Vier scholen ontvangen Groene Vlag en 'promoveren' tot Eco-Schools 'Bomenbuurt' Middelharnis staat aan vooravond van grondige herinrichting U- MER rapportage beoordeelt natuurontwikkeling Zuiderdiep positief Extra woningen en nieuwe Daltonschool Arend-Jan van der Vlugt kandidaat wethouder Goedereede Cijfers vertalen, koers bepalen. gg^gttontfgtemoH Zaterdagavond- werk Politie rolt hennepkwekerij en hennep- drogerij op Christelijk streekblad op gereformeerde grotidslag Felicitaties Woningen boven school Fasen A— Visser Visser 80e jaargang Nr. 7651 Vrijdag 12 oktober 2007 DEN HAAG - Voor de natuurontwikkeling in de Zuiderdieppolders is een milieueffectrapportage opgesteld die positief is beoordeeld door een onaf hankelijke MER-commis sie. Dit betekent dat de gemeentes Goedereede en Dirksland verder kunnen met de benodigde planont- wikkeling. Voor de Zuiderdieppolders is een plan in ontwikiceling om 400 hectare agrarisch gebied om te vormen tot een zout intergetijdengebied met hoge natuurwaarden en moge lijkheden voor de recreatie. Tevens zijn er voornemens om een gezond en duurzaam watersysteem in te richten voor landbouw, natuur en recreatie door aanleg van een zoetwaterkanaal. Hiermee wordt een belangrijke bijdrage geleverd aan waterkwaliteit en waterkwantiteit op Cioeree- Overllakkee. De initiatiefnemers van het plan - de stuurgroep Deltana tuur, Waterschap Hollandse Delta en Rijkswaterstaat direc tie Zuid-Holland - hebben een milieuefïectrapport laten opstellen over de plannen voor de Zuiderdieppolders door ingenieursbureau DHV in opdracht van de Dienst Landelijk Gebied. Volgens de Wet Milieubeheer moet een dergelijke milieuelTectrappor- tage worden beoordeeld door de Commissie MER, een onaf hankelijk adviesorgaan van de ministers van VROM en LNV en het bevoegd gezag. De Commissie MER heeft geoordeeld dal in het milieu effectrapport Zuiderdiep alle essentiële infoiinatie aanwezig is. Hierdoor kaït het milieube langeen volwaardige rol spelen in de besluitvorming. De Com missie MER oordeelt tevens dat de alternatieven goed zijn onderzocht op de relevante milieuelFecten en op de effec ten op de landbouw. De Com missie MER heeft ook gekeken naar het door de Maatschap Biemond ingediende alterna tief 'Beter Plan Zuiderdiep'. Hierover zegt de Commissie dat dit alternatief niet voldoet aan de doelstellitigen voor natuur en water in dit project. Zij kan er dan ook mee instem men dat dit alternatief niet volwaardig is meegenomen in de milieueffectrapportage. Wel beveelt de Commissie MER aan om nog eens goed te bekij ken of de grond die vrijkomt bij natuurinrichting van de polders kan worden gebruikt voor aanleg van eilandjes in het Haringvliet. Op basis van dit positieve advies van de Commissie MER kiuinen de geineente- bestiuen van Goedereede en Diiksland de discussie over het alternatief'Beter Plan Zui derdiep' afronden en verder niet de vervolgstappen in de planontwikkeling. Komende maanden zullen alle reacties die zijn binnengekomen op het MER en het voorontwerp bestemniing.splan worden ver werkt. Met name de recreatie invulling van het plan vraagt nog de aandacht. In overleg met de partners zal een aange paste inrichtingsschets worden gemaakt. Op 30 oktober wordt deze gepresenteerd tijdens een informatieavond. De stuurgroep Deltanatuur bestaat uit de volgende organi saties: de ministeries van LNV en V&W, de provincies Zuid- Holland en Noord-Brabant, de Dienst Landelijk Gebied, het Waterschap Hollandse Delta, diverse gemeentes, Staatsbos beheer, de Vereniging Natuur monumenten en Stichting Het Zuid-Hollands Landschap. GOEREE-OVERFLAKKEE - Een opzienbarend voertuig reed donderdag over een deel van het eiland: de SOIOS. In dit vervoermiddel dat aangedreven wordt door zonne- energie zat een aantal betrokkenen bij het project Eco- School. Met dit milieuvriendelijk vervoer bezocht nien vier scholen waarvan de leerlingen en leerkrachten zich in de afgelopen tijd goed hebben