Succesvol concert en huldiging twee jubilarissen bij 'Advendo' provincie steunt Hnnovatiemanager^ niits aangesteld voor de ^gehele regio' Gegarandeerde zoetwatervoorziening Vervolg verhaal Fiori Musicali zoekt alten, tenoren en bassen Workshop striptekenen Diabetes? Suikervrij is uit de tijd Herfststukjes maken voor senioren ElllVtlDEtl-tllEUWS Innovatiemanager Grapje? Correct Ingezonden: PAGINA 6 DINSDAG 23 OKTOBER 2007 De twee jubilarissen worden gehuldigd door wethouder Petra 't Hoen. OOLTGENSPLAAT - Op vrijdag 12 oktober jl. was in de sfeervol ingericht zaal van gebouw 't Centrum te Oolt- gensplaat veel belangstelling voor het najaarsconcert van de gemengde zangvereniging 'Advendo'. Na de opening door voorzitter Gerrit Poortvliet werd het woord gegeven aan wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflak- kee. Zij was naar het concert gekqmen om twee jubilaris sen bij Advendo de gouden spelden op te steken en de bijbehorende oorkondes uit te reiken ter gelegenheid van het 40-jarig lidmaatschap van Advendo. De twee, de dames Kik-De Vos en Hotting-Bakker, waren zeer vereerd met het feit dat hieraan aandacht werd geschonken en dat de wethouder bereid was om de huldiging te verrichten. Wethouder 't Hoen prees de jubilarissen om hun inzet voor en getrouwheid in het repetitiebezoek en wist zelfs te vertellen dat één van de jubilarissen de eerste vrouwelijke tenor was bij Advendo! De zaal van het verenigings gebouw was stevig gevuld en iedereen was nieuwsgierig naar de prestaties die deze avond zouden worden gele verd. Want Advendo trad voor het eerst in eigen huis op met haar nieuwe dirigent Marlous Smit jr Het repertoire dat was gekozen straalde veel plezier uit en iedereen in de zaal kon zien dat het zingen bij Adven do weer ontspanning is gewor den. Het plezier in het zingen bleek overduidelijk bij het ten gehore brengen van de ver schillende nummers. Het gastkoor, barbershopkoor 'de Goose City Singers' uit Goes, bracht een zo uitmun tende voorstelling van zingen en bewegen en uitstraling dat het met een gul applaus door het publiek werd beloond. Het aardige was dat hier duidelijk twee manieren van het gebrui ken van de menselijke stem naar voren werden gebracht. Het barbershop koor had een uitstekende presentatie en een zeer kundige leiding in de persoon van Francis de Jonge. De dirigent zong ook nog solo en daarbij was goed te horen dat zij zelf ook in een kwartet zingt. De nummers 'Happy Together' en 'The Lion sleeps tonigt', maar ook het Neder landse nummer 'De Lente' vie len bij het talrijke publiek zeer in de smaak. Het orkest van Muziekschool Goeree-Overflakkee, aange kondigd als het Monumenten orkest, bracht drie nummers 'Eurovisie Tune', 'Te Deum' en 'Berceuse' van Fauré en een selectie uit 'Porgy and Bess' ten gehore. De deskundigheid van hun dirigent Piet Westhoeve bleek al snel toen de verschil lende klanken van de diverse instrumenten aaneen werden gespeeld. De avond werd afgesloten door Advendo met twee uit smijters, nl. 'Take me home, country roads' en 'Somewhere my love'. Daarna was er een verloting, maar niet nadat nog twee nummers als toegift wer den gezongen. Marlous Smit koos voor Java Jive' en 'Coun try Roads'. Na afloop .van het concert werd in de foyer van 't Centrum nog nagepraat en nagezongen. Een avond om op terug te kun nen zien. Nieuwe leden zijn bij Advendo hartelijk welkom. Het koor repeteert op dinsdagavond van 19.45 tot 22.00 uur in 't Centrum te Ooltgensplaat. MIDDELHARNIS - Het Chr Jong Kamerkoor Fiori Musi cali heeft nog plaats voor twee alten, twee tenoren en twee bassen. Voor de bassen wordt met name gezocht naar mensen die echt een laag bereik heb ben. Hoewel de gemiddelde leeftijd vai) het koor vrij jong is, is er geen leeftijdsgrens om op het koor te komen. Van belang is vooral dat de stem vitaal en zuiver is. Van de koorleden wordt verwacht dat ze hun partij grotendeels thuis al instuderen; het instudeer- proces