Imabo Esselink opent nieuwe kachelshowroom met feestelijke Vuur Vlam Dagen Jong Oude-Tongs echtpaar gaat supermarkt runnen Urker zangers en Chr. Gem. Eilanden koor concerteren in Middelharnis 'Ouddorp bouwt voor jong en oud' voor mensen die *ja' zeggen tegen nieuwbouw Verkeershinder op N57 en Haringvlietsluizen Bazaar Exoduskerk Verkoping vrouwen verenigingen 3D-materiaal en workshop Klaas Jan Mulder geeft orgelconcert in Oud-Beijerland Foto-expositie Maria Evers verlengd Website www.ouddorpbouwtvoorjongenoud.punt.nl in de lucht EiiAnDEn.niEiJW5 EIIIVI1DEI1-I1IE1JW5 Veel behoefte Andere projecten PAGINA 2 DINSDAG 30 OKTOBER 2007 MIDDELHARNIS - Imabo Esselink in Middelhar- nis opent met een grote kachelshow haar vernieuw de afdeling sfeerverwar ming. Deze toonzaal is uit gebreid zodat het bedrijf nog meer kachels, haarden en schouwen kan presente ren. Bezoekers kunnen tij dens de zogenaamde Vuur Vlam Dagen op vrijdag 2 en zaterdag 3 november de vernieuwde showroom bekijken. Daarbij eenma lige openingskortingen. Imabo Esselink warmt belang stellenden voor een kachel of haard alvast op voor de koude maanden. In de prachtig ver bouwde showroom is tijdens de show een enorme keuze aa.n gas-, hout- en elektrische kachels. Leveranciers presen teren extra modellen, zodat het gebruikelijke aantal voor beelden is uitgebreid. Imabo Esselink heeft alle stijlen in huis, van nostalgische kachel tot moderne designhaard. Tot die laatste categorie behoren de brede haarden. Centraal in de nieuwe showroom staat bijvoorbeeld een 1.60 meter brede Bellfire panorama- haard. Een trendy haard, maar wel met ouderwetse warmte en gezelligheid. Voor wie nog niet bekend is met Imabo Esselink, is de kachelshow een goed moment om eens kennis te maken met de sfeerspecialist in Middelharnis. Ook omdat het bedrijf op 2 en 3 novem ber 10 procent korting geeft op alle kachels en haarden. Desgewenst kan in overleg met Imabo Esselink de haard gemonteerd worden. Imabo Esselink is actief in alle sectoren van de bouw. Ieder een die bezig is met groot schalige utiliteitsprojecten of kleinschalige particuliere ver bouwingen kan bij het bedrijf terecht. Imabo Esselink is gevestigd aan de Industrieweg 35 in Middelharnis, telefoon 0187- 475 440. Meer informatie op www.esselink.nl. SOMMELSDIJK - Op vrijdag 2 en zaterdag 3 november houdt de Hervormde Exodus gemeente te Sommelsdijk haar bazaar met tal van activiteiten. Op vrijdagmorgen start de verkoop van oliebollen op de markt te Oude-Tonge en van af 16.00 uur zijn deze ook bij de Exoduskerk verkrijgbaar. Daarnaast is er een rommel markt, verkoop van boeken en kunst, en er zijn er beziens waardigheden en diverse activiteiten door en voor de jeugd. Op zaterdag wordt er ook gebakken vis verkocht. De bazaar wordt gehouden vrijdagvan 19.00-21.30 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. Moed en doorzettingsvermo gen, dat moeten de onlangs getrouwde Sander en Marieke Buth uit Oude-Tonge zeker wel hebben gehad. Na veel wikken en wegen zijn ze samen begonnen een supermarkt in Oud-Vosse- meer te runnen. De Plus markt op de hoek Molen straat/Cornells Frankenstraat in dit Zeeuwse dorp hebben Sander en Marieke omgezet in een Golff supermarkt en na een verbouwing en her inrichting hebben ze vorige week donderdagmorgen hun fraai ogende winkel officieel geopend. Sander en Marieke blijven voorlopig in ieder geval in Oude-Tonge wonen. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen<Sgebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracltarieven op aanvraag Sluitingstermijn zai^eiijS(e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail; j.villerlus@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Op zater dag 3 november a.s. hopen de vrouwenverenigingen 'Bid en werk' en 'Ruth' van de Gere formeerde Gemeente te Mid delharnis hun jaarlijkse grote verkoping te houden in de aula van de Prins Mauritsschool te Middelharnis. Verkocht wor den o.a. fruit, producten van de bakker, kraamcadeautjes, bloemstukken, geborduurde artikelen (u kunt ook zelf een artikel meenemen en naar keuze laten borduren), laag- geprijsde kinder- en dames- kleding, panty's, (sokken)wol, houten artikelen, speelgoed, snoep, enz. Er is een kofïie- hoek waar u ook een lunch kunt gebruiken, compleet met soep, slaatje, pannenkoek, broodje kaas of frikadel. De verkoping wordt gehouden van 9.30 tot 13.00 uur. De opbrengst is voor zending en evangelisatie van de Gen Gem. Elke eerste dinsdag van de maand bent u tussen 10.00 en 16.00 uut hartelijk wel kom in 'De Staver'. Op zaterdag 3 november a.s. hoopt de bekende organist Klaas Jan Mulder uit Kampen een orgelconcert te geven op het Van Oeckelen orgel in de Hervormde dorpskerk te Oud-Beijerland. Naast impro visaties en klassieke werken zal er ook ruimte zijn voor samenzang. De aanvang van het concert is om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.15 uur. Toegangskaarten zijn te koop bij de ingang van de kerk op de avond van het concert. Ook kunnen kaarten worden besteld bij Mission Music concerten, tel. 0187-603510, e-mail missionmusic@solcon nl. Meer informatie is te vin den op website www.mission- musicconcerten.nl. OUDDORP - De foto-exposi tie van een deel van het werk van Maria Evers uit Nieuwe- Tonge, wordt wegens suc ces een maand verlengd. Tot eind november is haar werk in 't Blaeuwe Huus van VW Ouddorp aan Zee te zien. Het bestaat voor een groot deel uit landschappen op ver schillende momenten gefoto grafeerd. Zelf noemt ze het 'momenten van verstilling'. "Ik ben een druk mens en vind rust op die plekjes, waar licht, water en wind, kleuring aan geven." Evers is te gast in het programma Uit de kunst van Kees Briek op donderdag 15 november van 20.00 tot 21.00 uur. Aanstaande zaterdag 3 november organiseert Mis sion Music concerten een groot Koor- en samenzang- concert in de Hervormde kerk aan de Ring te Mid delharnis. Aan deze avond werken mee Mannenkoor De Urker zangerso.I.v. Jacob Schenk, Chr. Gem. Eilan denkoor o.l.v. Peter Wilde man, terwijl de dirigenten Jacob Schenk en Peter Wil deman, ook solistisch, alle bei het orgel en de piano zullen bespelen. Het mannenkoor De Urker Zangers werd opgericht in februari 1968, met Frits Bode als dirigent en Klaas Jan Mul der als organist. Binnen afzien bare tijd zong het koor een gevarieerd programma met o.a. gospels, spirituals, gees telijke en klassieke muziek. Het koor groeide zeer snel, evenals zijn naamsbekendheid met als gevolg dat het door het hele land concerten gaf en dat plm. een jaar later een eerste elpee werd opgenomen. Talrijke medewerkingen bij allerlei gebeurtenissen en optredens voor radio en televi sie volgden. Er werd een speci ale televisiefilm door de NCRV gemaakt met als titel 'De Urker Zangers zingen van de zee'. Een aantal gevarieerde albums werd uitgebracht, bekroond met diverse onderscheidin gen. Het 10-jarig jubileumal bum, met medewerking van het Nederlands Radioorkest en lied- en orkestbewerkingen van Jef Fenders, mag een abso luut hoogtepunt genoemd worden. Inmiddels geniet het mannenkoor internationale bekendheid. Het maakte con certreizen naar Duitsland, Amerika en