ingezet voor het milieu op en rond de school. Deze vier scholen kregen het pre dikaat Eco-Schools en voor de herkenbaarheid werd op de scholen de bijbehorende Groene Vlag uitgereikt. Het zijn De Bron te Oude-Tonge, De Bosseschool en de Dal- tonschool te Middelhamis en De Molenvliet te Stad aan 't Haringfvliet. Door Adri van der Laan Eco-Schools is een internatio naal programma, dat opgezet is naar aanleiding van een confe rentie van de Verenigde Naties. Het doel van Eco-Schools is wereldwijd het "bevorderen en erkennen van de totale inspan ning van scholen op het gebied van duurzaamheid". Wereld wijd is het een succesvol pro gramma en ook in Nederland wordt er steeds meer aandacht aan gegeven. Het is kortweg de bedoeling om de jeugd al vroeg te leren bewust om te gaan met het milieu in en rondom de .scJiool. Organisatie De organisatie op het eiland is in handen van het ISGO, waarin de eilandelijke gemeen ten vertegenwoordigd zijn, de Coöperatie Deltawind en de deelnemende scholen aan het project. Vanuit de organisatie is er aan de scholen een informatiepak ket verstrekt en in de afgelopen tijd zijn de scholen aan de slag gegaan met de bewustmaking van de leerlingen. Dit gebeur de aan de hand van vertrekt lesmateriaal, maar ook spelen derwijs, door bijvoorbeeld het organiseren van een afvalmo- deshow of een zwerfvuilactie in de buurt van de school. Na een bezoek van een ver tegenwoordigster van Eco- Schools bleek dat de vier scho len in aanmerking kwamen voor de Groene Wimpel en het bijbehorende cerüficaat. De milieuvriendelijke SOI OS, vertrok toepasselijk van het kantoor van Deltawind in Oude-Tonge naar de school De Bron aldaar waar de eer ste wimpel werd overhandigd. Vervolgens trok men richting Middelharnis, naar achtereen volgens de Bosseschool en de Daltonschool. Extra cadeau Wethouder Peter Visservan de gemeente Middelharnis was bij de uitreiking op 'zijn' scholen eveneens aanwezig en hij wees op het belang van initiatief. Hij legde uit dat van de 30 scholen op het eiland er zeven hadden meegedaan aan de 'wedstrijd'. Vier van deze zeven haalden uiteindelijk de Wimpel. Hij sprak de hoop uit dat in de toekomst er nog meer scholen zullen meedoen. De scholen werden onder andere gecon troleerd op het gescheiden ophalen van afval en het op tijd De felbegeerde Groene Vlag wordt gepreseiilcerd dinn- xnihonda- I hser en directeur Eileen Willers ami de kinderen van De Daltonschool, die voor de gelegenheid in 'Daltonblauwe' shirtjes waren gestoken. FiiUi: Aibi viin dei Laan lager of uitzetten van de ver warming of de verlichting. Vis ser waarschuwde de leerlingen dat het behalen van de wimpel één is, maar dat het volhou den van het milieuvriendelijk gedrag moeilijker is. Voor de Daltonschool in Mid delharnis had Visser nog een 'cadeau' op zak. De school is al enkele jaren bezig met nieuw bouwplannen, maar dit lukte nog niet zo erg omdat het vast zat op procedures en regeltjes. Deze traagheid was zelfs zo erg dat Visser aangaf de laatste tijd met een boogje om de school was heengelopen omdat hij 'bang was' daar het proces wat langer duurde. Tijdens de uit reiking van de wimpel was hij blij dat hij kon verklappen dat er goed nieuws is: binnenkort kunnen de eerste handteke ningen worden gezet voor de bouw van een nieuwe school. Ook de directeur van Delta wind, Andries Middelbos, was niet met lege handen naar de scholen gekomen. Hij overhan digde de scholen een cheque van 500, die ze vj>or een 'milieuvriendelijk doel' kun nen besteden. Directeur Eileen Willers nam de cheque onder dankzegging in ontvangst en verzekerde dat het bedrag nog even zal worden bewaard, zodat het geld voor een voor ziening in het nieuwe school gebouw kan worden gebruikt. In de middaguren werd de school De Molenwiek in Stad aan 't Haringvliet bezocht, waar eveneens de vlag en het certificaat werd overhandigd. De drie andere deelnemende scholen die dit jaar de Groene Vlag niet ontvangen, zijn De