euro - wordt deze kostenverhoging veroor zaakt door de stijging van het personeelsbudget van onze brandweer, maar voor het overgrote deel - 90.000 euro - wordt geen betere verklaring gegeven dan het moeten vol doen aan het onlangs vastge stelde basiszorgniveau." Ook de andere partijen hadden moeite met de gestegen kos ten voor de veiligheidsregio. "Dit gaat gigantisch de pan uit rijzen", zei PvdA-er Van der Vlugt. De hele gemeente raad ondersteunde dan ook een motie (van SGP, PvdA, Christenunie en Gemeente belangen) waarin het college de opdracht krijgt om "al het mogelijke te doen om budget- neutraliteit te handhaven en te voorkomen dat de kosten van onder andere afschrijvin gen en overhead onbeheers baar structureel toenemen". Burgemeester Stoop zei de motie als een ondersteu ning te beschouwen van zijn inzet om een en ander tegen zo laag mogelijke kosten te laten plaatsvinden. De toe name van de uitgaven voor de brandweer verklaarde hij uit onder meer de stijging van personeelskosten, opleiding en oefening, meerkosten in verband met arbo-wetgeving én van de samenwerking op Goeree-Overflakkee. Veel meer moeite had de bur gemeester met de motie van SGP en Christenunie over de handhaving van de openbare orde rond de jaarwisseling. Beide partijen pleitten voor meer toezicht en strenger optreden tegen overtredin gen en vernielingen tijdens de oudejaarsnacht. Het voor stel was om 50 procent min der geld te besteden aan de nieuwjaarsfeesten, die volgens SGP en Christenunie weinig toegevoegde waarde hebben, en het aldus bespaarde geld te besteden aan repressief optreden. Bovendien zou den de kosten van vernieling moeten worden verhaald op de vernielers. De motie kon rekenen op sympathie van CDA, WD en Fractie Huber. Deze fracties trokken hun steun echter in toen burgemeester Stoop, die verantwoordelijk is voor de openbare orde en veilig heid, zei de motie niet te kunnen uitvoeren. Dit omdat het inkopen van extra politie capaciteit voor het gesugge reerde bedrag niet mogelijk is, het verhalen van vernielin gen geen garantie biedt en een feest organiseren voor de helft van de kosten geen optie is. "Als je het doet, moet je het goed doen", zei Stoop over het laatste. Hij waagde te betwijfelen dat de feesten onvoldoende toegevoegde waarde hebben in het kader van de openbare veiligheid in de oudejaarsnacht. "De maat schappelijke schade vertoont de laatste vijfjaar een dalende lijn", aldus de burgemeester, "al is de winst niet exact te becijferen." Stoop kreeg sowieso de steun van de PvdA en Gemeentebe langen. PvdA-er Keuker: 'Te hard optreden zint me met. Wij zien meer in voorkomen dan in de harde hand." Leen ders (Gemeentebelangen) had een ander argument: "De gemeenteraad moet de bur gemeester faciliteren bij het handhaven van de openbare orde en veiligheid en niet voor de voeten lopen." Ook het schoolzwemmen was een hot item tijdens de zeven uur durende raadsver gadering. Het college wil de gemeentelijke subsidie met ingang van het schooljaar 2009-2010 afschaffen en daar mee ruim 28.000 euro bezui nigen. De SGP meldde daar geen problemen mee te heb ben. Markwat: "Gezien het feit dat het grootste deel - 90 pro cent - van de kinderen op de leeftijd dat met schoolzwem men wordt gestart reeds in het bezit is van één of meerdere zwemdiploma's, is het geven van subsidie voor schoolzwem men een zeer inefficiënte besteding van schaarse mid delen. Door middel van bij zondere bijstand zouden de ouders die de reguliere zwem les niet kunnen betalen veel effectiever kunnen worden ondersteund.',' De staatkundig gereformeer den stonden in deze opvat ting redelijk alleen in de raad. PvdA-er Keuker zei afschaffing van het schoolzwemmen onac ceptabel te vinden. "Afschaf fen past niet in de uitspraken van de raad met betrekldng tot het idee dat kinderen te weinig bewegen. Er is geen gymles zo bewegingsintensief als zwemles." VVD-er Zwanen burg zei "absoluut tegenstan der" te zijn van het stoppen van schoolzwemmen. Hij ver trouwde zijn collega-raads leden daarbij toe dat hij zelf als 6jarig jochie van de ver drinkingsdood moest worden, gered. Gemeentebelangen had geen enkel begrip voor het bezuinigingsvoorstel. "Wij kunnen niet begrijpen dat in een waterland als Nederland en specifiek op een voorma lig eiland, waar steeds meer waterbuffers worden aange legd door het waterschap, het schoolzwemmen wordt afgeschaft." CDA-er Sandee vond het ook "te kort door de bocht" en stelde voor het