verloopt snel. Het koor is een ambitieuze groep en heeft een breed repertoire op de lessenaar staan: van de Hohe Messe van Bach tot hedendaags werk van bijvoorbeeld Amerikaanse componisten als Whitacre en Lauridsen, tot de' grote Mis van Frank Martin, waar men nu mee bezig is. Wie interesse heeft, kan gerust eens een keer kijken en meezingen. De repetities zijn op maandag avond van 19.45 tot 22.00 uur in de C.S.G. Prins Maurits te Middelharnis. Wie meer wil weten, kan bellen naar dirigent S. van Wijgerden, tel. 0187-601605 of kijken op website www.fiori-musicali.nl. OUDE-TONGE - Vrijdag 9 november a.s.is er weer soos en een workshop voor jongeren van 10 t/m 15 jaar in het Info- centrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge, georganiseerd door de SWO en Companen. Het is een workshop stripteke nen. Een striptekenaar komt jullie leren striptekeningen te maken. Verder kun je ook internetten, darten, tafelten nissen of gewoon gezellig wat drinken met elkaar. Je bent van harte welkom van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname kost 2 p.p. Opgeven kan tot woens dag 7 november, telelonisch bij Lien Kamp: 06-12759427, of bij de SWO: 641344. In diverse plaatsen op de Zuid-Hollandse eilanden organiseert Careyn Keu zepakket de voorlichtings bijeenkomst 'Diabetes.' Suikervrij is uit de tijd' die door een diëtiste, zal worden begeleid. Er wordt informatie gegeven voor iedereen die belangstel ling heeft voor de huidige voedingsrichtlijnen bij dia betes. In Dirksland vindt de bijeenkomst plaats op dinsdagavond 20 novem ber a.s. De bijeenkomst is gratis en alleen toeganke lijk voor leden van Careyn Keuzepakket. Voor meer info en aanmelding kunt u tot 10 november telefonisch terecht bij Careyn Keuze pakket, tel. 0181 626226. Er leven vandaag de dag nog steeds fabels op het gebied van voeding bü diabetes mellitus. Deze fabels komen voort uit de tijd dat mensen met diabe tes vele beperkingen kregen opgelegd, die inmiddels zijn achterhaald. Het oude sui kervrije dieet is niet meer van deze tijd. Het is ook niet haal baar want veel voeding bevat van nature suiker, en al deze suikers hebben invloed op de bloedsuikerwaarden. Wat wel van groot belang is: een goede controle van de bloedsuikers. Als iemand suikerziekte heeft, hoeft hij in principe niet anders te eten dan de gezins leden. Er zal alleen meer op vetgebruik en regelmaat moe ten worden gelet. Een stukje fruit, een glaasje wijn, het kan best als u de juiste balans maar houdt! Uiteindelijk draait het om het samenstellen van een gezonde, gevarieerde voe ding, of iemand nu 'suiker' heeft of niet. Bent u nog geen lid? Eenjaar lidmaatschap voor u en uw gezin kost in 2008 17 (met machtiging) of 18.50 (met acceptgiro). Hiermee kunt u een neel jaar lang gebruik maken van het totale pak ket van Careyn Keuzepakket (zie website www.careyn.nl en bekijk of download de bro chure 'Keuzepakket 2007'. De brochure is ook telefo nisch op te vragen (zie boven staand tel.nr.). Het totale pak ket van Careyn Keuzepakket vindt u op de website. Op woensdag 31 oktober a.s. wordt een creatieve middag georganiseerd voor de senio ren van de gemeente Goeder- eede in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp. Onder leiding van Angelique Temming kunt u een mooi herfststukje maken. Graag zelf een schaal meene men. De aanvang is om 14.00 uur. Deelname kost 7,50 p.p. Opgave vooraf is gewenst. Dat kan t/m maandag 29 oktober bij mevr. J., Hoek, tel. 681780, of bij de SWO, tel. 641344. Ook bent u welkom als u niet mee wilt doen aan de creatieve activiteit, bijv om te sjoelen, koersballen of gewoon voor de gezelligheid een bakje koffie drinken. DEN HAAG/GOEDEREEDE - Eind augustus bracht een delegatie Staten- en GS-leden van de Provincie Zuid-Hol land een bezoek aan "de Kop van Goeree, op uitnodiging van de VEERO. De provinciebestuurders waren onder de indruk van het bezoek en van de activiteiten die ontplooid