Pannebakker te Nieuwe-Tonge, De Hoeksteen te Ooltgensplaat en Roxenisse te Melissant. Maar het ISGO verzekert dat zij er hard aan werken om vol gend jaar eveneens de Groene Vlag te ontvangen. MIDDELHARNIS - In het gemeentehuis van Middelhar nis hebben burgemeester De Vries van de gemeente Mid delhamis en directeur Simon van Nieuwaal van Woon- goed Flakkee afgelopen dinsdag een handtekening gezet onder een overeenkomst die zal leiden tot een herinrich ting van de Bomenbuurt. Als over enkele jaren het plan zal zijn voltooid, zal de buurt een gedaanteverwisseling zijn ondei^aan en zal een gloednieuwe Daltonschool in de woonwijk zijn geïntegreerd. Door Adri van der Laan Het gebied van de Bomenbuurt dat wordt heringericht, wordt begrensd door de Kastanjelaan, Berkenlaan, Lijsterbesweg en het voetpad achter de Kastanjel aan, en is grotendeels in eigen- doiri van Woongoed Flakkee. In dit gebied staan momenteel gestapelde woningen en één vrijstaande bungalow die drin gend aan renovatie toe zijn. Naast Woongoed Flakkee heeft ook de gemeente Middelhar nis eigendommen in het gebied in de vorm van grond en twee schoolgebouwen. Woongoed Flakkee heeft plan nen ontwikkeld voor de herin richting van het gebied. Zo zul len de bestaande bebouwing en de beide schoolgebouwen wor den gesloopt. In plaats daarvan komen 53 nieuwe woningen, een parkeertenein en de nieu we Daltonschool. De gemeente zal het gebied opnieuw inrich ten en de riolering vernieu wen. Ook wordt Marietjespad doorgetrokken, waardoor een nieuwe toegangsweg wordt gecreëerd. Tijdens de ondertekening van de samenwerkingsover eenkomst waren, naast het voltallige college en vertegen woordigers van Woongoed Flakkee, ook Eileen Willers en Joost van Welsenis aanwezig namens de Daltonschool, die een nieuw gebouw zal krijgen in het plan. Burgemeester De Vries legde uit dat er al enkele jaren gesproken wordt over uitbreiding of nieuwbouw van de school omdat deze uit haar jasje is gegroeid. Hierbij is door de betrokkenen geke ken of er een nieuwe school in een nieuwbouwwijk van Middelharnis kon worden geplaatst. Uiteindelijk is toch gekozen voor een plaats in de te vernieuwen bomenwijk. Een belangrijke reden voor deze keuze is geweest dat 'oud en jong' bij elkaar een positieve uitstraling hebben op de wijk. Daarbij wees mevrouw De Vries erop dat het ook in het belang van de ouderen is, die in de omgeving wonen, omdat onderzoek heeft uitgewezen dat ouderen met jongeren in de buurt "langer fit blijven''- Zij verzekerde dan ook dat zij daarom "ontzettend blij is" dat de school in de buurt kan blij ven. Het glas wordt geheven op de ondertekening van de overeenkomst voor de herinrichting van de Bomenbuurt in Middelharnis. V.l.n.r.: burgemeester De Vries, Eileen Willers en Joost van Wekenis van de Daltonschool en Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakhee. foto.' Adri van dtr La/m Ook Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakkee verklaarde bijzonder blij te zijn dat de ondertekening een feit is. Als het plan is afgerond, zullen de 39 huidige woningen hebben plaatsgemaakt voor 53 nieuwe woningen. Deze 'winst' van 14 woningen is een welkome aanvulling in het woonbestand van Woongoed Flakkee omdat de vraag naar woningen nog steeds groot is. In het plan zullen verschillende wonin gen voor diverse gegadigden worden gebouwd. Van Nieuw aal legde uit dat er boven de nieuwe Daltonschool ook vier woningen komen en hij sprak de hoop uit dat dit een positief effect zal hebben bij het tegen gaan van vandalisme. Verder zullen er in het plan ook twee 'kangoeroewoningen' worden gebouwd. Dit zijn woningen die ouders met hun kinderen kun nen betrekken en zijn ervoor bedoeld als een van beide groe pen extra zorg nodig hebben. Van de bewoners van de 39 bestaande woningen zijn er inmiddels al 33 'uitverhuisd' en de verwachting is dat er voor de overigen binnenkort ook een plaats wordt gevonden. Het plan zal in fasen worden uitgevoerd