w Scoutinggroep Jan Joosten ook 'in de lucht' tijdens de vijftigste JOTA/JOTI Juf Marjolein trouwt! Mini scrapboekjes voor Sofia Kinderziekenhuis bij De Wurft Kreatief Ophalen oud papier Nieuwe-Tonge Ds. J. Joppe spreekt in Beth-El kerk Hobbybeurs Kerkdiensten Ger. Gem. EIIAriDEtl-IIIEUWS Urker zangers en Chr. Gem. Eilandenkoor concerteren in Middelharnis Dienst voor Belangstellenden Handwerk- verkoop in De Goede Ree Thema- bijeenkomst 'Een dagje ouder...' Groep zit nog steeds dringend verlegen om meer leiding Reformatie herdenking Middelharnis Jan Goemaat weer in gemeenteraad EIÜVriDEtl-tllEIJWA 'Scrap a little sunshine!' Grondige voorbereiding RGL Radio Leiding Burgemeester PAGINA 2 DINSDAG 23 OKTOBER 2007 W Gests Het begon allemaal bij Ger ry van de Velden. Mocht u zich afvragen: Wie is Gerry van de Velden? Nee, ze is geen bekende. Deze vrouw is afkomstig uit Brabant. En... ze was ooit ernstig ziek. Waarin die ziekte resulteer de en hoe deze vrouw velen inspireerde, daarover gaat dit artikeltje. We luisteren naar het enthousiaste ver haal van Ma Markwat van De Wurft Kreatief, en zij hoopt dat het veel lezers ook zal inspireren. Door Heleen Buth Toen Gerry, eenmaal ernstig ziek, in het ziekenhuis werd opgenomen, had ze van thuis een ongekend waardevol voor werp meegenomen. Het was een door haarzelf gemaakt scrapboekje, waarin ze alle mensen die haar lief en dier baar waren, iets moois, leuks, of liefs had laten plakken of schrijven. Dit boekje, hoe klein ook, heeft door zijn inhoud voor Gerry veel betekend. Nu gaat het weer beter met Gerry, maar ze koestert het boekje nog steeds, en... de ondersteunende ervaring van haar eigen scrapboekje wil ze graag delen met lotgeno ten. Daarvoor besloot ze richting de vele hobbywinkels die Neder-' land rijk is, het idee te lanceren om workshops te organiseren waar deelnemers een scrap boekje kunnen maken voor ernstig zieke kinderen in het Sofia Kinderziekenhuis. Ook De Wurft Kreatief in Dirksland deed mee, en gaf workshops waaruit wel meer dan vijftig scrapboekjes voortkwamen, die allemaal worden uitge deeld aan doodzieke kinderen. Een beetje zonneschijn in hun trieste bestaan. Daarom heet het project ook: 'Scrap a little sunshine!' Behalve een boekje voor een ziek kind, mocht elke cursist ook een boekje voor zichzelf maken, maar ook dat kon uiteraard aan een ziek kind worden gedoneerd. De actie loopt tot eind oktober 2007, dan worden alle boekjes uit heel Nederland naar het ziekenhuis gebracht. En er zijn al meer ziekenhuizen bereid gevonden om aan de actie mee te doen, o.a. Het Amphia Ziekenhuis in Breda. Gerry's initiatief is inmiddels wereld wijd bekend en zelf is ze ook buiten de landsgrenzen aan de slag gegaan, onder andere in Engeland, Portugal en Cana da, waar haar idee ook gewel dig aanslaat. Waar een ernstige ziekte toe kan leiden! Om een indruk te geven van wat er met scrappen zo al kan worden gedaan, komt van Ma Markwat, van De Wurft Kreatief, een groot fotoalbum tevoorschijn, waarbij blijkt dat de mogelijkheden van scrap pen eindeloos zijn. Wie er meer van wil weten zou eens even naar binnen moeten lopen, je wordt meteen enthousiast als je het fleurige werk ziet! Zaterdagmorgen 27 oktober a.s. zullen vrijwiUigers van de Hersteld Hervormde gemeen te van Nieuwe-Tonge het oud papier weer ophalen. Gelieve het papier uiterlijk 9.00 uur aan de weg te zetten. STELLEN DAM - Op donder dag 25 oktober belegt man- nenvereniging 'Calvijn' een