worden om het gebied een economische impuls te geven. Naar aanleiding van dat bezoek stelde de WD-fractie in de Provinciale Staten een aantal vragen aan Gedeputeerde Staten. In de dinsdag gehouden vergadering van Provin ciale Staten werden deze vragen door GS beantwoord. Door Adri van der Laan Op de vraag van de WD- fractie of het provinciebestuur ook de indruk heeft dat voor de Kop van Goeree de toeris tische belangstelling wat lijkt af te nemen, antwoordt het col lege bevestigend. De provincie geeft aan dat de Kop van Goe ree "één van de meest intensief bezochte vrije-tijds-gebieden van Zuid-Holland" is en daarbij een belangrijke rol speelt in de vrijetijdseconomie van de pro vincie. Maar dat uit verschil lende onderzoeken is gebleken dat door concurrentie de toe ristische bezetting onder druk is komen te staan. "De gemeenschappelijke recre atie-ondernemers hebben met de gemeente een visie ontwik keld op het verbeteren van de toeristische aantrekkelijk heid van het gebied. Die visie behelst het verbeteren van bestaande toeristische elemen ten, het behoud van de karak teristieken van het gebied en het medegebruik van natuur terreinen. "Is het college van mening dat deze plannen een goede impuls kunnen zijn voor het gebied met respect voor bestaande cultuur en natuur terreinen? En denkt u dat deze initiatieven een goede bijdrage zullen leveren aan de vrijetijds economie van ^uid-HoUand?", zo luidt een andere vraag van de VVD-statenfractie. Het Provinciebestuur geeft aan dat in het rapport 'Het moet en het kan andersl: Kop van Goe ree 2020: het nieuwe denken in ruimte, regels en exploita tie' van het Innovatieplatform Kop van Goeree veel initia tieven staan vermeld, "maar concrete projecten zijn (nog) niet genoemd. Op dit moment kan dan ook niet worden aan- gege\'en of de initiatieven een goede bijdrage zullen leveren aan de vrijetijdseconomie van Zuid-Holland". GS geeft aan te wachten op een nadere uitwer king van de initiatieven voor dat daarover een uitspraak kan worden gedaan. Verder vraagt de VVD-fractie of het Provinciebestuur bereid is om mee te doen met de aan stelling van een innovatieina- nager om de voorgestane ver anderingen te coördineren. Uit het antwoord van het col lege blijkt dat zij "mogelijk bereid" is een dergelijke inno vatiemanager financieel te ondersteunen. Maar zij stelt hierbij wel de voorwaarde dat de partijen hiertoe eveneens bereid zijn. Een andere voor waarde is dat een aan te stel len innovatiemanager dient te worden aangesteld en ingezet voor de gehele regio, waarmee het hele eiland Goeree-Over flakkee maar ook "de Zeeuwse kant van de Brouwersdam" wordt bedoeld. Verder dient er volgens het provinciebestuur te worden samengewerkt met 'andere initiatieven of ontwik kelingen, zoals 'Zicht op de (lievelingen', de ontwikkeling \an de zwakke schakel 'het Flaauwe Werk', de economi sche visie c.q. ontwikkeling van de Brouwersdam. De inzet van een innovatiemanager dient gekoppeld te worden'aan con crete, zichtbare projectresulta ten. De initiatieven op de Kop van Goeree kunnen, volgens C;S, aanspraak maken op subsidie. "Kijkend naar het gebied kun nen initiatieven die betrekking hebben op de Brouwersdam, de integrale ontwikkeling van (Ie prioritaire zwakke schakel Het Flaauwe Werk' alsmede het Deltagebied aanspraak maken op de financiële mid delen die beschikbaar zijn bin nen de Agenda Vrijetijd. In dit kader zijn de afgelopen perio de al diverse subsidies verstrekt voor initiatieven met betrek king tot de Brouwersdam". Tijdens het bezoek in augustus stelde Peter Grinwis in zijn toe spraak namens het Innovatie platform Kop van Goeree, dat hij twijfelde over het nut en de noodzaak van de Provinciale bestuurslaag, maar dat hij die mening wellicht zou herzien als de provincie haar coördi nerende rol voor de Kop van Goeree weer zou oppakken. Naar aanleiding hiervan gaf de toen aanwezige Gedeputeerde Joop Evertse aan dat hij als provincie pas