en naar verwachting zal het plan over ruim twee jaar zijn gerealiseerd. De eerste fase is de bouw van de Daltonschool. Het nieuwe gebouw komt langs de Kastanjelaan te staan, zodat het oude gebouw tot die üjd nog kan worden gebruikt. Men hoopt over anderhalfjaar de nieuwe school te kunnen betrekken. Binnenkort zal er een voor lichtingsbijeenkomst worden georganiseerd voor de omwo nenden. GOEDEREEDE - Anderhalve week geleden kondigde CDA- wethouder Cornells Visser zijn vertrek aan uit het college van B en W van de gemeente Goe dereede. Hij aanvaardde een aanstaande benoeming tot lid van het Europese parlement. Het CDA Goedereede is er nu in geslaagd een geschikte kan didaat te vinden'om de vacatu re in te vullen. De heer A.j.C. (Arend-Jan) van der Vlugt uit Stellendam bleek na een aantal gesprekken met rele vante betrokkenen bereid om zich voor de wethouderspost beschikbaar te stellen. Van der Vlugt is 35 jaar oud, gehuwd en vader van een zoon. Hij woont in Stellendam, waar hij als zelfstandig ondernemer een landbouwbedrijf en een landschapscamping exploi teert. Hij is kerkelijk meele vend met de Gereformeerde Kerk te Stellendam. Achter de schermen is hij al jaren actief in het CDA, zowel op gemeentelijk als provinciaal niveau. Van der Vlugt beschikt over een goed netwerk en heeft een brede bestuurlijke ervaring in diverse organisaties op het gebied van landbouw en recreatie. Zo was hij jarenlang bestuurslid van de WLTO en voorzitter van de Agrarische Bedrijfsverzorging. Sinds 2004 is Van der Vlugt bestuurslid van de Vereniging van Recre atie Ondernemers (Veero). Het CDA Goedereede is bij zonder ingenomen met het feit dat het op zeer korte termijn een kandidaat vond die aan de hoge eisen van het wethouder schap voldoet. Van der Vlugts achtergrond en ervaring slui ten uitstekend aan op de por- Ve iiittW i***** ICi«p« BV - U)n9n«9 in - 3U5 KG - Sanne(># - 047 47Ue7 JJtotkns BV - iaoosten>cg Z -1317 AL Ngordgoim 0111 401M7 ACCOUNTANTS BELASTINGADÏiSEUnS MIODELHARNIS Kon. |ulianav»eg 560187 617 300 f ax 01S7 485 637 w»i»i.ïisser-Yisserjil as T^ l*<«)) MMIl IM laiBT) M NIEUWE-TONGE - Zater dag 20 oktober organiseert de zaterdagavondwerkcommissie een a\ond in de sporthal aan de Kerkstraat te Nieuwe-Ton ge. Iedereen is vanaf half 8 van harte welkom, wel graag gym- kleding meebrengen. tefeuille economische zaken, zo vindt het CDA. Op dit moment is nog niet bekend tijdens welke raadsver gadering Van der Vlugt wordt voorgedragen voor het wet houderschap. OUDE-TONGE - Politie agenten van district de Eilanden hebben woensdag ochtend in een woning aan de Hilstraat een hennepdro- gerij opgerold, dit naar aan leiding van melding die de politie heeft ontvangen. Rond half twaalf 's morgens kwam de politie ter plaatse en ontdekte dat een slaapka mer op de eerste etage diende als hennepdrogerij. De 126 gedroogde hennepplanten die werden aangetroffen zijn in beslag genomen en vernietigd. In verband met achterstallige betalingen heeft Eneco aangif te gedaan en de stroom van de woning afgesloten. De politie doet onderzoek naar mogelijke verdachten. Anderhalf uur later betrad de politie een woning aan de Saturnuslaan, waarin volgens een ontvangen melding zich een hennepkwekerij zou bevin den. De hele bovenverdieping, alsmede de zolder van de woning bleek te flingeren als hennepkwekerij. In een deel van de ruimtes stonden nog 200 bloeiende hennepplan ten. Deze zijn in beslag geno men en vernietigd, evenals de inboedel van de kwekerij. Ook hier doet de politie onderzoek naar mogelijke verdachten. En Eneco doet aangifte van dief stal. Hennepkwekerijen vormen vaak een gevaar vcxjr de omge ving. Door ondeugdelijke stroom- en waterleidingen ont staan er gevaarlijke situaties. Heeft u informatie over een, mogelijke, hennepkwekerij? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844. Dit kan ook via Meld Misdaad Ano niem, tel. 0800-7000.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1