kerkdienst in de Hersteld Her vormde 'Beth-El' kerk te Stel- lendam, waarin ds. J. Joppe uit St. Maartensdijk hoopt voor te gaan. Er zullen twee collectes worden gehouden. De aan vang is om 19.00 uur. OOLTGENSPLAAT - Op Zaterdag 3 november a.s. wordt in verenigingsgebouw 't Centrum te Ooltgensplaat weer een hobbybeurs gehou den. Voor klein en groot is veel te zien en te koop, zoals tiffany, poppenkleertjes (Baby Bom e.a.), Kaartenmateriaal (3D enz.), feestartikelen, zelfge maakte sieraden, geborduurde cadeauartikelen, siergebak van gips e.a., schelpenkransen, snuisterijen, kaarten, enz. De beurs duurt van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. OOLTGENSPLAAT - Dinsdag 23 oktober, 19.30 uur, ds. G. van Manen (bed. H.D.) MELISSANT - Donderdag 25 oktober, 19.30 uur, ds. G. Hoogerland. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten l<an de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Depressief, angstig of gespannen? Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Haringvliet Tel. (01871611680 E-mail: info@gestaltnet.nl Website; www.gestaltnet.nl Op zaterdag 3 november a.s. organiseert Mission Music- Concerten een grote Koor- en samenzangavond in de Her vormde Kerk aan de Ring te Middelharnis. Aan deze avond werken mee Mannenkoor De Urker zangers o.I.v. Jacob Schenk, het Chr. Gem. Eilan denkoor o.I.v. Peter Wildeman, terwijl Jacob Schenk en Peter Wildeman ook beide het orgel en de piano zullen bespelen. Het belooft een zeer gevarieerd concert te worden waarin een breed publiek zich zal weten te vinden. De aanvang van het concert is om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 18.45 uur. De toegangsprijs voor volwas senen bedraagt 7,50 en voor kinderen t/m 12 jaar 3,50. De kaartverkoop voor dit con cert is reeds in volle gang. Toe- gangskaarten zijn te koop bij de boekhandels Van der Boom te Sommelsdijk en Akershoek te Ouddorp en telefonisch via Mission Music-Concerten, tel. 0187-603510, e-mail. mission- music(Ssolcon.nl. Voor meer info over dit en meerdere Mis sion Music concerten zie web site www.missionmusicconcer- ten.nl. STELLENDAM - Zondag avond 28 oktober zal in de Gereformeerde Kerk te Stel- lendam een dienst voor belang stellenden worden gehouden. Een ieder die nader kennis wil maken met de kerk en alles wat daarin gebeurd wordt hiervoor uitgenodigd. Ds. Kant zal een korte overdenking houden over het thema Geloof Hoop en Liefde. Medewerking zal worden verleende door het gospelkoor Per Amore. De dienst begint om 18.30 uur. SOMMELSDIJK - In de hal van verzorgingshuis De Goe de Ree zal op 26 oktober een handwerkverkoping worden gehouden. De handwerkgroep van het verzorgingshuis heeft weer heel veel mooie en leuke spulletjes gemaakt, ook spe ciaal voor Sint Nicolaas en de feestdagen. Bijvoorbeeld knuf fels, mooie kleedjes en loper- tjes voor op tafel, schorten, theedoeken, tafellakens, sok ken, enz. De verkoping wordt gehouden van 9.30-15.30 uur. MIDDELHARNIS - Phila- delphiaSupport organiseert maandag 29 oktober een bijeenkomst met als thema 'ouderwordende mensen met een verstandelijke beperking'. De themabijeenkomst wordt gehouden in D'n Duyt, Ste neweg 1 te Middelharnis en begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. De avond is bedoeld voor zowel familieleden als voor mensen die werkzaam zijn in de zorg voor (oudere) mensen met een verstandelijke beper king. In 2011 is 40% van de mensen met een verstandelijke beperking vijftig jaar