w 3 Stot Markt verpleeghuis De Samaritaan brengt ruim€ 11.000 op Herfstritten bij RTM- trammuseum SGP-Jongeren Gkiedereede beleggen avond over de Koran 47011 EIIATID^-'liElJWS oomkojeugdhoekie@filternet.nl piMo "^on^t vnendeyt en vncnA'inncH Qktü^CY -f PSALMEN Qkto^tY J- Verenigingen 13ill|16| 6 3 liTiiël 6 iTTsTpi 21i 5 |1 17 14 'X^CTn^^etlkU Qktoi^tY 6 Een koffer vol herinneringen Na een aantal weken kan ik nu weer een jarige melden: Op 17 oktober hoopt Ton van Schaik (Stellendam) jarig te zijn. Van harte gefeliciteerd! ^K^HStns ZOOJ: s ün: Nog een week naar school en dan. alweer vakantie. Herfstvakantie. Wat gaat een jaar toch snel. Kim PAGINA 9 VRIJDAG 12 OKTOBER 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120" punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd wforden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Psalmen. Je kent er een heleboel. Je leert ze op school. Of op de zondagsschool Veel psalmen bezingen de grootheid en de macht van de Heere. Je komt heel veel lofpsalmen tegen. De grootheid, de macht en de majesteit van God kun je nauwelijks onder woorden brengen. Onze taal is eigenlijk te 'arm' om dat te kunnen verwoorden. Wat is het lijn, dat er lofpsalmen in de Bijbel staan. Je kunt het bijv. van harte meezingen als je in de bergen loopt: Hel ruime hemelrond Vertelt, met blijde mond, Gods eer en heerlijkheid. De heldre lucht en 't zwerk. Verkondigen Zijn werk. En prijzen Zijn beleid. Over psalmen kun je verschillende soorten puzzels maken. Jorina v.d. Vlugt (Sommelsdijk) maakte deze puzzel voor ons. In welke psalm èn in welk vers kun je de volgende (berijmde) psalmregels vinden? 1. Opent uwen mond. 2. 'k Hef mijn ziel, o God der goden. 3. Geloofd zij God met diepst ontzag! 4. Aardse machten, looft den HEER'! 5. Mijn ziel verheft Gods eer. 6. Looft God, looft Zijn Naam alom. 7. Zalig hij, die in dit leven. 8. Niets is, o Oppermajesteit. 9. Zelfs vindt de mus een huis, o HEER'. 10. Want hij zal zijn gelijk een frisse boom. 'Wij wisten even niet wat we moesten doen, dus hadden we maar puzzels gemaakt', schreven Corina en Willemien van Gurp (Ouddorp). Wat moet je doen? Al de cijfers stellen letters voor en die vormen samen vier woorden: 1 Y; 2 Z; 3 A; 4 B; enz. Tip: scliriji'op een blaadje eerst de 26 getallen met de bijbehorende letters. Albert van Lenten (Dirksland) Het lijkt erop dat ze de aapjes willen leren, dat ze niet aan de mensen mogen zitten. Ze zullen het vast niet fijn vinden om nat gespoten te worden. Leuk, voor je vader en moeder dat ze op de trouwdag van je broer opgehaald werden met een oude auto. Is de ruil van het 'petje' (een soort kuifje) nog doorgegaan? Sander van Lenten (Dirksland) Heerlijk hè, die oude verha len over vroeger. Je leert er toch weer wat van. Is er in Archeon ook een klooster? Ik kan me dat niet ineer herinneren. Wat 'n verschil lende soorten vogels hebben jullie: grasparkieten, rijstvo- gels, zebravinken, valkpar kieten, bourke-parkieten, kanaries, agaporniden en kwartels. Corina en Willemien van Gurp (Ouddorp) Skiën in Zoetermeer en als afsluiting wezen wokken in Rotterdam. Dat is gewoon een 'feestdag'. Fijn, datje het naar je zin hebt op de Prins Maurits, Willemien. Je moet toch even 'je draai' vinden op zo'n grote school. Huiswerk hoort erbij, Cori na. Samen veel plezier op school. Esther de Leeuw (Melissant) Verdrietig dat jouw oma gestorven is. Dat is altijd iets heel ergs. Het geeft niet dat je oplossingen niet precies aan het begin van de maand bij mij zijn: je hebt er de hele maand de tijd voor. Schrijf je de volgende keer even de straat en de postcode in je brief? Als je wilt mag je ook de vragen nog beantwoor den van de rubriek 'Een koffer vol herinneringen". De vragen staan er elke week bij. Je kunt ze dus steeds in de krant vinden. Kijk maar! Jacoline Tanis (Goedereede) Wat leuk datje dwarsfluit speelt. Lukt het een beetje? Ik ben minstens 4 a 5 keer zo oud als jij, maar hoeveel precies??????????? Een hele week niet werken op school, maar feest vieren kan toch niet? GrapjeIk begrijp het best: jullie heb ben natuurlijk allemaal leuke dingen gedaan, omdat de school verbouwd is. Ik heb erover in onze krant gelezen. Jorina v.d Vugt (Sommelsdijk) Soms is een puzzel wat moei lijker. Jij vond de doolhof- woordzoeker van augustus 8 erg moeilijk, begrijp ik uit jouw briefje. Jammer hoor, maar jasommige kin deren vinden het ook leuk om een moeilijker puzzel te maken. Ik probeer steeds te variëren met het soort puz zel, zodat iedereen zijn/haar favoriete puzzel kan maken. Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) In de vakantieperiode komt het vaker voor dat mensen de krant niet krijgen of de krant kwijt raken. Het geeft niet datje dan de puzzels niet hebt. Je krijgt gewoon het aantal punten voor de oplossingen die je opge stuurd hebt. Wat leuk dat je bij Jessica v.d. Houten in de klas zit en dat zij ook bij jouw op blokfluiües zit. Jullie Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. I. Hoe keetje? Ton van Schaik. 2. In welke plaats woon je? Stellendam. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders) Ik ben een dagje wegge weest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar welke beziens waardigheid in welke stad?????????? (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan? Daar gingen ze op een ouderwetse manier kaas verhandelen: met handje klap en praten om de prijs zo hoog mogelijk te maken voor de verkoper en zo laag mogelijk voor de koper. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Niet echt. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Weet ik niet. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? De lekkere tomatensoep en pudding die mijn moeder altijd maakt. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakantie? Dat ik erna weer naar school moest. 10. Wat vond je hei leukst/het mooist in de vakantie? Trekkertjesdag in Goede reede. 1Leer mij naar Uw wil te hand'len. 2. Oom Ko en tante Nel wensen alle puzzelaars van het jeugdhoekje een hele fijne vakantie. 3. a. (lijf) vos; b. (kop) kik ker 4. De heiligheid des Heeren (Exodus 39 30) 5. Opdracht 1: neushoorn - flamingo - dromedaris - luipaard - toekan - ijs beer Opdracht 2: 1.pelikaan; 2.kangoeroe; 3. nijlpaard; 4. haai; 5. klipgeit; 6. konijn; 7. mug; 8. olifant; 9. pinguïn; 10. uil; 11. neusaap; 12. otter; 13. haas; 14. tijger; 15. tapir; 16. panter; 17. eland; 18. giraffe; 19. koala; 20. okapi; 21. slang; 22. beer; 23. gorilla 24. panda; 25. paard; 26. das; 27. salamander; 28. arend; 29. sierduif. 6. a. (lijf) poes; b. (kop) gans 1. 1. psalm 9; 2. psalm 25; 3. psalm 84; 4. psalm 75; 5. psalm 116; 6. psalm 136; 7. psalm 150; 8. psalm 100; 9. psalm 81; 10. psalm 42 2. heerlijk (P.S. peper en deciliter hadden ook vet moeten staan) 3. a. (lijf) kikker; b. (kop) uil kunnen elkaar mooi stimule ren om de puzzels te maken. Heb je nog meer klasgenoot jes die puzzelen leuk vinden? Een pasfoto van vorig jaar vind ik geen probleem. Petra Bikker (Oude-Tonge) Jullie hebben op school echt veel leuke dingen: 1) kinderboekenweek met een bezoek aan de bibliotheek en een boekenverkoop in de aula; 2) uitreiking van de 2e ECO-schooivlag (is dat trein tje op zonne-energie nog geweest?); 3) dierendag met een bezoek aan een echte dierenarts (heb jij ook een echt dier meegenomen?); 4. projectweek met als titel 'Geheimen'. Als je het leuk vindt, moetje de volgende keer maar eens iets meer over deze dingen schrijven. 1. Abraham - Izak; 2. Maria - Martha; 3. Krith - Kison; 4. Kaïn -Abel; 5. Jordaan - Nijl; 6. Exo dus - Numeri; 7. Saul - David; 8. Andreas - Petrus; 9. Israël - Egypte; 10. Elia - Elisa; ll.Jozua -Kaleb; 12. Olijfberg- Hermon. SODOM - GOMORRA A B C 1 eer leer lever 'J sta staf staaf ore oren koren 4 las klas klaas 5 ach acht nacht 6. roe boer boter 7. ton noot nooit 8. eis reis serie VAKANTIE 6. a. (lijf) cavia; b. (kop) zeehond 7. 1. boogschutter; 2. landbouwer; 3. opperambtman; 4. opperschipper; 5. sterrekijkers; 6. medicijnmeesters. SCHAAPSHERDER 8. vakantie 9. a. (lijf) nijlpaard; b. (kop) konijn Adriaan Knuist (Sommelsdijk) heeft voor het eerst de 500 punten gehaald. Veel plezier met je bon, Adriaan! Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) heeft al verschillende keren een bon gekregen. Gefeliciteerd! In politiek Nederland wordt de laatste tijd veel gesteggeld over de Koran. Mensen als Geert Wilders van de Partij voor de Vrijheid willen dit heilige boek van de moslims verbie den wegens het haatzaaiende karakter ervan. Vergelijkingen met Mein Kampf van Hitler dringen zich op in de pohtieke discussie. Is de Koran werke lijk haatzaaiend? Een antwoord op die vraag hoopt dhr. G. Slootweg uit Middelharnis te geven op de avond van de SGP-Jongeren Goedereede die gehouden zal worden op zaterdag 13 okto ber. Natuurlijk zal er nog veel meer aan de orde komen. Op een politieke avond mag een link naar de christelijke poh- tiek uiteraard niet ombrengen. Welke houding moeten wij als SGP'ers innemen tegenover de moslims en hun Koran? Kan de SGP zonder problemen tegen allerlei islamitische geloofsui tingen stemmen of gooit de partij hiermee zijn eigen glazen in? De Islam is namelijk wel de snelst groeiende godsdienst ter wereld en wortelt ook in Nederland steeds steviger. U en jullie zijn van harte wel kom op onze SGP-Jongeren- avond, die gehouden zal wor den in verenigingsgebouw Eben-Haëzer aan de Preekhil- laan te Ouddorp. Na de pauze is er ruimschoots gelegenheid om met de spreker in discussie te gaan. De avond vangt aan om 20.00 uur. SOMMELSDIJK - "Druk, gezellig en voor herhaling vatbaar." Die woorden wer den regelmatig gehoord op de markt die onlangs in verpleeghuis De Samari taan gehouden werd. Veel inwoners van Goeree-Over- flakkee bezochten het ver pleeghuis. Dat de instelling eilandelijke bekendheid heeft, werd deze dag weer bevestigd. De rommelmarkt was natuur lijk dé grote trekpleister Eén uur voor de openingstijd ston den de kopers al te wachten, nieuwsgierig naar wat er alle maal te vinden zou zijn. Het carillon speelde, de markt begon. Even later kwamen de eerste kopers al naar buiten met een blij gezicht. Lampen, glaswerk, speelgoed, manden, alles kreeg een nieuwe eige naar. Naast de rommelmarkt hadden ook de medewerkers van de tweedehands kleding geen moment rust. Deze kle ding is mode en dan gecom bineerd met de lage verkoop prijzen, dat verklaart het suc ces van deze activiteit. Jong en oud genoot ervan. Maar ook de andere kramen hadden niets te klagen. De kaartenkraam toonde veel creativiteit. De liefhebbers van quilten kwamen helemaal aan hun trekken. Mooie handwerken van de enthousiaste quiltgroep uit Ouddorp konden gekocht worden én de loten voor een mooi quilt gingen grif van de hand. Op de boekenmarkt hing een echte boekensfeer! Veel Flakkeeënaars houden van lezen, dat was weer duide lijk te zien. En niemand ging met een lege maag naar huis. Iets lekkers bij de koffie, een versgebakken patatje of heerlijke erwten soep, velen lieten het zich goed smaken. Het was deze dag geen bazar en daarom waren er geen thema, kinderspelen en gebak ken vis. Toch bracht de markt 11.304,72 opgebracht. De oi^anisatie denkt al na over een volgende markt. Want van gezellige activiteiten, daar houdt men van in het verpleeg huis. De bewoners zien dan immers veel familieleden en bekenden en dat is altijd fijn. Velen hebben ervan genoten. Zowel de sponsors als de inspanningen van de mede werkers en vrijwilligers zijn onmisbaar voor de welzijns zorg! De organisatie is hen dan ook zeer erkentelijk voor hun inzet. Inleveren Om een grote rommelmarkt te kunnen blijven realiseren, kan elke donderdagavond tus sen 18.30 en 20.30 uur 'rom mel' worden ingeleverd in de schuur van De Samaritaan. Het gaat om bruikbare spul len die niet al te groot zijn, dus geen kasten, bedden, tafels stoelen, etc, maar ook geen computers. Ook kunt u hier voor terecht op de eerste don derdagmiddag van de maand; dan wordt u ook de mogelijk heid geboden om iets moois, iets leuks, curiosa of boeken te kopen. ?rach(ig is hef! iToorvjegen! 