Denemarken en er kwamen concertverzoeken uit Zuid-Afrika. Na het plotse linge overlijden van Frits Bode in 1990 werd musicus en pro ducer Roelof Elsinga benoemd als dirigent. Met hem werden de eerste CD's opgenomen. Vaste begeleider werd Johan Bredewout. Sinds 2000 is Jacob Schenk (1973) de dirigent van De Urker Zangers. Schenk is een muzikale duizendpoot. Naast dirigent van meerdere koren is hij organist en pianist, zanger en panfluitist. Deze veelvormige muzikaliteit vormt een ideale combinatie met het veelzijdige mémnenkoor De Urker Zangers. Onder zijn lei ding heeft het koor intussen drie cd's uitgebracht. De Urker Zangers staan bekend om huii enthousiaste, gevarieerde, en spontane optreden in combi natie met hun kenmerkende, frisse en krachtige koorsound. Het Chr. Gem. Eilandenkoor kornt van Schouwen-Duive- land en repeteert elke maan dagavond o.l.v. dirigent Peter Wildeman in de Nieuwe kerk te Zierikzee. De aanvang van het concert is om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan open .om 18.45 uur. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt €7,50 en voor kinde ren t/m 12 jaar 3,50. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk, boekhandel Akershoek te Ouddorp en telefonisch bij Mission Music- Concerten, tel. 0187-603510, e-mail missionmusic@solcon. ni. Voor meer info over dit en meerdere Mission Music Con certen zie website \v\v\v.n\issi- onmtisicconcenen.nl. OUDDORP - Ondanks dat er in de gemeente Goedereede een aantal - kleinere - bouwplannen in ontwikkeling is, is het nog lang niet zo ver dat binnen afzienbare tijd aan de vraag naar betaalbare koop- en huurwoningen kan worden voldaan. De hoop van veel woningzoekenden is gevestigd op de ontwikkelingen van de 'Gronden Breen'. Het gaat hier om een gebied in Ouddorp Zuid dat ligt tussen de Waterweg, Havenweg en het Smalle Einde. Het plan lijkt te worden gedwarsboomd door de actiegroep 'Houd Oud dorp Mooi', die bestaat uit een aantal omwonenden die hun zorgen hebben over de ontwikkelingen. Als tegenre actie heeft een aantal Ouddorpers een website opgericht. Zij gaan een tegenactie ondernemen om alle voorgenomen bouwplannen ongehinderd door te laten gaan. Door Adri van der Laan Het lijkt erop dat een aantal inwoners van Ouddorp 'het zat' is om telkens wel met nieuwbouwplannen gecon fronteerd te worden, waarbij de uitvoering maar op zich laat wachten. De oorzaak van dit wachten is enerzijds de regelgeving van de provincie die bouwen op het eiland maar mondjes maat toelaat. Anderzijds drei gen de plannen vertraagd te worden door omwonenden die bezwaren maken tegen voorgenomen plannen. De voorlichtingsavond van de gemeente op 17 oktober over de ontwikkeling van 'Gron den Breen' zal de spreekwoor delijke druppel zijn geweest die de emmer deed overlopen voor de inmiddels opgerichte 'Initiatievengroep Ouddorp bouwt voor jong en oud'. Tijdens die bijeenkomst bleek dat er een aantal omwonen den v^n 'Gronden Breen' is dat zijn zorgen over de plan nen heeft uitgesproken. Later hebben zij zelfs een actiegroep in het leven geroepen: 'Houd Ouddorp mooi'. Deze actiegroep spreekt haar zorgen uit omdat ze bang is om een stukje authentiek Ouddorp kwijt te raken. "Het is begrijpelijk en ook een goed teken dat mensen betrokken zijn met hun omgeving en willen meedenken. Jammer genoeg ziet deze groep niet de mogelijkheid die er is om Ouddorp op deze plek voor velen nog mooier te maken", aldus 'Ouddorp bouwt voor jong en oud' op hun website. Op deze site leggen de ini- tiaüefiiemers van 'Ouddorp bouwt voor jong en oud' uit wat hün