zou inhaken als meerdere gemeenten niet deze plannen meedoen. Volgens de VVD-fractie werd dit door de aanwezigen toen "als een zeer koude douche ervaren". "Deelt het college de mening van de VVD dat dit een ernsti ge verspreking is geweest van de gedeputeerde, mogelijk in een poging met humor te rea geren op de serieuze inspan ningen van de betrokkenen?". Zo luidde de vraag van de libe rale fractie aan het college van GS. In haar beantwoording legt het provinciebestuur uit dat Evert se "engiszins grappenderwijs" reageerde, "met een knipoog naar de discussie die op het eiland wordt gevoerd over de gemeentelijke bestuurskracht". Uit de vragen van de VVD- fractie heeft de gedeputeerde inmiddels "afgeleid dat dit ver bale steekspel wellicht bij som migen tot het misverstaan van zijn intenties heeft geleid. Hij zal een en ander bij een eerst komende gelegenheid waarop hij met betrokkenen spreekt graag aan de orde stellen". Wel geeft het provinciebestuur aan dat Evertse correct heeft verwoord dat, "aansluitend op het coalitieakkoord, door ons college een lijn wordt ingezet die erop is gericht dat locale en regionale zaken in begin sel op gemeentelijk niveau en/ of in het kader van regionale samenwerking een plaats krij gen. De provincie opereert bovenregionaal en is niet in eerste aanleg de aangewezen bestuurslaag voor de directe behartiging van locale en regi onale vraagstukken. Dit afge zien van specifieke projecten waarmee de provincie in direc te zin bemoeienis heeft, zoals bijvoorbeeld de inrichting van het Zuiderdiep en de beoor deling van een plan als Delta Mare". In de beantwoording verdui delijkt het provinciebestuur dat "initiatieven gebiedsge richt, regiogericht worden ontwikkelcl in samenwerking met partijen als gemeenten. Kamers van Koophandel, het (cultuur)toeristisch-recreatief bedrijfsleven, brancheorga nisaties en dergelijke. Locaal draagvlak is van belang". In de achterliggende maanden hebben de ingrijpende plan nen in het Zuiderdiep om het landbouwgebied om te bouwen in een natuurgebied reeds vele pennen in beweging gebracht, waarbij ook de publicaties in het Eilanden-Nieuws een belangrijke rol speelden. Van Deltanatuur is alles in het werk gesteld om een eenmaal ontworpen plan a tors ou a tra vers door te drijven, zonder ook maar enigszins het oor te lenen aan redelijke argumenten die tegen deze plannen werden aangevoerd. Van andere zijde werden de landbouwkundige belangen terecht onder de aandacht gebracht, maar werd te weinig rekening gehouden met het mijns inziens helaas onjuist genomen kierbesluit, dat als noodzakelijk gevolg heeft dat in de waterhuishou ding op Goeree-Overflakkee een ingrijpende wijziging zal moeten plaatsvinden. Het oude inlaatpunt van zoetwater (bij het Dirkslandse Sas) komt bij het kierbesluit te vervallen en daar moet een nieuwe voor ziening voor komen. Daarover lees ik in Eilanden-Nieuws van 26 september 2006: "Het waterschap Hollandse Delta gaat een zoetwaterkanaal aanleggen met aan weerszij den natuurstroken. Het kanaal wordt acht kilometer lang en vijftig meter breed. Deze watergang zorgt ervoor dat de aanvoer van drink- en land- bouwwater tot diep in de Kop van Goeree gegarandeerd is. Dijkgraaf en voormalig VVD- kamerlid Jan Geluk betwijfelt evenwel of de deadline van 1 januari wel wordt gehaald. Ik maak mij zorgen of dat gaat lukken zegt hij in 'De water', een magazine van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat over waterbeleid en -beheer in uitvoering. Boeren moeten ongeveer 250 hectare vrucht bare grond verlaten, maar zij verzetten zich. Volgens Geluk verloopt het verwerven van de benodigde grond door de pro vincie stroef. De cruciale datum nadert snel, over 16 maanden is het al zover, terwijl er op dit moment nog geen spade in de grond is gestoken voor het kanaal. Geluk waarschuwt alvast dat als het aankopen van de grond plus het graven van het kanaal niet op tijd lukt, het waterschap "niet zal