onderwerp te laten terugko men in de bespreking van de kaders voor de begroting van 2009. Leenders, die een amendement had ingediend om het schoolzwemmen te handhaven, constateerde dat het signaal was overgekomen, dat er voldoende draagvlak is en dat het onderwerp wat hem betreft volgend voorjaar opnieuw op de politieke agen da mag komen. Dat gebeurt, in samenhang met de overige .subsidies rond het zwembad. De gemeenteraad nam voorts met algemene stemmen een motie van de ChristenUnie aan om het openbaar groen in de gemeente een impuls te geven door het groenbe heersplan te actualiseren. "Ik zeg niet dat het nu slecht gebetirt", lichtte Struik de motie toe. '°We hebben een 6, maar we moeten streven naar een 7 of een 8. Snippergroen mag verkocht worden aan particulieren en de opbrengst daarvan kan dan terugvloeien naar het groenbeheer." De raad wist de aanvankelijk wegbezuinigde gemeentelijke communicatiemedewerker nieuw leven in te blazen. Een communicatiemedewerker is hard nodig om de partici patie van de burger te bevor deren en in het kader van de gemeentelijke samenwerking c.q. eenwording, zo luidde de redenatie. Een motie, weder om van Gemeentebelangen, om de communicatiemede werker niet te schrappen en te betalen uit het geraamde overschot op de begroting voor 2008 en deels uit de extra Rijksgelden, leidde tot de toe zegging van het college om de dekking goed te regelen. De gemeentelijke samenwer king c.q. eenwording kwam tussen de bedrijven vaker aan de orde. De PvdA presen teerde zich als de enige partij die niet is overtuigd van de meerwaarde van één eilande- lijke gemeente. Struik (Chris tenUnie) zei daar ook een kwaliteitsverbetering van de gemeenteraad van te verwach ten. "Het is nu toch een beet je een club oude mannen en leraren. De PvdA is niet voor samenvoeging, maar daar komen we op termijn wel uit", aldus Struik. Van der Vlugt zei daarop dat de samenvoeging niet veel verder komt dan samen huisvuil ophalen en het milieu controleren - een mening die overigens door burgemeester Stoop werd weersproken. "We komen er met zijn vieren niet uit", aldus Van der Vlugt. "Laat de pro vincie maar komen en zeggen wat we samen moeten doen." Een glimlachende Struik: "Dit lekt uit, de pers is er." Huber (Fractie Huber) had vragen over bijvoorbeeld Tuin Den Boer, plan CJinckerlandt en de ontsluiting van Her kingen. Zijn nabrander was voor wethouder Robijn: "De Fractie Huber hoopt dat de accountant volgend jaar wel een rechtmatigheidsverkla- ring afgeeft en als dat niet zo is, dat dan de betrokken wethouder de eer aan zich zelf houdt," De betrokken wethouder: "Deze wethouder gaat niet weg. Alleen als hij weggestuurd wordt, dan gaat bijweg." In tegenstelling met eerdere berichten in de media zal het jubileumconcert van het Chris telijk kinderkoor Jedaja niet op zaterdagavond 3 november in de Nieuwe Kerk te Zierik- zee plaatsvinden, maar op 10 november 2007 in de Her vormde Kerk te Dreischor. Ook de aanvangstijd is gewijzigd in 19.00 in plaats van 19.30 uur. De entree voor dit jubileum concert is gratis en iedereen is van harte welkom. -32- Daarna kunnen ze de dijk volgen, waaraan nog enkele arbeidershuizen staan, en dan langs een andere weg weer terug. Die weg kruist de hunne even voorbij het huis van Kees de Visser. Fransje's benen begonnen erg moe te worden. Toch stapt hij moedig met de anderen mee. De boerderijen stellen hen wel een beetje teleur, althans, zij moeten heel wat lopen voor de der tien cent die de hele omweg voor elk van hen oplevert. Maar Kees troost zichzelf en de anderen door hun voor te rekenen dat ze met zijn allen in elk geval meer dan een gulden opgelo pen hebben. Ze besluiten nu nog even bij Kees de Visser aan te gaan, en dan naar huis, want het zal wel bijna twaalf uiir zijn. Pier, die zijn koenkelpot zelf gemaakt heeft, en daar in het begin over heeft lopen opscheppen, tracht nog gauw het slappe vel, dat nu voor de derde keer losgeraakt is, weer over de koffiebus te span nen, maar hij kan het niet meer. voor elkaar krijgen. Hij eist van een van zijn zusjes dat zij haar koen kelpot aan hem geeft en ontketent daarmee een geduchte huilbui. Hrj dreigt haar op haar mieter te zullen geven als ze het niet dadelijk doet en haar smoel houdt bovendien, en dan geeft het arjne kind tegen wil en dank toe. Fransje voelt het bloed in zijn aderen koken. Hoe graag zou hij in dat valse gezicht van die Pier slaan. Hij wilde maar dat Kees het voor hem