of ouder. Een groot deel van hen wordt dement en/of krijgt de ziekte van Alzheimer. Tijdens de bijeenkomst wordt aandacht besteed aan signalen en ver schijnselen, maar ook aan de gevoelens die zulke ontwikke lingen oproepen bij de mensen om de verouderende persoon heen. Ook wordt ingegaan op het belang van vandaag al na te denken over de oude dag. Wie meer wil weten kan con tact opnemen met Mirjam van den Hoek, regioconsulent PhiladelphiaSupport, tel. 078- 613 36 73, e-mail: zuidwest® philadelphiasupport.nl. OUDDORP - Wereldwijd werd vrijdag en zaterdag door de scouts de vijftigste Jamboree on the air en Jamboree on internet (JOTA/JOTI) gehouden. Vrijdagavond open de minister-president Balkenende dit evenement voor Nederland. Internationaal hebben tijdens het weekend meer dan anderhalf miljoen scouts via internet of met behulp van radiozendamateurs met elkaar contact gehad. In Nederland namen 25.000 scouts aan het evenement deel. Onder hen waren ook de scouts van Scoutinggroep Jan Joosten te Ouddorp. Tekst en foto's: Adri van der Laan Tijdens de Wereld Jamboree van 1957 is het is het idee ont staan om jongeren wereldwijd op een goedkope manier met elkaar in contact te brengen. Door de opkomst van het internet is er parallel aan de JOTA de JOTI ontstaan: de Jamboree On The Internet. De jongeren leggen hierbij contact via het internet. De JOTI werd dit jaar officieel voor de elfde keer gehouden. Veel Neder landse Scoutinggroepen com bineren beide manieren van contact maken. Zo was dit ook het geval bij Scoutinggroep Jan Joosten bij hun onderkomen naast het voetbalveld van WFB aan de Hofdijkseweg. Het evenement voor de JOTA/ JOTI vergde een grondige voorbereiding. Er diende allereerst een toren te wor den gebouwd waar bovenop de antenne voor de zender diende te worden geplaatst. In de voorafgaande weken werd de toren gebouwd, die vrijwel geheel is opgetrokken van houten palen die onder ling met touwen zijn verbon den. Volgens de leiding was de toren vorig jaar hoger, maar als hij maar boven de omringende bomen uitkomt, is het hoog genoeg om voldoende bereik voor de zender en het draad loos internet te hebben. En via de antennes in de ruim den meter hoge toren kon men de coUega-scouts bereiken. Ver der moest ook het clubgebouw gereed worden gemaakt, want het evenement ging ook in de nacht van vrijdag op zaterdag door. Zo'n dertien scouts en hun begeleiders hebben de nacht in slaapzakken in het gebouw doorgebracht. Verder diende het gebouw gereed gemaakt te worden vo.or de andere activiteiten die rondom het evenement plaatsvonden. Vrijdagavond zond 'de buur man', Radio Goeree Lokaal, uit vanuit het clubhuis van de scouts. De kinderen mochten zelf ook een deel van het pro gramma verzorgen. En in de ochtenduren kreeg men een rondleiding door het gebouw van deze lokale omroep. Dit werd door alle betrokkenen als heel positief ervaren. Het radiomaken sloot naad loos aan bij de hoofdactiviteit van dit weekend, en dat was het maken van verbinding met de andere JOTA/JOTI deelne mers elders in de wereld. Voor het bereiken van deze verbin ding hadden twee radiozend amateurs hun apparatuur en hun kennis ter beschikking gesteld. Wim Schipper legde via de zender samen met de aanwezige scouts contact met Onder leiding van zendamateur Wim Schippers werd cimtati gezocht met cvUega-scouts. andere groepen. Het bleek dat er ook buitenlandse deel nemers via de zender konden worden bereikt, maar door het ontbreken