zorgen zijn. Ze wij zen erop dat uit een door de gemeente Goedereede gehou den enquête blijkt dat er voor jong en oud veel behoefte is aan woonruimte. Het bleek dat de grootste groep woning- behoevenden de starters zijn, die betaalbare woningen en huurwoningen zoeken. Maar er werd ook aangegeven dat er veel behoefte aan nieuw bouw is. Doordat er in Oud dorp vrijwel geen sprake is van natuurlijk verloop omdat de woningen die te koop staan meestal erg duur zijn en daar door voor de starters buiten bereik liggen, zijn veel starters genoodzaakt om uit te wijken naar elders. "Hier moet wat aan gedaan worden", aldus de initiatievengroep. "Er is in Ouddorp een schreeuwend tekort aan (betaalbare) koop woningen en huurwoningen, voor onder andere jongeren en ouderen". Verder stelt de groep op haar website dat de angst voor De Gronden Breen waarvoor een nieuwbouwplan i,> uniu.{f^f\ttfi. h>'.., v.n -:,ii ,ln I.;an het verliezen van een stukje authentiek Ouddorp niet aan de orde is omdat de gemeente en de woningbouwvereniging plannen hebben laten ont wikkelen die aansluit bij het karakter van de omgeving. "Het zal een wijk worden waar jong en oud met elkaar leeft in een setting waar het goede van het Ouddorp van toen samensmelt met de wensen van de mensen van het Oud dorp van nu. De gemeente Goedereede heeft als slogan 'Méér dan mooi'. Méér dan mooi zal deze wijk, in meer dere opzichten, ook worden. De reactie op 'Houd Ouddorp mooi' is dan ook: vve maken Ouddorp nog mooieri" aldus 'Ouddorp bowvt voor jong en oud'. Hoewel voornamelijk het pro ject 'Gronden van Breen" op Ouddorp in de belangstel ling staat, richt de initiatie vengroep zich ook op andere nieuwbouwprojecten in Oud dorp. Zoals Plan Oosterpark, waar al tientallen jaren lang over gesproken wordt. De acties van de initiatieven groep breiden zich steeds meer uit. Om hun doelstel ling te bereiken, zullen ze de media benaderen en komen er handtekeningenlijsten, die binnenkort te vinden zullen zijn op openbare plaatsen, zoals supermarkten en sport verenigingen. \'ia de website kan men infor matie over initiatievengroep invWnnen en ook kan er via de poll of in het gastenboek een mening gegeven worden. De initiatiefnemers voor deze actie komen uit verschillen de leeftijdsgroepen: Jan van Kempen, 60 jaar; Ellen Mas tenbroek, 58 jaar; Caroline Bosland, 28 jaar; Sandra van de Zande, 25 jaar en Kelly van den Hurk, 19 jaar. STELLENDAM - De komende weken zal er weer extra verkeershinder optreden op de N57 en de Haringvlietsluizen. Dit alles in verband met asfalteringswerkzaamheden en het inrich ten van een rotonde. Door de werkzaamheden wordt de N57 in beide richtingen afgesloten tussen de aansluiting Brielle (N218, Groene Kruisweg) en de aansluiting Stellendam (N215). Tussen de aansluiting Brielle (N218, Groene Kruisweg) en Hellevoetsluis wordt het verkeer omgeleid middels gele bebording, ter plaatse van de Haringvlietsluizen wordt verkeer over de parallelbaan geleid. Het wegvlak van de aansluiting Hellevoetsluis (N497) tot Stellendam zal woensdag 7 november 20.00 uur tot en met donderdag 8 november 05.00 uur en van donderdag 8 november 20.00 uur tot en met vrijdag 9 november 05.00 uur afgesloten zijn. Ter plaatse van de Haringvlietsluizen wordt verkeer over de parallelbaan geleid, begeleid door verkeersregelaars. Contactpersonen met betrekking tot deze afzetting zijn: Verkeerslo- ket Wegendistrict Rijnmond, Postbus 93 3100 AB Schiedam, telefoon: 010-2080562 of 010- 2080542, e-mail dzh-verkeersloketvmr@rws.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2