accepte ren" dat de Haringvlietslui- zen op een kier worden gezet. Hij bedoelt daarmee dat, als de gegarandeerde zoetwater voorziening niet gereed is, het waterschap zijn medewerking zal onthouden". Bij het tekenen van de bestuurs overeenkomst over het Zuider diep (Eilanden-Nieuws van 29 december 2006) herhaalt dijk graaf Geluk nog eens expliciet deze stringente en zeer juiste eis: "En we zijn het er allemaal over eens dat eerst de com penserende maatregelen op het eilaad gereed moeten zijn voordat het gewijzigde beheer van de Haringvlietsluizen in werking wordt gesteld". Dat is duidelijk taal en niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Hierbij wil ik wel onder het gereed zijn van de werken ook verstaan dat ze ook overeenkomstig de plannen getoetst worden of ze aan de gestelde verwachtingen (voldoende zoutwater voor het westelijke deel van het eiland) voldoen. Indien de zeer terech te eis van het waterschap moet worden ingewilligd, zal met het Rijk moeten worden onder handeld over uitstel van het Kierbesluit voor één of meer derejaren. Zulke onderhande lingen bieden tevens gelegen heid voor nadere bezinning over de ernstige gevolgen van het besluit. Indien het Kier besluit overeenkomstig de eis van het waterschap - en het zal logisch zijn dat de gemeente Goedereede en Dirksland zich daarbij aansluiten - wordt uit gesteld, vervalt ook de urgen tie voor een snelle uitvoering van de Zuiderdiep plannen. Alles komt dan in wat rustiger vaarwater en dat geeft tijd voor bezinning. Overhaaste beslui ten zijn zelden goed. Indien waterschap, gezamenlijk met de gemeenten, gelet op de noodzakelijke compenserende werken, hun terechte eis vast houden, geeft dat tijd voor bezinning. Die tijd kan benut worden om de ernstige tegen stellingen in het gebied zo goed mogelijk te overbruggen. Ir. H. van Rossum Charlotte de Bourbonlaan 6 3708 CC Zeist tel. 030-6915898 ■30- Ze draagt geen nachtpon, zoals Maria, maar een zwarte rok en een zwart jak. Goeienmorgen, zegt ze. Fransje rent op haar toe met zijn koenkelpot in zijn uitgestoken handen. Maar moe der pakt hem niet op. Ze gaat eerst op haar knieén voor de stoel zitten, vouwt haar handen, en buigt haar hoofd. Haar blote voeten steken wit vanonder haar lange rokken uit. Het is heel stil in den uze. Alleen de water ketel op de kachel staat zacht te zin gen en de klonk hangt nadrukkelijk te tikken. Daar vader en de grote jongens klaar zijn met eten, danken zij zacht voor zichzelf, en zijn gelijk met moeder klaar. Vader zet zijn hoed op en staat op. Hij kijkt Fransje aan en zegt: 't Za moai weertje worren vandaege, dienke'k. Zü je een brave jongen wezen, en netjes dankje zaen tegen de mensen as ze je wat geven? En kü je je vaesje nog, en kü je nog koen- kelen? Fransje knikt overmoedig van ja, en bedoelt dat als antwoord op vaders viervoudige vraag. Maar op de laat ste twee vragen kan hij eeii veel overtuigender antwoord geven. Meteen spuwt hij overvloedig in zijn rechterhand. Hij kan inderdaad geluid uit de rommelpot krijgen, maar hij heeft moeite met het rhythme, en dus vallen zijn dunne oempa's niet gelijk met de woorden van het lied. Wantje voelt zich gedrongen hem daar dadelijk opmerkzaam op te maken, en doet het hem langzaam en nadrukkelijk voor. Noe mö je 't alemaele es gelieke'doen, raadt Eine aan, en weldra is de kamer gevuld met een oorverdovend lawaai. Als het lied uit is, vertrekken vader en de jongens. Moeder heeft zich onder tussen aangekleed. Maria is ook opge staan, en alleen Arjaan ligt nog te sla pen op de zolder. Allee, guust, jeneigen gaen wassen! Fransje, jie ok! Je kunt zoa gin stuten eten mie zokke smerige anden. Kiek es oe vies as ze bin! Fransje kijkt in zijn hand, en moet moeder gelijk geven. Hij heeft zoveel speeksel gebruikt dat het langs het stijve rietje tot in de plooien van het vel is gelopen. Dat is daardoor ver bleekt en ziet er hoogst onsmakelijk uit. Maar Fransje dwingt zichzelf dat te