van voldoende ken nis van de Engelse taal wer den er voornamelijk contacten gelegd met collega's in Neder land. Sinds vijfjaar is naast de con tacten via de zender (JOTA) ook het contact via internet (JOTI) erbij gekomen. Op een aantal computers, waarvoor het computerbedrijf Wimood uit Goedereede had gezorgd, konden de scouts chatten met hun mede-scouts in het land. Van deze mogelijkheid werd druk gebruik gemaakt. Naast het in contact treden met andere scouts waren er nog meer activiteiten. Het kamp vuur op de speciale vuurplaats heeft dag en nacht gebrand en Met de soldeerbout aan de slag. daar omheen werden verschil lende activiteiten verricht. In het clubhuis was zaterdag ook ruimte om wat technische ken nis op te doen. Met behulp van een andere zendamateur. Kees Polderman, gingen de scouts aan de slag met elektronica. Hierbij zetten zij een eenvou dig lasergame in elkaar en een elektronische dobbelsteen. Wie de scouts dit weekend aan de slag zag, kwam erachter dat het stereotiepe beeld van de 'padvinder', die in korte broek en gewapend met een mes de natuur intrekt, allang achter haald is. Natuurlijk zijn de scouts nog wel in de natuur actief, want ze trekken er nog regelmatig opuit. Maar ze zijn toch met 'hun tijd meegegaan' zoals het afgelopen weekend bleek, waarin ze ook met de moderne technieken aan de slag gingen. De scoutinggroep Jan Joosten is niet zo groot. Toen er via de zender contact werd gelegd inet Scouting Hellevoetsluis kreeg men te horen dat die club maar liefst 250 leden had. Jan Joos ten is nog ver van dit aantal af. Secretaris Annelies Snijders verzekert dat het bestuur het momenteel niet zo erg vindt dat er niet zoveel leden zijn. "Ons grootste probleem is gebrek aan leidinggevenden. Wij gaan er van uit dat, als we meer lei ding hebben, er ook wel meer kinderen komen". Onlangs is het bestuur deels vernieuwd en het nieuwe bestuur wil er weer met nieuwe moed tegen aan om Jan Joosten een nieu we impuls te geven. Maar het bestuur erkent dat zij dit niet alleen kan en het zou dan ook graag meer leidinggevenden verwelkomen in het clubhuis te Ouddorp. De bestuursleden denken dat er verschillende oorzaken liggen in het gebrek aan leiding. "Iedereen heeft het druk en dan is het moeilijk om nog mensen bereid te krijgen die op zaterdag hun tijd aan de scouting willen geven", legt bestuurslid Frank Visser uit. Verder denkt hij dat, doordat het clubgebouw wat achteraf ligt, er niet zoveel bekendheid is met het scoutingwerk, wat toch een nuttige tijdsbesteding voor de jeugd is. Ook burgemeester Ger van de Velde die de scouts zaterdag middag met een bezoek ver eerde, verklaarde dat ze onder de indruk gekomen is van het scoutingwerk in Ouddorp. Het was voor haar de eerste kennis making met de scouts. "Ik was bij hun stand op de Markt in Goedereede tijdens de Monu mentendag en ik kreeg direct een uitnodiging voor deze dag, die ik natuurlijk graag aan vaardde". Tijdens haar bezoek kreeg ze gelegenheid om op de site van Jan Joosten een weWog te schrijven. Hierm schrijft ze dat ze "hele enthousiaste jon gelui" is tegengekomen. "Ik ben ontzettend blij dat deze mensen en de andere vrijwil ligers er de schouders onder willen blijven zetten om deze scoutinggroep weer een nieu we doorstart te laten maken. Volgend jaar bestaan ze 12,5 jaar en ik hoop dat de beno digde leidinggevenden worden gevonden en dat vele kinderen de weg naar deze leuke vereni ging weer weten te vinden in de