deed, maar die houdt zich afzijdig. Als ze ergens anders dan juist bij De Visser gingen koenkeien, zou Fransje zijn koenkelpot wel aan het arme kind geven, maar nu kan hij dat beslist niet doen. Ze stappen het bruggetje over - de grote jongens voorop, maar dadelijk daarachter Fransje, omdat hij meent dat hij hier de meeste rechten heeft. Even kijkt hij naar het plekje waar Kees de Visser enige weken geleden die tak voor hem afgebroken heeft. Ook al weert hij ook nu het begrip kerstboom resoluut uit zijn gedach ten, toch kan hij niet nalaten weer met bewondering naar de statige den- nebomen te gluren. Even later staan de guust in een kring rond de schoongeschuurde blauwe stoep. Het komt niet in hun hoofd op om zo maar met hun klompen op die stoep te gaan staan. En voor een gesloten deur geven ze hun laatste serenade. Weldra gaat de bekende glanzend- groene deur open en verschijnt een der dochters met een vriendelijk lachend gezicht. Haar ogen lopen de gezichten langs, en als ze Fransje ontdekt, knikt ze hem met een extra glimlach toe. Fransje krijgt er een kleur van, maar hij zingt des te harder om zijn verlegenheid te verbergen. Ja, hij zingt extra hard - behalve de laatste regels. Daar heeft hij een speciale reden voor. Fransje is een echt kind van zijn omgeving. Het feit dat hij uit Zeeuwse ouders geboren is en in een Zeeuwse omgeving opgroeit, is de oorzaak dat hij, zoals alle Zeeuwen, het onbewuste slachtoffer is van een typisch spraak verschijnsel. Zeeuwen spreken vaak de g uit als een b, en de b als een g. Zodoende heeft Fransje de hele mor gen al lopen zingen: Heef wat, gauw wat, kommende jaer awee wat! Maar hij heeft al eerder lopen bedenken dat het toch wel erg onfatsoenlijk is de mensen zo maar te vertellen dat ze gauw wat moeten geven. Maar omdat het vers dat nu eenmaal voorschrijft, heeft hij ook dat, zij het dan met enig bezwaar, maar aanvaard. Maar hier gaat hij dat beslist niet zin gen. Als ze aan die woorden toege komen zijn, moet Fransje opeens erg hoesten - zo erg, dat hij alleen maar de twee laatste woorden van het vers je mee kan zingen. Ziezo, hij heeft zijn ziel geen geweld aangedaan. Het meisje verdwijnt in de gang, en even later komen haar vader en moe der en de andere dochter met haar terug. Dat mossen julder nog es doen, zegt Kees de Visser op joviale toon. Ik ae julder nie goed ehoaren, want ik waz- ze net in de voorkaemer. De guust spugen zich nogmaals in de handen, en opnieuw verzekeren ze - en nu naar waarheid - dat ze al zo lang met de koenkelpot gelopen heb ben. Bij de laatste regels moet Fransje nodig zijn snotneus afvegen aan de mouw van zijn jas. En dan is het liedje uit. De vrouwe woelt in haar zak onder haar schort, en haalt een handvol stuivers voor de dag. Lachend geeft ze elk zo'n vierkant muntstukje, maar met opzet houdt ze Fransje voor het laatst. Haar hand is opeens leeg. Da's noe toch ok wat! zegt ze gemaakt verbaasd. Noe ae'k toch es ginièn stu- vertje mi. Ze wacht even om de uit werking van die woorden op Fransje's gezicht na te gaan, en vervolgt dan tegen haar man: jie ei zeker ok gin stuvertje in je zak? Ik ae niks aars as 'n kwartje, en a jie noe ok gin stuver eit, dan za'k dat kwartje an Fransje motten geven. Kees snapt de wenk van zijn vrouw, en zonder in zijn zak te voelen, zegt hij: Niè, moeder, ik ae gin stuver in de wereld. Dan stopt de vrouwe het glimmende kwartje in Fransje's natte hand, en die zegt stamelend: Dank je, vrouwe. De andere kinderen bedanken nog maals, en het moede troepje maakt aanstalten om te vertrekken. Fransje, oenièr kom je oans wee es opzoeken? vraagt een der dochters. Je mó wee es gauw kommen, oor! Fransje belooft het graag - meer met zijn ogen dan met zijn hakkelende woorden, en verlegen holt hij gauw de anderen achterna. Thuisgekomen rent Fransje, ofschoon doodmoe. Kees en Wantje voorbij den uze in. Vader en de grote jongens zijn al thuis, en het eten staat op tafel. Ze hebben blijkbaar al gebeden, want allen zijn al aan het eten. Vader, Poete, guust! roept Fransje. Kiek es oen óöp centen a'k ae! En 'k ae ok een groaten dubbel van de vrouwe van Kees de Visser ekregen! Hij rammeh het busje geld op en neer onder moeders neus. Allen kijken het opgewonden kereltje aan. Zijn wan gen zijn koud en rood van de frisse buitenlucht. En hij heeft een natte neus. Dag Fransje, zegt moeder, terwijl ze met haar grijze neusdoek zijn neus afveegt. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6