aanvaarden als iets dat behoort bij het grote avontuur dat hem vandaag te wachten staat. Eindelijk is het negen uur. Hoewel de kinderen al uren gereed zijn, heeft moeder beslist verboden eerder op stap te gaan. Kü je begriepen, heeft ze gezegd, je zou de mensen nog uut baede aelen! Maar nu is het dan zo ver. Juist als de kinderen - warm geliileed, en met één want aan de linkerhand en één in hun zak, waarin ook nog 'n leeg Buis manbusje zit met in 't deksel een gleuf voor de centen - hun klompen aan doen bij de achterdeur, komen daar drie kinderen van Siene van Marien aan, met dezelfde uitrusting. Pier is er ook bij. Na een uitbundige weder zijdse begroeting besluiten ze als één groep langs de deuren te gaan. En daar het geen zin heeft bij elkanders huizen te koenkeien, zullen ze bij Wullemiene beginnen. Maar dan klin ken er stemmen en voetstappen naast het huis, en even later verschijnen Neeltje en een ouder zusje, eveneens uitgerust met een koenkelpot. Zon der toestemming te vragen sluiten ze zich bij de anderen aan, zodat ze nu met zijn achten op Wullemiene's deur toestappen. Weldra khnkt het achtstemmig koor boven het doffe gerommel van de koenkelpotten uit, en het valt geen van allen op dat ze reeds met de eerste regel de waarheid geweld aandoen. De woorden van het lied zijn nu eenmaal zo, en ze zetten slechts een eeuwenoud gebruik voort, dat op oudejaar de kinderen vergunt op een geoorloofde wijze om geld te bedelen langs de deuren. Wullemiene's deur blijft echter geslo ten tot de kinderen aan de laatste regel toegekomen zijn. Dan verschijnt haar nors gezicht voor een kier, en onwillekeurig vragen de guust zich af of er een emmer water over hen uitgegoten zal worden. Als de deur wat verder opengaat, zien ze dat de oude vrouw geen emmer gereed houdt, maar de babbelaarpot. Haar oude vingers graaien er in en delen dan aan ieder van hen een babbelaar uit, behalve aan Pier en Fransje. Ze klapt demonstratief het deksel op de pot en zegt tegen Pier: Jie krieg gin laabbelaer van me. Jie bin vee te groat schoft, en schoften bin gin babbelaers waerd. Pier krijgt een rode kleur en schaamt zich bijna dood tegenover de andere guust, die allen jonger zijn dan hij. Maar hij durft niets terug te zeggen. Fransje, die een hekel aan Pier heeft, voelt heimelijk een vals leedvermaak. Wullemiene heeft nog een babbelaar in haar hand, en hij begrijpt dat die voor hem bedoeld is. Maar voor ze die aan hem geeft, steekt ze haar arm onder haar schort en woelt met haar hand in haar zak. Ze diept er iets uit op en vraagt dan aan Fransje: Wae is je centedoaze? Zenuwachtig trekt Fransje het busje uit zijn zak, tegelijk met de zwarte want, die tussen zijn klompen valt. Hij houdt het doosje op, meer om het Wullemiene te laten zien dan om een onverwachte gave in ontvangst te nemen. Wullemiene steekt zelf het geldstukje door de gleuf, en de kin deren zien nog net dat het een stuiver is. Dan gaat de deur weer dicht. Even staat het groepje stil om de vreemde, eerste ervaring te verwerken. Pier is de eerste die zijn spraak hervindt. Smalend zegt hij: Laet dat ouwe wuuf noe gauw verrekken mie der kleverige rotbabbelaers. ik kan tuus net zövee babbelaers freten a'k mae wille! Geen der anderen antwoordt op die ruwe woorden, ook al voelen ze de dubbele steek maar al te goed. Ze weten dat Pier een bazige opschep per is, en gunnen hem zijn verne dering van harte. Nu schuifelen ze naar Tona's huis en verwachten daar hoogstens eveneens een babbelaar, die bovendien misschien nog wel aangebrand is. Maar ze vergissen zich deerlijk. Om de een of andere reden is Tona in een buitengewoon goe de stemming, en nauwelijks zijn ze hun lied begonnen, of de deur gaat al open en Tona staat daar met een brede glimlach op haar welgedaan gezicht op het groepje neer te zien. Zodra het lied uit is, schommelt ze den uze in en komt met een mandje gele appels "terug. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6