toekomst". Wie meer informatie wil over Scoutinggroep Jan Joosten kan terecht op de website: www. janjoosten.nl. of bellen naar voorzitter Tom Coomans, tel. (0187) 681363 of secretaris Annelies Snijders, tel. (0187) 601726. De interkerkelijke herden king van de kerkhervor ming zal dit jaar a.s. don derdagavond gehouden worden in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Aanvang half acht. De opening wordt verzorgd door ds. A.A. Egas, predikant van de Chr. Ger. kerk te Mid delharnis. Aansluitend zal hij spreken over het themaLuther en de rechtvaardiging'. Ds. R.W. van Mourik, predikant van de Hervormde gemeente te Sommelsdijk, zal spreken over het thema 'Bedreigde vrijheid', ook zal hij de slui ting verzorgen. Medewerking wordt verleend door het Chr. jongerenkoor 'Psallite Deo' te Middelharnis o.I.v. Johan Nijsse. Organist Anton Wee- nink begeleidt het koor op het orgel en de samenzang wordt begeleid door de plaatselijke organist Paul Kieviet. De her denkingssamenkomst zal wor den uitgezonden via de kerkte lefoon van de plaatselijke ker ken. Tijdens de samenkomst zal er één collecte gehouden worden voor het door de Stich ting In de Rechte Straat ver spreide Spaanstalige magazine 'En la Calle Recta' in de Spaans sprekende landen. Het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'In de Rechte Straat' nodigt iedereen hartelijk uit om de herdenkingssamen komst bij te wonen. GOEDEREEDE - Vrij dagmorgen is bekend geworden dat Jan Goe maat weer als raads lid van de Christen- Unie zal toetreden tot de gemeenteraad van Goedereede. Nadat Miranda Grinwis- Driesse ontslag heeft aangevraagd als raadslid heeft het bestuur van de Christenunie Jan Goe maat benaderd. Na lang beraad en gesprekken met het bestuur van de Christenunie, waarin wederzijds vertrouwen is uitgesproken, heeft hij besloten de funcde van fracdevoorzitter weer op zich te nemen. Jan Goemaat was maart 2006, één week nadat hij was geïnstalleerd opge stapt wegens een ver schil van mening over het beleid van zijn partij. "Alles overwegende ben ik tot de conclusie gekomen dat ik het vertrouwen van het bestuur en steunfractie van de Christenunie heb en wil ik graag weer de belangen van de bewoners van Goe dereede behartigen", aldus Jan Goemaat. Hij zal in de raadsvergadering van don derdag I november geïn stalleerd worden. Donderdag 18 oktober gons de het in de school en voor al in groep 8 van C.B.S. De Hoeksteen in Ooltgensplaat van activiteiten en geluiden. Weken van voorbereiding en van grote geheimen waren al voorbij gegaanmaar deze dag was het hoogtepunt: Nu zou hun juf Marjolein eindelijk gaan trouwen! Reikhalzend werd bij de mooie, oude kerk van Goedereede uitgekeken naar de juf in haar bruidsja pon en naar haar man Gert. En de wind liet shngers en ballonnen vrolijk wapperen, toen de kinderen juichend het bruidspaar onder hun feestbogen liet doorwande len. Na de kerkdienst, werd het een gezellige boel in het Grevelingenrestaurant nabij Bruinisse. Tijdens de kinder receptie werd het bruidspaar nog eens flink in het zonnetje ffezet door de kinderen en de eerkrachten. Alles wat voor bereid was, kon nu worden gepresenteerd. Op creatieve wijze werd het bruidspaar alle geluk toegewenst! Dat juf Marjolein van den Nieuwendijk nu voortaan als juf van Nieuwaal moet wor den aangesproken in Oolt gensplaat zal in de komende tijd nog wel een beetje wen nen zijn. (foto.- Elm Feller)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2