2fi gingen ij ook Ak jaar weer. Trond- heiin di( keer. Hooi mzt al iijn sfeile straatjes. £n dat hebben wc gewefen ook- Au(o kaduuk' Ho{or \üt! En wel (oen we naar bene den reden. Gelukkig reden we niet hard, dus konden «e op tijd de handreis er op (rekken. Nou, daar sta je dan ia een vreemd land waarvan je de taal niet kent' £n dan? Toch maar iemand aan speken. Maar die iemand kon ons niet verder helpen vanwege heel gebrekkig engels. Oan toch nog maar een keer proberen of we hem aan de gang krijgen. Ifandrem eraf, duwen en proberen te starten. £v€n slaat hij aan, maar al gauw erna valt hij weer ui(. Staan we weer. Fu stssn er geJukkig m^iiSzn die >o aardig >ijn om voof ons de Viking te bellen (de AI^W'B van iJoorwegen). Ja, en dan maar wachten. £n wachten. En wachten. Komt 'ie eindelijk! Oie man alles checken maar niets kunnen vinden en de auto nog nkt stSift^n. Dan maar mee naar de garage. Achter op de wagen rn^t s'n vijven erin en maar lachen. Kon de bestuurder eindelijk ook van de omgeving genieten {na ja, de mindere JDUurten van Trondheim). Ais je een beetje te hard tegen die hui>en aanleunf, vallen Se om. Eindelijk aangekomen bij de garage komt er een andere monteur kijken, ifij kijkt even onder de motorkap en... De auto doet hu ^'eer. Kunnen we weer weg. Oe volgende ochtend moesten we wel terug voor controle maar de motor liep weer als een ionnetje. Terug in rondheiiti >ijn we toch niaar een beetje onderaan de berg gebleven. OUDDORP-Tijdens de herfst vakantie hoeven de kinderen zich niet te vervelen. Clown Vico komt de kleintjes verma ken tijdens de stoomtramrit- ten bij het RTM-trammuseum op woensdag 24 oktober aan staande. Hebben ze daarna nog energie over, dan staat een springkussen tot hun beschik king of kunnen ze in de Remise in de weer met spelletjes. Uiteraard is ook in diezelfde remise, gelegen aan de noord zijde van de Brouwersdam (Grevelingenmeerzijde), de tentoonstelling van rollend materieel van de vroegere Rotterdamsche Tramweg Maatschappij te bezichtigen. Het museum heeft onlangs een uniek object aan de verza meling gerestaureerde trams kunnen toevoegen: een vol ledig in originele staat terug gebrachte bakwagen waarin vroeger bieten, kolen of graan vervoerd werd. Ter ere van dit vervoer is in de wagon een kleine expositie ingericht. Uiteraard wordt het verloop van de restauratie van deze goederenwagon uit 1898 ook belicht. Op het remiseterrein staat het al even unieke rij dend trampostkantoor P 291 ter bezichtiging opgesteld. De RTM-museumstoomtrams vertrekken om 12.00 u., 13.30 u. (boottram, met aanslui ting op de rondvaartboot MS Grevelingen) en 15.10 u. met stoom vanaf de remise. In de boottram bevindt zich dan ook postwagen P 291, waarbij de post tijdens de rit zal worden gesorteerd en postzakken zul len worden in- en uitgeladen op de stations en haltes. De laatste tram vertrekt om 15.55 u., getrokken door de al even historische dieseltractie. Toe gang voor zowel het museum als de tram bedraagt voor kin deren tot 12 jaar 3,50 en voor volwassenen 5, gezins- kaarten kosten 15 en voor de combinatie met de rond vaartboot (deze tocht over de Grevelingen duurt ongeveer twee uur en u bent met de tram rond 17.00 u. weer op het museum terug) zijn speci ale kaarten te koop (zie web site www.rün-ouddorp.nl). De RTM eindigt deze woens dag met een nieuwtje. Om 19.30 u. vertrekt een verlichte avondstoomtram voor een speciale rit over de RTM-mu- seumtramlijn. In samenwer king met Brasserie Pttit Paris verzorgt de RTM tijdens deze rit een uitgebreid hapje met een drankje. De kosten voor de avond rit mét verzorging zijn 15,- p.p., uitsluitend te beta len bij reservering. De deelna- mekaart wordt u toegezonden na ontvangst van uw betaling. Aanmelden kan alleen via e-mail, vóór 18 oktober 2007 naar info(5)rtm-ouddorp.nl. Zonder reservering heeft u wel toegang tot de tram. De normale toegangsprijs zonder arrangement wordt voor deze rit met I verhoogd. Rond 21.00 u. bent u uiteriijk weer terug bij de tramremise.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9